Грудень 2016

З привітаннями з наступаючими святами завітали колядники до нас

Сьогодні до нас завітали маленькі колядники. Вихованці Нижньояблунського та Шандровецького НВК, разом із своїми вихователями, привітали лісівників з Новим роком та Різдвяними святами.

Чарівним співом діти заполонили серця присутніх, подарувавши гарний настрій та позитивні емоції.

За гарні привітання, побажання та колядки малеча отримала солодкі подарунки та щиру вдячність.

Прес-служба підприємства

 

 

З Новим роком та Різдвом Христовим!

Результат пошуку зображень за запитом

Шановні працівники лісового господарства!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Нового Року та Різдва Христового!
Нехай магічна чарівність цих свят буде в посмішках Ваших близьких, урочистих вітаннях, особливій теплоті, радості, які створюють дивовижне відчуття світла, злагоди і щастя.
Зичимо здоров’я, здійснення всіх бажань і надій, успіхів у Ваших справах, щоб кожен день був наповнений благополуччям та мудрістю, яка допоможе здолати всі негаразди.
Щиро бажаємо радості, любові, достатку в домі, щасливої та щедрої долі, а впевненість у завтрашньому дні хай назавжди наповнює Ваші серця!


З повагою, директор ДП "Боринське ЛГ"

М.Ільницький

 

Привітання з Новим роком та Різдвом Христовим

З Новим роком, браття милі,

В новім щастю, в новій силі

Радісно вітаю вас

І бажаю, щоб в здоров”ю,

В мирі, з братньою любов”ю,

Відтепер ішов нам час.

Щирій праці Бог поможе!

Дай вам Боже все, що гоже!

Іван Франко

 

Шановні працівники лісового господарства!

Щиросердечно вітаю Вас з наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим!

Зичу Вам міцного здоров’я, щастя і радості.


Нехай прийдешній рік виправдає всі Ваші добрі прагнення і сподівання, принесе достаток і благополуччя у Ваші родини.

Нехай запанують у Ваших домівках мир і взаєморозуміння, а новонароджений Христос своєю любов’ю осяє Ваші серця.

Щасливого Нового року та Різдвяних свят!


                                                                                                                                                                                                           
       З повагою,

                                                                                                                                                за дорученням колективу

                                                                                                                              Анатолій Дейнека

                                                                                                                                    Начальник Львівського обласного управління
                                                                                                                                                                                                                    лісового та мисливського господарства

 

Лісові рейдові бригади посилено охороняють новорічні насадження та виявляють правопорушників

Державне агентство лісових ресурсів України забезпечує охорону хвойних насаджень від незаконної вирубки у новорічний період 2017 року.

Варто підкреслити, що завдяки посиленню охорони новорічних насаджень  та збільшенню кількості рейдових бригад вдається попереджати правопорушення.

На сьогодні для охорони новорічних ялинок задіяно 2 238 бригад у кількості 7 816 осіб, а минулого року працювала лише 1 181 бригада у кількості 4 488 осіб. Зазначмо, що до охоронних бригад входять службові особи державної лісової охорони, працівники Національної поліції, громадськості, екологи та журналісти.

За оперативною інформацією, вже виявлено 1 626 шт. незаконно зрубаних новорічних дерев.

Рейдовими бригадами складено більше 360 адміністративних протоколів та стягнено штрафів на суму майже 25 тис. гривень. Окрім того, за заподіяну шкоду лісу порушники відшкодували майже 125 тис. гривень.

Нагадаємо, що 15 листопада 2016 року т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич підписала наказ про заходи щодо забезпечення охорони хвойних насаджень від незаконного вирубування в новорічний період 2017 року та лист на начальників облуправлінь лісового та мисливського господарств і лісгоспів з метою запобігання незаконній заготівлі та реалізації новорічних ялинок.

Державні підприємства маркують новорічні ялинки самоклейними етикетками з номером, за яким можна перевірити легальність погодження дерева за посиланням.

Більше інформації про новорічні насадження та штрафи тут.

dklg.kmu.gov.ua

 

Про товарно-транспортну накладну ТТН – ліс

На окремі запити підприємств-споживачів деревини, які звертаються до держлісгоспів з проханням отримання додаткових паперових документів з печаткою на придбану лісопродукцію повідомляємо наступне.

Відповідно до Концепції створення єдиної державної системи електронного обліку деревини, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2009 року № 1090-р., був виданий спільний наказ Міністерства інфраструктури України, Міністерства аграрної політики та продовольства України від 29.11.2013 р. № 961/707 «Про затвердження спеціалізованої форми товарно-транспортної накладної при перевезенні деревини автомобільним транспортом (ТТН - ліс)».

В пункті 3 згаданого спільного наказу, зокрема, сказано, що товарно-транспортна накладна при перевезенні деревини автомобільним транспортом (ТТН - ліс) за формою, затвердженою пунктом 1 цього наказу, є обов'язковою для державних лісогосподарських підприємств (структурні підрозділи: лісництва, склади, цехи) при обліку, первинному відпуску та перевезенні деревини автомобільним транспортом. 

