Вересень 2015

Оновлення техніки

Нещодавно на нашому підприємстві відбулося оновлення техніки, а саме було закуплено рубильну машину RM 51.2 для подрібнення деревини безпосередньо на місцях проведення лісозаготівель. Це універсальна машина, яка дає можливість ефективно переробляти відходи (гілки та верхівки дерев) на технологічну і паливну щепу, а також з легкістю змінювати робочу зону через застосування разом з трактором.

Так, сьогодні було приведено в дію роботу цієї установки, адже вона є необхідною при очистці ділянок. Використання даної щепорубки дасть можливість зменшити кількість порубочних решток, які залишаються на ділянках після проведення лісозаготівельних робіт. Отриману щепу можна використовувати для виробництва ДСП та ДВП, паливних брикетів та палет для спалювання в котлах.

Прес-служба

ДП "Боринське ЛГ"

    

Підписано Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між Держлісагентством України та WWF-DCP

Враховуючи спільні інтереси з питань сталого використання природних лісових ресурсів України, у Держлісагентстві 28 вересня 2015 року підписано «Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між Державним агентством лісових ресурсів України та Дунайсько-Карпатською програмою Всесвітнього Фонду природи» як основу для співпраці в галузі збалансованого управління лісами.

Меморандум підписано Головою Державного агентства лісових ресурсів України Олександром Ковальчуком та Виконавчим Директором Дунайсько-Карпатської програми Всесвітнього Фонду природи (WWF-DCP) Андреасом Бекманом.

З метою забезпечення збереження та сталого розвитку природних територій та об’єктів природно-заповідного фонду у лісах і припинення втрат ландшафтного та біологічного різноманіття, Держлісагентство та WWF-DCP співпрацювати­муть у таких напрямах:

· ефективне впровадження лісового законодавства, пов’язаного зі сталим розвитком лісів, збереженням біорізноманіття та управлінням ними;

· зменшення впливу змін клімату та адаптація до його змін у лісовому секторі;

· реалізація заходів щодо розвитку мережі природно-заповідного фонду у межах лісових територій та недопущення втрати цінних природних територій з метою їх резервування для подальшого збереження, що особливо стосується старовікових лісів та пралісів;

· впровадження та реалізація міжнародних проектів щодо лісового господарства на території України;

· підвищення обізнаності та екологічної свідомості громадськості, освіти та розвитку екологічної культури населення у галузі сталого управління лісовими територіями.

Для досягнення цілей цього Меморандуму WWF-DCP докладатиме зусиль для залучення експертних знань, ресурсів, а також пошуку фінансової під­трим­ки співробітництва та налагодження комунікації для адаптації лісогосподарського та природоохоронного законо­давств до стандартів ЄС.

Співробітництво у рамках цього Меморандуму буде здійснюватися відповідно до щорічних узгоджених планів заходів. Зміст планів роботи і досягнення цілей буде залежати від низки факторів, зокрема від наявності потенціалу і ресурсів, успіху в залученні коштів, а також зовнішніх умов.

 

Прес-служба Держлісагентства

 

У стінах рідної альма-матер лісівники Львівщини урочисто відсвяткували професійне свято

18 вересня, у конференц-залі Національно лісотехнічного університету України зібрались лісівники Львівської області та представники деревообробних підприємств для урочистого святкування професійного свята – Дня працівника лісу.

У святковому заході взяли участь: начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства - Анатолій Дейнека, голова Львівської ОДА – Олег Синютка, голова Львівської обласної ради – Петро Колодій, академік НАН України і почесний директор Інституту екології Карпат НАН України – Михайло Голубець, академік НАН України і ректор Національного лісотехнічного університету України – Юрій Туниця, директор департаменту екології та природних ресурсів, депутат Львівської обласної ради - Олексій Балицький. Також були присутні керівники лісогосподарських підприємств, лісничі, ветерани лісового господарства та представники деревообробних підприємств.

Першим привітав лісівників начальник обласного управління лісового та мисливського господарства, Анатолій Дейнека: «З першим подихом осені приходить наше професійне свято, до якого наші трудові колективи дійшли із вагомими здобутками: виконані всі лісогосподарські показники, заплановані на цей період. Ліси виконують величезну екологічну, економічну і соціальну роль у суспільстві, тому саме відтворення лісів є одним із найголовніших показників нашої роботи. Загальні обсяги відтворення лісів у 2015-му році склали майже 3000 га. Зокрема, створено 1378 га лісових культур, 1426 га забезпечено природне відновлення лісів. Значну роботу проведено з метою забезпечення лісового господарства якісним садивним матеріалом. З цією метою в області функціонує 214 лісових розсадників загальною площею 158 га, де вирощують понад 15 млн. штук сіянців і саджанців основних лісовідновлюючих порід, а також дерев і кущів для озеленення населених пунктів». Анатолій Михайлович подякував працівникам лісової охорони за хорошу роботу і збереження лісів від пожеж у літній, надзвичайно спекотний період.

