Червень 2017

ДО ВІДОМА МИСЛИВЦІВ ОБЛАСТІ

Рішенням Господарського суду міста Києва від 10.05.2017 року у справі № 910/3240/17, за позовом першого заступника керівника Стрийської місцевої прокуратури Львівської області до: Львівської обласної ради, Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, Ходорівського міського товариства мисливців та рибалок «Лісівник», - визнано незаконним та скасовано п. 2, 3 рішення сесії Львівської обласної ради від 03. 06. 2008 р № 622 «Про внесення змін у додаток 2 до рішення сесії обласної ради від 27. 01. 2008 р № 278 «Про надання в користування мисливських угідь у Львівській області» і додаток до нього, та визнано недійсним договір від 19. 11. 2010 р № 39 «Про умови ведення мисливського господарства» підписаного Львівським ОУЛМГ з Ходорівським МТМР «Лісівник».

Ходорівське МТМР «Лісівник» не апелювало означене вище судове рішення і воно набрало законної сили. Тепер Ходорівське міське товариство мисливців та рибалок «Лісівник», припинило ведення мисливського господарства у наданих в користування мисливських угіддях на загальній площі - 19366 га, у тому числі: польові угіддя – 14354 га, лісові – 3744 га, водно-болотні – 1268 га в наступних межах: від с. Чорний Острів по дорозі на с. Лучани, по польовій дорозі на с. Ліщини, по дорозі на с. Грусятичі до границі з Івано-Франківською областю, по границі Івано-Франківської області до р. Дністер, вверх по течії р. Дністер до границі з Миколаївським районом, по границі Миколаївського району до його перетину із залізничною колією Львів - Ходорів до с. Чорний Острів. 

Згідно чинного законодавства зараз ці угіддя належать до державного мисливського резерву (або запасу) охорона та регулювання чисельності тварин на яких здійснюються безпосередньо центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері мисливського господарства. 

Начальник відділу - головний
мисливствознавець Львівського ОУЛМГ

В. Бурмас

 

Готуй сани влітку!

21 червня 2017р. відбулося засідання колегії Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, яке провів начальник управління Анатолій Дейнека. Участь в засіданні взяли члени колегії, директори державних лісогосподарських підприємств. 

З питанням «Про підсумки роботи підприємств області в осінньо-зимовий період 2016-2017 років та завдання щодо забезпечення стабільної їх роботи у наступному осінньо-зимовому періоді» виступив начальник відділу лісових ресурсів, машин та технологій Львівського ОУЛМГ Ігор Коновалець. Він зазначив, що обсяг фактично використаних паливно-енергетичних ресурсів за осінньо-зимовий період 2016-2017 років становив 5949,3 тонн умовного палива загальною вартістю 44,6 млн. грн. Порівняно з попереднім осінньо-зимовим періодом, відбулося збільшення загального обсягу споживання енергоносіїв на 2 % , при цьому у грошовому еквіваленті видатки збільшились на 7,0 млн. грн., або на 19 %, що обумовлено постійним підвищенням цін на енергоринку.

Для теплозабезпечення виробничих і адміністративних приміщень підприємств області використовується 113 котлів різної потужності, із них 102 од. основні, 11 од. – резервні. На твердому паливі працює 100 котлів, на природному газі – 2. Питання переходу на власну теплогенерацію, де у якості енергоносія використовуються технологічні відходи деревини, залишається актуальним для підприємств області та установ. 

Начальник управління Анатолій Дейнека наголосив кожному підприємству віднайти можливість для оновлення техніки та забезпечення енергозбереження.

 

Колегія Львівського ОУЛМГ також розглянула результати планового аудиту у ДП "Радехівське ЛМГ" щодо законності та достовірності фінансової звітності, автоматизації бухгалтерського обліку, дотримання актів законодавства, планів, процедур з питань ведення лісового та мисливського господарства. Висновок щодо оцінки діяльності підприємства - умовно-позитивний.

