Квітень 2016

Привітання зі святом Великодня

Шановні працівники лісового господарства!

 

Прийміть найщиріші вітання з нагоди найвеличнішого християнського свята – Воскресіння Христового!


Бажаю Вам щастя і радості, віри і благополуччя! Нехай чудесне свято Великодня принесе любов та світло у Вашу родину, щирість та добро у взаємини, а Україні - Миру!


Щастя Вам, міцного здоров’я та успіхів у праці на благо України.


Хай мир у серці Вашому панує.
Хай ангел Божий щастя Вам дарує. 
Ісус Христос - здоров'я шле з небес. 
Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

 


З повагою, 
за дорученням колективу

Анатолій Дейнека

Начальник Львівського обласного управління
лісового та мисливського господарства
 

Зупинимо незаконні рубки разом!

Надзвичайно актуальною загрозою для збереження лісів є незаконні рубки деревини.

З метою попередження нелегального обігу деревини і боротьби із незаконними рубками Львівським ОУЛМГ спільно з ГУ МВС України у Львівській області розроблені «Спільні заходи щодо боротьби з незаконними рубками і попередження нелегального використання деревини», якими передбачено проводити спільні рейди з охорони лісів від незаконних рубок, інших лісопорушень, з метою оперативного розслідування та оформлення матеріалів, притягнення порушників до відповідальності і відшкодування нанесених державі збитків.

В 1 кварталі 2016 року в лісогосподарськиих підприємствах Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства виявлено 154 випадки самовільних рубок, загальною кубомасою 531м3 деревини, сума шкоди завдана лісовому господарству становить 2423,2тис.грн., в тому числі виявлено Державною лісовою охороною 153 випадки (99%) самовільних рубок, загальною кубомасою 498м3 (94%) деревини, сума шкоди завдана лісовому господарству становить 2144,6тис.грн. (88%).

Об’єм самовільних рубок зменшився в порівнянні з 1 кварталом 2015 року на 62м3, що становить 10%.

З початку 2016 року рейдовими бригадами лісогосподарських підприємств проведено 333 рейди, складено 113 протоколів на лісопорушників, сума штрафів становить 13,8 тис.грн.

Для контролю, в тому числі громадського контролю за проведенням рубок та боротьби із незаконними рубками, Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства розроблені механізми громадського в лісогосподарських підприємствах управління, які затверджені рішенням сесії Львівської обласної ради від 16 лютого 2016 року №77 «Про запровадження механізмів громадського контролю за використанням та відтворенням лісових ресурсів області».

Але не дивлячись на проведені заходи факти незаконних рубок і надалі мають місце.

Так, зокрема 25 квітня 2016 року прес-служба управління СБУ у Львівській області повідомила, що в одному з державних лісових господарств Сколівського району Львівської області виявили факт незаконної вирубки деревини різних порід. Відтак державі було завдано збитків на понад 100 тис. грн. За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 191 ККУ. Тривають слідчі дії.

Львівське ОУЛМГ зацікавлене в об’єктивному і оперативному розслідуванні даної справи і буде всіляко сприяти у її розслідуванні.

Відділ охорони, захисту лісу та

мисливського господарства

Львівського ОУЛМГ
 

ЗАВЕРШУЄТЬСЯ МІСЯЧНИК ОХОРОНИ ПРАЦІ

У 2016 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією МОП відзначається під девізом «Стрес на робочому місці: колективний виклик». Одним з показників позитивної тенденції розвитку суспільства є стан здоров’я населення, зокрема працівників. Адже, від емоційного стану окремого працівника залежить якість праці. Психологічний стан та стрес на робочому місці є одним з найскладніших питань у сфері охорони праці та здоров’я  людини.

З метою вирішення питань безпеки праці у ДП «Боринський лісгосп» з 01 квітня по 30 квітня проходить Місячник охорони праці. У зазначений період визначалися та  впроваджувалися додаткові заходи щодо запобігання нещасним випадкам на виробництві.

На підприємстві було створено організаційний комітет з залученням голови профспілкового комітету по підготовці і проведенню Місячника охорони праці. Проведено перевірку всіх структурних підрозділів. Вжито заходів по усуненню  виявлених під час перевірки недоліків в роботі щодо створення працівникам безпечних і здорових умов праці. На зборах колективу було підведено підсумки. А також було наголошено й надалі дотримуватись таких основних напрямків з охорони праці як:

  • утримання виробничих будівель та споруд згідно нормативно правових актів з охорони праці та протипожежних правил;
  • утримання виробничого обладнання відповідно до вимог стандартів безпеки;
  • створення на робочих місцях безпечних та гігієнічних умов праці відповідно до вимог державних санітарно – гігієнічних правил та стандартів безпеки;
  • виконання вимог нормативних актів з охорони праці при прийомі працівників на роботу;
  • повне забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та засобами індивідуального захисту;
  • проведення працівникам періодичних медичних оглядів відповідно до вимог чинних нормативних актів Міністерства охорони здоров’я України.

