Січень 2016

Лісівники Львівщини підбили підсумки роботи за 2015 рік

У Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулось засідання колегії, на якій було підведено підсумки роботи державних лісогосподарських підприємств за 2015 рік.

Загальні обсяги відтворення лісів з початку 2015 року склали 3037 га, з них на площі 1436 га створено лісові культури, природне поновлення забезпечено на площі 1601 га, що становить 53 % від всього лісовідновлення. Протягом року проведено догляди за лісовими культурами на площі 8098 га при плані 7933 га, що становить 102%. 

В 2015 році проведено інвентаризацію об’єктів ПЛНБ, згідно якої необхідно провести заміну: постійних лісонасіннєвих ділянок в ДП «Жовківський лісгосп» та ДП «Рава-Руський лісгосп», генетичних резерватів в ДП «Жовківський лісгосп», ДП «Дрогобицький лісгосп» та ДП «Стрийський лісгосп». У 2016 році необхідно продовжити роботи із закладення клонової плантації ялини європейської в ДП «Славський лісгосп» та родинної плантації сосни звичайної в ДП «Буський лісгосп».

Загалом державними лісогосподарськими підприємствами в 2015 році було заготовлено 997,1 тис.м3 ліквідної деревини, в тому числі на рубках головного користування – 576,1 тис. кбм.

Рубки формування і оздоровлення лісів проведено на площі 15,0 тис.га., де заготовлено 421,0 тис. кбм ліквідної деревини, в тому числі рубки догляду в молодняках проведені на площі 2949га.

На власних виробничих потужностях за 2015 рік перероблено 152,8 тис.кбм. деревини. 

Обсяг реалізації продукції склав 737,0 млн.грн., або 146,2% до минулого року.

Продуктивність праці на підприємствах Львівського ОУЛМГ зросла у порівнянні з минулим роком на 59,9 тис.грн, або на 36,6% та склала 223,6 тис.грн. на одного працюючого. 

За період з початку року було створено 215 нових робочих місць і на 01.01.2016 року чисельність штатних працівників у лісогосподарських підприємствах Львівського ОУЛМГ досягла 3088 осіб.

Рівень середньомісячної заробітної плати по підприємствах управління досяг 5174 гривень, або 142,1% до рівня минулого року.

Державними лісогосподарськими підприємствами Львівського ОУЛМГ сплачено до зведеного бюджету 122,9 млн. грн. податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 58,6 млн. грн. (або 91 %) більше, ніж за аналогічний період минулого року. 

З них до Державного бюджету сплачено 74,4 млн. грн., до місцевого бюджету — 48,5 млн. грн.

На підприємствах управління запроваджена система електронних закупівель APS – тендер на платформі PROZORRO, за рахунок чого, з початку її функціонування вже заощаджено 330,0 тис.грн.

Особливу увагу на колегії було приділено впровадженню механізмів громадського контролю в державних лісогосподарських підприємствах. Своєчасність розміщення та достовірність інформації на сайтах підприємств щодо господарської діяльності, зокрема, висвітлення планів рубок головного користування та рубок поліпшення якісного складу лісів, графіків проведення відводів ділянок в рубки тощо. Проведення зустрічей з громадськістю, органами місцевого самоврядування з метою їх інформування про плани лісогосподарських робіт.

Прес-служба Львівського ОУЛМГ

 

Підведені підсумки роботи підприємства за 2015 рік

У 2015 році ДП «Боринське лісове господарство» забезпечило виконання запланованих лісівничих, лісозахисних, лісоохоронних та лісовідновних заходів.

За 2015 рік підприємством сплачено до зведеного бюджету 2911 тис. грн. податків, зборів та обов’язкових платежів, а також 1871 тис. грн. відрахувань Єдиного соціального внеску.

Обсяг реалізації продукції за 2015 рік склав 23,3 млн.грн., або 150,1 % до минулого року.

Чисельність штатних працівників складає 80 чол. Рівень середньомісячної заробітної плати досяг 5223 гривень.

Заходи з поліпшення якісного складу лісів проведені на площі 219 га і заготовлено 12,628 тис.кбм. ліквідної деревини. Підприємством від всіх видів рубок заготовлено 23,6 тис. кбм. деревини, в тому числі на рубках головного користування – 14,3 тис. кбм.

