Листопад 2017

Представники державних лісогосподарських підприємств вийшли захистити державні ліси

Аби не віддати лісові господарства в одні руки  представники державних лісогосподарських підприємств по всій Україні вийшли захистити державні ліси, зокрема і у Львові виступили проти задуму Кабміну об'єднати лісгоспи в одне підприємство. 

Детальніше дивіться  на 6:42 хв. у Новинах на  "Першому Західному" 28.11.2017 http://1zahid.com/news/ochi-novyny/ochi-novyny-28-11-2017/Облрада звернеться до Кабміну з проханням зупинити реалізацію Стратегії розвитку лісового господарства

Профспілкові організації лісогосподарських підприємств Львівщини, 28 листопада, доєдналися до всеукраїнської акції проти ухваленої Урядом Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період 2017 – 2020 рр. Під час зібрання учасники мітингу прийняли звернення до Львівської обласної ради щодо недопущення знищення лісової галузі. Про це повідомляє прес-служба ЛОР.

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, звертаючись до присутніх, наголосив, що Стратегія розвитку лісового господарства, прийнята Урядом, відповідей на вкрай важливі питання для лісової галузі такі як: що робити з всиханням лісів, що робити з порятунком лісів центру, сходу і особливо півдня країни, як правоохоронні органи мають ефективно боротися із незаконними рубками – не дає.

«Натомість цим документом передбачене створене єдиної юридичної особи, існування, економічна доцільність і ефективність якої є вкрай сумнівними. Насправді в Україні немає аналогу, щоб сотні відокремлених виробничих підрозділів, де цикл виробництва триває від 60 до 120 років, як у лісовій галузі, існували в ранзі однієї юридичної особи», – пояснив очільник обласного парламенту.

«Тому, безумовно, на наступному сесійному засіданні Львівської обласної ради депутатський корпус має підтримати вимоги лісової профспілки і того громадського сектору, який добре розуміє цю проблему, і буде просити Кабмін все-таки зупинити реалізацію цієї Стратегії, а також розробити реальний план реформування лісового господарства і наповнення лісової галузі життям», – підкреслив Олександр Ганущин.

 

Варто зауважити, що учасники зібрання відзначили тверду позицію керівництва області щодо недопущення створення в лісовій галузі на національному рівні суб’єкта господарювання, повноваження щодо управління корпоративними правами якого здійснюватиме Кабмін. 

Детальніше дивіться у сюжеті на 5:54 хв. у Новинах на ТРК "Львів": https://www.youtube.com/watch?v=Y2z6O5_sz9o

Проведення мирного зібрання ДП "Боринський лісгосп"

Профспілка ДП "Боринський лісгосп" вийшла на мирну акцію протесту проти реформування лісової галузі та недопущення приватизації лісів.

                                                                                                            Прес-служба підприємства

Держлісагентство: В Україні розпочинається ялинкова кампанія

Державні лісогосподарські підприємства розпочинають реалізацію новорічних ялинок, які заготовляються на спеціальних плантаціях або під час проведення рубок формування і оздоровлення лісів.

«Такі методи запроваджені з метою зменшення шкоди для навколишнього середовища. Кожен громадянин може особисто ознайомитися з обсягами, місцями реалізації, цінами на новорічні ялинки на сайтах обласних управлінь лісомисливського господарства та лісгоспів», - повідомив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар.

Він також зазначив, що громадяни можуть купувати ялинки прямо в державних лісгоспах. «Це буде значно дешевше, ніж на ялинкових базарах. Окрім того, лісгоспи організовуватимуть роздрібну торгівлю ялинками на торгових точках, майданчиках, ярмарках і ринках обласних, районних центрів та інших населених пунктів», - додав заступник Голови Держлісагентства.

Володимир Бондар підкреслив, що кожен може сам вирішувати, яку ялинку він встановить вдома на новорічні свята – живу чи штучну.

«Наприклад, вже другий рік поспіль низка лісгоспів, зокрема, в Закарпатській, Житомирській, Волинській та інших областях активно практикує реалізацію живих ялинок у горщиках. Якщо така ялинка вирощена за всіма технологіями і для неї буде забезпечено належний догляд і умови, то потім родини зможуть висадити її у відкритий грунт. Про всі умови догляду поінформують у лісгоспах, які реалізують ялинки у горщиках», - повідомив Володимир Бондар.