По підсумках проведено преміювання за кращі показники роботи з безпеки праці в розмірі 10000грн. 

Інженер ОП ДП "Боринське ЛГ"

Турянська Л.А.

 

На колегії Держлісагентства вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

30 років пройшло з дня аварії на Чорнобильській АЕС, відгомін якої ще довго впливатиме на стан навколишнього середовища України. Понад 200 тис. га лісів потрапили до зони відчуження.

«Сьогодні ми повинні згадати всіх, хто героїчно протистояв цьому лиху. Вічна пам’ять тим, чиє життя передчасно обірвала Чорнобильська трагедія, людська шана та вдячність лісівникам героям-ліквідаторам. Вшануймо їх хвилиною мовчання», – з такими словами звернувся до присутніх на колегії Голова Державного агентства лісових ресурсів України Олександр Ковальчук.

Ніхто не залишився байдужим після перегляду фільму про роботу лісівників у зоні відчуження, відзнятого Віктором Парфенюком, начальником Відділу охорони та захисту лісів Держлісагентства, учасником ліквідації аварії на ЧАЕС, кадри якого назавжди зберегли обличчя його побратимів, скромних героїв, що пішли у вічність, залишивши по собі світлі спомини.

З нагоди цієї сумної дати 111 працівників лісової галузі нагороджено Почесними грамотами Державного агентства лісових ресурсів України.

Незважаючи на труднощі, лісова галузь демонструє позитивну динаміку своєї роботи, про що свідчать підсумки господарсько-фінансової діяльності підприємств за І квартал 2016 року – до бюджетів усіх рівнів було сплачено 682,7 млн грн податків, зборів та обов’язкових платежів.

На колегії розглядалося також питання розробки обласних програм розвитку лісового та мисливського господарства.

Група спеціалістів Держлісагентства пройшла тренінг у Міжнародному навчальному центрі лісового господарства в Анталії (Туреччина), він був присвячений вивченню системи протипожежного захисту лісів. Члени колегії мали можливість ознайомитись із цікавими матеріалами та звітом про поїздку. Зараз опрацьовується питання подальшого впровадження Угоди про співробітництво між Кабінетом Міністрів України та Урядом Турецької Республіки в галузі лісового господарства.

Прес-служба Держлісагентства
 

Про використання ресурсів деревини у 1 кварталі 2016 року лісогосподарськими підприємствами Львівського ОУЛМГ

Обсяги заготівлі деревини лісогосподарськими підприємствами Львівського ОУЛМГ залишаються практично незмінними. У першому кварталі 2016 року було заготовлено 243,3 тис. м3 деревини, що на 1,3 тис. м3 або 0,5 % менше відповідного періоду минулого року (рис.1).


При практично незмінних обсягах заготівлі деревини напрямки використання її значно змінились. Так, на внутрішній ринок України було реалізовано 144,5 тис. м3 деревини, що на 22,3 тис. м3, або 18,3 % більше відповідного періоду 2015 року. Значно зменшились обсяги експорту необробленої деревини – з 87,6 тис. м3 до 40,1 тис. м3 що на 47,5 тис. м3 або 54,2 % менше першого кварталу 2015 року (рис.2).

 

При аналізі реалізації деревини на внутрішньому ринку бачимо, що 82 % загального обсягу, або 118,5 тис. м3 реалізовано деревообробним підприємствам Львівської області. Лише 18 % загального обсягу придбано підприємствами інших областей України (рис.3).


Відділ лісових ресурсів, машин та технологій
Львівського ОУЛМГ

 

"Відсутність державного фінансування лісогосподарських підприємств південних та східних областей може спричинити стихійне лихо", - Голова Держлісагентства Олександр Ковальчук

23 квітня на Херсонщині відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань бюджету. У порядку денному було і питання державного фінансування лісогосподарських підприємств. Голова Держлісагентства Олександр Ковальчук зазначив, що складна ситуація, особливо із настанням пожежонебезпечного періоду, склалася не лише у Херсонській, а й у всіх південно-східних областях.

За його словами, відсутність фінансування призведе до повної зупинки роботи лісогосподарських підприємств південного та східного регіонів, руйнування досягнутих результатів у степовому захисному лісівництві і необоротність ерозійних процесів (на що уже витрачені значні кошти державного бюджету), втрат лісів від несанкціонованих рубок та масових пожеж тощо.

Довідково: на ведення лісового господарства в південно-східному регіоні необхідно виділити 422,6 млн грн при опрацюванні пропозицій щодо змін до Державного бюджету України на 2016 рік.

Прес-служба Держлісагентства 

 

28 квітня - Всесвітній день охорони праці

На підприємствах Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства завершується проведення Місячника охорони праці з нагоди Всесвітнього дня охорони праці, який щороку відзначається 28 квітня. Цього року він проходить під девізом «Стрес на робочому місці: колективний виклик».

Для визначення переможців конкурсу і окремих працівників за кращі показники роботи з безпеки праці, проведено на підприємствах управління обстеження, цільові перевірки і огляди-конкурси з охорони праці та культури виробництва.

