Липень 2016

Структура рубань лісу за видами та способами підприємствами Львівського ОУЛМГ за І півріччя 2016 року

Державними лісогосподарськими підприємствами Львівського ОУЛМГ за І півріччя 2016 року на площі 6800 га були проведені різні види рубань, при цьому було заготовлено 462,8 тис. м3 деревини.

Слід відзначити, що вибіркова та поступова система рубок складає 38 % від усього обсягу рубок головного користування за І півріччя.

В насадженнях які пошкоджені шкідниками, хворобами та внаслідок стихійних природних явищ і техногенних впливів до ступеня втрати цими насадженнями біологічної стійкості проведено суцільно-санітарні рубки на площі 271 га загальною масою 85392 м3 , або 18 % від усіх рубань. В тому числі 173 га 48450 м3 суцільно-санітарних рубок було проведено в рахунок ліміту рубок головного користування.

З метою вирощування високопродуктивних, біологічно стійких лісів за І півріччя 2016 року підприємствами управління проведено доглядових рубань на площі 2082 га загальною масою 35976 м3.

Особливо важливим заходом у формуванні якісного складу насаджень є рубки догляду в молодняках (освітлення та прочищення) які проведені на площі 1269 га з вибіркою 14355 м3.

З метою формування складних різновікових багатоярусних насаджень природного походження під науковим супроводом науковців Національного лісотехнічного університету України, на підставі дозволу Державного агентства лісових ресурсів України «Щодо експериментального відпрацювання рубок переформування» підприємства управління проводять рубки переформування, які в першому півріччі 2016 року проведено на площі 70 га загальною кубомасою 7800 м3. Для відпрацювання цих рубок науковцями університету закладено 8 науково-практичних стаціонарів на яких науковцями та практиками проводиться вивчення лісовідновних процесів. 

Відділ лісового господарства
Львівського ОУЛМГ

 

Національні природні парки потрібні для збереження унікального біорізноманіття, - Христина Юшкевич

Державне агентство лісових ресурсів України підтримує необхідність розширення природно-заповідного фонду на територіях, які є унікальними з точки зору збереження біорізноманіття. Про це повідомила т.в.о. Голови відомства Христина Юшкевич, коментуючи питання створення національних природних парків для однієї з радіостанцій країни.

     «Нацпарки потрібно створювати там, де ростуть різновікові та різного виду дерева, а також мешкають рідкісні тварини. Для цього ми залучатимемо науковців, які даватимуть обґрунтування доцільності створення національних природних парків. Відповідно до європейських стандартів, об’єкти, що потребують заповідання і збереження не повинні бути дуже великими за площею», - зазначила Христина Юшкевич.

     Вона роз’яснила, що національні природні парки недоцільно створювати на територіях, де ростуть штучно створені насадження, що мають у складі дерева одного виду та віку. «За цими деревами необхідний більший догляд, вони дуже схильні до ураження шкідниками, у таких деревостанах швидше відбуваються процеси всихання, що підвищує небезпеку до поширення пожеж», - зазначила Христина Юшкевич.

     Як повідомила т.в.о. Голови Держлісагентства, Україна зобов’язалася розширити площі природно-заповідного фонду до 15% загальної території країни до 2020 року за рахунок різних типів ландшафтів. «Проте, ми повинні не фактично виконати цей план, а реально, і без шкоди для людей та природи. Наприклад, навколо Києва є місцеві Дніпровсько-Деснянський та Чернинський ландшафтні заказники і Журавлиний орнітологічний заказник, на базі яких можна створити національний природний парк.  Або ж, дійсно, а не на папері, зробити для людей нацпарки у Конча-Заспі та Пуща-Водиці», - підкреслила Христина Юшкевич.

Прес-служба Держлісагентства

 

Лісова сертифікація проходитиме з 25 по 28 липня в ДП «Боринське лісове господарство»

Лісова сертифікація – добровільна ініціатива, спрямована на забезпечення підтвердження ведення лісового господарства вимог щодо сталого розвитку, які закріплені відповідними міжнародними стандартами.

Виникла у зв’язку з погіршенням стану навколишнього природного середовища та насамперед у зв’язку з масовим винищенням лісів планети.

