Січень 2017

Підведені підсумки діяльності підприємства за 2016 рік

У 2016 році ДП «Боринське лісове господарство» забезпечило виконання запланованих лісівничих, лісозахисних, лісоохоронних та лісовідновних заходів.

За 2016 рік підприємством сплачено до зведеного бюджету 5706 тис. грн. податків, зборів та обов’язкових платежів, а також 1054 тис. грн. відрахувань Єдиного соціального внеску.

Обсяг реалізації продукції за 2016 рік склав 18,7 млн.грн.

Чисельність штатних працівників складає 75 чол. Рівень середньомісячної заробітної плати досяг 5550 гривень.

Заходи з поліпшення якісного складу лісів проведені на площі 241 га і заготовлено 11,5  тис.кбм. ліквідної деревини. Підприємством від всіх видів рубок заготовлено 23,1 тис. кбм. деревини, в тому числі на рубках головного користування – 11,6 тис. кбм.

Загальні обсяги відтворення лісів за 2016 рік склали 118 га, з них на площі 27 га створено лісові культури, а природне відновлення лісів забезпечено на площі 91 га. Проведено догляди на площі 228 га. Заготовлено 674 кг лісового насіння, з них 302 кг ялиці білої.

В 2016 році за власні кошти підприємства збудовано 1,0 км лісових доріг вартістю 723 тис.грн.

З метою охорони лісу від самовільних рубок, браконьєрства та інших лісопорушень лісового законодавства, у 2016 році проведено 75 рейдів, під час яких складено всього 25 протоколів, сума штрафів становить 1955 тис.грн. сума шкоди становить 358023 тис.грн.

Під час проведення профілактичних та попереджувальних заходів з охорони лісів від пожеж влаштовано 10 км мінералізованих смуг, 20 км проведено догляд за мінералізованими смугами, виставлено 6 плакатів на протипожежну тематику, виступи у ЗМІ – 6, проведено 26 лекцій на протипожежну тематику.

Значну увагу впродовж 2016 року було приділено роботі з громадськістю. Протягом року проведено 28 зустрічей-консультацій із громадськістю з актуальних питань лісової галузі та 15 громадських слухань, 2 дитячо-юнацькі конкурси на кращий твір та малюнок за темою «Людина та ліс». Опубліковано 13 статтей у районній газеті «Бойківщина» та розміщено 256 повідомлень на веб-сайті підприємства. На сьогодні, на базі підприємства функціонують 2 шкільні лісництва, членами яких є 18 учнів.

Прес-служба підприємства

 

Сертифікати видаються через «Єдине вікно»

Львівське ОУЛМГ повідомляє, що згідно наказу №4 від 20.01.2017 року видача сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних з 01 лютого 2017 року здійснюється за принципом «Єдиного вікна». Дана процедура має на меті спростити одержання сертифікатів суб’єктами підприємницької діяльності, збільшення прозорості надання адміністративної послуги по видачі сертифікатів та для недопущення будь-яких зловживань з боку службових осіб управління, які надають послуги з видачі згаданих сертифікатів.


ГРАФІК РОБОТИ ЄДИНОГО ВІКНА:

Прийом документів на підготовку сертифікату:

З 9-00 до 14-00

Видача сертифікату:

З 9-00 до 16-00

Обідня перерва:

З 12-00 до 13-00


 Відділ лісових 

ресурсів, машин та технологій

Львівського ОУЛМГ

 

Христина Юшкевич: Відповідальність за браконьєрство буде суттєво збільшена

Державне агентство лісових ресурсів України підготувало проект спільного наказу Мінагрополітики та Мінприроди, який передбачає суттєве збільшення такс для обчислення розміру відшкодування збитків, завданих унаслідок порушення законодавства в галузі мисливського господарства та полювання.

Про це повідомила т.в.о. Голови Держлісагентства Христина Юшкевич на своїй сторінці у Facebook.

Такси збільшено у чотири рази з урахуванням як мисливськогосподарської, екологічної, естетичної цінності, так і підсумкового індексу інфляції. Наприклад, Держлісагентство пропонує збільшити розмір стягнення за незаконне добування або знищення однієї особи лося до 80 тис. грн (на сьогодні – 20 тис. грн), оленя європейського – до 60 тис. грн (на сьогодні – 15 тис. грн), оленя плямистого – до 50 тис. грн, лань – до 40 тис. грн (на сьогодні – 10 тис. грн), козулі та муфлона – до 32 тис. грн (зараз – 8 тис. грн). Також у чотири рази буде збільшено суми відшкодування за незаконне добування або знищення птахів.

Варто зазначити, що діючі такси для обчислення розміру відшкодування збитків затверджені спільним наказом Міністерства охорони навколишнього середовища та Державним комітетом лісового господарства ще у 2007 року. Норми наказу є застарілі та не сприяють попередженню незаконного добування тварин, а суми є значно меншими, ніж подальші витрати на відтворення природних ресурсів.

Окрім того, Христина Юшкевич повідомила, що Держлісагентство ініціюватиме внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України.

Вона пояснила, що, наприклад, у діючій статті кримінального кодексу обмеження або позбавлення волі застосовується лише у разі порушення правил полювання, якщо воно заподіяло істотну шкоду. Тобто, за одну незаконно вбиту мисливську копитну тварину браконьєра не посадять до в’язниці. Тому, зміни стосуватимуться поширення кримінальної відповідальності (обмеження волі строком до трьох років) за порушення правил полювання, яке мало наслідком добування кабана, лань, оленів європейського та плямистого, козулі, лося, муфлона.

«Ми підтримуємо, щоб відповідальність за браконьєрство була підвищена і на законодавчому рівні. Необхідно збільшувати і штрафи (зараз максимум 3400 грн, а планується 17 тис. грн, для посадових осіб – з 6800 до 34 тис. грн) та строки ув’язнення», - наголосила т.в.о. Голови відомства.

За словами Христини Юшкевич, хижацьке та жорстоке ставлення деяких людей до тварин, мабуть, закладене у свідомості, на це впливає і виховання та інші чинники. «Якщо ми хочемо жити у цивілізованому світі, то потрібно змінюватися. З одного боку, підвищувати відповідальність, а з другого – всім суспільством сприяти змінам. Нам необхідно впроваджувати європейську культуру полювання. І над цим будемо працювати», - підкреслила т.в.о. Голови Держлісагентства. 

dklg.kmu.gov.ua

 

Схвалено Стратегічний план ООН щодо лісів на період 2017-2030 років та чотирирічну програму робіт Форуму ООН з лісів

Минулого тижня у Нью-Йорку (США) завершилось узгодження положень стратегічного плану ООН щодо лісів на період 2017-2030 років та чотирирічної програми робіт Форуму ООН з лісів на період 2017-2021 роки, підготовлених на виконання резолюції ECOSOC 2015/33.

У документі збережено посилання на країни з перехідною економікою у положенні, що констатує необхідність фінансової підтримки для забезпечення досягнення збалансованості лісоуправління. Окрім того, у рамках компромісу було внесено формулювання, що є більш вигідним для України, оскільки також передбачає можливість отримання екологічних технологій та інновацій.