В ході засідання колегії проаналізовано підсумки проведення весняних лісокультурних робіт. Перший заступник начальника Львівського ОУЛМГ Ярослав Целень відмітив, що за даними технічного приймання, проведеного спеціалістами державних лісогосподарських підприємств весною 2017 посаджено 1466 га лісових культур, з них розподіл за станом якості та оцінкою дуже добрий стан – 450 га (31%), доброго стану – 941 га (64%), задовільного стану – 75 га (5%). Природне поновлення лісу забезпечено на площі 1145 га. Крім цього в лісових розсадниках посіяно насіння на площі понад 10,4 га, з них хвойних – 4,2 га та 6,2 га листяних і чагарникових порід. Закладено шкілки деревних та чагарникових порід на площі понад 3,4 га, де висаджено більше 220 тис. шт. саджанців основних деревних та чагарникових порід. Також весною цього року було закладено плантації новорічних ялинок на площі 4,3 га. 

На засіданні також розглянуто питання щодо забезпечення охорони лісів від пожеж. На колегії був розглянутий наказ Держлісагентства України від 19.06.2017 року №242 про стан пожежної безпеки в лісах ДП «Буський лісгосп» та звернуто увагу директорів лісогосподарських підприємств на недопущення випадків лісових пожеж, вчасне їх виявлення, вжиття заходів з їх гасіння і передачі достовірної інформації в Львівське ОУЛМГ.

Також обговорено питання щодо здійснення детального моніторингу ситуації розмноження шкідників лісу, особливо у хвойних насадженнях.

По всіх питаннях порядку денного колегія ухвалила відповідні рішення.

Прес-служба Львівського ОУЛМГ
 

Оголошення!

ДП «Боринське лісове господарство» проводить закупівлю лікарської сировини таких рослин:
- Плоди: шипшини, ялівця, горобини, малини, чорниці
- Листя: малини, ожини, кропиви, брусниці
- Звіробій
- Квіти: ромашки (лікарської), липи, нагідок
- Корінь: кульбаби, живокосту (гав'язу), калгану
- Стручки квасолі
За більш детальною інформацією звертайтесь за телефоном (098) 779-72-68 – Богдан Олексійович

 

 

У Львівській області проведено діагностичний відстріл

Відповідно до розпорядження Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 03.03.2017, № 6 «Про організацію моніторингу грипу птахів у 2017 році», до Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства звернулось Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області з проханням провести діагностичний відстріл диких перелітних птахів для відбору зразків біоматеріалу на наявність пташиного грипу.

Згідно «Інструкції з проведення вибіркового діагностичного відстрілу мисливських тварин для ветеринарно-санітарної експертизи» Львівським ОУЛМГ було оформлено 7 дозволів, за якими було відібрано 20 зразків біоматеріалів диких перелітних птахів у таких районах:

1. Городоцький район 3 штуки (два крижні, одна лиска);

2. Пустомитівський район 3 штуки (три крижні);

3. Кам’янка-Бузький район 2 штуки (два крижні);

4. Миколаївський район 3 штуки (один крижень, одна лиска, один попелюх);

5. Сокальський район 5 штук ( дві чайки, три шпаки);

6. Яворівський район 4 штуки (два норці, дві лиски).

За результатами експертизи у відібраних на аналіз зразків біоматеріалів у перелічених диких перелітних птахів, пташиний грип не виявлено.

Відділ охорони, захисту лісу та
мисливського господарства Львівського ОУЛМГ

 

У Держлісагентстві шукають шляхи фінансування південно-східних лісогосподарських підприємств

Необхідно забезпечити виплату заробітної плати працівникам південно-східних лісогосподарських підприємств та зробити все можливе для повернення звільнених людей на роботу. На цьому наголосив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар під час наради з начальниками обласних управлінь лісового та мисливського господарства.

Він нагадав, що протягом минулого та цього років керівництвом Держлісагентства в межах своїх повноважень вживаються всі можливі заходи для забезпечення фінансування лісогосподарських підприємств, зокрема, на протипожежні заходи та охорону лісів від пожеж.

Варто зазначити, що ліси, закріплені за підприємствами Південних та Східних областей, виконують агролісомеліоративні функції та в переважній більшості не призначені для проведення рубок головного користування. У зв’язку з цим, підприємства позбавлені власних коштів від реалізації деревини та традиційно останні 25 років отримували до 90% бюджетної підтримки від загальних потреб підприємств.