Наказом затверджено «Інструкцію щодо заповнення спеціалізованої форми товарно-транспортної накладної ТТН–ліс», якою передбачено оформлення даного документу при відпуску деревини в розрізі сортиментів або в штабелях.

Вказаний документ має всі реквізити та повністю узгоджується з вимогами, що передбачені «Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку», яке затверджене наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року N 88 та зареєстроване в Міністерстві юстиції України 5 червня 1995 р. за N 168/704. 

Виписка додаткових документів на одну партію продукції може призвести до зловживань при перепродажі її.

Враховуючи вищенаведене, управління не може зобов’язати держлісгоспи виписувати за вимогою контрагентів додаткових документів на реалізацію деревини.

Відділ бухгалтерського обліку
та звітності Львівського ОУЛМГ
 

У Держлісагентстві відбулось засідання Науково-технічної ради

21 грудня відбулось перше засідання Науково-технічної ради Держлісагентства оновленого складу, у якому взяли 22 представники наукових, освітніх, проектних, лісозахисних та інших підприємств лісової галузі, представники Держлісагентства, обласних управлінь та громадськості.

Учасники розглянули та схвалили 7 рекомендацій, розроблених Українським науково-дослідним інститутом гірського лісівництва, які стосуються різних аспектів лісогосподарської діяльності Карпатського регіону.

Під час засідання розглянуто документи, представлені на розгляд Науково-технічної ради, наприклад, рекомендації щодо ефективного використання клонового лісового насінництва в Карпатському регіоні та створення плантацій підвищеного генетичного рівня, не викликали зауважень присутніх. А також питання стосовно їх впровадження у виробництво (рекомендації з рубок переформування, рекомендації із заміни похідних ялинників).

Учасники зустрічі наголосили на необхідності враховувати напрацювання інституту при удосконаленні нормативно-правової бази та популяризації результатів досліджень. Особливо рекомендацій з удосконалення технологій лісозаготівель при різних способах рубок в гірських лісах Українських Карпат.

dklg.kmu.gov.ua

 

Відбулася нарада лісової охорони

19 грудня 2016 року в ДП «Боринське ЛГ» було проведено виробничу нараду з питань охорони та захисту лісу від самовільних рубок та охорона шпилькових насаджень під час ялинкової кампанії,дотримання вимог сертифікації в роботі, а також проведено навчання інженерно-технічних працівників з питань охорони праці.

Сьогодні найбільш актуальними є вміння правильно оцінювати ризики та керувати ними. Таким чином забезпечуються на робочих місцях здорові та безпечні умови праці. Здатність запобігти та швидко реагувати на порушення, досконале знання справи, обізнаність під час виконання робіт (а особливо робіт підвищеної небезпек) та прийняття правильних рішень, спрямованих на запобігання травматизму, можливе лише за умов чіткого та правильного виконання всіх функцій управління. Тому на першому місці є якість та безперервність навчання всіх працівників, особливо відповідальних за охорону праці. 

Прес-служба

підприємства

 

Першочергово для реформування галузі необхідно розробити Національну лісову програму, - Христина Юшкевич

Сьогодні під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства Тараса Кутового розпочала працювати робоча група з напрацювання напрямів реформування лісової галузі України.

Робоча група заслухала доповідь т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христини Юшкевич про поточну ситуацію в лісовій галузі України. Вона окреслила основні показники діяльності галузі за 9 місяців поточного року та порушила питання щодо збільшення відповідальності за незаконні рубки, безвідповідальне лісокористування та тіньовий обіг деревини.

Стосовно шляхів реформування галузі Христина Юшкевич підкреслила, що першочерговим завданням робочої групи має стати розробка стратегічного підходу – створення Національної лісової програми. Таку ініціативу підтримали усі учасники робочої групи.

«Головними завданнями Національної лісової стратегії повинно бути збереження існуючих лісів, які в різних регіонах України виконують різні функції. До них потрібний особливий підхід. Програма має базуватися на ексклюзивних підходах до ведення лісового господарства на Півдні, Заході, Сході, Півночі. Також вона має забезпечити збільшення лісистості шляхом нових підходів до лісорозведення, лісовідновлення та створення нових лісів. Окрім того, нам потрібно закласти основи прозорих правил ринку деревини», - наголосила т.в.о. Голови відомства.

У свою чергу, Міністр Тарас Кутовий також підкреслив, що головна мета – напрацювати матеріали та створити комплексну програму реформування, завдяки якій вдасться вдосконалити механізм управління галуззю, забезпечити функціонування прозорого ринку деревини, збереження лісу як національного багатства України.
«Проміжні рішення ні до чого не приводять. Моя думка – потрібні радикальні зважені кроки. Разом з тим, ми маємо ці кроки дуже ретельно обміркувати, щоб вони сприймалися не як знищення галузі, а як шлях до цивілізації, до відкриття нових можливостей», - сказав Тарас Кутовий.

У заході взяли участь народні депутати, керівники центральних та обласних органів виконавчої влади, науковці, експерти та представники громадськості. Також у засіданні робочої групи взяли участь Мікаел Суттер, представник Агенції з охорони навколишнього середовища (Австрія), та Вінфрід Зюсс, експерт лісового господарства (Німеччина), які виступили з доповіддю «Міжнародний досвід у реформуванні лісової галузі». 