Стратегічним планом передбачається збільшення до 2030 року всіх видів суспільного фінансування, у тому числі, в рамках національного бюджету та надання преференцій невеликим лісогосподарським підприємствам щодо доступів до ринків та пільгових кредитів.

План передбачає зміцнення до 2030 року національних органів управління лісовим господарством та поширення співробітництва, зокрема, на північній півкулі Землі. Це надає додаткові можливості для України з огляду на розвиток наукового, технологічного співробітництва та запровадження інновацій у лісовому господарстві.

Узгоджений стратегічний план складається із наступних частин:

- вступ, який містить формулювання бачення щодо лісів, місію стратегічного плану, визначення ролі лісів та основні проблеми та виклики;

- глобальні цілі та завдання щодо лісів;

- рамки впровадження, які окреслюють роль та відповідності всіх задіяних сторін до процесу впровадження стратегічного плану (країни-члени ООН, Форум ООН з лісів, Партнерство по лісах, організації системи ООН, регіональні та субрегіональні організації та процеси) та засоби впровадження;

- рамки моніторингу виконання;

- положення комунікаційної стратегії.

У додатку до стратегічного плану визначено тематичні напрямки роботи до кожної глобальної цілі. Операційна програма, крім узагальненого опису порядку роботи містить тематику кожної сесії Форуму ООН з лісів на період до 2021 року. 

dklg.kmu.gov.ua

 

На засіданні Громадської ради обговорили проект Програми розвитку лісового господарства Львівської області

24 січня у приміщенні обласного управління відбулося засідання Громадської ради при Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства. Участь у засіданні взяли заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк, голова комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації обласної ради Андрій Білоус, головний лісничий Львівського ОУЛМГ Ярослав Целень, заступник начальника управління Юрій Громяк, а також головні лісничі ОКС ЛГП «Галсільліс», Сколівського військового лісгоспу, Мостиського військового лісництва, Старицького військового лісгоспу та ДП «Львівський лісокомбінат». 

З інформацією про основні положення проекту Програми розвитку лісового господарства Львівської області на 2017 – 2021 роки виступив начальник відділу економіки та фінансів Львівського ОУЛМГ Богдан Кисіль. Він повідомив, що метою Програми є визначення основних напрямів збалансованого розвитку лісового господарства області, спрямованих на посилення екологічних, соціальних та економічних функцій, охорону і захист лісів, їх раціональне використання та відтворення.

Задля досягнення мети Програми необхідно забезпечити виконання показників напрямків діяльності та їх ресурсного забезпечення. Всього на виконання заходів, передбачених Програмою розвитку лісового господарства Львівської області на 2017 – 2021 роки необхідно 3 674,8 млн.грн. У тому числі: 

- за рахунок державного бюджету – 214,1 млн.грн;

- за рахунок обласного бюджету – 293,3 млн.грн;

- за рахунок інших коштів – 3 167,4 млн.грн.

Після презентаційного представлення програми з даного питання виступили учасники засідання.

Перший заступник начальника управління Ярослав Целень окреслив основні проблемні питання лісового господарства Львівщини, які стосуються насамперед самовільних рубок, функціонування нелегальних малих лісопильних цехів та збільшення осередків пошкодження соснових насаджень. Також лісівники планують працювати у напрямку заліснення малопродуктивних та деградованих земель, які не використовуються для ведення сільського господарства. Актуальним залишається питання щодо врегулювання погодження лісогосподарських заходів на об’єктах природно-заповідного фонду. Поряд з цим, лісогосподарські підприємства переходять на використання вибіркової системи рубань лісу. Для цього діють 8 науково-виробничих стаціонарів. Він також звернув увагу, що робота лісівників є відкритою і прозорою, та висловив сподівання щодо об’єктивної громадської позиції та спільного вирішення проблемних питань.

Головний інженер Львівського ОУЛМГ Юрій Громяк розповів про необхідність впорядкування роботи пилорам, які у свою чергу пов’язані з реалізацією лісопродукції. За результатами біржових торгів заготівлі першого кварталу 2017 року ділова деревина, що була виставлена на торги продана майже повністю. Отож, на сьогодні на ринку деревини є досить висока конкуренція. Для удосконалення торгів необхідно, щоб всі учасники були легальні. Робота у цьому напрямку ведеться, зокрема, за участі громадськості до голів районних державних адміністрацій направлено листи з пропозиціями щодо включення до складу комісій по моніторингу функціонування пилорам та іншого устаткування первинної переробки деревини на території Львівської області членів Громадської Ради при Львівському ОУЛМГ та інших членів громадськості.

Заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк наголосив, що виконання рішення обласної ради №249, прийняте від 27 вересня 2016 року про впорядкування лісокористування у Львівській області є спільним завданням як для органів влади, державних, комунальних, військових лісокористувачів так і для громадськості. З цього приводу він запропонував членам Громадської ради напрацювати пропозиції до Програми розвитку лісового господарства Львівської області на 2017 – 2021 та подати їх на розгляд депутатам в доповнення до Програми на чергову сесію обласної ради для врахування.

Голова комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації обласної ради Андрій Білоус у своєму виступі зазначив, що лісове господарство на сьогодні є предметом особливої уваги громадськості. У лютому місяці 2016 року на сесії обласної ради було прийнято рішення про запровадження механізмів громадського контролю за використанням та відтворенням лісових ресурсів області. Проте, очікувані результати щодо контролю з боку громадськості не зовсім виправдались. Закликав громадськість більш активно долучатися щодо контрою за господарською діяльності постійних лісокористувачів на місцевому рівні та надавати відповідні конструктивні пропозиції. Він також поінформував, що джерелами фінансування лісогосподарських заходів будуть рентні платежі, з яких мінімум 10% буде надходити лісокористувачам на заходи з відновлення та захисту лісів, а також кошти фонду охорони навколишнього природного середовища у складі обласного бюджету. 

Під час обговорень виступили також члени Громадської ради та присутні у залі засідань. Спільно було обговорено ряд пропозицій до Програми розвитку лісового господарства, що стосуються розвитку мисливського господарства, відкритості доступу до інформації на сайтах не лише державних лісогосподарських підприємств, а й комунальних та військових.

По наступному питанні порядку денного члени Громадської ради заслухали звіт про роботу Громадської ради у 2016 році та план роботи ради на 2017 рік.

На завершення засідання вирішено звернутися до Львівської обласної ради з пропозицією прийняти на найближчій сесії Програму розвитку лісового господарства Львівської області на 2017 – 2021 роки.

Прес-служба Львівського ОУЛМГ

 

Підсумки роботи лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ за 2016 рік (лісозаготівля)

За 12 місяці 2016 року лісогосподарськими підприємствами Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства заготовлено 952,7 тис. м3 ліквідної деревини, що на 44,3 тис.м3 менше в порівнянні з 2015 роком. В т.ч.від рубок головного користування - 562,2 тис.м3, що становить 59 % від загальної заготівлі.

