Липень 2015

Лісопорушників спіймали "на гарячому" за допомогою встановлених фотопасток

Ми вже якось повідомляли, що для ефективнішої боротьби з лісопорушеннями в ДП "Боринське лісове господарство" закупили та встановили в окремих лісових масивах, де найбільше дошкуляють крадії, спеціальні фотопастки, які фіксують лісопорушників й передають на мобільний телефон чи комп’ютер лісовій охороні. 
Уже буквально через декілька днів після  встановлення, лісівники пересвідчилися в їх ефективності. Так, 23 липня прилади зафіксували в урочищі Сянське Яблунського лісництва (18 квартал) два випадки протиправної діяльності. В одному випадку – житель с. В. Яблунька Іван Никандорович Бринько , 1983 р.н.,  разом із дочкою Вікторією о 7 год. 26 хв. вивозили з лісу підводою дрова, в іншому – житель хутора Тарнава Михайло Юрійович Юрчик разом із сином Дмитром також займалися незаконним промислом. Це правопорушення зафіксовано о 18 год. 31 хв. Матеріали по обох фактах про лісопорушення скеровано у правоохоронні органи.
Як бачимо,  зараз на допомогу лісовій охороні прийшли сучасні технології і, хочеться вірити, що  з їх допомогою  значно вдасться скоротити незаконні вирубки лісу. 

Василь КОВАЛЬЧИН,
провідний інженер охорони та захисту лісу ДП «Боринське лісове господарство».

  

Анатолія Дейнеку призначено на посаду начальника Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства

Вчора, 20 липня 2015 року в залі засідань Львівського ОУЛМГ голова Державного агентства лісових ресурсів України Олександр Ковальчук, за участі першого заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислава Замлинського, у присутності директорів державних лісогосподарських підприємств та працівників апарату управління, представив нового начальника Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства. На цю посаду призначено Анатолія Дейнеку

У рамках свого виступу Олександр Ковальчук зачитав наказ Держлісагентства України №328-к від 13.07.2015 року про переведення Дейнеки А.М. першого заступника начальника управління – головного лісничого з 14.07.2015р. на посаду начальника Львівського ОУЛМГ, а також висловив сподівання щодо спільного ефективного вирішення завдань реформування галузі лісового господарства.

Перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський наголосив на подальшій співпраці обласної адміністрації та лісового господарства у виконанні доручень уряду, а також подякував лісівникам за належне виконання завдань з будівництва фортифікаційних споруд на Луганщині.

Від імені колективу Національного лісотехнічного університету України на чолі з ректором Юрієм Туницею проректор з наукової роботи Григорій Криницький зачитав лист в підтримку рішення про призначення на посаду керівника лісового господарства області Анатолія Дейнеки як фахівця з відповідним досвідом роботи у сфері ведення лісового господарства.

У представленні взяв участь голова Громадської ради при Львівському ОУЛМГ Степан Миклуш, який також висловив підтримку новому керівнику з боку громадських організацій.

В свою чергу, Анатолій Дейнека подякував за високу довіру керівництва та запевнив, що докладе максимум зусиль для перспективного розвитку лісового та мисливського господарства області. 

Нагадаємо, Анатолій Дейнека очолював лісове господарство Львівщини протягом 1999–2004рр. та 2005–2013рр.


Прес-служба Львівського ОУЛМГ


 

Реформування галузі лісового господарства та викорінення корупції - основний напрямок діяльності Держлісагентства, - Олександр Ковальчук

16.07.2015 року під керівництвом Голови Державного агентства лісових ресурсів Олександра Ковальчука відбулося засідання Координаційної ради з питань реформування лісової галузі.

У засіданні взяли участь члени ради – спеціалісти Держлісагентства, фахівці зацікавлених міністерств і відомств, науки, представники громадських організацій та представники апарату Верховної Ради.

Під час засідання обговорено стан виконання завдань за такими напрямками роботи: інституційно-правове та фінансово-економічне реформування; регулювання ринку деревини; реформування мисливського господарства; забезпечення прозорості та публічності реформування.

Голова Держлісагентства наголосив на необхідності ще більшої активізації роботи у напрямку розробки та впровадження низки нормативно-правових актів.

«Реформування галузі лісового господарства – основний напрямок діяльності Держлісагентства. Ми повинні більш активно працювати на результат», - підкреслив Олександр Ковальчук.

