2015

Привітання начальника Львівського ОУЛМГ з Новорічними та Різдвяними святами

 


Шановні працівники лісового господарства!

 

Щиросердечно вітаю Вас з наступаючими Новим Роком та Різдвом Христовим!

Зичу Вам міцного здоров’я, щастя і радості.

Нехай прийдешній рік виправдає всі Ваші добрі прагнення і сподівання, принесе достаток і благополуччя у Ваші родини.

Нехай запанують у Вашій домівці любов, мир і взаєморозуміння, а Господь благословить незламною вірою, світлою надією, оптимізмом та впевненістю!

Щасливого Вам Нового року та веселого Різдва!


З повагою, 
за дорученням колективу

Анатолій Дейнека

Начальник Львівського обласного управління
лісового та мисливського господарства

 

Збереження новорічних традицій не повинно шкодити природі!

Новий рік – одне з не багатьох свят, яке відзначають всі. Це в дійсності всенародне свято! На жаль, є в нього і негативна сторона: передноворічні дні – це час, коли в великій кількості рубають хвойні дерева… Рубають для того, щоб принести до кожної хати святкову урочистість,  свіжий, духм’яний лісовий запах. Декілька тижнів ялинки радують нас, після чого безжально викидаються на смітник. Задовольняючи, взагалі-то, звичайні забаганки, що називаються традицією, під сокирою зникають не окремі деревця, а значні масиви лісу. Щорічно в передсвяткові дні гине декілька мільйонів ялинок. Хвойний ліс насичує атмосферу фітонцидами, добре поглинає шум, служить фільтром від пилу.

 Чи так вже незамінна в нашому будинку жива новорічна ялинка? Її з великим успіхом може замінити штучна. А щоб в кімнаті відчувався аромат хвої, достатньо однієї-двох гілочок ялинки чи сосни, оформлених в оригінальну композицію. До речі, ці гілочки отримують під час планових рубок лісу, що не завдає шкоди довкіллю.

Новорічний настрій можуть створити зі смаком складені новорічні букети. Це так званий передноворічний фітодизайн. Ми пропонуємо альтернативу живим ялинкам, складання новорічних букетів дозволить зберегти мільйони красунь! 

Земан В.В. 

Головний лісничий

ДП «Боринське ЛГ»

Інформація щодо маркування ялинок

З метою недопущення знищення молодих хвойних насаджень, у тому числі лісових культур, та відповідно до Концепції створення єдиної державної системи електронного обліку деревини і плану заходів щодо її реалізації, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.11.2009 № 1408р., новорічні ялинки, незалежно від підпорядкованості та форми власності підприємства чи організації, що здійснює їх заготівлю, повинні маркуватися спеціальними уніфікованими засобами (бирками, самоклейними етикетками). Уніфіковані засоби повинні містити індивідуальний номер та відповідний йому штрих-код, який заноситься до єдиної системи електронного обліку деревини. Перевірка законності походження ялинки відбувається шляхом введення номеру із бирки (самоклейної етикетки), яка прикріплена до ялинки, на сайті www.ukrforest.com. У випадку, якщо інформація на сайті відсутня, це може свідчити про сумнівне походження ялинки.

Таким чином, підтверджується легальність заготівлі і реалізації новорічних ялинок і, відповідно, застосованих для їх електронного маркування спеціальних уніфікованих засобів.

Прес-служба Держлісагентство

 

Самовільна рубка ялинок - непоправна шкода лісу

Невдовзі новорічні свята. Різдво. Природно, усі турбуються, аби вони пройшли весело та урочисто. Невід’ємним атрибутом наших свят є ялинка. Але нас, лісівників, турбує те, що напередодні цих радісних свят окремі громадяни бездумно вирубують молоді ялинки та смереки. І, здебільшого, роблять це з метою наживи. Прикро, але вони, на жаль, забувають, що довкілля, як і ми самі, створено Господом, а тому до нього треба відноситися як і до творіння Господнього.

У передсвяткові дні ми працюємо з подвоєною напругою. І все тому, що намагаємося захистити лісові угіддя від «ялинкових» браконьєрів, застосовуючи найрізноманітніші заходи.

Аби мінімізувати самовільні вирубки насаджень новорічних ялинок, директор ДП «Боринське лісове господарство» Михайло Ільницький видав наказ «Про додаткові заходи щодо забезпечення охорони шпилькових насаджень від незаконних рубок у передноворічний період.» Ним – у період з 1 грудня 2015 року по 5 січня 2016 року, встановлено чергове працівників державної лісової охорони, разом з представниками громадськості, правоохоронних органів, на залізничних станціях, у лісових масивах, де можуть бути вчинені самовільні заготівлі деревець, породи ялинка та смерека, або незаконні перевезення новорічних ялинок. Для цього створені 3 мобільні групи, до яких входять, крім працівників лісової охорони, працівники Турківського відділення поліції, представники органів місцевого самоврядування. В цілому задіяно 38 осіб. Наразі проведено 5 рейдів, секвестровано 20 новорічних ялинок.

Зокрема 26 листопада, під час проведення рейду, нами виявлено викрадені, самовільно зрубані ялинки - 18 дерев до 10 см. Самовільну рубку даних деревцят було вчинено у Яблунському лісництві. Лісовому господарству завдав збитків, на суму 1476 тис.грн. житель с.Верхня Яблунька Шукост Христофор Васильович (на фото). Матеріали по даному факту направлені у Турківське відділення поліції – для притягнення винної до відповідальності – згідно діючого законодавства.

Хочу наголосити, що, враховуючи вимоги діючого законодавства, штрафи за самовільну порубку ялинок зросли і залежать від діаметра стовбура дерева: до 10 см – 198 грн. 45 коп.; від 10,1 см – 14 см – 349 грн. 68 коп.; від 14,1 см – до 18 см – 897 грн. 87 коп. А за незаконне вирубування дерев хвойних порід у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду відшкодування збитків здебільшого у 5,5 рази (Постанова КМ України від 24 липня 2013 року за № 541).

Щоб не створювати зайвих клопотів та проблем у питаннях придбання новорічних ялинок, працівники нашого держлісгоспу підготували в достатній кількості ялинок для реалізації населенню, з видачею відповідних супровідних документів, з обов’язковим маркуванням пластиковими бирками та штрих-кодами. Отож, усім, хто хоче придбати новорічну ялинку, варто лише звернутися у наші лісництва, або у держлісгосп, написавши відповідну заяву. І всі проблеми будуть вирішені. А охочим до легкої наживи, варто задуматися: чи здійснювати самовільні рубки ялинок і потім мати справу з правоохоронними органами, чи краще звернутися до працівників державної лісової охорони за невелику ціну придбати лісові красуні.

Василь Ковальчин

Провідний інженер охорони

та захисту лісу

Районна газета "Бойківщина"

Випуск №50 від 11 грудня 2015 р., с.8

 

Ціни на реалізацію новорічних ялинок

Ціни

на реалізацію новорічних ялинок

 з 01 грудня 2015 року

 

Назва продукції

Порода

Довжина, м

Ціна без ПДВ

ПДВ

Ціна з ПДВ грн.

Ялинки новорічні

Смерека

до 1 м.

40,00

8,00

48,00

1,1-1,5

45,00

9,00

54,00

1,6-2,0

50,00

10,00

60,00

2,1-3,0

60,00

12,00

72,00

Ялиця

до 1 м.

50,00

10,00

60,00

1,1-1,5

55,00

11,00

66,00

1,6-2,0

60,00

12,00

72,00

2,1-3,0

70,00

14,00

84,00

Новорічні букети

Смерека,

ялиця

3 гілки

15,00

3,00

18,00

5 гілок

20,00

4,00

24,00

 

Ялинки новорічні більше 3,10  метрів реалізовувати з надбавкою породи смерека 12,00 грн.; породи  ялиця  15,00 грн. за кожен наступний метр висоти.

Примітка: у вартість новорічної ялинки включена вартість бірки та затрати на її кріплення.

Для оптових покупців ціни на новорічні ялинки знижуються на:

10% в кількості 50 і більше штук ялинок;

15% в кількості 100 і більше штук ялинок.         

Прес-служба

підприємства

 

Держлісагентство повністю виконало замовлення щодо постачання деревини до зони АТО, - повідомив Олександр Ковальчук


 Державне агентство лісових ресурсів України  у повному обсязі виконало замовлення Міністерства оборони України щодо постачання деревини для будівництва фортифікаційних споруд у зоні АТО. Про це заявив Голова відомства Олександр Ковальчук.

Зокрема, галузь безкоштовно відвантажила 17 тис. кбм деревини100 % від замовлення) та додатково розпочала постачання ще 2,7 тис. кбм. З них, станом на 30 листопада, замовник отримав 1,9 тис. Протягом поточного тижня Міністерство оборони України отримає залишок.

«Підтримка Збройних Сил України – наш пріоритет. Галузь допомагає деревиною, технікою, робочими руками, волонтери збирають кошти. Постачання лісоматеріалів галузь виконала вчасно  у повному обсязі», − наголосив Олександр Ковальчук.

Крім того, майже повністю виконано замовлення обласних державних адміністрацій. Лісгоспи підписали договори з підрядними організаціями на постачання 79,7 тис. кбм лісоматеріалів та 2,5 тис. кбм пиломатеріалів. «Відвантажили понад 76 тис. кубометрів деревини, повністю вирішили питання щодо пиломатеріалів. У найближчі терміни завдання буде виконане повністю попри низький рівень розрахунків. Заборгованість перед лісгоспами становить 20,6 млн гривень. Рівень оплати − 50 %», − повідомив Голова Держлісагентства.

Крім деревини, підприємства Держлісагентства передали до зони АТО 400 одиниць техніки. До будівництва фортифікаційних споруд було залучено 1 300 працівників галузі.

 Прес-служба Держлісагентства

 

 

Партнерство у сфері деревообробки

25 листопада у приміщенні готелю «Київ» відбувся круглий стіл на тему: «Реформа лісового господарства – шлях від сировинної галузі до високоефективної деревообробки». Захід був ініційований МДО «Депутатський контроль».

У ході зустрічі обговорювались актуальні питання щодо реформування лісової галузі, збільшення обсягів обробки деревини в Україні, запровадження нових програм кредитування підприємств тощо.

Від запровадження мораторію очікуємо зниження цін по деяким позиціям необробленої деревини на внутрішньому ринку. Однак важливо, щоб з’явилися ефективні переробні підприємства. Тоді лісовим господарствам не доведеться зменшувати об’єми заготівлі, а цінові коливання не вплинуть на роботу галузі», – повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Олександр Ковальчук.

Серед запрошених були народний депутат України, член МДО «Депутатський контроль» Вадим Поляков, Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Білорусь в Україні Валентин Величко, керівники обласних управлінь лісового та мисливського господарства, представники білоруських виробників спеціальної техніки, представники підприємств деревообробної галузі.

Присутні мали нагоду ознайомитись із програмою спеціального кредитування для деревообробної промисловості, яку проводить «Укргазбанк» спільно з Урядом Республіки Білорусь.

Прес-служба Держлісагентства

 

Державне агентство лісових ресурсів України інформує

23 листопада у приміщенні Держлісагентства відбулася зустріч з представниками Волині, які виявили своє незадоволення результатами конкурсу на заміщення вакантних посад керівників обласних управлінь лісового та мисливського господарства. Це стосувалось, зокрема, Олександра Кватирка, який напередодні став одним із переможців конкурсу.

«Перемога в конкурсі – це ще не призначення на посаду. Всі кандидати мають пройти спеціальну перевірку згідно з постановою КМУ від 25.03.2015 № 171 «Про затвердження Порядку проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком». Після цього матеріали будуть направлені на погодження до Міністерства аграрної політики та продовольства України й обласних державних адміністрацій. Виключно після отримання всіх погоджень та у разі відсутності застережень від установ, що проводять спеціальну перевірку, Головою Державного агентства лісових ресурсів України буде прийняте остаточне рішення», − зазначила заступник голови Конкурсної комісії Христина Юшкевич.

Прес-служба Держлісагентства

 

До реформування лісової галузі залучені кращі фахівці

Минулого тижня в Держлісагентстві відбулося засідання робочої групи, яка займається напрацюванням питань щодо реформування лісового господарства. 

За підсумками роботи було прийнято рішення у найкоротший термін підготувати всебічний економічний аналіз роботи лісової галузі, що дасть можливість визначити подальші кроки на шляху її перетворення в більш ефективну та інвестиційно привабливу.

Прес-служба Держлісагентства 

 

Впровадження нових методів вирощування садивного матеріалу

У вівторок, 10 листопада, в приміщенні ДП «Боринське лісове господарство» відбувся круглий стіл в якому взяли участь представники ПП «Вега плюс» та керівництво нашого підприємства. На зустрічі обговорювалось питання використання препарату «Мікотаб». За словами представників підприємства цей препарат захищає та підвищує стійкість рослин до хвороб, покращує їх приживлюваність, стимулює ріст та захищає від заморозків. Відповідно в нас стоїть завдання  вирощування стійкого до захворювань садивного матеріалу(ялиці білої, модрини, дугласії), який в подальшому буде використаний для створення лісових культур на зрубах.

Учасники дійшли згоди, що використовувати препарат потрібно ще перед висівом насіння, і в подальшому протязі двох років вирощування сіянців. Це сприяє кращому формуванню кореневої системи та накопиченню зеленої маси рослини, збільшує ріст та покращує якість рослини, а також економить потреби води рослиною до 50%.

Маємо надію, що дуже скоро на зрубах будемо садити сіянці, які є стійкими до хвороб, якими заражений грунт та витримуватимуть спекотні засушливі місяці року.

Прес-служба

ДП "Боринське ЛГ"

    

Триває заготівля лісового насіння

Цей рік видався досить плідним для працівників нашого підприємства. Тепла осінь дозволила лісівникам зібрати досить хороший урожай насіння хвойних порід. У вересні лісництвами було заготовлено 8805 кг шишки ялиці білої, яку для переробки було направлено до Львівського селекційно-насіннєвого центру. Після переробки отримано 956 кг насіння. Таким чином підприємство має достатньо посівного матеріалу для забезпечення власного лісорозсадника. Також було заготовлено 100 кг насіння клена-явора та 50 кг насіння бука лісового. Крім того триває заготівля шишки смереки. На даний час заготовлено та здано на переробку 780 кг шишки смереки. Заготовлене і висіяне насіння забезпечить потребу у вирощуванні достатньої кількості садивного матеріалу для посадки в лісі та потреб озеленення.

Інженер л/к 

Мар′яна Яцик

   

Лісова галузь має стати самоокупною та інвестиційно привабливою, - Голова Держлісагентства

«Бачу чотири напрями реформування лісової галузі, зокрема, створення господарюючого суб’єкта, нової лісової охорони, запровадження електронного обліку деревини, а також електронної системи закупівель», - про це заявив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Олександр Ковальчук 3 листопада під час круглого столу щодо реформування лісового господарства.

Було представлено концепцію реформування лісового і мисливського господарства. Держлісагентство пропонує впровадити електронний облік для постійних лісокористувачів. Це надасть можливість відслідковувати походження і рух деревини, запобігати незаконному її обігу та заощадить державі близько 2 млрд грн.

