Квітень 2014

Алея Небесної Сотні

В п’ятницю 25 квітня 2014 року ДП «Боринське лісове господарство» спільно з ДП «Турківське лісове господарство» та РЛП «Надсянський»  за участю школярів провели впорядкування території та посадку алеї присвячену пам'яті Небесної Сотні в Розлуцькому лісництві ДП «Турківське лісове господарство».   Було посаджено 48 шт туї західної, 13 шт липи дрібнолистої, 8 шт платана західного та 27 шт багряника.

 Після закінченні садіння всі учасники акції залишились задоволеними, та виявили бажання продовжити схожі  заходи.

  

Прес-служба 

ДП "Боринське ЛГ"

 

Підбито підсумки Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках»

Щорічно, з настанням весни, постає актуальне питання – благоустрій населених пунктів району, придорожніх смуг, збереження та впорядкування природоохоронних об'єктів і територій. В рамках Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» ДП «Боринське лісове господарство» надало для озеленення Нижньояблунської сільської ради, м.Турки, церкви  мучеників Макавейських  с.Ропавське, церкви Зіслання Святого Духа с.Нижнє Висоцьке понад 200 дерев та кущів туї західної, явора, горобини, кипарисовика горіхоплідного, дуба червоного, липи дрібнолистої, спіреї, самшита вічнозеленого, аронії чорноплідної.

12 квітня в приміщенні Боринського НВК ДП «Боринське лісове господарство» спільно з відділом освіти, сім'ї та молоді Турківської РДА при підтримці керівництва Регіонального ландшафтного парку «Надсянський» провели конкурс на кращий дитячий твір та кращий дитячий малюнок на тему «Людина та Ліс» в рамках Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». Метою конкурсу було виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, збагачення зацікавленості у збереженні лісових насаджень, дотримання правил поведінки в лісі, поширення знань про ліс.

В конкурсі прийняли участь учні таких шкіл: Бітлянського, Боринського, Верхньояблунського, Матківського, Сигловатського, Нижньояблунського, Шандровецького та Верхньогусненського НВК. Всього в конкурсі взяли участь 17 учнів.

Визначення переможців проходило в двох номінаціях – «Кращий дитячий малюнок» та «Кращий дитячий твір».

В номінації «Кращий дитячий малюнок»:

- перше місце – учениця 4 класу Сигловатського НВК Дуран Іванна,

- друге місце – учень 3 класу Нижньояблунського НВК Михайлишин Олег,

- третє місце – учениця 1 класу Боринського НВК Риштей Мар'яна.

В номінації «Кращий дитячий твір»:

- перше місце – учениця 8 класу Сигловацького НВК Лоцько Марина,

- друге місце – учениця 6 класу Боринського НВК Гирович Богдан,

- третє місце – учениця 5 класу Верхньогусненського НВК Лемко Василина.

Переможців нагородили грошовими преміями в розмірі 500, 400 та 300 грн. Діти, які зайняли І місце візьмуть участь в ІІ етапі конкурсу, що буде проходити в Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства 24 квітня 2014 року.

  

Також, в рамках Акції 15 квітня 2014 року  працівниками ДП «Боринське лісове господарство» було озеленено території церкви Різдва Христового у м.Турка та біля каплиці, що збудована на місці трагічної аварії рейсового автобуса, яка забрала життя 9 людей в с.Матків. На впорядкованій території було посаджено такі дерева та кущі, як береслет, туя західна, туєвик японський та самшит вічнозелений. Впорядкована територія виглядає красивою, охайною і привабливою, як і належить напередодні Великодня. Маємо надію, що рослини, які були висаджені будуть милувати око прихожан.

 Мар'яна Яцик

Інженер лісових культур

ДП «Боринське лісове господарство»

  

 

ВАЛЕРІЙ ЧЕРНЯКОВ: ПЕРЕДІ МНОЮ СТОЯТЬ ПЕРШОЧЕРГОВІ ЗАВДАННЯ ЩОДО РОЗВИТКУ ЛІСОВОЇ ГАЛУЗІ, ВИКОНАННЯ ЯКИХ МІЙ ОСОБИСТИЙ ОБОВ’ЯЗОК.