Зазначимо, що Держлісагентство проводить заходи для того, щоб задовольнити потребу в новорічних ялинках, не завдаючи шкоди для лісу:

- на площі 5 тис. га створені спеціальні плантації новорічних ялинок, де зростає 18 млн шт. хвойних дерев різних порід у віці від 1 до 10 років;

- щороку в грудні передбачається проведення рубок догляду за лісом в загущених молодняках, де без шкоди для лісу можна вибрати (відсортувати) близько 1 млн. шт. новорічних ялинок;

- є можливість у достатній кількості забезпечити потреби в гілках хвойних порід для створення новорічних композицій, щоб прикрасити оселю оригінальним ялинковим букетом, не рубаючи все дерево.

Цього року державними лісогосподарськими підприємствами заплановано реалізувати близько 550 тис. шт. новорічних ялинок. Потрібно зазначити, що вирощені дерева, заплановані для реалізації, ВИРУБУЮТЬСЯ ПІД ЗАМОВЛЕННЯ ПОКУПЦІВ. Якщо залишаються зрубані нереалізовані новорічні ялинки, тоді їх віддають у дитячі садки, школи, для прикрашання церков на різдвяні свята.

Слід зауважити, що цінова політика на новорічні ялинки у 2017 році залишається в середньому на рівні минулого року. По Україні середня ціна становить близько 60 грн за погонний метр.

Перевірити легальність походження ялинки можна за допомогою самоклейної етикетки, яка має бути на дереві. Вони містять індивідуальний номер та відповідний йому штрих код, який заноситься до єдиної системи електронного обліку деревини. Перевірка законності походження ялинки відбувається шляхом введення номеру із самоклейної етикетки, яка прикріплена до ялинки, на сайті http://www.ukrforest.com.

Сподіваємося на свідомість громадян при придбанні ялинок та просимо при виборі новорічних ялинок звертати увагу на наявність самоклейної етикетки. Про факти зловживання або виявленні порушення просимо повідомляти до територіальних органів Національної поліції та Держлісагентства.

Детальніше про новорічні ялинки та відповідальність за їх незаконне вирубування можна прочитати за посиланням: http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article?art_id=186464&cat_id=134717

dklg.kmu.gov.ua

Зафіксовано перший випадок незаконної рубки ялинки.

Хоча до Нового Року ще далеко, але окремі «підприємливі жителі» вже думають про незаконне заготовлення новорічних ялинок.

Лісові браконьєри в гонитві за наживою не гребують нищити дорослі дерева. Часто зрізують верхівки, чим завдають значної шкоди лісовому господарству.

 Під час проведення рейду 17.11.2017 року було виявлено лісопорушення жителя с. В.Яблунька гр. Ш., який в кв.17 вид.15 Яблунського лісництва, обхід №3 виліз на дерево ялиці білої якому близько 30 років та зрізав верхівку дерева чим завдав шкоди лісовому господарству 423 гривні.

Враховуючи те що дане лісопорушення скоєне на території природно-заповідного фонду матеріали було скеровано в правоохоронні органи. За дане діяння порушнику загрожує штраф 5100 грн.

Президент України підписав Указ щодо розвитку лісового господарства

Президент України Петро Порошенко підписав Указ № 381/2017 «Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористування та збереження об'єктів природно-заповідного фонду». Цей Указ розроблено за результатами наради під головуванням Петра Порошенка щодо реформування та сталого розвитку лісового господарства, яка відбулася нещодавно в Івано-Франківську.

Глава держави доручив Кабінету Міністрів України розробити низку заходів щодо забезпечення сталого природокористування, розвитку лісів, удосконалення системи державного управління у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісових насаджень, ведення лісового господарства, а також збереження цінних природних комплексів та екосистем, розвитку заповідної справи України.

Зокрема, доручено розробити та внести на розгляд Верховної Ради України законопроект щодо удосконалення системи фінансування та розвитку лісового господарства, зокрема, шляхом створення державного фонду розвитку лісового господарства, визначивши джерела його наповнення та напрями спрямування коштів, у тому числі передбачивши можливість зарахування до фонду рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів.