Голова Держлісагентства повідомив, що в рамках реформування готовий підписати Меморандум, щодо соціального захисту працівників. «Галузь потребує реформ. Основне завдання - покращити соціальне становище працівників, забезпечити самоокупність та інвестиційну привабливість»,- підкреслив Олександр Ковальчук.

Прес-служба Держлісагентства
 

 

У Мадриді підписані нові домовленості в рамках роботи процесу "Ліси Європи"

 

20 та 21 жовтня в Мадриді проведені 7-ма та Позачергові Міністерські конференції із захисту лісів Європи. За участі керівників та представників лісових адміністрацій 35 країн Європи, Європейської комісії та 17 міжнародних організацій лісового профілю вирішувались основні напрями та домовленості щодо майбутнього розвитку збалансованого лісоуправління. Участь у роботі конференцій взяли 216 учасників.

 

Присутніх було ознайомлено із останніми напрацюваннями процесу «Ліси Європи», а саме:

1. Результатами дослідження стану лісів Європи. Було зауважено, що площа та запас лісів Європи продовжує збільшуватись. 80 % лісів є доступними для заготівлі деревини (в Україні це приблизно 50 %). Щорічно ліси Європи поглинають 719 млн тонн СО2, що є суттєвим внеском у пом’якшення наслідків зміни клімату.

2. Результатами перегляду індикаторів збалансованого лісоуправління. Було вирішено не враховувати розподіл за типами лісу. У тестовому режимі додані три нові індикатори. У ході чергового дослідження стану лісів Європи буде проведено тестування щодо наявності та якості інформації за новими індикаторами. Крім того, буде продовжено процес перегляду технічної специфікації і параметрів звітності за критеріями та індикаторами збалансованого лісоуправління.

На розгляд керівників лісових адміністрацій країн Європи та Єврокомісії, представників міжнародних організацій лісового профілю були винесені такіпитання:

1. Роль лісового господарства у зеленій економіці.

2. Охорона та захист лісів у мінливому середовищі.

3. Основні досягнення процесу «Ліси Європи» за 25 років співробітництва.

4. Основні глобальні і регіональні виклики, що стосуються лісів та лісового господарства.

5. Роль лісів та лісового господарства у попередженні глобальних викликів збалансованого розвитку.

 

У ході обговорення керівники лісових адміністрацій поділились інформацією про досягнення лісового господарства своїх країн, надали загальну підтримку роботі процесу «Ліси Європи» та документам, винесеним на розгляд 7-ої Міністерської конференції із захисту лісів Європи. Єдиним виключенням була Російська Федерація. У промові її представника зазначалося про сприйняття процесу «Ліси Європи» лише як дорадчої платформи з метою сприяння роботі ООН та її організацій. Представники лісівничих організацій та спілок Європи у своїх виступах наголошували на необхідності продовження роботи з розробки юридично обов’язкової угоди щодо лісів Європи.

 В українській промові при розгляді теми «Охорона лісів у мінливому середовищі» йшлося про те, що лісівники України роблять усе від них залежне з метою покращення охорони лісів від пожеж, особливо враховуючи складну ситуацію на Сході країни. Крім того, у виступі представника від української делегації було надано загальну підтримку напрямам роботи процесу «Ліси Європи».

У ході 7-ої Міністерської конференції схвалені та підписані такі документи:

1. Декларація «25 років разом у сприянні збалансованому лісоуправлінню».

2. Резолюція «Лісовий сектор у центрі зеленої економіки».

3. Резолюція «Охорона лісів у мінливому середовищі».

4. Міністерське рішення «Майбутній напрям роботи процесу «Ліси Європи».

 

Усі підписані домовленості є добровільними.

 У ході роботи Позачергової Міністерської конференції із захисту лісів Європи було заслухано звіт керівника Міжурядового комітету з ведення переговорів (INC) пана Яна Хейно щодо роботи з підготовки проекту юридично обов’язкової угоди стосовно лісів Європи. Він висловив подяку секретаріату процесу, членам бюро INC (у тому числі і Україні) та країнам, які приймали та спонсорували проведення сесій INC. Було зазначено, що у проекті тексту угоди узгоджені всі питання, що стосуються лісів та лісового господарства, однак процедурні питання та питання функціонування секретаріату угоди залишились невирішеними внаслідок кардинально різних точок зору з цих питань серед учасників переговорів.

Під час обговорення керівники лісових адміністрацій мали нагоду висловити своє ставлення щодо майбутніх кроків у цьому напрямі. Лише деякі країни із списку виступаючих висловили чітку позицію з цього питання: Бельгія, Сербія та Україна. Вони наголосили на необхідності розробки юридично обов’язкової угоди стосовно лісів Європи. Російська Федерація висловилась за узгодження положень угоди, але лише в рамках ООН, тобто поза рамками роботи процесу «Ліси Європи».

Міністерським рішенням, підписаним учасниками конференції, схвалено результати роботи INC та вирішено повернутись до питання юридично обов’язкової угоди стосовно лісів Європи до 2020 року.

Прес-служба Держлісагентства

Перші підсумки реалізації Концепції розвитку лісового та мисливського господарства України будуть відчутні вже до кінця цього року, - заявив Голова Держлісагентства Олександр Ковальчук

Електронні держзакупівлі в лісовому господарстві заощадять до 1 млрд грн на рік, – Олександр Ковальчук.

У Держлісагентстві планують економити на електронних торгах більше 1 млрд грн на рік.

Перші підсумки реалізації Концепції розвитку лісового та мисливського господарства України будуть відчутні вже до кінця цього року. Про це заявив Голова Держлісагентства Олександр Ковальчук під час презентації документа на колегії Міністерства аграрної політики та продовольства України.

«Над документом працювали понад 60 найкращих експертів у галузі, включаючи міжнародних партнерів з ФАО та Європейського інституту сусідства та партнерства. У результаті ми отримали комплексний і покроковий план дій, який максимально відповідає сучасним реаліям лісового господарства України, враховуючи при цьому успішний досвід наших європейських сусідів – Латвії, Польщі та Болгарії», – повідомив Олександр Ковальчук.

Документ визначає 4 пріоритети розвитку галузі: реформування системи управління, створення сучасної лісової охорони, введення електронного обліку деревини для всіх лісокористувачів та перехід на електронні держзакупівлі.


Запровадження загального електронного обліку деревини Концепція передбачає з 1 липня 2016 року. Нововведення унеможливить тіньовий обіг деревини та заощадить державі до 2 млрд грн.

Метою Держлісагентства є розділення функцій господарювання, контролю та управління, що суттєво зменшить корупційні ризики.

Крім того, Олександр Ковальчук анонсував принципове оновлення конкурсної комісії з відбору директорів держпідприємств галузі.

Концепція схвалена рішенням колегії Міністерства, експертів ЄС та представників профільних асоціацій і буде передана на розгляд Кабінету Міністрів України.

Нагадаємо, що у підпорядкуванні Держлісагентства перебуває близько 73 % лісів країни, решта – 27 % належить іншим лісокористувачам. У структурі Держлісагентства показник електронного обліку деревини становить 90 %.

Прес-служба Держлісагентства

 

У Львівському ОУЛМГ відбувся семінар з впровадження вибіркової,наближеної до природи, системи рубок

За ініціативи Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства 12-13 жовтня 2015 року відбувся виїзний семінар з вивчення вибіркової, наближеної до природи, системи рубок у підвідомчих лісогосподарських підприємствах. Для участі в семінарі були запрошені проректор з наукової роботи НЛТУ України Криницький Г.Т., представники департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА, Львівської державної лісовпорядної експедиції ВО «Укрдержліспроект» та головні лісничі державних лісогосподарських підприємств.

Згідно програми семінару були відвідані дослідно-виробничі об’єкти з використанням вибіркової системи рубок в ДП «Рава-Руський лісгосп», ДП «Бібрський лісгосп», ДП «Стрийський лісгосп» та ДП «Сколівський лісгосп».

В ДП «Рава-Руський лісгосп» учасникам семінару були показані об’єкти з лісовідновлення, зокрема, створення піднаметових лісових культур бука лісового, проведення І прийому рівномірно-поступової рубки в букових деревостанах, постійну лісонасіннєву ділянку псеудотсуги Мензіса та новостворений базовий лісовий розсадник, де вирощується садивний матеріал сосни звичайної, дуба звичайного, бука лісового, ялиці білої в коробах та відкритому ґрунті. 

В ДП «Бібрський лісгосп» ознайомились з результатами проведення різних способів та технологій рубок головного користування, а також станом природного відновлення бука лісового після їх проведення на стаціонарі «Суходільський» в Суходільському лісництві в кварталах 30-31 на площі 13,0га, який закладений в 2003 році спільно з науковцями Національного лісотехнічного університету України. На науково-виробничому стаціонарі «Романівський», який закладено в 2007 році на площі 13,0га, було продемонстровано відбір дерев в рубку переформування з метою вирощування букових лісостанів зі складною вертикальною і горизонтальною структурою на основі природного насіннєвого поновлення. 

На науково-виробничому стаціонарі «Моршинський» площею 0,8га, що в ДП «Стрийський лісгосп», було продемонстровано результати проведення першого прийому рубки переформування одновікового дубово-ялицево-грабового деревостану у різновіковий, багатоярусний, наближений до природи лісівництва на основі природного поновлення. Використовуючи набутий досвід з переформування одновікових деревостанів у різновікові на основі природного поновлення, ДП «Стрийський лісгосп» у 2013 році провів рубки переформування в Задеревацькому лісництві на площі 30,9 га, а в 2015 році на площі 57,6 га.

В ДП “Сколівський лісгосп»” було оглянуто ділянки на яких проведено рубки переформування деревостанів на площі 8,1га в 2014 році і ділянки, які відведенні в 2015 році на площі 58,2 га. 

На дослідно-виробничих об’єктах обговорювались проблеми в переформуванні одновікових насаджень, зокрема, відсутності нормативної бази, шляхів зміни лісівничої психології працівників при відведенні дерев в рубку і забезпеченні безперервного існування лісового середовища та невиснажливого лісокористування.

Відділ лісового господарства

Львівського ОУЛМГ

 

 

День захисника Вітчизни в Борині

14 жовтня 2015 р., в сільському містечку Бориня (Турківщина), яке розташоване в Карпатському регіоні Львівщини відбулись заходи до Дня захисника України та 73-ї річниці створення УПА - заходи з вшанування пам'яті за полеглими захисниками України - поминальна панахида та вшанування пам'яті Героїв, що поклали свої голови в боротьбі за волю українського народу. Покладання квітів в місцях захоронення вояків УПА, членів ОУН в урочищі «Бабінець», а також на селищному цвинтарі - місці перезахоронення 28-ми вояків 46 відділу УПА - «Біра». Вшанування їх пам'яті хвилиною мовчання.

Після панахиди відбувся мітинг-реквієм. Завершився захід виконанням повстанських патріотичних пісень.

Незалежно від релігії (конфесії), яку сповідують мешканці селища та гості - всі разом помолилися, адже пам'ятати і берегти - це наш обов'язок.

В сьогоднішніх умовах в яких перебуває Україна, особливо гостро постає питання історичної пам’яті - пам’яті про людей, що віддавали і зараз віддають своє життя за теперішню самостійну Україну, а також патріотичного виховання молоді та особливо учнівської молоді.

Приємно відмітити, що було досить учнівської молоді. Присутність вчителів, викладачів та працівників школи, ліцею. Окремої похвали заслуговує виступ вчителя історії Боринської школи п.Оксани Ф. Нискогуз, яка надала багато цікавої інформації про період визвольних змагань, які стосуються саме території Турківщини. Вдячні всі заст директора школи Любі М.Дяків за організацію сценарію заходу та залучення учнівської молоді. Буде все добре! Є позитив.

Подяки заслуговує районне керівництво, які зуміли організувати крім районного святкування в Борині, заходи, як в м.Турка так в інших селах району - голова районної ради п.Володимир О.Лозюк; голова РДА п.Олег М. Лабецький, перший заступник п.Луговий - голова оргкомітету; керівники відділів - вд культури - Володимир К. Кузьмин; Боринський ДП "Лісгосп" - Михайло М.Ільницький; директор районного БК Петро І.Косачевич" Ну і звичайно Боринський селищний голова п.Орест П. Яцкуляк, який взяв на себе всю організаційну роботу в селищі.. Вдячні учасники заходу працівникам Боринського НД; Боринської музичної школи, які спільно організували концерт в рамках заходу. Велике спасибі за організацію харчування гостей в центральній садибі селища - селищній раді п.Ярославі М.Яцкуляк та п.Наталії П.Васьків.

  
  
  
  
  
  

Приємно, що ніхто не робив спроби політизувати захід ні під час його організації ні в часі провдення.

Часом здавалось, що село вимирає, але коли бачиш, як святково одягнені Боринчани та Боринчанки цілими родинами з діточками, сходились до памятника "Борцям за волю України" в центрі селища. Коли бачиш, як пятеро священників на чолі з о.Казимиром Ільницьким з хоругвами ведуть громаду до місця проведення заходу, стає гордо за своє селище не оглядаючись на недоліки. Дякуємо Вам шановні односельчани. Єднаймося, відкинувши всі штучно надумані політичні амбіції. Єднаймося ради памяті перед попередніми нашими поколіннями, ради вихідців наших, яких доля розкидала по всій Україні і по всьому світу. Ради тих, хто гинув і зараз гине, хто відвойовував та відвойовує зараз на війні, наше право на вільне життя на своїй славній землі!

Слава Україні! Героям Слава!

Богдан Комарницький

 

У Державному агентстві лісових ресурсів України відбувся семінар в рамках проекту ФАО "Консолідація лісової політики в Україні"

У Держлісагентстві відбулось обговорення питань удосконалення лісової статистики в Україні. Семінар було проведено в рамках проекту ФАО «Консолідація лісової політики в Україні»

Участь у заході взяли представники Мінагрополітики, Мінприроди, Держлісагентства, Укрзалізниці, Укравтодору, ВО «Укрдержліспроект», Київзеленбуду, Держстату, Національного центру обліку викидів парникових газів, фірми UNIQUE та субрегіонального представництва ФАО.

Учасники засідання ознайомились з аналізом стану лісової статистики в Україні та рекомендаціями проекту щодо її удосконалення, у тому числі щодо гармонізації з вимогами міжнародної звітності. Представник фірми UNIQUE ознайомив присутніх з системою лісової статистики Німеччини. Отримана інформація викликала жваву дискусію, але всі присутні відмітили важливість таких заходів.

Прес-служба Держлісагентства 

 

Нам не треба придумувати велосипед, а просто вміло перейняти лісогосподарський досвід розвинутих європейських держав

Останнім часом в експертному середовищі, серед політиків, громадськості і особливо лісівників, триває активне обговорення нещодавно прийнятого Верховною радою України Закону «Про заборону експорту деревини». Дехто вважає, що, у зв’язку з втратою зовнішнього ринку, лісгоспи опиняться у важкій фінансовій скруті, а місцеві бюджети недоотримуватимуть великі суми податків. Інші ж стверджують: мовляв, нічого страшного, менше рубатимуть, сформується активний внутрішній ринок, а відтак – переробка, з’являться нові робочі місця і все буде добре.

Що з цього приводу думає директор ДП «Боринське лісове господарство» Михайло Ільницький? Про це наша розмова з ним напередодні професійного свята – Дня працівника лісу.