Загальні обсяги відтворення лісів за 2015 рік склали 125 га, з них на площі 27 га створено лісові культури, а природне відновлення лісів забезпечено на площі 98 га. Проведено догляди на площі 236 га. Заготовлено 1105 кг лісового насіння, з них 955 кг ялиці білої.

В 2015 році за власні кошти підприємства збудовано 1,0 км лісових доріг вартістю 203 тис.грн.

З метою охорони лісу від самовільних рубок, браконьєрства та інших лісопорушень лісового законодавства, постійно-діючою у 2015 році проведено 74 рейди, під час яких складено всього 30 протоколів, сума штрафів становить 2,482 тис.грн. сума шкоди становить 300,04 тис.грн.

Під час проведення профілактичних та попереджувальних заходів з охорони лісів від пожеж влаштовано 25 км мінералізованих смуг, виставлено 6 плакатів на протипожежну тематику.

Значну увагу впродовж 2015 року було приділено роботі з громадськістю. Підприємством організовано 3 заходи за участі громадськості та шкільної молоді, зокрема проведено акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» та «Збережемо природу разом». Протягом року проведено 24 зустрічі-консультації із громадськістю з актуальних питань лісової галузі, 2 дитячо-юнацькі конкурси на кращий твір та малюнок за темою «Людина та ліс». Опубліковано 13 статтей у районній газеті «Бойківщина» та розміщено 63 повідомлень на веб-сайті підприємства. На сьогодні, на базі підприємства функціонують 2 шкільні лісництва, членами яких є 18 учнів.

Прес-служба

підприємства

 

Новини Основною перевагою запровадження електронних закупівель підприємствами лісової галузі є запобігання корупції, ефективне витрачання бюджетних коштів та суттєва їх економія - Голова Держлісагентства Олександр Ковальчук

Для забезпечення максимальної ефективності проведення закупівель товарно-матеріальних цінностей лісогосподарськими підприємствами та створення комплексного підходу управління у Держлісагентстві запроваджують не лише електронні аукціони, а й автоматизують весь ланцюжок закупівель: Заявка на потребу – Моніторинг цін – Контракт – Замовлення – Детальна аналітика.

Метою запровадження проекту в державному секторі України є:

1. Підвищення управлінського контролю:

– реєстрація всіх закупівель у системі для отримання повної аналітики;

– автоматична звітність для менеджменту в будь-якому розрізі даних;

– автоматизація маршрутів погоджень заявок і тендерів.

2. Забезпечення прозорості та безпеки процесу закупівель:

– мінімізація помилок людського чинника при прийнятті рішень;

– безпека закупівель (повний аудит і історія всіх дій у системі).

3. Забезпечення прозорості закупівель і контролю всього ланцюжка закупівель:

– створення на сайті сторінки з он-лайн аналітикою і прозорим результатом закупівель для публічного перегляду.

4. Додаткова економії коштів.

5. Економія часу співробітників.

Постачальником рішення з автоматизації та оптимізації закупівель було обрано компанію АПС Солюшнз, яка має багаторічний успішний досвід у сегменті великих корпоративних закупівель і надала послуги щодо впровадження, налаштування та навчання користувачів на безоплатній основі.

З огляду на складності та масштабності структури лісового господарства (близько 400 окремих підприємств) до 15 січня був визначений тестовий період до дослідно-промислової експлуатації (налаштування, впровадження та навчання).

Як один з етапів впровадження, на цей момент забезпечується інтеграція ланцюжка модулів АПС із системою ProZorro.

Надважливо, що громадськість має можливість контролювати ці процеси (https://liac.aps-tender.com), а економія на сьогодні становить більше 10 млн грн.

Прес-служба Держлісагентства

 

У Держлісагентстві відбулось обговорення напрямів реалізації проекту ГЕФ

2017–2021 рр. в Україні буде реалізовано проект Глобального екологічного фонду (ГЕФ) «Запровадження збалансованого землеуправління з метою попередження деградації земель, адаптації до змін клімату та внеску у зменшення бідності в сільських регіонах України». Передбачається, що проект міститиме компонент щодо удосконалення збалансованого лісоуправління.

