Червень 2016

Цьогорічні погодні умови можуть викликати великі пожежі у лісах та страшні екологічні наслідки, - Христина Юшкевич

25 червня 2016 року т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич взяла участь у засіданні міжвідомчого оперативного штабу Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації, який відбувся під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка.

Під час засідання обговорено питання щодо протидії загрозам, пожежам і надзвичайним ситуаціям у природних екосистемах України.

За словами Христини Юшкевич, щорічно протягом пожежонебезпечного періоду (квітень - листопад) ліси зазнають згубного впливу пожеж, які в окремих випадках розповсюджуються на великі площі та завдають значних збитків довкіллю та лісовій галузі. «Особливої гостроти проблема набула в останні роки у зв’язку з аномальними погодними умовами. З початку 2016 року в підвідомчих лісах ліквідовано 210 пожеж на площі 133 га», -зазначила т.в.о. Голови Держлісагентства.

Вона також повідомила, що державні лісогосподарські підприємства завчасно розпочали підготовку до пожежонебезпечного періоду 2016 року. На початок цього року в лісах функціонує мережа із 459 пожежно-спостережних веж, з них 268 обладнано сучасними телевізійними системами спостереження. На оснащенні знаходиться 630 пожежних автомобілів, 295 лісопожежних модулів, понад 1,6 тис. тракторів з ґрунтообробним обладнанням, 842 мотопомпи, понад 8 тис. ранцевих лісових обприскувачів та інші технічні засоби.

Окрім того, Христина Юшкевич звернула увагу на брак фінансування протипожежних заходів у п’яти областях південно-східного регіону України.

«Держлісагентство робить все можливе, щоб тримати ситуацію під контролем. На спільній нараді керівників обласних управлінь лісового та мисливського господарства було прийнято рішення про надання максимальної допомоги південним областям, у тому числі паливно-мастильними матеріалами, спеціальною технікою та якщо буде потреба – додатково надамо людський ресурс», - зазначила вона.

Т.в.о. Голови Держлісагентства також звернула увагу на те, що погодні умови в цьому році можуть викликати великі пожежі у лісах та страшні екологічні наслідки, тому спільна робота з Урядом та керівниками всіх областей, пошук резервів і координація дій дозволить спрацювати напопередження проблем.

«Питання боротьби з лісовими пожежами не лише відомче, а загальнонаціональне. Зважаючи на те, що 27% українських лісів знаходяться у підпорядкуванні інших органів центральної та місцевої влади та у зв’язку з пожежонебезпечним періодом закликаю всіх керівників органів місцевої влади максимально сприяти у боротьбі з пожежами», - наголосила Христина Юшкевич.

Прес-служба 

Держлісагентства

 

Держлісагентство: кількість лісових пожеж зростає

За оперативними даними Державного агентства лісових ресурсів України минулої  доби  (29 червня) працівниками державної лісової охорони ліквідовано 5 пожеж на площі 1,6 га в лісах державних підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Держлісагентства.

Зокрема, по одній лісовій пожежі ліквідовано у Дніпропетровській, Київській та Хмельницькій областях, а також дві пожежі – у Житомирській області.

Державна лісова охорона продовжує здійснювати профілактичні організаційні заходи з метою запобігання виникненню лісових пожеж та оперативного їх гасіння.

Нагадаємо, що протягом вихідних днів (з 25 до 28 червня) державною лісовою охороною було ліквідовано 13 пожеж загальною площею майже 5 га. Зокрема, найбільше лісових пожеж виявлено та ліквідовано у південно-східних регіонах України.

Держлісагентство закликає громадян України дотримуватися правил пожежної безпеки, рекомендує відмовитися від відвідування лісів у зв’язку із підвищенням температурного режиму та зростанням кількості лісових пожеж. 

Прес-служба Держлісагентства

 

Недопущення пожеж в лісах – один з пріоритетних напрямків роботи лісівників

Як свідчить статистика, з року в рік саме в літній пожежонебезпечний період найчастіше виникають пожежі в лісових масивах. Багаторічний аналіз підтверджує, що основними причинами виникнення лісових пожеж є людський фактор, природні явища (блискавки)та неконтрольоване спалювання залишків рослинності в умовах спекотної погоди. Як свідчить практика, легковажно залишені відпочиваючими непогашені вогнища та кинуті недопалки призводять до виникнення лісових пожеж, в результаті яких знищуються чималі площі лісів, а також знижуються захисні, водоохоронні й інші корисні властивості лісу, знищується флора і фауна, державі наносяться значні матеріальні збитки. Крім того, пожежі становлять велику небезпеку для життя та здоров’я людини.

ДП «Боринське лісове господарство» звертається до всіх відвідувачів лісу, в період сухої спекотної погоди утриматися від прогулянок лісом, особливо на транспортних засобах , дотримуватись правил пожежної безпеки у поводженні з вогнем під час перебування на відкритій території в полі, поблизу лісу, щоб не допустити пожежі.

Пам’ятайте:

-          розводити багаття можна тільки у безвітряну погоду і у спеціально відведених місцях;

-          не слід залишати багаття без нагляду;

-          не можна покидати місце відпочинку, не переконавшись, що вогонь погашений.

Не кидайте недопалки! Лише дотримання вимог безпеки збереже лісові масиви від вогню! Банальна людська необережність у поводженні з вогнем може завдати непоправної шкоди життю людей та довкіллю.

Ступницький Микола

Лісничий Сянківського лісництва

 

Оголошення!

ДП «Боринське лісове господарство» з 20 березня 2016 року проводить реалізацію дров паливних різних порід, з завезенням в двір споживача так і без завезення згідно доданої таблиці

з/п

Назва лісопродукції

Порода

Ціна 1м3,

грн

Вартість  завезе-ння 1 м3, грн

Вартість  1м3 з завезенням, грн

в т.ч.ПДВ,

 грн

1

Дрова паливні

ліщина

216,00

120,00

336,00

56,00

2

Дрова паливні

вільха

216,00

120,00

336,00

56,00

3

Дрова паливні

хвойні

222,00

120,00

342,00

57,00

4

Дрова паливні

букові

297,00

150,00

447,00

74,50

 

 

Порядок отоварення буде проводитись в 2-тижневий термін після замовлення по телефонах : (03269)3-42-97, 0504318786, 0504318779  - відділ реалізації та секретар (уточнювати прізвище, хто прийняв замовлення).

Оплата буде здійснюватись в день завезення дров паливних в двір споживача.

Бажаючим взяти участь в заготівлі дров паливних на очистках буде зменшена ціна на дрова паливні  згідно актів виконаних робіт по цивільно-правових угодах.

Прес-служба 

ДП "Боринське ЛГ"

 

Проводяться догляди за лісовими культурами

Для хорошого росту та розвитку лісових культур важливу роль відіграють сприятливі погодні умови та догляди за молодими рослинами.  Так, впродовж усього літа лісівники будуть дбати за молодими насадженнями. В 2016 році заплановано провести 228 га догляду за лісовими культурами 1-4 річного віку. Станом на 27 червня вже проведено 102 га доглядів (при плані 101 га на ІІ квартал), а це – 73 га рихлення та 29 га обжинки. Проведений  вчасно догляд створює сприятливі умов для росту лісових культур, скорочує термін зімкнення й переведення в покриту лісом площу.

Прес-служба

підприємства

 

Шановні громадяни!

У зв’язку із значним потеплінням, що сприятиме підвищенню пожежної небезпеки в лісах та наближенням вихідних та святкових днів, Львівське обласне управління звертається до Вас бути обережними з вогнем у межах будь-якої природної території, не розводити багаття у недозволеному місці, не дозволяти дітям гратися з вогнем. Не випадково на в’їздах до лісу присутні шлагбауми, аншлаги, що закликають громадян берегти ліс від вогню та від засмічення побутовими відходами.

З початку 2016 року рейдовими бригадами лісогосподарських підприємств управління складено 26 протоколів на порушників вимог пожежної безпеки в лісах.

Якщо ж пожежа розгорілася, і ви не можете загасити її самотужки – якнайшвидше зателефонуйте до служби порятунку за телефоном „101” чи повідомте лісову охорону (тел.297-61-21) або органи місцевого самоврядування.


