Травень 2016

До уваги переробників деревини!

2 червня 2016 року на Товарній Біржі «Львівська Універсальна» відбудуться загальні аукціонні торги лісопродукцією державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ заготівлі третього кварталу 2016 року.

На торги для потреб деревообробних підприємств лісгоспами виставлено понад 50 тис. м3 лісопродукції. Всю інформацію про виставлені лоти можна отримати на сайті біржі: www. lutb.com.ua 

Запрошуємо усі деревообробні підприємства, як зацікавлені в придбанні сировини для власних потреб переробки, прийняти участь в аукціонних торгах.

АУКЦІОННІ ТОРГИ ПО ПРОДАЖУ НЕОБРОБЛЕНОЇ ДЕРЕВИНИ 02.06.2016 РОКУ

Товарна біржа «Львівська Універсальна» (ЛУТБ) проводить аукціонні торги по продажу необробленої деревини з поставкою у IІI кварталі 2016 року лісогосподарських підприємств Львівської області 

АУКЦІОННІ ТОРГИ відбудуться 02 червня 2016 року за адресою: м. Львів, вул. Стрийська, 199, 0-й рівень (Зал проведення прес-конференцій) "Арена Львів" з наступним регламентом:

Реєстрація учасників аукціонних торгів сесії № 1, № 2 та № 3 з 830 год. до 9:25 год.;

Сесія № 1– продаж лісоматеріалів круглих листяних порід (ГОСТ 9462-88): початок о 9:30 год.;

Сесія № 2 – продаж лісоматеріалів листяних порід (ГОСТ 9462-88): початок об 11:30 год.;

Сесія № 3 – продаж технологічноїсировини (ТУУ 56.196-95): початок о 12:30 год.;

Реєстрація учасників аукціонних торгів сесій № 4 та № 5 з 1300 год. до 13:55 год.;

Сесія № 4 – продаж лісоматеріалів круглих хвойних порід (ГОСТ 9463-88): початок о 14:00 год.;

Сесія № 5 – продаж лісоматеріалів (ГОСТ 9463-88): початок о 15:00 год.

Для участі в аукціонних торгах необхідно:

1. Подати маклеру ЛУТБ заявку про участь в аукціонних торгах, до якої додаються:

• нотаріально засвідчена копія свідоцтва про державну реєстрацію підприємства (юридичної особи або фізичної особи-підприємця);

• нотаріально засвідчені копії установчих документів;

• завірена печаткою та підписом керівника підприємства копія довідки з ЄДРПОУ;

• завірена печаткою та підписом керівника підприємства копія довідки про взяття на облік платника податків;

• завірені печаткою та підписом керівника підприємства копію свідоцтва про сплату ПДВ (єдиного, фіксованого податку);

• завірена печаткою та підписом керівника підприємства довідка про обсяг фактично переробленої необробленої деревини за ІІ квартал 2016 року;

• завірений печаткою та підписом керівника підприємства дозвіл Територіального управління Держгірпромнагляду на експлуатацію технологічного устаткування деревообробної промисловості;

• доручення (довіреність) уповноваженої особи з повноваженнями на участь в аукціонних торгах та правом підписання документів від імені підприємства.

2. Укласти договір про умови участі в аукціонних торгах;

3. Отримати від маклера ЛУТБ рахунки та оплатити:

• реєстраційний внесок в розмірі 480,00 грн. з ПДВ за участь в аукціонних торгах;

• гарантійний внесок у розмірі 10 % від початкової ціни лотів, заявлених на купівлю.

4. Представити на ЛУТБ документи (копії платіжних доручень), що підтверджують перерахування реєстраційного та гарантійного внесків.

Юридичні та фізичні особи-підприємці, які приймали участь в аукціонних торгах по продажу необробленої деревини з поставкою у I та ІІ кварталах 2016 року і акредитовані на ЛУТБ, додають до заявки тільки ті документи, в яких відбулися зміни або подають з заявкою лист-гарантію про відсутність змін в правовстановлюючих документах та реквізитах, а також завірену печаткою та підписом керівника підприємства довідку про обсяг фактично переробленої необробленої деревини за попередній квартал.

Заявки приймаються маклерами ЛУТБ з 17 травня 2016 року:

на телефони/факси: 032-2971825, 2407501, 2407506

на електронну адресу: lutb@ukr.net

в робочі дні з 9:00 до 18:00 за адресою : м. Львів, пр. В.Чорновола, 63, оф. 601 (Адміністративний офіс ЛУТБ).

Кінцевий термін прийняття заявок на участь в аукціонних торгах до 17:00 год. 27 травня 2016 року.

Регламент з організації підготовки та проведення аукціонних торгів по продажу необробленої деревини

Ознайомитись з лотами, що виставлені на аукціонні торги, їх переліком, об'ємами та характеристиками можна в Бюлетені аукціонних торгів

Умови купівлі-продажу можна переглянути в типовій Біржовій Угоді

Лоти, які не будуть реалізовані на сесіях №№ 1, 2, 3, 4 та 5 аукціонних торгів, після опрацювання результатів зазначених сесій, будуть виставлені на сесію аукціонних торгів № 6.

СЕСІЯ № 6 АУКЦІОННИХ ТОРГІВ відбудеться 02 червня 2016 року за адресою: м. Львів, вул. Стрийська, 199, 0-й рівень (Зал проведення прес-конференцій) "Арена Львів" з наступним регламентом:

Сесія № 6 – продаж лісоматеріалів та технологічноїсировини: початок о 16:00 год.

Для участі в сесії № 6 аукціонних торгів необхідно:

1. Подати маклеру ЛУТБ заявку по купівлі лісоматеріалів на сесії № 6 аукціонних торгів.

2. Оплатити гарантійний внесок у розмірі 10 % від початкової ціни лотів, заявлених на купівлю в сесії № 6 аукціонних торгів.

Заявки по купівлі лісоматеріалів на сесії № 6 аукціонних торгів будуть прийматись маклером ЛУТБ з 15:30 год. до 15:45 год. 02 червня 2016 року за адресою: вул. Стрийська, 199, 0-й рівень (Зал проведення прес-конференцій) "Арена Львів".