Нагадаємо, що одним із результатів роботи Координаційної ради стала розробка Концепції реформування лісового і мисливського господарства України. Основними положеннями Концепції визначено чітке розмежування контрольних та господарських функцій в державних органах управління лісовим господарством; вдосконалення механізму фінансування лісового господарства з урахуванням регіональних особливостей; вдосконалення системи оподаткування; оновлення системи продажу необробленої деревини.

dklg.kmu.gov.ua

 

Відбувся польовий семінар з питань гідрологічної ролі лісів Карпатського регіону

7 та 8 липня цього року в рамках проекту ГІДРОФОР на теренах Закарпаття було проведено спільний польовий практичний семінар проекту, в якому взяли участь й представники нашого лісгоспу. 

Програма польової частини семінару складалася з відвідування демонстраційних об’єктів у приватній власності Штефана Вальо та на землях держлісфонду, де учасники ознайомилися з прикладами протипаводкових заходів та з різними підходами у веденні лісового господарства. Учасники відвідали:
Штучні водойми Штефана Вальо у м. Перечин, де на території підприємства в 2009-2010 роках було споруджено п’ять ставків загальною площею 3 га. Штучні багатофункціональні водойми споруджено для утримання води і забезпечення нею потреб підприємства. 
Демонстраційний водозбір Гідрофор-Перечин, що знаходиться в Перечинському лісництві ДП «Перечинське лісове господарство» у лісопарковій частині зеленої зони м. Перечин.
Генетичний резерват дугласії-псевдотсуги тисолистої Тур’я-Ремітської площею 1,8 га. Ділянка знаходиться в Тур’я-Реметівському лісництві ДП «Перечинське лісове господарство» у заповідному урочищі місцевого значення «Розтоки». На ділянці знаходяться чисті лісові культури дугласії віком 114 років. Середня висота насадження 60 м, окремі дерева мають висоту понад 60 м.
Лісонасіннєва ділянка ялиці білої Порошківського лісництва «ДП» Перечинське лісове господарство» площею 3 га знаходиться в урочищі Шеповець і віднесена до рекреаційно-оздоровчих лісів. На ділянці знаходяться лісові культури ялиці білої та одиничні дерева бука віком 97 років.
Сімейний курорт "Воєводино". В цьому урочищі проведено укріплення русла та берегів місцевого потічка гідротехнічними спорудами (система перепадів та кам’яних берегоукріплень), споруджено ряд ставків, що гармонійно використовують та пом’якшують русловий та поверхневий стік під час сильних злив і загрозу локальних паводків та належним чином регулюють водний режим території.

Прес-служба ДП "Боринське ЛГ"

Подумайте про довкілля перед тим, як зрубати дерево

Державна лісова охорона ДП «Боринське лісове господарство» регулярно проводить рейди з виявлення лісо порушень. Нас, лісівників, турбує те, що окремі громадяни бездумно вчиняють самовільну порубку дерев і, здебільшого роблять це з метою наживи. Прикро, але вони, на жаль, забувають, що довкілля, як і ми самі, створено Господом, а тому до нього треба відноситися як до творіння Господнього.

Аби мінімізувати самовільні вирубки насаджень, директор ДП «Боринське лісове господарство» Михайло Ільницький придбав фотоловушки, які вивішено у лісових масивах і біля доріг при в'їздах у лісові масиви.

Фотоловушка веде відео нагляд за лісовими масивами, і при вїзді до лісу чи при вчиненні самовільної порубки передає (MMS-повідомлення) фотографію на мобільний телефон до держлісгоспу.

Хочу наголосити, що враховуючи вимоги діючого законодавства, штрафи за самовільну порубку дерев зросли і залежать від діаметра дерева біля шийки кореня. Її обчислюють відповідно до постанови КМ України від 23.07.2008 року №665.

Розмір шкоди за одиницю 10 см і менше – 66,15 грн., 10,1-14,0 – 116,56 грн.; 14,1-18,0 – 229,29 грн; 18,1-22,0 – 614,32 грн.; 22,1-26,0 – 1078,99 грн.; 26,1-30,0 – 1701,18 грн.; 30,1-34,0 – 2282,44 грн.; 34,1-38,0 – 2906,20 грн.; 38,1-42,0 – 3569,35 грн.; 42,1-46,0 – 4234,08 грн.; 46,1-50,0 – 4897,21 грн. і т.д.

Як бачимо чим більший діаметр дерев біля шийки кореня, тим більший розмір шкоди.

А за незаконну порубку дерев у межах територій та об’єктів природо-заповідного фонду у відшкодування збитків збільшено у 5,5 раза (Постанова КМ України від 24 липня 2013 року №541)

Охочим до легкої наживи, варто задуматися, чи здійснювати самовільні порубки дерев і потім мати справу з правоохоронними органами, чи краще у держлісгоспі виписати лісо продукцію у законний спосіб.

Василь Ковальчин

Провідний інженер охорони та захисту лісу ДП «Боринське лісове господарство»

Районна газета «Бойківщина»

Випуск №28 від 11.07.2015 року, с.10