Пам’ятайте! Тільки спільними зусиллями збережемо ліс від вогню.


Відділ охорони, захисту лісу та

мисливського господарства Львівського ОУЛМГ

 

У Держлісагентстві цілодобово працюють "гарячі телефонні лінії" для повідомлення про лісові пожежі, - Христина Юшкевич

У Державному агентстві лісових ресурсів України цілодобово працюють «гарячі телефонні лінії» для повідомлення про лісові пожежі. Про це повідомила т.в.о. Голови відомства Христина Юшкевич під час ефіру на одному з телеканалів.

«У Держлісагентстві працює загальна телефонна лінія з 9.00 до 18.00 години, її номер 0-800-604-473. Якщо люди виявляють загорання у лісі, перш за все, потрібно телефонувати на номер 101. Також, у зв’язку зі значним підвищенням температури повітря та великою пожежонебезпечною ситуацією у лісах, у Держлісагентстві цілодобово працюють телефонні лінії, на які громадяни можуть повідомляти про випадки загорання у лісових масивах. Номери цих телефонів - (044) 235-56-20, 226-32-53», - підкреслила Христина Юшкевич.

Також вона звернулася до всіх громадян дотримуватися правил пожежної безпеки. «Попереду в Україні буде декілька вихідних днів. Це дуже небезпечний період з огляду на те, що велика кількість людей може перебувати у лісах на відпочинку. Як відомо більшість загорань у лісах відбувається через людський фактор. Тому Держлісагентство наполегливо рекомендує за можливості відмовитися від відвідування лісів у зв’язку із підвищенням температурного режиму та зростанням кількості лісових пожеж», - наголосила т.в.о. Голови відомства.

Христина Юшкевич додала, що за умови відсутності фінансування на протипожежні заходи, зокрема в південно-східних регіонах України, можливість виникнення лісових пожеж значно зростає.

Зазначимо, що за оперативними даними Державного агентства лісових ресурсів України минулої доби (22 червня) працівниками державної лісової охорони ліквідовано 4 пожежі на площі 6,58 га в лісах державних підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Держлісагентства. Зокрема, пожежі відбулися в Луганський, Херсонській, Київській та Харківській областях. Загалом з початку тижня було виявлено та ліквідовано вже 11 пожеж у лісах.

Прес-служба Держлісагентства 

 

Суб’єктам підприємницької діяльності області!

Львівською обласною державною адміністрацією видано розпорядження від 14.06.2016 № 394/0/5-16 «Про затвердження лімітів спеціального використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів та здійсненні побічних лісових користувань» для постійних лісокористувачів області. З встановленими лімітами щодо заготівлі чорниці, малини, ожини, грибів та лікарської сировини можна познайомитись на сайті Львівського ОУЛМГ та Львівської ОДА.

Заготівля другорядних лісових матеріалів та здійснення побічних лісових користувань (ягоди, гриби, лікарські рослини) для потреб виробничої та комерційної діяльності відносяться до спеціального використання і провадяться за плату на підставі спеціального дозволу - лісового квитка. Суб’єктам підприємницької діяльності для отримання дозволу (лісового квитка) на заготівлю (плодів, ягід, грибів тощо) необхідно звертатись до постійних лісокористувачів (лісогосподарських підприємств), яким затверджені ліміти у встановленому порядку.


Відділ лісового господарства
Львівського ОУЛМГ

 

Відбулася нарада лісової охорони

Вчора, 21 червня 2016 року, в конференц-залі ДП «Боринськие лісове господарство» відбулася нарада лісової охорони підприємства, на якій були присутніми лісничі, помічники лісничих та майстри лісу.

З доповіддями виступили головний лісничий Земан В.В., провідний інженер охорони та захисту лісу Ковальчин В.В., головний економіст Дяків А.М., головний бухгалтер Малець Т.І., провідний спеціаліст ОП Турянська Л.А., головний інженер Турянський М.Я. та інженер лісових культур Яцик М.М.

На нараді були розглянуті питання:

-          охорона та захист лісу від самовільних рубок та лісових пожеж;

-         лісогосподарське та лісокультурне виробництво (рубки догляду в молодняках, догляди за лісовими культурами 1-4 річного віку, обстеження площ природного поновлення не переведених в покриту лісом площ);

-         фінансовий стан підприємства;

-         сертифікація лісів;

-         охорона праці;

-         культура виробництва при розробці лісосік.

На завершення наради директор підприємства Ільницький М.М. підсумувавши  сказане зобов’язав усіх сумлінно ставитися до своїх посадових обов’язків

Прес-служба

підприємства

 

 

Держлісагентство закликає громадян відмовитися від відвідування лісів у спекотну погоду у зв'язку зі зростанням кількості пожеж

За оперативними даними Державного агентства лісових ресурсів України минулої  доби  працівниками державної лісової охорони ліквідовано 6 пожеж на площі 2,4 га в лісах державних підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Держлісагентства.

Держлісагентство закликає громадян України дотримуватися правил пожежної безпеки, рекомендує відмовитися від відвідування лісів у зв’язку із підвищенням температурного режиму та зростанням кількості лісових пожеж.

«У деяких областях уже запроваджено особливий протипожежний режим, який передбачає обмеження перебування громадян у лісах, переведення всіх служб, задіяних у виявленні і гасінні лісових пожеж на цілодобове чергування, встановлення шлагбаумів, інформаційних щитів, облаштування мінералізованих смуг і місць відпочинку, рекреаційних пунктів, створення мобільних груп з працівників державної лісової охорони і співробітників держслужби з надзвичайних ситуацій», – повідомила т.в.о. Голови відомства Христина Юшкевич.

Вона також зазначила, що більшість пожеж в екосистемах виникають через людський фактор: кинутий недопалок, непогашене багаття та ін. Лісові пожежі – це найбільше лихо для лісу. За лічені хвилини вони можуть знищити або пошкодити лісові насадження, що вирощувалися десятиріччями на сотнях, а інколи й тисячах гектарів. При цьому знищується не тільки лісова рослинність, гинуть також дикі тварини, птахи, комахи.

«Проблема пожеж є особливо актуальною для державних підприємств південного та східного регіонів, де лісові насадження виконують захисні функції і вимагають значного бюджетного фінансування», – зазначила Христина Юшкевич.

За участі працівників державної лісової охорони, ДСНС та правоохоронних органів регулярно проводяться лісові рейди з метою виявлення порушників, які не дотримуються вимог пожежної безпеки в лісах. Зокрема, на Закарпатті вживаються заходи з обмеження доступу транспорту в ліси. Ця робота проводиться переважно у лісових масивах, де найбільша ймовірність виникнення лісових пожеж.

З початку року відомчими протипожежними формуваннями ліквідовано 205 лісових пожеж на площі 125 гектарів. Державна лісова охорона продовжує здійснювати профілактичні організаційні заходи з метою запобігання виникненню лісових пожеж та оперативного їх гасіння.

 

Прес-служба Держлісагентства

 

Держлісагентство інформує про ліквідацію лісових пожеж

 

З початку року відомчими протипожежними формуваннями Державного агентства лісових ресурсів України ліквідовано 195 лісових пожеж на площі 121 га.

Державна лісова охорона продовжує здійснювати профілактичні організаційні заходи з метою запобігання виникненню лісових пожеж та оперативного їх гасіння.

Прес-служба Держлісагентства


 

Залучення громадянського суспільства до сталого екосистемного менеджменту в Українських Карпатах

Львівське ОУЛМГ прийняло участь у круглому столі: «Залучення громадянського суспільства до сталого екосистемного менеджменту в Українських Карпатах», який проходив в Національному лісотехнічному університеті України. Захід проводився у рамках проекту «Залучення громадянського суспільства до сталого лісокористування – підтримання демократії через міждисциплінарний дискурс та нові шляхи співпраці та обміну з метою забезпечення прозорості», що фінансується DAAD за рахунок коштів Федерального міністерства зовнішніх відносин Німеччини.

В круглому столі прийняли участь представники з Німеччини, Великої Британії і Фінляндії, науковці Національного лісотехнічного університету України, WWF в Україні та інших громадських організацій. 