Окрім того, Бенджамін Сінгер, представник Форуму ООН з лісів, розповів про можливості залучення міжнародної допомоги для реформування лісової галузі України за умови розробки Національної лісової програми. 

На завершення засідання, члени робочої групи затвердили Регламент засідань та перелік підгруп за напрямами: «Стратегія розвитку лісової галузі України», «Інституційна реформа» та «Ринок деревини».

dklg.kmu.gov.ua

 

Одна з проблем сьогодення мисливства України

Якщо хто не знає, і знає що не знає – того навчи.

Якщо хто знає, і не знає що знає – тому пригадай.

Якщо хто знає, і знає що знає – того наслідуй.

 Полювання було, є і буде популярним заняттям людини на дозвіллі. Ним захоплюються мільйони людей різного соціального статусу, віку і статі. Воно полонило представників різноманітних професій і за покликом душі об’єднало їх у єдину когорту мисливців. 

Полювання, як найдавніша діяльність людини, здавен основний засіб її існування збагачувало і збагачує матеріально та духовно культуру мабуть усього людства. Започатковано одночасно з появою людини воно розвивалося та змінювалося разом з нею, з іншими суспільними напрямками та прогресувало у кожного по своєму.

Удосконалюючи засоби та способи полювання людина-мисливець підсвідомо сприяла своєму загальному розвитку, зростанню своїх фізичних та розумових здібностей, вмінню здобувати не тільки їжу та хутро, а й інші продукти необхідні для свого виживання. Полювання - це послідовний витвір людини, даного Богом розвитку її таланту, який з часом став частиною її культури. 

У країнах, які вільно розвивалися протягом віків, зберегли свою культуру і національні цінності, зазвичай розвивалась і їхня корінна, самобутня мисливська культура з притаманними ритуалами, традиціями та обрядами, яка тепер є народним надбанням. 

Історично так склалося, що волелюбні, духовно багаті українці за останні століття багато чого утратили. Частково загубили свою тотожність, національну культуру, свою самосвідомість і патріотизм, а тепер відвічна нація втрачає навіть свою мову та національні особливості. Про це боляче говорити, і мабуть не на часі мисливське сьогодення, але неадекватне ставлення частини суспільства до мисливців та самого процесу полювання вимагає вносити корективи і до цієї сфери національної свідомості. На превеликий жаль, сьогодні, зокрема у нас, частина суспільства порівнює мисливців із заготівельниками м’яса. Отож хочу вас, шановні, запевнити, що справжні мисливці не мають нічого спільного з різниками. У минулому, і не обов’язково у нас, були періоди коли варварське знищували тисячі звірів заради хутра чи м’яса, птахів − тільки заради пір’я, рибу − задля заготівлі ікри. Так, це було, але це робили промисловики-заготівельники, та браконьєри до яких мисливці не мають жодних взаємин. Першими на захист тварин від такого свавілля піднялися саме мисливці, які споконвіку традиційно не тільки полювали, а й охороняли та примножували тваринний світ і передавали своє уміння та традиції з покоління в покоління. 

На сучасному етапі розвитку суспільних відносин процес полювання, власне здобуття трофея, а не м’яса чи хутра, є заключним результатом. Людей котрі займалися ловами в наших лісах, полювали на неозорих просторах здобуваючи собі їжу та одяг (хутро і перо) називають словом «мисливець», яке асоціюється з словом «мислити», а процес здобування звірів називається полювання, і власне полюючи мисливець упольовував звіра. Отже такий термін, як убити, вбивати, застрелити – у нашій мисливській термінології справжніми мисливцями не вживається, та й в усіх україномовних мисливців не має вживатися. В інших мовах подібні поєднання слів щодо полювання, та здобування звірів мабуть не існують.

Пошук оптимального варіанта стосунків людини з навколишнім середовищем сьогодні, як ніколи, актуальний. Нові соціально-економічні умови, особливо у нас, докорінно вплинули на всі галузі народногосподарського комплексу. Зростання антропогенного впливу та техногенного навантаження на довкілля, а також інтенсивне використання природних ресурсів, спричинили активне становлення найдавнішої форми взаємовідносин людини і природи – полювання, адаптуючи його до вимог сьогодення.

Сучасне мисливство виконує соціальні, екологічні та економічні функції. Соціальні функції мисливства полягають у задоволенні рекреаційних, духовних та естетичних потреб людини. Екологічні - виявляються в забезпеченні збереження біологічного різноманіття, охороні та відтворенні природних ресурсів. Економічні функції визначаються здатністю надавати різноманітні послуги і ресурси для проведення економічної діяльності. 

Крім цього, у галузі мисливського господарства ще залишаються проблемними питання культури та етики вітчизняного мисливця та етикету самого полювання. 