Замовники аукціонних торгів – лісогосподарські підприємства Львівської області.

Організатор аукціонних торгів – Товарна біржа "Львівська Універсальна".

Контактний телефон та місцезнаходження аукціонного комітету: тел.:+38-032-2971825, 2407501, 2407506, 2901358; адміністративний офіс ЛУТБ: пр. В.Чорновола, 63, оф. 601, м. Львів.

Відповідальна особа: Ковбан Вікторія Олександрівна – маклер по аукціонних торгах ЛУТБ; тел.: +38-032-2971825.

Відділ лісових ресурсів, машин
та технологій Львівського ОУЛМГ

 

 

Держлісагентство спільно з ДФС та Укрзалізницею визначили шляхи врегулювання ситуації на станціях "Чоп" та "Батєво"

У Державному агентстві лісових ресурсів України відбулася нарада з приводу врегулювання проблемних питань, пов’язаних з експортом лісоматеріалів за участі представників Державної фіскальної служби України, Міністерства інфраструктури України, прикордонних облдержадміністрацій. Зокрема йшлося про ситуацію, яка склалася у зв’язку із затриманням та перевіркою залізничних вагонів з деревиною на залізничних станціях «Чоп» та «Батєво» (Закарпатська обл.).

Закарпатською митницею ДФС проводяться заходи, в наслідок яких станом на 27.05.2016 р. на станціях «Чоп» та «Батєво» утворилося накопичення 169 вагонів з деревиною за товарними позиціями 4401, 4403 УКТ ЗЕД. Зазначені заходи проводяться згідно з розпорядженням Голови Закарпатської ОДА від 13.05.2016 № 236. Учасники наради зазначили, що вимоги розпорядження (у частині розмірних характеристик до дров) не відповідають положенням ГОСТ 3243-88.

Необхідно відмітити, що під час митного оформлення лісопродукції на станціях відвантаження в обов’язковому порядку здійснюється митний огляд товару співробітниками ДФС з фотофіксацією процесу завантаження. Лісогосподарські підприємства галузі протягом багатьох років співпрацюють із європейськими партнерами, здійснюючи їм поставку дров. Інформацію про деревину, що експортується підприємствами відомства зареєстровано у системі електронного обліку.

Через простої вагонів, не з вини держлісгоспів, а також за їх розвантаження та навантаження, залізниця виставляє рахунки відправникам, порушуються умови міжнародних контрактів, а держава втрачає мільйони гривень.

З метою якнайшвидшого врегулювання складної ситуації, у ході зустрічі було вирішено залучити фахівців Держлісагентства до повторної перевірки затриманої продукції для встановлення відповідності товару кодам УКТ ЗЕД та розвантажити станції переходу.

 

Прес-служба Держлісагентства

 

Проводиться обстеження природного поновлення

На виконання доручення колегії Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства від 27.04.2016 р. № 4 працівниками ДП «Боринське ЛГ» проводиться натурний огляд ділянок залишених під природне заліснення. За результатами обстеження, на ділянках, на яких виявлено недостатньою кількістю природного поновлення буде запроектовано заходи виправлення з виконанням осінь 2016 року та весна 2017 року.

Прес-служба

ДП «Боринське ЛГ»

 

 

Проведено нараду з питань переробки лісодеревини в Турківському районі

images (1)Сьогодні, 26 травня, під керівництвом голови райдержадміністрації Олександра Лабецького, за участі заступника голови райдержадміністрації Юрія Лило проведено нараду з питань переробки лісодеревини в Турківському районі. В нараді взяли участь керівники державних лісогосподарських підприємств, керівник ЛГП «Галсільліс» та підприємці району, які займаються переробкою та реалізацією лісоматеріалів.

Директор Боринського  лісового господарства, депутат обласної ради Михайло Ільницький коротко розповів про роботу його підприємства та в цілому про стан лісогосподарських підприємств після прийнятих урядом рішень щодо заборони експорту лісоділового круглого та заборони санітарних рубок.

Михайло Михайлович наголосив, що в зв’язку з тим, лісогосподарські підприємства району роблять основний акцент на реалізацію заготовленої лісгоспами деревини підприємцям району. Крім цього, він заявив, що вони готові реалізувати деревину місцевим підприємцям на 15% дешевше від аукціонної ціни, яка складеться на торгах у м.Львові. Також звернув увагу підприємців, що серед тих, що зібралися є і такі, що не купили у лісогосподарських підприємств за весь період часу жодного кубічного метра деревини.

Директор Турківського лісового господарства Василь Барабаш запевнив підприємців, що вони готові задовольнити попит і заявки підприємців на ліс діловий круглий на протязі 3-5 днів при наявності сприятливої погоди. Також він розповів, що лісгоспи не можуть реалізовувати ліс нижче собівартості та понесених затрат. Оскільки лісгоспи несуть і змушені сплачувати досить суттєве податкове навантаження. В зв’язку з цим він рекомендував підприємцям створити для себе асоціацію чи спілку переробників лісо продукції і працювати на експорт. Саме такий підхід дав би можливість підприємцям заробляти набагато більше, а лісгоспам відпускати їм ліс без економічного збитку.

Зі сторони підприємців було заявлено, що задекларована відпускна ціна лісу для них є зависокою і не дає можливості реалізувати матеріали лісопереробки на внутрішньому ринку за прийнятними цінами, які б давали хоча б мінімальний прибуток. По таких цінах можуть працювати ті, хто продає продукцію на експорт.

Крім цього обговорювались проблеми легального працевлаштування, роботи підприємців, які не є зареєстрованими, придбання та переробка краденого лісу. В результаті було досягнуто домовленості, що підприємці з розумінням відносяться до ситуації, яка склалася в зв’язку з чим вони будуть щомісяця купляти в лісогосподарських підприємствах для переробки як мінімум 30 м3 деревини.