На даний час в Україні знаходиться місія експертів ФАО як агенції, що буде відповідати за підготовку та впровадження проекту в Україні. Завданням місії є збір пропозицій різних міністерств і відомств щодо можливих напрямів реалізації проекту.

Перший заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевич презентувала позицію відомства у цьому аспекті. Серед іншого запропоновано розробку стратегії адаптації лісів до змін клімату, створення лісів на деградованих землях сходу та півдня України, відновлення протиерозійних споруд та створення протиерозійних насаджень, розробки і впровадження Програм реабілітації стану лісів та відновлення лісових ресурсів, постраждалих у наслідок воєнних дій.

Прес-служба Держлісагентства 

 

У Держлісагентстві презентовано проект фірми "Earth Observation Systems Limited" щодо протидії нелегальним рубкам деревини

У Держлісагентстві презентовано проект фірми «Earth Observation Systems Limited» щодо протидії нелегальним рубкам деревини.

Фірмою розроблено програмне забезпечення, що дозволяє відстеження ланцюга руху деревини. Найближчим часом опрацьовуватиметься питання доцільності започаткування пілотного проекту в Україні.

Прес-служба Держлісагентства 

 

Проведено навчання

20 січня 2016 року в ДП  «Боринське ЛГ» відбулося навчання інженерно-технічних працівників з питань охорони праці.

Основою цього навчання стало впровадження та функціонування на підприємстві нової Системи управління охороною праці та ризиками на підприємстві, яку розроблено на основі національного стандарту ДСТУ OHSAS 18001:2010

Сьогодні найбільш актуальними є вміння правильно оцінювати ризики та керувати ними. Таким чином забезпечуються на робочих місцях здорові та безпечні умови праці. Здатність запобігти та швидко реагувати на порушення, досконале знання справи, обізнаність під час виконання робіт (а особливо робіт підвищеної небезпек) та прийняття правильних рішень, спрямованих на запобігання травматизму, можливе лише за умов чіткого та правильного виконання всіх функцій управління. Тому на першому місці є якість та безперервність навчання всіх працівників, особливо відповідальних за охорону праці. 

Крім того, на нараді було обговорено стан охорони лісу від лісопорушень, а також підготовка до пожежонебезпечного періоду.

Головний лісничий звернув увагу на необхідність дотримання вимог сертифікації в роботі.

Прес-служба 

ДП "Боринське ЛГ"

 

Виявлено браконьєрів

В неділю, 17 січня, працівниками ДП «Боринське ЛГ» під час проведення рейду було виявлено 13 осіб з гладкоствольною зброєю, які проводили полювання в урочищі «Опалина» поблизу с.Нижня Ялунька. За наявними документами та зі слів мисливців, вони вийшли полювати за відстрілочними картками на лисиці та вовка. Однак, не змогли пояснити чому мають аж 5 собак та таким великим гуртом. Тому з ними було проведено тільки роз’яснювальну роботу відповідно до статті ст. 85 КУпАП «Порушення правил використання об’єктів тваринного світу» та попереджено про недопущення фактів браконьєрства у майбутньому.

Нагадуємо, що для участі у полюванні мисливці повинні мати при собі відповідні документи, зокрема, посвідчення мисливця, дозвіл на добування мисливських диких тварин, контрольну картку обліку добутої дичини та дозвіл на користування зброєю. 

Прес-служба

ДП "Боринське ЛГ"

 

Олександр Ковальчук: "Наше головне завдання - прийняти правильне рішення, яке дозволить забезпечити належне фінансування лісової галузі"

18 січня у Міністерстві аграрної політики та продовольства України відбулася зустріч представників відомства, Державного агентства лісових ресурсів України з експертами Світового банку щодо підготовки та стану реформування лісового сектору.

Захід відбувся під головуванням Першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Ярослава Краснопольського та Голови Державного агентства лісових ресурсів України Олександра Ковальчука.

У ході зустрічі було заслухано висновки експертів програми ФЛЕГ щодо підготовки та стану реформування лісового сектору України. Зокрема увагу присутніх було акцентовано на нормативно-правовому забезпеченні нового господарюючого суб’єкта.

Під час конструктивного діалогу всі присутні мали нагоду висловити свою точку зору з цих питань.