Динаміка заготівлі деревини підприємствами Львівського ОУЛМГ

 

З них:

Фансировини -19,4 тис.м3, в. т.ч. вільхової - 12,7 тис. м3, березової - 5,9 тис. м3, букової - 0,4 тис. м3, дубової - 0,4тис. м3.

Пиловників-264,9 тис. м3 в.т.ч., шпилькових - 212,0 тис. м3, букових - 24,9 тис.м3, дубових - 21,1 тис.м3, ясеневих - 1,7 тис.м3, березових - 1,1 тис.м3 , кленових - 0,5 тис м3.

Балансів - 72,7 тис м3, будівельного лісу - 16,6 тис. м3, деревини для технологіч-них потреб -135,2 тис. м3, дров паливних - 443,9 тис. м3.

Середня ціна реалізації деревини за 12 місяців 2016 року на підприємствах Львівському ОУЛМГ склала:

Фансировина дубова - 8382,70 грн., букова - 2062,45 грн., березова - 889,98 грн., вільхова - 861,53 грн.

Пиловників: дубового - 4674,8 грн., ясеневого -1916,68 грн., букового-1416,77 грн., хвойного -1036,41 грн.

Баланси -568,72 грн , деревина для технологічних потреб-541,30 грн., дрова паливні - 434,83 грн.

Інформацію по цінах в розрізі державних лісогосподарських підприємств та сортиментів, можна знайти в бюлетні аукціонних торгів: www.lutb.coom.ua

Державні лісогосподарські підприємства Львівського облсного управління лісового та мисливського господарства згідно сортиментної структури планують заготовити у 2017 році 848,2 тис. м3 деревини в.т.ч. від рубок головного користування 570,3 тис. м3, що становить 67,2%

Вся заговлена на протязі 2017 року лісопродукція, згідно наказу Державного комітету лісового господарства України №42 від 19.02.2007 року буде виставлена на біржові аукціонні торги.

Детельна інформація по біржових торгах розміщена на сайті Львівської універсальної товарної біржі e-mail: www.lutb.coom.ua

Відділ лісових ресурсів, машин
та технологій Львівського ОУЛМГ

Українські лісівники разом з шотландськими колегами обговорили питання ведення лісового господарства

Представники Лісової Комісії Шотландії, Конфедерації компаній лісового комплексу Великобританії Confor та Центру наук про деревину і технології її використання разом з українськими лісівниками, науковцями і керівниками управлінь лісомисливського господарства під час круглого столу обговорили стан галузі, підходи до ведення лісового господарства обох країн, основні виклики та перспективи розвитку, сьогодні, 24 січня, у Держлісагентстві.

Відкриваючи засідання, т. в. о. Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевич підкреслила важливість та актуальність питання розвитку лісової галузі.

«Нашим відомствам є чого повчитися один у одного: за сто років Великобританії вдалося збільшити лісистість з 5% до 13%, а колегам з Великобританії також цікаво вивчити досвід ведення лісового господарства в Україні», - повідомила Христина Юшкевич.

Т. в. о. Голови Держлісагентства розповіла про плани співпраці з шотландськими колегами, зокрема, у розвитку наближеного до природи лісівництва, збереження біорізноманіття лісів, ефективного та раціонального використання лісових ресурсів.

Також очільник Держлісагентства додала, що українською стороною розроблено проект Меморандуму про співпрацю з Лісовою Комісією Шотландії та після його узгодження ми очікуємо на його підписання.

Христина Юшкевич підкреслила важливість наукової співпраці: «Зміна клімату породжує нові виклики, потрібні наукові розробки, щоб зберегти наші ліси, створити стійкі насадження, у цьому ми також будемо переймати досвід британських колег».

Завідувач сектору міжнародних відносин, науки та зв’язків з громадськістю Любов Полякова поінформувала іноземних гостей про стан розвитку лісової галузі. А про принципи роботи електронного обліку деревини розповів в. о. директора державного підприємства «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» Ярослав Сколота.

Про структуру, основні задачі та принципи роботи лісового господарства Великобританії поінформувала учасників представник Лісової комісії Шотландії Аманда Брайан.

«Лісові господарства України та Великобританії мають багато спільного, адже лісистість Великобританії складає 13%, окремо Шотландії – 18%, а України – 15,9 %», - повідомила Аманда Брайан.

Вона розповіла, що британські лісівники, також, як і українські ставлять собі за мету збільшення лісистості країни, велика увага приділяється питанням екології, оскільки минулого століття відбувалось створення лише монокультур ялини.

«Ми маємо певний досвід у цьому, адже у 1919 році лісистість нашої країни становила всього 5%. Ми готові обмінюватися досвідом у цьому питанні», - додала Аманда Брайан.

Також вона розповіла про структуру Лісової комісії, принципи ведення лісового господарства Великобританії та лісову освіту.

Також у круглому столі взяли участь заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар, технічний директор Конфедерації компаній лісового комплексу Великобританії Confor Ендрю Хілдон, керівник Центру наук про деревину і технології її використання Інституту сталого будівництва Единбурзького університету ім. Дж. Непера Деніел Рідлі-Елліс, керівник освітніх програм Британської Ради Людмила Таценко, заступник голови Наглядової ради НЛТУ України, член колегії ДАЛРУ Олексій Пристая, директор науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації імені Г. М. Висоцького Віктор Ткач, національний координатор програми FLEG в Україні Юрій Марчук та інші. 

dklg.kmu.gov.ua

 

Відбулася нарада щодо створення державного лісового кадастру

Сьогодні, 24 січня, за участю Міністра аграрної політики та продовольства Тараса Кутового та Першого заступника Міністра Максима Мартинюка у Міністерстві аграрної політики та продовольства України відбулась нарада з питань створення державного лісового кадастру.

Під час наради т. в. о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич зазначила, що моніторинг діяльності лісового господарства за допомогою засобів дистанційного зондування землі є необхідним для України.

«Лісовий кадастр стане основою для геопорталу моніторингу лісів, а це, в свою чергу, дозволить онлайн моніторити процеси лісовідновлення, виявляти незаконні вирубки, лісові пожежі, контролювати законні рубки, стан насаджень і багато іншого», - повідомила очільник Держлісагентства.

Також Христина Юшкевич підкреслила, що для створення повноцінно функціонуючого кадастру потрібно докласти багато зусиль і коштів та консолідувати роботу всіх зацікавлених сторін.

«В ідеалі це має бути цілісна система, яка поєднуватиме дані космічного моніторингу, земельного кадастру, картографічні матеріали лісовпорядкування, таксаційні описи, а також потрібно буде перевірити все на місці, точніше в лісових масивах. В Україні загалом це майже 10 млн га». – зазначила т. в. о. Голови Держлісагентства.