Зі свого боку владні органи, керівники лісогосподарських підприємств будуть докладати зусиль по боротьбі з крадіжками деревини та нелегальними пилорамами.

Турківська РДА

 

Приймаємо участь у виставці

Протягом 26-28 травня в приміщенні терміналу ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» ім. Данила Галицького проходив третій Міжнарожний  агрофорум AGROPORT West Lviv 2016. На ньому було представлено декоративний садивний матеріал нашого підприємства. Представником від нашого підприємства був В.М.Ільчук.

Прес-служба

підприємства

 

Форум AGROPORT West Lviv 2016

AGROPORT West Lviv 2016 - це один з найбільших агрофорумів у Східній Європі. Цього року він проводиться у Львові та Харкові.

У Львові AGROPORT West Lviv 2016 відкрився сьогодні 26.05.2016 р. в приміщенні терміналу ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» ім. Данила Галицького.

AGROPORT West Lviv 2016 проводиться при підтримці Міністерства аграрної політики та продовольства України та Львівської обласної держадміністрації. Форум орієнтований на малі та середні фермерські господарства. Серед основних тем – тваринництво, лісівництво, вирощування органічної продукції, вирощування овочів та ягід, садівництво, а також рибне господарство.


Агрофорум AGROPORT West Lviv 2016 відкрив голова Львівської обласної державної адміністрації Синютка О.М. та перший заступник міністра агропромполітики Краснопольський Я.В. 

На форумі AGROPORT West Lviv 2016 виставлений стенд Львівського ОУЛМГ де представлено посадковий матеріал основних лісоутворюючих порід, декоративний матеріал, продукція лісопилення, а також продукція побічного користування лісу.

 

В програмі другої половини дня передбачено відвідини першим заступником мінагропром політики Краснопольським Я.В. ДП «Львівського селекційно-насіневого центру». На підприємстві планується оглянути технологію переробки насіння та вирощування посадкового матеріалу головних лісоутворюючих порід та декоративного посадкового матеріалу. Окрім того, відбудеться обговорення проблем лісової галузі Львівщини.

Відділ лісових ресурсів, машин та технологій 
Львівського ОУЛМГ

 

Держлісагентство ініціює якнайшвидше прийняття змін до Санітарних правил у лісах та Положення про реалізацію лісоматеріалів необроблених

Робочими групами при Державному агентстві лісових ресурсів України підготовлено прогресивні зміни до Санітарних правил у лісах України та доопрацьовано проект Положення про реалізацію лісоматеріалів необроблених. Про це повідомила Перший заступник Голови відомства Христина Юшкевич.

«Основні зміни до Санітарних правил стосуватимуться обмеження санітарних рубок виключно випадками очевидної природної стихії, наприклад, вітровалів, буреломів, масового всихання. Вони застосовуватимуться лише як вимушена і безальтернативна дія. Передбачатиметься повна заборона таких рубок у певних зонах – природно-заповідних об’єктах і територіях, а також в місцях гніздування рідкісних хижих птахів. Для забезпечення громадського та природоохоронного контролю здійснюватиметься попереднє оприлюднення планування рубок з обґрунтуванням їх доцільності», - підкреслила Христина Юшкевич.

Вона додала, що до складу робочої групи входили представники наукових установ, громадських екологічних організацій, експерти Світового банку, профільних міністерств і відомств, журналісти.

Інша робоча група Держлісагентства доопрацювала проект Положення про реалізацію лісоматеріалів необроблених, що сприятиме розвитку вітчизняної деревообробної галузі.

«Уперше, за участю більшості представників вітчизняних деревообробних підприємств та асоціацій, був розроблений фаховий документ, який регламентує відкриті та прозорі правила ринку лісоматеріалів необроблених. Їх реалізація здійснюватиметься виключно через аукціони. Такі заходи покращать забезпечення зростаючих потреб деревообробних підприємств у сировині та сприятимуть залученню інвестицій у галузь», - зазначила Перший заступник Голови Держлісагентства.

Також вона повідомила, що незабаром ці документи будуть подані на розгляд до Кабінету Міністрів України.

«Держлісагентство серйозно налаштоване на те, щоб унормувати правила санітарно-оздоровчих заходів у лісах з метою припинення будь-яких незаконних дій під виглядом санітарних рубок. Паралельно з цим, ми хочемо допомогти вітчизняним деревообробним підприємствам через прозорі аукціони забезпечити ресурсом виробничі потужності та працювати на благо нашої держави», - наголосила Христина Юшкевич.

Прес-служба Держлісагентства

 

Держлісагентство: Прийняття Положення про реалізацію лісоматеріалів необроблених сприятиме розвитку вітчизняної деревообробної галузі

 

 Прийняття проекту Положення про реалізацію лісоматеріалів необроблених є необхідним для встановлення чітких та прозорих правил для забезпечення розвитку вітчизняної деревообробної галузі. На цьому сьогодні наголосила Перший заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевич під час засідання робочої групи з удосконалення зазначеного  проекту документа.

 «На розширеній урядовій нараді, у якій брали участь більшість представників деревообробних підприємств та асоціацій, які і сьогодні присутні на засіданні робочої групи у Держлісагентстві, це питання широко обговорювалося. Ми дійшли висновку, що необхідно спільно доопрацювати документ, проект якого був розроблений у грудні 2015 року»,- зазначила Христина Юшкевич.

За її словами, відомство разом з представниками деревообробних підприємств та асоціацій має конструктивно опрацювати проект Положення, вийти на спільне збалансоване рішення для держави та бізнесу.

«Зі свого боку ми  докладемо максимум зусиль, щоб документ було прийнято якнайшвидше», - підкреслила Перший заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України.

Прийняття проекту Положення забезпечить нормативно-правове врегулювання механізму реалізації усіх лісоматеріалів необроблених, заготовлених постійними лісокористувачами, сприятиме відкритості і прозорості ринку лісоматеріалів необроблених, покращить забезпечення зростаючих потреб вітчизняних деревообробних підприємств у сировині, забезпечить залучення інвестицій у деревообробну галузь.