Стандарти лісової сертифікації розроблені міжнародним лідером у цій галузі – Лісовою наглядовою радою (FSС) і є більш відомими як Принципи і Критерії FSС. Всього є 10 принципів (відповідність законодавству та принципам FSС, права і обов’язки власників і користувачів, права тубільних народів, відносини з місцевим населенням і права працівників, раціональне використання лісу, вплив довкілля, план заходів щодо ведення лісового господарства, моніторинг та оцінка, збереження лісів великого природоохоронного значення, лісові плантації) та 56 критеріїв, які визначають, як повинно вестися лісове господарство, щоб завдати якнайменше екологічної, соціальної та економічної шкоди. Кожна акредитована Лісовою наглядовою радою організація, яка проходить сертифікацію, чи кожна країна, яка впроваджує сертифікацію під егідою FSС, зобов’язані використовувати 10 Принципів і Критеріїв як основоположний міжнародний стандарт. Цей стандарт може бути адаптований до умов кожного регіону за допомогою індикаторів та показників, які розробляються в межах існуючих принципів і критеріїв та враховують місцеві особливості ведення лісового господарства.

Ліси, які сертифіковані за схемою Лісової наглядової ради, отримують загальне визначення того, що ведення лісового господарства в них відбувається належним чином.

Сертифікація лісів проводиться, як правило, третьою незалежною стороною (аудиторською організацією), щоб гарантувати об’єктивну та неупереджену оцінку лісоуправління. Відрізняється від решти перевірок тим, що не має на меті покарати, а заохотити підприємства до покращення виконавчої діяльності.

Передбачається, що проведення лісової сертифікації допоможе вирішити конфлікти, що виникають у лісовому господарстві, отримати розуміння та довіру з боку місцевого населення. У великій мірі враховуються також соціальні питання працівників, зв’язки з неурядовими, економічними та природоохоронними організаціями.

Потреба проведення сертифікації лісів виникла у зв’язку з необхідністю оцінити рівень ведення господарства в лісогосподарських підприємствах Львівщини у відповідності до вимог міжнародних стандартів Лісової наглядової ради.

У часі проведення лісової сертифікації запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у ній і готові вислухати усі пропозиції й зауваження щодо ведення лісового господарства.

Віталій Земан

Головний лісничий ДП «Боринське лісове господарство»

Районна газета «Бойківщина»

Випуск № 30 від 22.07.2016 року, с.2

 

Оголошення!

25 - 28 липня 2016 року на нашому підприємстві проходитиме основний аудит з лісової сертифікації, який проводиться незалежною аудиторською компанією «SGS QUALIFOR». Аудит проводиться з метою підтвердження рівня ведення лісового господарства принципам та критеріям FSC (Лісової наглядової ради).

Вимоги стандарту FSC дають оцінку дотримання екологічних, соціальних та економічних вимог при здійсненні господарської діяльності, забезпечення невиснажливого та відповідального лісокористування.

Прес-служба

ДП "Боринське ЛГ"

 

Сплата податків у 1-му півріччі біжучого року

Львівським ОУЛМГ опрацьовано оперативну звітність підприємств, що входять до складу управління станом на 01.07.2016 р.

За наслідками роботи в 1-му півріччі збиткових підприємств немає. Податки та обов’язкові платежі сплачуються своєчасно.

За вказаний період в державну скарбницю від підприємств управління надійшло 90.8 млн. грн. З них до Державного бюджету — 59,3 млн грн. до місцевих бюджетів 31,5 млн. грн.

Крім того лісогосподарськими підприємствами сплачено 24,5 млн. грн. єдиного соціального внеску.

Разом сума платежів склала 115,3 млн.

В структурі платежів найбільшу питому вагу (31,5%) займає рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів. До Держбюджету надійшло 17,3 млн. грн. вказаного податку, до місцевих бюджетів — 11,3 млн. грн.

Серед найбільших платників податків вирізняються ДП «Бродівський лісгосп» — 22,7 млн. грн., ДП «Стрийський лісгосп» — 10,3 млн. грн., ДП «Сколівський лісгосп» — 8,9 млн. грн.


Відділ бухгалтерського
обліку та звітності Львівського ОУЛМГ

 

 

На Львівщині відбулись змагання вальників лісу

08 липня 2016 року у Нивицькому лісництві ДП «Радехівське лісомисливське господарство» Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства відбулися XVIII обласні змагання вальників лісу.