Представники Львівського ОУЛМГ розповіли про досвід залучення громадянського суспільства в управлінні лісовим господарством через механізми громадського контролю за використанням та відтворенням лісових ресурсів області, які затверджені рішенням Львівської обласної ради від 16.02.2016 №77. Лісогосподарські підприємства інформують місцеві громади про плани лісогосподарських робіт та надходження коштів до місцевих бюджетів на сесіях сільських (селищних, районних) рад та сходах сіл, плани-графіки відводів лісосічного фонду та дозволи (лісорубні квитки) розміщені на сайтах Львівського ОУЛМГ та лісогосподарських підприємств, залучення місцевого населення до виконання лісогосподарських та лісовідновлювальних робіт, охороні лісу від самовільних рубок та браконьєрства.

Учасники круглого столу з Німеччини та Фінляндії у своїх виступах поділились досвідом залучення громадянського суспільства до управління в лісовому секторі.

Наголосили на необхідності більшого залучення громадськості до процесів планування лісогосподарських робіт, інформування громадськості про діяльність лісогосподарських підприємств, проведення навчань, тренінгів для громадських організацій та органів виконавчої влади в Україні. На їх думку найбільшою проблемою в Україні є недостатнє інформування громадянського суспільства органами виконавчої влади при прийняті рішення.

 

Відділ лісового господарства 
Львівського ОУЛМГ
 

Обласні управління лісового та мисливського господарства мають посилити контроль над здійсненням санітарних рубок, - Христина Юшкевич

Від сьогодні обласні управління лісового та мисливського господарства мають посилити контроль над здійсненням санітарних рубок. На цьому наголосила т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевич у листі до начальників обласних управлінь лісового та мисливського господарства.

Вона зазначила, що з 1 квітня до 15 червня, відповідно до статті 39 Закону України «Про тваринний світ», у період масового розмноження диких тварин було заборонено проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою. Зокрема, у цей період також було заборонено проведення санітарних рубок лісу.

«У зв'язку із закінченням 15 червня «періоду тиші» у лісах та зверненнями від громадян України, представників громадських об’єднань, засобів масової інформації стосовно порушень під час здійснення санітарно-оздоровчих заходів, начальники обласних управлінь лісового та мисливського господарства мають посилити контроль за відведенням ділянок під санітарні рубки до ухвалення Урядом змін до Санітарних правил в лісах України», - підкреслила Христина Юшкевич.

Також вона звернула увагу на необхідності оприлюднення планів санітарно-оздоровчих заходів.

Т.в.о. Голови Держлісагентства наголосила на персональній відповідальності кожного начальника ОУЛМГ за необґрунтоване та неправомірне проведення санітарно-оздоровчих заходів після 15 червня.

Нагадаємо, що робочою групою при Держлісагентстві були напрацьовані нові прогресивні зміни до Санітарних правил в лісах України. Вони передбачають заборону проведення всіх санітарно-оздоровчих заходів навколо місць гніздування рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, хижих та інших птахів; заповідних зонах біосферних заповідників, національних природних і регіональних ландшафтних парках, природних заповідниках, пам’ятках природи, заповідних урочищах; зонах регульованої та стаціонарної рекреації національних природних парків, буферних зонах біосферних заповідників, загальнозоологічних, ботанічних, лісових та орнітологічних заказниках. Загалом у лісах буде обмежено проведення суцільних санітарних рубок виключно моментами крайньої необхідності (пошкодження насаджень пожежами, шкідниками і хворобами лісу, стихійними явищами і техногенними впливами до ступеня їх загибелі) з обов’язковим відновленням нових стійких і високопродуктивних лісів на цих площах.

Прес-служба Держлісагентства

 

Впорядкування відпочинкових зон

Запорукою хорошого настрою є чистота і порядок. Так, кожен відпочиваючий не хоче дивитися на гору сміття, яке недобросовісні люди викидають в лісі. ДП «Боринське лісове господарство» дбає про те, щоб проїжджаючи по трасі Київ-Чоп або Ужгород-Львів, люди мали можливість перепочити в чисто прибраних бесідках і помилуватися неповторною красою нашого краю. Протягом цього тижня було черговий раз облагороджено відпочинкові зони Боринського та Мохнатського лісництв (покошено траву, прибрано і вивезено сміття).

Прес-служба

ДП «Боринське ЛГ»

 

Обстеження молодняків

На виконання доручення колегії Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства від 27.04.2016 р. № 4 протягом травня працівниками ДП «Боринське ЛГ» було проведено натурний огляд ділянок залишених під природне заліснення, а саме ділянки 2012 – 2016 року вирощування, а це – 564 га. За результатами обстеження встановлено, що на 17 га потрібно провести ввід недостаючих порід цієї осені та весною 2017 року, згідно плану

Прес-служба

ДП «Боринське ЛГ»

 

 

 

Результати APS-TENDER

З 01.01.2016 р. по 16.06.2016 через Систему APS-TENDER було проведено  119 заявок, з яких  1 заявка не завершена. Сума закриття заявок з контрагентами 1175 088.08 грн. Так, було проведено 20 Тендерів (аукціонів) , з яких 3 ще не завершені. Сума закриття тендерів становить 970 936.00 грн.

ФАКТ ЗАКУПІВЛІ, за цей період становить 2.15 млн. грн.

Абсолютна економія: 10.61 тис. Грн.

Відсоток економії від обороту: 0.49%

 

 

Прес-служба підприємства

 

Спеціалісти Львівського ОУЛМГ відвідали спеціалізовану виставку в Німеччині

З 06 по 12 червня 2016 року делегація з Львівщини у складі спеціалістів підприємств Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, викладачів Національного лісотехнічного університету України, журналістів газети «Деревообробник» та керівників приватних деревообробних підприємств відвідала міжнародну лісогосподарську виставку«KWF-Tagung 2016» в м. Родінг (Німеччина, Баварія).

Виставка, яка проходить раз на 4 роки, зібрала тисячі лісівників зі всієї Європи. Участь у ній взяли понад 450 фірм-учасників з 50 країн світу. 

 

Тематика виставки - механізація лісозаготівель, дорожнє будівництво, використання відходів деревини, біоенергетика, деревообробка, посадка лісу і догляд за молодими насадженнями, збереження ґрунтів, засоби захисту. На ній було представлено останні досягнення у розвитку світової техніки та технології для лісопромислового комплексу.

У рамках цього заходу учасники делегації мали змогу інтерактивно ознайомитися зі станом ведення лісового господарства підприємства «Баварські державні ліси». Було проведено круглий стіл з президентом німецької лісогосподарської ради п. Георгом Шірмбеком. Відбувся ряд інших цікавих зустрічей.

Після щасливого повернення додому, учасники виставки поділилися позитивними враженнями з працівниками лісогосподарських підприємств області.


Відділ лісових ресурсів, машин та
технологій Львівського ОУЛМГ

 

Христина Юшкевич звернулася до голів ОДА з проханням сприяти на місцях вирішенню проблеми незаконних рубок

Сьогодні т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевич звернулася з листом до голів обласних державних адміністрацій з проханням на місцях напрацювати шляхи вирішення проблеми незаконних рубок.

«Протидія незаконним рубкам у лісах сьогодні потребує системних та комплексних підходів. У постійному користуванні підприємств, підпорядкованих Держлісагентству, перебуває 73% від загальної кількості лісів України, 27% знаходяться у підпорядкуванні інших лісокористувачів, зокрема органів місцевого самоврядування», - йдеться у листі т.в.о. Голови Держлісагентства.

Зокрема, Христина Юшкевич повідомила, що у 2015 році, незважаючи на заходи, що були вжиті із охорони лісів, обсяг незаконних рубок склав 24,1 тис. куб. м. Загальна кількість випадків склала 6565. Сума шкоди, заподіяної лісу, становила 84,7 млн грн, відшкодовано – 4,6 млн грн. Всього по галузі до правоохоронних органів передано матеріали по 1705 випадках лісопорушень, судами розглянуто лише 181 справу.

«У І кварталі 2016 року, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, ситуація з незаконними рубками погіршилась. За оперативною інформацією обсяг незаконних рубок склав 11 тис. куб. м. Загальна кількість випадків склала бизько 4000, сума шкоди, заподіяної лісу, становить 36 млн грн, відшкодовано – 1,4 млн грн. До правоохоронних органів передано матеріали по 501 випадку лісопорушень, судами розглянуто 219 справ», - зазначила т.в.о. Голови відомства.