Підсумки Місячника охорони праці буде підбито до 30 квітня 2016 року.


Відділ лісових ресурсів, машин та технологій
Львівського ОУЛМГ

 

"За чисте довкілля!"

Протягом 22-23 квітня 2016 року проводилась Акція «За чисте довкілля». Наше підприємство також долучилося до Акції. Протягом цих двох днів було прибрано придорожні смуги траси Львів-Ужгород, ліквідовано два стихійні сміттєзвалища, приведено до належного стану 3 місця відпочинку в Боринському та Мохнатському лісництвах, поновлено знак ДП «Боринське ЛГ» та квартальні стовпи по всіх лісництвах. Біля доріг встановили бігборди на протипожежну тематику – «Не знищ те що любиш», «Не допусти» та про засмічення – «Що ми лишаєм нащадкам?». Закликаємо всіх, хто любить ліс. Будьте відповідальними у своєму поводженні. Не завдавайте шкоди насадженням, прибирайте за собою – і ліс віддячить вам за це чистим повітрям, додасть сили вашому тілу, а душі – доброти.

Прес-служба

ДП "Боринське ЛГ"

 

 

 

 

У Держлісагентстві завершили весняну лісокультурну кампанію,- Христина Юшкевич

 

 

Станом на 21.04.2016 лісогосподарські підприємства відомства посадили 30,7 тис. га лісових культур, у тому числі 2,1 тис. га нових лісів.

Про це повідомила представникам засобів масової інформації Перший заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевич під час ділової поїздки на Чернігівщину, де вона ознайомилась із роботою лісових господарств області.

Працівники ДП «Ніжинський лісгосп» продемонстрували свої досягнення у вирощуванні сіянців дуба звичайного із закритою кореневою системою та сіянців модрини і сосни звичайної у закритому ґрунті (щороку тут вирощується 2 300 тис. штук стандартних сіянців).

У Горбачівському лісництві Остерського держлісгоспу Перший заступник Голови Держлісагентства відвідала базисний розсадник та дендропарк. Працівники лісової охорони продемонстрували свою готовність до пожежонебезпечного періоду та ознайомили з роботою телевізійної системи спостереження за лісовими пожежами.

«У 2016 році за умови належного фінансування передбачається виконати садіння і висівання лісу на 32 тис. га, з яких 4 тис. га – нові ліси. Для цього лісогосподарські підприємства виростили достатню кількість якісного садивного матеріалу», – наголосила Христина Юшкевич. 

Прес-служба Держлісагентства 

 

Підсумки Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках-2016» на Львівщині

16 квітня у День довкілля добігла кінця акція «Майбутнє лісу у твоїх руках-2016» та настав час підбивати підсумки.

У рамках останнього тижня Акції працівниками Немирівського лісництва ДП "Рава-Руське лісове господарство" та учнями шкільного лісництва Немирівської загальноосвітньої школи було посаджено 0,4 га плантації новорічних ялинок. Всього було висаджено 2000 штук ялини звичайної.

У ДП «Боринське лісове господарство» було створено шкілку з декоративного садивного матеріалу при Нижньовисоцькому шкільному лісництві площею 0,015 га. У посадці взяли участь працівники Нижньовисоцького НВК. Було висаджено 150 шт декоративних дерев та кущів: ялівець козацький, самшит, липа, кипарисовик горіхоплідний, туя західна ф. брабант, катальпа і ін.Загалом, протягом Акції на території державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ відбулось багато заходів з посадки лісу, озеленення та благоустрою парків, скверів, алей, територій сільських рад, навчальних закладів та садиб лісництв. 

Найбільш активними учасниками, які долучились до такого важливого та відповідального процесу, як створення лісів, стали представники влади, громадськість та учнівська молодь Бродівського, Дрогобицького, Жовківського, Золочівського, Перемишлянського, Самбірського, Сколівського, Старосамбірського  та Турківського районів області.


У рамках Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках-2016» лісівниками Львівщини, за участі представників влади, громадськості та учнівською молоддю:

• посаджено 198га лісових культур;

• проведено 166 ознайомчо-пізнавальних заходів та 157 заходів з благоустрою територій;

• прочитано лекції на природоохоронну тематику та проведено виховні години для учнів молодших класів в понад 100 школах, за місцем діяльності лісництв;

• проведено майстер-класи з садіння лісу, живцювання, щеплення деревних порід та посіву лісового насіння;

• 9 квітня лісівники Бібрського, Бродівського, Львівського, Самбірського, Сколівського лісгоспів та НПП «Сколівські Бескиди» спільно з громадськістю долучилися до заходів Всесвітньої ініціативи "Дерева миру";

• 14 квітня проведено обласний «Конкурс на краще шкільне лісництво», за участі команд із 17 учнівських лісництв області;

• на рівні лісогосподарських підприємств проведено конкурси на кращий твір та малюнок за темою «Людина та ліс», участь у конкурсах взяли 1242 учні загальноосвітніх навчальних закладів;

• виготовлено та розвішано 600 шпаківень, упорядковано 50 мурашників в лісах області.