У обговоренні також взяли участь представники Мінагрополітики, Держлісагентства, Мінприроди, Держгеокадастру, Укрдержліспроекту, Державного космічного агентства та громадськості. 

dklg.kmu.gov.ua

 

Відбулись аукціонні торги

20 січня 2017 року на Товарній Біржі «Львівська Універсальна» відбулись додаткові аукціонні торги деревиною державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ заготівлі першого кварталу 2017 року. Торги проводились згідно графіку проведення додаткових торгів.

На основних аукціонних торгах 15 грудня 2016 року із виставлених 55113 м3 деревини було реалізовано 27024 м3, або 49 %. Таким чином, на додаткові торги була виставлена не реалізована на основних торгах деревина – 430 лотів загальним обсягом 29316 м3.

У торгах приймало участь 131 учасник – переробники деревини. Торги відбулись в напруженій обстановці. Ділова деревина, що була виставлена на торги, а це пиловники дуба, бука, сосни, ялини, ялиці, фансировина для стругання були продані майже повністю (від 73% до 100% продаж). Залишились не реалізовані дрова паливні (30,9% продаж). 

По окремих сортиментах (фанерна сировина дуба, пиловник дуба червоного) ціни зростали на 100 %.

Результати додаткових аукціонних торгів представлені у ►таблицях.

Відділ лісових ресурсів, машин
та технологій Львівського ОУЛМГ

 

Як лісові педагоги зі Словаччини ділилися знаннями і досвідом з лісової педагогіки з українськими колегами

Протягом 17-18 січня цього року у Львові проходив семінар-тренінг з лісової педагогіки, організований в рамках проекту FORSOC: Ліси для суспільства – ліси без бар‘єрів, для лісівників та педагогів Львівщини.

Метою цієї зустрічі стало ознайомлення українських лісівників та педагогів, які працюють за напрямком екологічної або лісової освіти дітей шкільного віку, з концепцією та підходами лісової педагогіки у Словаччині, а також розповсюдження досвіду, передача знань, напрацювань та практичних навиків роботи з дітьми та іншими цільовими групами у сфері навчання про ліс.

Лісова педагогіка, як напрямок освіти, виховання і підвищення обізнаності громадськості про лісові екосистеми та зв‘язки між лісом і людьми, у Словаччині застосовується починаючи з 2001 року, коли словацькі лісівники з Національного лісового центру (НЛЦ) в Зволені вперше познайомилися з досвідом австрійських колег у запровадженні нових підходів навчання про ліс. У 2010 році фахівці НЛЦ розробили концепцію лісової педагогіки у Словаччині, в рамках якої, серед інших заходів, Національний Лісовий Центр у Зволені є єдиною установою, яка готує сертифікованих лісових педагогів, забезпечує обмін інформацією між ними та заходи з підвищення їх фахового рівня.

Лісова педагогіка як концепція виховання і освіти громадськості про лісові екосистеми і взаємозв‘язки між людиною і лісом, розкриває ці знання у цікавій ігровій формі, що задіює всі органи чуття, дозволяє робити відкриття, спостереження та дослідження природи, і, таким чином, краще їх відчути, зрозуміти та запам'ятати. Одним з важливих навчальних підходів лісової педагогіки є «ГОЛОВА – РУКИ – СЕРЦЕ», тобто збалансоване використання завдань, які націлені на розвиток інтелекту і пам‘яті людини (голова), формування і аналіз емоцій та почуттів (серце) та закріплення практичних навичок і вмінь людини через роботу з лісовими матеріалами (руки).

Необхідною умовою навчання в лісовій педагогіці є сам ліс, оскільки у процесі навчання він є одночасно метою, предметом, середовищем дидактичним інструментом навчання.

Протягом двох днів семінару-тренінгу тренери з Національного лісового центру у Зволені: Вероніка Яловіарова та Дана Лойова розповідали, демонстрували і, залучивши до активної практичної роботи абсолютно усіх учасників, реалізовували різні вправи, ігри, заходи і дії, які можна ефективно використовувати у виховній роботі з дітьми. Учасники тренінгу, яких було понад 35 осіб, таким чином практично відпрацювали більше десяти різних вправ, серед яких: «шишкофон», «лісова брама», «правила поведінки в лісі», вправи з бамбіно-хусткою, «як росте ліс», «кажани і метелики», «павутиння взаємозв‘язків», «органи чуття», «книга своїми руками», мистецтво з лісових дарів, «побажання лісу», зворотний зв‘язок та інші. Під час гри шишкофон учасники пофантазували, з ким/чим вони асоціюють себе в ліси: Зіновія хотіла б бути вітром, щоб всюди встигнути, Тарас –орлом, щоб спостерігати зверху, Василь – ведмедем, бо він цілу зиму спить, Роман – вовком, бо той вправний мисливець. Коли тренери проводили гру-асоціацію про ліс, учасники називали лише позитивні асоціації, як то блаженство, тиша, спокій, гармонія, відпочинок тощо.

Окрім різноманітних теоретичних та практичних методичних підказок та інструментів, тренери розповіли про свій досвід проведення загальнонаціональних заходів лісової педагогіки у Словаччині та показали взірці матеріалів, які використовуються під час цих заходів. Розповіли про «Дні Лісу», які минулого року вже десятий рік поспіль успішно пройшли на теренах Словаччини у великих містах та лісівничих об‘єктах, надаючи учасникам можливість у ігровій та пригодницькій формі ближче познайомитися з різними напрямками роботи лісівників. Іншою великомасштабною акцією НЛЦ є «Дитячий лісівничий університет», де школярі навчаються різним аспектам лісівничої роботи від викладачів університету (Технічний університет у Зволені, який готує фахівців лісового господарства). «Ліс, прихований у книзі» – ще одна загальнонаціональна акція, спрямована на знайомство дітей шкільного віку з книгами, розвиток мистецьких здібностей дітей т виховання їх принципам та звичкам свідомого та відповідального ставлення до лісу.

Також тренери НЛЦ продемонстрували учасникам свої допоміжні інструменти та матеріал, які вони використовують під час занять лісової педагогіки, багато з яких дуже прості, часто зроблені власними руками речі: лісова мандала, палітра, дерев‘яні дощечки з літерами (для складання кросвордів), пазли, матеріали з лісу (гілки, плоди тощо), коробочки з різними ароматами, мішечки з різними лісовими матеріалами, мотузка, прищепки, вирізані картинки з тваринами та птахами, тощо.

Усі учасники, працюючи в групах, створили назву та девіз своєї команди і, отримавши від тренерів інформацію про свою цільову групу, місце та тему заняття лісової педагогіки, розробили свою програму заходу.

На завершення семінару-тренінгу учасники одним словом мали визначити, що їх вразило, привабило під час семінару. Більшість відгуків стосувалися самої лісової педагогіки, яка сподобалась учасникам за інтерактивність, задіяність усіх, взаємодію, динаміку, доступність, мотивацію, співпрацю, соціалізацію та активність. Під час підведення підсумків, Мілан Сарваш, керівник Інститут лісового навчання і консультування НЛЦ та сертифікований лісовий педагог, зазначив, що головним рушієм в лісовій педагогіці залишається людина, педагог, від якого залежить як діти оволодіють знаннями про ліс та як вже в дорослому житті будуть до нього ставитись.