Михайле Михайловичу, з 1 листопада в Україні заборонено експорт деревини. Як це вплине на становище лісгоспів? Та й, взагалі, Ваша думка з приводу прийняття Закону?

-  Я вважаю, що держава мала б дати відстрочку, так швидко не вводити Закон в дію. Найперше для того, щоб можна було налагодити переробку. Експромтом зробити це надзвичайно важко, адже потрібні великі кошти. Думаю, що без фінансових втрат не обійдеться – як по надходженнях, так по податках. У таких експериментальних умовах в роботу активно має включатися внутрішній ринок. Ми змушені будемо налагоджувати тісні стосунки з підприємцями, які займаються переробкою деревини. Я переконаний, що переробка має бути у приватних руках. Зрештою, як і заготівля лісу. Так є в усьому світі.

Чи можливо на Турківщині зробити серйозну переробку?

-  До нас приїжджає багато інвесторів, вивчають ситуацію. Особливу увагу при цьому звертають на ресурс лісо продукції. У нас він – невеликий. Три лісгоспи можуть дати в рік 120 000 кубометрів деревини. Втім, при бажанні, можна залучити лісогосподарські підприємства сусідніх районів – Сколівського чи Старосамбірського. Інше питання: чомусь усі акцентують увагу на першому сорті деревини. У Європі, зокрема у тих країнах, де мало лісу, переробляють другосортну деревину, а першосортну продають на експорт за високими цінами. Більше того, мусимо переробляти й навіть порубочні рештки. Таким чином забезпечувати себе альтернативними джерелами енергії. Ми вже навіть закупили спеціальну машину для виготовлення щепи. Наразі використовуватимемо її для опалення своїх приміщень, а в майбутньому будемо пропонувати школам, які зараз на дорогому електричному опаленні. Рано чи пізно їх переведуть на альтернативне паливо.

На Вашу думку, краще, щоб до нас прийшов іноземний інвестор чи свій, український?

-  У принципі, не має ніякого значення. Головне, щоб хтось виявив бажання серйозно займатися переробкою лісу. У свій час, австрійський інвестор хотів побудувати потужний завод у Стрию, але наші чиновники пожаліли 20 га землі і він перейшов у Румунію. Його завод-мільонник, який переробляє все до найменшої щетинки, є надзвичайно корисним для держави. Та й в Австрію власник його із собою не забере.

Михайле Михайловичу, чи багато надаєте зараз матеріальної допомоги, скажімо, погорільцям?

-  Звичайно, надаємо. Це святе. Хоча я завжди виступав і буду виступати, що це – не вихід із положення. Треба думати, чому у нас в районі горить так багато будинків. Та тому, що ніхто не хоче їх обстежувати на предмет придатності електропроводки, зробленої іноді в 50-60-х роках, з розрахунку на одну-дві лампочки. Зараз навантаження на неї значно більше, тому й не витримує його, трапляється коротке замикання, виникає пожежа. А краще б той ліс, що виділяємо на згорілі будівлі, виділили на будівництво нових.

В Україні зараз активно обговорюють проблему децентралізації влади, а в лісовій галузі чую про централізацію коштів?

-  Розмови про створення консорціуму ведеться. За задумом його творців, він мав би кооперувати всі кошти і потім кошторисно виділяти їх регіонам і підприємствам. Але це все в зародковій стадії. Ми маємо найперше шукати найефективніші шляхи ведення лісового господарства. Й не треба створювати велосипед. Він давно уже створений. Треба просто вміло перейняти лісогосподарський досвід розвинутих європейських держав. Скажімо, застосувати швейцарський метод. Там раз в 10 років заходять на відповідну лісову територію,  забирають певну кількість стиглої деревини, залишаючи обов’язково 350 м куб на гектар різновікового насадження. Ніхто там не робить ніяких посадок, ліси постійно зелені і набагато стійкіші й витриваліші, аніж посаджені.

Михайле Михайловичу, запитання про самовільні рубки. Нещодавно ви закупили й встановили в лісових угіддях фото пастки. Чи дають вони ефект?

-  Питання самовільних рубок дуже болюче. В окремих населених пунктах підприємці, які мають пилорами, створюють попит, а місцеві жителі своїми силами намагаються його задовольнити. Ми розуміємо соціальне положення людей. Часто вони їздять в ліс для того, щоб продати деревину й прогодувати сім'ю, але ж переважно крадуть ліс молодики, які виручені кошти пропивають. Враховуючи це, ми вимушені були вдатися до таких методів фіксації лісо порушень. Якщо камера сфотографувала порушника, він уже не зможе сказати, що його там не було, адже є відеодоказ. Інформація з камер спостереження друкуємо у пресі, надсилаємо у правоохоронні органи для реагування, а порушник, який побачить себе на знімку, наступного разу подумає – їхати йому до лісу чи ні?

Ну й на останок, Ваші побажання своїм працівникам та всім лісівникам напередодні свята.

-  Найперше, хочеться побажати здоров’я, щоб в сім'ї, та в Україні взагалі, були мир й злагода. Щоб ми жили в Господній опіці, всі мали роботу і, відповідно, достойну зарплату за неї. Щоб, нарешті, наша держава вирвалася із затяжної економічної кризи, і якщо не приєдналася, то бодай наблизилася в розвитку до провідних європейських держав. Віримо у краще майбутнє і робімо все для того, щоб воно прийшло якомога скоріше. Зі святом Вас, шановні колеги-лісівники, ветерани галузі та всі, хто має причетність до лісу.

Розмовляв Василь Васильків

Районна газета «Бойківщина»

Випуск № 38 від 18.09.2015 року, с.2

 

Вшанували кращих, відпочили й Богу помолилися

Цікаво й змістовно лісівники Турківщини відзначили своє професійне свято


 Колектив ДП «Турківське лісове господарство»

Останнім часом лісівники Турківщини живуть у досить стабільній фінансовій обстановці: вчасно отримують заробітну плату, сплачують податки, оновлюють техніку, в разі потреби, надають допомогу жителям нашого краю. З впевненістю можна казати, що галузь - на піднесенні. Але оптимізму на перспективу немає, адже з 1 листопада вступає в дію закон про заборону експорту лісу. Втім, керівники підприємств уже сьогодні працюють над тим, щоб налагодити збут на внутрішньому ринку й не дати зайти підприємствам у боргову яму.

Про успіхи, перспективи та проблеми йшлося на урочистих зібраннях у двох державних лісогосподарських підприємствах - Боринському та Турківському ДЛГП «Галсільліс».


 Новозбудована святиня боринських лісівників

Своє професійне свято «галсільлісівці» відзначали у п’ятницю, 18 вересня, у підніжжі найвищої гори Львівщини -Пікуй. Тут, в агро оселі «Бойківська хата» вони провели урочисті збори, на які були запрошені всі директори та головні лісничі «Галсільлісу» Львівщини, керівництво об’єднання на чолі з Петром Пешком. Прибули й керівники Турківщини - голова районної ради Володимир Лозюк та голова РДА Олександр Лабецький. Після щирих привітань, кращим з кращих були вручені подяки та цінні подарунки від обласної ради, ДЛГП «Галсільліс» , районної ради та райдержадміністрації. А щоб приїзд на Турківщину запам’ятався надовго, лісівники відвідали місцевий НВК. На урочистій лінійці зустрілися з учнями й педагогами, відбулося щире й приємне спілкування. Після цього всі разом посадили алею лип у пам’ять про Небесну Сотню й зробили чимало знімків на пам’ять. Генеральний директор об’єднання каже, що лісівники доглядатимуть за алеєю, залучаючи до цього учнів, й зроблять при вході на неї патріотичну стелу.

Поспілкувавшись з учнями, лісівники .здійснили сходження на гору Пікуй, встановивши там український прапор.

А наступного дня урочистості відбулися у ДП «Турківське лісове господарство». З доповіддю перед присутніми виступив директор підприємства Василь Барабаш, який в деталях зупинився на всіх аспектах фінансово-господарської діяльності, накреслив шляхи вирішення проблемних питань. Після цього було урочисте нагородження кращих лісівників. За підсумками виробничої діяльності, перше місце здобув колектив Ісаївського лісництва, друге - Розлуцького, третє - Явірського. Керівників цих структурних підрозділів нагороджено грамотами та грошовими преміями. Грамотами й преміями нагороджено й індивідуальних переможців виробництва та працівників, які брали участь у будівництві інженерно-оборонних споруд в Донецькій області. До речі, грамотою обласної держадміністрації, за вміле керівництво під час будівництва, нагороджено лісничого Вовченського лісництва Богдана Петренка. Всіх решту - грамотами держлісгоспу. Не забули напередодні професійного свята лісівники й своїх ветеранів. Їм виділено грошові премії. Привітав турківських лісників й перший заступник голови РДА Дмитро Луговий.

]

Голова Турківської РДА Олександр Лабецький нагороджує грамотою лісничого Мохнатського лісництва Миколу Височанського

Голова Турківської районної ради Володимир Лозюк вручає грамоту директору ДЛГП «Галсільліс» Михайлу Повханичу

Справді величне свято було й в ДП «Боринське лісове господарство». Перед урочистим засіданням о. Казимир освятив новий актовий зал та побажав лісівникам плідної праці під постійним покровом Пресвятої Богородиці. Потім до підлеглих звернувся директор підприємства Михайло Ільницький та гості - голова райради Володимир Лозюк та голова РДА Олександр Лабецький, які привітали та нагородили лісівників. Грамотами за перше місце та грошовою премією нагороджений колектив Верхньовисоцького лісництва, друге - Мохнатського лісництва, третє - Яблунського лісництва. Нагороджено цілий ряд працівників структурних підрозділів. Подяками та преміями за участь в АТО відзначено майстрів лісу Мохнатського лісництва Романа Білинського, Валерія Марціва, робітника проміжного складу с. Мохнате Мар’яна Леня. Дісталися нагороди й учасникам будівництва фортифікаційних споруд-

Справжньою окрасою свята стало освячення каплиці Архистратига Михаїла - при в’їзді в лісгосп- На це дійство було запрошено архієпископа Самбірсько- Дрогобицької єпархії УПЦ КП Якова- Прибуло чимало гостей з довколишніх сіл та районів, серед яких був й колишній директор цього підприємства, а нині головний лісничий Львівського обласного управління мисливського та лісового господарства Ярослав Целень. Після освячення престолу та самої каплиці, владика Яків подякував будівничим святині й попросив у Господа щоденної опіки для тих, хто працює на підприємстві, і тих, хто щоденно складатиме тут свої молитви. Владика нагородив патріаршою грамотою директора підприємства Михайла Ільницького, а орденом Покрови Пресвятої Богородиці - весь колектив підприємства. Єпархіальних грамот удостоїлися головний бухгалтер підприємства Тарас Малець, головний лісничий Віталій Земан, головний інженер Юрій Турянський, столяр Ярослав Гайдук, майстер лісорозсадника Сергій Бодак та завгосп Михайло Цуняк.

Василь ВАСИЛЬКІВ.

Фото автора.

Газета "Бойківщина" №39,2015

 

Оновлення техніки

Нещодавно на нашому підприємстві відбулося оновлення техніки, а саме було закуплено рубильну машину RM 51.2 для подрібнення деревини безпосередньо на місцях проведення лісозаготівель. Це універсальна машина, яка дає можливість ефективно переробляти відходи (гілки та верхівки дерев) на технологічну і паливну щепу, а також з легкістю змінювати робочу зону через застосування разом з трактором.

Так, сьогодні було приведено в дію роботу цієї установки, адже вона є необхідною при очистці ділянок. Використання даної щепорубки дасть можливість зменшити кількість порубочних решток, які залишаються на ділянках після проведення лісозаготівельних робіт. Отриману щепу можна використовувати для виробництва ДСП та ДВП, паливних брикетів та палет для спалювання в котлах.

Прес-служба

ДП "Боринське ЛГ"

    

Підписано Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між Держлісагентством України та WWF-DCP

Враховуючи спільні інтереси з питань сталого використання природних лісових ресурсів України, у Держлісагентстві 28 вересня 2015 року підписано «Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між Державним агентством лісових ресурсів України та Дунайсько-Карпатською програмою Всесвітнього Фонду природи» як основу для співпраці в галузі збалансованого управління лісами.

Меморандум підписано Головою Державного агентства лісових ресурсів України Олександром Ковальчуком та Виконавчим Директором Дунайсько-Карпатської програми Всесвітнього Фонду природи (WWF-DCP) Андреасом Бекманом.

З метою забезпечення збереження та сталого розвитку природних територій та об’єктів природно-заповідного фонду у лісах і припинення втрат ландшафтного та біологічного різноманіття, Держлісагентство та WWF-DCP співпрацювати­муть у таких напрямах:

· ефективне впровадження лісового законодавства, пов’язаного зі сталим розвитком лісів, збереженням біорізноманіття та управлінням ними;

· зменшення впливу змін клімату та адаптація до його змін у лісовому секторі;

· реалізація заходів щодо розвитку мережі природно-заповідного фонду у межах лісових територій та недопущення втрати цінних природних територій з метою їх резервування для подальшого збереження, що особливо стосується старовікових лісів та пралісів;

· впровадження та реалізація міжнародних проектів щодо лісового господарства на території України;

· підвищення обізнаності та екологічної свідомості громадськості, освіти та розвитку екологічної культури населення у галузі сталого управління лісовими територіями.

Для досягнення цілей цього Меморандуму WWF-DCP докладатиме зусиль для залучення експертних знань, ресурсів, а також пошуку фінансової під­трим­ки співробітництва та налагодження комунікації для адаптації лісогосподарського та природоохоронного законо­давств до стандартів ЄС.

Співробітництво у рамках цього Меморандуму буде здійснюватися відповідно до щорічних узгоджених планів заходів. Зміст планів роботи і досягнення цілей буде залежати від низки факторів, зокрема від наявності потенціалу і ресурсів, успіху в залученні коштів, а також зовнішніх умов.

 

Прес-служба Держлісагентства

 

У стінах рідної альма-матер лісівники Львівщини урочисто відсвяткували професійне свято

18 вересня, у конференц-залі Національно лісотехнічного університету України зібрались лісівники Львівської області та представники деревообробних підприємств для урочистого святкування професійного свята – Дня працівника лісу.

У святковому заході взяли участь: начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства - Анатолій Дейнека, голова Львівської ОДА – Олег Синютка, голова Львівської обласної ради – Петро Колодій, академік НАН України і почесний директор Інституту екології Карпат НАН України – Михайло Голубець, академік НАН України і ректор Національного лісотехнічного університету України – Юрій Туниця, директор департаменту екології та природних ресурсів, депутат Львівської обласної ради - Олексій Балицький. Також були присутні керівники лісогосподарських підприємств, лісничі, ветерани лісового господарства та представники деревообробних підприємств.