У зв’язку з цим вона підкреслила, що для ефективного забезпечення охорони лісів необхідна взаємодія державної лісової охорони, працівників територіальних органів поліції, Служби безпеки України, Державної фіскальної служби, Державної екологічної інспекції, органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, представників засобів масової інформації.

Також Христина Юшкевич у листі до голів ОДА звернула увагу на недостатність бюджетного фінансування лісової галузі, що є загрозою втрати рукотворних лісів, відсутністю можливості здійснювати попереджувальні протипожежні заходи в лісах.

«Під загрозою дестабілізації довкілля, посилення водної та вітрової ерозії, деградації сільськогосподарських угідь опиняться сотні тисяч гектарів земель особливо південних та східних областей. Усе це в подальшому багатократно збільшить державні витрати на ліквідацію наслідків таких негативних явищ. І це є не відомча, а загальнодержавна проблема», - наголосила т.в.о. Голови Держлісагентства.

З огляду на зазначене, Христина Юшкевич звернулася до голів ОДА з пропозицією провести наради на місцевих рівнях за участю працівників територіальних органів поліції, СБУ, ДФС, Держекоінспекції та керівників обласних управлінь лісового та мисливського господарства для напрацювання спільних заходів щодо вирішення ситуації.

Прес-служба Держлісагентства 

 

Тривають роботи по відведенню лісосік головного користування на 2017 рік

Своєчасна підготовка лісосічного фонду на 2017 і наступні роки є запорукою успішної роботи державних лісогосподарських підприємств.

В порядку підготовчих робіт по кожному лісгоспу скаладено плани проведення відводів на 2017 рік згідно матеріалів лісовпорядкування. Всі відводи у лісгоспах здійснюються спеціалізованою ланкою.

Перед проведенням відводів спеціалісти ланки проходять навчання та інструктаж щодо відведення лісосічного фонду.

З метою сприяння природному відновленню та відповідно до вимог сертифікації лісів на ділянках залишаються насінники головних лісоутворюючих порід, плодові дерева та дерева медоноси.

Загальні обсяги лісосічного фонду рубок головного користування на 2017 рік (розрахункова лісосіка) по підприємствах Львівського ОУЛМГ становить 622тис. кбм.

Календарні графіки проведення відводів деревостанів в рубки, із зазначенням контактних даних відповідальної особи лісгоспу, щомісячно висвітлюються на сайтах лісогосподарських підприємств. Кожен бажаючий може ознайомитися із цією інформацією та при бажанні взяти участь у відводах.

Відділ лісового господарства 
Львівського ОУЛМГ

 

Плідна співпраця

ДП «Боринське лісове господарство» активно співпрацює з Турківським районним центром зайнятості. З початку року на громадські роботи скеровано 75 безробітних громадян, яких залучається до таких робіт як: садіння лісових культур, догляди за лісовими культурами, рубки догляду в молодняках, облагородження територій лісництв.

Відділ кадрів

ДП «Боринське ЛГ»

 

Потрібно не лише реформувати лісову галузь, а й повернути довіру суспільства до її працівників, - Христина Юшкевич

Тимчасово виконуюча обов’язки Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич в інтерв’ю ІА «Укрінформ» прокоментувала питання проведення інституціональної реформи лісової галузі та переведення усіх лісів, які є в Україні, у підпорядкування Держлісагентства.

«У європейських країнах усі лісові масиви підпорядковані одному центральному органу виконавчої влади, який реалізує єдину державну політику у лісовій галузі країни. Наразі 73% усієї площі лісів в Україні підпорядковані Держлісагентству. Здається, це і так багато, але і 27%, які нам не підпорядковані – це також не мало, і це створює можливість для тіньового обігу деревини, котрий щороку, за певними підрахунками, сягає 2,2 млрд грн. І ми не маємо жодних повноважень з контролю над цими 27% лісів - така функція є в органів управління майном та у екологічної інспекції», - зазначила Христина Юшкевич.

Окрім того, вона повідомила, що пропозиція утворити зі всіх підприємств лісової галузі одне державне підприємство не була сприйнята ні профспілками, ні місцевими органами виконавчої влади, тому необхідно віднайти й запропонувати таку модель, яка б була компромісна для всіх.

«Втім, спочатку ми хочемо вирішити питання щодо ухвалення нових правил санітарних рубок, виділення фінансування, що є передумовами реформування галузі. Ми уже створюємо нову робочу групу з реформування. Потрібно розуміти, що цей процес не відбувається за один місяць», - підкреслила т.в.о. Голови Держлісагентства.

Також Христина Юшкевич наголосила на необхідності повернення довіри до лісівників: «На жаль, зараз існує негатив, незважаючи на те, що багато працівників, фанатів своєї справи, залучено в цій галузі, багато ми сплачуємо податків, багато плюсів ми робимо. Можливо, ми були занадто закриті, або мало розповідали, або щось не так робили – ми все проаналізуємо, і зробимо все можливе, аби повернути довіру до лісівників. Я б хотіла, щоб нашим лісівникам в Україні довіряли так само, як, наприклад, нашим турецьким колегам у їхній країні – суспільство їх взагалі вважає суперменами. От я б дуже хотіла, щоб наші лісівники, наші працівники мали такий же рівень довіри, щоб суспільство розуміло, що вони роблять правильні речі, й вони дійсно вболівають за свою справу».

Більш детально читайте в інтерв’ю за посиланням: http://www.ukrinform.ua/rubric-economics/2031862-hristina-uskevic-persij-zastupnik-golovi-derzagentstva-lisovih-resursiv.html

Прес-служба Держлісагентства

 

Робота рейдових бригад підвідомчих підприємств

Працівники державної лісової охорони державних лісогосподарських та лісомисливських підприємств, які належать до сфери керування Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, постійно проводять рейдову роботу з охорони державного лісового фонду та державного мисливського фонду. 

З початку 2016 року (станом на 1 червня), вісімнадцятьма рейдовими бригадами лісогосподарських підприємств проведено 496 рейдів з охорони лісу та державного мисливського фонду. В результаті проведеної роботи складено 165 протоколів на лісопорушників (сума штрафів – 18,2 тис.грн., сума завданої шкоди становить 830,6 тис.грн.), в тому числі:

- за незаконну рубку – 125 протоколів (сума штрафів – 10,4 тис.грн., сума завданої шкоди становить 829,1 тис.грн.);

- порушення правил полювання 14 протоколів (сума штрафів – 6,9 тис.грн., сума завданої шкоди становить 1,5 тис.грн.); 

- за засмічення лісів відходами 4 протоколи (сума штрафів –0,3 тис. грн);

- за порушення вимог пожежної безпеки в лісах 22 протоколи (сума штрафів –0,6 тис. грн).

19 травня 2016 року працівниками лісової охорони ДП «Бродівський лісгосп» о 5 годині ранку виявлено незаконну рубку в кварталі 88 виділ 15 Лешнівського лісництва одного дуба звичайного, одного дерева сосни звичайної та трьох дерев граба звичайного, а у кварталі 24 виділ 4 Берлинського лісництва трьох дерев породи сосна звичайна (сухостійна).

Сліди, які вели від місця вчинення незаконних рубок привели до села Бовдури на господарство громадянина Х…, де на господарському дворі знаходилися викрадені дерева, а саме на землі лежали дуб і сосна звичайна викрадені в Лешнівському лісництві, а на підводі була сухостійна сосна викрадена з Берлинського лісництва. По факту вчинення незаконної рубки були викликані працівники поліції Бродівського ВП Золочівського ВП ГУНП у Львівській області. Громадянин Х…, який прибув на господарський двір не допустив до огляду викраденої лісопродукції, закрив ворота та почав вживати заходи по знищенню доказів вчинення злочину, а саме почав відрізати з незаконно зрубаних дерев комлеві частини та рубати їх на дрова.

Пізніше в ході проведення огляду господарства у громадянина Х… працівниками поліції були вилучені як речові докази: три бензопили, викрадені дерева, фрагменти порубаних на дрова комлевих зрізів сосни та дуба викрадених в Лешнівському лісництві та долучені комлеві зрізи трьох сухостійних дерев породи сосна викрадених в Берлинському лісництві, які повністю співпали з комлями колод які знаходилися на господарстві громадянина Х…, які він не встиг знищити.