Додому ж учасники поїхали не тільки з новими знаннями та ідеями, але і з сертифікатом про активну участь та посібником навчальної програми «Лісовий гід», розробленим спеціалістами НЛЦ та перекладеним українською мовою.

 

Довідково: Проект «Ліси для суспільства - ліси без бар'єрів» (CBC01013) спрямований на створення транскордонного партнерства, яке сприятиме розвитку екологічного туризму та лісової освіти і популяризації культурної та природної спадщини на прикордонних територіях. Проект має на меті поліпшити можливості багатофункціонального ведення лісового господарства шляхом надання громадських послуг для відвідувачів лісу, туристів, дітей та молоді, в тому числі інвалідів. Координатор проекту – Національний лісовий центр у Зволені, Словаччина. Партнери проекту: Міські ліси Кошице, Церковні ліси Про Популо Попрад, лісовий коледж в Пряшеві, Національна рада інвалідів в Словацькій Республіці, ГО ФОРЗА, Національний природний парк «Зaчарований край», ЗОУЛМГ, Інститут підвищення кваліфікації лісівників з Норвегії.

Більш детальна інформація про проект на www.forsoc.org та https://www.facebook.com/forsoc.eu/

Проект спів-фінансується грантом королівства Норвегії через Норвезький фінансовий механізм www.norwaygrants.org/, державним бюджетом Словацької Республіки «Словаччина-Україна: Співпраця через кордони» та Департаментом Міжнародних програм Федеральної Лісової Служби США.

forza.org.ua

 

Христина Юшкевич зобов'язала природно-заповідні установи вжити додаткових заходів охорони червонокнижних тварин і рослин

Т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич підписала наказ «Про додаткові заходи охорони видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України».

Відповідно до наказу, обласні управління лісового та мисливського господарства, Шацький національний природний парк зобов’язані забезпечити посилення охорони червонокнижних видів рослинного та тваринного світу на територіях установ природно-заповідного фонду, що належать до сфери управління Держлісагентства.

На вищезазначених територіях мають бути встановлені розміри охоронних ділянок згідно з чинним законодавством (для відповідних видів) та в межах таксаційних виділів, виділених лісовпорядкуванням або сформованих в результаті обстежень.

За словами Христини Юшкевич, такі додаткові заходи необхідні для вдосконалення режиму збереження рідкісних і зникаючих видів тварин і рослин на рівні, що відповідає екологічним, науковим та культурним вимогам, враховуючи економічні та рекреаційні потреби.

«Охорона червонокнижних птахів, зокрема, передбачена і в нових Санітарних правилах у лісах України. Необхідно забезпечити виділення та належний облік охоронних ділянок під час лісовпорядкування, а також комплекс організаційних та лісогосподарських заходів, направлених на збереження та охорону середовищ існування рідкісних і зникаючих видів тварин і птахів», - наголосила т.в.о. Голови відомства.

Також Христина Юшкевич повідомила, що на основі проведених заходів будуть внесені додаткові зміни і доповнення до нормативно-правових актів з ведення лісовпорядкування стосовно збереження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України.

Зазначимо, що у сфері Держлісагентства вже є приклади впровадження нових вимог Санітарних правил у лісах України. Зокрема, у низці лісгоспів Київського обласного та по м. Києву управління лісомисливського господарства заборонено здійснювати санітарні рубки дерев навколо місць гніздування червонокнижних хижих птахів. 

dklg.kmu.gov.ua

 

Державні лісгоспи - донори бюджетів

Підприємствами Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства протягом 2016 року було сплачено до бюджетів усіх рівнів 188,3 млн. гривень податків та зборів (обов’язкових платежів). Зокрема до державного бюджету України було сплачено 122,4 млн. грн. З цієї суми 9,6 млн. грн. складають платежі з податку на прибуток підприємств. Значну частину у частці платежів до держбюджету України, 29,7 млн. грн., складає рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів. Відповідно до статті 64 Бюджетного кодексу України 50 відсотків рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів у частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування, зараховується до обласних бюджетів. Тобто 14,85 млн. грн. із загальної суми сплаченої до державного бюджету рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів поповнило Львівський обласний бюджет у 2016 році.

Водночас підприємства управління за минулий рік 65,9 млн. грн. сплатили до місцевого бюджету Львівщини, з яких 21,85 млн. грн. становить рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів, яка поповнила доходи загального фонду бюджетів міст районного значення, сільських, селищних бюджетів. Оскільки у відповідності до статті 69 Бюджетного кодексу України такі платежі зараховуються до бюджетів місцевого самоврядування за місцезнаходженням (місцем розташування) відповідних природних ресурсів, у розпорядження місцевих громад протягом минулого року надійшло 21,85 млн. грн., які вони змогли використати для потреб громади.

Особливо важливим, у час коли видатки Пенсійного фонду України значно перевищують доходи, сплата підприємствами Львівського обласного управління єдиного соціального внеску у розмірі 51,7 млн. Важливо також зазначити, що протягом 2016 року підприємствами управління було сплачено військового збору майже 3,6 млн. грн., які сприятимуть зміцненню обороноздатності України.

Відділ бухгалтерського обліку та звітності

Львівського ОУЛМГ

 

Національна поліція і державна лісова охорона розробили спільні заходи з попередження незаконних рубок

З метою забезпечення охорони лісів, раціонального використання лісових ресурсів, попередження нелегального обігу деревини і боротьби з незаконними рубками Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства та Головним управлінням Національної поліції у Львівській області 17.01.2017 року підписано спільні заходи «Щодо боротьби з незаконними рубками і попередження нелегального використання деревини». 

Цими заходами передбачено проведення спільних рейдів з охорони лісів від незаконних рубок та інших лісопорушень, в тому числі порушень правил пожежної безпеки, з метою виявлення, оперативного розслідування фактів лісопорушень, притягнення порушників до відповідальності та відшкодування нанесених державі збитків. Також будуть проводитись перевірки правомірності перевезення споживачами деревини, заготовленої в лісах, незалежно від їх відомчого підпорядкування. З метою інформування громадськості щодо стану охорони лісів, фактів незаконних рубок та результатів їх розслідування, буде забезпечено висвітлення ходу реалізації заходів в засобах масової інформації.

 Відділ охорони, захисту лісу та 

мисливського господарства 
Львівського ОУЛМГ

На Львівщині відбувся семінар-тренінг з лісової педагогіки

17-18 січня у м.Львів відбувся семінар-тренінг з лісової педагогіки в рамках проекту «FORSOC: Ліси для суспільства - ліси без бар’єрів». Проект реалізовує громадська організація Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону «Форза» спільно з партнерами Словаччини, України та Норвегії в рамках програми: «SK08 Транскордонна співпраця» Норвезького фінансового механізму 2009-2014.

Основна мета заходу - поширення досвіду та практичних напрацювань проекту щодо сучасних підходів просвітницької роботи з дітьми та молоддю серед лісівників Карпатського регіону, які залучені до системи шкільних лісництв.