Також Петро Порошенко доручив активізувати роботу з відтворення лісів, у тому числі збільшення їх площ, залісення не придатних для господарського використання угідь, прибережних смуг водойм, створення економічних стимулів щодо розширеного відтворення лісів та підвищення ефективності лісогосподарської діяльності.

«…затвердити програму «Ліси України – 2030»; забезпечити проведення з урахуванням кращої світової практики національної інвентаризації лісового фонду України; підвищити ефективність ведення лісового господарства, не допускаючи при цьому обмеження управлінської та фінансово-економічної самостійності державних лісогосподарських підприємств», - доручається в Указі Президента України.

Окрім того, в документі визначено низку заходів для посилення боротьби з незаконними рубками та обігом деревини.

Зокрема, передбачено впровадження центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, єдиної державної системи електронного обліку деревини, у тому числі підтвердження походження деревини, з урахуванням європейських норм та стандартів.

Надано доручення ужити вичерпних заходів щодо недопущення масового всихання хвойних лісових насаджень від пошкодження шкідниками та хворобами, у тому числі вдосконалити систему профілактики, оздоровлення та розширеного відтворення лісів, передбачати відповідне щорічне фінансування таких заходів.

Також Указі йдеться про те, що необхідно передбачити під час доопрацювання проекту закону про Державний бюджет України на 2018 рік та під час розроблення проектів законів про Державний бюджет України на наступні роки видатки на належне фінансування заходів із ведення лісового господарства, охорони і захисту лісів.

З повним текстом Указу Президента України можна ознайомитися за посиланням:http://www.president.gov.ua/documents/3812017-23066 

dklg.kmu.gov.ua

Львівське ОУЛМГ розширює співпрацю з освітніми громадськими організаціями в напрямках екологічної та лісівничої освіти молоді

20 листопада 2017 року підписано угоду між Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства та Львівською міською громадською організацією "Львівський інститут освіти".

Мета угоди: розширення співпраці з освітніми громадськими організаціями та ініціативами, спрямованими на охорону і захист лісів, збереження біологічного різноманіття, облаштування зон рекреації, розроблення та випуск науково-популярної та просвітницької продукції, створення екологічних центрів, популяризації природничих знань та просвітницької діяльності серед молоді у сфері практичної екології.

Лісівники Львівщини вже мають налагоджену співпрацю з Львівським обласним центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді та закладами освіти області у напрямках підвищення рівня еколого-лісівничого виховання молоді, роз’яснення та популяризації лісогосподарської діяльності. Активній співпраці сприяє забезпечення роботи 55 шкільних лісництв області та 4-х лісівничих еколого-просвітницьких центрів. З вересня 2017 року на базі ДП «Рава-Руський лісгосп» також функціонує Музей лісу. Дієвою у інформаційно-просвітницькій роботі лісівників також є створена мережа туристичних та рекреаційних об’єктів в лісах держаних лісогосподарських підприємств.

На даний час, у рамках співпраці Львівського ОУЛМГ з ЛМГО "Львівський інститут освіти", за участі ДП «Львівський лісгосп», обговорено питання щодо організації еколого-просвітницьких екскурсій та уроків природи на базі лісівничого еколого-просвітницького центру, а також підтримано пропозицію ЛМГО „Львівський інститут освіти” щодо спільного напрацювання проекту по створенню екологічної стежки у районі Медової Печери в межах Винниківського лісу.

 

Зазначимо, що Львівська міська громадська організація „Львівський інститут освіти” заснована 4 червня 2002 року. Метою діяльності Інституту є благодійна діяльність в галузі освіти, науки та екології, допомога шкільним та позашкільним установам, освітнім закладам з метою поглиблення та поширення позитивних змін в освіті. Виконавчий директор Інституту – Біда Дарія Дмитрівна, доцент кафедри педагогіки Львівського обласного інститут післядипломної педагогічної освіти, кандидат педагогічних наук, заслужений учитель України. 