По даному факту працівниками поліції порушено кримінальне провадження.


Відділ охорони, захисту лісу та
мисливського господарства
Львівського ОУЛМГ

 

Електронний облік для всіх постійних лісокористувачів допоможе побороти тіньовий ринок деревини, - Христина Юшкевич

Тимчасово виконуюча обов’язки Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевич в інтерв’ю ІА «Укрінформ» розповіла про систему електронного обліку деревини, яка вже функціонує на підприємствах Держлісагентства та на сьогодні охоплює близько 99% всієї заготовленої деревини підприємствами відомства.

«При закупівлі деревини на лісосіці на кожну колоду має прикріплятися бирка, яка має свій номер і яка зареєстрована у системі електронного обліку. Окрім цього, на деревину ще видаватиметься сертифікат походження. Всі ці дані вводитимуться в єдину електронну базу, і ми зможемо відслідкувати, де заготовлялася деревина, куди вона рухається, хто її купив, якщо деревина, звісно, вирубана на лісосіках Держлісагентства. Більш того, з бирки за допомогою смартфона можна зчитати усю цю інформацію», - зазначила Христина Юшкевич.

За її словами, така система має бути запроваджена для всіх постійних лісокористувачів. «Ми хочемо одразу після запуску роботи такої системи для всіх постійних лісокористувачів видати спільний наказ з ДФС та МВС, аби і ці структури змогли долучитись до контролю над обігом деревини в Україні. Ми хочемо, щоб вона працювала, аби побороти тіньовий ринок деревини. Єдиний момент – Мінекономрозвитку хоче, аби електронна система обліку деревини була затверджена на законодавчому рівні», - повідомила т.в.о. Голови Держлісагентства.

Більш детально читайте в інтерв’ю за посиланням: http://www.ukrinform.ua/rubric-economics/2031862-hristina-uskevic-persij-zastupnik-golovi-derzagentstva-lisovih-resursiv.html

Прес-служба Держлісагентства

 

 

Результати аукціонних торгів

Як уже повідомлялось, загальні аукціонні торги лісоматеріалами необробленими державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ відбулись 2 червня 2016 року.

Результати торгів надаємо в таблиці.

Загальний обсяг продаж становить 72,63 % від виставленого обсягу круглої деревини. Результати торгів показують, що пиловниками хвойними ми забезпечуємо потребу переробників у сировині. По пиловнику дубовому (відсоток продаж – 72,3 %) - значна частина лотів була знята через необгрунтоване підняття цін покупцями.

Для реалізації непроданої на даному аукціоні сировини будуть проведені додаткові аукціонні торги 24 червня поточного року. Про місце проведення буде повідомлено Товарною Біржею «Львівська Універсальна».

Запрошуємо усіх бажаючих придбати сировину для власної переробки приймати участь в аукціонних торгах.

Відділ лісових ресурсів,
машин та технологій Львівського ОУЛМГ

 

Розпочала роботу XXVIII Міжнародна агропромислова виставка "АГРО-2016"

Держлісагентство взяло участь у XXVIII Міжнародній агропромисловій виставці «АГРО-2016», яка розпочала свою роботу у Національному комплексі «Експоцентр України» під патронатом Міністерства аграрної політики та продовольства України.

В урочистому відкритті заходу взяли участь Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман та Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий.

На відкритті стенду Держлісагентства була присутня Перший заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевич.

У перший день виставки відбувся «Український інноваційний агропромисловий форум 2016». Під час панельної дискусії «Перезавантаження агропромислової політики. Державні інновації в агропромисловій сфері» доповідь про використання інформаційних технологій в лісовпорядкуванні та запровадження електронного обліку деревини представив Генеральний директор державного підприємства «ЛІАЦ» Павло Васильєв.

За його словами, сучасні технічні засоби надають можливість працювати з цифровими лісовими картами у навігаційних додатках для мобільних пристроїв. Векторні лісові карти містять лісівничо-таксаційну характеристику кожної лісової ділянки і у поєднанні з растровими картами (топокарти, космічні знімки, ортофотоплани) дають можливість отримати актуальну інформацію про стан лісового фонду.

Використання цифрових карт і програм для навігації в лісовому господарстві дозволяє визначити поточне місцезнаходження користувача, встановлювати на місцевості межі лісових насаджень, проводити пошук і вибір ділянок лісового фонду за лісівничо-таксаційними показниками та здійснювати навігацію до них, фіксувати зміни (всихання, пошкодження, самовільні рубки, пожежі тощо) та об’єкти (рідкісні види рослин, грибні місця, місця концентрації червонокнижних видів тварин та ін.) в лісових насадженнях та приєднувати інформацію, яка характеризує ці об’єкти (опис, фотографії, відео), проводити вибір оптимальних місць для будівництва лісових доріг тощо.

У другій частині свого виступу Павло Васильєв зупинився на питанні створення єдиної державної системи електронного обліку деревини, повноцінне введення якої забезпечить ще один крок України до європейських стандартів із раціонального використання та збереження лісів.

«Така система вже функціонує на підприємствах Держлісагентства та на сьогодні охоплює близько 99 % всієї заготовленої деревини підприємствами відомства, що вказує на позитивні тенденції та забезпечує облік лісових ресурсів в on-line режимі за рахунок маркування деревини та застосування мобільних електронних пристроїв при здійсненні облікових операцій у лісових умовах», - наголосив він.

Генеральний директор державного підприємства «ЛІАЦ» підкреслив, що запровадження Системи ЕОД для всіх постійних лісокористувачів забезпечать належний державний контроль та унеможливлять тіньовий обіг деревини.

Прес-служба Держлісагентства

 

Міністерство землеробства Латвії та Держлісагентство України продовжать співпрацю щодо розвитку лісового господарства

8 червня 2016 року, у рамках Міжнародної агропромислової виставки «АГРО-2016», відбулася зустріч делегації Міністерства аграрної політики і продовольства України з делегацією Міністерства землеробства Латвійської Республіки.

У зустрічі взяли участь Міністр аграрної політики і продовольства України Тарас Кутовий, Міністр землеробства Латвійської Республіки Яніс Дуклавс, Надзвичайний та Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Юріс Пойканс, Перший заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевич та інші.

Сторони обговорили низку питань щодо співпраці в аграрній галузі. Окрім того, Міністр землеробства Латвії Яніс Дуклавс порушив питання співробітництва між державами стосовно розвитку лісової галузі.

Зокрема, він поінформував про те, що у Латвії існують державні та приватні ліси. Державні ліси обслуговує і контролює одна компанія. Також Яніс Дуклавс акцентував увагу на співпраці у питанні лісорозведення.

Міністр землеробства Латвії висловив готовність продовжити проект обміну досвідом між двома державами, адже вже декілька разів відбувалися успішні візити фахівців Держлісагентства України до Латвійської Республіки.

Загалом, обговорюючи питання реформування, Яніс Дуклавс наголосив, що здійснення земельної реформи можливе лише спільно з реформуванням лісової галузі.

Міністр аграрної політики і продовольства України Тарас Кутовий зазначив, що питання реформування лісової галузі потребує ефективного вирішення.

У свою чергу, Перший заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевич висловила вдячність латвійським колегам за можливість вивчення їхнього досвіду ведення лісового господарства та запевнила у продовженні співпраці.

Прес-служба Держлісагентства 

 

Для вирощування продуктивних та стійких насаджень у лісовому господарстві розпочали використовувати наноматеріали

За ініціативи державного підприємства «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» спільно з Національним університетом біоресурсів і природокористування України та провідними науковцями Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України реалізується проект з апробації ефективності застосування наноматеріалу Церію та лактобактерії Бацилус Касиї для стимулювання енергії проростання та схожості насіння основних лісотвірних деревних рослин, підвищення якості лісового садивного матеріалу та інтенсифікації лісовирощування.

Науково-педагогічними працівниками кафедри лісовідновлення та лісорозведення, під керівництвом завідувача кафедри, професора В.М. Маурера розпочато дослідження щодо впливу апробованих в експерименті речовин на посівну якість насіння і ріст сходів сосни звичайної, ялини європейської, ялиці білої, модрини європейської та інших видів.