Участь у семінарі взяли представники Львівського ОУЛМГ та спеціалісти державних лісогосподарських підприємств, які працюють у сфері лісового навчання і освіти школярів, а також педагоги шкільних і позашкільних навчальних закладів, у тому числі вчителі шкільних лісництв області.

Своїми напрацюваннями у сфері лісової педагогіки з українськими колегами ділилися Лісові педагоги зі Словаччини та представники ГО «Форза». Учасникам семінару було широко представлено досвід Національного Лісового Центру (м.Зволен, Словаччина) щодо проведення основних заходів лісової педагогіки, а також навчальні матеріали та обладнання, які допомагають лісовим педагогам у їх роботі.

Програма дводенного семінар-навчання передбачала теоретичну і практичну складові, у тому числі роботу в групах.

На завершенні, 35 представників лісового господарства і вчителів Львівщини отримали Сертифікати за участь у семінарі-тренінгу «Лісова педагогіки» в рамках словацько-українського проекту «Ліси для суспільства - ліси без бар’єрів».

Семінар-тренінг для всіх учасників став натхненням, відкриттям, навчанням і обміном досвіду, які в подальшому будуть застосовані в лісовому та екологічному навчанні українських дітей.

Зазначимо, що проект «FORSOC: Ліси для суспільства - ліси без бар’єрів» спрямований на створення транскордонного партнерства, підтримку розвитку лісової педагогіки і лісового туризму, соціальних функцій лісу та їх просування разом зі збільшенням потенціалу багатофункціонального лісогосподарювання.

Прес-служба Львівського ОУЛМГ

 

Держлісагентство сприяє ідентифікації та збереженню пралісів в Україні

З метою удосконалення законодавства у Верховній Раді України був розроблений законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат» (реєстр. № 4480), який прийнятий у першому читанні 17 січня 2017 року.

Основною метою прийняття цього законопроекту є виконання Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат, ратифікованої Україною 07.04.2004 р. та Протоколу про стале управління лісами до Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат, ратифікований Законом України від 16.10.2012 р. № 5432 в частині охорони пралісів.

Державне агентство лісових ресурсів України підтримує необхідність внесення змін до законодавства та звертає увагу на необхідність фахового доопрацювання законопроекту до другого читання.

Наразі у проекті закону міститься тавтологія у визначенні терміну «праліси», а саме «людської діяльності людини». Згідно з пропозиціями Всесвітнього Фонду Природи (WWF) і Міжнародного Союзу Охорони Природи (IUCN) до пралісів, або первинних лісів, зараховують такі, які не зазнали змін під впливом людини. Також, у рішенні звіту Конференції Міністрів лісового господарства Європи (MCFPE) у 1996 році пралісом названо лісовий масив, який практично не зазнавав людського втручання і у своїй структурі та динаміці демонструє природний розвиток. Тому, у подальшому посиланні на термін «праліси», пропонуємо розглянути можливість викласти підпункт k статті 7 Лісового протоколу, 2011 до Карпатської конвенції, 2004, у такій редакції: "k) «праліси» – це природні ліси, які не зазнавали безпосереднього впливу діяльності людини в ході свого розвитку».

Щодо самого законопроекту, то запропоновані зміни до Лісового кодексу України потребують виключення. Така необхідність зумовлена тим, що законопроектом передбачається усі праліси оголосити об’єктами природно-заповідного фонду, а статтею 100 Лісового кодексу України вже прописані особливості охорони, захисту, використання та відтворення лісів на землях природно-заповідного фонду.

Варто зазначити, що з метою збереження біорізноманіття в лісах державні лісогосподарські підприємства відповідно до Лісового кодексу України (стаття 85) забезпечують охорону рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу, рослинних угруповань, пралісів, інших цінних природних комплексів.

Окрім того, під час Четвертої конференції сторін Карпатської конвенції, що відбулась у вересні 2014 року, було досягнуто домовленостей щодо необхідності проведення робіт з ідентифікації пралісів.

За фінансової підтримки Федерального міністерства у справах довкілля, охорони природи, будівництва та ядерної безпеки Федеративної Республіки Німеччини та за сприяння Дунайсько-Карпатської Програми Всесвітнього фонду природи у лісах Держлісагентства в 2016 році розпочато реалізацію проекту «Ідентифікація та збереження старовікових лісів та пралісів в Українських Карпатах».

Саме завдяки сталому управлінню лісами лісогосподарськими підприємствами Держлісагентства на сьогодні існує можливість створювати нові об’єкти природно-заповідного фонду за рахунок пралісів та визначати подальші кроки щодо їх збереження.

dklg.kmu.gov.ua

 

Інфографіка: лісівники у 2016 році відтворили більше лісів, ніж було зрубано протягом 2015 року

Протягом 2016 року у лісогосподарських підприємствах, які належать до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів України, були відтворені ліси на площі 52,6 тис. га, що перевищує площу суцільних зрубів* (50,1 тис. га) майже на 5%.

Зокрема, у минулому році висаджено 34,4 тис. га лісових культур, з яких 2,6 тис. га нових лісів. Завдяки природньому поновленню було відтворено майже 18,2 тис. га лісів.

Так, на Поліссі в 2016 році було відновлено 22,5 тис. га лісів при площі зрубів 22,3 тис. га; у Лісостеповій зоні – 13,4 тис. га при площі зрубів 12,5 тис. га, у Степовій зоні – 4,7 тис. га при площі зрубів 3,3 тис. га; у Карпатах було висаджено 12,0 тис. га лісів при площі зрубів 12,0 тис. га.

Т.в.о. Голови Держлісагентства Христина Юшкевич зазначила, що відновлення та розширення площі лісових насаджень є одним з основних завдань відомства.

«Дуже добре, що нашим лісгоспам у минулому році вдалося за власний рахунок виконати план лісовідновлення. Фактична лісистість в Україні становить 15,9%, у той час як за розрахунками науковців, оптимальним показником для нашої держави є 20%. Однією з основною метою розроблення Національної лісової програми якраз і має бути підвищення цього показника. І ця мета має бути втілена не лише на папері, а й на практиці», - повідомила Христина Юшкевич.

Довідково.

Дані інфографіки наведені по лісам Держлісагентства, площа яких становить 7,6 млн га, або 73% всього лісового фонду України.

*Враховуючи календарний період можливої висадки дерев, відтворення лісів у звітному періоді відбувається відповідно до обсягу вирубок у попередньому. 

dklg.kmu.gov.ua

 

Підсумки ялинкової кампанії 2016-2017 року по Львівському обласному управлінню лісового та мисливського господарства

Завершилася ялинкова кампанія на Львівщині. Лісівники Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства підвели підсумки своєї передноворічної роботи.

Протягом ялинкової кампанії 2016-2017 років лісогосподарськими підприємствами реалізовано 8,2 тис.шт. новорічних ялинок при плані 14,5 тис. штук.

Як уже неодноразово повідомлялося, що до реалізації було запропоновано новорічні ялинки породи сосна, ялина (смерека) та ялиця біла.