З метою відновлення втраченої мисливської культури, яка у нас була відома ще від княжої доби та формування сучасної позитивної громадської думки про мисливців нам не потрібно чекати, що це станеться само собою, що це зробить хтось, а не ми самі. Щоб сформувати позитивний стереотип мисливця, відновити автохтонну, самобутню Українську мисливську культуру, розвинути до міжнародних рівнів мисливську галузь, треба кожному свідомому мисливцеві розпочинати з себе і бути прикладом для інших. Адже все наше, все чого ми хочемо досягнути залежить від кожного з нас, і черговий раз, особливо із здобуттям незалежності, ми в цьому знову і знову переконуємося.


Головний мисливствознавець 
Львівського ОУЛМГ

В. Бурмас

 

Відбулись аукціонні торги

15 грудня 2016 року відбулись аукціонні торги деревиною державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ заготівлі першого кварталу 2017 року. Торги проводила Товарна Біржа «Львівська Універсальна». Торги проходили у великому залі Національного лісотехнічного університету України.

Аукціонні торги проходили у дуже напруженій обстановці. У торгах приймало участь 179 учасників з 13 областей України. Великим попитом на ринку користуються, як завжди, дубові та букові пиловники та технологічна сировина для ВТП. Однак, особливістю останніх торгів є надзвичайно великий попит на пиловник ялини та сосни. Через необґрунтоване підняття цін значна частина пиловника хвойного та техсировини на переробку хвойної були знята з торгів. 

Усі лоти, що були зняті з торгів, будуть виставлені на додаткові аукціонні торги у січні місяці 2017 року.

Подаємо кількість учасників у розрізі областей України:

- Львівська – 133 учасники – 74 % від загальної кількості;

- Івано-Франківська – 14 – 7,8 %;

- Волинська – 7 – 3,9 %;

- Закарпатська – 6 - 3,4 %;

- Рівненська – 6 – 3,4%;

- Київська – 5 – 2,8 %;

- Тернопільська – 2 – 1,1%;

- Вінницька – 1 – 0,6 %;

- Хмельницька – 1 – 0,6 %;

- Чернівецька – 1 – 0,6 %;

- Житомирська – 1 – 0,6 %;

- Харківська – 1 – 0,6 %;

- Одеська – 1 – 0,6%.

Детальний звіт про результати аукціонних торгів 15 грудня 2016 року оприлюднимо зразу після отримання інформації з товарної біржі.

Запрошуємо усіх учасників ринку приймати участь у аукціонних торгах.

Слідкуйте за нашими оголошеннями та інформацією з ТБ «Львівська Універсальна».

Відділ лісових ресурсів, машин 
та технологій Львівського ОУЛМГ

 

Ялинкова кампанія 2016-2017 р.р.

Надаємо інформацію, що 13 грудня 2016 року в Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства було проведено міжвідомчу виробничу нараду з нагоди початку ялинкової компанії 2016 - 2017 років. В нараді взяли участь перший заступник начальника управління-головний лісничий Целень Я.П., інспектор управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції у Львівській області Гараміта Р.Б., начальник відділу біоресурсів, заповідної справи та моніторингу Департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Шемелинець І.Л, заступник начальника Держекоінспекції у Львівській області Стрищак В.І., провідний спеціаліст лісового господарства ОКСЛГП «Галсільліс» Парубій Р.О., головні лісничі та інженери охорони, захисту лісу всіх державних лісогосподарських підприємств управління, військових лісгоспів та представники засобів масової інформації. 

На нараді були розглянуті питання охорони, заготівлі, маркування та реалізації новорічних ялинок.

По Львівському ОУЛМГ було видано спільний наказ №64 від 24.11.2016 р. «Про додаткові заходи щодо забезпечення охорони шпилькових насаджень від незаконних рубок в передноворічний період».

По ДП «Боринське ЛГ» згідно розпорядження №12 від 18.11.2016 р. По запобіганню знищення шпилькових насаджень (новорічних ялинок) в передноворічний період 2016 – 2017 рр. створено рейдові бригади із числа працівників державної охорони (інженери, лісничі, помічники лісничих, майстри лісу) для проведення рейдів по виявленню лісопорушень згідно графіку чергувань. Однак є результати. В ході проведення рейдів у лісовому масиві Яблунського лісництва в обході №3 кв 19 було виявлено вчинення самовільної порубки одного сироростучого дерева породи смерека (новорічна ялинка) яку вчинив житель с.Верхня Яблунька гр.. Ш., на якого було складено протокол про адміністративне правопорушення №9/7 від 09.12.2016 р. ст..65 КУпАП. Дане лісо порушення було вчинено в Регіональному ландшафтному парку «Надсянський» та згідно постанови КМУ від 24.07.2013 р. №541 такси для обчислення розміру шкоди заподіяної порушенням законодавства про природо-заповідний фонд внаслідок незаконної рубки до ступеня припинення росту d дерева у корі біля шийки кореня становить 18 см (інші зони 374 грн), але згідно п.4 даних такс за незаконне вирубування, видалення або пошкодження до ступеня припинення росту молодих хвойних  та вічнозелених дерев (віком до 41 року) в грудні – січні розмір відшкодування обчислюється для територій та об’єктів природо-заповідного  фонду, розташованих у межах населених пунктів, за цією таксою, збільшеною у чотири рази для всіх інших територій та об’єктів природо-заповідного фонду – за цією таксою, збільшеною в три рази.