За попередніми даними, отриманими доцентом кафедри А.П.Пінчуком, лабораторна енергія проростання насіння деревних рослин оброблених використаними в дослідженнях регуляторами на 20 - 25% вища, ніж контрольного. Дослідженнями також встановлено інтенсивніший ріст сходів обробленого насіння більшості видів.

Непересічні результати свідчать про можливий успіх і позитивний ефект для лісового господарства від використання наноматеріалу Церію та лактобактерії Бацилус Касиї.

Але про остаточний результат ще говорити рано, хоча розвиток даного напряму інтенсифікації лісовирощування для малолісної України є дуже перспективним і важливим.

Презентація результатів проведених науковцями досліджень запланована на 9 червня в рамках виставки АГРО 2016.

Прес-служба Держлісагентства

 

Суцільні санітарні рубки будуть жорстко обмежені, а в певних зонах - заборонені, - Христина Юшкевич

Основні зміни до Санітарних правил в лісах України стосуватимуться обмеження суцільних санітарних рубок винятково випадками очевидної природної стихії, наприклад, вітровалів, буреломів, масового всихання. Вони застосовуватимуться лише як вимушена і безальтернативна дія, в інших випадках – будуть заборонені. Про це заявила Перший заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич під час прес-туру «Проблема масового всихання хвойних насаджень на території держлісфонду Житомирської області».

Вона також зазначила, що на сьогодні питання здійснення санітарно-оздоровчих заходів досить актуальне у суспільстві. «Інколи під виглядом таких заходів відбувається вирубка здорових дерев. Саме тому Державне агентство лісових ресурсів ініціювало розроблення змін до Санітарних правил в лісах України. Робоча група, до якої увійшли представники Мінагрополітики, Мінприроди, Держекоінспекції, провідні науковці, представники громадськості та екологи розробили такі зміни», - повідомила Христина Юшкевич.

За її словами, окрім жорстких обмежень здійснення санітарних рубок у лісах, передбачатиметься повна їх заборона у певних зонах – природно-заповідних об’єктах і територіях, а також у місцях гніздування рідкісних хижих птахів. «Для забезпечення громадського та природоохоронного контролю здійснюватиметься попереднє оприлюднення планування рубок з обґрунтуванням їх доцільності. Ми пропонуємо залучати до складу спеціальних комісій, які обґрунтовують необхідність таких заходів, більш широке коло осіб, зокрема, представників органів місцевого самоврядування», - наголосила Перший заступник Голови Держлісагентства.

Окрім того, у разі ухвалення змін буде припинено суцільні санітарні рубки в заповідній зоні, зонах регульованої та стаціонарної рекреації національних природних парків, в буферних зонах біосферних заповідників, в орнітологічних і загальнозоологічних заказниках тощо.

Цими змінами передбачається заборона санітарних рубок у період масового розмноження диких тварин (з 1 квітня по 15 червня).

«Як я вже наголошувала, лише у випадках, коли не можна боротися зі шкідниками біологічними засобами, буде застосовано суцільну санітарну вирубку. В інших випадках така вирубка не дозволятиметься. Держлісагентство серйозно налаштоване на те, щоб удосконалити правила санітарно-оздоровчих заходів у лісах з метою унеможливлення будь-яких зловживань», - підкреслила Христина Юшкевич, додавши, що зараз зміни до Санітарних правил у лісах України проходять процедуру погодження в органах влади і найближчим часом будуть розглянуті на засіданні Уряду.

Обговорюючи проблему всихання хвойних насаджень та шляхів її подолання, було зазначено, що у першу чергу потрібно дослухатися до науковців та фахівців-практиків.

«Змінюється клімат, погодні умови, зменшується кількість опадів, відповідно є питання недостатності вологи. Ця проблема є і на Житомирщині, і в Карпатських лісах, і не лише в Україні, а й в усій Європі», - зазначила Перший заступник Голови Держлісагентства.

За її словами, провідні науковці працюють над методами подолання хвороб лісу. «Якщо ми вчасно не локалізуємо осередок хвороби лісу на початковій стадії, це може призвести до її неконтрольованого масового поширення на значні площі насаджень та їх деградації. Цього допускати не можна, адже ліс - це легені планети. Відповідно, якщо ліс здоровий, то і легені у нас будуть здоровими», - підкреслила Христина Юшкевич.

У прес-турі також взяли участь начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Андрій Курінський, лісівники Іршанського та Малинського лісництв державного підприємства «Малинське лісове господарство».

Прес-служба Держлісагентства 

 

У Львівському ОУЛМГ пройшов семінар з розгляду проекту національного стандарту лісоуправління для України


Сьогодні, 03 червня 2016 року, за ініціативи Національного представництва FSC в Україні та підтримки Дунайсько-Карпатської програми WWF у Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбувся семінар щодо обговорення проекту національного стандарту лісоуправління для України.

В семінарі крім представників державних лісогосподарських підприємств, прийняли участь представники Львівської державної лісовпорядної експедиції, аудиторських компаній з лісової сертифікації «СЖС» та «НЕПКОН», громадські діячі.

З вступним словом учасників семінару привітав перший заступник начальника управління Ярослав Целень. Він зосередив свою увагу на важливості прийняття національного стандарту лісоуправління та внесенні змін до нормативних та законодавчих актів, які б відповідали принципам та критеріям FSC. Розповів про значну роботу проведену підвідомчими державними лісогосподарськими підприємствами за 10-річний період користування лісовими сертифікатами і запровадження стандарту FSC, а також невідповідності, які мали місце при проведенні аудитів.

Директор національного представництва FSC в Україні Павло Кравець повідомив, що розробляється національний стандарт з лісової сертифікації адаптований до законодавства України. Створена робоча група з опрацювання національного стандарту і на даний час проводиться його публічне обговорення. Акцентував увагу на актуальності внесення змін до нормативно-правових актів відповідно до вимог міжнародного стандарту FSC. Відзначив значний поступ підприємств Львівського ОУЛМГ у питаннях відповідності управління лісового господарства принципам та критеріям FSC.

 

Менеджер Національного представництва FSC в Україні Оксана Павліщук презентувала проект національного стандарту лісоуправління для України, розроблений робочою групою.

 

Учасники семінару прийняли активну участь в обговоренні проекту національного стандарту лісоуправління і надали свої конструктивні пропозиції для врахування в новій його редакції.


Відділ лісового господарства

Львівського ОУЛМГ

 

Відбулись аукціонні торги

2 червня 2016 року на Товарній Біржі «Львівська Універсальна» відбулись аукціонні торги деревиною державних лісогосподарських підприємств заготівлі третього кварталу 2016 року. Торги проходили на «Арена Львів» у великому зручному конференц залі. 

Перед початком торгів виступив заступник начальника – головний інженер Львівського ОУЛМГ Ю. Громяк, який розказав учасникам торгів про зміни в недалекому майбутньому правил торгівлі необробленою деревиною. На протязі останнього часу дуже активно серед учасників лісового ринку обговорювався проект «Положення про реалізацію лісоматеріалів необроблених». 

Основі відмінності нового Положення:

- Загальні аукціонні торги для резидентів України проходять у дві торгові сесії. До участі у першій торговій сесії допускаються покупці, виробничі потужності яких розміщені на території відповідної області. На першу торгову сесію продавці виставляють п’ятьдесят відсотків обсягу лісоматеріалів необроблених, передбачених до заготівлі відповідного кварталу без урахування обсягу, який був виставлений на спеціалізовані аукціонні торги, але з урахуванням нереалізованого обсягу лісоматеріалів необроблених на спеціалізованих аукціонних торгах відповідного кварталу.

- До участі у другій торговій сесії допускаються усі суб’єкти господарювання, які мають деревообробне виробництво та виробництво деревного біопалива.

- Додаткові аукціонні торги проводяться в електронній формі щоквартально в одну сесію.

Самі аукціонні торги проходили в дуже напруженій обстановці. Надзвичайно напружено, як завжди, проходили торги по пиловнику дубовому та буковому. На жаль, частину лотів прийшлося знімати з торгів через необгрунтоване підняття цін по них. Великим попитом користуються на ринку пиловники сосни та ялини.

