Жовтень 2015

У Мадриді підписані нові домовленості в рамках роботи процесу "Ліси Європи"

 

20 та 21 жовтня в Мадриді проведені 7-ма та Позачергові Міністерські конференції із захисту лісів Європи. За участі керівників та представників лісових адміністрацій 35 країн Європи, Європейської комісії та 17 міжнародних організацій лісового профілю вирішувались основні напрями та домовленості щодо майбутнього розвитку збалансованого лісоуправління. Участь у роботі конференцій взяли 216 учасників.

 

Присутніх було ознайомлено із останніми напрацюваннями процесу «Ліси Європи», а саме:

1. Результатами дослідження стану лісів Європи. Було зауважено, що площа та запас лісів Європи продовжує збільшуватись. 80 % лісів є доступними для заготівлі деревини (в Україні це приблизно 50 %). Щорічно ліси Європи поглинають 719 млн тонн СО2, що є суттєвим внеском у пом’якшення наслідків зміни клімату.

2. Результатами перегляду індикаторів збалансованого лісоуправління. Було вирішено не враховувати розподіл за типами лісу. У тестовому режимі додані три нові індикатори. У ході чергового дослідження стану лісів Європи буде проведено тестування щодо наявності та якості інформації за новими індикаторами. Крім того, буде продовжено процес перегляду технічної специфікації і параметрів звітності за критеріями та індикаторами збалансованого лісоуправління.

На розгляд керівників лісових адміністрацій країн Європи та Єврокомісії, представників міжнародних організацій лісового профілю були винесені такіпитання:

1. Роль лісового господарства у зеленій економіці.

2. Охорона та захист лісів у мінливому середовищі.

3. Основні досягнення процесу «Ліси Європи» за 25 років співробітництва.

4. Основні глобальні і регіональні виклики, що стосуються лісів та лісового господарства.

5. Роль лісів та лісового господарства у попередженні глобальних викликів збалансованого розвитку.

 

У ході обговорення керівники лісових адміністрацій поділились інформацією про досягнення лісового господарства своїх країн, надали загальну підтримку роботі процесу «Ліси Європи» та документам, винесеним на розгляд 7-ої Міністерської конференції із захисту лісів Європи. Єдиним виключенням була Російська Федерація. У промові її представника зазначалося про сприйняття процесу «Ліси Європи» лише як дорадчої платформи з метою сприяння роботі ООН та її організацій. Представники лісівничих організацій та спілок Європи у своїх виступах наголошували на необхідності продовження роботи з розробки юридично обов’язкової угоди щодо лісів Європи.

 В українській промові при розгляді теми «Охорона лісів у мінливому середовищі» йшлося про те, що лісівники України роблять усе від них залежне з метою покращення охорони лісів від пожеж, особливо враховуючи складну ситуацію на Сході країни. Крім того, у виступі представника від української делегації було надано загальну підтримку напрямам роботи процесу «Ліси Європи».

У ході 7-ої Міністерської конференції схвалені та підписані такі документи:

1. Декларація «25 років разом у сприянні збалансованому лісоуправлінню».

2. Резолюція «Лісовий сектор у центрі зеленої економіки».

3. Резолюція «Охорона лісів у мінливому середовищі».

4. Міністерське рішення «Майбутній напрям роботи процесу «Ліси Європи».

 

Усі підписані домовленості є добровільними.

 У ході роботи Позачергової Міністерської конференції із захисту лісів Європи було заслухано звіт керівника Міжурядового комітету з ведення переговорів (INC) пана Яна Хейно щодо роботи з підготовки проекту юридично обов’язкової угоди стосовно лісів Європи. Він висловив подяку секретаріату процесу, членам бюро INC (у тому числі і Україні) та країнам, які приймали та спонсорували проведення сесій INC. Було зазначено, що у проекті тексту угоди узгоджені всі питання, що стосуються лісів та лісового господарства, однак процедурні питання та питання функціонування секретаріату угоди залишились невирішеними внаслідок кардинально різних точок зору з цих питань серед учасників переговорів.

Під час обговорення керівники лісових адміністрацій мали нагоду висловити своє ставлення щодо майбутніх кроків у цьому напрямі. Лише деякі країни із списку виступаючих висловили чітку позицію з цього питання: Бельгія, Сербія та Україна. Вони наголосили на необхідності розробки юридично обов’язкової угоди стосовно лісів Європи. Російська Федерація висловилась за узгодження положень угоди, але лише в рамках ООН, тобто поза рамками роботи процесу «Ліси Європи».

