Вересень 2016

Одним з головних завдань є створення прозорого ринку деревини, - Христина Юшкевич

Одним із головних завдань для Держлісагентства є створення прозорого ринку деревини та забезпечення сировиною наших вітчизняних деревообробників. На цьому наголосила т.в.о. Голови відомства Христина Юшкевич під час відкриття Всеукраїнського форуму фахівців лісової та деревообробної галузі.

 

«Форум дає можливість об’єднати фахівців лісової та деревообробної галузей, обговорити питання, подальші кроки і напрями співпраці. Основним завданням Держлісагентства, передусім, є збільшення обсягів створення нових лісів, раціональне використання і відтворення лісових ресурсів, а також їх охорона і захист», - підкреслила Христина Юшкевич.

Вона висловила сподівання, що за підтримки Уряду та Парламенту вдасться отримати позитивні результати, вийти на високий рівень і мати якісну українську деревообробну продукцію.

«Перші кроки Держлісагентство вже почало робити на зустріч. Ми розробили та обговорили з різними деревообробними асоціаціями проект положення про реалізацію лісоматеріалів необроблених. Ми напрацювали зміни до законодавства, якими буде передбачено єдиний порядок реалізації деревини для всіх постійних лісокористувачів. Однозначно, необхідно повністю запровадити електронний облік деревини, який допоможе мінімізувати тіньовий обіг. Ми маємо рухатися до того, щоб у нас був свій якісний продукт. І ми станемо надійним партнером для Європейського Союзу та будемо продавати не просто сировину, а вже кінцевий продукт, який буде мати попит», - зазначила т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів України.

Вона підкреслила, що всі держпідприємства сфери Держлісагентства будуть надійними партнерами для вітчизняних деревообробників і основою цього партнерства, однозначно, має стати раціональне використання лісових ресурсів.

 

Окрім того, Христина Юшкевич запевнила, що відомство буде й надалі підвищувати стандарти ведення лісового господарства та сприяти збільшенню площі сертифікованих лісів за міжнародними стандартами Лісової опікунської ради FSС.

«Це європейські підходи, які передусім сприяють турботі про ефективне використання лісових ресурсів та збереженню лісів для майбутніх поколінь. Сертифікована продукція гарантуватиме, що вона походить з відповідально керованих лісів, а не з сумнівних, нерідко незаконних джерел. Головна мета – це цивілізований лісозаготівельник, який піклується про ліс, займається лісовідновленням і доглядом за ним. При заготівлі лісу сертифіковані лісокористувачі повинні зберігати рідкісні види тварин і рослин, ключові біотипи, унікальні дерева», - сказала вона.

Зазначимо, що у рамках форуму також проходить XV Міжнародна спеціалізована виставка машин і обладнання «Лісдеревмаш 2016» та спеціалізована виставка біопалива з деревини «Вуденерджі 2016».

Прес-служба Держлісагентства

 

У С НИЖНЯ ЯБЛУНЬКА ПЕРЕПОХОВАЮТЬ ВОЇНА, ЩО ЗАГИНУВ У ЛУГАНСЬКОМУ АЕРОПОРТІ.

klebbig

26 вересня, під керівництвом голови райдержадміністрації Олександра Лабецького проведено засідання організаційного комітету з питань організації поховання Героя – Кльоб Миколи Івановича. В засіданні взяли участь  заступник голови райдержадміністрації Юрій Лило, заступник голови районної ради Василь Костишак та члени організаційного комітету.

Обговорено організаційні питання щодо поховання Кльоб М.І., бійця 1-го батальйону 80-ї окремої високо-мобільної десантної бригади, який загинув у бою за Луганський аеропорт 2 вересня 2014 року. Микола ідентифікований по ДНК та визнаний загиблим.

Дата та місце  поховання – середа, 28 вересня 2016 року, орієнтовно о 13.00 год. в с.Нижня Яблунька Турківського району.

Більш детальну інформацію стосовно години  буде повідомлено додатково.

http://turka.net.ua/?p=7283

 

Відбулась робоча зустріч

22 вересня поточного року відбулась робоча зустріч керівництва Львівського ОУЛМГ та ОКСЛГП "Галсільліс" з Громадською організацією “Асоціація деревообробників та лісозаготівельників Львівщини”. Зустріч відбулась з ініціативи громадської організації.

Голова асоціації Когут М. В. розказав присутнім про засідання комітету Верховної Ради з питань промислової політики, в якому він брав участь. На комітеті розглядалось питання відміни мораторію на експорт круглої деревини з України. Після обговорення, було прийнято рішення не відміняти прийнятих раніше Законів.

На зустрічі асоціацією піднімалось питання про першочергове забезпечення сировиною місцевих деревообробників. Відмічалось, що в області не вистачає сировини, особливо цінних порід дуба, бука та ялини, для місцевих деревообробних підприємств, а в аукціонних торгах беруть участь підприємства з інших областей. Це призводить до значного підняття цін на сировину. Тому, асоціацією пропонується не знімати обмеження на збільшення початкової ціни – при збільшенні ніж на 50% початкової ціни лот знімається з торгів.

Начальником обласного управління Дейнекою А. М. відмічено, що на даний момент державні лісогосподарські підприємства реалізовують деревину на аукціонних торгах згідно Наказу 42 Держкомлісгоспу України. На протязі останнього року розроблено Проект Положення про реалізацію деревини, де передбачено проводити основні аукціонні торги у дві сесії: перша - для підприємств, які працюють у відповідній області, друга – для усіх інших підприємств. Цей проект Положення пройшов обговорення з громадськістю, деревообробниками і поданий на затвердження.

Однак, на сьогодні деякими політичними силами у Львівській обласній Раді виноситься ідея встановити мораторій на заготівлю деревини на 25 років по усій області. Це може призвести до непоправних втрат не тільки в екологічному аспекті, а і в економічному. Деревообробна галузь Львівщини може залишитись без сировини. Тому, відмітив Дейнека А. М., асоціація також повинна висловитись з цього приводу на сесії Львівської обласної Ради 27 вересня 2016 р. В даному випадку не можна стояти осторонь і надіятись на те, що цього не станеться. 

На зустрічі була присутня генеральний директор Товарної Біржі “Львівська Універсальна” Пігуляк М. І. Вона відмітила, що біржею проводиться робота щодо вдосконалення проведення аукціонних торгів, щомісячно проводяться додаткові аукціонні торги. Все це робиться з метою першочергового забезпечення сировиною місцевих деревообробників. 

На завершення начальник Львівського ОУЛМГ запевнив усіх присутніх представників деревообробних підприємств, що лісогосподарськими підприємствами вся сировина, що заготовлюється, буде виставлена на аукціонні торги. Окрім цього, працюємо над тим, щоб був прийнятий новий проект Положення про реалізацію необробленої деревини.

Відділ лісових ресурсів, машин 
та технологій Львівського ОУЛМГ
 

Українські та європейські лісівники обговорили стан і перспективи санітарно-оздоровчих заходів у лісах

Днями у Державному агентстві лісових ресурсів України відбулася нарада – національний діалог «Санітарні рубки в Україні – стан та перспективи».