26 представників лісової галузі, серед яких 7 кандидатів збірної команди України та 5 юніорів демонстрували свою вправність у володінні бензопилою та доводили, що саме вони гідні називатися найкращими.

Змагання розпочалися після урочистого відкриття та спільної молитви. Серед запрошених гостей цього заходу були присутні: перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський, голова Товариства лісівників України Олександр Яресько, начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека, голова Радехівської РДА Тарас Калита, заступник голови Радехівської районної ради Василь Кутенський, мер м. Радехів Степан Коханчук, ветеран лісового господарства, заслужений лісівник України Павло Залужний, отець Іван та ін.

Учасники змагалися у п’яти номінаціях: звалювання дерев; обрізання сучків; монтаж нового ланцюга; розкряжування стовбура комбінованим різом та точність розкряжування.

Кращим серед представників державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ у загальному заліку став вальник лісу Заболотцівського лісництва ДП «Бродівське ЛГ» Прийма Ігор Васильович, який набрав 1267,6 балів. На другому місці вальник лісу Суходільського лісництва ДП «Бібрське ЛГ» Якимів Михайло Йосипович. Його результат - 1243,4 бали. На третьму місці вальник лісу Розлуцького лісництва ДП «Турківське ЛГ» Дзондза Роман Михайлович з результатом - 1137,5 балів.

Кращими з окремих видів змагання стали на етапі:

- «звалювання дерев» – представник ДП «Бібрське ЛГ» Якимів Михайло Йосипович, який набрав 567 балів з 660 можливих;

- «обрізання сучків» – вальник лісу ДП «Славське ЛГ» Сита Михайло Васильвич із 385 балами з 400 можливих;

- «монтаж нового ланцюга» – вальник лісу ДП «Турківське ЛГ» Дзондза Роман Михайлович (97 балів);

- «розкряжування стовбура комбінованим різом» – вальник лісу ДП «Бібрське ЛГ» Якимів Михайло Йосипович (191 бал);

- «точне розкряжування» – вальник лісу ДП «Золочівське ЛГ» Піхоцький Мирон Васильович (207 балів).

Цього року, з метою популяризації професії «вальника лісу», у змаганнях взяли участь три юніори державних лісогосподарських підприємств області. Найвправнішим з них виявився вальник лісу ДП «Славське ЛГ» Маркович Михайло Михайлович з результатом 1092,7 балів. Другим став представник ДП «Сколівське ЛГ»  Рибак Василь Васильович. Його результат 1006,8 бали. На третьому місці представник ДП «Дрогобицьке ЛГ» Курик Андрій Олегович з результатом 681,5 балів.

Переможці обласних змагань будуть представляти Львівщину на республіканських змаганнях, які відбудуться  26.08.2016 року на базі ДП «Тетерівське лісове господарство» Київського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Серед кандидатів галузевої збірної України, яка захищатиме честь держави на 32-му світовому чемпіонаті вальників лісу, який відбудеться 8-11 вересня в м. Вісла (Польща), найкращий результат у категорії  «професіонал» показав майстер лісу Нивицького лісництва  ДП «Радехівське ЛМГ» Кухта Володимир Романович, який набрав у загальному заліку 1543,5 балів. На другому місці із результатом 1448,7 балів представник Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства Журавель Сергій В’ячеславович. Третє місце зайняв з результатом 1442,4 балів представник Сторожинецького лісового коледжу Слюсарчук Віталій Васильович.

Переможці змагань були  нагороджені грамотами, цінними подарунками і грошовими преміями не тільки від організаторів, а й від фірм-партнерів  «Husqvarna», «STIHL» та ін.

При підведенні підсумків було відмічено високий рівень підготовки та організації змагань працівниками ДП «Радехівське ЛМГ», що сприяло їх успішному проведенню. На завершення усім учасникам змагань побажали, щоб про безпеку праці вони пам’ятали не лише на змаганнях, а й щоденно під час роботи в лісі.

 

Відділ лісових ресурсів, машин

та технологій Львівського ОУЛМГ

Держлісагентство посилює боротьбу з "лісовою мафією", - Христина Юшкевич

Державне агентство лісових ресурсів України за допомогою рейдових бригад оперативно виявлятиме та запобігатиме здійсненню незаконних рубок у лісах України. Про це повідомила т.в.о. Голови відомства Христина Юшкевич.