Міністерським рішенням, підписаним учасниками конференції, схвалено результати роботи INC та вирішено повернутись до питання юридично обов’язкової угоди стосовно лісів Європи до 2020 року.

Прес-служба Держлісагентства

Перші підсумки реалізації Концепції розвитку лісового та мисливського господарства України будуть відчутні вже до кінця цього року, - заявив Голова Держлісагентства Олександр Ковальчук

Електронні держзакупівлі в лісовому господарстві заощадять до 1 млрд грн на рік, – Олександр Ковальчук.

У Держлісагентстві планують економити на електронних торгах більше 1 млрд грн на рік.

Перші підсумки реалізації Концепції розвитку лісового та мисливського господарства України будуть відчутні вже до кінця цього року. Про це заявив Голова Держлісагентства Олександр Ковальчук під час презентації документа на колегії Міністерства аграрної політики та продовольства України.

«Над документом працювали понад 60 найкращих експертів у галузі, включаючи міжнародних партнерів з ФАО та Європейського інституту сусідства та партнерства. У результаті ми отримали комплексний і покроковий план дій, який максимально відповідає сучасним реаліям лісового господарства України, враховуючи при цьому успішний досвід наших європейських сусідів – Латвії, Польщі та Болгарії», – повідомив Олександр Ковальчук.

Документ визначає 4 пріоритети розвитку галузі: реформування системи управління, створення сучасної лісової охорони, введення електронного обліку деревини для всіх лісокористувачів та перехід на електронні держзакупівлі.


Запровадження загального електронного обліку деревини Концепція передбачає з 1 липня 2016 року. Нововведення унеможливить тіньовий обіг деревини та заощадить державі до 2 млрд грн.

Метою Держлісагентства є розділення функцій господарювання, контролю та управління, що суттєво зменшить корупційні ризики.

Крім того, Олександр Ковальчук анонсував принципове оновлення конкурсної комісії з відбору директорів держпідприємств галузі.

Концепція схвалена рішенням колегії Міністерства, експертів ЄС та представників профільних асоціацій і буде передана на розгляд Кабінету Міністрів України.

Нагадаємо, що у підпорядкуванні Держлісагентства перебуває близько 73 % лісів країни, решта – 27 % належить іншим лісокористувачам. У структурі Держлісагентства показник електронного обліку деревини становить 90 %.

Прес-служба Держлісагентства

 

У Львівському ОУЛМГ відбувся семінар з впровадження вибіркової,наближеної до природи, системи рубок

За ініціативи Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства 12-13 жовтня 2015 року відбувся виїзний семінар з вивчення вибіркової, наближеної до природи, системи рубок у підвідомчих лісогосподарських підприємствах. Для участі в семінарі були запрошені проректор з наукової роботи НЛТУ України Криницький Г.Т., представники департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА, Львівської державної лісовпорядної експедиції ВО «Укрдержліспроект» та головні лісничі державних лісогосподарських підприємств.

Згідно програми семінару були відвідані дослідно-виробничі об’єкти з використанням вибіркової системи рубок в ДП «Рава-Руський лісгосп», ДП «Бібрський лісгосп», ДП «Стрийський лісгосп» та ДП «Сколівський лісгосп».

В ДП «Рава-Руський лісгосп» учасникам семінару були показані об’єкти з лісовідновлення, зокрема, створення піднаметових лісових культур бука лісового, проведення І прийому рівномірно-поступової рубки в букових деревостанах, постійну лісонасіннєву ділянку псеудотсуги Мензіса та новостворений базовий лісовий розсадник, де вирощується садивний матеріал сосни звичайної, дуба звичайного, бука лісового, ялиці білої в коробах та відкритому ґрунті. 

В ДП «Бібрський лісгосп» ознайомились з результатами проведення різних способів та технологій рубок головного користування, а також станом природного відновлення бука лісового після їх проведення на стаціонарі «Суходільський» в Суходільському лісництві в кварталах 30-31 на площі 13,0га, який закладений в 2003 році спільно з науковцями Національного лісотехнічного університету України. На науково-виробничому стаціонарі «Романівський», який закладено в 2007 році на площі 13,0га, було продемонстровано відбір дерев в рубку переформування з метою вирощування букових лісостанів зі складною вертикальною і горизонтальною структурою на основі природного насіннєвого поновлення. 