Отже, внаслідок незаконної рубки  лісовому господарству було завдано шкоди (374 грн * 3 = 1122 грн). Дані матеріали про лісопорушення 12.12.2016 року було скеровано у Турківське ВП для притягнення винної особи до відповідальності.

Ми звертались до Голови Турківської РДА, Голови Турківської районної ради, до Начальника Мостиського прикордонного загону, Голови ГО «Майдан Турківщини», Голови ГО «Самооборона Турківщини», Голови ГО «Національної Гвардії Турківщини», Голови ГО «Учасників АТО Турківщини» про допомогу нашій державній лісові охороні долучитися до справи збереження лісових ресурсів та надати посильну допомогу та вжити всіх необхідних заходів по недопущенню знищення молодих шпилькових насаджень: шляхом висвітлення проблемних питань в засобах масової інформації, проведення роз’яснювальної роботи з громадськістю в т.ч. працівниками органів місцевого самоврядування, залученням небайдужих активістів громадських організацій до проведення рейдової роботи.

Проводимо роз’яснювальну роботу з учнями шкіл в зоні діяльності підприємства та опубліковано в місцевих ЗМІ статтю про запобігання незаконної вирубки шпилькових насаджень в передноворічний період 2016 – 2017 рр.

Провідний інженер

о/з лісу Ковальчин В.

 

 

На Львівщині розпочато ялинкову кампанію 2016-2017 років

13 грудня 2016 року у приміщенні Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства було проведено міжвідомчу виробничу нараду з нагоди початку ялинкової кампанії 2016-2017 років на Львівщині.

У нараді взяли участь перший заступник начальника управління-головний лісничий Целень Я.П., інспектор управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції у Львівській області Гараміта Р.Б., начальник відділу біоресурсів, заповідної справи та моніторингу Департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Шемелинець І.Л, заступник начальника Держекоінспекції у Львівській області Стрищак В.І., провідний спеціаліст лісового господарства ОКСЛГП «Галсільліс» Парубій Р.О., головні лісничі та інженери охорони, захисту лісу всіх державних лісогосподарських підприємств управління, військових лісгоспів та представники засобів масової інформації. 

На нараді були розглянуті питання охорони, заготівлі, маркування та реалізації новорічних ялинок.

На ялинкову кампанію 2016-2017 років лісогосподарські підприємства Львівського ОУЛМГ запропонували заготівлю новорічних ялинок в обсязі 14,5 тис.шт.

Середня ціна на ялинки 1-3м буде становити від 55 до 250 грн. На сайтах лісогосподарських підприємств можна дізнатися про ціну на ялинку в залежності від породи та висоти деревця.

Реалізація ялинок буде проводитися з дворів лісництв, лісгоспів, на ринках районного та місцевого значення та в місті Львові.

Як і в минулому році, кожна ялинка буде маркуватися біркою або самоклеючою стрічкою із штрих-кодом, яка містить інформацію про місце заготівлі, що підтверджує законність її реалізації.

Відпуск новорічних ялинок буде проводитись по товарно-транспортних накладних (ф-ТТН-ліс), скріплених гербовою печаткою лісогосподарського підприємства.

Для організованого проведення цьогорічної ялинкової кампанії та попередження випадків незаконної заготівлі і реалізації новорічних ялинок Львівським ОУЛМГ, Головним управлінням Національної поліції у Львівській області, Державною екологічною інспекцією у Львівській області видано спільний наказ від 24 листопада 2016 року №64 “Про додаткові заходи щодо забезпечення охорони шпилькових насаджень від незаконних рубок в передноворічний період”, яким визначений порядок реалізації та перевезення новорічних ялинок.

З ініціативи Львівського ОУЛМГ, Головою Львівської облдержадміністрації видано розпорядження від 29.11.2016р. № 930/0/5-16 «Про комплекс заходів щодо реалізації ялинок та охорони хвойних насаджень від вирубування у передноворічний період 2017 року».

З працівників державної лісової охорони, держекоінспекції, органів поліції будуть створені мобільні рейдові групи з метою охорони хвойних насаджень та перевірки законності придбання і перевезення новорічних ялинок. 

За кожну незаконно зрубану новорічну ялинку накладатиметься штраф розмір якого становить від 85,0 до 170,0 грн. та нараховуватиметься шкода завдана природному середовищу розмір якої за одне деревце в залежності від величини становить від 355 грн. і більше. (Постанова КМУ від 23.07.2008р. №665).

Наближаються свята Нового року та Різдва Христового. Звертаємось до всіх громадян - не купувати у передноворічний період незаконно зрубані ялинки без відповідного маркування. Спільними зусиллями державної лісової охорони, екоінспекції, органів поліції, засобів масової інформації та громадськості зможемо упорядкувати торгівлю новорічними ялинками та зберегти наші ліси від незаконних вирубок.

Прес-служба Львівського ОУЛМГ

ДО УВАГИ ПРЕДСТАВНИКІВ ЗМІ: Відбудеться міжвідомча виробнича нарада з приводу проведення ялинкової кампанії 2016-2017 років на Львівщині

13 грудня 2016 року о 10-00 год. в приміщенні Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства відбудеться міжвідомча виробнича нарада з наступним порядком денним:

1.Підготовка до проведення ялинкової компанії у передноворічний період 2017 року.