 

Прес-служба Держлісагентства

 

Шановні громадяни!

За прогнозами Укргідрометцентру України в третій декаді травня поточного року очікується значне потепління і відсутність опадів, що сприятиме підвищенню пожежної небезпеки в лісах. 

Львівське обласне управління звертається до Вас бути обережними з вогнем у межах будь-якої природної території, не розводити багаття у недозволеному місці, не дозволяти дітям гратися з вогнем. Не випадково на в’їздах до лісу присутні шлагбауми, аншлаги, що закликають громадян берегти ліс від вогню та від засмічення побутовими відходами.

З початку 2016 року рейдовими бригадами лісогосподарських підприємств управління складено 13 протоколів на порушників вимог пожежної безпеки в лісах.

Якщо ж пожежа розгорілася, і ви не можете загасити її самотужки – якнайшвидше зателефонуйте до служби порятунку за телефоном „101” чи повідомте лісову охорону (тел.297-61-21) або органи місцевого самоврядування.


Пам’ятайте! Тільки спільними зусиллями збережемо ліс від вогню.


Відділ охорони, захисту лісу та

мисливського господарства Львівського ОУЛМГ

 

Начальник управління відвідав ДП "Боринське ЛГ" з робочим візитом

19 травня 2016 р. начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Михайлович Дейнека здійснив робочу поїздку до нашого підприємства.

В ході візиту, директор підприємства ознайомив керівника управління з станом фінансово-економічної діяльності підприємства, будівництвом нових та належного утримання і використання уже існуючих лісових доріг в Боринському та Мохнатському лісництвах, а також було оглянуто теплиці для вирощування стандартного та декоративного садивного матеріалу.

Також начальник управління поспілкувався з працівниками підприємства і побажав здоров’я і успіхів на лісівничій ниві.

Прес-служба підприємства

 

Робоча група вже напрацьовує зміни до Санітарних правил в лісах України, - Христина Юшкевич


Сьогодні у Державному агентстві лісових ресурсів України розпочалися засідання робочої групи з удосконалення нормативно-правових актів щодо здійснення санітарно-оздоровчих заходів у лісах.

Перший заступник Голови Держлісагентства Христина Юшкевич, відкриваючи засідання, зазначила, що існує великий резонанс у суспільстві стосовно вирубки дерев у лісах України.

«Санітарно-оздоровчі заходи є дуже важливими, оскільки  вони направлені на запобігання  розвитку патологічних процесів, боротьбу зі шкідниками, хворобами,  протидію стихійним природним явищам та техногенним впливам. Однак  інколи ними прикриваються задля певних нелегальних дій. Тому ми створили робочу групу, щоб у найкоротші терміни розробити зміни до Санітарних правил в лісах України з метою припинення подібних явищ. Переконана, що наше основне  завдання  – збереження та примноження лісів», - наголосила Христина Юшкевич.

Крім того, вона повідомила, що Держлісагентство і Міністерство аграрної політики та продовольства України підтримують ідею залучення до складу спеціальних комісій, які видають дозволи  на санітарні рубки, більш широкого кола осіб, зокрема представників органів місцевого самоврядування.

Зазначимо, що до складу робочої групи при Держлісагентстві входять представники Мінагрополітики, Мінприроди, Держекоінспекції, обласних управлінь лісового та мисливського господарства, Українського науково-дослідного інституту гірського лісництва ім. П.С. Пастернака, Українського ордена «Знак пошани» науково-дослідного інституту лісового господарства і агролісомеліорації імені Г.М. Висоцького, Національного університету біоресурсів і природокористування України, лісозахисних підприємств, Всеукраїнської екологічної ліги, Київського еколого-культурного центру та інші.

Прес-служба Держлісагентства

 

Урядовці та деревообробники обговорили питання торгівлі необробленою деревиною

16 травня під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства Тараса Кутового відбулася розширена урядова нарада щодо врегулювання питання торгівлі необробленою деревиною та дотримання міжнародних зобов’язань України.

У нараді взяли участь заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі – Торговий представник України Наталія Микольська, Перший заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевич, представники обласних управлінь лісового та мисливського господарства, деревообробних підприємств та інші.

Під час наради обговорено питання мораторію на експорт лісоматеріалів необроблених. Зокрема, Наталія Микольська повідомила, що закон порушує міжнародні зобов’язання в рамках угоди зі Світовою організацією торгівлі та Європейським Союзом.

За словами Міністра аграрної політики та продовольства, необхідно знайти компроміс та виробити альтернативну пропозицію щодо унормування положень мораторію або його скасування. Також Тарас Кутовий підкреслив, що загалом реформування потребує вся галузь лісового господарства України.

У свою чергу, Перший заступник Голови Держлісагентства підкреслила, що зараз деревообробників найбільше турбує питання забезпечення ресурсом. «Для агентства і підприємств, які входять до сфери відомства, не має значення, кому реалізовувати деревину. На сьогодні питання не в мораторії. Все одно кожен з деревообробників говорить про проблему забезпечення ресурсом. Насправді, є питання в тому, як прозоро реалізувати деревину, щоб мати сировину для роботи і забезпечення розвитку вітчизняної деревообробної галузі», – сказала Христина Юшкевич.

За її словами, вирішити це питання допоможе прийняття Порядку реалізації необробленої деревини, проект якого у грудні 2015 року розробила робоча група за участі представників Всеукраїнської асоціації деревообробних підприємств, асоціації деревообробних та лісозаготівельних підприємств Західної України, Українського Пелетного Союзу, Київської агропромислової біржі та інших.

«Нам потрібно доопрацювати цей проект. Також до Порядку необхідно ввести норми про єдиний електронний облік деревини, який повністю унеможливить її тіньовий обіг і буде обов’язковим для всіх постійних лісокористувачів. Якщо деревообробники матимуть можливість придбати деревину на прозорому вітчизняному ринку, тоді не виникатиме питання щодо мораторію на експорт», – наголосила Христина Юшкевич.

Також вона додала, що питання деревообробної галузі не вирішуються одним мораторієм. Для розвитку галузі потрібні інвестиції, пільгові довгострокові кредити тощо.