На науково-виробничому стаціонарі «Моршинський» площею 0,8га, що в ДП «Стрийський лісгосп», було продемонстровано результати проведення першого прийому рубки переформування одновікового дубово-ялицево-грабового деревостану у різновіковий, багатоярусний, наближений до природи лісівництва на основі природного поновлення. Використовуючи набутий досвід з переформування одновікових деревостанів у різновікові на основі природного поновлення, ДП «Стрийський лісгосп» у 2013 році провів рубки переформування в Задеревацькому лісництві на площі 30,9 га, а в 2015 році на площі 57,6 га.

В ДП “Сколівський лісгосп»” було оглянуто ділянки на яких проведено рубки переформування деревостанів на площі 8,1га в 2014 році і ділянки, які відведенні в 2015 році на площі 58,2 га. 

На дослідно-виробничих об’єктах обговорювались проблеми в переформуванні одновікових насаджень, зокрема, відсутності нормативної бази, шляхів зміни лісівничої психології працівників при відведенні дерев в рубку і забезпеченні безперервного існування лісового середовища та невиснажливого лісокористування.

Відділ лісового господарства

Львівського ОУЛМГ

 

 

День захисника Вітчизни в Борині

14 жовтня 2015 р., в сільському містечку Бориня (Турківщина), яке розташоване в Карпатському регіоні Львівщини відбулись заходи до Дня захисника України та 73-ї річниці створення УПА - заходи з вшанування пам'яті за полеглими захисниками України - поминальна панахида та вшанування пам'яті Героїв, що поклали свої голови в боротьбі за волю українського народу. Покладання квітів в місцях захоронення вояків УПА, членів ОУН в урочищі «Бабінець», а також на селищному цвинтарі - місці перезахоронення 28-ми вояків 46 відділу УПА - «Біра». Вшанування їх пам'яті хвилиною мовчання.

Після панахиди відбувся мітинг-реквієм. Завершився захід виконанням повстанських патріотичних пісень.

Незалежно від релігії (конфесії), яку сповідують мешканці селища та гості - всі разом помолилися, адже пам'ятати і берегти - це наш обов'язок.

В сьогоднішніх умовах в яких перебуває Україна, особливо гостро постає питання історичної пам’яті - пам’яті про людей, що віддавали і зараз віддають своє життя за теперішню самостійну Україну, а також патріотичного виховання молоді та особливо учнівської молоді.

Приємно відмітити, що було досить учнівської молоді. Присутність вчителів, викладачів та працівників школи, ліцею. Окремої похвали заслуговує виступ вчителя історії Боринської школи п.Оксани Ф. Нискогуз, яка надала багато цікавої інформації про період визвольних змагань, які стосуються саме території Турківщини. Вдячні всі заст директора школи Любі М.Дяків за організацію сценарію заходу та залучення учнівської молоді. Буде все добре! Є позитив.

Подяки заслуговує районне керівництво, які зуміли організувати крім районного святкування в Борині, заходи, як в м.Турка так в інших селах району - голова районної ради п.Володимир О.Лозюк; голова РДА п.Олег М. Лабецький, перший заступник п.Луговий - голова оргкомітету; керівники відділів - вд культури - Володимир К. Кузьмин; Боринський ДП "Лісгосп" - Михайло М.Ільницький; директор районного БК Петро І.Косачевич" Ну і звичайно Боринський селищний голова п.Орест П. Яцкуляк, який взяв на себе всю організаційну роботу в селищі.. Вдячні учасники заходу працівникам Боринського НД; Боринської музичної школи, які спільно організували концерт в рамках заходу. Велике спасибі за організацію харчування гостей в центральній садибі селища - селищній раді п.Ярославі М.Яцкуляк та п.Наталії П.Васьків.

  
  
  
  
  
  

Приємно, що ніхто не робив спроби політизувати захід ні під час його організації ні в часі провдення.

Часом здавалось, що село вимирає, але коли бачиш, як святково одягнені Боринчани та Боринчанки цілими родинами з діточками, сходились до памятника "Борцям за волю України" в центрі селища. Коли бачиш, як пятеро священників на чолі з о.Казимиром Ільницьким з хоругвами ведуть громаду до місця проведення заходу, стає гордо за своє селище не оглядаючись на недоліки. Дякуємо Вам шановні односельчани. Єднаймося, відкинувши всі штучно надумані політичні амбіції. Єднаймося ради памяті перед попередніми нашими поколіннями, ради вихідців наших, яких доля розкидала по всій Україні і по всьому світу. Ради тих, хто гинув і зараз гине, хто відвойовував та відвойовує зараз на війні, наше право на вільне життя на своїй славній землі!