Першим привітав лісівників начальник обласного управління лісового та мисливського господарства, Анатолій Дейнека: «З першим подихом осені приходить наше професійне свято, до якого наші трудові колективи дійшли із вагомими здобутками: виконані всі лісогосподарські показники, заплановані на цей період. Ліси виконують величезну екологічну, економічну і соціальну роль у суспільстві, тому саме відтворення лісів є одним із найголовніших показників нашої роботи. Загальні обсяги відтворення лісів у 2015-му році склали майже 3000 га. Зокрема, створено 1378 га лісових культур, 1426 га забезпечено природне відновлення лісів. Значну роботу проведено з метою забезпечення лісового господарства якісним садивним матеріалом. З цією метою в області функціонує 214 лісових розсадників загальною площею 158 га, де вирощують понад 15 млн. штук сіянців і саджанців основних лісовідновлюючих порід, а також дерев і кущів для озеленення населених пунктів». Анатолій Михайлович подякував працівникам лісової охорони за хорошу роботу і збереження лісів від пожеж у літній, надзвичайно спекотний період.

Поділився своїми привітаннями та вручив кращим працівникам нагороди і Олег Синютка, голова Львівської ОДА.Зокрема, він наголосив, що лісогосподарські підприємства повинні самостійно розвивати деревообробку та бути конкурентноспроможними з приватними деревообробними підприємствами. Також, значну увагу Олег Михайлович звернув на проблемі всихання ялицевих насаджень у Карпатах, і наголосив на потребі публічності в діяльності лісових підприємств, зокрема, щодо вирубки лісових насаджень та відновленні корінного деревостану.

Петро Колодій, голова Львівської обласної ради, подякував працівникам лісової галузі за щоденну працю та вручив кращим працівникам нагороди обласної ради. На думку очільника обласної ради, сьогодні особливу увагу слід зосередити на розвитку перспектив деревообробної галузі. «Знаковим є те, що в Україні врешті ухвалено закон про заборону експорту лісу-кругляку. Тепер лісове господарство отримало можливість розкрити потенціал та наростити потужності у галузі деревообробки, що обов'язково дасть фінансовий і економічний ефект для Львівщини», - наголосив Петро Несторович.

Юрій Туниця, ректор Національного лісотехнічного університету України, привітав усіх лісівників у стінах рідної альма-матер. «Сьогоднішнє свято є приводом для роздумів. Я б хотів звернути вашу увагу на декількох питаннях. Одне з них – це ліс в інтегральному розвитку суспільства. За Кіотським протоколом, ті країни, які мають ліси отримують від менш лісистих країн кошти на відновлення лісів. Усі ми знаємо, що Україна отримала певну кількість коштів від Японії, але, на жаль, вони були розподілені на інші потреби, а не на відновлення лісів. Також дуже важливим питанням є економіка. У зв'язку з мораторієм на експорт круглої деревини, ми повинні задуматися над виживанням галузі. Потрібно відновлювати деревообробку на лісогосподарських підприємствах і частину деревини переробляти на власних підприємствах і мати з цього економічний прибуток», - зазначив Юрій Юрійович, академік НАН України.

По завершенні урочистого заходу усі присутні виконали Державний Гімн України.

http://www.nltu.edu.ua
 

 

Відсвяткували професійне свято

Кожну третю неділю вересня своє професійне свято відзначають лісники. Так 21 вересня у ДП «Боринське лісове господарство» відбулись урочисті заходи з нагоди професійного свята – Дня працівника лісу, а саме: урочиста нарада з нагородженням кращих працівників підприємства та освячення каплички арх..Михаїла, що знаходиться на території лісгоспу і проведення Служби Божої. У заходах взяли участь голова Турківської райдержадміністрації Олександр Лабецький, голова Турківської районної ради Володимир Лозюк та представники духовенства.

Почесними грамотами та грошовими преміями були нагороджені:

- Кращі серед лісництв – І місце – Верхньовисоцьке лісництво

                                   ІІ місце – Мохнатське лісництво

                                   ІІІ місце – Яблунське лісництво

- За бездоганну службу та особистий внесок у розвиток та підвищення ефективності лісогосподарського виробництва: лісничий Сянківського лісництва Ступницький М.І.; водій автомобіля по вивезенню лісу Чолавин В.Ю.; тракторист Калинич М.В.; тракторист на вивезенні лісу Кубан М.О.; майстер лісорозсадника Бодак С.О.; вальник ліск Костів В.В.; майстер нижнього складу Мишковський В.М.

- За особисту мужність і героїзм проявлені при виконанні спеціальних завдань в ході АТО на Сході України:  майстри лісу Мохнатського лісництва Марців В.В. та Білинський Р.О.; робітник проміжного складус. Мохнате Лень М.Ф.

Грамоти від керівництва райдержадміністрації та районної ради отримали: Ільницький М.М., Земан В.В., Турянський М.Я., Мацько І.М., Малець Т.І., Порада Т.М.,  Лень М.Ф., Білинський Р.О., Марців В.В.,   Новохатько М.А., Сало В.П., Лещик М.М., Леськів Ю.М., Сухораб М.В., Михайлюк М.І.

Відзнаки від Держлісагентства України отримав майстер лісу Мохнатського лісництва Марців Валерій Васильович та від Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства  Мацько Іван Миколайович.

Також всіх працівників та ветеранів підприємства було відзначено грошовими винагородами.

З Днем працівника лісу!

Шановні працівники лісу! Прийміть в цей чудовий, осінній день найщиріші слова вітання з професійним святом. Хай він для Вас, як і інші дні, буде наповнений гідним визнанням професійного внеску в загальнодержавну справу. Святкуючи разом з Вами, бажаю щоб це свято принесло у Ваш дім щастя, добро і надію на краще майбутнє. Щиро зичу, благополуччя, щоб реалізовувались Ваші кращі задуми і була щасливою доля. Всім святкового настрою, удачі, достатку і здоров'я. Мудрості і терпіння, злагоди і достатку, успіхів, творчої праці, віри у прекрасне майбутнє України.

З повагою, 
за дорученням колективу

Михайло Ільницький

Директор ДП "Боринське лісове господарство"

 

Вітання з нагоди професійного свята

 

 

 

Шановні працівники лісового господарства!

Щиросердечно вітаємо Вас з професійним святом – 

Днем працівника лісу!

Бажаємо Вам, Вашим рідним і близьким здоров'я, добра, щастя, злагоди і достатку!

Хай сповняться Ваші надії і сподівання на розквіт рідної землі, хай мир, спокій і добробут завжди будуть у Вашій оселі, хай оточує Вас радість, доброзичливість і любов.

Нових Вам успіхів у справі примноження лісових багатств України!


Цей ліс живий. У нього добрі очі.
Шумлять вітри у нього в голові.
Старезні пні, кошлаті поторочі,
літопис тиші пишуть у траві.
Дубовий Нестор дивиться крізь пальці
на білі вальси радісних беріз.
І сонний гриб в смарагдовій куфайці
дощу напився і за день підріс. 
(Ліна Костенко)


З повагою, 
за дорученням колективу

Анатолій Дейнека

Начальник Львівського обласного управління
лісового та мисливського господарства

 

Вітання Голови Держлісагентства Олександра Ковальчука з Днем працівника лісу

Шановні колеги, працівники лісового господарства,
лісової та деревообробної промисловості!


Від щирого серця вітаю з нашим професійним святом – Днем працівника лісу!

Без перебільшення можу сказати, що люди, які професійно стоять на сторожі гармонії та порядку в лісовому господарстві, давно і справедливо заслуговують глибокої поваги.

У цей день хочу звернутися не лише до колег, а до всіх громадян України.

Ліс – це справжній живий скарб нашої землі. Лісове господарство відіграє важливе значення для економіки держави і є чинником величезного природного та екологічного впливу на навколишнє середовище. Раціональне і розумне використання лісу дарує людям тепло і затишок, а безконтрольна вирубка несе в собі значні проблеми, які можуть торкнутися практично всіх.

Переконаний, що завдяки спільним зусиллям суспільства, Уряду та керівництва країни ми зможемо вийти на якісно новий рівень роботи всієї структури лісової галузі.
Нашими першочерговими завданнями є викорінення корупції, прозорість у роботі, недопущення незаконної вирубки лісу та його продажу, і головне – збереження та відтворення зеленого багатства.

За цей короткий час уже є певні досягнення. Уперше в історії директори підприємств галузі обираються на відкритому конкурсі. Далі – обрання на Всеукраїнському конкурсі начальників обласних управлінь. Уже розроблена та впроваджується Концепція реформування лісового і мисливського господарства України, удосконалюється модель управління лісовим господарством та законодавча база. Упевнений, що ми зможемо забезпечити конкурентоспроможність та інноваційний розвиток галузі.

У цей святковий день хочу висловити слова подяки ветеранам галузі, які присвятили себе служінню лісу, а нині передають неоціненний досвід, життєву філософію збереження та примноження лісового багатства молоді.

Неодмінно потрібно згадати наших колег, які залишили свою мирну працю та стали на захист територіальної цілісності України. Ми завжди пам’ятатимемо тих, хто віддав своє життя за нашу незалежність. Їхні імена звучатимуть у шумі зелених лісів, які вони плекали для наступних поколінь…

Хочу подякувати нашому великому колективу – від працівників центрального апарату Держлісагентства до єгерів у лісових угіддях – своєю щоденною кропіткою працею ви робите неоціненний внесок у майбутнє нашої держави.

Впевнений, що спільними зусиллями ми зможемо забезпечити здійснення справжніх реформ лісової галузі за європейськими стандартами.

Щиро бажаю всім міцного здоров’я, миру, щасливої долі, родинного тепла, добробуту, нових здобутків і вагомих звершень!

Нехай і надалі всіх захоплює наша професійна взаємодопомога та щира лісівнича дружба!

З повагою,
Голова Державного агентства
лісових ресурсів України                                        Олександр Ковальчук

dklg.kmu.gov.ua

 

Відбулась колегія Державного агентства лісових ресурсів України

 

17 вересня відбулась колегія Державного агентства лісових ресурсів України. Першим питанням порядку денного було заслуховування інформації про заходи щодо ліквідації та профілактики лісових пожеж. За словами начальника Відділу охорони і захисту лісів Віктора Парфенюка, найбільш актуальним стало питання технічного оснащення, яке закуповувалось підприємствами за власні кошти. Було прийняте рішення щодо прискорення розробки пошкоджених пожежами лісонасаджень та проведення лісовідновлювальних робіт.

Важливим аспектом у боротьбі з лісовими пожежами є наявність мережі лісових доріг. З цього питання доповідав Руслан Крикун – начальник Управління використання лісових ресурсів та науки. Він зазначив, що найвищі темпи та рівень організації процесу будівництва спостерігаються на підприємствах Київського, Кіровоградського, Сумського, Вінницького, Івано-Франківського, Рівненського та Житомирського обласних управлінь лісового та мисливського господарства. Колегія розглянула зведений план будівництва, ремонту та реконструкції лісових доріг за власний кошт лісогосподарських підприємств на 2016 рік.

Ще одним важливим питанням засідання було подальше впровадження електронного обліку деревини на підприємствах галузі. «Це один із механізмів, що унеможливлює незаконні рубки та зловживання у ведені лісового господарства», – підкреслив Голова Держлісагентства Олександр Ковальчук.

Наостанок засідання керівник відомства привітав усіх з професійним святом, побажав здоров’я, нових здобутків та настання миру у нашій державі.

Прес-служба Держлісагентства 

 

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції нагородила працівників лісової галузі

За багаторічну сумлінну працю у галузі лісового господарства, активну волонтерську діяльність щодо надання практичної допомоги учасникам антитерористичної операції і мирним мешканцям, Почесні Грамоти від Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції отримали працівники лісової галузі :

Начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства

Курінський Андрій Борисович;

Начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства 

Тараненко Юрій Миколайович;

Начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства

Дейнека Анатолій Михайлович;

Начальник Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства 

Голубчак Олексій Іванович;

Начальник Донецького обласного управління лісового та мисливського господарства

Стороженко Віктор Іванович.

Прес-служба Держлісагентства

 

Збираємо насіння

Державне підприємство «Боринське лісове господарство» розпочало збір специфічного урожаю – насіння дерев. З початку вересня лісівники заготовляють шишки ялиці білої та відправляють їх на переробку до  ДП «Львівський лісовий селекційно-насінневий центр». Планується заготовити 8 т сировини, а днями вже відправили на переробку 5,4 т шишки. Отримане після переробки насіння буде висіяне в лісорозсаднику. 

Прес-служба ДП "Боринське ЛГ"

 

 

«Збереження природного середовища та поліпшення екології Карпат»

Під такою назвою в часі проведення Третього Світового Конгресу Бойків на базі ДП «Боринське лісове господарство» відбулося засідання круглого столу ради екології та природних ресурсів

Після реєстрації учасників круглого столу, директор держлісгоспу Михайло Ільницький розповів, як і чим займається підприємство, про його структуру, зробив невеличкий екскурс в минуле, відколи воно створено. Цікавою була розповідь про лісорозсадник, який є унікальним і надзвичайно цінним у плані вирощування як лісо насіннєвих, так і декоративних культур.

Основна площа лісорозсадника – 17,5 га, лісонасіннєвих плантацій – 55 га. Загальна кількість декоративного садивного матеріалу, що зростає в розсаднику  375 тис. шт. Кількість видів і форм дерев та чагарників, що використовуються в розсаднику підприємства для декоративних цілей 34 шт., в т. ч. екзотів 30 шт., з них хвойних 14 шт. Найбільші за обсягом: Туя західна (28,8 тис.шт); Самшит (2,9 тис.шт); Ялівець козацький (6,2 тис.шт); Кипарисовик (5,3 тис.шт).

Після ознайомлюваного виступу Михайла Михайловича, із цікавою доповіддю «Збереження природного середовища та поліпшення екології Карпат», виступив інженер лісових культур, кандидат сільськогосподарських наук Теодор Порада. Сконцентрувавши свою увагу на основних чинниках, що призводять до забруднення екосистеми Карпат, та шляхи їх мінімізації, він детально охарактеризував основні антропогенні зміни в еколого-економічних районах північно-східного макросхилу Українських Карпат та способи оптимізації їх природного середовища. Значну увагу було приділено й проблемі всихання ялицевих насаджень, лісовідновленню та догляду за лісовими культурами. Теодор Михайлович детально зупинився на всіх еколого-економічних районах, розподіливши їх на підгрупи, зокрема дуже сильної, сильної, середньої та слабкої трансформації біогеопокриву, й визначив основні способи оптимізації.

Не менш цікавою була доповідь фахівця Інституту екології Карпат Оксани Марискевич. Вона стосувалася створення національно-природного парку «Бойківщина» та можливого відкриття пункту переходу кордону Боберка-Смольник. На її думку, парк створювати конче необхідно, але він не має зашкодити розвитку лісового господарства та організації пункту перетину кордону. Межі парку мають бути визначені так, щоб все розвивалося гармонійно, з користю для природи та людей.

Варто відзначити, що обоє доповідачів демонстрували під час виступу слайди, у такий спосіб унаочнюючи сказане. Вони також відповіли на ряд запитань від присутніх, серед яких були професор Варшавського університету Адам Байцар, його колега, також викладач цього вузу, наш земляк Валерій Височанський, представник парку «Надсянський» Василь Іжик, голова Хмельницького осередку ГО «Бойківщина ХХІ століття» Ярослав Пузич, головний лісничий ДП «Боринське лісове господарство» Віталій Земан, голова Турківської районної ради Володимир Лозюк.

Цікавою була й екскурсія по лісорозсаднику, яку провів директор Михайло Ільницький.