Голова Держлісагентства Олександр Ковальчук запросив експертів, зокрема юристів Світового банку, взяти участь у консультаціях щодо розробки остаточної моделі господарюючого суб’єкта.


Прес-служба Держлісагентства 

 

Впровадження СУОПР на підприємствах Львівського ОУЛМГ

Відповідно до ст.13 Закону України «Про охорону праці» та Методичних рекомендацій щодо впровадження Системи управління охороною праці та ризиками на підприємствах, які перебувають у сфері управління Державного агентства лісових ресурсів України, затверджених наказом Держлісагентства України від 07.12.2015 року №260, на підприємствах Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства розроблено і з початку 2016 року впроваджено Систему управління охороною праці та ризиками (СУОПР). 

Дану СУОПР розроблено на основі вимог національного стандарту України ДСТУ OHSAS 18001:2010 з урахуванням специфічних особливостей лісогосподарського виробництва і кваліфікаційних підходів до вирішення питання гігієни та безпеки праці.

Метою функціонування СУОПР є здійснення державної політики щодо охорони праці, яка спрямована на усунення неприйнятного ризику для здоров’я працівників під час виробничої діяльності, запобігання нещасним випадкам, профзахворюванням і аваріям шляхом комплексного вирішення встановлених завдань роботи з охорони праці.

Керівники лісогосподарських підприємств (роботодавці) взяли на себе зобов’язання щодо формування політики у сфері охорони праці, забезпечення наявності необхідних ресурсів (фінансових, людських, технологічних та інших ресурсів, характерних для діяльності підприємства) для розроблення, запровадження та підтримання функціонування Системи управління охороною праці та ризиками, а також її поліпшення і постійне вдосконалення.

 


В. Степанишин,

головний спеціаліст відділу лісових ресурсів,

машин та технологій Львівського ОУЛМГ

 

Ліси Львівщини відкриті для громадського контролю

14 січня 2016 року начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека у Львівському прес-клубі зустрівся з представниками засобів масової інформації. В ході прес-конференції він поінформував присутніх про впровадження механізмів громадського контролю за веденням лісового господарства в області. 

«Відтепер усі заходи, що проводяться в лісах Львівщини, буде висвітлено на сайті Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства та сайтах лісогосподарських підприємств. Кожна громадська організація, ЗМІ чи органи влади можуть ознайомитися із цією інформацією та взяти участь у громадському контролі за тими процесами, які відбуваються у лісі», - повідомив начальник управління.

Відповідно до розпорядження Львівського ОУЛМГ «Щодо механізмів громадського контролю у лісогосподарських підприємствах Львівської області» на сайті управління та лісгоспів буде постійно оприлюднюватись інформація про плани проведення всіх рубок, а також видані на них дозволи (лісорубні квитки), про виявлені державною лісовою охороною порушення лісового та мисливського господарства, плани весняних лісовідновлювальних робіт, використання недеревних продуктів лісу тощо.

З метою залучення громадськості до контролю процесів погодження призначення санітарних рубок на сайтах Львівського лісозахисного підприємства та Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА будуть оприлюднюватись календарні плани проведення оглядів деревостанів та погоджувальні документи.

На даний час на сайтах лісгоспів вже розміщено календарні плани проведення відводів деревостанів в рубки, із зазначенням контактних даних відповідальної особи лісгоспу. Кожен бажаючий при бажанні може взяти участь у відводах.

Окрім того, Анатолій Дейнека повідомив, що впровадження механізмів громадського контролю також передбачає обговорення запланованих лісогосподарських заходів з місцевими громадами. Працівники лісових господарств на сесіях сільських та місцевих рад розповідатимуть про плани проведення заходів в лісах, про їх законні підстави та очікувані результати, які отримає громада від їх проведення.

За словами керівника обласного управління, з 1 січня державні лісогосподарські підприємства перейшли на електронні державні закупівлі на платформі системи Prozorro, що дає значну економію коштів.

Для того, щоб переглянути онлайн трансляцію прес-конференції просимо перейти за посиланнямhttps://www.youtube.com/watch?v=qHu3ThdbEgw&feature=youtu.be


Прес-служба Львівського ОУЛМГ