ЛМГО „Львівський інститут освіти” за підтримки Міністерства освіти і науки проводитьМіжнародний інтерактивний учнівський природничий конкурс „КОЛОСОК”, є засновником Центру екологічної освіти „Медова печера”, Всеукраїнського науково-популярного природничого журналу для дітей „КОЛОСОК”, науково-популярної природничої газети для розумників та розумниць „КОЛОСОЧОК”, серії науково-популярної природничої літератури для дітей „БІБЛІОТЕЧКА КОЛОСКА”. Інститут організовує літні природничі школи для дітей, інтелектуальні командні змагання на кубок журналу „КОЛОСОК”, навчальні семінари для учителів початкових класів та природничих предметів.

Партнерами ЛМГО „Львівський інститут освіти” є Інститут модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України, Інститут обдарованої дитини АПН України, Мала академія наук України, Інститут екології Карпат НАН України, Державний природознавчий музей, біологічний факультет Львівського національного університету ім. Івана Франка, Західноукраїнське орнітологічне товариство, Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

Прес-служба Львівського ОУЛМГ

Відбулись додаткові аукціонні торги

На звернення ГО «Асоціація деревообробників та лісозаготівельників Львівщини» лісогосподарські підприємства обласного управління 17 листопада 2017 р. провели додаткові аукціонні торги необробленою деревиною заготівлі четвертого кварталу 2017 року. 

Торги проводила ТБ «ТСБ «Галконтракт». На торги було виставлено 13025 м3 деревини, з якої 7090 м3 (54,4 %) було реалізовано. 

Участь у торгах прийняло 53 учасники. Торги пройшли у спокійній, конструктивній обстановці. Результати в розрізі лісогосподарських підприємств та сортиментів представлені у ►таблиці.

Для відома усіх учасників ринку – аукціонні торги необробленою деревиною державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ заготівлі першого кварталу 2018 року відбудуться 13 грудня 2017 року на ТБ «ТСБ «Галконтакт». Усіх бажаючих прийняти участь у аукціонних торгах прохання звертатись безпосередньо на біржу.

Чекаємо споживачів необробленої деревини на аукціонних торгах.


Відділ лісових ресурсів, машин 
та технологій Львівського ОУЛМГ
 

 

Привітання з Днем Ангела

 

21 листопада православна та греко-католицька церкви відзначають Собор архістратига Божого Михаїла та інших небесних сил безтілесних, або, як скорочено називають у народі, день святого Михайла. Працівники ДП "Боринське лісове господарство" щиро вітають директора підприємства Михайла Михайловича та усіх "Михайлів", а також "Михайловичів" та "Михайлівних" з вашим днем ангела! 

Щоб Ваше здоров’я, як кремінь було,
Щоб щастя сімейне його берегло,
Щоб радість завжди була на порозі,
А лихо в далекій і вічній дорозі.
Хай поруч з Вами Ангел Ваш летить,
Убереже Вас від біди повсюди,
Нехай несе Вам радість кожна мить,
І благодать Господня з Вами буде.

                                                                                         Прес-служба

                                                                                                               підприємства

 

ОБМІН ДОСВІДОМ З ОХОРОНИ ПРАЦІ

20.11.2017

 

15-17 листопада 2017 року делегація спеціалістів з охорони праці Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства відвідала ряд підприємств Львівського ОУЛМГ з метою обміну досвідом з питань охорони праці.

Гості мали можливість ознайомитися з виробничими процесами на лісокомплексах ДП «Бродівське лісове господарство», ДП «Радехівське лісомисливське господарство», веденням мисливського господарства в ДП ДМГ «Стир». Особливу увагу присутні приділили продуктивній та безпечній роботі новопридбаного деревообробного обладнання турецької марки "AKEMSAN", лісопильних рам польського виробництва "WALTER" та словацького "MEBOR", проведенню лісосічних робіт на базі білоруського форвардера "АМКАДОР" і трактора МТЗ-892, обладнаного трелювальною лебідкою МЕ-60 згідно з методикою ведення лісового господарства, наближеного до природи.

Делегація лісівників Рівненщини відзначила високу культуру виробництва на оглянутих підприємствах, значну турботу керівників щодо створення належних здорових та безпечних умов праці і забезпечення працівників засобами індивідуального захисту та побутовими умовами праці згідно з діючими вимогами. 