На завершення хочеться висловити одностайну думку учасників круглого столу, які вважають його проведення надзвичайно вдалим й одним з найкращих у рамках Конгресу – за змістом, формою й актуальністю.

Василь Васильків

Районна газета «Бойківщина»

Випуск №35 від 29.08.2015 року, с.3

 

Смарагдова краса Карпат в життєвій долі Михайла Мрочка

Досвідченому лісівнику, майже із 40-річним стажем, 14 серпня виповнилось 80!

Він цілковито віддав себе улюбленій справі – охороні та примноженні карпатських лісів. Тисячі кілометрів у спеку і в негоду, під шепіт величних смерек, в царстві різнотрав’я, пройшов за свою яскраву трудову біографію лісовими стежками сьогодні заслужений пенсіонер, лісовик за покликанням, авторитетний житель смт.Бориня – Михайло Мрочко. У споминах ветерана – безліч цікавих життєвих пригод, а в трудовій біографії – величні справи, зроблені для прийдешніх поколінь.

Народився Михайло Йосипович у звичайній селянській родині, ще коли на наших теренах панувала Польща. У сім'ї, окрім нього, були ще один брат та дві сестри. На початку Другої світової війни батька забрали на фронт, а тому дітям довелося звикати до всяких робіт, допомагаючи мамі в господарстві.

Швидко промайнуло дитинство, шкільні роки, і перед успішним учнем постало питання вибирати професію. З наміром стати вчителем, він вступив до Дрогобицького педагогічного інституту, але швидко зрозумів, що це, як кажуть, не його. Попрощавшись з педагогічним вузом, він все більше думав про професію лісівника. Але підійшов час іти до війська. Службу проходив у ракетних військах у теперішньому Калінінграді. Як він сам пригадує, армія навчила його багато – виправки, дисципліни, він став вимогливим як до себе, так і до оточуючих.  Згодом демобілізувавшись, пішов працювати майстром лісу тодішнього Боринського лісгоспу, пізніше помічником лісничого. І аж до 1982 року. Коли до директорування став Петро Соболь, запропонував досвідченому лісоводу посаду лісничого. А через два роки, коли постало питання будівництва унікального лісорозсадника на терасах, цю відповідальну ділянку довірили Михайлу Йосиповичу. Під його умілим керівнойтвом, за неповних три роки, було збудовано, окрім терас, контору та житловий будинок лісорозсадника. Був час, що міністерство навіть хотіло забрати його у своє підпорядкування.

За зразково проведену роботу Михайло Йосипович у 1986 р. став лауреатом  Державної премії, яку йому урочисто вручали в Кремлі. На базі підприємства проводили численні семінари лісгоспів і лісотехнічних інститутів всього Радянського Союзу. Приїжджали у Бориню фахівців-лісоводи навіть з Хабаровського краю.

Михайло Йосипович сьогодні пригадує, якою була напружена праця під час будівництва. Коштів і техніки не бракувало, треба було встигати лише освоювати їх. Працювати доводилося по 10-12 годин на добу, вставати надзвичайно рано, бути керівником, іноді – сторожем, іноді – механізатором. Весь тягар будівництва лежав на його плечах.

Очолював він цей унікальний лісо розсадницький заклад аж до 1992 року. Згодом працював лісничим Яблунського лісництва, деякий час – лісничим в тодішньому колективному господарстві «Свтанок», потім 4 роки навчав учнів Боринського ліцею премудростей лісівництва.

Радіє Михайло Йосипович, що його лісівничу стежину продовжив син Юрій. Він сьогодні очолює ДП «Старосамбірське лісове господарство». А до того прийшов величезну школу професійної майстерності. На його очах (а жили Мрочки тоді на території лісорозсадника), іноді й за його участі, проходило цікаве лісівниче життя. Приїжджаючи на вихідні чи на канікули до батьків, Юрій сідав за кермо трактора й допомагав робітникам, цікавився найменшими деталями лісівництва. Ветеран зізнався, що на вибір професії сина він не впливав. В сім'ї панувала така собі демократія: кожен обирав для себе улюблену справу. Дочка стала педагогом, сьогодні директорує у Щирецькій школі, другий син – медик, у Винниківському госпіталі інвалідів війни.

Коли ми розмовляли з Михайлом Йосиповичем у кабінеті директора Боринського лісгоспу, у Михайла Михайловича задзвонив телефон. Телефонував начальник обласного управління лісового і мисливського господарства Анатолій Дейнека,  попросив передати слухавку ювіляру. А дальше були щирі вітання і побажання добра, щастя, здоров'я і довголіття.  Ювіляр справді заслужив собі шану і повагу не лише у своєму рідному колективі, а й посеред всіх лісівників області. Адже віддав улюбленій справі практично все своє свідоме життя.

Надійною опорою і підтримкою в його житті завжди була кохана дружина , медик за освітою – Стефанія Володимирівна. За 58 років спільного життя вони побачили все – радість і печаль, успіхи і невдачі, але, завдяки взаєморозумінні й повазі, йшли життєвою стежиною впевнено і яскраво.

Сьогодні тішать серце і душу Михайла Йосиповича та Стефанії Володимирівни семеро онуків, один правнук. Усі вони радо їдуть в Бориню погостювати в дорогих людей, а їхня оселя завжди є гостинною. Не приховує ветеран лісової галузі радості від того, що справа його рук – унікальний лісорозсадник – з кожним роком дістає все нові імпульси для розвитку і є найкращим не лише в Карпатському регіоні, а й у всій Україні. Звертаючись до директора держлісгоспу Михайла Ільницького й дякуючи за увагу та привітання, ювіляр відзначив, що він надзвичайно щасливий. Адже справа, яку започаткував колись, має гідне продовження. І роблять це вмілі, кваліфіковані спеціалісти.

Василь Васильків

Районна газета «Бойківщина»

Випуск №34 від 22.08.2015 року, с.2

 

Від фотопастки не сховаєшся

Днями фотопастки, встановлені у лісових масивах ДП "Боринське лісове господарство", знову зафіксували лісопорушників. Ними виявилися жителі с.В.Яблунька Петро Бушмич, 1974 р.н., та Іван Бичишин, 1970 р.н.

Як і на попередніх лісопорушників, матеріали по них скеровано у правоохоронні органи. А тому всім тим, хто ще не потрапив в об’єктив фотопастки, варто подумати, чи краще піти у держлісгосп і виписати дрова, а чи, ризикуючи бути оштрафованим, вчиняти лісопорушення.

Микола Будз,

лісничий Яблунського лісництва ДП "Боринське лісове господарство"

Районна газета «Бойківщина»

Випуск №34 від 22.08.2015 року, с.6

  

 

Вітання з нагоди Дня Незалежності України

 


Шановні колеги!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди найвеличнішого свята –

Дня Незалежності України.


Нехай серця наповнюються гордістю за нашу державу, прагненням до єдності та порозуміння, а плідна праця буде надійною запорукою щасливого майбутнього!

Бажаю Вам міцного здоров’я, щастя, злагоди, миру, родинного затишку та успіхів на ниві розбудови України.


Слава Україні! Слава нашим героям!


Живи Україно, живи для краси,
Для сили і правди, для волі!
Шуми, Україно, як рідні ліси,
Як вітер в широкому полі!

 

З повагою, 
за дорученням колективу

Анатолій Дейнека

Начальник Львівського обласного управління

лісового та мисливського господарства

 

Привітання Голови Держлісагентства з нагоди Дня Незалежності України

 

Шановні колеги! Дорогі друзі!

Щиро вітаю Вас із головним святом для кожного громадянина, патріота – Днем Незалежності України!

Для народу, який має тисячолітню історію, 24 роки – лише мить. Однак за ці роки ми пережили піднесення та радість, при цьому були визначальні, складні моменти: політичні потрясіння, економічні кризи, а тепер у наш дім прийшла війна.

Українці знову виборюють уже на фронті право жити вільними у родині європейських цивілізованих народів. Кращі сини і доньки країни взяли до рук зброю, щоб захистити суверенітет і цілісність держави.

Перед їх мужністю і героїзмом ми низько схиляємо голови, а імена тих, хто віддав своє життя, завжди будуть у нашій пам’яті. Серед цих героїв є і наші товариші, колеги – люди мирної професії. З початку бойових дій у ході антитерористичної операції на Сході України взяли участь 804 працівники лісової галузі. На жаль, 12 з них назавжди стали Воїнами Світла.

Тому у цей святковий день закликаю згадати кожного з них, віддати їм честь і шану.

Нинішня річниця народження нашої країни є складною для становлення державності України. Агресор підступно намагається зламати наш козацький дух, перетворити на рабів. Проте сильна воля народу і бажання подолати всі труднощі в ім'я незалежності стане запорукою того, що Україна є і буде вільною демократичною країною!

Лісова галузь є стратегічною не тільки для мирного життя. Особливої ваги вона набуває під час зовнішньої агресії. Недаремно ми маємо форму, схожу на військову. Чесною та самовідданою працею на своєму робочому місці ми зможемо допомогти наближенню перемоги і миру.

День Незалежності України – це свято патріотизму та гордості за свою націю, яка, незважаючи на випробування, демонструє всьому світу єдність, міцність духу, почуття гідності та прагнення миру.

Шановні працівники лісової галузі! У цей День бажаю Вам і членам Ваших родин, рідним, близьким здоров’я, злагоди достатку. Нехай у Ваших оселях завжди панує мир і радість!

З вірою у перемогу та в нашу країну.

Слава Україні! Героям Слава!

 

Голова Державного агентства лісових ресурсів України

Олександр Ковальчук 

dklg.kmu.gov.ua

 

Шановні громадяни!

У зв'язку із збереженням надзвичайної пожежної небезпеки (5 клас) на вихідні та святкові дні 22, 23, 24 серпня цього року, просимо утриматися від відвідування лісів та проведення полювання (відповідно до розпоряджень голови Львівської державної адміністрації про заборону відвідування лісів населенням та припинення полювання на території Львівської області).

Львівське обласне управління звертається до Вас бути обережними з вогнем у межах будь-якої природної території, не розводити багаття у недозволеному місці, не дозволяти дітям гратися з вогнем.

Ніколи не підпалюйте стерню та траву на полях і в лісі. Якщо побачите, що це роблять інші, постарайтеся їх зупинити і поясніть, чим небезпечне спалювання трави. Пожежу легше попередити ніж зупинити.

Тому, шановні громадяни, подбайте про Ваше здоров’я та Ваших дітей! І не забувайте, що спалюванням завдається шкода здоров’ю всім оточуючим людям!

Якщо ж пожежа розгорілася, і ви не можете загасити її самотужки – якнайшвидше зателефонуйте до служби порятунку за телефоном „101” чи повідомте лісову охорону (тел.297-61-21) або органи місцевого самоврядування.

Пам’ятайте! Тільки спільними зусиллями збережемо ліс від вогню.

 
 
З повагою,
начальник
Львівського обласного управління
лісового та мисливського господарства                     Дейнека А.М.

 

 

Стан лісового господарства обговорили у телепрограмі «Вечір у Львові»

Участь у програмі взяв начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека.

Тема розмови - стан та перспективи розвитку лісового господарства Львівщини

Львівське ОУЛМГ

 

Не забуваємо ветеранів

Колектив ДП "Боринське лісове господарство" щиро вітає Мрочка Михайла Йосиповича з Днем Народження, який він відсяткував 14 серпня!

 

Ваша багаторічна послідовна та наполеглива праця внесли вагомий внесок у розвиток лісового господарства, забезпечили повагу серед колег. Нехай доля шле Вам добро і щастя, міцне здоров’я та достаток, а віра, надія та любов будуть вірними супутниками на Вашому життєвому шляху. Нехай тепло і затишок родинної оселі надійно захищає Вас від негараздів, а в майбутньому на Вас чекає ще багато наповнених корисними справами і земними радощами років. Живіть довго, в щасті, благополуччі та при доброму здоров’ї!

 

Сьогодні рівно – 80 в житті Вашім минає,

А скільки їх ще на шляху проте ніхто не знає

Хай буде їх не менше ста, хай шлях цей буде світлим

А все життя мов той кришталь -прекрасним, ніжним, чистим.

Хай щастя сонцем усміхається і життя сповнюється теплом,

Усе омріяне збувається й дорога стелиться добром.

Хай життя буде незвичним, щастя безкінечним,

Хай кохання буде вічним, ніжним та сердечним.

 

 Нехай доля шле Вам добро і щастя, міцне здоров’я та достаток, а віра, надія та любов будуть вірними супутниками на Вашому життєвому шляху. 

Прес-служба ДП "Боринське ЛГ"

 

Шановні краяни!

На території Львівської області спостерігається суттєве підвищення денної температури повітря до 34° тепла, місцями спека до 37°, без опадів. На більшій частині території області висока пожежна небезпека (4 клас), по північній частині території надзвичайна пожежна небезпека (5 клас).

У зв'язку з цим, набрала чинності норма про заборону відвідування лісів населенням відповідно до розпорядження голови Львівської державної адміністрації.

Львівське обласне управління звертається до Вас утриматися від відвідування лісів, не розводити багаття у недозволеному місці, не дозволяти дітям гратися з вогнем.

Будьте обережними з вогнем у межах будь-якої природної території. Ніколи не підпалюйте стерню та траву на полях і в лісі. Якщо побачите, що це роблять інші, постарайтеся їх зупинити і поясніть, чим небезпечне спалювання трави. Пожежу легше попередити ніж зупинити.

Тому, шановні громадяни, подбайте про Ваше здоров’я та Ваших дітей! І не забувайте, що спалюванням завдається шкода здоров’ю всім оточуючим людям!

За випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю або її залишків Кодексом України «Про адміністративні правопорушення» передбачено накладення штрафу на громадян від 170 до 340 грн., а на посадових осіб від 850 до 1190 грн.

Якщо ж ви помітили невелике загорання трави або тліючу лісову підстилку від покинутого багаття, намагайтеся загасити його самі. Іноді досить просто затоптати полум’я, або залити його водою.

Якщо ж пожежа розгорілася, і ви не можете загасити її самотужки – якнайшвидше зателефонуйте до служби порятунку за телефоном „101” чи повідомте лісову охорону ( тел.297-61-21) або органи місцевого самоврядування.

Пам’ятайте! Тільки спільними зусиллями збережемо ліс від вогню.

Львівське обласне управління
лісового та мисливського господарства 

 

Збереження природного середовища

7 серпня відбулося засідання круглого столу ради екології та природних ресурсів на тему: «Збереження природного середовища та поліпшення екології Карпат» в рамках Третього Світового Конгресу Бойків. В засіданні взяли участь: Лозюк В.О. (голова Турківської райради), Марискевич О.Г. (директор Інституту екології Карпат Національної Академії наук України), Порада Т.М. (кандидат с/г наук), Байцар Адам (професор Варшавського університету), Височанський В.В. (Вища школа Івана Павла ІІ), Іжик В.В. (Регіональний ландшафтний парк «Надсянський»), Пузич Я. (кандидат м. наук, завідувач поліклініки м.Хмельницький), Ільницький М.М (директор ДП «Боринське ЛГ»), Земан В.В. (головний лісничий ДП «Боринське ЛГ»), Васильків В.В. (головний редактор газети «Бойківщина»).