У ній взяли участь т.в.о Голови відомства Христина Юшкевич, керівництво секції лісового господарства Європейської економічної комісії ООН/ФАО Роман Міхалак та Екрем Джаци, фахівці міністерств та відомств, лісозахисних підприємств, науковці, представники Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), а також лісівники з Польщі та Білорусі.

 

Учасники національного діалогу зазначили, що санітарний стан лісів України має тенденцію до погіршення – це викликано ускладненням кліматичних умов та збільшенням шкідників і хвороб.

Окрім того, закордонні колеги наголосили на тому, що погіршення санітарного стану лісів відмічається не лише в Україні, а й інших країнах Європи. Так, в Польщі практично на половину скоротились площі ялинових лісів, а в Білорусі – ясенових.

Також під час наради йшлося про те, що обсяги проведення санітарно-оздоровчих заходів перевищують можливості лісогосподарських підприємств щодо їх виконання. Таким чином зменшується можливість використання у господарстві пошкодженої деревини. За словами білоруських колег, у їхній країні схожа ситуація, зокрема, в окремих лісових господарствах необхідні обсяги проведення санітарних рубок перевищують технічні можливості лісгоспів щодо їх проведення у 17 разів.

 

Т.в.о. Голови Держлісагентства підкреслила, що потребують вдосконалення заходи ранньої діагностики захворювань у лісах. «Підходи мають бути направлені на попередження поширення хвороб та шкідників. Також необхідний комплексний підхід до удосконалення лісового законодавства та нормативних актів, які регулюють його ведення», - сказала вона.

Учасники наради обговорили низку інших питань, зокрема, щодо урегулювання здійснення санітарно-оздоровчих заходів на об’єктах природно-заповідного фонду, взаємодії з громадськістю та проведення широкої роз’яснювальної роботи.

 Прес-служба Держлісагентства

 

Мисливство – це ? Тема для обговорення

Протягом останніх років надто багато ведеться розмов про нововведення, які необхідні мисливській галузі, про потребу докорінної зміни постановки мисливського господарства, про відродження давно втрачених автохтонних традицій та рідної культури мисливства, стверджування громадської думки до мисливців та в цілому позитивного суспільного ставлення до полювання та мисливців, як захисників довкілля і загалом природних багатств. Не просто про це викласти свої міркування, але воно і не дивно тому, що не завжди в суспільстві панує справедлива думка про мисливців і полювання. Не кожний свідомий громадянин має покликання до ловів і не знає, як починається полювання, як воно проводиться і як воно завершується. Гляньте, що діється навколо нас з приводу культури полювання та й полювання в цілому.

Сучасне мисливство, у нас, носить концептуально іншу суть – не процес і трофей, а результат виражений еквівалентом здобичі. Новітні скоробагатьки, які поповнили когорти мисливців не завжди за покликанням є істинними патріотами рідного краю та щирі, не упереджені мисливці. Не у всіх наших мисливців полювання вимірюється повноцінним, здоровим відпочинком і хорошими спогадами, влучним пострілом і незабутнім трофеєм, а кількістю випитого (всього) і «вбитої здобичі». Так саме «вбитого м’яса» тому, що більшість, з так званих «мисливців», ходять не полювати за трофеєм, а в переважній більшості за м’ясом, або просто постріляти по всьому, ну просто по всьому, бо є зброя у руках. У них «влучна» стрілянина починається по випорожненій тарі. Частенько вони люблять «погуляти» вночі на різноманітних транспортних засобах, окремі «екстремали» на тракторах, або навіть на комбайнах. І все це діється в недозволених місцях, в недозволений час з новітніми засобами нічного бачення, тепловізорами тощо, які не залишають шансів звірині. Власне через таких покручів і зіпсута репутація всіх порядних мисливців.

Щоб спростувати таку негативну тенденцію суспільства потрібні дієві і рішучі заходи. Я думаю, що уже давно пора новому поколінню ламати і викорінювати культуру нащадків розвинутого соціалізму «гомо совєтікус». Необхідно відроджувати своє рідне, починати з культури, етики і звичаїв полювання. Окремі мисливські колективи самотужки стараються запровадити на своїх теренах те, що вони побачили за кордоном, чи почули від соратника мисливця, або іноземного мисливця. Мало хто у прозі намагається створити позитивний образ мисливця, чи упереджено обговорювати цю тему через мас-медіа. У своїй більшості суспільство дізнається про мисливців та полювання коли щось трапилося, і то погане. У рік трапляється не більше три чотири випадки, зате судити будуть довго і паскудно. Поряд з цим мало хто обговорює тему про ДТП на наших автошляхах де щодня трапляється 60 – 70 аварій і травмується понад сто людей, з яких до десяти з летальним наслідком, на риболовлі щороку гине понад сто рибалок, а від отруєння грибами до двісті людей вже більше ніколи не вийдуть на збір грибів. При цьому мало хто знає, що завдячуючи власне мисливцям, нам удалося зберегти і примножити звірів і птахів нашої держави.

«Не відмиваючи» чужих коштів і не роблячи вигляд природолюба, а скромно, просто працювали, не дали загинути останньому звіру в рідному довкіллі, а оберігали, відтворювали мисливські види фауни незважаючи на всі труднощі і життєві негаразди. Адже в нашій мові слово «мисливець» асоціюється з словом «мислити», а в цих, інших, мабуть походить від слова «миска». Справжні мисливці, у своєму лексиконі, використовують слово «добути», «уполювати» звіра. Ті, хто незаконно полює – це браконьєри, злодії, вбивці, які заради наживи, заради м’яса та грошей вбивають дичину, і вони жодного відношення не мають до мисливців. Тому прошу не плутати праведне з грішним.

Існує дуже велика різниця між м’ясниками-браконьєрами і ловцями - мисливцями. Адже один і другий бере зброю і йде свідомо, але… один на порушення - інший на полювання. Ось тут ця мораль, ця різниця.

Мисливці полюють на звірів в їхній стихії, на їхній території дозволеними способами, де вони мають шанс втекти, можливість сховатись, розмножитись, де вони мають корм, а якщо звірам у тяжку пору бракує корму, то мисливець його підгодує. 

Коли мисливець іде полювати, він має зброю, дозволену Законом, і він повинен мислити, розуміти, що він робить, для чого, як зробити, щоб і звіра залишилось достатньо і мисливець був задоволений від процесу. В такому випадку і звір, і мисливець перебувають у рівних умовах, і мають рівні шанси. Це і є мораль мисливства. А браконьєр – це озброєний злочинець, який свідомо, порушуючи всі закони і моральні принципи полювання, іде в угіддя з однією метою – вбити звіра і чим більше – тим краще, це і є його життєве кредо.

Можна багато писати про мисливців та про те, як їх відрізнити від шахраїв, що удають з себе мисливців, наприклад, мисливці з давніх-давен не закочували рукава, коли розбирали звіра, цим вони відрізняли себе від м'ясників. Не прийнято в мисливському оточенні говорити кров, а фарба. Після добування звіра, мисливець підходив до нього, знімав шапку, ставав на коліна, давав йому останній «кус», поклавши гілочку, чи жменю трави до рота упольованого звіра, віддаючи таким чином останню данину тварині. За це дякував своєму покровителеві.