Під час зустрічі відбулося обговорення ряду проблемних питань з охорони та безпеки праці, переваг та недоліків різних форм і методів господарювання на підприємствах галузі та відмічено потребу у проведенні подібних заходів для обміну досвідом з охорони праці.

Відділ лісових ресурсів,машин та
технологій Львівського ОУЛМГ

 

Підбиваючи підсумки: на підприємствах Львівського ОУЛМГ проведено успішне лісовідновлення

 

 

Підходить до завершення річна лісокультурна кампанія у державних лісогосподарських підприємствах Львівського ОУЛМГ. Від початку року підпорядкованими підприємствами Львівського ОУЛМГ посаджено 1627 га лісових культур, що становить 109% до річного плану, і забезпечено природне лісовідновлення на площі 1145 га. В поточному році проводились роботи по догляду за лісовими культурами, які були створені у попередніх роках на площі 10031 га і їх доповнення на площі 1888 га. Проведено підготовку ґрунту під посадку лісових культур наступного 2018 року на площі 182 га. 

Відповідно до «Програми розвитку лісового господарства Львівської області на 2017 – 2021 роки» у 2017 році на відновлення лісу було виділено державним лісогосподарським підприємствам з обласного бюджету 1500 тис. грн. За кошти обласного бюджету лісогосподарськими підприємствами було створено 204,2 га лісових культур (перелік ділянок додається).

 


Відділ лісового господарства
Львівського ОУЛМГ

 

Забезпечення сировиною деревообробників регіону – основне завдання державних лісогосподарських підприємств!

Львівським ОУЛМГ проведено аналіз щодо забезпечення сировиною (лісоматеріалами необробленими) деревообробних підприємств і підприємців Львівської області. За 10 місяців біжучого року через аукціони всього придбано суб’єктами підприємницької діяльності 270 000 кбм (включно з 4-им кварталом) лісоматеріалів необроблених, з яких на даний час держлісгоспами нашого управління поставлено 225000 кбм, що становить 85%. Крім цього, за 10 місяців біжучого року 150000 кбм лісоматеріалів реалізовано комерційним структурам по прямих договорах (не продана деревина на аукціонах) та 85 000 кбм соцсфері (школи, лікарні, тепло–енерго тощо).

Із загальної реалізації по внутрішньому ринку на Львівську область припадає 80% реалізованої необробленої деревини. Основними споживачами у Львівській області є виробник плитних матеріалів ТзОВ «Свісс Кроно», яке за 10 місяців у лісгоспах придбало 118 500 кбм (32,5% від загальної реалізації комерційним структурам) лісоматеріалів; виробник фанери ТзОВ «Язьм», яке придбало 9800 кбм лісоматеріалів; виробник меблів та ін. продукції деревини ТзОВ «Мемель-Сервіс», яке придбало 8000 кбм лісоматеріалів; виробник паперу ВАТ «Кохавинська паперова фабрика, що придбала 3000 кбм тріски та інші.

Підприємства Львівського ОУЛМГ постійно виконують свої зобов’язання по забезпеченню сировиною підприємств Львівського регіону і надіються на участь усіх деревообробників регіону в аукціонних торгах.

Для відома всіх зацікавлених сторін: Львівське ОУЛМГ повідомляє, що 13 грудня 2017 року відбудуться торги з продажу необробленої деревини заготівлі І кварталу 2018 року.


Відділ лісових 
ресурсів, машин та технологій 

Львівського ОУЛМГ

Лісівники України та Польщі реалізують спільні виробничі проекти

13.11.2017

 

За ініціативи професора Національного лісотехнічного університету (м. Львів) Івана Сопушинського відбулась робоча навчально-виробнича поїздка до Польщі спеціалістів лісового господарства України. Зокрема наша делегація завітала до лісового коледжу в м. Тухоля та до ДП «Запорово лісове господарство».

У складі делегації був і головний лісничий Берегометського державного лісомисливського господарства Іван Акришора. А ще Роман Дадак (Технологічний коледж НЛТУ України), Степан Сохнацький (ДП «Жовківське лісове господарство»),

Микола Данилюк (Верховинська районна рада, Івано-Франківська область).