07 квітня під час проведення апаратної наради з працівниками Держлісагентства, голова Валерій Черняков окреслив основні напрямки діяльності лісової галузі та визначив головні завдання.

Голова повідомив, що з областей вже надійшла інформація, що окремі директори проводять з працівниками лісгоспів та лісництв переговори, щодо їх подальшого працевлаштування. «Вони переходять межу – радять колективам збирати гроші, які планують передати Голові в знак гарантії, що їх не звільнять. Я категорично запевняю кожного – це провокація від людей, які протягом багатьох років наживалися на державному ресурсі – лісі, і, наразі, розуміють, що втрачають «кормушку». Єдиним критерієм за яким я особисто, та моя команда будемо працювати – це професіоналізм та відповідність займаним посадам. Наголошую, що за будь-які наклепи, буду приймати жорсткі адміністративні та кадрові рішення» - запевнив присутніх Валерій Черняков.

Озвучуючи головні плани на майбутнє, Голова Держлісагентства відмітив, що лісове господарство України – одна з ключових галузей економіки. В окремих областях галузь – бюджетоутворююча. Саме тому, на лісівниках лежить велика відповідальність перед країною за її економічний розвиток. «Переді мною стоять першочергові завдання, виконання яких мій особистий обов’язок. По-перше, -  відродження та розвиток галузі, по-друге, - забезпечення прозорості та законності на ринку деревини, по-третє, - повне викорінення корупції та зловживань в галузі (будь-то реалізація деревини, закупівля мастильно-паливних чи інших технічних засобів, полювання та браконьєрство тощо), і останнє – за рахунок економічно-обґрунтованої політики в галузі організувати належний соціальний захист працівників» - повідомив Валерій Черняков . 

Доповідаючи щодо подальшої дальності ДП «Укрлісконсалтинг», Голова повідомив, що уповноваженими провоохороними органами було встановлено ряд зловживань в діяльності підприємства, яким буде дана правова та законна оцінка. Щодо його особистої позиції, він категорично проти роздутого штату працівників, та наявності їх виключно на папері. Представляючи колективу Держлісагентства нового генерального директора, яким став Стефановський Стефан Георгійович, Голова відмітив, що відтепер кадровий склад працівників державного підприємства «Укралісконсалтинг» буде відповідати виробничій доцільності та професійним вимогам.

Останнім питанням, про яке доповідав Валерій Черняков стала тема лісових пожеж. «Мені надали порівняльну аналітику щодо кількості лісових пожеж в 2011 – 2014 роках. Так, станом на 04 березня в нас сталося 116 пожеж. Я не беру до уваги минулорічні данні (сніг лежав до першої декади квітня), але у порівняні з 2012 роком, коли погодні умови були подібні сьогоднішнім, - тоді сталося 70 пожеж. Негативна тенденція збільшення кількості загорання – це не що інше, як халатність, або, навіть, диверсія. Я категорично попереджаю присутніх, також донесіть цю думку до регіонів – така поведінка неприпустима. Негайно забезпечити всі протипожежні заходи та працювати в режимі цілодобової мобілізації» - наголосив Голова Держлісагентства.

 Прес-служба Держлісагентства

http://dklg.kmu.gov.ua

 

Проведення Акції "Майбутнє лісу у твоїх руках"

З 21 березня ДП «Боринське лісове господарство»  проводить Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». Головна мета акції – підвищення іміджу лісової галузі, роз’яснення для широких кіл громадськості важливості та особливостей створення лісових насаджень, виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, дотримання правил поведінки в лісі та поліпшення екологічної ситуації у районі.

2 квітня 2014 року в рамках Акції було проведено посадку лісових культур в кв 12 вид 20 Верхньовисоцького лісництва. До неї долучились представники місцевого самоврядування та жителі села Верхнє Висоцьке. Було посаджено 1 га площі і висаджено 4 тис. сіянців ялиці та 1 тис. сіянців клена-явора.           

Також працівниками контори ДП «Боринське ЛГ»  та студентами Боринського професійного ліцею народних промислів та ремесел  було посаджено 1 га площі плантації берези повислої на території Боринського лісорозсадника (кв 1 вид.3) Було висаджено 2 тис. саджанців.

 

 

Прес-служба

ДП "Боринське лісове господарство"