На жаль сьогодні, ці традиції втрачені і давню мисливську культуру та звичаї, ритуали і просто - мисливський етикет необхідно впроваджувати у життя. 

Перш за все у самих мисливців повинен бути римейк, бажання до церемоній, культури і порядку. Повинна бути структура, можливо державна, яка би взяла на себе цю нішу, і централізовано крок за кроком втілювала бажане у дійсне. До цієї справи потрібно залучати і державні, і громадські, і наукові і інші установи. Поки що в нас немає таких організацій. Жодне мисливське товариство не виховує мисливців, більшість традицій втрачено і давно забуто, а культура мисливців в Україні на дуже низькому рівні.

Наразі постало питання відродження національних мисливських традицій. Мисливство в Україні має глибоке коріння починаючи від перших Київських князів, а можливо і швидше. Це можна простежити, наприклад, за назвами населених пунктів: Сокільники, Соколівка там раніше жили – соколятники, в Яструбичах – жили люди, що тримали яструбів. Багато сіл і міст мають назви похідні від звірів, наприклад: Турє, Зубриця, Лосинець, Ведмежа, Вовче та інші. У давнину утримували ще й сов, з якими теж полювали, привчали видр ловити для людей рибу. Навіть гепарди (пардус), що були на території України ще за княжої доби, слугували людям. Все це ми, на жаль, втратили.

Отже, шановні панове мисливці, симпатики і ти шановний читачу подавай свої пропозиції, своє бачення стратегії розвитку сучасного мисливства, шляхи його відродження та національної культури полювання на рідній не чужій землі.


Головний мисливствознавець

Львівського ОУЛМГ

 В. Бурмас

 

Україна у 2017 році буде головувати у Раді Європейських Лісівників - крок до Євроінтеграції

8-го вересня 2016 року у м. Биїле Фелікс (Румунія) відбулася зустріч правління Ради Європейських Лісівників1. Для обоготворення актуальних проблем розвитку галузі та пошуку шляхів їх вирішення у рамках зустрічі було організовано науковий симпозіум на тему «Лісовий менеджмент у Європі», на якому учасники з України (Ю.Ю. Туниця, І.П. Соловій, І.А. Дубовіч) представили доповідь на тему «Лісовий менеджмент в Україні: виклики та перспективи досягнення сталості» («Forest management in Ukraine: Challenge sand Prospects to wards Sustainability»).

За результатами зустрічі схвалено Стратегію і Програму дій організації. Основними цілями Стратегії на подальший період визначено:

  • представництво організацій-членів та лісівників у міжнародних організаціях, таких як ООН, Рада Європи, Європейський Парламент, Європейська Комісія та інші щодо питань лісового господарства, природного довкілля, біоенергетичних запасів, деревини і біомаси, трудових відносин;
  • сприяння виконанню «Декларації лісівника» задля її визнання і впровадження національними та міжнародними інституціями;
  • залучення нових членів Ради Європейських Лісівників.

На цій зустрічі обрано Президента, який досі обіймав посаду віце-президента Ради Європейських Лісівників – ректора НЛТУ України, академіка НАН України Туницю Ю.Ю. До України керівництво перейде від Німеччини на початку 2017 року, а у 2018 році - до Туреччини.

За сприяння підвищенню ролі та вагомості лісів у професійній діяльності золотою медаллю "Fidelis Silvarum" і відповідним дипломом відзначено науковців та практиків з низки країн, в тому числі і представників України – ректора НЛТУ України, академіка НАН України Ю.Ю. Туницю, члена Дорадчої групи лісових експертів Європи, проф. кафедри екологічної економіки НЛТУ України І.П. Соловія та зав. каф. екологічної економіки доц. І.А. Дубовіча.

Рада Європейських Лісівників (CouncilofEuropeanForesters – C.E.F.) – міжнародна, відкрита, демократична організація, створена 25 серпня 2011 в м. Сібіу (Румунія), яка об’єднує лісівників Європи, їхні професійні організації та спілки і налічує понад 58,4 тисячі членів у 13 країнах. Членство у Раді та Дорадчій групі лісових експертів забезпечує доступ до інституцій ЄС (Європейський Парламент, Рада Європи, Європейська Комісія) та інституцій Ради Європи (Парламентська Асамблея, Комітет Міністрів, Конгрес місцевих і регіональних влад, Конференція міжнародних неурядових організацій Ради Європи). C.E.F. сприяє продуктивності, активності та професіоналізму лісівників, зацікавленню та продуктивності студентів і випускників лісотехнічних університетів та факультетів, а також підвищенню рівня лісівничих наукових досліджень. Керівництво організації складається з Правління і Президента, який обирається терміном на один рік. 

nltu.edu.ua/index.php

 

Відсвяткували професійне свято

16 вересня, у переддень свого професійного свята ДП «Боринське лісове господарство» провело урочисті заходи щодо святкування Дня працівника лісу. Після подячної Божественної Літургії ряд працівників було нагороджено почесними грамотами та грошовими преміями, а саме:

-       Почесною Грамотою Львівської обласної державної адміністрації нагороджено лісничого Мохнатського лісництва Височанського Миколу Михайловича

-       Почесною грамотою  Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства нагороджено головного інженера Турянського Михайла Ярославовича

-       Грамоти від керівництва Турківської районної ради отримали: головний бухгалтер Малець Тарас Іванович та інженер лісових культур Яцик Мар'яна Михайлівна

- Визначені кращими серед лісництв:

І місце – Мохнатське лісництво

ІІ місце – Боринське лісництво

ІІІ місце – Верхньовисоцьке лісництво

-       За сумлінне відношення до своїх обов’язків, досягнення високих показників у виконанні виробничих завдань та з нагоди професійного свята нагороджено головного лісничого Земана Віталія Васильовича, головного інженера Турянського Михайла Ярославовича, головного бухгалтера Малець Тараса Івановича, головного економіста Дяків Аллу Михайлівну, лісничого Мохнатського лісництва Височанського Миколу Михайловича, лісничого Боринського лісництва Лабецького Мар'яна Мироновича, лісничого Верхньовисоцького лісництва Яворського Михайла Івановича, лісничого Сянківського лісництва Ступницького Миколу Івановича, лісничого Либохорівського лісництва Кавчака Миколу Романовича, лісничого Яблунського лісництва Будза Миколу Степановича

Також всіх працівників та ветеранів підприємства було відзначено грошовими винагородами.

Прес-служба підприємства

 

Вітання з нагоди професійного свята

Цей ліс живий. У нього добрі очі.

Шумлять вітри у нього в голові.

Старезні пні, кошлаті поторочі,

літопис тиші пишуть у траві.

Дубовий Нестор дивиться крізь пальці

на білі вальси радісних беріз.

І сонний гриб в смарагдовій куфайці

дощу напився і за день підріс.