Ось що про поїздку розповів Іван Акришора:

- Польськими колегами в ДП « Запорово лісове господарство», зокрема його директором Станіславом Варпечовскім, його заступником Тереси Валос, інженерами нагляду Анджеєм Валосом та Марціном Яновським, було добре організовано виїзди до лісових угідь, на деревообробні підприємства та господарства з вирощування декоративних рослин.

Польські та українські лісівники домовилися реалізувати такі спільні навчально-виробничі проекти: закладання плантацій для вирощування декоративної деревини: клена – явора, ялиці білої тощо; відвідування польськими колегами лісогосподарських підприємств Буковини; студентські практики, стажування і професійний обмін спеціалістами лісового господарства між українськими та польськими лісовими підприємствами.

 

Прес-служба БДЛМГ

dklg.kmu.gov.ua

 

Громадська Рада при Львівському ОУЛМГ: участь у створенні нових лісів

Члени Громадської ради при Львівському ОУЛМГ долучились до створення нових лісів під час проведення осінньої лісокультурної компанії на Львівщині.

Зокрема, 02 листопада за участю членів Громадської ради при Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства на чолі з головою Громадської ради Степаном Миклушем, начальником Львівського ОУЛМГ Анатолієм Дейнекою та лісівників Бібрського лісгоспу створено лісові культури дуба звичайного у Свірзькому лісництві.

Директор ДП «Бібрське лісове господарство» Володимир Борщ коротко ознайомив присутніх з роботою лісгоспу, окреслив коло питань над якими працюють лісівники.

Головний лісничий Мирослав Пилипів охарактеризував лісокультурну площу, на якій буде проведено садіння лісових культур та відзначив, що дубові лісові культури будуть створені на місці березово-грабового насадження. 

Після ознайомлення присутніх з проектом лісових культур було продемонстровано техніку виконання робіт з садіння лісових культур за допомогою меча Колесова. Варто зазначити, що весь садивний матеріал вирощений у власному розсаднику підприємства.

 

 

Начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека висловив вдячність членам Громадської ради при Львівському ОУЛМГ за підтримку в реалізації тих завдань, які стоять перед лісівниками Львівщини. Також відзначив, що Громадська рада показала не тільки на словах, але й своїми діями, беручи участь у створенні нових лісів, свою турботу за майбутнє лісового господарства Львівщини.


Зазначимо, що у квітні місяці цього року члени Громадської ради при Львівському ОУЛМГ також долучились до посадки лісових культур у Верблянському лісництві ДП «Буське лісове господарство» в рамках всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках».


Відділ лісового господарства
Львівського ОУЛМГ

 


  

ГАЛУЗЕВИЙ СЕМІНАР З ОХОРОНИ ПРАЦІ

26-27 жовтня 2017 року на Хмельниччині відбулася всеукраїнська семінар-нарада з питань охорони праці. В її роботі взяли участь представники Держлісагентства України, Державної служби з питань праці, Центрального комітету профспілки працівників лісового господарства України, а також головні інженери й відповідальні спеціалісти з охорони праці обласних управлінь лісового та мисливського господарства і лісогосподарських підприємств з різних регіонів держави. Львівське обласного управління лісового та мисливського господарства представляли заступник начальника управління – головний інженер Ю. Гром’як та головний спеціаліст відділу лісових ресурсів, машин та технологій управління В. Степанишин. 

Заходи відбулися в Славутському та Ізяславському лісгоспах Хмельницького ОУЛМГ. Учасники семінару ознайомилися з передовим досвідом цих підприємств з питань охорони праці, різними формами та методами господарювання лісогосподарських підприємств, побачили на практиці новітні технології заготівлі та вивезення лісоматеріалів спецтехнікою «Харвестер» PonsseBeaver на рубках головного користування в Славутському лісгоспі, ознайомилися з дотриманням вимог безпеки праці на нижньому складі, в цеху переробки деревини та під час будівництва лісових доріг в Ізяславському лісгоспі. Було відмічено значний досвід роботи з охорони праці лісівників Хмельниччини, їх культуру виробництва, забезпечення працівників підприємств належними умовами праці та відпочинку.