Окрім традиційної посадки лісових культур, лісівники, представники районної влади, ЗМІ, громадськість та учнівська молодь, активно долучились до заходів з озеленення населених пунктів та соціальних об’єктів, зокрема:

проведено озеленення територій дошкільних установ в с. Єлиховичі, Золочівський р-н (ДП "Золочівський лісгосп), у м. Старий Самбір (ДП "Старосамбірський ЛМГ"), дитячий садок «Калинонька» в м. Стрию (ДП «Стрийський лісгосп»); 

озеленення території школи в с.Ялинкувате, Сколівський р-н (ДП «Славський лісгосп»);

озеленення території Золочівського районного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів (ДП «Золочівський лісгосп»).

доповнення парків: в с. Павлів Радехівського р-ну (ДП "Радехівський ЛМГ"), впорядкування та доповнення “Шевченкового гаю“ (Дубинське л-во, ДП «Сколівський лісгосп»).

-озеленення території церков: с.Ясінка (ДП "Турківське лісове господарство") та Підгорецької церкви св. Йосипа та Воздвиження Чесного Животворящого Хреста до 250-річчя заснування (ДП "Бродівський лісгосп").

посаджено алеї: на території Жовківської єпархії (ДП «Бродівський лісгосп»); обабіч автомобільної дороги, що веде зі села Доброгостів до села Бистрий Дрогобицького району (ДП «Дрогобицький лісгосп») ті інші заходи.


Загалом, участь у заходах Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» взяли 3682чол., з них 2492чол. – учнівська молодь, 317чол. – представники громадських організацій та ін.

Лісівники Львівщини дякують усім, хто долучився до приємного процесу садіння дерев та до заходів Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках-2016»!


Прес-служба Львівського ОУЛМГ

 

 

Наша спільна відповідальність, тому що ліс - народне багатство

Ліс – величезне, ще не до кінця нами оцінене багатство, дане Богом, а тому наш відповідальний людський обов’язок – берегти його як Господнє творіння для суспільного блага, для прийдешніх поколінь.

З давніх-давен люди бережно ставились до лісу. Він дав людині тепло, їжу, захищав від природних катаклізмів і ворогів. Люди, в свою чергу, охороняли ліс від пожеж, проводили рубки догляду за лісом, вирубували стиглий і перестійний ліс, а на його місце саджали молоді саджанці. Та, на превеликий жаль, ситуація зараз докорінно змінилася. Сьогодні всі говорять: «Час такий». Не час такий, а ми самі такі. Прикладом може стати такий факт: 31.03.2016 року у Либохорівському лісництві, квартал 7 виділ 20 обходу №1, державною лісовою охороною підприємства було виявлено жителя с.Карпатське (Василя Ціка – 01.01.1980 р.н.), який прийшов вчинити самовільну порубку лісу, і його зустрів майстер лісу ввіреного обходу. На запитання, що він з бензопилою робить у лісі, лісопорушник відповів, коли завів бензопилу: «Я прийшов до лісу і зріжу собі два дерева, бо я заборгував у магазин за випивку гроші. А тебе, якщо ти будеш перешкоджати, ще й наб'ю і розіб’ю твій фотоапарат». Після цього лісопорушник зрізав два дерева, породи смерека, заподіявши державі збитків на суму 2199,03 грн. Майстром лісу на вищевказаного лісо порушника було складено протокол про адміністративне правопорушення та направлено йому повідомлення про розгляд адмінпостанови. В разі неявки лісопорушника та несплати в добровільному порядку штрафу, адмінпостанову направимо до державної виконавчої служби Турківського району для примусового виконання. А матеріали про лісо порушення будуть передані у Турківський районний суд для відшкодування нанесених збитків.

Ця незаконно зрубана деревина – далеко не та, яку використовує місцеве населення для приготування їжі та обігріву житлових приміщень. На превеликий жаль, майже вся незаконно зрубана деревина перейшла через приватні пилорами, яких у зоні діяльності нашого підприємства більше 50. Лісові масиви, де вчиняють незаконні вирубки (забираючи чотириметровий, п’ятиметровий, шестиметровий асортимент, а вершки та хвоя залишаються), захаращуються поруб очними рештками. І роблять це самі жителі, особливо в лісофондах Либохорівського (с.Карпатське, с.Либохора), Яблунського (с.В.Яблунька, с.Боберка), Боринського (с.Яблунів, с.Н.Висоцьке) лісництв.

Від імені працівників лісової охорони, закликаю громадян повернутися обличчям до вирішення цієї проблеми, адже за незаконну вирубку лісів передбачена адміністративна, а в деяких випадках і кримінальна відповідальність.