Заготівля новорічних ялинок проводилась на площах рубок пов’язаних з веденням лісового господарства, плантаціях, а також при розчистці трас ліній електропередач, зв’язку, газопроводів, нафтопродуктопроводів.

Реалізація новорічних ялинок в лісогосподарських підприємствах здійснювалась із спеціальними бірками або самоклеючими стрічками, які містять інформацію про походження новорічних ялинок. 

Для запобігання незаконних вирубок новорічних ялинок лісівниками проведено ряд організаційно-розпорядних заходів. Зокрема, з ініціативи Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства видано розпорядження голови Львівської ОДА 29.11.2016 року № 930/0/5-16 «Про комплекс заходів щодо реалізації ялинок та охорони хвойних насаджень від вирубування у передноворічний період 2017 року».

На виконання спільного наказу Львівського ОУЛМГ, Держекоінспекції у Львівській області та ГУ Національної поліції у Львівській області від 24 листопада 2016 року № 64 “Про додаткові заходи щодо забезпечення охорони шпилькових насаджень від незаконних рубок в передноворічний період” проведено ряд заходів з недопущення незаконної заготівлі та торгівлі новорічними ялинками. 

В кожному районі області було створено мобільні бригади з перевірки законності заготівлі та реалізації новорічних ялинок в лісах та населених пунктах області.

Вжиті протягом ялинкової кампанії заходи дали певні результати. В ході проведених рейдів до адміністративної відповідальності притягнуто 89 лісопорушників, на яких накладено штрафні санкції понад 40 тис. грн. та вилучено 101 новорічну ялинку. Хід ялинкової кампанії активно висвітлювався в засобах масової інформації, з цією метою проведено 63 виступи.

Загалом ялинкова кампанія на Львівщині пройшла організовано. Вжитими заходами вдалось запобігти фактам масового незаконного вирубування новорічних ялинок та забезпечити наших мешканців новорічними красунями, і тим самим принести їм радість свята та хороший настрій в новому 2017 році.

Відділ охорони, захисту лісу та
мисливського господарства 
Львівського ОУЛМГ
 

Держлісагентство унеможливило експорт ділової деревини під виглядом дров

Т. в. о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич підписала наказ, який зобов’язує керівників державних підприємств, які належать до сфери управління Держлісагентства, під час поставок за межі митної території України дров паливних обмежити їх довжину двома метрами.

«Підписаний мною наказ унеможливить вивіз з України ділової деревини під видом паливних дров», - повідомила Христина Юшкевич.

Т. в. о. Голови Держлісагентства зазначила, що про введення відповідних норм будуть поінформовані і органи митного контролю.

«Керівники лісогосподарських підприємств повинні неухильно виконувати зазначені вимоги. У разі порушень Держлісагентство буде ухвалювати кадрові рішення, а матеріали передаватимуться до правоохоронних органів», - додала Христина Юшкевич.

Т. в. о. Голови відомства закликала інших постійних лісокористувачів також ввести аналогічну норму та обмежити довжину дров під час експорту двома метрами.

Нагадаємо, що Законом України «Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» з 1 січня 2017 року введена повна заборона, строком на 10 років, експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді. 

dklg.kmu.gov.ua

 

Робота рейдових бригад підвідомчих підприємств

Працівники державної лісової охорони державних лісогосподарських та лісомисливських підприємств, які належать до сфери Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, постійно проводять рейдову роботу з охорони державного лісового фонду та державного мисливського фонду. 

Протягом 2016 року вісімнадцятьма рейдовими бригадами лісогосподарських підприємств проведено 1378 рейдів з охорони лісу та державного мисливського фонду.

В результаті проведеної роботи складено 370 протоколів на лісопорушників (сума штрафів – 33,9 тис.грн., сума завданої шкоди становить 1856,4 тис.грн.), в тому числі:

- за незаконну рубку – 245 протоколів (сума штрафів – 20,4 тис.грн., сума завданої шкоди становить 1854,9 тис.грн.);

- порушення правил полювання 23 протоколи (сума штрафів – 8,3 тис.грн., сума завданої шкоди становить 1,5 тис.грн.); 

- за засмічення лісів відходами 13 протоколів (сума штрафів –3,0 тис. грн);

- за порушення вимог пожежної безпеки в лісах 89 протоколів (сума штрафів – 2,2 тис. грн).

9 січня 2017 року, під час патрулювання державною лісовою охороною ДП «Славський лісгосп» у Рожанському лісництві, виявлено лісопорушника, який скоїв самовільну рубку двох дерев смереки. За даним фактом складено протокол про адміністративне правопорушення на жителя села Верхня Рожанка, який визнав свою вину та зобов’язався заплатити штраф та відшкодувати завдані лісовому господарству збитки.

Відділ охорони, захисту лісу та
мисливського господарства 
Львівського ОУЛМГ

Христина Юшкевич обговорила питання співпраці у лісовому господарстві з Послом Австрійської Республіки Герміне Поппеллер

Сьогодні відбулася зустріч т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христини Юшкевич з Надзвичайним та Повноважним Послом Австрійської Республіки в Україні пані Герміне Поппеллер.

Під час зустрічі сторони, зокрема, приділили особливу увагу розвиткові співробітництва у рамках підписаного Міністром аграрної політики та продовольства України Тарасом Кутовим та Федеральним Міністром сільського та лісового господарства, навколишнього середовища та водного господарства Австрії Андре Рупрехтером Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю у сфері лісового господарства.

«Досвід Австрії у сталому та невиснажливому веденні лісового господарства дуже цікавий. Співпраця наших держав дасть змогу впровадити ефективні та екологобезпечні технології для лісоуправління. Для мене є пріоритетом, і це записано в Меморандумі, що лісівництво має бути наближене до природи. Основна задача це збереження біорізноманіття лісів», - підкреслила Христина Юшкевич.

У свою чергу, пані Посол зазначила, що Австрія також зацікавлена у розвиткові співпраці з Україною. Для цього найближчим часом до України прибуде делегація Федерального Міністерства сільського та лісового господарства, навколишнього середовища та водного господарства.

У зв’язку з цим, сторони домовилися про проведення розширеної зустрічі фахівців лісового господарства обох держав для обговорення питань виконання Меморандуму та напрацювання конкретних кроків його реалізації.

Довідково.

Меморандумом передбачається налагодження співпраці, зокрема, щодо:

• ведення лісового господарства на основі об'єктивних даних та інформації (у тому числі даних національної лісової інвентаризації);

• виконання прикладних досліджень стосовно охорони та захисту лісів, лісової генетики, досліджень ґрунтів та екології;

• зменшення впливу змін клімату та адаптації до його змін у лісовому секторі, у тому числі заходів щодо попередження стихійних лих;

• оцінки потреб у лісовій інфраструктурі та будівництва лісових доріг;

• підвищення екологічної обізнаності суспільства, освіти та розвитку екологічної культури населення щодо питань збалансованого лісоуправління.