Ліси цих регіонів на 90% мають штучне походження і виконують екологічні, захисні, водоохоронні, оздоровчі та інші важливі функції та потребують постійного догляду.

Окрім того, у зв’язку з відсутністю фінансування частина працівників лісгоспів звільняється, а інша частина працює за скороченою тривалістю робочого часу. Це призводить до того, що державна лісова охорона не має можливості здійснювати охорону лісів від незаконних рубок, моніторинг виникнення лісових пожеж, утримання та забезпечення функціонування лісових пожежних станцій і пунктів спостереження та ін.

Під час наради обговорено декілька шляхів вирішення ситуації, яка склалася на цих підприємствах.

«Ми дякуємо ресурсним областям, які протягом цього часу надавали допомогу своїм колегам з південно-східних областей. Тепер необхідно виробити комплексний підхід, щоб можна було продовжити тимчасово підтримувати наших лісівників у цих регіонах», - наголосив Володимир Бондар.

Також було надано доручення зібрати точні розрахунки для потреби фінансування південно-східних лісгоспів з метою прийняття подальших рішень.  

dklg.kmu.gov.ua

 

Всесвітня лісопромислова виставка «Elmia Wood 2017»

Делегації спеціалістів Львівського ОУЛМГ відвідала з 07.06.2017 по 10.06.2017р. всесвітню лісопромислову виставку «Elmia Wood 2017», яка проводилася неподалік Шведського містечка Ельмія.

На виставці, яка відбулася винятково у лісі у присутності понад 500 експонентів та 50000 відвідувачів з 50 країн світу, можна було побачити і протестувати лісові машини та інструменти у середовищі їх безпосереднього застосування і дізнатися про останні тенденції та інновації у лісовому господарстві.

Головними тематичними напрямками були: завантаження та транспортування (будівництво та експлуатація лісових доріг, транспортування деревної сировини, робота з деревною сировиною на складах та терміналах); drone зона (використання в лісовій галузі дронів); мисливство.

Учасники делегації лісівників Львівщини мали можливість ознайомитися з останніми тенденціями у розвитку світової техніки для лісової галузі, налагодити та встановити прямі контакти з виробниками сучасної лісопромислової техніки.

Відділ лісових ресурсів, машин та
технологій Львівського ОУЛМГ

 

Робота рейдових бригад підвідомчих підприємств

Працівники державної лісової охорони державних лісогосподарських та лісомисливських підприємств, які належать до сфери Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, постійно проводять рейдову роботу з охорони державного лісового фонду та державного мисливського фонду. 

З початку 2017 року вісімнадцятьма рейдовими бригадами лісогосподарських підприємств проведено 829 рейдів з охорони лісу та державного мисливського фонду. В результаті проведеної роботи складено 195 протоколів на лісопорушників (сума штрафів – 19,4 тис.грн., сума завданої шкоди становить 1167,9 тис.грн.), в тому числі:

- за незаконну рубку – 139 протоколів (сума штрафів – 11,7 тис.грн., сума завданої шкоди становить 1157,9 тис.грн.);

- порушення правил полювання 5 протоколів (сума штрафів – 2,7 тис.грн., сума завданої шкоди становить 10,0 тис.грн.); 

- за засмічення лісів відходами 7 протоколів (сума штрафів –1,3 тис. грн);

- за порушення вимог пожежної безпеки в лісах 44 протоколи (сума штрафів –3,7 тис. грн).

Відділ охорони, захисту лісу та
мисливського господарства Львівського ОУЛМГ

 

Шановні громадяни!

 

З наближенням вихідних та святкових днів Львівське обласне управління звертається до Вас бути обережними з вогнем у межах будь-якої природної території, не розводити багаття у недозволеному місці, не дозволяти дітям гратися з вогнем. Не випадково на в’їздах до лісу присутні шлагбауми, аншлаги, що закликають громадян берегти ліс від вогню та від засмічення побутовими відходами.

З початку 2017 року рейдовими бригадами лісогосподарських підприємств управління складено 42 протоколи на порушників вимог пожежної безпеки в лісах.