Зазначимо, що за результатами наради її учасники домовилися найближчим часом надати пропозиції до проектів законодавчих та нормативно-правових актів з метою врегулювання питання торгівлі необробленою деревиною.

Прес-служба Держлісагентства

 

Держлісагентство перегляне та вдосконалить правила, які регулюють здійснення санітарно-оздоровчих заходів у лісах

Рисунок2
Державне агентство лісових ресурсів України планує у найкоротші терміни переглянути та вдосконалити нормативно-правові акти, які регулюють порядок здійснення санітарно-оздоровчих заходів у лісах з метою посилення їх захисних властивостей та збереження лісових насаджень від незаконних вирубок.

Про це повідомила Перший заступник Голови Держлісагентства Христина Юшкевич, коментуючи рішення Уряду про тимчасове припинення санітарно-оздоровчих заходів у лісах.

«З метою розробки  змін до Санітарних правил в лісах України, ми ініціюємо створення міжвідомчої робочої групи, до якої  запрошені фахівціМінагрополітики, Мінприроди, інших органів влади, експерти та науковці», - зазначила Христина Юшкевич.

За її словами, зміни повинні бути розроблені та подані на затвердження Урядом до кінця травня – початку червня.

«Зокрема, розглядатиметься питання внесення змін до Санітарних правил у частині залучення представників органів місцевого самоврядування до складу спеціальних комісій, за рішенням яких видаватиметься дозвіл на санітарну рубку. Ми не будемо зволікати з вирішенням цього питання. Тимчасове припинення санітарних рубок може діяти до того часу, поки ми не змінимо правила. Адже всі розуміють, що санітарно-оздоровчі заходи вкрай необхідні, їх мета – збереження лісу та запобігання розвитку патологічних процесів, боротьба зі шкідниками, хворобами, протидія стихійним природним явищам та техногенним впливам», - наголосила Христина Юшкевич.

Окрім того, як повідомила Перший заступник Голови Держлісагентства, планується обговорити питання більш широкого застосування вибіркових та поступових рубок із використанням повітряно-трелювальних установок. У свою чергу, Мінагрополітики ініціюватиме створення міжвідомчої комісії щодо перевірки стану лісів та проведення санітарно-оздоровчих заходів.

 Прес-служба Держлісагентства

 

Податки та платежі в 1-му кварталі 2016 р.

Незважаючи на відсутність фінансування з Держбюджету на покриття витрат лісогосподарської діяльності, підприємствами Львівського ОУЛМГ забезпечено виконання запланованих ними показників виробничих програм. 

При цьому в повному обсязі виплачена заробітна плата, сплачено податки та обов’язкові платежі в терміни, визначені законодавством.

Так, в цілому по управлінню станом на 01.04.2016 р., до Державного бюджету нараховано 35.6 млн. грн. з них сплачено — 26,9 млн. грн. (термін сплати окремих з них настає в травні). До місцевих бюджетів нараховано 19,0 млн. грн., сплачено, відповідно 13,1 млн. грн.

Єдиного соціального внеску нараховано за квартал 11,4 млн. грн., який також сплачений повністю.

Сплату податків та ЄСВ в розрізі підприємств відображено на діаграмі.

Відділ бухгалтерського
обліку, звітності та внутрішнього аудиту 

 

"Учнівські лісництва - це основний профорієнтаційний майданчик для залучення молоді в лісове господарство", - Христина Юшкевич

11 травня розпочав свою роботу Х Всеукраїнський зліт учнівських шкільних лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів. У цьому році, завдяки перемозі юних лісівників Трушівського шкільного лісництва, яким опікується Чигиринський лісгосп, він заслужено завітав на Черкаську землю.

Відкриваючи юнацький форум, Перший заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевич зазначила, що на сьогодні у галузі налічується 563 учнівських лісництва, в яких навчаються майже 19 тисяч дітей. 23 % учнівських лісництв забезпечені приміщеннями на базі держлісгоспів, інші функціонують на базі загальноосвітніх навчальних закладів.

Руками школярів щорічно висаджуються і доглядаються тисячі гектарів лісу, сотні тисяч дерев і кущів на територіях міст і сіл. Проводиться підгодівля мешканців лісу, вивішуються на деревах штучні гніздівлі, огороджуються мурашники, вирощується цілюща сировина лікарських рослин.

«Учнівські лісництва були і залишаються основним профорієнтаційним майданчиком для залучення молоді в лісове господарство. Я переконана, що пройде зовсім небагато часу і Ви, учасники сьогоднішнього зльоту, прийдете в лісове господарство з новими, прогресивними ідеями, з новим розумінням проблем і шляхів їх вирішення», – підкреслила Перший заступник Голови Держлісагентства.

Христина Юшкевич подякувала керівникам учнівських лісництв, які передають свій професіоналізм, досвід та любов до лісу юнакам і дівчатам, які невдовзі стануть гідними послідовниками своїх вчителів та оберуть найблагороднішу у світі професію лісівника.

Прес-служба Держлісагентства 

 

Спад експортних поставок лісоматеріалів необроблених

Після прийняття Верховною Радою Закон України про мораторій на вивезення необроблених лісоматеріалів (код 4403 УКТЗЕД) держлісгоспи Львівського ОУЛМГ різко зменшили експорт деревини в круглому виді. Так, за 4 місяці 2016 року всього в необробленому виді експортовано 54,0 т. кбм деревини, а за 4 місяці 2015 року експортовано 113,0 т. кбм деревини, що становить 48%. При цьому зменшення експорту необроблених лісоматеріалів відбулося навіть на дозволені сортимети : ділової сосни за 4 місяці 2016 року всього експортовано 15,5 т. кбм, а у відповідному періоді 2015 року 15,8 т. кбм (98%) і дров у відповідних періодах 2016р. - 38,8т. кбм та 2015р.- 53,8 т. кбм (72%).