Ліна Костенко

 

 

Шановні працівники лісового господарства!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята –

Дня працівника лісу!

Сердечно зичу Вам міцного здоров’я, щастя, добра, благополуччя, життєвої мудрості, сімейного затишку у Ваших оселях та щедрої долі.

Бажаю Вам, щоб підтримка колег та друзів, любов близьких та рідних стали невичерпним джерелом натхнення на шляху до реалізації всіх Ваших задумів та планів.

Нових Вам успіхів у справі примноження лісових багатств України!

 

З повагою, 
за дорученням колективу

Анатолій Дейнека

Начальник Львівського обласного управління
лісового та мисливського господарства

 

Дорогі працівники лісового господарства!

Результат пошуку зображень за запитом

Дозвольте привітати Вас з  професійним  святом – Днем  працівника лісу та побажати  Вам  міцного здоров’я, миру і злагоди, щастя, трудової наснаги, енергійності, здійснення мрій і задумів.

Хай Ваш життєвий лан колоситься добірним врожаєм, повниться квітами людської поваги і шани, а обрії Вашого життя виблискують найяскравішими барвами віри, надії в впевненості у завтрашньому дні. Нехай Ваша невтомна праця втілиться у безмежні ліси – символ багатства  рідної  землі.

Зі святом Вас!

 

З повагою,

Директор

ДП «Боринський лісгосп»                                                  М.М.Ільницький

До Дня працівника лісу нагородили кращих

              

З4 кращі працівники Лісового господарства Львівщини нині отримали нагороди та відзнаки від Держагентства лісових ресурсів України, Львівського ОУЛМГ, обласної ради та адміністрації Львівщини. Їх лісівникам вручали представники місцевої влади та керівники лісової галузі.             

Один з нагороджених за робочі досягнення -  лісничиий Брюховицького лісництва ДП "Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр" Тарас Гурський.  З початком військових дій на Сході чоловік пішов добровольцем на фронт, воював танкістом. Нагороджений орденом за мужність ІІІ ступеню за бої під Донецьком, біля «Спартаку» та Донецького аеропорту. Сьогодні під час вітального слова перед лісівниками він передав подяку від військових АТО працівникам лісової галузі Львівщини за допомогу українській армії. «Користуючись нагодою, від імені танкістів 2-го окремого танкового батальйону 1-ої Новгородської окремої танкової бригади, хочу подякувати лісівникам: від майстра лісу до начальника управління, за те, що в складний для армії час ви помогли матеріально і технічно. Завдяки вам, поставлено до бою не одну одиницю техніки, врятоване не одне життя. Хай береже вас Бог», - зазначив під час свого виступу Тарас Гурський.

Голова Львівської облдержадміністрації також подякував лісівникам Львівщини за допомогу українській армії.

«Я хотів би перш за все подякувати вам за ту річ, про яку багато хто не знає – за будівництво фортифікаційних споруд на Сході нашої держави. Ми дуже часто гордимося тим, що Львівщина була однією з тих областей, яка найшвидше звела оборонний вал, щоб зупинити агресора і не допустити його в тому числі і до нас, на Західну Україну. Багато людей знає і пам’ятає, яка праця багатьох лісівників була і тих, які тут заготовляли деревину і тих, хто поїхав туди на Схід і як попали під обстріл. Всі ті речі ми знаємо і пам’ятаємо. Окрім того, навколо лісової галузі дуже багато спекуляції і популізму, але ми не дамо нікому знищити лісову галузь», - наголосив Олег Синютка.

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин своєю чергою пригадує як їздив з делегацією на фронт. Каже, наочно бачив бліндажі, збудовані з лісу Львівщини. «Мені було дуже приємно, коли на військовому опорному пунктів в Мирній Долині я побачив стовбур, на якому була бірка нашого лісу. Це  ліс, вашими рукам вирощений, оброблений, перевезений і встановлений там, на передовій. Це надихає», - зазначив Олександр Ганущин.  Також під час вітального слова він зауважив, що в лісовій галузі Львівщини зараз чимало проблем, які спричинені здебільшого популізмом та стереотипами, однак ,підкреслив, що лісівникам, попри все, потрібно залишатися на позиціях господарників . «Якщо на хвилинку закрити очі і уявити, що господаря в лісі не буде, скажімо, на місяць, то доля колгоспів під час роздержавлення видаватиметься для нас дуже легкою долею», - зазначив Олександр Ганущин.

Стосовно господарки – показники та цифри красномовно говорять за себе. «Лісівники трудяться і вдень, і вночі на лісовій ниві для того, щоб свій професійний празник зустріти із вагомими здобутками», - каже голова Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства  Анатолій Дейнека. Найголовнішим здобутком лісового господарства Львівщини є відновлення  майже 3-ох тисяч гектарів лісів за рік в області.

«Ми заліснили всі суцільні зруби, які були в державному лісовому фонді за попередній період. Також, виростили понад 14 млн. одиниць сіянців і саджанців корінних лісоутворюючих порід для відтворення наших українських лісів. Лісівники внесли до державної скарбниці і до місцевих бюджетів понад 150 млн. грн. у вигляді податків і єдиного соціального внеску. Лісове господарство створило тисячі робочих місць у нашій області і інтенсивно розвивається», - резюмує Анатолій Дейнека.       

На завершення він привітав працівників лісового гоподарства Львівщини з професійним святом, побажав їм міцного здоров’я, благополуччя та родинного щастя, а також - мирного неба над Україною.

  

СПИСОК НАГОРОДЖЕНИХ

Почесною Грамотою Львівської обласної державної адміністрації

 

Бренич Марія Михайлівна

-         - майстер цеху переробки деревини державного підприємства «Сколівське лісове  господарство»,

Андрусів Василь Іванович

- рамник цеху переробки деревини державного підприємства «Сколівське лісове  господарство», 

Марич Іван Іванович

- інженер 1 категорії виробничо-технічного відділу державного підприємства «Турківське лісове господарство»,

Курій Михайло Михайлович

- начальник відділу лісового господарства державного підприємства «Старосамбірське лісомисливське господарство»,

Височанський Микола Михайлович

- лісничий Мохнатського лісництва державного підприємства «Боринське лісове господарство».

Почесною Грамотою Львівської обласної ради 

Приболотний Святослав Володимирович

-лісничий Нагуєвицького лісництва державного підприємства «Дрогобицьке лісове господарство»,

Галанюк Ярослав Васильович

-лісничий Нестюківського лісництва державного підприємства «Золочівське лісове господарство»,

Півторак Віктор Йосипович

-майстер по відпуску готової продукції лісозаводу державного підприємства «Бродівське лісове господарство»

Залога Михайло Романович

- лісничий Комарнівського лісництва державного підприємства «Самбірське лісове господарство»,

Данькевич Степан Михайлович

- директор державного підприємства «Радехівське лісомисливське господарство».