На нараду запрошуються головні лісничі та інженери охорони і захисту лісу лісогосподарських підприємств, правоохоронні та природоохоронні органи, представники засобів масової інформації.

Місце проведення: м. Львів, вул. Яворницького 8Б (зал засідань Львівського ОУЛМГ, ІІ-гий поверх)


Прес-служба Львівського ОУЛМГ

 

За розвитком насіннєвих центрів майбутнє здорового лісу, - Христина Юшкевич на Львівщині

 

За розвитком насіннєвих центрів майбутнє для наших поколінь, адже спеціальні технології дають змогу вирощувати стійкі до різних хвороб саджанці та вирощувати здоровий ліс. На цьому наголосила т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич, відвідавши державне підприємство «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр».

Вона ознайомилася з роботою підприємства, яке єдине в Україні застосовує сучасні технології в лісовому насінництві.

Директор насіннєвого центру розповів про технологічні процеси та особливості переробки лісонасіннєвої сировини, показав холодильні камери для зберігання насіння, технологію вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою і робочий проект розсадницького комплексу для вирощування такого матеріалу. Частина насіння у центрі використовується щороку і постійно оновлюється, є резервний фонд на випадок неврожайного року.

«Одним із завдань для Держлісагентства є співпраця з міжнародними донорами для залучення коштів чи грантів для розвитку мережі таких насіннєвих центрів», - підкреслила т.в.о. Голови відомства. 

dklg.kmu.gov.ua

 

У рамках співпраці з Форумом ООН з лісів Україна зможе отримати міжнародну допомогу для реформування лісового господарства, - Христина Юшкевич

Т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич під час зустрічі з представником секретаріату Форуму ООН з лісів Бенджаміном Сінгером обговорила подальші напрямки співпраці та процедурні питання надання донорської допомоги для реформування лісової галузі України. 

Христина Юшкевич повідомила, що цього року Держлісагентство звернулось до секретаріату Форуму ООН з лісів із запитом щодо надання фінансової підтримки у рамках глобальної мережі сприяння фінансовій підтримці лісового господарства.

«Запит був підтриманий і Держлісагентству буде надана допомога для розробки проектних пропозицій з метою отримання міжнародної технічної допомоги для удосконалення ведення лісового господарства України», - зазначила т.в.о. Голови відомства. 

Окрім того, Христина Юшкевич розповіла, що у співпраці з іншими міністерствами та відомствами будуть розроблені проектні пропозиції для представлення донорам.

За підсумками зустрічі, було домовлено, що за сприяння Форуму ООН з лісів 12-16 грудня 2016 року в Держлісагентстві відбудуться тренінги для фахівців лісового господарства щодо принципів та механізмів започаткування міжнародної технічної допомоги та отримання доступу до міжнародних фінансових механізмів у лісовому господарстві.

Довідково: Форум Організації Об'єднаних Націй з лісів був створений як допоміжний орган Економічної та Соціальної Ради ООН резолюцією 2000/35 від 18 жовтня 2000 року. Його головне завдання полягає в забезпеченні раціонального використання, збереження та збалансованого розвитку всіх типів лісів і зміцненні довгострокової політичної співпраці. Він покликаний сприяти створенню сприятливих умов для здійснення узгоджених міжнародним співтовариством дій, що стосуються лісів, на національному, регіональному і глобальному рівнях. 

У 2015 році повноваження Форуму переглянуті та удосконалені. Зокрема посилено домовленості щодо можливості фінансової підтримки збалансованому веденню лісового господарства. За наполяганням представника України досягнуто домовленостей для отримання фінансової підтримки збалансованому лісоуправлінню країнам з перехідною економікою.

dklg.kmu.gov.ua

 

Христина Юшкевич: Разом з австрійськими та німецькими фахівцями ми працюємо над створенням повноцінного лісового кадастру України

Т. в. о. Голови Держлісагентства Христина Юшкевич розповіла в інтерв'ю виданню «Gazeta.ua», що Україна підписала Меморандум про співпрацю з Австрійською Республікою, який вже найближчим часом дозволить реалізувати в Україні інвестиційні проекти, пов'язані з обліком лісового фонду та охороною лісів.

«Завдяки цьому Меморандуму ми вже активно працюємо над початком широкомасштабного тристороннього міжнародного проекту спільно з Австрією і Німеччиною, який буде реалізований в Україні. Він буде направлений, зокрема, на здійснення повноцінного державного обліку лісів і ведення державного лісового кадастру», - розповідає т. в. о. Голова Держагентства лісових ресурсів.

Також, за словами Христини Юшкевич, в цьому році розпочато реалізацію Угоди про співробітництво між Урядом Республіки Туреччина і Урядом України в галузі лісового господарства, яка була підписана ще в жовтні 2013 року. Таким чином, вже навесні 2017 року буде проведене стажування українських лісівників у Туреччині.