Передбачається, що співпраця здійснюватиметься шляхом обміну науково-технічною інформацією, та документацією з наукових досліджень і розробок у галузі лісового господарства. Також плануються обміни фахівцями, науковими співробітниками і консультантами.

Наявність Меморандуму сприятиме пошуку міжнародних джерел фінансування для здійснення такої співпраці. 

dklg.kmu.gov.ua

 

Мораторій на експорт «кругляка». Цифри і факти.

Після прийняття Верховною Радою України Закону України №325-VIII від 9 квітня 2015 року щодо тимчасової заборони експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді (за виключенням дров і лісоматеріалів соснових ) з 1 листопада 2015 року держлісгоспи Львівського ОУЛМГ не експортують зазначені лісоматеріали в круглому виді. А з 1 січня 2017 року дана заборона стосується і лісоматеріалів необроблених породи сосна. Здійснивши аналіз поставок держлісгоспами лісопродукції на експорт в 2016 році управління наводить статистичні дані про експорт лісоматеріалів.

Так, у 2016 році всього в необробленому виді експортовано 88,2 т. кбм деревини, а за 2015 рік експортовано всього 285,0 т. кбм деревини, що становить 31%. Для порівняння наводимо, що всього заготівля (вирубка) лісу за рік по управлінню становить приблизно 950 тис кбм. При цьому зменшення експорту необроблених лісоматеріалів відбулося навіть на дозволені для експорту сортименти: ділової сосни за 2016 рік всього експортовано 30,7 т. кбм, а за 2015 рік 32,0 т. кбм (96%) і дров у 2016р. - 57,5 т. кбм та у 2015р. - 154,3 т. кбм (37%).

При цьому за рахунок власних резервів (відновлення та придбання обладнання) держлісгоспи суттєво збільшили експорт оброблених лісоматеріалів. Так, за 2016 рік експортовано 15,1 т.кбм заготовок для піддонів, а у 2015 році 12,2 т.кбм (124%); пиломатеріалів хвойних експортовано у 2016р. - 26,8 т.кбм, а у 2015 р. - 20,8 т.кбм (129%).

 Головний спеціаліст відділу лісових ресурсів,

машин та технологій – М.І. Романів
 

Підсумки лісорозсадницьких робіт в 2016 році

 

Підбиваючи підсумки осінньої інвентаризації можна сміливо сказати про те, що лісокультурна компанія 2017 року забезпечена садивним матеріалом в повному обсязі.

На сьогоднішній день державними лісогосподарськими підприємствами Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства в лісових розсадниках вирощено понад 14,3 млн. сіянців головних лісоутворюючих порід. В шкільних відділеннях розсадників вирощено більше 300 тис. шт. декоративних саджанців хвойних, листяних та чагарникових порід, в тому числі – 280 тис. шт. стандартних для реалізації.


Відділ лісового господарства 
Львівського ОУЛМГ

Допоможімо звірині і пташині у лиху годину !

Останнім часом в гірській частині Львівщини встановився високий сніговий покрив, зменшення температури повітря місцями сягало -25*С. Від такого природного лиха потерпають звірі та птахи. Деякі з них опинилися на межі виживання. При глибокому сніговому покриві, низькій температурі звірі не в стані добути собі природні корми, які стають для них практично недоступними. Сніг обмежує можливості вільного переміщення звірів і їм важко уникати нападів хижаків. 

У пору глибоких снігів та сильних холодів звірі згуртовуються у стада в пошуках корму і захисту, щоб вижити змушені скупчуватись поблизу житла людей, сходити з гір в долини, збиратися поблизу автодоріг. Звірі дуже чуткі і лякливі. При найменшій тривозі намагаються врятуватися втечею. Але, тікаючи, потрапляють в сніговий полон, з якого не в змозі вибратися. Втеча призводить до їхнього виснаження, переохолодження і загибелі. В такій ситуації вони стають легкою здобиччю як для хижаків, так і для браконьєрів. Людина, що здатна підняти руку на звірину, яка в цей час потребує захисту від неї, - гірше від хижака, бо хижак ловить звіра для життєвої потреби, а людина замість того, щоб піклуватися про тварину, свідомо використовує ці обставини.

За прогнозами синоптиків сніг і холоди днями настануть на всій території Львівщини. В такому випадку тваринам буде необхідна допомога людини. На час, коли тварини зазнають лиха або погіршується їх стан та умови існування, користувачі мисливських угідь повинні самостійно ухвалювати рішення про припинення полювання.

Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства звертається до користувачів мисливських угідь області, мисливців, та всіх свідомих громадян долучитися до охорони та підгодівлі звірів і птахів у період значного снігового покриву та холодів. Сьогодні кожен єгер, кожен мисливський колектив повинні дбати про підгодівлю і порятунок звірів і птахів на своїх теренах. А кожен мисливець має бути прикладом для інших громадян, та довести своїми діями, що здатний не тільки полювати, а й піклуватися про тих, на кого полює.

Звертаємось до Вас, шановні краяни, - не будьмо байдужими! 

Допоможімо звірині і пташині у лиху годину..!

 

Львівське обласне управління

лісового та мисливського господарства

 

Реалізація новорічних ялинок лісогосподарськими підприємствами управління продовжується

Станом на 04.01.2017 року, 8045 шт. новорічних красунь вже знайшли власників (середня реалізаційна ціна становить 68 грн.), ще частину ялинок планується реалізувати лісогосподарськими підприємствами управління до Різдва Христового.

Як уже неодноразово повідомлялося, згідно затверджених лімітів до реалізації було запропоновано новорічні ялинки породи сосна, ялина (смерека) та ялиця в кількості 14,5 тис.шт.

Для запобігання незаконних вирубок новорічних ялинок, лісівниками проведено ряд спільних заходів, які дали певні результати, а саме, - під час проведення рейдів мобільними бригадами за участю працівників державної лісової охорони, держекоінспекції та поліції вилучено 59 новорічних ялинок. До адміністративної відповідальності притягнуто 56 лісопорушників на яких накладено штрафні санкції в розмірі понад 25 тис. грн.

Для того, щоб свято було щасливе та радісне, краще придбати ялинку з відповідним маркуванням у лісогосподарських підприємствах та в узаконених місцях для реалізації.

Нехай для всіх наших співвітчизників новорічна лісова красуня засяє вогнями радості, щастя, миру, злагоди та любові.

Відділ охорони, захисту лісу та
мисливського господарства 
Львівського ОУЛМГ

 

Винищувачі природи

3 січня 2017 року лісовою охороною ДП «Боринське лісове господарство», під час патрулювання, затримано 6 лісопорушників, жителів с.Верхня Яблунька, які вчиняли лісопорушення в Яблунському лісництві. В загальному було зрізано 10 сироростучих дерев породи ялиця та смерека та 3 сухостійні дерева породи ялиця, об’ємом 11,58 кбм. Внаслідок порушення вимог лісового законодавства державі заподіяна шкода в розмірі 38162,00 грн.

На місці події на свіх лісопорушників було складено протокол про адміністративне правопорушення. 

Прес-служба підприємства