 Почесною грамотою Держлісагентства,

 Ляску Данила Кириловича - помічника лісничого Брюховицького лісництва ДП «Бібрський лісгосп»;

 Бедрія Івана Петровича – помічника лісничого Підкамінського лісництва ДП «Бродівський лісгосп»;

 Дяківнича Йосифа Миколайовича – лісничого Таданівського лісництва ДП «Буський  лісгосп»;

 Стецишина Василя Михайловича  - майстер лісу Летнянського лісництва ДП «Дрогобицький лісгосп»;

 Гембориса Миколу Михайловича – головного інженера ДП «Жовківський лісгосп»;

 Гнатяка Богдана Йосифовича – провідного інженера з охорони і захисту лісу ДП «Золочівський лісгосп»;

 Заника Івана Богдановича – лісничого Яворівського лісництва ДП «Рава-Руський лісгосп»;

 Ціжа Ярослава Федоровича – лісничого Мостиського лісництва  ДП «Самбірський лісгосп»;

 Супруна Володимира Вікторовича  – майстера лісу Радехівського лісництва ДП «Радехівське ЛМГ»;

 Кисіля Володимира Петровича – головного інженера ДП «Турківський  лісгосп»;

 Височанського Василя Євгеновича – головного інженера ДП «Старосамбірське ЛМГ»;

 Федорківа Василя Юрійовича – лісничого Задеревацького лісництва ДП «Стрийський лісгосп»;

 Подякою Голови Державного агентства лісових ресурсів України

 Іванішину Андрію Ярославовичу – майстру лісу Свірзького лісництва ДП «Бібрський  лісгосп». Василіву Івану Васильовичу – водію автомобіля по вивезенню лісу ДП «Сколівський  лісгосп»;

 Сироїшку Андрію Івановичу – водію автомобіля по вивезенню лісу ДП «Сколівський  лісгосп»;

 Цапу Дмитру Васильовичу – лісничому Коростівського лісництва ДП  «Сколівський лісгосп»;

 Демківу Ігорю Володимировичу – помічнику лісничого Ясеницького лісництва ДП «Турківський лісгосп»;

 Солонинку Михайлу Михайловичу – водій лісовозного автомобіля Підгородцівського лісництва НПП «Сколівські Бескиди» ;

 Гурському Тарасу Теодоровичу – лісничому Брюховицького лісництва ДП  «Львівський ЛСНЦ»,  учаснику бойових дій в зоні  АТО та нагородженому Указом Президента України від 03.11.2015 року № 622/2015 Орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Почесними грамотами  Львівського ОУЛМГ

Бойчишин Петро Євгенович

-майстер лісу  Перемишлянського  лісництва  державного підприємства «Бібрське лісове господарство

Турянський Михайло Ярославович

- головний інженер державного підприємства «Боринське лісове господарство»

Сірий Василь Михайлович

- начальник відділу лісового господарства державного підприємства «Бродівське лісове господарство»

Дубовий Андрій Петрович

головний механік державного підприємства «Бродівське лісове господарство 

Гринчишин Ігор Богданович

-начальник Красненського   лісопромислового комплексу державного підприємства «Буське  лісове господарство 

Дацко Даниїла Володимирівна

-заступник головного бухгалтера державного підприємства «Буське  лісове господарство 

Сосяк Михайло Львович

- майстер лісу  Лішнянського  лісництва  державного підприємства «Дрогобицьке лісове господарство» 

Василенко Микола Михайлович

- майстер лісу Гаївського лісництва  державного підприємства «Дрогобицьке лісове господарство»

Сич Михайло Іванович

- помічник лісничого Низівського  лісництва  державного підприємства «Жовківське лісове господарство»

Гошко Ігор Петрович

-водій автолісовозної  дороги державного підприємства «Золочівське лісове господарство» 

Мацех Зеновій Григорович

-майстер нижнього складу Щирець державного підприємства «Львівське лісове господарство 

Кусьо Надія Степанівна

-помічник лісничого Шклівського   лісництва  державного підприємства «Рава-Руське лісове господарство» 

Шкварка Юрій Віталійович

-майстер лісу Радехівського лісництва  державного підприємства «Радехівське лісомисливське господарство» 

Чіхрак Микола Миколайович

- лісничий Опацького лісництва  державного підприємства «Самбірське лісове господарство»

Ковталів Євген Володимирович

лісничий Підбузького лісництва  державного підприємства «Самбірське лісове господарство» 

Хомин Юрій Михайлович

- оператор гусеничного екскаватора по будівництву лісовозних доріг державного підприємства «Сколівське лісове господарство» 

Адамовський Ярослав Олександрович

-начальник  цеху переробки деревини державного підприємства «Сколівське лісове господарство»

Скольський Ігор Васильович

- розкряжувальник 4  розряду нижнього складу державного підприємства «Сколівське   лісове господарство»

Лопушанський Зіновій Дмитрович

-верстатник 5 розряду цеху переробки деревини державного підприємства «Сколівське  лісове господарство» 

Карпінець Володимир Іванович

- рамник 5 розряду цеху  переробки деревини державного підприємства «Сколівське  лісове господарство» 

Дидів Михайло Ярославович

- оператор дорожно-транспортного цеху державного підприємства «Славське лісове господарство»

Гбур Віталій Юрійович

-помічник лісничого Старявського лісництва державного підприємства «Старосамбірське лісомисливське  господарство" 

Запоточний Юрій Романович

- провідний інженер з охорони праці державного підприємства «Стрийське лісове господарство» 

Вільчинський Ігор Михайлович

водій автоколони державного підприємства «Турківське лісове господарство»

Іванів Юрій Петрович

- інспектор з охорони природно-заповідного фонду Бутивлянського лісництва національного природного парку «Сколівські Бескиди»

Почесними грамотами  Львівського ОУЛМГ

 Репех Василь Петрович – головний спеціаліст  відділу лісового господарства,

 Кривецький Богдан Богданович  - головний спеціаліст відділу лісових ресурсів, машин та технологій.

 Рибачук Марія Вікторівна - головний спеціаліст відділу бухгалтерського обліку та  звітності.

 Макодрай Ольга Власівна –  головний спеціаліст відділу економіки та фінансів,

 Мадай Богдан Ігорович - головний спеціаліст відділу  бухгалтерського  обліку та звітності.

  

Прес-служба Львівського ОУМЛГ 

 

Разом проти незаконних рубок

12 вересня 2016 року відбулася розширена нарада під головуванням голови Львівської обласної державної адміністрації Синютки О.М. за участю керівників правоохоронних, природоохоронних органів, постійних лісокористувачів, громадських організацій та засобів масової інформації.

З інформацією про незаконні рубки на підприємствах Львівського ОУЛМГ виступив начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Дейнека А.М., який доповів, що за 8 місяців 2016 року в лісогосподарських підприємствах Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства виявлено 433 випадки самовільних рубок, загальною кубомасою 2219м3 деревини, сума шкоди завдана лісовому господарству становила 11463,4тис.грн., в тому числі виявлено Державною лісовою охороною 424 випадки (98%) самовільних рубок, загальною кубомасою 1828м3 (82%) деревини, сума шкоди завдана лісовому господарству становила 8778,7тис.грн. (76%).