Під час наради-семінару було розглянуто та опрацьовано проекти Положення про організацію професійного навчання і присвоєння кваліфікаційного розряду робітникам на підприємстві та Положення щодо оцінки стану охорони праці і профілактики виробничого травматизму в структурних підрозділах підприємств галузі, а також стимулювання їх роботи з охорони праці.

Відділ лісових ресурсів, машин та
технологій Львівського ОУЛМГ

Лісівники Львівщини підбили підсумки роботи за 9 місяців 2017 року

31 жовтня 2017р. відбулося засідання колегії Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, яке провів начальник управління Анатолій Дейнека. Участь в засіданні взяли члени колегії, директори державних лісогосподарських підприємств. 

З першого питання «Про підсумки господарсько-фінансової діяльності підприємств Львівського ОУЛМГ за 9 місяців 2017 року» виступив начальник відділу економіки та фінансів Кисіль Б. В. 

Загальні обсяги відтворення лісів склали 2612 га. Зокрема, створено 1467 га лісових культур. Природне поновлення лісів забезпечене на площі 1195 га, що становить 46% від всього обсягу лісовідновлення.

Рубки формування та оздоровлення лісів проведено на площі 8,4 тис.га., в ході яких заготовлено 223,2 тис. кбм ліквідної деревини, в тому числі рубки догляду в молодняках проведені на площі 2,5тис. га.

За період з початку року підприємствами управління від всіх видів рубок заготовлено 641,9 тис. кбм. деревини, в тому числі на рубках головного користування – 416,0 тис. кбм.

Обсяг реалізації продукції склав 641,4 млн.грн., або 114% до минулого року.

Підприємствами управління сплачено до зведеного бюджету 161,7 млн. грн. податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 24,3 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року. З них до Державного бюджету сплачено 114,7 млн. грн., до місцевого бюджету — 47,0 млн. грн. Крім податків підприємствами управління за 9 місяців 2017 року сплачено Єдиного соціального внеску в сумі 46,4 млн. грн. 

Про стан ведення мисливського господарства користувачами мисливських угідь у Львівській області доповідав начальник відділу охорони, захисту лісу та мисливського господарства Бурмас В. Р. З початку 2017 року мисливським господарством у Львівській області займалися сімдесят дев’ять користувачів мисливських угідь на площі 1млн 628тис. га. На початок року в області було зареєстровано понад 44 тисячі мисливців. Щорічно в мисливських угіддях області полює майже 16 тисяч місцевих мисливців, які провели обмін контрольних карток на сезон полювання. Станом на 01.11.2017 в області складено 48 протоколів на порушників правил полювання з них 30 протоколів (63%) складено працівниками державної лісової охорони. 

За матеріалами обліку мисливської фауни у 2016 та 2017 роках відповідно обліковано: зубрів – 65 – 75 голів, лосів – 69 - 73, оленів бл. – 1769 - 1803, оленів пл. – 48 - 43, олень Даніеля (лань) – 122 - 98, козулі – 15277 - 15500, кабанів – 4818 - 4700, разом копитних – 22168 – 22292 особини. Зайців – 45962 - 47089, вовків – 169 - 179, ведмедів – 74 – 75 голів. За результатами обліку основних видів мисливської фауни спостерігається стабільне зростання їхньої чисельності, за винятком лані та кабанів, та чисельності червонокнижних мисливських видів звірів. Також стабільною залишається кількість хижаків, чисельність яких регулюється кожним користувачем мисливських угідь області.

З питання «Про забезпечення виконання наказу Держлісагентства України від 06.10.2017 № 459 «Щодо стану та організації виконання лісоохоронних заходів на підприємствах, в установах і організаціях, що належать до сфери управління Держлісагентства України» виступив головний спеціаліст відділу охорони, захисту лісу та мисливського господарства Музика Р.П. Він повідомив, що з початку року по Львівському ОУЛМГ зафіксовано 1992 кбм незаконних рубок. 69,9 % незаконних рубок скоєно невстановленими лісопорушниками. З метою організації виконання лісоохоронних заходів на підприємствах Львівського ОУЛМГ розроблені заходи по покращенню стану охорони лісів від незаконних рубок та раціонального використання лісосировинних ресурсів лісогосподарськими підприємствами. Також звернуто увагу керівників щодо забезпечення виконання «Спільних заходів щодо боротьби з незаконними рубками і попередження нелегального використання деревини Львівського ОУЛМГ та Головного управління Національної поліції у Львівській області» від 19.01.2017 року» та посилити оперативну роботу відомчих рейдових бригад з охорони лісів від лісопорушень за участю працівників правоохоронних та природоохоронних органів і громадських інспекторів з охорони довкілля.