Слава Україні! Героям Слава!

Богдан Комарницький

 

У Державному агентстві лісових ресурсів України відбувся семінар в рамках проекту ФАО "Консолідація лісової політики в Україні"

У Держлісагентстві відбулось обговорення питань удосконалення лісової статистики в Україні. Семінар було проведено в рамках проекту ФАО «Консолідація лісової політики в Україні»

Участь у заході взяли представники Мінагрополітики, Мінприроди, Держлісагентства, Укрзалізниці, Укравтодору, ВО «Укрдержліспроект», Київзеленбуду, Держстату, Національного центру обліку викидів парникових газів, фірми UNIQUE та субрегіонального представництва ФАО.

Учасники засідання ознайомились з аналізом стану лісової статистики в Україні та рекомендаціями проекту щодо її удосконалення, у тому числі щодо гармонізації з вимогами міжнародної звітності. Представник фірми UNIQUE ознайомив присутніх з системою лісової статистики Німеччини. Отримана інформація викликала жваву дискусію, але всі присутні відмітили важливість таких заходів.

Прес-служба Держлісагентства 

 

Нам не треба придумувати велосипед, а просто вміло перейняти лісогосподарський досвід розвинутих європейських держав

Останнім часом в експертному середовищі, серед політиків, громадськості і особливо лісівників, триває активне обговорення нещодавно прийнятого Верховною радою України Закону «Про заборону експорту деревини». Дехто вважає, що, у зв’язку з втратою зовнішнього ринку, лісгоспи опиняться у важкій фінансовій скруті, а місцеві бюджети недоотримуватимуть великі суми податків. Інші ж стверджують: мовляв, нічого страшного, менше рубатимуть, сформується активний внутрішній ринок, а відтак – переробка, з’являться нові робочі місця і все буде добре.

Що з цього приводу думає директор ДП «Боринське лісове господарство» Михайло Ільницький? Про це наша розмова з ним напередодні професійного свята – Дня працівника лісу.

Михайле Михайловичу, з 1 листопада в Україні заборонено експорт деревини. Як це вплине на становище лісгоспів? Та й, взагалі, Ваша думка з приводу прийняття Закону?

-  Я вважаю, що держава мала б дати відстрочку, так швидко не вводити Закон в дію. Найперше для того, щоб можна було налагодити переробку. Експромтом зробити це надзвичайно важко, адже потрібні великі кошти. Думаю, що без фінансових втрат не обійдеться – як по надходженнях, так по податках. У таких експериментальних умовах в роботу активно має включатися внутрішній ринок. Ми змушені будемо налагоджувати тісні стосунки з підприємцями, які займаються переробкою деревини. Я переконаний, що переробка має бути у приватних руках. Зрештою, як і заготівля лісу. Так є в усьому світі.

Чи можливо на Турківщині зробити серйозну переробку?

-  До нас приїжджає багато інвесторів, вивчають ситуацію. Особливу увагу при цьому звертають на ресурс лісо продукції. У нас він – невеликий. Три лісгоспи можуть дати в рік 120 000 кубометрів деревини. Втім, при бажанні, можна залучити лісогосподарські підприємства сусідніх районів – Сколівського чи Старосамбірського. Інше питання: чомусь усі акцентують увагу на першому сорті деревини. У Європі, зокрема у тих країнах, де мало лісу, переробляють другосортну деревину, а першосортну продають на експорт за високими цінами. Більше того, мусимо переробляти й навіть порубочні рештки. Таким чином забезпечувати себе альтернативними джерелами енергії. Ми вже навіть закупили спеціальну машину для виготовлення щепи. Наразі використовуватимемо її для опалення своїх приміщень, а в майбутньому будемо пропонувати школам, які зараз на дорогому електричному опаленні. Рано чи пізно їх переведуть на альтернативне паливо.

На Вашу думку, краще, щоб до нас прийшов іноземний інвестор чи свій, український?

-  У принципі, не має ніякого значення. Головне, щоб хтось виявив бажання серйозно займатися переробкою лісу. У свій час, австрійський інвестор хотів побудувати потужний завод у Стрию, але наші чиновники пожаліли 20 га землі і він перейшов у Румунію. Його завод-мільонник, який переробляє все до найменшої щетинки, є надзвичайно корисним для держави. Та й в Австрію власник його із собою не забере.