Василь Ковальчин

Провідний інженер о/з лісу ДП «Боринське ЛГ»

Районна газета «Бойківщина»

Випуск № 16 від 15.04.2016 року, с.4

 

Проведення Акції "Майбутнє лісу - у твоїх руках"

14 квітня 2016 року в рамках Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» ДП «Боринське лісове господарство» було створено шкілку з декоративного садивного матеріалу при Нижньовисоцькому шкільному лісництві площею 0,015 га. До посадки було залучено працівників Нижньовисоцького НВК. Було висаджено 150 шт таких декоративних дерев та кущів: ялівець козацький, самшит, липа, кипарисовик горіхоплідний, туя західна ф. брабант, катальпа бігнонієвидна.

Прес-служба

ДП "Боринське ЛГ"

 

 

 

Визначено переможців

12 квітня в приміщенні Боринського НВК ДП «Боринське лісове господарство» спільно з відділом освіти Турківської РДА при підтримці керівництва Регіонального ландшафтного парку «Надсянський» провели конкурс на кращий дитячий твір та кращий дитячий малюнок на тему «Людина та Ліс» в рамках Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». Метою конкурсу було виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, збагачення зацікавленості у збереженні лісових насаджень, дотримання правил поведінки в лісі, поширення знань про ліс.

В конкурсі прийняли участь учні таких шкіл:Бітлянського, Боринського, Сигловатського, Верхненського, Верхньояблунського, Либохорівського, Нижньотурівського та Нижньовисоцького НВК. Всього в конкурсі взяли участь 26 учнів.

Визначення переможців проходило в двох номінаціях – «Кращий дитячий малюнок» та «Кращий дитячий твір».

В номінації «Кращий дитячий малюнок»:

- перше місце – учениця 3 класу Бітлянського НВК Сокаль Юлія,

- друге місце – учень 4 класу Матківського НВК Павко Ігор,

- третє місце розділили між собою – учень 3 класу Нижньовисоцького НВК Щебликин Максим та учень 2 класу Боринського НВК Рик Андрій.

В номінації «Кращий дитячий твір»:

- перше місце – учениця 7 класу Верхненського НВК Москаль Інна,

- друге місце – учень 8 класу Матківського НВК Височанський Сергій,

- третє місце також розділили між собою – учениця 7 класу Боринського НВК Кріль Тетяна та учениця Верхньояблунського НВК Іванюк Наталія.

Переможців нагороджено грошовими преміями в розмірі 500, 400 та 300 грн.

Прес-служба

ДП «Боринське ЛГ»

 

 

Спільними зусиллями садимо ліс

Протягом багатьох років, що стало вже й традицією, наше підприємство залучає до створення лісових культур представників органів місцевого самоврядування, духовенство та небайдужих жителів району. Цей рік  не став винятком. Так, в суботу 9 квітня, відбулася посадка лісових культур в Боринському лісництві в кв 43 вид 11. В цьому заході взяли участь: Голова Турківської РДА Лабецький Олександр Миронович, Голова Турківської районної ради Лозюк Володимир Омельянович, голова Нижньовисоцької сільської ради Ірод Ярослав Васильович, настоятель Церкви Пресвятої Трійці УПЦКП с.Нижнє Висоцьке о.Роман та працівники контори ДП «Боринське ЛГ». Після освячення сіянців всі приступили до роботи. Загалом на площі 1,0 га було посаджено 4 тис.шт. сіянців ялиці білої, 950 шт. сіянців клена-явора та 50 шт. саджанців бука лісового.

Директор підприємства закликав керівництво не бути осторонь і долучатися до всіх заходів по відтворенню та збереженні лісових багатств.

Прес-служба

ДП «Боринське ЛГ»

 

 

 

Тривають лісовідновні роботи

На протязі 4-6 квітня ДП «Боринське ЛГ» було проведено ряд заходів в рамках Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках»

Зокрема було створено шкілку з декоративного садивного матеріалу при Верхньояблунському шкільному лісництві площею 0,04 га. До посадки було залучено вчителів та учнів Верхньояблунського НВК. Було висаджено 432 шт таких декоративних дерев та кущів: смерека, бук лісовий, алича, ялівець козацький, самшит, липа, кипарисовик горіхоплідний, туя західна ф. брабант, катальпа бігнонієвидна, бузок та спірея.

Також учнями Турківського НВК було створено шкілку з плодових дерев на території базового лісорозсадника та створено лісові культури в Боринському лісництві на площі 1,8 га. Школярами посаджено 6000 шт.ялиці, 1600 шт.клена-явора, 50 шт.липи, 500 шт яблуні.

В Мохнатському лісництві проведено ввід недостаючи порід на площі 1,0 га за участю громадських активістів та сільського голови Павка О.Й. Було висаджено 700 шт ялиці білої.

Окрім цього для потреб озеленення Мохнатської, Ільницької, Нижньояблунської  сільських рад та шкіл підприємством було виділено 250 шт туї  західної, 30 шт ялівця козацького, 60 шт кипарисовика горіхоплідного, 10 шт туєвика, 10 шт багряника.

Прес-служба

ДП "Боринське ЛГ"

 

«Спільно з правоохоронними органами нам вдалося зупинити один із потужних каналів тіньового обігу деревини у Волинській області», – зазначила Перший заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевич

За її словами, працівниками державної лісової охорони Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства при проведенні ревізій протягом ІІ півріччя 2015 року та І кварталу 2016 року було виявлено самовільних рубок на загальну суму 11,5 млн. грн.