Станом на 1 вересня 2016 року лісогосподарськими підприємствами управління передано 215 матеріалів загальною кубомасою 1915м3 деревини до правоохоронних органів, сума шкоди становила 10148,8 тис.грн. 

Львівським ОУЛМГ та ГУ МВС України у Львівській області розроблені «Спільні заходи щодо боротьби з незаконними рубками і попередження нелегального використання деревини», якими передбачено проводити спільні рейди з охорони лісів від незаконних рубок, інших лісопорушень з метою оперативного розслідування та оформлення матеріалів, притягнення порушників до відповідальності і відшкодування нанесених державі збитків.

На сьогоднішній день рейдовими бригадами лісогосподарських підприємств проведено 745 рейдів, складено 267 протоколів на лісопорушників.

З початку 2016 року спеціалістами Львівського ОУЛМГ проведено 33 перевірки лісогосподарських підприємств. Державною екологічною інспекцією у Львівській області проведено 5 планових та 8 позапланових перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства.

Про роботу правоохоронних органів по боротьбі із незаконними рубками та корупційними діяннями виступили керівники силових структур області.

За неналежну охорону лісу від самовільних рубок звільнено із займаних посад 10 працівників лісогосподарських підприємств 3 лісничих та 7 майстрів лісу (інформація в додатку №1).

До дисциплінарної відповідальності притягнуто 44 посадові особи лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ, а саме 1 директор, 2 головні лісничі, 3 інженери, 11 лісничих, 2 помічники лісничих, 25 майстрів лісу (інформація в додатку №2). 

З метою попередження незаконних рубок та здійснення громадського контролю за лісогосподарською діяльністю лісогосподарських підприємств області, видано розпорядження Львівського ОУЛМГ від 01.12.2015 №18 «Щодо механізмів громадського контролю в лісогосподарських підприємствах Львівського ОУЛМГ». Львівською обласною радою прийнято рішення №77 від 16.02.2016 «Про запровадження механізмів громадського контролю за використанням та відтворенням лісових ресурсів області» в усіх лісогосподарських підприємствах області. 

1 червня 2016 року Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства підписано меморандум «Про партнерство та співробітництво для зменшення рівня корупційних ризиків у лісовому секторі Львівської області».

За результатами наради вирішено посилити міжвідомчу координацію по боротьбі із незаконними рубками в лісах усіх користувачів області.

Відділ охорони, захисту лісу та 

мисливського господарства 
Львівського ОУЛМГ

 

Держлісагентство відстоюватиме фінансування галузевих підприємств Півдня та Сходу України з держбюджету

Т.в.о. голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич розповіла про проблеми державного фінансування галузі та відстоювання позиції відомства щодо забезпечення матеріальною підтримкою південно-східних підприємств лісового господарства під час виїзної наради, що відбулася 7-8 вересня на Івано-Франківщині.

«Цього року за всю історію існування лісогосподарської галузі в Україні вона не була профінансована державою. Я не говорю про необхідність фінансування підприємств, які можуть вести господарську діяльність. За рахунок таких підприємств лісова галузь щорічно сплачує до бюджетів усіх рівнів понад 3,5 мільярди гривень при щорічному обороті коштів у 14 мільярдів гривень. Однак я буду відстоювати ту позицію, що південно-східний регіон, який є менш залісеним, де ліси мають захисну функцію, має дотуватися і бути на утриманні державного бюджету», - зазначила Христина Юшкевич.

За її словами, зараз спільно з Міністерством фінансів вивчається, який механізм буде доречно застосувати з 2017 року. На сьогодні концепція фінансування галузі на 2017-2021 рр. передбачає певні зміни і вже розроблена, погоджена Міністерством аграрної політики та продовольства і направлена до Мінфіну. «Ми достатньо віддаємо у бюджет, з якого, наприклад, 450 мільйонів гривень можна виділити для південно-східних областей, тобто перерозподілити з тих коштів, які заробляють наші ж підприємства», – заявила Христина Юшкевич.

Т.в.о. Голови Держлісагентства також зауважила, що наразі всі лісогосподарські підприємства забезпечують себе самостійно – а це і видатки на охорону праці, і на устаткування, і на заробітну плату співробітникам.

«Заробітна плата на наших підприємствах є досить високою, адже співробітники лісового господарства мають пишатися своєю професією і не бути зацікавленими у покритті незаконної діяльності», – додала Христина Юшкевич.

Прес-служба Держлісагентства 

 

Результати аукціонних торгів

Як було анонсовано раніше, 5 вересня поточного року відбулись загальні аукціонні торги деревиною державних лісогосподарських підприємств заготівлі четвертого кварталу 2016 року. 

У таблицях подаємо результати аукціонних торгів. Загальний відсоток продаж становить 64,5% (було виставлено на торги 49,6 тис. м3 деревини, продано – 32,0 тис. м3).

Частина лотів не продалась через значне (більше 50 % від стартової ціни) підняття цін – лоти були зняті з торгів. Така ситуація відбувалась по пиловнику бука, ялини, дуба та техсировині на переробку хвойних та листяних порід.

Не реалізована на торгах деревина буде виставлятись на додаткові аукціонні торги. Графік проведення додаткових торгів - на сайті Товарної Біржі «Львівська Універсальна».

Запрошуємо усіх бажаючих придбати деревину для власної переробки приймати участь у додаткових торгах.

Відділ лісових ресурсів, машин
та технологій Львівського ОУЛМГ


 

МІЖНАРОДНИЙ СЕМІНАР ПО ПРОБЛЕМАХ ВСИХАННЯ СОСНОВИХ НАСАДЖЕНЬ

7 серпня 2016 року на базі ДП «Рава-Руський лісгосп» відбувся міжнародний семінар на тему «Всихання соснових насаджень у Львівській області» за участю: 

- представників Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства; 

- Департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації 

- директорів та головних лісничих лісогосподарських підприємств Львівської області, на території яких ростуть соснові ліси; 

- науковців з Національного лісотехнічного університету України та Інституту екології Карпат НАН України; 

- співробітників Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства "Львівлісозахист" та Львівської державної лісовпорядної експедиції ВО «Укрдержліспроект»; 

- представників місцевої влади, громадських організацій та засобів масової інформації. 

У роботі семінару взяли участь польські колеги на чолі із начальником відділу охорони лісу Генеральної дирекції лісів Польщі Альдоною Перлінською. В складі польської делегації були представники Генеральної дирекції лісів Польщі, науковці Інституту досліджень лісівництва (Варшава), представники Регіональної Дирекції лісів у Любліні, служби захисту лісу з Радома, лісівники з Надлісництва Томашів та ін. 

Привітальне вступне слово виголосив Перший заступник начальника Львівського ОУЛМГ Целень Я.П., в якому підкреслив важливість проведення цього семінару, представив учасників зустрічі та охарактеризував стан із всиханням соснових лісів на території Львівської області, яких уже обліковано 960га. 