За 4 місяці 2016 року всього поставлено лісоматеріалів необроблених на суму 1 957 000 Дол США. Середня ціна 1кбм становить 36 Дол США. І відповідно за 4 місяці 2015 року було поставлено лісоматеріалів необроблених на суму 5 975 000 Дол США. Середня ціна 1 кбм становила 53 Дол США. При цьому зріс експорт продукції переробки . Так, за 4 місяці 2016 року експортовано 5,3 т.кбм заготовок для піддонів, а у 2015 році 4,0 т.кбм (132%); пиломатеріалів хвойних експортовано у відповідний період 2016р.-9,1 т.кбм, а у 2015 р-6,3 т.кбм (144%); заготовок твердолистяних відповідно 256 кбм та 212 кбм (121%).  

Відділ лісових ресурсів,
машин та технологій Львівського ОУЛМГ

 

Україна використовуватиме досвід Туреччини щодо охорони лісів від пожеж, - Христина Юшкевич

Перший заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевич у робочому порядку обговорила з представниками Генерального директорату лісового господарства Туреччини питання співпраці та реалізації домовленостей у рамках Угоди про співробітництво між Урядами Турецької Республіки та України в галузі лісового господарства.

Основною темою обговорення стало питання охорони лісів від пожеж. «Разом з турецькими колегами ми вирішили співпрацювати у сфері розробки та впровадження плану протипожежного облаштування Миколаївської та Херсонської областей. Також під час зустрічі обговорювалася можливість передачі українській стороні техніки початкового пожежогасіння. Консультації стосовно реалізації цих проектів тривають», - зазначила Христина Юшкевич.

Окрім того, було досягнуто домовленості про проведення роботи з адаптації турецьких навчальних програм з пожежогасіння до умов України.

Обговорюючи питання охорони та захисту лісів, Христина Юшкевич запропонувала експертам з Туреччини відвідати Україну з метою оцінки заходів, необхідних для оздоровлення всихаючих ялинників Карпатського регіону та сосни на Поліссі, а також для проведення навчання представників лісозахисту, науковців та працівників лісового господарства новітнім засобам боротьби зі шкідниками та хворобами лісу.

Також під час зустрічі обговорено низку інших питань, зокрема, щодо відновлення низькопродуктивних, низькоповнотних та деградованих насаджень.

Прес-служба Держлісагентства
 

 

Основні завдання на 2016 рік та проведення весняних лісокультурних робіт

На 2016 рік обсяги лісовідновлення заплановані на площі 3075 га, з них 1455 га – садіння лісових культур, 1620 га – природне поновлення, що становить 53%. 

В першому кварталі 2016 року проведено садіння лісових культур на площі 785 га., сприяння природному поновленню забезпечено на площі 366 га, виконано заходи по доповненню лісових культур на площі 361 га. Крім цього заготовлено 580 кг. лісового насіння, з них сосни – 201кг, ялини – 179 кг та 200кг. – модрини.

Станом на 5 травня 2016 року проведено садіння лісових культур на площі 1404 га, при плані весни 1222 га, що становить 114 %. Проведено посіви у лісових розсадниках на площі понад 12,5 га та закладено шкільні відділення саджанців на площі більше 8 га.

Відділ лісового
господарства Львівського ОУЛМГ
тел. 297-61-21

 

Деревообробка 2016 - розвиваємо галузь разом!

Традиційно наприкінці весни (31 травня – 3 червня), у Львові відбувається спеціалізована виставка обладнання й інструменту для лісового господарства, деревообробної та меблевої промисловості ДЕРЕВООБРОБКА. Робота над виставковою «кипить», адже виставка відбуватиметься у новому виставковому залі ПІВДЕННИЙ-ЕКСПО (м. Львів, вул. Щирецька, 36), який є вдвічі більший за попереднє місце розташування. Тим не менше, вся площа вже зайнята, як в залі (3100 кв.м.) так і на вулиці (понад 2000 кв.м.). Це свідчить про масштабність та грандіозність виставки, а причин для цього є чимало, оскільки кількість учасників вже понад 100. Серед них є багато нових імен, як для України так і для виставки, зокрема: Kesla, Tehnika Auce SIA, SIA Balt Brand, Wravor, Gama, Salo Machinery, HSM, Байріс, Альтакс, Арпал, «Виробнича компанія «ГАЛАКТИК» ТОВ, "Північна корона+" ТОВ, "Компрессорс Інтернешнл" ТОВ, АС-Інжиніринг, "Майстер і К" ТОВ, Спецтрансзапчасть" ТОВ, Постформпласт ПП, "Голден Вуд" ПП, "ЛЮКС-Х" (ТОВ) НВП, “Промислова компанія “ЗОЛОТЕ РУНО, УКРАЇНА" ТОВ, Промстанок, ЛТЛ Груп, Woodmash, "Кам'янець-Подільськавтоагрегат" ПАТ та ін.

Цьогорічна виставка приємно здивує, адже на виставці будуть представлені сучасні технології для української лісової промисловості, подрібнювачі вітчизняного виробництва, модульні системи аспірації, обладнання лісосушильних камер, високопродуктивне лісопильне обладнання для первинної переробки, комплексні лісопильні лінії, комплексні рішення по організації нових і модернізації діючих лісопильних цехів та деревообробних виробництв, чималий асортимент високоякісної лако-фарбової продукції для різних сфер застосування та ін. 

Вражає і активність постійних учасників, які дуже ретельно готуються до виставки, щоб здивувати відвідувачів, зокрема:

Вперше на виставці буде представлений п`ятиосьовий оброблювальный центр з ЧПК Rover A виробництва Biesse Spa (ТОВ Станкодніпро); 
СП Ройек-Львів представить новинку для малих підприємств: універсальні автоматичні котли «СТОЖАРИК» потужністю 30, 50 та 95 кВт з варіантами бункера об’ємом 0,5м³ або 2,0м³;

Мост-Україна теж підготував чимало «родзинок», а саме: промисловий верстат на широку пилу для роботи з великогабаритною деревиною, LX100 - пилорама професійного класу розроблена спеціально для країн СНД, на базі ріжучої голови WM LT 10, EG350 - професійний поздовжньо-обрізний верстат для середнього бізнесу, а також зварювальне обладнання для стрічкових пил італійської компанії Viscat Fulgor;

Фірма "Фельдер Україна" демонструватиме фугувальний верстат з найдовшими столами в своєму класі та запатентованою системою строгального валу, що дозволяє отримати ідеальну чистоту поверхні. Також презентуватиметься фрезер промислового сегменту з ексклюзивною системою заміни шпинделів. І це ще далеко не весь перелік новинок від учасників. 