Як повідомлялось раніше, останній облік лісів проводився в 2011 році, але облік всіх лісів України проводився ще у 1996 році. Завдяки можливій реалізації проекту, Держлісагентство зможе ефективно організовувати охорону та захист лісів, раціональне використання лісового фонду України, відтворення лісів, здійснювати системний контроль за якісними і кількісними змінами лісів.

Прес-служба Держлісагентства

 

Ялинкова кампанія 2016-2017 р.р.

Результат пошуку зображень за запитом
Шановні громадяни, жителі сіл та міста району, адміністрація ДП “Боринське лісове господарство” звертається до Вас з проханням, якщо Вам потрібно придбати новорічну ялинку, звертайтесь до нас за адресою смт. Бориня, вул. Лісова,1 тел./факс (03269) 3-42-97.
Ціни на новорічні ялинки для гуртових покупців та в роздріб в наступних розмірах :
 
Порода Довжина, м Ціна з ПДВ, грн
Смерека до 1 м 54,00
1,1 - 1,5 60,00
1,6 - 2,0 72,00
2,1 - 3,0 84,00
Ялиця до 1 м 84,00
1,1 - 1,5 99,00
1,6 - 2,0 120,00
2,1 - 3,0 150,00
Новорічні букети 3 гілочки 21,00
5 гілочок 30,00
Ялинки новорічні більше 3,1 м реалізовувати з надбавкою породи смерека 12,00 грн.; породи ялиця 15,00 грн за кожен наступний метр висоти.
 
Для оптових покупців ціни на новорічні ялинки знижуються на:
10 % в кількості 50 і більше штук ялинок;
15 % в кількості 100 і більше штук ялинок.
Прес-служба
підприємства
 

Співчуваємо

  Колектив державного підприємства “Боринське лісове господарство” висловлює глибокі співчуття головному спеціалісту відділу лісового господарства Львівського ОУЛМГ Шаваринській Христині Володимирівні  з приводу передчасної смерті матері Валентини Олександрівни.

Вічна пам’ять.

 

Робота рейдових бригад підвідомчих підприємств

Працівники державної лісової охорони державних лісогосподарських та лісомисливських підприємств, які належать до сфери керування Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, постійно проводять рейдову роботу з охорони державного лісового фонду та державного мисливського фонду. 

На даний час, з початку 2016 року вісімнадцятьма рейдовими бригадами лісогосподарських підприємств проведено 1229 рейдів з охорони лісу та державного мисливського фонду. В результаті проведеної роботи складено 352 протоколи на лісопорушників (сума штрафів – 32,2 тис.грн., сума завданої шкоди становить 1835,4 тис.грн.), в тому числі:

- за незаконну рубку – 228 протоколів (сума штрафів – 18,9 тис.грн., сума завданої шкоди становить 1833,9 тис.грн.);

- порушення правил полювання 22 протоколи (сума штрафів – 8,2 тис.грн., сума завданої шкоди становить 1,5 тис.грн.); 

- за засмічення лісів відходами 13 протоколів (сума штрафів –2,9 тис. грн);

- за порушення вимог пожежної безпеки в лісах 89 протоколів (сума штрафів –2,2 тис. грн);

25 листопада 2016 року, під час патрулювання державною лісовою охороною ДП «Жовківський лісгосп» у В’язівському лісництві поблизу с.Мокротин, виявлено лісопорушника який скоїв самовільну рубку трьох дерев граба. Сума завданої шкоди становить 2,1 тис.грн. За даним фактом складено протокол про адміністративне правопорушення. 

Ще один випадок самовільної рубки мав місце 28 листопада 2016 року у Великомостівському лісництві поблизу с.Купичволя. Лісопорушник самовільно зрізав три дерева сосни та збирався вивести їх гужовим транспортом. Сума завданої шкоди становить 1,5 тис.грн. На лісопорушника складено протокол про адміністративне правопорушення.

26 листопада 2016 року, під час патрулювання державною лісовою охороною ДП «Старосамбірське ЛМГ» разом з бійцями Добровольчої Армії України, у Добромильському лісництві на території Слохинівської сільської ради, виявлено лісопорушника який скоїв самовільну рубку дерева ялиці білої. Сума завданої шкоди становить 3,1 тис. грн. За даним фактом складено протокол про адміністративне правопорушення.


Відділ охорони, захисту лісу та
мисливського господарства 
Львівського ОУЛМГ

 

Завершили формувати виробничу програму 1-го кварталу 2017 року

Лісогосподарські підприємства Львівського ОУЛМГ завершили формувати виробничу програму першого кварталу 2017 року. Така робота проводиться кожним підприємством з метою своєчасного формування лотів на загальні аукціонні та спеціалізовані торги, які відбудуться згідно графіку відповідно 15 та 9-го грудня 2016 року.

Таким чином, у першому кварталі 2017 року планується заготовити 194,1 тис. м3 деревини, в т. ч. від рубок головного користування – 141,7 тис. м3 та 52,4 тис. м3 від рубок пов’язаних з веденням лісового господарства.