«Завдяки зусиллям і злагодженій роботі лісівників Волині та співробітників Служби безпеки України, в області вдалося не лише зупинити канал тіньового обігу деревини, що надходила на нелегальні пилорами від лісопорушників, а й викрити обіг підробних документів, оскільки на їх підставі з країни експортувалася викрадена деревина. З іншого боку – крадені лісоматеріали після переробки йшли на експорт у вигляді заготовок на європіддони», – розповів в.о. начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Кватирко.

Зусилля волинських лісівників та співробітників правоохоронних органів і надалі будуть скеровані у напрямі недопущення тіньового обігу деревини.

«Це питання потребує комплексного підходу для його вирішення, адже доки триватиме нелегальний збут деревини та можливість незаконного вивозу її за кордон, доти в країні існуватиме проблема тіньового деревобізнесу», – підкреслила Христина Юшкевич.

 Прес-служба Держлісагентства

 

Відбулася прес-конференція Першого заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христини Юшкевич

За її словами, у 2015 році, незважаючи на заходи, що були вжиті з охорони лісів, обсяг незаконних рубок становив 24,1 тис. куб. м, з яких 8,8 тис. куб. м (36 %) скоєно у лісах підприємств Луганського і Донецького ОУЛМГ, розташованих у районах проведення антитерористичної операції. Загальна кількість випадків становила 6 565, або 3,7 куб. м на 1 випадок. Сума шкоди, заподіяної лісу, становила 84,7 млн грн, відшкодовано – 4,6 млн грн, або 5 %.

Усього по галузі до правоохоронних органів передано матеріали по 1 705 випадках лісопорушень, судами розглянуто 181 справу. До дисциплінарної відповідальності притягнено 1 086 посадових осіб державної лісової охорони, звільнено із займаних посад – 108.

Понад 18 тис. посадових осіб державної лісової охорони здійснюють охорону лісів, що перебувають у постійному користуванні підприємств, підпорядкованих Держлісагентству, але останнім часом незаконні рубки здійснюють злочинні угрупування з відповідним оснащенням (приладами нічного бачення, радіостанціями, вантажними автомобілями з гідроманіпуляторами тощо), які діють зухвало, переважно у нічний період, заготовляючи крупномірні дерева, в основному дуби. При цьому скоюють напади на працівників, які виконують свої посадові обов’язки з охорони лісів (за оперативними даними у поточному році було скоєно 6 таких нападів).

«Для забезпечення охорони лісів необхідна взаємодія державної лісової охорони, працівників територіальних органів поліції, Держекоінспекції, органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування, представників засобів масової інформації», – підкреслила Перший заступник Голови Держлісагентства Христина Юшкевич.

Під час заходу журналісти мали змогу отримати відповіді на запитання щодо експорту лісоматеріалів, запровадження електронного обліку деревини, який унеможливить її тіньовий обіг, тощо.

Багатьох присутніх хвилювало питання підготовки до пожежонебезпечного періоду. Зокрема, журналісти погодилися з тим, що боротьба з пожежами – це проблема загальнодержавна, вирішення якої потребує бюджетного фінансування.

Прес-служба Держлісагентства 

 

Крадії лісу нехай начуваються

Нещодавно рейдова бригада ДП «Боринське лісове господарство» виявила і затримала чергових крадіїв лісу. Зокрема жителя с.В.Яблунька Михайла Топольницького, 1979 р.н. який разом зі своїм батьком Михайлом Валерійовичем в Яблунському лісництві скоїв незаконну порубку чотирьох сироростучих дерев, чим заподіяно збитків лісовому господарству на суму 7673,00 грн. Дане лісопорушення вчинено в регіональному ландшафтному парку «Надсянський».

Другим лісопорушником також виявився житель с.В.Яблунька Нестор Шикітка, 1979 р.н. У цьому ж таки лісництві він скоїв незаконну порубку 8 сироростучих дерев і одного сухостійного. У результаті заподіяно збитків на суму 4668,74 грн. Дане лісо порушення також було вчинено в регіональному ландшафтному парку «Надсянський».

А ось житель с.Карпатське Юрій Юрочко, 1948 р.н., скоїв незаконну порубку двох сироростучих дерев, діаметром 14 см та 15 см, залишивши пень, висотою метр, в Либохорівському лісництві. Сума збитків становить 523,79 грн. Дане лісопорушення вчинено в зоологічному заказнику місцевого значення «Либохорівський».

Хочемо нагадати всім охочим до самовільних рубок, що працівники лісової охорони й надалі активно працюватимуть над виявленням подібних випадків.

Прес-служба

ДП «Боринське ЛГ»

 

Триває щорічна акція Держлісагентства «Майбутнє лісу у твоїх руках»

2 квітня відбувся черговий захід у рамках щорічної акції Держлісагентства «Майбутнє лісу у твоїх руках», у якому взяли участь Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ярослав Краснопольський, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України – керівник апарату Інна Гребенюк, Перший заступник Голови державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевич.