Крім цього, в рамках виставки заплановані заходи, які додадуть виставці ще більшої вагомості та підкріплять її статус, як основної галузевої події, зокрема: конференція «Шляхи активізації експорту деревообробниками та меблевиками України», також член УАДО ПП «Ющишин» під час виставки організовує міні-фабрику з виробництва меблів, щоб на живо показати відвідувачам виробничий процес. Але це – опосередкований результат, значно важливішою є соціальна мета проекту, що отримав назву «Покоління для покоління». В межах проекту вже згадана міні-фабрика виготовить комплект меблів для педіатричного відділення Львівської міської дитячої клінічної лікарні.

Враховуючи вище наведене, очевидно, що виставка деревообробка буде грандіозною подією у галузі, яку кожен фахівець повинен відвідати. Адже це новий формат, нові враження і нова адреса - Південний-ЕКСПО (м. Львів, вул. Щирецька, 36).

Отож, відзначте у календарі 31 травня – 3 червня 

Деревообробка 2016 - розвиваємо галузь разом!


Відділ лісових ресурсів, машин та технологій
Львівського ОУЛМГ

 

Робота рейдових бригад підвідомчих підприємств

Працівники державної лісової охорони державних лісогосподарських та лісомисливських підприємств, які належать до сфери керування Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, постійно проводять рейдову роботу з охорони державного лісового фонду та державного мисливського фонду. 

З початку 2016 року (станом на 1 травня), вісімнадцятьма рейдовими бригадами лісогосподарських підприємств проведено 388 рейдів з охорони лісу та державного мисливського фонду. В результаті проведеної роботи складено 130 протоколів на лісопорушників (сума штрафів – 15,4 тис.грн., сума завданої шкоди становить 702,8 тис.грн.), в тому числі:

- за незаконну рубку – 104 протоколи (сума штрафів – 8,6 тис.грн., сума завданої шкоди становить 701,3 тис.грн.);

- порушення правил полювання 12 протоколів (сума штрафів – 6,2 тис.грн., сума завданої шкоди становить 1,5 тис.грн.); 

- за засмічення лісів відходами 4 протоколи (сума штрафів – 0,3 тис. грн);

- за порушення вимог пожежної безпеки в лісах 10 протоколів (сума штрафів – 0,3 тис. грн);

Цього року 08 квітня 2016 року рейдовою бригадою ДП «Сколівське лісове господарство» у Верхньо-Синьовиднянському лісництві виявлено незаконну рубку дерева породи бук вчинену жителем с.Крушельниця, чим завдано шкоду лісовому господарству в розмірі 5270 грн. На даний час, лісопорушником сплачено штраф в сумі 85 грн. та відшкодовано завдану шкоду лісовому господарству.


Відділ охорони, захисту лісу та
мисливського господарства
Львівського ОУЛМГ

 

Лісова пожежа – завжди велика небезпека

У теплу та сонячну погоду в лісах збільшується кількість відпочиваючих. Однак, саме ця обставина спонукає працівників оперативно-рятувальної служби та лісівників бути вкрай пильними. Бо нерідко байдужість та безвідповідальність любителів відпочинку на природі призводить до лісових пожеж, які завдають значної шкоди лісу та довкіллю загалом. За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви, що росли десятками років. Величезної шкоди пожежі завдають фауні – гинуть птахи, звірі, знищують їхні домівки. У зв’язку з цим, ДП «Боринське лісове господарство» звертає увагу громадян на дотримання правил перебування в лісових масивах. Нашим підприємством закуплено постери, білборди на протипожежну тематику та не засмічення лісів та встановлено у лісництвах.

Шановні громадяни, щоб уникнути лісових пожеж, дотримуйтесь наступних правил:

- не розводьте багать у лісі;

- намагайтеся не палити в лісі, не кидайте недопалки на землю, особливо там, де наявна суха підстилка;

- ні в якому разі не випалюйте суху рослинність на землях лісового фонду, на землях природо заповідного фонду та на господарських землях, що знаходяться поруч з лісом;

- не створюйте смітники в лісі та на прилеглих землях, тим більше, не підпалюйте їх;

- без узгодження з постійними лісокористувачами, суворо забороняється використовувати в лісі піротехнічні засоби, інші вибухові та пожежо-небезпечні речовини.

Не зайвим буде нагадати, що відповідно до законодавства, правила пожежної безпеки в лісах є обов’язковими для виконання всіма громадянами, які з будь-яких причин перебувають в лісі. А порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою адміністративну або кримінальну відповідальність та відшкодування винуватцями завданих збитків.

Василь Ковальчин

Інженер охорони та захисту лісу

Районна газета «Бойківщина»

Випуск № 18 від 29.04.2016 року, с.8

 

ПІДБИТО ПІДСУМКИ МІСЯЧНИКА ОХОРОНИ ПРАЦІ У ЛЬВІВСЬКОМУ ОУЛМГ

На підприємствах Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства підбито підсумки Місячника охорони праці з нагоди Всесвітнього дня охорони праці, який цього року проходив під девізом «Стрес на робочому місці: колективний виклик». 

Під час проведення на підприємствах управління обстежень та цільових перевірок з охорони праці вжито відповідних заходів щодо створення працівникам безпечних і здорових умов праці, культури виробництва і їх належного санітарно-побутового обслуговування.

По результатах оглядів-конкурсів з охорони праці та культури виробництва премійовано кращі колективи структурних підрозділів – переможців конкурсу та окремих працівників за кращі показники роботи з безпеки праці на суму 122290 грн. і надано допомогу сім’ям загиблих та травмованих на виробництві працівників на суму 32240 грн.