«Останнім часом у лісах безчинствують злочинні угрупування з відповідним оснащенням, таким як прилади нічного бачення, радіостанції, вантажні автомобілі з гідроманіпуляторами тощо. Ці групи діють зухвало, переважно в нічний період, заготовляючи виключнокрупномірні дерева», - повідомила Христина Юшкевич.

За її словами, для боротьби з «лісовою мафією» державна лісова охорона спільно з представниками поліції, природоохоронних органів, громадських організацій активізує проведення рейдів у лісах щодо виявлення місць здійснення незаконних рубок. Відповідне доручення вже надано начальникам обласних управлінь лісового та мисливського господарства.

«Почастішали випадки, коли під час патрулювання на працівників лісової охорони скоюються напади «чорних лісорубів». Тому ці заходи потрібно проводити спільно з правоохоронними органами. Обласні управління лісового господарства на місцях забезпечують таку роботу», - наголосила т.в.о. Голови Держлісагентства.

Окрім того, Христина Юшкевич повідомила, що лісівниками в областях спільно з представниками Національної поліції та Державної фіскальної служби збільшено кількість проведення рейдів на автошляхах для перевірки правомірності перевезення деревини та з метою виявлення фактів незаконного вивезення лісоматеріалів через митний кордон України.

 Прес-служба Держлісагентства

Співпраця із закордонними колегами

7 липня наш край відвідали польські колеги-природоохоронці представники Бещадського парку. Спільно з представниками Регіонального ландшафтного парку "Надсянський" для закордонних колег було організовано туристичний похід на гору "Пікуй". В цьому заході взяли участь 39 учасників (30 чоловік поляків і 9 наших).Приємно, що в даному заході взяв активну участь директор ДП "Боринське ЛГ" депутат Львівської обласної ради Михайло Михайлович Ільницький.

Прес-служба

підприємства

Показується IMG_5687.JPG 

 

Буревії продовжують завдавати лиха лісам

Останніми роками через зміну клімату почастішали випадки виникнення на території України природних стихійних явищ (буревіїв, сильних злив, граду тощо), які завдають лиха як сільському, так і лісовому господарству.

Нещодавно в окремих областях через різкі перепади температур пройшли буревії, які пошкодили лісові масиви на значних площах.

Як ми вже повідомляли, у Чернігівській області було пошкоджено біля 500 га лісових насаджень.

За оперативними даними у Закарпатській області площа пошкоджених насаджень склала 366 га. Найбільше пошкоджено у Тячівському районі -  понад 215 га, Хустському – 102 га. У результаті наслідків стихії необхідно буде провести позачергові санітарно-оздоровчі заходи. Під суцільні зруби намічено 111 га, під  вибіркові санітарні рубки  -  255 га.

На території Волинської області пошкоджено 1788 га лісових насаджень, у тому числі 30 га знищено суцільно.

У Рівненській області пошкоджено ліси на площі 167 га, знищено - на площі 22 га.

У Хмельницькій області лише у ДП «Ізяславське лісове господарство» пошкоджено окремі ділянки лісів  площею від 0,5 до 15 га на загальній площі 85 га.

Спеціалістами лісозахисних підприємств спільно з працівниками лісових господарств  продовжується робота з обстежень  та виявлення пошкоджених лісових насаджень і планування в них  відповідних санітарно-оздоровчих заходів з метою ліквідації наслідків стихійного лиха.

Інформацію про планування та здійснення необхідних санітарних рубок буде оприлюднено  на сайтах обласних управлінь лісового та мисливського господарства.

  Нагадаємо, що відповідно до доручення т. в. о. Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христини Юшкевич, обласні  управління  лісового та мисливського господарства  мають посилити контроль над здійсненням санітарних рубок та забезпечити  широку роз’яснювальну кампанію до ухвалення Урядом змін до Санітарних правил у лісах України.

 Прес-служба Держлісагентства

 

Незважаючи на тиск, Держлісагентство продовжить очищення від недобросовісних представників лісової галузі, - Христина Юшкевич

Державне агентство лісових ресурсів розпочало та за будь-яких умов продовжить очищення лісової галузі від недобросовісних керівників державних лісгоспів. На цьому наголосила т.в.о. Голови відомства Христина Юшкевич.