Садіння лісу відбулося в Іршанському лісництві ДП «Малинське лісове господарство» Житомирського ОУЛМГ.

«За останні роки в Україні спостерігається зростання екологічної свідомості громадян, формування культури поведінки на природі та активності щодо висадки дерев і створення нових лісових насаджень», – зазначила Христина Юшкевич.

У 2016 році передбачається виконати садіння і висівання лісу на 32 тис. га, з яких 4 тис. га – нові ліси. Станом на 01.04.2016 висаджено 20 тис. 783 га лісових культур, у тому числі 1 264 га нових лісів.

«Було засаджено 1,2 га лісу. Схема посадки – 5 рядків сосни та 3 рядки берези», – підсумував начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Андрій Курінський.

Усі учасники акції працювали з натхненням, бо створювали ліс майбутнього. Є прекрасна японська приказка: «Дерева висаджують пращури, а їх тінню користуються нащадки!»

Прес-служба Держлісагентства 

 

Шановні громадяни!

З настанням весни часто спостерігається випалювання сухої рослинності на полях та луках. Необдумане випалювання сухої рослинності призводить до загибелі всього живого (комах, птахів, першого приплоду зайців…) і може спричинити лісову пожежу, яка здатна за лічені хвилини знищити не один гектар лісу. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні. Зупинити вогонь, що набрав сили, буває дуже непросто. На гасіння лісових пожеж витрачаються величезні сили та засоби. При згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 – ти кілограмів мікрочастинок диму, до складу яких входить низка ракотворних сполук. З димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотрутніших для людини речовин. Про згубні наслідки випалювання свідчить загрозлива статистика останніх років, щодо поширення алергічних та ракових хвороб, які виникають через такі заходи з «поліпшення сіножатей і пасовищ». За випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю або її залишків Кодексом України «Про адміністративні правопорушення» передбачено накладення штрафу на громадян від 170 до 340 грн., а на посадових осіб від 850 до 1190 грн.

Тому, шановні громадяни, щоб ваша діяльність не стала причиною лісової пожежі будьте дуже обережними з вогнем у межах будь-якої природної території. Ніколи не підпалюйте суху траву на полях та в лісі. Якщо побачите, що це роблять інші, зупиніть їх і поясніть, чим небезпечне спалювання трави. Ніколи не розводьте багаття в недозволеному місці та не дозволяйте дітям гратися з вогнем. Якщо ж пожежа розгорілася, і ви не можете загасити її самотужки – якнайшвидше зателефонуйте до служби порятунку за телефоном „101” чи повідомте лісову охорону або органи місцевого самоврядування і вкажіть про місце загоряння та як туди добратися. 

ПАМ’ЯТАЙТЕ: Люди, котрі заявляють, що випалювання минулорічної трави потрібне, помиляються самі і вводять в оману інших. Кожен акт підпалу — це є злочин проти тендітного світу природи.

Львівське обласне управління

лісового та мисливського господарства

 

Завершене планування лісогосподарської діяльності на 2016 рік

Основна мета діяльності державних лісогосподарських підприємств Львівщини - ведення лісового та мисливського господарства, використання лісових та недеревних ресурсів, збереження лісів, охорона їх від пожеж, захист від шкідників і хвороб, посилення водоохоронних, санітарно-гігієнічних та інших корисних властивостей лісів. Для виконання цих завдань підприємства щороку розробляють виробничо-фінансові плани, в яких запланована уся їхня лісогосподарська діяльність, як в натуральних, так і в грошових показниках. 

 

На 2016 рік витрати на ведення лісогосподарської діяльності підприємств Львівського ОУЛМГ заплановано в сумі 501,6 млн. грн., в тому числі на ведення лісового господарства – 178,9 млн. грн., на збереження природно - заповідного фонду - 16,5 млн. грн., на відновлення лісів на землях, наданих у постійне користування 14,9 млн. грн. 

Слід відмітити, що вперше за роки незалежності України, на ведення лісового та мисливського господарства, охорону і захист лісів, фінансування з державного бюджету не передбачене. Усі заплановані роботи будуть виконуватися за рахунок власних коштів підприємств управління.

 

У 2016 році 9,5 млн. грн. коштів державного бюджету передбачено лише на збереження природно - заповідного фонду та функціонування Національного природного парку «Сколівські Бескиди». 

Однак, незважаючи на відсутність державної підтримки галузі, у поточному році державні лісогосподарські підприємства Львівського ОУЛМГ в повному обсязі забезпечать виконання усіх запланованих лісогосподарських заходів.

Відділ економіки та фінансів

Львівського ОУЛМГ
 

 

Наповнення бюджету — обов’язок господарюючих суб’єктів

Існування будь-якої цивілізованої держави не можливо уявити без чітко влагодженої податкової системи.

Не є винятком і Україна. Сплата податків та обов’язкових платежів у системі лісового господарства на сьогоднішній день всебічно контролюється як державними фіскальними органами, так і по галузевій вертикалі.