Михайле Михайловичу, чи багато надаєте зараз матеріальної допомоги, скажімо, погорільцям?

-  Звичайно, надаємо. Це святе. Хоча я завжди виступав і буду виступати, що це – не вихід із положення. Треба думати, чому у нас в районі горить так багато будинків. Та тому, що ніхто не хоче їх обстежувати на предмет придатності електропроводки, зробленої іноді в 50-60-х роках, з розрахунку на одну-дві лампочки. Зараз навантаження на неї значно більше, тому й не витримує його, трапляється коротке замикання, виникає пожежа. А краще б той ліс, що виділяємо на згорілі будівлі, виділили на будівництво нових.

В Україні зараз активно обговорюють проблему децентралізації влади, а в лісовій галузі чую про централізацію коштів?

-  Розмови про створення консорціуму ведеться. За задумом його творців, він мав би кооперувати всі кошти і потім кошторисно виділяти їх регіонам і підприємствам. Але це все в зародковій стадії. Ми маємо найперше шукати найефективніші шляхи ведення лісового господарства. Й не треба створювати велосипед. Він давно уже створений. Треба просто вміло перейняти лісогосподарський досвід розвинутих європейських держав. Скажімо, застосувати швейцарський метод. Там раз в 10 років заходять на відповідну лісову територію,  забирають певну кількість стиглої деревини, залишаючи обов’язково 350 м куб на гектар різновікового насадження. Ніхто там не робить ніяких посадок, ліси постійно зелені і набагато стійкіші й витриваліші, аніж посаджені.

Михайле Михайловичу, запитання про самовільні рубки. Нещодавно ви закупили й встановили в лісових угіддях фото пастки. Чи дають вони ефект?

-  Питання самовільних рубок дуже болюче. В окремих населених пунктах підприємці, які мають пилорами, створюють попит, а місцеві жителі своїми силами намагаються його задовольнити. Ми розуміємо соціальне положення людей. Часто вони їздять в ліс для того, щоб продати деревину й прогодувати сім'ю, але ж переважно крадуть ліс молодики, які виручені кошти пропивають. Враховуючи це, ми вимушені були вдатися до таких методів фіксації лісо порушень. Якщо камера сфотографувала порушника, він уже не зможе сказати, що його там не було, адже є відеодоказ. Інформація з камер спостереження друкуємо у пресі, надсилаємо у правоохоронні органи для реагування, а порушник, який побачить себе на знімку, наступного разу подумає – їхати йому до лісу чи ні?

Ну й на останок, Ваші побажання своїм працівникам та всім лісівникам напередодні свята.

-  Найперше, хочеться побажати здоров’я, щоб в сім'ї, та в Україні взагалі, були мир й злагода. Щоб ми жили в Господній опіці, всі мали роботу і, відповідно, достойну зарплату за неї. Щоб, нарешті, наша держава вирвалася із затяжної економічної кризи, і якщо не приєдналася, то бодай наблизилася в розвитку до провідних європейських держав. Віримо у краще майбутнє і робімо все для того, щоб воно прийшло якомога скоріше. Зі святом Вас, шановні колеги-лісівники, ветерани галузі та всі, хто має причетність до лісу.

Розмовляв Василь Васильків

Районна газета «Бойківщина»

Випуск № 38 від 18.09.2015 року, с.2

 

Вшанували кращих, відпочили й Богу помолилися

Цікаво й змістовно лісівники Турківщини відзначили своє професійне свято


 Колектив ДП «Турківське лісове господарство»

Останнім часом лісівники Турківщини живуть у досить стабільній фінансовій обстановці: вчасно отримують заробітну плату, сплачують податки, оновлюють техніку, в разі потреби, надають допомогу жителям нашого краю. З впевненістю можна казати, що галузь - на піднесенні. Але оптимізму на перспективу немає, адже з 1 листопада вступає в дію закон про заборону експорту лісу. Втім, керівники підприємств уже сьогодні працюють над тим, щоб налагодити збут на внутрішньому ринку й не дати зайти підприємствам у боргову яму.

Про успіхи, перспективи та проблеми йшлося на урочистих зібраннях у двох державних лісогосподарських підприємствах - Боринському та Турківському ДЛГП «Галсільліс».