Лісогосподарськими підприємствами на своїх цехах переробки буде перероблено біля 48,3 тис. м3 деревини. Планується випустити 10,3 тис. м3 обрізних хвойних пиломатеріалів, з яких 7,9 тис. м3 реалізувати на експорт; 4,8 тис. м3 заготовок до європіддонів, з яких 3,5 тис. м3 – на експорт; виготовити та поставити внутрішнім споживачам 7,4 тис. м3 технологічної тріски. На цехах переробки наших підприємств постійно працює 425 чоловік. 

Для потреб населення та соціальної сфери буде відпущено 27 тис. м3 дров паливних; біля 2,4 тис. м3 пиловника хвойного та 1,2 тис. м3 будівельного лісу – для будівництва та ремонту житла. В програмі також передбачено надання допомоги дровами паливними та діловим лісом учасникам АТО.

Для потреб вітчизняних деревообробних підприємств буде виставлено на загальні аукціонні торги біля 60 тис. м3 лісопродукції та 35 тис. м3 сировини – на спеціалізовані торги. Переробні підприємства зможуть на торгах придбати біля 20 тис. м3 пиловника хвойного; 2,7 тис. м3 – пиловника дубового; 6,0 тис. м3 – пиловника букового; 130 м3 – фанерної сировини дуба та 94 м3 – фанерної сировини бука; для малого та середнього бізнесу буде запропоновано понад 30 тис. м3 дров різних порід як для енергетичних потреб, так і для виготовлення колотих дров. Для фанерного виробництва виставимо для реалізації 4,3 тис. м3 фанерної сировини вільхи та берези, для плитного виробництва запропоновано понад 30 тис. м3 технологічної сировини.

Запрошуємо усіх учасників ринку – вітчизняні деревообробні підприємства, для забезпечення своїх виробничих потреб сировиною прийняти участь у аукціонних торгах (загальних – 15.12.2016 р. та спеціалізованих – 09.12.2016 р.).Загальні аукціонні торги проводитиме Товарна Біржа «Львівська Універсальна».

►ВИРОБНИЧА ПРОГРАМА на 1 квартал 2017 року по використанню лісоматеріалів необроблених по Львівському  ОУЛМГ

Відділ лісових ресурсів, машин та
 технологій Львівського ОУЛМГ

 

Держлісагентство: Питання лісової галузі потребують комплексного вирішення на законодавчому рівні

Заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар взяв участь у круглому столі «Мораторій на експорт лісу: результати та перспектива», який відбувся у конференц-залі Верховної Рада України.

У заході також взяли участь народні депутати України, виробники, експерти, громадськість та представники бізнес-асоціацій.

«Питання мораторію на експорт деревини не вирішує основні питання лісової галузі, такі як незаконна вирубка лісів, запровадження єдиної державної системи електронного обліку деревини для всіх постійних лісокористувачів, фінансування лісогосподарств південних та східних регіонів. Ці питання галузі потребують комплексного вирішення на законодавчому рівні», - зазначив Володимир Бондар.

Окрім того, заступник Голови Держлісагентства звернув увагу на боротьбу з незаконною вирубкою лісу. За його словами, вже набули чинності нові Санітарні правила в лісах України, якими жорстко обмежується здійснення суцільних санітарних рубок. Також відкрито дані про здійснення всіх видів рубок та лісорубні квитки. Ця інформація розміщується на сайтах облуправлінь та лісгоспів.

«Держлісагентством розроблений та надісланий на погодження законопроект, який передбачає посилення відповідальності за незаконну вирубку лісу. Зокрема, відбудеться значне збільшення штрафів для «чорних лісорубів» та посадових осіб, дії яких призвели до незаконної вирубки лісу. Кримінальна відповідальність разом із конфіскацією майна буде встановлена до осіб, які незаконно рубають ліс, проводять операції із незаконно добутою деревиною», - повідомив Володимир Бондар.

Заступник Голови Держлісагентства зазначив, що боротьба з незаконними рубками напряму пов’язана з питанням запровадження електронного обліку деревини для всіх постійних лісокористувачів.

«Електронний облік відбувається лиш в суб’єктах лісогосподарювання, які підпорядковані Держлісагентству, а це 73% лісів, а інші 27% - не охоплені електронним обліком», - повідомив Володимир Бондар.

Він зазначив, що за статистикою саме в цих лісах фіксується найбільше незаконних вирубок, у наслідок чого відбувається реалізація «чорного лісу», в тому числі через контрабанду.

«Держлісагентством розроблено положення про єдину державну систему електронного обліку деревини для всіх лісокористувачів, відповідний проект постанови знаходиться на етапі погодження. Але це питання також потребує врегулювання на законодавчому рівні», - зазначив Володимир Бондар.

Також заступник Голови Держлісагентства розповів про проблему недофінансування галузі.

«Однією з основних проблем галузі залишається питання фінансування лісогосподарств південних та східних регіонів, які через відсутність фінансування не здатні здійснювати свої функції. Потрібно розуміти, що ліси в цих регіонах виконують захисну та екологічну функції, і вони найбільше страждають від пожеж. Тому фінансування передусім потрібне для охорони, захисту та відновлення лісових масивів», - зазначив Володимир Бондар.

Заступник Голови Держлісагентства закликав присутніх спільними зусиллями конструктивно працювати над вирішенням проблемних питань галузі. 

dklg.kmu.gov.ua