Вона повідомила, що сьогодні підписано накази про звільнення трьох керівників державних підприємств «Спеціалізоване лісогосподарське агропромислове підприємство «Камінь-Каширськагроліс» (Волинська область), «Уманське лісове господарство» (Черкаська область), «Володимирівськелісове господарство» (Миколаївська область) за суттєві порушення законодавства у веденні господарської діяльності. За результатами перевірок встановлено неналежне виконання обов’язків, допущення випадків здійснення незаконних рубок, порушення під час реалізації лісопродукції шляхом зміни її асортименту. Факти та матеріали перевірок вже розглядаються правоохоронними органами.

«Минулого року Держлісагентство вперше за всю історію існування започаткувало практику призначення директорів лісгоспів на конкурсній основі. І всі керівники, як новопризначені, так і ті, які вже працюють значний час, повинні пам’ятати, що при виявленні порушень вони будуть нести покарання», - наголосила Христина Юшкевич.

Т.в.о.  Голови Держлісагентства підкреслила, що основними принципами роботи для працівників лісової галузі має бути фаховість, чесність, прозорість та відкритість.

Однак, за словами Христини Юшкевич, протягом всього періоду здійснення перевірок зазначених лісгоспів відбувався тиск на Держлісагентство з боку окремих політичних сил шляхом залучення місцевих політиків. Тому ймовірно, що найближчим часом у суспільстві поширюватимуться різні неправдиві повідомлення, які стосуватимуться роботи відомства.

«Держлісагентство у своїй діяльності керується виключно законодавством України і будь-які впливи ззовні є недопустимими. Наше відомство завжди відкрите до конструктивного діалогу з представниками громадськості. Незважаючи на політичний тиск, ми й надалі продовжуватимемо очищення лісової галузі. Потрібно зробити так, щоб лісівниками пишалися, і вони стали взірцем і прикладом ефективної та прозорої роботи», - наголосила т.в.о. Голови відомства.

Прес-служба Держлісагентства

Натурне оформлення лісових масивів

З початку року силами лісової охорони проводяться заходи по належному натурному оформленню лісових масивів. Зокрема, у Верхньовисоцькому лісництві замінено старі квартальні стовпи нові, поновлено бігборд на протипожежну тематику.

 

Також в Мохнатському лісництві проведено упорядкування відпочинкової зони «Під Кичерою», а саме: прибрано сміття на території, покошено траву, відремонтовано бесідку.

 

Звертаємось до всіх свідомих громадян з проханням, відвідуючи ліс бережно ставитися до довкілля. 

Прес-служба

підприємства

 

"Шкідливий" активний відпочинок

Багатьох туристів Львівщини та Закарпаття приваблює найвища вершина Львівщини – гора Пікуй. Хтось йде пішки, хтось їде велосипедом, а хтось – джипом. Після таких поїздок, особливо весняною або в дощову погоду, сильно руйнуються лісові дороги, полонини набувають непривабливого вигляду. Так, в Либохорівському лісництві колоною джипів зруйновано дорогу. В деяких місцях глибина колії сягає 1,5 м. Такі дії наносять непоправної шкоди довкіллю (особливо на полонинах).

Закликаємо всіх не бути байдужими, адже нищення ландшафтів, під час так званого «активного відпочинку», наносить непоправної шкоди екосистемі та спотворює такі мальовничі гірські ландшафти.

Прес-служба

підприємства

 

Вчинено самовільну рубку

16 червня житель с.Верхня Яблунька Іванюк Григорій Олексійович  вчинив самовільну рубку чотирьох сироростучих дерев в Яблунському лісництві (кв 19 вид 11) загальною кубомасою 2,51 м3, сума збитків становить 10751 грн. Лісопродукцію секвестровано, матеріали лісопорушення передано до Турківського відділення поліції.

Прес-служба

підприємства

 

Робота рейдових бригад підвідомчих підприємств

Працівники державної лісової охорони державних лісогосподарських  та лісомисливських підприємств, які належать до сфери керування Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, постійно проводять рейдову роботу з охорони державного лісового фонду та державного мисливського фонду.