Козловський М.П., директор Інституту Екології Карпат НАН України, доповів про стовбурові нематоди, які спричиняють всихання смереки у Карпатах та сосни на Поліссі. Дослідження, проведені співробітниками цього інституту показують, що соснова стовбурова Bursaphelenchus mucronatus може закупорювати трахеїди сосни і тим самим долучатись до інших чинників, які спричиняюсь всиханню сосни і підсилюють цей процес. 

Крамарець В.О., доцент кафедри лісівництва Національного лісотехнічного університету України зосередив свою доповідь на причинах всихання сосни у Львівському регіоні, наголосив на існуючих потенційних шкідниках і хворобах сосни, їх пошкодженнях та окреслив необхідні заходи протидії, інформацію про те, що потрібно зробити у найближчому майбутньому аби якось зарадити існуючі проблемі. 

Альдона Перлінська, Начальник відділу охорони лісу Генеральної дирекції лісів Польщі, представила представників польської делегації. У своїй презентації розказала про ситуацію із сосновими насадженнями на сході Польщі у Любельському Воєводстві. Пані Альдона зазначила, що посуха у 2015 році, різко прискорила інтенсивність всихання соснових лісів. Кліматичні чинники активізували активність та шкідливість короїда верхівкового Ips acuminatus, інтенсивний розвиток якого різко прискорив всихання сосняків. Польські колеги володіють детальною інформацією про стан лісів і оперативно отримують дані при перших ознаках пошкодження або всихання дерев. 

Заступник директора Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства "Львівлісозахист" Сеник В.М. охарактеризував перебіг процесів всихання соснових лісів на Львівщині, під час його виступу демонстрували зйомку соснових насаджень з дрона. Венгер В.В., працівник лабораторії ДП «Львівлісозахист» представила результати лабораторних аналізів видового складу патогенних грибів та комах-фітофагів із осередків всихання сосни.

Після закінчення теоретичної частини, учасники семінару відвідали лісові об’єкти в Хлівчанському лісництві, на яких напередодні семінару були закладені пробні площі. У лісі відбулась жвава дискусія та обговорення існуючої проблеми. У дискусії активну участь брали польські колеги, журналісти та громадськість. 

 

Після обіду учасники семінару продовжили роботу в Польщі у лісах Надлісництва Томашів. Представники з українського боку мали змогу відвідати соснові насадження та побачили, як реально та оперативно польські колеги вирішують проблеми на місцях. За їх переконанням "лісівник має іти перед короїдом, а не після нього – тобто не допускати втрати якості деревини". Відбувалась жвава дискусія у лісі, яка завершилась теоретичною частиною з презентаціями від науковців Інституту Досліджень лісівництва, працівників Надліснитва Томашів.

Відділ охорони, захисту лісу та 
мисливського господарства
Львівського ОУЛМГ

 


 

Відбулись аукціонні торги

5 вересня поточного року відбулись загальні аукціонні торги деревиною державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ заготівлі четвертого кварталу 2016 року. Торги проводила Товарна Біржа «Львівська Універсальна». Торги проходили у великому залі засідань стадіону «Львів Арена».

На загальні аукціонні торги лісогосподарськими підприємствами було виставлено 920 лотів обсягом понад 50 тис. м3 деревини для потреб деревообробних підприємств.

Участь у торгах взяло 145 учасників – покупців. 

Для потреб переробних підприємств було виставлено 19 тис. м3 пиловника хвойних порід (сосни, ялини, ялиці та модрини); 3 тис. м3 пиловника бука та дуба; 10 тис. м3 – технологічної сировини для переробки та понад 13 тис. м3 дров для виготовлення теплової енергії.

Найбільшим попитом, як і на попередніх торгах, користується сировина дуба, бука та ялини. По багатьох лотах кількість бажаючих їх придбати становила 10 – 17 учасників.

І, звісно, це приводило до гострої конкуренції у придбанні продукції. 

Усі торги проходили спокійно, незважаючи на велику кількість учасників, що хотіли придбати сировину для своїх виробництв. Зал дозволяв усім учасникам торгів при потребі спокійно, не заважаючи процесу торгів, заходити та виходити із залу. Працівники біржі дуже добре підготовились до проведення торгів.

За попередніми підсумками торгів: було продано 661 лот загальним обсягом 34,5 тис. м3 деревини (70% від виставленого обсягу). Вартість проданої деревини становить понад 45 млн. грн.

Повний аналіз по торгах ми представимо після отримання із біржі результатів аукціонних торгів.

Слідкуйте за нашими новинами.

http://www.ex.ua/928921890544 (відео онлайн)


Відділ лісових ресурсів, машин
та технологій Львівського ОУЛМГ

 

 

Необхідна Стратегія розвитку лісового господарства в Карпатах, - Христина Юшкевич

Проблеми у Карпатських лісах є досить великими, починаючи від незаконних рубок і закінчуючи масовим всиханням дерев. Тому для Карпатського регіону необхідна стратегія розвитку лісового господарства, яку розробить Держлісагентство. На цьому наголосила т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич під час інспектування лісових масивів на Івано-Франківщині.

«Ми відкрито показуємо проблемні ділянки, і розповідаємо про ті заходи, які здійснюють наші лісгоспи. На сьогодні гостро постала проблема всихання ялини у Карпатах у насадженнях, які в більшості були створені штучним шляхом в ялицевих, букових та дубових типах лісу. Потрібно залучати науковців, фахівці лісового господарства, екологів та практиків, щоб спільно знайти шляхи вирішення цієї проблеми», - підкреслила Христина Юшкевич.

За її словами, нова стратегія як для Карпатського регіону, так і України в цілому, має включати низку прогресивних змін.

«Необхідно провадження комплексного використання лісових ресурсів. Ми будемо ініціювати перехід від суцільних рубок головного користування до поступових та вибіркових. Також у новій стратегії буде закладено розширення відтворення лісів, в тому числі за рахунок природного поновлення. Лісогосподарське виробництво має ґрунтуватися на нових природозберігаючих технологіях», - зазначила т.в.о. Голови відомства.

За її словами, такий комплекс заходів дозволить створити різновіковий ліс, який буде більш стійкішим до різних негативних чинників, зокрема, всихання та поширення шкідників, а це у свою чергу зменшить кількість проведення рубок.

Окрім того, Христина Юшкевич звернула увагу на те, що нові Санітарні правила в лісах України допоможуть вирішити й питання можливих зловживань на санітарних рубках. «У нових Санправилах ми також суттєво обмежуємо здійснення суцільних санітарних рубок. Дозвіл на їх проведення буде надаватися розширеною комісією, а всі проекти здійснення санрубок з обґрунтуванням будуть оприлюднюватися для громадськості. У різних видах заповідних зон суцільні санітарні рубки взагалі будуть заборонені. Головний акцент – на переході до вибіркових санрубок, коли видалятимуться лише пошкоджені дерева», - повідомила т.в.о. Голови Держлісагентства.