Начальник управління Анатолій Дейнека зобов’язав керівників підприємств опрацювати питання ефективного використання лісових ресурсів. Зокрема, щодо залучення інших джерел надходження коштів: заготівля другорядних лісових матеріалів та продукції побічного користування, рекреаційне використання лісів, вирощування садивного матеріалу для озеленення.

Наголошено керівникам підприємств на завершенні реалізації проектів, які фінансуються за кошти обласного бюджету, а це 1500,0т.грн., які були виділені на 2017 рік, згідно обласної цільової «Програми розвитку лісового господарства Львівської області на 2017-2021рр.», та коштів, які були виділені з фонду охорони навколишнього природного середовища - 7730,0т.грн.

У 2018 році заплановано завершити проект будівництва лісового розсадника контейнерного типу в ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр». Для цього необхідно залучити кошти обласного та державного екологічних фондів, а також власні кошти державних лісогосподарських підприємств області.


                                                                                                              Прес-служба Львівського ОУЛМГ

 

Шановні партнери, учасники аукціонних торгів з продажу необробленої деревини!

                                                                                                              Рубрика: Без рубрики
 

Львівське ОУЛМГ повідомляє, що Товарна біржа «Товарно-сировина біржа «Галконтракт» проводитиме ДОДАТКОВІ аукціонні торги з продажу необробленої деревини заготівлі 4 кварталу 2017 року лісозаготівельними підприємствами (постійними лісокористувачами) Львівської області. (ДП ЛОУЛМГ, ДЛГП ГЛП «ГАЛСІЛЬЛІС»)

Дата проведення аукціонних торгів – 17 листопада 2017 року.

Місце проведення аукціону: м.Львів, Стрийський парк 14, в приміщенні актового залу Львівської торгово-промислової палати.

Реєстрація учасників – з 10.00 по 10.50 (17 листопада 2017 року).

Аукціонні сесії:

Сесія №1 Продаж соснових лісоматеріалів. Початок сесії о 11 год 00 хв.

Сесія №2 Продаж лісоматеріалів інших хвойних порід. Початок сесії о 11год 30 хв.
Перерва – 10 хвилин.

Сесія №3 Продаж лісоматеріалів листяних порід (окрім дубу). Початок сесії о 12 год 10 хв.

Сесія №4 Продаж лісоматеріалів породи дуб. Початок сесії о 12 год. 30 хв.

Для прийняття участі в аукціонних торгах учасники мають подати заявку на участь в аукціоні із відповідним пакетом документів, сплатити гарантійний внесок у розмірі 5% від початкової вартості лотів (без ПДВ) та реєстраційний внесок на участь в аукціонних торгах у розмірі 480грн 00 коп.(без ПДВ)на поточний рахунок ТБ «ТСБ «Галконтракт» не пізніше 14.00 годин 16 листопада 2017 року.

Детальна інформація знаходиться на власній сторінці ТБ «ТСБ «Галконтракт» в мережі Інтернет –www.tsbgalcontract.org.ua.

Прийом заявок на участь в аукціонних торгах та документів, що додаються до заявки, проводитиметься за адресою: 79011, м.Львів, Стрийський парк,буд.14 (приміщення Львівської торгово-промислової палати, кімната №7) та триватиме до 14 години 16 листопада2017 року.

Усю іншу необхідну інформацію щодо порядку та умов участі в аукціонних торгах можна отримати за телефонами +38(032) 225 69 13; +38(032) 225 69 56, на офіційній веб-сторінці ТБ «ТСБ «Галконтракт» – www.tsbgalcontract.org.ua, або скерувавши запит на електронну скриньку info@tsbgalcontract.org.ua

Запрошуємо всіх учасників прийняти участь у аукціонних торгах.

                                                                                                  Відділ лісових ресурсів машин та
                                                                                                   технологій Львівського ОУЛМГ