Якщо ж пожежа розгорілася, і ви не можете загасити її самотужки – якнайшвидше зателефонуйте до служби порятунку за телефоном „101” чи повідомте лісову охорону (тел.297-61-21) або органи місцевого самоврядування.


Пам’ятайте! Тільки спільними зусиллями збережемо ліс від вогню.


Відділ охорони, захисту лісу та

мисливського господарства Львівського ОУЛМГ

 

FSC як інвестиція у ваше майбутнє

30 травня у виставковому залі «Південний-ЕКСПО» відкрилася ювілейна 20-та міжнародна галузева виставка «Деревообробка – 2017». В рамках виставки «Деревообробка-2017», відбувся інформаційний семінар «FSC як інвестиція у ваше майбутнє».

На семінарі розглядалися питання:

• FSC сертифікація – ринковий інструмент розвитку лісопромислового комплексу

• Можливості FSC сертифікації для деревообробного бізнесу

• Отримання FSC сертифікату: етапи, процедури та контроль.

Лісова опікунська рада, ЛОР — неурядова, некомерційна членська організація, яка була заснована в 1993 році групою екологічних організацій, лісових компаній, трейдерів та лісових профспілок. Вони визначили три напрямки ведення лісового господарства:

1. Екологічна відповідальність. Охорона та підтримка природних екосистем та лісів високої природоохронної цінності.

2. Соціальна вигода. Повага до прав працівників, місцевих громад та корінних народів.

3. Економічна життєздатність. Розвиток ринків, додаючи найбільшу вартість та створюючи рівний доступ до економічної вигоди.

FSC сертифікація є добровільною. Якщо підприємство хоче підвищити свій імідж щодо якості і правильності виготовлення продукції, то воно повинне взяти на себе відповідні зобов’язання (екологічні та соціально-економічні) і здійснити FSC сертифікацію.

FSC працює над покращенням лісокористування в усьому світі.

Зростаючий попит на FSC сертифіковану продукцію свідчить, що все більше підприємств і споживачів віддають перевагу продукції з добре керованих лісів.

Важливість FSC полягає в тому, що вони об'єднують небайдужих людей для розробки рішень, які сприяють кращому управлінню і збереженню лісів. Ці рішення є основою для найкращих стандартів сертифікації, прозорої роботи сертифікаційних органів, та формування попиту на сертифіковану продукцію.

Сертифікація в системі FSC здійснюється акредитованими FSC органами з сертифікації. Органи сертифікації є незалежними компаніями, які акредитували свої програми сертифікації в FSC. Акредитацією органів з сертифікації в FSC займається партнерська організація ASI - Accreditation Services International.

В Україні 2,8 млн. га лісів сертифіковано, видано 40 сертифікатів лісоуправління

Ліси Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства сертифіковані на 100 %. Підприємства Львівського ОУЛМГ почали сертифікацію лісо- та пило-продукції. ДП «Славське лісове господарство» отримало сертифікат на продукцію.

 

 

ДП «Золочівське лісове господарство» в процесі сертифікації.

Більш детально ознайомитися з FSC сертифікацією ви можете на сайті https://ua.fsc.org

Відділ лісових ресурсів,
машин та технологій

Львівського ОЛМГ

Відбулася перша лісовпорядна нарада для лісогосподарських підприємств гірської частини області

У 2017 році Львівською державною лісовпорядною експедицією заплановано проведення базового лісовпорядкування в лісовому фонді ДП «Самбірське ЛГ» на площі 34,9 тис.га, ДП «Дрогобицьке ЛГ» (29,9 тис.га), ДП «Боринське ЛГ» (18,4 тис.га), ДП «Старосамбірське ЛМГ» (31,9 га) та ДП «Турківське ЛГ» (18,7 тис.га), загалом на площі 133,8 тис.га в п’яти державних підприємствах Львівського ОУЛМГ.

30 травня 2017 року на базі ДП «Самбірське лісове господарство» відбулася перша лісовпорядна нарада для п’яти державних лісогосподарських підприємств гірської частини області з обговоренням питань, пов’язаних з організацією і підготовкою робіт для проведення базового лісовпорядкування. Необхідність проведення базового лісовпорядкування зумовлена завершенням 10-річного циклу попереднього базового лісовпорядкування, яке проводилось у 2007 році, а також змінами в лісовому фонді державних лісогосподарських підприємств. В нараді прийняли участь начальники партій Львівської державної лісовпорядної експедиції, представники районних державних адміністрацій і районних рад, органів Держгеокадастру в районах, Львівського ОУЛМГ, представники місцевих ЗМІ, а також головні лісничі лісогосподарських підприємств. 
 