Також Христина Юшкевич зазначила, що необхідно кардинально змінювати підходи до роботи лісівників. «Їхня робота, особливо в гірських районах, дуже важка та небезпечна. Ми побачили, що завдяки розвитку лісової інфраструктури та будівництву лісових доріг стає можливим вирішення багатьох питань для догляду за гірськими лісами. Якщо не створювати таку інфраструктуру, то через декілька років сухостою стане ще більше, і тоді Карпатські гори стануть рудими, а потім дійсно лисими. Цього не можна допустити. Тому ми і на законодавчому рівні будемо вирішувати це питання», - сказала Христина Юшкевич.

За словами т.в.о. Голови Держлісагентства, праліси та старовікові дерева, які потрібно заповідати та оберігати, також потребують догляду. «Як кожен живий організм вони потребують покращення умов для їхнього функціонування. Це потрібно для того, щоб ми могли передати своїм дітям та онукам надбання України – наші ліси», - підкреслила Христина Юшкевич.

 Прес-служба Держлісагентства

 

Христина Юшкевич: "Ліс - це власність народу"

Т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич в інтерв’ю для «Сегодня.ua» прокоментувала питання приватизації українських лісів.

«Свого часу був запропонований проект закону, згідно з яким планувалося віднести наші державні лісогосподарські підприємства до таких, які підлягають корпоратизації. Для мене, особисто, це абсолютна нісенітниця. Я завжди буду виступати проти такого рішення», - наголосила Христина Юшкевич.

На її думку, корпоратизація – це перший крок до того, що ліси можуть опинитися в приватних руках.

«Ліс – це власність народу і він повинен бути тільки в державній, максимум у комунальній власності. Навіть у Європі приватними лісами вважаються тільки ті ділянки, які були штучно висаджені самими ж місцевими мешканцями. Я не проти такої практики. Але за умови, що люди будуть самостійно займатися насадженнями, лісовою та протипожежною охороною. Але забирати у держави ліси і віддавати у приватні руки – це нонсенс», - підкреслила т.в.о. Голови відомства.

Прес-служба Держлісагентства

 

Відтепер держлісохорона зможе швидше притягувати порушників до відповідальності за незаконну рубку, - Христина Юшкевич

31.08.2016р. на засіданні Уряду прийнято постанову «Про внесення змін до пункту 7 Положення про державну лісову охорону».

«Відтепер посадові особи держлісохорони зможуть напряму (а не через клопотання до прокуратури) подавати позови до суду про відшкодування збитків за незаконну рубку, порушення вимог пожежної безпеки, правил полювання та інших вимог лісового і мисливського господарства. Це скоротить час від виявлення злочину до покарання», - роз’яснила т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич.

Зазначимо, що зміни розроблені відповідно до Законів України «Про прокуратуру» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про Національну поліцію», якими внесено зміни до статті 91 Лісового кодексу України.

Відповідно до Положення, держлісоохорона має статус правоохоронного органу. Метою її діяльності є здійснення правових, лісоохоронних та інших заходів, спрямованих на збереження, розширене відтворення, невиснажливе використання лісових ресурсів та об'єктів тваринного світу.

«Положення про державну лісову охорону також містить норму про те, що держлісохорона може доставляти особу-порушника в органи внутрішніх справ (а тепер – Національної поліції) або в органи місцевого самоврядування у разі неможливості встановлення його особи на місці вчинення правопорушення для складення протоколу про адміністративне правопорушення», - повідомила Христина Юшкевич.

Прес-служба Держлісагентства

 

Наше підприємство відвідала екологічна комісія Львівської ОДА

31 серпня наше підприємство відвідала екологічна комісія Львівської обласної ради. Члени комісії мали можливість ознайомитися з особливостями ведення лісового господарства, досягненнями та проблемами на підприємстві. Було оглянуто в Мохнатському лісництві лісову дорогу та лісові масиви, де  присутні могли побачити стан відновлення лісу після проведення поступових рубок, а також забезпечення підросту (природо ощадне лісокористування) під час проведення лісозаготівель.

Комісія змогла також оглянути і базовий лісорозсадник підприємства, де ознайомились зі станом ведення лісо розсадницького виробництва, оглянули теплиці та короба. Також ознайомились з роботою адміністрації РЛП «Надсянський»

Прес-служба

підприємства

 

Лісова галузь повинна стати помічником у пошуку альтернативних видів палива, - Христина Юшкевич

31.08.2016р., т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич доручила начальникам обласних управлінь лісового та мисливського господарства розмістити на офіційних веб-сайтах інформацію про обсяги заготівлі та місцезнаходження пунктів реалізації дров паливних. Також зобов’язано забезпечити безперебійне постачання до місць їх реалізації (проміжні та нижні склади).

«Зараз спостерігається збільшення попиту на паливні дрова, при цьому державні лісгоспи здатні задовольнити потреби населення та закладів соціальної сфери у повному обсязі», - зазначила Христина Юшкевич.

За її словами, щорічно заготовлюється близько 4 млн кубометрів дров паливних та 1,5 млн кубів відходів лісозаготівель. Вони можуть бути використані для теплоенергетичних потреб. Наприклад, лише у цьому році більше 360 котелень навчальних закладів переведені на альтернативні види палива.

«Співробітники шкіл, дитсадочків, лікарень, в яких встановлені твердопаливні котли, можуть звертатися до лісгоспів. Реалізація дров’яної та неліквідної деревини здійснюється за поданими заявами через укладання прямих договорів або за результатами процедур закупівель», - підкреслила т.в.о. Голови Держлісагентства.

Вона також повідомила, що облдержадміністраціями обмежений граничний рівнів рентабельності, що дозволяє населенню та закладам соціальної сфери закуповувати дрова за пільговою вартістю.

«У цей скрутний для держави час лісова галузь повинна стати помічником у пошуку альтернативних видів палива», - наголосила Христина Юшкевич.

 Прес-служба Держлісагентства

 

Відтепер держлісохорона зможе швидше притягувати порушників до відповідальності за незаконну рубку, - Христина Юшкевич

Сьогодні на засіданні Уряду прийнято постанову «Про внесення змін до пункту 7 Положення про державну лісову охорону».

«Відтепер посадові особи держлісохорони зможуть напряму (а не через клопотання до прокуратури) подавати позови до суду про відшкодування збитків за незаконну рубку, порушення вимог пожежної безпеки, правил полювання та інших вимог лісового і мисливського господарства. Це скоротить час від виявлення злочину до покарання», - роз’яснила т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич.

Зазначимо, що зміни розроблені відповідно до Законів України «Про прокуратуру» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про Національну поліцію», якими внесено зміни до статті 91 Лісового кодексу України.

Відповідно до Положення, держлісоохорона має статус правоохоронного органу. Метою її діяльності є здійснення правових, лісоохоронних та інших заходів, спрямованих на збереження, розширене відтворення, невиснажливе використання лісових ресурсів та об'єктів тваринного світу.

«Положення про державну лісову охорону також містить норму про те, що держлісохорона може доставляти особу-порушника в органи внутрішніх справ (а тепер – Національної поліції) або в органи місцевого самоврядування у разі неможливості встановлення його особи на місці вчинення правопорушення для складення протоколу про адміністративне правопорушення», - повідомила Христина Юшкевич.

Прес-служба Держлісагентства