 Новозбудована святиня боринських лісівників

Своє професійне свято «галсільлісівці» відзначали у п’ятницю, 18 вересня, у підніжжі найвищої гори Львівщини -Пікуй. Тут, в агро оселі «Бойківська хата» вони провели урочисті збори, на які були запрошені всі директори та головні лісничі «Галсільлісу» Львівщини, керівництво об’єднання на чолі з Петром Пешком. Прибули й керівники Турківщини - голова районної ради Володимир Лозюк та голова РДА Олександр Лабецький. Після щирих привітань, кращим з кращих були вручені подяки та цінні подарунки від обласної ради, ДЛГП «Галсільліс» , районної ради та райдержадміністрації. А щоб приїзд на Турківщину запам’ятався надовго, лісівники відвідали місцевий НВК. На урочистій лінійці зустрілися з учнями й педагогами, відбулося щире й приємне спілкування. Після цього всі разом посадили алею лип у пам’ять про Небесну Сотню й зробили чимало знімків на пам’ять. Генеральний директор об’єднання каже, що лісівники доглядатимуть за алеєю, залучаючи до цього учнів, й зроблять при вході на неї патріотичну стелу.

Поспілкувавшись з учнями, лісівники .здійснили сходження на гору Пікуй, встановивши там український прапор.

А наступного дня урочистості відбулися у ДП «Турківське лісове господарство». З доповіддю перед присутніми виступив директор підприємства Василь Барабаш, який в деталях зупинився на всіх аспектах фінансово-господарської діяльності, накреслив шляхи вирішення проблемних питань. Після цього було урочисте нагородження кращих лісівників. За підсумками виробничої діяльності, перше місце здобув колектив Ісаївського лісництва, друге - Розлуцького, третє - Явірського. Керівників цих структурних підрозділів нагороджено грамотами та грошовими преміями. Грамотами й преміями нагороджено й індивідуальних переможців виробництва та працівників, які брали участь у будівництві інженерно-оборонних споруд в Донецькій області. До речі, грамотою обласної держадміністрації, за вміле керівництво під час будівництва, нагороджено лісничого Вовченського лісництва Богдана Петренка. Всіх решту - грамотами держлісгоспу. Не забули напередодні професійного свята лісівники й своїх ветеранів. Їм виділено грошові премії. Привітав турківських лісників й перший заступник голови РДА Дмитро Луговий.

]

Голова Турківської РДА Олександр Лабецький нагороджує грамотою лісничого Мохнатського лісництва Миколу Височанського

Голова Турківської районної ради Володимир Лозюк вручає грамоту директору ДЛГП «Галсільліс» Михайлу Повханичу

Справді величне свято було й в ДП «Боринське лісове господарство». Перед урочистим засіданням о. Казимир освятив новий актовий зал та побажав лісівникам плідної праці під постійним покровом Пресвятої Богородиці. Потім до підлеглих звернувся директор підприємства Михайло Ільницький та гості - голова райради Володимир Лозюк та голова РДА Олександр Лабецький, які привітали та нагородили лісівників. Грамотами за перше місце та грошовою премією нагороджений колектив Верхньовисоцького лісництва, друге - Мохнатського лісництва, третє - Яблунського лісництва. Нагороджено цілий ряд працівників структурних підрозділів. Подяками та преміями за участь в АТО відзначено майстрів лісу Мохнатського лісництва Романа Білинського, Валерія Марціва, робітника проміжного складу с. Мохнате Мар’яна Леня. Дісталися нагороди й учасникам будівництва фортифікаційних споруд-

Справжньою окрасою свята стало освячення каплиці Архистратига Михаїла - при в’їзді в лісгосп- На це дійство було запрошено архієпископа Самбірсько- Дрогобицької єпархії УПЦ КП Якова- Прибуло чимало гостей з довколишніх сіл та районів, серед яких був й колишній директор цього підприємства, а нині головний лісничий Львівського обласного управління мисливського та лісового господарства Ярослав Целень. Після освячення престолу та самої каплиці, владика Яків подякував будівничим святині й попросив у Господа щоденної опіки для тих, хто працює на підприємстві, і тих, хто щоденно складатиме тут свої молитви. Владика нагородив патріаршою грамотою директора підприємства Михайла Ільницького, а орденом Покрови Пресвятої Богородиці - весь колектив підприємства. Єпархіальних грамот удостоїлися головний бухгалтер підприємства Тарас Малець, головний лісничий Віталій Земан, головний інженер Юрій Турянський, столяр Ярослав Гайдук, майстер лісорозсадника Сергій Бодак та завгосп Михайло Цуняк.

Василь ВАСИЛЬКІВ.

Фото автора.

Газета "Бойківщина" №39,2015