Загалом на аукціонних торгах продалось 70,6% лісоматеріалів від виставленого обсягу. 

Подаємо основні показники аукціонних торгів 02.06.2016 р. по продажу необробленої деревини з поставкою у третьому кварталі поточного року:

1. Обсяги виставлених лотів на продаж – 56 032,00 м3

2. Початкова вартість виставлених на продаж лотів – 64 682 168.80 грн.

3. Обсяги реалізованих лотів – 39 579,00 м3

4. Продажна вартість реалізованих лотів – 52 540 110,40 грн.

5. Перевищення ціни по відношенню до стартової ціни лотів (виторг) – 3 
022 630,00 грн.

6. Укладено та зареєстровано біржових угод купівлі-продажу 
лісоматеріалів – 683 шт.

Кількість учасників торгів:

Покупців - 142

Продавців - 41

Гостей (запрошених) - 22

Керівники бірж західного регіону України – 8

Детальна інформація по результатах аукціонних торгах буде виставлена на нашому сайті після повного опрацювання результатів торгів.

Слідкуйте за нашими новинами.


Відділ лісових ресурсів, машин
та технологій Львівського ОУЛМГ

 

ХІХ Міжнародна виставка «Деревообробка 2016» у Львові

З 31 травня 2016 року у Львові у новому виставковому центрі «Південний Експо» (ТВК «Південний», вул. Щирецька, 36) відкрилася і працює спеціалізована виставка обладнання й інструменту для лісового господарства, деревообробки та меблевого виробництва «Деревообробка 2016», яка є місцем концентрації основних лідерів ринку.

Організатором ХІХ Міжнародної виставки «Деревообробка 2016» є компанія «Гал Експо» за підтримки Української асоціації деревообробного обладнання. Учасниками виставки є понад 100 експонентів з 8 країн світу (Україна, Польща, Німеччина, Латвія, Естонія, Словенія, Фінляндія, Італія). Під час заходу з ініціативи представників львівського бізнесу, зокрема – підприємця Руслана Ющишина, реалізовується проект «Покоління для покоління», що передбачає виготовлення 22 комплектів меблів для палат міської дитячої лікарні на вулиці Пилипа Орлика. До реалізації проекту долучились ПрАТ «Гал-Експо» і такі компанії як «Blum» (виробник меблевої фурнітури), «Hranipex» (виробник меблевих крайок), «Kleiberit» (виробник клеїв), Lamello (виробник систем з’єднання). Під час роботи виставки «Деревообробка» організовано міні-фабрику, на якій упродовж чотирьох днів демонструватимуть увесь процес виробництва меблів.

 

Тематичні розділи виставки:

- Обладнання для лісового господарства;

- Деревообробне обладнання;

- Дереворіжучий інструмент;

- Енергозбереження в деревообробці;

- Утилізація відходів деревини;

- Клеї, лаки та фарби для захисту деревини;

- Столярні та інші вироби з деревини;

- Меблева фурнітура.


Відділ лісових ресурсів, машин
та технологій Львівського ОУЛМГ

 

Христина Юшкевич обговорила шляхи співпраці з міжнародними донорами

Сьогодні у Міністерстві аграрної політики та продовольства України відбулася зустріч з представниками міжнародних донорів. У ній взяли участь Перший заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич, фахівці Представництва Європейського Союзу в Україні, Представництва Світового банку в Україні, Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) та інші.

Під час наради Христина Юшкевич поінформувала про основні проблемні питання лісової галузі та можливі шляхи їх вирішення за допомогою міжнародних донорів.

Зокрема, вона, перш за все, зупинилася на питанні удосконалення системи фінансово-економічного забезпечення ведення лісового та мисливського господарства.

«В Україні досить нерівномірна лісистість територій, і, відповідно, існує різна забезпеченість лісовими ресурсами. Тому важливим питанням є розроблення механізму із забезпечення фінансування південно-східного регіону. Цей регіон малозаліснений і потребує додаткового фінансування для покриття витрат на ведення лісового господарства. Залучення міжнародних донорів до розроблення такого механізму є дуже важливим, щоб обрати найкращу систему фінансування», - зазначила Перший заступник Голови відомства.

Вона також звернула увагу на необхідність удосконалення законодавчої бази: «Необхідно розробити пропозиції до законодавчих актів, які регулюють ведення лісового господарства. І в цих пропозиціях потрібно передбачити як механізм фінансування, так і механізм відмежування господарської функції від реалізації функцій держави».

Христина Юшкевич підкреслила, що Держлісагентство зацікавлене у юридичній підтримці з боку міжнародних організацій, адже також необхідно розробити низку інших документів, зокрема, державних стандартів, правил, які відповідатимуть сучасним вимогам та європейській практиці.

Окрім того, Перший заступник Голови відомства окреслила шляхи вирішення проблеми тіньового ринку деревини: «Подолати таке явище можливо шляхом комплексного внесення змін до законодавства та впровадженням єдиного електронного обліку деревини для всіх постійних лісокористувачів. Ця система забезпечує точний облік лісових ресурсів в online режимі за рахунок маркування деревини спеціальними бирками зі штрих-кодом та застосування мобільних електронних пристроїв при здійсненні облікових операцій в лісових умовах. Система дозволяє вести електронний облік із приймання, переміщення, інвентаризації та реалізації деревини».

Вона підкреслила, що на сьогодні електронний облік поширюється на підприємства Держлісагентства, яким підпорядковується 73% всіх лісів в Україні, а 27% - іншим лісокористувачам. «Ми зацікавленні у підтримці міжнародними донорами цього проекту, подальшому вдосконаленню електронної бази та сприянню її запровадження для всіх постійних лісокористувачів», - наголосила Христина Юшкевич.

За її словами, паралельно із введенням чіткого механізму обліку, заготівлі та реалізації деревини потрібно посилювати відповідальність за використання незаконно добутих лісоматеріалів. Такий комплекс заходів сприятиме значному обмеженню тіньового ринку.

«Розуміючи, що основними функціями лісу є екологічна і природозахисна, доречно запровадити пілотні проекти зі створення базових розсадників у кожній природній зоні із сучасною технікою лісовирощування. Паралельно з цим потрібно організовувати проекти для розроблення механізму захисту та боротьби зі шкідниками, комплексної сучасної протипожежної бази із залученням міжнародних фахівців. Використовуючи європейський досвід, потрібно активніше переходити від хімічних засобів боротьби зі шкідниками до біологічних, що є більш ефективними та не завдають шкоди лісовим насадженням. Якщо ми матимемо здоровий ліс, то буде менше санітарних рубок», - зазначила Перший заступник Голови Держлісагентства.

Як повідомила Христина Юшкевич, для розуміння того, які заходи необхідно здійснювати і на якій території, потрібно провести облік лісів, визначити їх природний, господарський стан та правовий режим. Останній облік всіх лісів України проводився ще у 1996 році, а в лісах Держлісагентства - у 2010 році.

Також вона зупинилася на питанні ведення мисливського господарства, адже воно є невід’ємним компонентом лісової галузі. «Цей напрямок необхідно вдосконалювати та розвивати. Перш за все необхідно створити мисливську службу з використанням досвіду польських колег», - сказала Христина Юшкевич.

Під час зустрічі керівник торгово-економічного відділу Представництва ЄС в Україні Ніколас Бердж порушив питання дії мораторію на експорт лісоматеріалів необроблених, зазначивши, що його введення суперечить міжнародним зобов’язанням України. Обговорюючи проекти законодавчих змін, які мають врегулювати це питання, він підкреслив, що запровадження єдиного електронного обліку деревини для всіх постійних лісокористувачів та електронної виписки сертифікатів походження є надзвичайно важливим і необхідним кроком. Однак, можливе запровадження дворівневих аукціонів продажу деревини, за його словами, порушуватиме принцип рівноправ’я для учасників ринку.

Перший заступник Голови Держлісагентства Христина Юшкевич зазначила, що до вирішення питання мораторію необхідно підходити комплексно. «Ми повинні думати також про розвиток вітчизняної деревообробної галузі, забезпечення її сировиною. Діючі умови реалізації необробленої деревини застарілі. У Держлісагентстві був розроблений новий порядок. Ми готові його обговорювати та поетапно запроваджувати», - зазначила вона.