З початку 2016 року (станом на 1 липня), вісімнадцятьма рейдовими бригадами лісогосподарських підприємств проведено 546 рейдів з охорони лісу та державного мисливського фонду. В результаті проведеної роботи складено 188 протоколів на лісопорушників (сума штрафів – 20,0 тис.грн., сума завданої шкоди становить 871,9 тис.грн.),  в тому числі:

 - за незаконну рубку – 132 протоколи (сума штрафів – 11,0 тис.грн., сума завданої шкоди становить 870,4 тис.грн.);

 - порушення правил полювання 17 протоколів (сума штрафів – 7,7 тис.грн., сума завданої шкоди становить 1,5 тис.грн.);

         - за засмічення лісів відходами 5 протоколів (сума штрафів –0,4 тис. грн);

         - за порушення вимог пожежної безпеки в лісах 34 протоколи (сума штрафів –0,9 тис. грн);

Минулого місяця, державною лісовою охороною ДП «Старосамбірське ЛМГ» під час проведення рейду у Стрілківському лісництві разом з бійцями Добровольчої Армії України затримано лісопорушника, який вчинив незаконну рубку семи сухостійних та вітровальних дерев породи ялиця біла, чим завдав шкоди лісовому господарству на суму 33 тис.грн. Лісопорушника затримано на автомобілі ЗИЛ-131 на якому він збирався вивести лісопродукцію. На даний час збитки завдані лісовому господарству відшкодовано лісопорушником. 

Відділ охорони, захисту лісу

та мисливського господарства

 

Відбувся круглий стіл

З ініціативи громадської організації «Асоціація деревообробників та лісозаготівельників Львівщини» відбулася зустріч із представниками деревообробних підприємств Львівської області. У зустрічі приймали участь начальник Львівського ОУЛМГ Дейнека А. М., керівництво ОКП ЛГП «Галсільліс» та ДП «Львівський військовий лісокомбінат». Від Львівської ОДА був присутній начальник департаменту економіки Филипів Р. С.

На зустрічі були обговорені питання максимального забезпечення сировиною деревообробників Львівської області. Начальник управління розказав, що за підсумками аналізу, проведеного за участі обласної адміністрації, є факт, що потреба по окремим діловим сортиментам у декілька раз перевищує фактичну їх наявність в сортиментній структурі лісогосподарських підприємств області. Це, в першу чергу, стосується пиловників дубового, букового та ялинового, кількість яких є меншою від заявленої потреби лише деревообробних підприємств Львівської області. А у загальних аукціонних торгах приймають участь і деревообробні підприємства із сусідніх областей України, що ще більше загострює ситуацію по забезпеченню сировиною місцеві підприємства.

У проекті «Положення про реалізацію лісоматеріалів необроблених» передбачено проведення загальних аукціонних торгів у дві сесії:

-         На першу торгову сесію допускаються покупці, виробничі потужності яких розміщені на території відповідної області і продавці виставляють п’ятдесят відсотків обсягу лісоматеріалів необроблених, передбачених до заготівлі протягом відповідного кварталу;

- На другу торгову сесію допускаються усі суб’єкти господарювання, які мають деревообробне виробництво та виробництво деревного біопалива.

Даний проект пройшов усі етапи обговорення і зараз знаходиться на погодженні у відповідних державних структурах.

     Крім того, на зустрічі обговорювалось питання відносин покупців лісоматеріалів з Товарною Біржою «Львівська Універсальна». Найбільшою проблемою в роботі біржі є несвоєчасне повернення гарантійних внесків покупцям. У спільній нараді приймала участь юрист біржі Кожушко Л. В. Вона розказала про проблеми, які зараз виникли на біржі і запевнила усіх, що до кінця червня усі платежі (повернення гарантійних коштів покупцям, перерахунок коштів лісогосподарським підприємствам) будуть проведені в повному обсязі.

        Учасники аукціонних торгів висловили думку щодо зміни товарної біржі для проведення наступних загальних аукціонних торгів. Після прийняття рішення щодо товарної біржі, котра буде проводити аукціонні торги, буде вибрано новий, дієвий аукціонний комітет.

    У підсумку начальник Львівського ОУЛМГ Дейнека А. М. запевнив представників деревообробних підприємств Львівщини, що лісові господарства в першу чергу забезпечуватимуть сировиною місцевих виробників.

 Відділ лісових ресурсів, машин

та технологій Львівського ОУЛМГ