На нараді було розглянуто проект протоколу і обговорено основні питання, які необхідно вирішити при проектуванні лісогосподарських заходів, зокрема, виконання рішення Львівської обласної ради від 27.09.2016 року № 249 щодо максимального використання вибіркової системи рубань лісу на засадах наближеного до природи лісівництва, проведення інвентаризації об’єктів природно-заповідного фонду, виділення місць гніздування Червонокнижних та рідкісних птахів і звірів, видів рослин занесених до Червоної Книги України.

Також було зосереджено увагу на необхідності залучення громадськості при проектуванні лісогосподарських заходів, врахування пропозицій громад при затвердженні матеріалів лісовпорядкування.

 

 

Відділ лісового господарства

Львівського ОУЛМГ 

 

У Львові обговорили питання щодо прозорого ведення лісового господарства в області

Сьогодні, 31-го травня під час зустрічі, організованої дискусійною платформою Tvoemisto.tv «Твоє місто Львів» спільно з проектом «Лісова варта» говорили про те, як забезпечити публічний доступ до електронних карт лісових насаджень з позначеними рубками всіх лісокористувачів, як забезпечити реальну участь місцевих громад. 

Основною аудиторією учасників дискусії були представники WWF в Україні, Громадський Рух «Стоп лісоцид», Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства, Кластер Деревообробки та ще багато інших експертів.

Участь у дискусії взяли перший заступник начальника Львівського ОУЛМГ Ярослав Целень, голова Громадської ради при Львівському ОУЛМГ Степан Миклуш, заступник начальника Державної екологічної інспекції у Львівській області Василь Стрищак, перший заступник начальника ОКСЛГП «Галсільліс» Ігор Тренич.

Учасники обговорили питання прозорості ведення лісового господарства, інформування громадськості про планування та виконання лісогосподарських заходів лісгоспами області, порушення лісового та природоохоронного законодавства в діяльності лісогосподарських підприємств.

Під час зустрічі було відмічено, що на Львівщині в даному напрямку зроблено багато важливих кроків, зокрема у напрямках роботи з громадськістю щодо проведення громадських обговорень та інформування про місця заготівлі деревини. Дану роботу необхідно продовжувати та створити інтерактивну електронну карту, де буде позначена квартальна сітка лісгоспів, видані дозволи на проведення рубок, а також інша інформація, яка стосується ведення лісового господарства.

Прес-служба Львівського ОУЛМГ

 

Відбулись аукціонні торги

Вчора, 30 травня 2017 року, відбулись аукціонні торги необробленою деревиною державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ заготівлі третього кварталу 2017 року. Торги проводила ТБ «ТСБ «Галконтракт». Торги проходили в конференц-залі Національного лісотехнічного університету України.

Лісогосподарськими підприємствами було виставлено 52 039 м3 деревини для потреб переробних підприємств України. Участь у торгах брали 155 підприємств – переробників деревини.

Торги відбулись у конструктивній, спокійній, діловій обстановці. Усі покупці дуже виважено приймали рішення щодо придбання того чи іншого лоту. Слід зазначити, що лісогосподарські підприємства на третій квартал не піднімали цін на лісопродукцію, а по деяких сортиментах навіть опустили ті ціни, що діють у другому кварталі поточного року.

Більшість лотів продалось по стартовій ціні, або з ростом на два – п’ять кроків. Лише під час торгів по пиловнику ялини ціни зроси на 15 – 30 кроків, тобто понад 500 грн. на 1 кбм. 

За попередніми результатами торгів – продалось орієнтовно 90% виставленої лісопродукції.

Кінцеві результати аукціонних торгів будуть висвітлені після надання біржою повної інформації.

Слідкуйте за нашими новинами.


Відділ лісових ресурсів, машин
та технологій Львівського ОУЛМГ