 

Відділ лісових ресурсів, машин та технологій
Львівського ОУЛМГ

 

Держлісагентство: Україна має врегулювати питання експорту деревини відповідно до вимог СОТ та ЄС

Коментуючи питання мораторію на експорт лісоматеріалів необроблених, Перший заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич зазначила, що на сьогодні заборона стосується вивозу лісу в круглому вигляді, крім сосни, мораторій на яку вступає в дію з 2017 року.

Вона також повідомила, що питання мораторію потребує врегулювання з боку України як надійного члена Світової організації торгівлі та партнера, який повинен виконувати всі вимоги, передбачені угодою з СОТ та Європейським Союзом.

«У цій угоді є розділ, яким забороняється вводити будь-який мораторій. Загалом, український закон про мораторій ухвалювали, щоб розвивати вітчизняну деревообробку. Однак на сьогодні стало очевидним, що робити це шляхом повної заборони було неправильним», – підкреслила Перший заступник Голови Держлісагентства.

За її словами, у першу чергу, потрібно було надати пільги на ввезення матеріально-технічної бази, довгострокові кредити, тобто створити необхідні умови для вітчизняних деревообробних підприємств.

Крім того, Христина Юшкевич зазначила, що після введення мораторію в Україні виникла проблема, наприклад, з тонкомірною деревиною діаметром до 20 см. «У нас вона реалізується за мінімальною ціною, оскільки відсутній належний попит на внутрішньому ринку. Європа, у свою чергу, зацікавлена у цій деревині, тому що у них є потужності для переробки та кращої реалізації».

Відповідаючи на запитання в ефірі, як можна виправити ситуацію, Перший заступник Голови Держлісагентства повідомила, що у Парламенті був зареєстрований законопроект про відміну мораторію, розроблений Мінекономіки. «У проекті закону вводилися поняття єдиного електронного обліку, чітких і прозорих правил продажу деревини, тобто аукціони для всіх постійних лісокористувачів. Після зміни Уряду цей законопроект був відкликаний, і зараз обговорюється питання щодо уточнення положень законодавчих змін та повторного подання до Верховної Ради України», – додала вона.

За словами Христини Юшкевич, сьогодні тривають переговори з європейськими партнерами щодо узгодження всіх позицій.

Прес-служба Держлісагентства

 

Єдиний електронний облік допоможе комплексно вирішити питання незаконних дій з деревиною, - Христина Юшкевич

Під час ефіру на одному з телеканалів Перший заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич прокоментувала інформацію щодо незаконного вивозу необробленої деревини на Закарпатті.

«Одразу після оприлюднення цього факту було з’ясовано, яким підвідомчим підприємствам Держлісагентства належить деревина. Адже в лісовій галузі задіяні різні постійні лісокористувачі», – зазначила вона.

На сьогодні відомству підпорядковано 73 % лісів, а 27 % – іншим постійним лісокористувачам (комунальні підприємства, облагроліс, лісгоспи Міноборони).

«Щодо зазначеної ситуації, то зараз триває слідство. Можу сказати, що лише близько 250 кубометрів лісу були придбані у наших лісгоспах Закарпаття. На цю деревину є всі відповідні документи, це дійсно дрова. Стосовно законності вивозу всієї іншої деревини, то необхідно залучити незалежних експертів, які б надали свій висновок щодо того, чи є ця деревина дровами», – підкреслила Перший заступник Голови Держлісагентства.

На запитання щодо повторення подібних ситуацій Христина Юшкевич зазначила, що загалом це необхідно вирішувати комплексно.

«Ми працюємо в напрямі запровадження єдиного електронного обліку деревини для всіх постійних лісокористувачів, що дозволить викорінити проблему незаконного її вивозу. Такий облік надасть змогу проводити маркування, бачити вид деревини, з якої лісосіки вона заготовлена, шлях її руху до покупця», – повідомила Перший заступник Голови Держлісагентства.

Також вона зазначила, що для постійних лісокористувачів у сфері управління Держлісагентства облік запроваджено майже на 100 %.

«Якщо єдиний електронний облік деревини ми запровадимо для всіх постійних лісокористувачів, я маю на увазі також і тих 27 % в інших сферах управління, то зможемо залучити і органи митного контролю, і правоохоронні органи. Це допоможе попереджувати, оперативно виявляти та реагувати на порушення», – наголосила Христина Юшкевич.

Прес-служба Держлісагентства 

 

Держлісагентство першочергово працює над вирішенням питання фінансової підтримки південно-східних регіонів України, - Христина Юшкевич

Серед першочергових завдань відомства є вирішення питання фінансової підтримки південно-східних регіонів України. На цьому наголосила Перший заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич під час ефіру на одному з телеканалів.

Вона зазначила, що ресурсні області мають кошти на свою діяльність, а підприємства півдня та сходу, із штучно вирощеними лісами, потребують державного фінансування, особливо з настанням пожежонебезпечного періоду.

За її словами, вже розроблений та поданий до Парламенту відповідний законопроект щодо внесення змін до державного бюджету.

«Вирішивши це питання, ми зможемо контролювати протипожежний стан у лісах, підтримаємо екологічну систему і найголовніше – збережемо життя людей», – наголосила Христина Юшкевич.

Крім того, вона нагадала, що на виїзному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань бюджету обговорювалося фінансування лісової галузі: «На наступному засіданні проект закону буде розглянутий, і маю надію, що Парламент його підтримає. Також ми продовжуємо співпрацю з новим Урядом, зокрема Міністерством фінансів України, і сподіваюся, що нагальні питання галузі будуть вирішені».

Відповідаючи на запитання в студії, Перший заступник Голови Держлісагентства підкреслила, що не менш важливими завданнями відомства є забезпечення чітких і прозорих правил продажу деревини та якнайшвидше запровадження єдиного електронного обліку деревини для всіх постійних користувачів.

Прес-служба Держлісагентства