З доповіддю «Збереження природного середовища і поліпшення його стану в українській частині Карпат» виступив Т.М.Порада: «Беручи до уваги багатоплановість і різномасштабність завдань по збереженню природного середовища та покращенню екологічного стану Карпат потрібно стабілізувати лісову екосистему через відтворення корінних промислових деревостанів відповідно до їх лісорослинних умов місцезростання, формування відповідного складу молодих насаджень, які опинились під наметом другорядних порід, відтворити та охоронити мисливську й корисну наземну й водну фауну».

А також О.Г. Марискевич «Перспективи створення національного природного парку «Бойківщина». НПП „Бойківщина” може увійти до складу МРБ «Східні Карпати», що дозволить збільшити відсоток природно-заповідних територій міжнародного значення на території Львівської області, а також забезпечити функціонування транскордонного екологічного коридору для великих ссавців, зокрема зубрів, популяція яких за рахунок реінтродукції з країн ЄС формується на території НПП «Сколівські Бескиди» (від 2009 р. до 2015 р. чисельність вільноживучого стада збільшилася в 2 рази та становить 22 особини).

Прес-служба ДП "Боринське ЛГ"

 

Лісопорушників спіймали "на гарячому" за допомогою встановлених фотопасток

Ми вже якось повідомляли, що для ефективнішої боротьби з лісопорушеннями в ДП "Боринське лісове господарство" закупили та встановили в окремих лісових масивах, де найбільше дошкуляють крадії, спеціальні фотопастки, які фіксують лісопорушників й передають на мобільний телефон чи комп’ютер лісовій охороні. 
Уже буквально через декілька днів після  встановлення, лісівники пересвідчилися в їх ефективності. Так, 23 липня прилади зафіксували в урочищі Сянське Яблунського лісництва (18 квартал) два випадки протиправної діяльності. В одному випадку – житель с. В. Яблунька Іван Никандорович Бринько , 1983 р.н.,  разом із дочкою Вікторією о 7 год. 26 хв. вивозили з лісу підводою дрова, в іншому – житель хутора Тарнава Михайло Юрійович Юрчик разом із сином Дмитром також займалися незаконним промислом. Це правопорушення зафіксовано о 18 год. 31 хв. Матеріали по обох фактах про лісопорушення скеровано у правоохоронні органи.
Як бачимо,  зараз на допомогу лісовій охороні прийшли сучасні технології і, хочеться вірити, що  з їх допомогою  значно вдасться скоротити незаконні вирубки лісу. 

Василь КОВАЛЬЧИН,
провідний інженер охорони та захисту лісу ДП «Боринське лісове господарство».

  

Анатолія Дейнеку призначено на посаду начальника Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства

Вчора, 20 липня 2015 року в залі засідань Львівського ОУЛМГ голова Державного агентства лісових ресурсів України Олександр Ковальчук, за участі першого заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислава Замлинського, у присутності директорів державних лісогосподарських підприємств та працівників апарату управління, представив нового начальника Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства. На цю посаду призначено Анатолія Дейнеку

У рамках свого виступу Олександр Ковальчук зачитав наказ Держлісагентства України №328-к від 13.07.2015 року про переведення Дейнеки А.М. першого заступника начальника управління – головного лісничого з 14.07.2015р. на посаду начальника Львівського ОУЛМГ, а також висловив сподівання щодо спільного ефективного вирішення завдань реформування галузі лісового господарства.

Перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський наголосив на подальшій співпраці обласної адміністрації та лісового господарства у виконанні доручень уряду, а також подякував лісівникам за належне виконання завдань з будівництва фортифікаційних споруд на Луганщині.

Від імені колективу Національного лісотехнічного університету України на чолі з ректором Юрієм Туницею проректор з наукової роботи Григорій Криницький зачитав лист в підтримку рішення про призначення на посаду керівника лісового господарства області Анатолія Дейнеки як фахівця з відповідним досвідом роботи у сфері ведення лісового господарства.

У представленні взяв участь голова Громадської ради при Львівському ОУЛМГ Степан Миклуш, який також висловив підтримку новому керівнику з боку громадських організацій.

В свою чергу, Анатолій Дейнека подякував за високу довіру керівництва та запевнив, що докладе максимум зусиль для перспективного розвитку лісового та мисливського господарства області. 

Нагадаємо, Анатолій Дейнека очолював лісове господарство Львівщини протягом 1999–2004рр. та 2005–2013рр.


Прес-служба Львівського ОУЛМГ


 

Реформування галузі лісового господарства та викорінення корупції - основний напрямок діяльності Держлісагентства, - Олександр Ковальчук

16.07.2015 року під керівництвом Голови Державного агентства лісових ресурсів Олександра Ковальчука відбулося засідання Координаційної ради з питань реформування лісової галузі.

У засіданні взяли участь члени ради – спеціалісти Держлісагентства, фахівці зацікавлених міністерств і відомств, науки, представники громадських організацій та представники апарату Верховної Ради.

Під час засідання обговорено стан виконання завдань за такими напрямками роботи: інституційно-правове та фінансово-економічне реформування; регулювання ринку деревини; реформування мисливського господарства; забезпечення прозорості та публічності реформування.

Голова Держлісагентства наголосив на необхідності ще більшої активізації роботи у напрямку розробки та впровадження низки нормативно-правових актів.

«Реформування галузі лісового господарства – основний напрямок діяльності Держлісагентства. Ми повинні більш активно працювати на результат», - підкреслив Олександр Ковальчук.

Нагадаємо, що одним із результатів роботи Координаційної ради стала розробка Концепції реформування лісового і мисливського господарства України. Основними положеннями Концепції визначено чітке розмежування контрольних та господарських функцій в державних органах управління лісовим господарством; вдосконалення механізму фінансування лісового господарства з урахуванням регіональних особливостей; вдосконалення системи оподаткування; оновлення системи продажу необробленої деревини.

dklg.kmu.gov.ua

 

Відбувся польовий семінар з питань гідрологічної ролі лісів Карпатського регіону

7 та 8 липня цього року в рамках проекту ГІДРОФОР на теренах Закарпаття було проведено спільний польовий практичний семінар проекту, в якому взяли участь й представники нашого лісгоспу. 

Програма польової частини семінару складалася з відвідування демонстраційних об’єктів у приватній власності Штефана Вальо та на землях держлісфонду, де учасники ознайомилися з прикладами протипаводкових заходів та з різними підходами у веденні лісового господарства. Учасники відвідали:
Штучні водойми Штефана Вальо у м. Перечин, де на території підприємства в 2009-2010 роках було споруджено п’ять ставків загальною площею 3 га. Штучні багатофункціональні водойми споруджено для утримання води і забезпечення нею потреб підприємства. 
Демонстраційний водозбір Гідрофор-Перечин, що знаходиться в Перечинському лісництві ДП «Перечинське лісове господарство» у лісопарковій частині зеленої зони м. Перечин.
Генетичний резерват дугласії-псевдотсуги тисолистої Тур’я-Ремітської площею 1,8 га. Ділянка знаходиться в Тур’я-Реметівському лісництві ДП «Перечинське лісове господарство» у заповідному урочищі місцевого значення «Розтоки». На ділянці знаходяться чисті лісові культури дугласії віком 114 років. Середня висота насадження 60 м, окремі дерева мають висоту понад 60 м.
Лісонасіннєва ділянка ялиці білої Порошківського лісництва «ДП» Перечинське лісове господарство» площею 3 га знаходиться в урочищі Шеповець і віднесена до рекреаційно-оздоровчих лісів. На ділянці знаходяться лісові культури ялиці білої та одиничні дерева бука віком 97 років.
Сімейний курорт "Воєводино". В цьому урочищі проведено укріплення русла та берегів місцевого потічка гідротехнічними спорудами (система перепадів та кам’яних берегоукріплень), споруджено ряд ставків, що гармонійно використовують та пом’якшують русловий та поверхневий стік під час сильних злив і загрозу локальних паводків та належним чином регулюють водний режим території.

Прес-служба ДП "Боринське ЛГ"

Подумайте про довкілля перед тим, як зрубати дерево

Державна лісова охорона ДП «Боринське лісове господарство» регулярно проводить рейди з виявлення лісо порушень. Нас, лісівників, турбує те, що окремі громадяни бездумно вчиняють самовільну порубку дерев і, здебільшого роблять це з метою наживи. Прикро, але вони, на жаль, забувають, що довкілля, як і ми самі, створено Господом, а тому до нього треба відноситися як до творіння Господнього.

Аби мінімізувати самовільні вирубки насаджень, директор ДП «Боринське лісове господарство» Михайло Ільницький придбав фотоловушки, які вивішено у лісових масивах і біля доріг при в'їздах у лісові масиви.

Фотоловушка веде відео нагляд за лісовими масивами, і при вїзді до лісу чи при вчиненні самовільної порубки передає (MMS-повідомлення) фотографію на мобільний телефон до держлісгоспу.

Хочу наголосити, що враховуючи вимоги діючого законодавства, штрафи за самовільну порубку дерев зросли і залежать від діаметра дерева біля шийки кореня. Її обчислюють відповідно до постанови КМ України від 23.07.2008 року №665.

Розмір шкоди за одиницю 10 см і менше – 66,15 грн., 10,1-14,0 – 116,56 грн.; 14,1-18,0 – 229,29 грн; 18,1-22,0 – 614,32 грн.; 22,1-26,0 – 1078,99 грн.; 26,1-30,0 – 1701,18 грн.; 30,1-34,0 – 2282,44 грн.; 34,1-38,0 – 2906,20 грн.; 38,1-42,0 – 3569,35 грн.; 42,1-46,0 – 4234,08 грн.; 46,1-50,0 – 4897,21 грн. і т.д.

Як бачимо чим більший діаметр дерев біля шийки кореня, тим більший розмір шкоди.

А за незаконну порубку дерев у межах територій та об’єктів природо-заповідного фонду у відшкодування збитків збільшено у 5,5 раза (Постанова КМ України від 24 липня 2013 року №541)

Охочим до легкої наживи, варто задуматися, чи здійснювати самовільні порубки дерев і потім мати справу з правоохоронними органами, чи краще у держлісгоспі виписати лісо продукцію у законний спосіб.

Василь Ковальчин

Провідний інженер охорони та захисту лісу ДП «Боринське лісове господарство»

Районна газета «Бойківщина»

Випуск №28 від 11.07.2015 року, с.10

Держлісагентство України закликає громадян дотримуватися правил пожежної безпеки під час перебування у лісі!

За прогнозами Укргідрометцентру, найближчим часом в Україні переважатиме тепла, посушлива погода. Таким чином на значній території держави рівень пожежної небезпеки сягне максимальних позначок – 4-5 класу.

Саме тому Держлісагентство України звертається до громадян з проханням не провокувати пожежі у лісових масивах та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі.

Варто пам'ятати, що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу навколишньому середовищу і становить небезпеку для життя людей.

Громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які перебувають на території України, зобов'язані:

– виконувати правила пожежної безпеки в лісі, виховувати у дітей обережність у поводженні з вогнем;

– повідомляти лісогосподарське підприємство, територіальний підрозділ ДСНС України, місцеві органи влади про виникнення лісової пожежі.

Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

– розведення багаття у лісі та лісопосадках, крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях;

– заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;

– палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники, недопалки;

– залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

– заправляти у лісі, лісопосадках паливні баки під час роботи двигуна;

– випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, сільськогосподарських угіддях а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу.

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків. 

dklg.kmu.gov.ua

 

Олександра Ковальчука призначено Головою Держлісагентства

 

 
 
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 травня 2015 року № 472-р Олександра Ковальчука призначено Головою Державного агентства лісових ресурсів України. 
 
 
 

 

Кабінетом Міністрів України прийнято рішення про призначення Олександра Ковальчука Головою Держлісагентства

 

14.05.2015 Кабінетом Міністрів України було прийнято рішення про призначення Олександра Ковальчука головою Державного агентства лісових ресурсів України (Держлісагентства).

Міністр Олексій Павленко наголосив, що завданнями нового керівника Держлісагентства є реформування та дерегуляція лісової галузі, інтеграція до європейських стандартів та принципів роботи. «Олександра Ковальчука я знаю особисто як ефективного кризис-менеджера та технократа, який має великий досвід роботи у потужних аграрних проектах. Впевнений, що лісова галузь відчує результати системних змін вже цього року», - зауважив Олексій Павленко.

Нагадаємо, що до призначення на державну службу Олександр Ковальчук працював генеральним директором НАК «Украгролізинг», а раніше обіймав керівні посади у компанії «Райз». Має вищу аграрну освіту, закінчив Житомирський сільськогосподарський інститут.


dklg.kmu.gov.ua

Прес-служба Мінагрополітики

 

Лісівники Львівщини підбили підсумки роботи за І квартал 2015 року

Сьогодні, 06 травня 2015 року відбулося засідання колегії Львівського ОУЛМГ під головуванням першого заступника начальника управління Анатолія Дейнеки, за участі членів колегії, директорів державних лісогосподарських підприємств.

З інформацією про підсумки господарсько-фінансової діяльності лісогосподарських підприємств за перший квартал 2015 року виступили заступники начальника управління та начальники відділів за напрямками діяльності.

Загальні обсяги відтворення лісів за 1 квартал 2015 року склали 632 га. Для садіння лісових культур використано понад 4,0 млн. шт. садивного матеріалу. 

За період з початку року підприємствами управління від всіх видів рубок заготовлено 243,1 тис. кбм. деревини, в тому числі на рубках головного користування – 162,2 тис. кбм, заходи з поліпшення якісного складу лісів проведені на площі 2,4 тис.га і заготовлено 80,2 тис.кбм. ліквідної деревини.

З метою запобігання виникненню лісових пожеж з початку року в лісах підприємствами влаштовано 221 км мінералізованих смуг, проведено догляд за ними в обсязі 679 км. 

За період з початку року зареєстровано 141 випадок самовільної рубки лісу загальною кубомасою 593,4 кбм. деревини.

На власних виробничих потужностях за 1 квартал 2015 року перероблено 35,4 тис.кбм. деревини. Випуск продукції переробки склав 31,6 млн.грн. 

Обсяг реалізації продукції склав 189,6 млн.грн., або 177,5% до відповідного періоду минулого року.

Чисельність штатних працівників у лісогосподарських підприємствах Львівського ОУЛМГ складає 3167 чол, або на 175 чоловік більше, ніж за 1 квартал 2014 року.

Продуктивність праці на підприємствах Львівського ОУЛМГ зросла у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 24,2 тис.грн, або на 67,8% та склала 60 тис.грн. на одного працюючого. Рівень середньомісячної заробітної плати по підприємствах управління досяг 4641 гривень, або 138,9% до рівня минулого року. 

За 1 квартал 2015 року всіма підприємствами сплачено до зведеного бюджету 26,3 млн. грн. податків, зборів та обов’язкових платежів, а також 15,5 млн. грн. відрахувань Єдиного соціального внеску.

На колегії обговорили стан охорони праці на підприємствах Львівського ОУЛМГ. З даного питання виступив головний спеціаліст відділу лісових ресурсів, машин та технологій Василь Степанишин. Він відмітив, що з початку 2015 року нещасних випадків виробничого характеру на підприємствах Львівського ОУЛМГ не було зареєстровано. За 2014 рік підприємствами управління витрачено на заходи з охорони праці 3706,708 тис. грн., що становить 3,2% від фонду оплати праці 2013 року (при вимогах 0,5%) та 1226 грн. на одного працівника.