Учасники зустрічі висловили своє бачення підтримки лісової галузі. За результатами було домовлено провести додаткову зустріч з експертами проекту, направленого на реалізацію Єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій на 2015-2020 роки.

 Прес-служба Держлісагентства

 

На Львівщині укладено Меморандум про партнерство та співробітництво для зменшення рівня корупційних ризиків у лісовому секторі Львівської області

Сьогодні, 1 червня 2016 року у приміщенні Львівської обласної державної адміністрації підписано Меморандум про партнерство та співробітництво для зменшення рівня корупційних ризиків у лісовому секторі Львівської області.

Меморандум про партнерство та співробітництво укладено між Львівською обласною державною адміністрацією, Львівською обласною радою, Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, Державною екологічною інспекцією у Львівській області, Національним лісотехнічним університетом України, Асоціацією «Кластер Деревообробки та Меблевого Виробництва» та Дунайсько-Карпатскою програмою WWF в Україні.

Метою підписання є налагодження співпраці органів державної влади з громадськістю задля зменшення рівня корупційних ризиків у лісовому секторі Львівської області та покращення інформування громадськості.

Планується вивчити питання дотримання законності при проведенні рубок в трьох державних лісогосподарських підприємствах, а саме: ДП «Львівське лісове господарство», ДП «Славське лісове господарство»  та ДП «Стрийське лісове господарство».

 


Прес-служба Львівського ОУЛМГ

 

Проводимо капітальний ремонт

Розпочато капітальний ремонт контори Боринського лісництва. Старе лісництво було збудовано в 60-х роках і потребувало змін. Заплановано провести заміну покрівлі, вікон, системи опалення, ремонт підлоги та стін.

Відновлення будівлі сприятиме покращенню умов праці працівників лісництва. Також на території цього лісництва проводиться будівництво нової лісової дороги з твердим покриттям, що значно покращить інфраструктуру лісництва. Станом на 1 березня, збудовано вже 1,4 км полотна.

Прес-служба

підприємства

 

«Держлісагентство разом з експертами Світового банку працює над удосконаленням юридичної відповідальності за порушення лісового законодавства»,- Христина Юшкевич

31 травня у представництві Світового банку відбувся круглий стіл на тему «Удосконалення юридичної відповідальності за порушення лісового законодавства», участь у якому взяли Перший заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевич, експерти, керівники обласних управлінь лісового та мисливського господарства, фахівці Держлісагентства, представники громадськості.

У ході заходу було обговорено питання про порушення дотримання вимог протипожежної безпеки в лісах, підвідомчість справ з адміністративних порушень у сфері охорони лісів, цивільно-правову відповідальність за порушення лісового законодавства, подальше удосконалення та правове забезпечення обліку деревини тощо.

«Сподіваємось, що сьогоднішня дискусія трансформується у конкретні законопроекти, а також відбудеться внесення змін до чинного законодавства всіх рівнів з урахуванням економічних і екологічних функцій лісів»,- підкреслила Перший заступник Голови Держлісагентства.

Наступним питанням порядку денного було обговорення підготовки міжвідомчого плану дій щодо запобігання незаконній заготівлі та тіньовому обігу деревини, виявлення й профілактики корупційних порушень у лісовому секторі України.

«Ми зацікавлені у спільному напрацюванні разом з експертами Світового банку єдиної позиції щодо реформування лісової галузі України»,- зазначила Христина Юшкевич.

Прес-служба Держлісагентства 

 

Відбулася колегія Державного агентства лісових ресурсів України

30 травня у Державному агентстві лісових ресурсів України відбулася колегія під головуванням Першого заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христини Юшкевич та за участі Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Кутового.

У ході засідання було окреслено основні проблемні питання галузі, які потребують негайного вирішення. Зокрема йшлося про реформування лісового господарства та фінансування підприємств східних та південних областей.

Підсумовуючи результати діяльності підприємств в осінньо-зимовий період, було зазначено про завершення терміну реалізації галузевої програми «Підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів на 2010-2015 роки».
За весь період реалізації Програми підприємствами та установами галузі було інвестовано всього майже 243 млн грн на реалізацію 956 заходів, спрямованих на підвищення енергоефективності виробництва та зменшення споживання енергоресурсів.

Загальна економія від впроваджених заходів склала понад 6 тис. тонн умовного палива.

Основні зміни в структурі енергоспоживання є наслідком позитивних процесів у теплоенергетичному господарстві, транспорті та виробництві, тобто йде поступовий перехід від традиційних до більш економічно вигідних джерел енергії.

За час реалізації програми загальне скорочення витрат енергоресурсів у галузі склало близько 10 %.

Роботи щодо підвищення енергоефективності у деревообробці та лісозаготівлях мають продовжуватись і надалі, оскільки це постійний процес розвитку підприємств.

Другим питанням порядку денного був аналіз стану справ у мисливському господарстві. Зокрема було зазначено, що в мисливському господарстві країни зайнято 6500 працівників, із них 4900 - це штатні єгері і 500 - мисливствознавці, а також в системі Держліагентства ще працює 366 державних районних мисливствознавців.

Для збільшення чисельності мисливських тварин необхідно забезпечити два головні фактори: виконання біотехнічних заходів та боротьба із браконьєрством і хижаками (вовки, лисиці, бродячі собаки).

Загальні витрати на ведення мисливського господарства в цілому по Україні за 2015 рік становили 246 млн грн. Надходження від ведення мисливського господарства становить 113 млн грн або 46% до загальних витрат.

Одна з найбільш болючих проблем, яка стоїть перед мисливським господарством України є браконьєрство. У 2015 році на порушників правил полювання складено 3237 протоколів, з них стягнуто 589 тис. грн штрафів та 167 тис. грн на відшкодування завданих збитків. До адміністративної відповідальності притягнуто 3237 порушників правил полювання, до кримінальної – 4.

«Сьогодні лісова галузь повинна довести громадськості свою професійну, економічну, соціальну, екологічну та суспільну користь»,- зазначила Перший заступник Голови Держлісагентства Христина Юшкевич, підбиваючи підсумки засідання колегії.

Прес-служба Держлісагентства
 

 

Держлісагентство має стати ініціатором змін у лісовій галузі, - Міністр Тарас Кутовий

Державне агентство лісових ресурсів України і вся лісова галузь потребує реформ. Напрацювати та здійснити їх нам необхідно спільно з працівниками галузі. На цьому наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий під час колегії відомства.

Він також підкреслив, що від кожного потрібне усвідомлення необхідності проведення реформи: «Для цього у ході дискусії та громадського обговорення нам потрібно сформувати спільну позицію. Позиція, що реформування не буде – неприйнятна, саботування не повинно бути».

Міністр закликав присутніх на колегії Держлісагентства начальників обласних управлінь активно реагувати на виклики, які існують у суспільстві. «Необхідно разом з керівництвом агентства зробити публічні, господарські, на рівні координації та взаємодії кроки. У тому числі з громадськими організаціями та медіа. Потрібно продемонструвати суспільству, що Держлісагентство відкрите до змін, бачить проблеми, і готове до їх вирішення», - зазначив Тарас Кутовий.

У свою чергу, Перший заступник Голови Держлісагентства Христина Юшкевич також наголосила на тому, що не потрібно відмежовуватися від проблем, а намагатися спільно знаходити шляхи їх вирішення. «Кожен керівник галузі в областях має напрацювати план змін, залучивши до цієї роботи фахівців, громадськість та представників засобів масової інформації. Ми повинні підняти імідж галузі. Працівники лісового господарства мають стати взірцем для всіх», - зазначила вона.

Як повідомила Христина Юшкевич, найближчим часом у Держлісагентстві буде створена нова робоча група з напрацювання дорожньої карти реформ. До неї увійдуть експерти, фахівці, науковці, представники обласних управлінь, громадських об’єднань.

«Потрібно розуміти, що реформу неможливо швидко провести, для цього потрібен час. Але необхідно активно працювати щодня. Сподіваюся, що разом ми зможемо обрати правильний шлях розвитку лісової галузі», - підкреслила Перший заступник Голови Держлісагентства.

Прес-служба Держлісагентства