Всім відомо, що утриманий податок з доходів фізичних осіб перераховується до місцевого бюджету за місцем проживання працівника, а переважна більшість працівників лісового господарства проживають в сільській місцевості та малих містах. На фоні задекларованого державою підвищення ролі органів місцевого самоврядування, зокрема сільських громад, своєчасність і повнота сплати місцевих податків набуває особливої контрастності, оскільки в багатьох випадках є основною бюджетонаповнюючою складовою бюджетів сільських рад. Не менш важливу роль відіграє і частина надходжень від сплати рентної плати за використання лісових ресурсів, яка згідно Бюджетного кодексу перераховується до місцевих бюджетів. 

Львівським ОУЛМГ опрацьовано оперативну звітність підприємств, що входять до складу управління станом на 01.03.2016 р. в частині сплати податків та обов’язкових платежів.

Дані аналізу ілюструє нижченаведена діаграма.

Враховуючи, що практично всі лісові насадження це продукт праці минулих поколінь (садіння, догляд, охорона та ін.), а також приймаючи до уваги, що на протязі останніх десятиліть коштами Державного бюджету не покривалося навіть третини витрат на ведення лісового господарства, доцільним було б весь податок (рентну плату) за лісові ресурси залишити в розпорядженні місцевих громад, які знаходяться в зоні діяльності державних лісогосподарських підприємств.

Відділ бухгалтерського
обліку, звітності та внутрішнього аудиту 
Львівського ОУЛМГ
 

Проведення Акції "Майбутнє лісу - у твоїх руках"

Вже не перший рік Державне агентство лісових ресурсів спільно з Міністерством освіти і науки України проводить Акцію «Майбутнє лісу у твоїх руках», метою якої є розширення еколого-лісівничої пропаганди і просвіти населення, поширення знань про ліси та їх важливість для існування життя на планеті, виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, забезпечення зацікавленості у збереженні лісових насаджень, дотримання правил поведінки в лісі, роз'яснення широким колам громадськості важливості створення лісових насаджень, ознайомлення та надання можливості учнівській молоді, представникам громадськості взяти участь у роботах з лісовідновлення та лісорозведення , підвищення довіри громадськості до діяльності лісогосподарської галузі. Цьогоріч Акція проходить з 21 березня по 18 квітня.

В рамках проведення всеукраїнської акції по ДП «Боринське ЛГ» розроблено план проведення заходів. Зокрема нами заплановано проведення майстер-класів з живцювання та садіння лісу, конкурсів на кращий дитячий твір та малюнок, розвішування шпаківень.

До участі у конкурсі на кращий твір запрошуються учні 5-8 класів, а до участі у конкурсі на кращий малюнок запрошуються учні молодших класів (1-4 класи) загальноосвітніх навчальних закладів, розташованих на території діяльності ДП «Боринське ЛГ». На конкурс подаються роботи написані виключно на аркушах формату А-4. Об’єм твору не повинен перевищувати 3-х сторінок. На титульному аркуші необхідно вказати: 1) назву твору; 2) прізвище, ім’я автора; 3) школа, клас; 4) домашня адреса, телефон.

Конкурс пройде 12 квітня 2016 року.Переможці конкурсу відзначатимуться грошовими винагородами.За детальною інформацією звертайтесь за телефоном (068)059-15-13 

Також планується провести благоустрій території лісництв та контори лісгоспу, облаштування місць відпочинку в Мохнатському лісництві та парку ім..Б.Хмельницького в Боринському лісництві. Основним заходом проведення Акції є посадка лісових культур, яка відбудеться 9 квітня в Боринському лісництві. Для проведення заходів підприємством виділено 1000 шт декоративного садивного матеріалу для озеленення навчальних закладів та сільських рад району.

Загалом, в цьому році планується створення лісових культур на площі 27 га, догляди за лісовими культурами 1-4 річного віку планується провести на площі 228 га, лісового насіння планується заготовити 660 кг. 

Мар'яна Яцик

Інженер лісових культур

ДП «Боринське ЛГ»

Районна газета «Бойківщина»

Випуск № 14 від 01.04.2016 року, с.6

 

Майбутнє лісу у твоїх руках

Протягом 29 березня – 1 квітня, в рамках Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», відбулися посадки лісових культур в Сянківському лісництві. В Акції взяли участь жителі сіл Сянки, Бітля, Нижній Турів та Верхній Турів, громадські активісти, школярі Сянківського та Сигловатського НВК, духовенство, а також демобілізовані із зони АТО військовослужбовці Луб Дмитро Дмитрович та Самусь Володимир Романович.

Так, спільними зусиллями було посаджено 2,5 га лісових культур ялиці білої  з введенням куліс явора, в яких кожне двадцяте садивне місце – липа дрібнолиста. Загалом було посаджено 10000 сіянців, які через певний час стануть лісом.

Спільною працею ми навчимося дбати про ліс та довкілля рідного краю.

Прес-служба

ДП "Боринське ЛГ"