На підприємствах Львівського ОУЛМГ розроблено та впроваджено Заходи, спрямовані на виконання Галузевої Програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2014-2018 роки. За 2014 рік на ці заходи витрачено 1495,5 тис. грн. 

У квітні місяці на підприємствах проведено Місячник охорони праці під девізом «Приєднуйтесь до формування превентивної культури охорони праці», з нагоди Всесвітнього дня охорони праці. По результатах оглядів – конкурсів з охорони праці та культури виробництва премійовано кращі колективи структурних підрозділів – переможців конкурсу та окремих працівників у номінаціях на краще за безпекою робоче місце, виробничу дільницю (бригаду), кращого за показниками безпеки праці працівника на суму 46300 грн. і надано допомогу сім'ям загиблих та травмованих на виробництві працівників на суму 25200 грн. 

Окрім того, на колегії було розглянуто питання про результати проведення огляду стану постійних і тимчасових лісових розсадників та інших об’єктів ПЛНБ на підприємствах Львівського ОУЛМГ. З даного питання виступив заступник начальника управління Ярослав Целень. Він повідомив, що всього по Львівському ОУЛМГ є в наявності 1062 га постійних лісонасіннєвих ділянок, генетичні резервати розташовані на площі 3580 га, клонові плантації закладено на площі 78,8га, родинні плантації на площі 56,2га і є в наявності 492 шт. плюсових дерев. Спеціалістами обласного управління було проведено натурний огляд об’єктів ПЛНБ та надані пропозиції щодо заміни окремих об’єктів і проведення лісогосподарських заходів. Загальна площа лісових розсадників по управлінню складає 110,25га, з них – 85,86га постійних лісових розсадників та 24,39га тимчасових лісорозсадників. 

Розглянуто питання вдосконалення інформаційної діяльності підприємств, зокрема, щодо розміщення на сайтах підприємств планів роботи, перелік дозволів на проведення рубок головного користування і рубок з поліпшення якісного складу лісів в розрізі сільських рад. Акцентовано увагу на проведенні зустрічей керівників та посадових осіб підприємств і їх структурних підрозділів з громадськістю, депутатським корпусом районних і сільських рад щодо інформування про господарську діяльність лісгоспів та вирішення проблемних питань громад. 

За результатами засідання колегії прийнято відповідні рішення та окреслено основні напрями діяльності підприємств Львівського ОУЛМГ на найближчу перспективу.

Прес-служба Львівського ОУЛМГ

 

Громадяни, дотримуйтесь пожежної безпеки у лісі!

За прогнозами Укргідромецентру України з початку травня поточного року очікується значне потепління і відсутність опадів, що сприятиме підвищенню пожежної небезпеки в лісах, особливо в період травневих свят.

У зв’язку з цим Держлісагентство здійснює посилений контроль за пожежною безпекою в лісах. Зокрема, лісогосподарські підприємства завершують створення мережі мінералізованих смуг, їх поновлення в лісових масивах та перекривають лісові дороги. Також спільно з підрозділами МВС, ДСНС здійснюються рейдове патрулювання та цілодобове чергування в лісових масивах з тим щоб оперативно виявити і локалізувати пожежі.

Шановні громадяни, безпека лісу залежить від кожного з нас!

Будьте обачними під час травневих вихідних!

Не нехтуйте Правилами пожежної безпеки в лісах!

Один кинутий у лісі непогашений недопалок чи залишене після себе жевріюче вогнище може стати причиною масштабних лісових пожеж.

На громадян, які недотримуються Правил пожежної безпеки в лісах чекає адміністративна відповідальність у вигляді штрафів від 17 до 50 грн.

Наголошуємо, що у разі настання значних негативних наслідків, лісо порушники притягуються до кримінальної відповідальності.

Прес-служба Держлісагентства

 

 

Садимо ліс разом

В пятницю 24 квітня було проведено посадку лісу у Сянківському лісництві. В кварталі 22 виділі 12 на площі 0,5 га було посаджено 2000 шт ялиці та 500 шт явора. До посадки долучились сільський голова Василечко Степан Іванович, вчителі та учні Сянківського НВК та працівники ДП "Боринське ЛГ". По закінченні садіння всі учасники акції залишились задоволеними, та виявили бажання продовжити схожі заходи.

Прес-служба

ДП "Боринське ЛГ"

   

 

 

У Верхньовисоцькому лісництві посаджено культури модрини

В  суботу 18 квітня було проведено основний захід Акції «Майбутнє лісу в твоїх руках»  - посадку лісу у Верхньовисоцьому лісництві. В кварталі 17 виділ 6 на площі 0,5 га було посаджено 1250 шт модрини. До посадки долучились голова районної ради Лозюк Володимир Омельянович, сільський голова Черепанин Богдан Миколайович, настоятель церкви Успіння Пресвятої Богородиці отець Роман, який освятив садивний матеріал, вчителі Верхньовисоцького НВК та жителі села. По закінченні садіння всі учасники акції залишились задоволеними, та виявили бажання продовжити схожі заходи.

Прес-служба

    ДП "Боринське ЛГ"

  

 

 

 

 

 

 

 

 

Щодо призупинення проведення санітарно-оздоровчих заходів

З метою забезпечення додаткових заходів щодо збереження біорізноманіття територій і об’єктів природно-заповідного фонду Держлісагентство прийняло рішення про тимчасове призупинення проведення передбачених проектами організації територій та охорони природних комплексів санітарно-оздоровчих заходів (вибіркові і суцільні санітарні рубки, ліквідація захаращеності) і на які не видані в установленому порядку лісорубні квитки у межах природних заповідників, заповідних зон біосферних заповідників і національних природних парків.

Прес-служба Держлісагентства 

 

Вітаємо переможців

Сьогодні в приміщенні Боринського НВК ДП «Боринське лісове господарство» спільно з відділом освіти, сім'ї та молоді Турківської РДА при підтримці керівництва Регіонального ландшафтного парку «Надсянський» провели конкурс на кращий дитячий твір та кращий дитячий малюнок на тему «Людина та Ліс» в рамках Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». Метою конкурсу було виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, збагачення зацікавленості у збереженні лісових насаджень, дотримання правил поведінки в лісі, поширення знань про ліс.

В конкурсі прийняли участь учні таких шкіл:Бітлянського, Боринського, Сигловатського та Верхньовисоцького НВК. Всього в конкурсі взяли участь 17 учнів.

Визначення переможців проходило в двох номінаціях – «Кращий дитячий малюнок» та «Кращий дитячий твір».

В номінації «Кращий дитячий малюнок»:

- перше місце – учениця 2 класу Боринського НВК Риштей Мар'яна,

- друге місце – учениця 4 класу Верхньовисоцького НВК Чичерська Ангеліна,

- третє місце – учениця 4 класу Верхньовисоцького НВК Федечко Василина.

В номінації «Кращий дитячий твір»:

- перше місце – учениця 5 класу Верхньовисоцького НВК Сеничич Любов,

- друге місце – учень 8 класу Нижньовисоцького НВК Іжик Микола,

- третє місце – учениця 8 класу Боринського НВК Іршак Тамара.

Переможців нагородили грошовими преміями в розмірі 500, 400 та 300 грн. Діти, які зайняли І місце візьмуть участь в ІІ етапі конкурсу, що буде проходити в Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Прес-служба

ДП «Боринське лісове господарство»

 

Виготовлення та розвішування шпаківень

Уся світова спільнота 1 квітня відзначає Міжнародний день птахів, який запровадили ще у 1906 році, підписавши Міжнародну конвенцію про охорону птахів. Птахи – окраса нашого життя. Саме вони зачаровують своїм співом, поведінкою та надають природі неповторного колориту. Роль птахів, як знищувачів шкідливих комах відома здавна, а їх здатність концентруватися в місцях масового розмноження комах, які можуть призводити до повного всихання деревостанів, робить птахів важливим біологічним фактором, що впливає на зменшення чисельності шкідників. Здатність швидко переміщуватися дає змогу птахам за короткий проміжок часу обстежувати у пошуках корму численні потенційні схованки «жертв». Працівниками лісової охорони ДП «Боринське ЛГ» були проведені біотехнічні заходи з виготовлення та розвішування шпаківень. Це щорічний плановий захід, який проходить в рамках акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». Підприємством було розвішено 120 шпаківень.

Прес-служба

ДП «Боринське ЛГ»


Останні рішення виробничої наради

За результатами наради, що відбулась, 26 березня у Держлісагентстві, на якій розглядались гострі проблеми лісової галузі було прийнятонизку суспільно-важливих рішень.

Нижче наводиться витяг з протоколу засідання

Витяг з протоколу розширеної виробничої наради Держлісагенства

від 26 березня 2015 року (протокол №3)

 Про ефективність використання лісосировинних ресурсів

На засіданні розширеної виробничої наради Держлісагентства розглянуто інформацію про результати ефективності використання лісосировинних ресурсів на підприємствах стання лісосировинних ресурсів на підприємствах Держлісагентства.

З метою забезпечення зростання ефективності використання лісосировинних ресурсів на підприємствах Держлісагентства  розширенавиробнича нарада

ВИРІШИЛА:

У випадку невиконання поставлених у даному рішенні завдань до винних осіб будуть застосовані дисциплінарні заходи аж до звільнення іззайманих посад.

1. Начальникам обласних управлінь лісового і мисливського господарства та керівникам підвідомчих підприємств, керівникам підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Держлісагентства:

1.1. забезпечити проведення додаткових аукціонів з продажу необробленої деревини заготівлі ІІ кварталу, що надійде від непланових рубок формування і оздоровлення лісів;

1.2. забезпечити безумовне виконання пункту 1.5. Положення про організацію та проведення аукціонів з продажу необробленої деревини, увідповідності до якого не реалізована на товарних біржах необроблена деревина реалізується по прямих договорах, в тому числі і на експорт, зацінами не нижчими від тих, що склались на останньому аукціоні.

2. Попередити керівників лісогосподарських підприємств  про персональну відповідальність за достовірність даних щодо обсягів необробленої деревини, яка пропонується для реалізації на щоквартальних та додаткових аукціонах.

3. В зв’язку з численними зверненнями нерезидентів стосовно зниження закупівельних цін на пиловники та пиломатеріали, що пов’язано з нестабільною ситуацією на зовнішніх ринках, та недопущення недобросовісної конкуренції з приватними деревообробними підприємствами, рекомендувати керівникам підвідомчих підприємств утриматись від зниження цін.

4. У випадку невиконання поставлених у даному рішенні завдань до винних осіб будуть застосовані дисциплінарні заходи аж до звільнення із займаних посад.

Про посилення охорони лісів та боротьби з лісопорушеннями

За результатами виробничої наради Державне агентство лісових ресурсів України відмічає необхідність в забезпеченні належного контролю заобліком лісових ресурсів і підвищення ефективності охорони лісових насаджень від незаконних рубок і інших лісопорушень.

З метою забезпечення належної охорони лісів, ефективного та невиснажливого використання лісових ресурсів розширена виробнича нарада 

 

ВИРІШИЛА:

1. Начальникам обласних управлінь лісового і мисливського господарства та керівникам підвідомчих підприємств

1.1. терміново поновити чергування працівників державної лісової охорони спільно з працівниками Державної автоінспекції, представниками природоохоронних органів, представниками громадських організацій та засобів масової інформації на автошляхах перевезення деревини;

1.2. посилити оперативну роботу відомчих рейдових бригад по охороні лісів від лісопорушень  спільно з працівниками природо та правоохоронних органів;

1.3. забезпечити постійно діючі рейдові бригади небхідною кількістю технічних засобів для проведення рейдів у робочі і вихідні дні;

1.4. запровадити практику оперативного реагування на звернення громадськості щодо фактів лісопорушень;

1.5. ініціювати звернення до органів Державної фіскальної служби щодо перевірки незаконної діяльності пилорам та інших деревопереробних підприємств – споживачів незаконно добутої деревини;

1.6. забезпечити комплекс заходів щодо перекриття непланових лісових доріг шляхом встановлення шлагбаумів, надолбів та перекопування заїздів;

1.7. забезпечити щотижневе інформування (щочетверга) відділу охорони і захисту лісів Держлісагентства про проведену роботу.

1.8. про результати роботи оперативно інформувати громадськість.

2. Попередити керівників підвідомчих підприємств про персональну відповідальність

2.1. за своєчасну та повну передачу матеріалів щодо виявлених лісопорушень до правоохоронних органів;

2.2. за заниження таксаційних показників при призначенні та відведенні лісосік.

3. У випадку невиконання поставлених у даному рішенні завдань до винних осіб будуть застосовані дисциплінарні заходи аж до звільнення із займаних посад.

4. Економічному управлінню та юридичному сектору Держлісагентства підготувати звернення до Мінагрополітики щодо збільшення граничної чисельності центрального апарату Держлісагентства та його територіальних органів з метою посилення роботи по охороні лісів від незаконних рубок та інших лісопорушень.

Прес-служба Держлісагентства

 

Держлісгоспи підтримають вітчизняного деревопереробника

 До такого спільного рішення дійшли керівники обласних управлінь лісового та мисливського господарства, вчора, 26 березня, під час розширеної виробничої наради у Держлісагентстві.

З цією метою по всіх областях будуть проведені додаткові аукціони. Обсяг деревини, який буде виставлятися для реалізації, надійде від непланових рубок.

У випадку з експортерами, зважаючи на напружену ситуацію  внутрішнього ринку, ціна на деревину залишиться незмінною.

«Наші підприємства завжди займали державницьку позицію, і сьогодні ми маємо ще більше сприяти розвитку вітчизняної переробки» - наголосив заступник Голови Держлісагентства Віталій Атаманчук.

 Прес-служба Держлісагентства

 

 

План проведення заходів ДП «Боринське лісове господарство» у рамках акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» 2015 року

 

Дата

Зміст заходу та місце проведення

Кого планується запросити

Яких результатів планується досягти

Контактна особа підприємства, тел

21 – 25 березня

Розповсюдження інформаційних матеріалів про зміст та умови Акції

Розміщення інформаційних повідомлень про Акцію через районні ЗМІ та веб-сайт підприємства

Інформування громадськості про терміни, зміст та умови проведення всеукраїнської Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках»

Інженер л/к

Яцик М.М.

097-176-58-76

4 квітня

Проведення основного заходу Акції – посадки дерев в Боринському л-тві

Керівництво районної ради, адміністрації, представники громадськості та журналісти.

Створення 0,4 га насадження. Планується висадити 1000 шт. сіянців модрини

Інженер л/к

Яцик М.М.

097-176-58-76

24 березня – 19 квітня

Проведення майстер-класів живцювання в лісорозсаднику

Учні шкільних лісництв, активісти громадських організацій, вчителі шкіл

Ознайомлення з технікою безпеки при виконанні лісокультурних робіт, набуття практичних навиків живцювання деревних порід

Інженер л/к

Яцик М.М.

097-176-58-76

24 березня – 19 квітня

Проведення виховних годин для учнів Боринського НВК

Учні старших класів, шкільних лісництв

Сприяння підвищенню екологічної свідомості, розширенню знань про природу серед молоді (близько 30 учнів буде залучено)

Інженер л/к

Яцик М.М.

097-176-58-76

24 березня – 19 квітня

Проведення першого етапу конкурсів на кращий малюнок і твір за темою «Людина та ліс» та нагородження переможців

Учнівська молодь, представники районного відділу освіти, вчителі

Пошук талановитої молоді серед учнів молодших та старших класів, заохочення учнівської молоді до творчої роботи

Інженер л/к

Яцик М.М.

097-176-58-76

24 березня – 19 квітня

Проведення благоустрою та упорядкування території Боринського, Мохнатського  лісництв та прилеглих територій

Лісова охорона Боринського л-тва та учнівська молодь

Покращення естетичного вигляду території лісництва (участь візьмуть понад 20 чол.)

Інженер л/к

Яцик М.М.

097-176-58-76

24 березня – 19 квітня

Проведення заходів до «Дня Довкілля» (проведення благоустрою та впорядкування територій навчальних закладів)

Учнівська молодь, директори шкіл, представники громадськості

Покращення естетичного вигляду територій, благоустрій територій, прибирання сміття

Інженер л/к

Яцик М.М.

097-176-58-76

24 березня – 19 квітня

Виготовлення та розвішування шпаківень по лісництвах

Учні шкільних лісництв, лісова охорона підприємства

Виготовлення та розвішування 120 шпаківень

Інженер л/к

Яцик М.М.

097-176-58-76

24 березня – 19 квітня

Садіння лісових культур у Сянківському, Либохорівському, Боринському та Верхньовисоцькому лісництвах

Учнівська молодь, представники сільської ради, громадськість

Ознайомлення з технологією лісокультурного виробництва в лісництвах. Планується посадити 5,0 га лісу.

Інженер л/к

Яцик М.М.

097-176-58-76

 

Адміністація ДП "Боринське ЛГ"

 

Оголошення!

З 21 березня по 19 квітня проходить конкурс на кращий дитячий твір та кращий дитячий малюнок на тему «Людина та Ліс» у рамках Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». Конкурс буде проводитись серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Мета – виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, збагачення зацікавленості у збереженні лісових насаджень, дотримання правил поведінки в лісі, поширення знань про ліс.

До участі у конкурсі на кращий твір запрошуються учні 5-8 класів, а до участі у конкурсі на кращий малюнок запрошуються учні молодших класів (1-4 класи) загальноосвітніх навчальних закладів, розташованих на території діяльності ДП «Боринське ЛГ». На конкурс подаються роботи написані виключно на аркушах формату А-4. Об’єм твору не повинен перевищувати 3-х сторінок. На титульному аркуші необхідно вказати: 1) назву твору; 2) прізвище, ім’я автора; 3) школа, клас; 4) домашня адреса, телефон.

Конкурс пройде на базі Боринського НВК 8 квітня 2015 року.

Переможці конкурсу відзначатимуться грошовими винагородами.

Адміністрація ДП «Боринське ЛГ»

 

Наявність садивного матеріалу для проведення місячника озеленення та потреб озеленення по ДП"Боринське ЛГ" на 2015 рік

№п/п Порода Висота, м Кількість, шт Ціна за шт.з ПДВ, грн.
1 Ялина звичайна 0,5 – 1,0 50 75,00
2 Ялина звичайна ф. гніздовидна 0,15 – 0,2 60 35,00
3 Туя західна ф.вересковидна 0,3-0,4 50 34,00
4 Туя західна ф.золотиста 0,2-0,4 50 34,00
5 Туя західна ф. брабант 0,3 – 0,4 100 34,00
6 Ялівець козацький 0,3 – 0,4 200 37,00
7 Кипарисовик горіхоплідний 0,4-0,5 300 28,00
8 Катальпа  0,5 – 1,0 100 60,00
9 Береза повисла 1,0 – 1,5 150 28,00
10 Дуб червоний 0,5 – 1,0 100 42,00
11 Клен гостролистий 0,5 – 1,0 100 28,00
12 Ясен звичайний 0,5 – 1,0 100 28,00
13 Горобина звичайна 0,5-1,0 200 34,00
14 Калина звичайна 0,5 – 0,8 50 34,00
15 Аронія чорноплода 0,5 – 1,0 300 15,00
16 Спірея калинолиста 0,5 – 0,8 100 22,00
17 Багряник японський до 0,5 80 20,00
18 Самшит вічнозелений 0,15-0,3 1000 22,00

Проліски - посланці весни

Велика і  красива земля України. Неозорі степи, зелені Карпати, поліські пущі, широкоплинні лани Придніпров'я, вільні причорноморські простори, задумливі береги зачарованої Десни… ми дуже любимо її. Кожна доріжка, деревце, колосок, квітка, травинка – невід’ємні частини її природи, її багатства і краси, без чого нам не прожити. Мабуть, найбільшу насолоду і радість, найпалкішу любов до різного краю, до життя викликає наше спілкування з природою.

Ранньою весною, коли вже земля пробуджується від зимового сну, у лісі можна побачити таку картину: ніби клаптики блакитного весняного неба впали на землю і серед голого віття лісових дерев та чагарників синіють. Це квітує провісник весни – пролісок. Пролісок – квітка ніжна, але смілива і нетерпляча. Ще не зійде сніг, а вже пнеться цупкий паросток. І квітів виглядає враз так густо, що земля стає зимна від рясного холодного цвіту.

Підсніжники – теж ранні посланці зеленокосої весни. Їхні квіточки – наче виточені з коштовної порцеляни, білосніжні дзвіночки звеселяють усе довкола. Масове цвітіння підсніжника — воістину захоплююче видовище. Здається, грунт у весняному лісі прикритий якоюсь тонкою мереживною білою скатертиною, зітканою з безлічі дзвоникоподібних сніжнобілих квіточок.

Квіточки підсніжників мають велику медичну цінність – в них міститься речовина у вигляді гіркого білого порошку, що входить до переліку життєво необхідних лікарських препаратів для людей, які страждають порушенням мозкового кругообігу, прогресивною м’язовою дистрофією, руховими і чутливими порушеннями.

Тому, традиція привозити із прогулянки чи дарувати букетик квітів зробила свою справу: багато рослин вже важко знайти в їх природних місце зростаннях. Ця проблема характерна для густонаселених областей, тому тут опинилися під загрозою не тільки ті рідкісні види, які занесені до Червоної книги України, але й широко поширені рослин, за долю яких до недавнього часу не було сумнівів.

Пам'ятайте що, зриваючи певні види квітів, ми просто позбавляємо майбутні покоління, бачити їх у живій природі.  

Підсніжник та пролісок дуже легко культивувати. Пролісок можна посіяти на дачних ділянках, в квітниках, на кам'янистих гірках. Сіють восени свіжозібраним насінням. Сіянці ростуть дружно і зацвітають на 4-5-й рік.       Висаджений у пухку перегнійну землю підсніжник в затінку кущів чи дерев розростається і щовесни радує око молочно-білими ніжними квітками.

Любіть квіти: бережіть їх у дикій природі, прикрашайте ними довкілля. Адже вони уособлюють красу України, духовну міць нашого народу, засвідчують любов до рідної землі.

Мар'яна Яцик

Інженер л/к

Районна газета «Бойківщина»

Випуск № 10 від 07.03.2015 року, с.15

 

Квіти надії

Неохоче відступає зима. Ще лежить сніг. Ось-ось з'являться перші ніжні дзвоникоподібні білосніжні квіти. То підсніжник звичайний, або білосніжний (Galanthus nivalis). Масове цвітіння підсніжників захопливе видовище. Здається, грунт у весняному лісі покритий тонкою мереживною білою скатертиною.

Одна з легенд розповідає, що тоді, коли перші люди були вигнані з раю, падав сніг і Єва дуже змерзла. Щоб її зігріти і дати надію на кращі часи, кілька ажурних сніжинок перетворились на підсніжники – провісники тепла, символ сподівань на краще майбуття. Так вони і залишилися в народі символом надії.

Ці перші квіти – весняні усмішки рідної землі – користуються великим попитом, їх безжалісно виривають. На жаль, територія поширення цієї прекрасної рослини з кожним роком катастрофічно зменшується. Підсніжник є зникаючим видом флори України. Але практично скрізь, де ростуть ці ніжні білувато-зелені квіти, їх підстерігають «мисливці», які рвуть рідкісні чудеса природи і несуть на ринки. Там їх найчастіше охоче розкуповують любителі весняної романтики, а ті букети, яких ніхто не купить - вони просто зів'януть і їх спокійно викинуть на смітник. Куплені підсніжники красивим жестом вручать «винуватицям торжества», які з радістю приймають цю красу – і коло винищення замикається. Щоб посприяти збереженню рідкісних первоцвітів, радимо при виявленні факту торгівлі підсніжниками звертатись до служителів закону, обов’язок яких – стягувати штраф з браконьєрів і відбити в них бажання заробити на тому, що повинно належати майбутнім поколінням Землі.

Окрім питання про збереження біорізноманіття варто згадати і медичну цінність червонокнижних підсніжників – в них міститься речовина у вигляді гіркого білого порошку, що входить до переліку життєво необхідних лікарських препаратів для людей, які страждають порушенням мозкового кругообігу, прогресивною м’язовою дистрофією, руховими і чутливими порушеннями.

Рідкісні рослини нашого краю мають велике пізнавальне й естетичне значення. Жодний закон не в змозі вберегти та захистити природу без нас, без нашого усвідомлення її цінності. І найсуворіші засоби впливу на порушників природоохоронного законодавства не врятують її від руйнування та знищення. Лише національна свідомість і внутрішня культура кожного з нас можуть сприяти цьому. Тож не будьмо байдужими, бережімо природу рідного  краю!

 

Інженер л/к

Яцик Мар'яна

 

Відбулось засідання лісокультурної Ради Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства

З метою уникнення помилок та невідповідностей при плануванні та створенні лісових насаджень 18 лютого 2015 року в приміщенні Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства проведено засідання «Лісокультурної Ради Львівського ОУЛМГ».

До складу Лісокультурної ради входять науковці національного лісотехнічного університету України проф. Гузь М.М. та проф. Дебринюк Ю.М., а також головні лісничі державних лісогосподарських підприємств, інженери лісових культур та працівники відділу лісового господарства управління. Головою Лісокультурної ради є заступник начальника управління – Ярослав Павлович Целень.

Проекти лісових культур та природного поновлення складаються з метою якісного та своєчасного відновлення лісових насаджень. В проектах визначаються методи відтворення лісів, їх якісний склад, спосіб обробітку грунту та посадки саджанців, їх кількість та походження, способи та кратність доглядів, а також інші параметри що впливають на ріст лісових культур та природного поновлення.

На засіданні Лісокультурної ради розглянуто всі проекти лісових культур та природного поновлення складені державними лісогосподарськими підприємствами на 2015 рік. Широке їх обговорення дозволяє звести до мінімуму неефективне лісовирощування та лісорозведення. Розгляд проектів за участі науковців підкреслює надзвичайно важливий зв'язок науки і виробництва в питаннях відновлення лісів та дозволяє лісівникам пересвідчитись у правильності своєї роботи. Зауваження та пропозиції науковців завжди знаходять своє втілення на практиці. 

За підсумками лісокультурної Ради, з виправленнями та уточненнями, затверджено проекти створення лісових культур на площі 1330га та проекти природного відновлення лісів на площі 1590га. 

Всього на 2015 рік планується провести лісовідновлення на площі 2920га, з них 1330га садіння лісових культур та 1590га природне відновлення, що становить 55% від загального обсягу.

Прес-служба Львівського ОУЛМГ

 

У нижньому Турові вилучили 30 кубометрів лісу

У час проведення рейду працівники лісової охорони ДП «Боринське лісове господарство», отримали повідомлення, що поблизу лісопильного об’єкта в с.Нижній Турів знаходиться велика кількість лісопродукції.

Окрім працівників лісової охорони, на вказане місце виїхали представники прокуратури, громадської організації «Майдан Турківщини», Турківського районного представництва «Районний антикорупційний нагляд». Встановлено, що вся лісопродукція (23 м куб. кругляка, 7 м куб. уже розпиляного на пиломатеріали) – не клеймована й не маркована, а відтак мала всі ознаки незаконно зрубаної. Там, же на місці, було складено відповідні акти, які скеровано для подальшої перевірки у правоохоронні органи, а лісо продукцію вилучено. До речі, подібні випадки, як кажуть лісівники, трапляються сьогодні у районі не так уже й часто, як це було десять років тому. Хоча, як бачимо, спокуса є, як і є ті, що за безцінь скуповують крадений ліс.

Василь Васильків

Районна газета «Бойківщина»

Випуск № 6 від 07.02.2015 року, с.2

 

Підсумки роботи підприємства за 2014 рік

У 2014 році ДП «Боринське лісове господарство» забезпечило виконання запланованих лісівничих, лісозахисних, лісоохоронних та лісовідновних заходів.

За 2014 рік підприємством сплачено до зведеного бюджету 1280,0 тис. грн. податків, зборів та обов’язкових платежів, а також 1128,0 тис. грн. відрахувань Єдиного соціального внеску.

Обсяг реалізації продукції за 2014 рік склав 15,5 млн.грн., або 144,3 % до минулого року.

Чисельність штатних працівників складає 75 чол. Рівень середньомісячної заробітної плати досяг 3652,22 гривень.

Заходи з поліпшення якісного складу лісів проведені на площі 125 га і заготовлено 1,3 тис.кбм. ліквідної деревини. Підприємством від всіх видів рубок заготовлено 25,0 тис. кбм. деревини, в тому числі на рубках головного користування – 15,1 тис. кбм. 

Загальні обсяги відтворення лісів за 2014 рік склали 154 га, з них на площі 22 га створено лісові культури, а природне відновлення лісів забезпечено на площі 132 га. Проведено догляди на площі 258 га. Заготовлено 208 кг лісового насіння, з них 105 кг ялиці білої.

В 2014 році за власні кошти підприємства збудовано 1,3 км лісових доріг та придбано тракторний причіп FARMAT 4WD62 вартістю 754,44 тис.грн.

З метою охорони лісу від самовільних рубок, браконьєрства та інших лісопорушень лісового законодавства, постійно-діючою у 2014 році проведено 48 рейдів, під час яких складено всього 51 протокол, сума штрафів становить 4,1 тис.грн.

Під час проведення профілактичних та попереджувальних заходів з охорони лісів від пожеж влаштовано 5 км мінералізованих смуг, виставлено 6 плакатів на протипожежну тематику.

Значну увагу впродовж 2014 року було приділено роботі з громадськістю. Підприємством організовано 4 заходи за участі громадськості та шкільної молоді, зокрема проведено акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» та «За чисте довкілля». Протягом року проведено 9 зустрічей-консультацій із громадськістю з актуальних питань лісової галузі, 2 дитячо-юнацькі конкурси на кращий твір та малюнок за темою «Людина та ліс», а також конкурс на краще шкільне лісництво. Опубліковано 17 статтей у районній газеті «Бойківщина» та розміщено 46 повідомлень на веб-сайті підприємства. На сьогодні, на базі підприємства функціонують 2 шкільні лісництва, членами яких є 18 учнів.

Прес-служба