Поділився своїми привітаннями та вручив кращим працівникам нагороди і Олег Синютка, голова Львівської ОДА.Зокрема, він наголосив, що лісогосподарські підприємства повинні самостійно розвивати деревообробку та бути конкурентноспроможними з приватними деревообробними підприємствами. Також, значну увагу Олег Михайлович звернув на проблемі всихання ялицевих насаджень у Карпатах, і наголосив на потребі публічності в діяльності лісових підприємств, зокрема, щодо вирубки лісових насаджень та відновленні корінного деревостану.

Петро Колодій, голова Львівської обласної ради, подякував працівникам лісової галузі за щоденну працю та вручив кращим працівникам нагороди обласної ради. На думку очільника обласної ради, сьогодні особливу увагу слід зосередити на розвитку перспектив деревообробної галузі. «Знаковим є те, що в Україні врешті ухвалено закон про заборону експорту лісу-кругляку. Тепер лісове господарство отримало можливість розкрити потенціал та наростити потужності у галузі деревообробки, що обов'язково дасть фінансовий і економічний ефект для Львівщини», - наголосив Петро Несторович.

Юрій Туниця, ректор Національного лісотехнічного університету України, привітав усіх лісівників у стінах рідної альма-матер. «Сьогоднішнє свято є приводом для роздумів. Я б хотів звернути вашу увагу на декількох питаннях. Одне з них – це ліс в інтегральному розвитку суспільства. За Кіотським протоколом, ті країни, які мають ліси отримують від менш лісистих країн кошти на відновлення лісів. Усі ми знаємо, що Україна отримала певну кількість коштів від Японії, але, на жаль, вони були розподілені на інші потреби, а не на відновлення лісів. Також дуже важливим питанням є економіка. У зв'язку з мораторієм на експорт круглої деревини, ми повинні задуматися над виживанням галузі. Потрібно відновлювати деревообробку на лісогосподарських підприємствах і частину деревини переробляти на власних підприємствах і мати з цього економічний прибуток», - зазначив Юрій Юрійович, академік НАН України.

По завершенні урочистого заходу усі присутні виконали Державний Гімн України.

http://www.nltu.edu.ua
 

 

Відсвяткували професійне свято

Кожну третю неділю вересня своє професійне свято відзначають лісники. Так 21 вересня у ДП «Боринське лісове господарство» відбулись урочисті заходи з нагоди професійного свята – Дня працівника лісу, а саме: урочиста нарада з нагородженням кращих працівників підприємства та освячення каплички арх..Михаїла, що знаходиться на території лісгоспу і проведення Служби Божої. У заходах взяли участь голова Турківської райдержадміністрації Олександр Лабецький, голова Турківської районної ради Володимир Лозюк та представники духовенства.

Почесними грамотами та грошовими преміями були нагороджені:

- Кращі серед лісництв – І місце – Верхньовисоцьке лісництво

                                   ІІ місце – Мохнатське лісництво

                                   ІІІ місце – Яблунське лісництво

- За бездоганну службу та особистий внесок у розвиток та підвищення ефективності лісогосподарського виробництва: лісничий Сянківського лісництва Ступницький М.І.; водій автомобіля по вивезенню лісу Чолавин В.Ю.; тракторист Калинич М.В.; тракторист на вивезенні лісу Кубан М.О.; майстер лісорозсадника Бодак С.О.; вальник ліск Костів В.В.; майстер нижнього складу Мишковський В.М.

- За особисту мужність і героїзм проявлені при виконанні спеціальних завдань в ході АТО на Сході України:  майстри лісу Мохнатського лісництва Марців В.В. та Білинський Р.О.; робітник проміжного складус. Мохнате Лень М.Ф.

Грамоти від керівництва райдержадміністрації та районної ради отримали: Ільницький М.М., Земан В.В., Турянський М.Я., Мацько І.М., Малець Т.І., Порада Т.М.,  Лень М.Ф., Білинський Р.О., Марців В.В.,   Новохатько М.А., Сало В.П., Лещик М.М., Леськів Ю.М., Сухораб М.В., Михайлюк М.І.

Відзнаки від Держлісагентства України отримав майстер лісу Мохнатського лісництва Марців Валерій Васильович та від Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства  Мацько Іван Миколайович.

Також всіх працівників та ветеранів підприємства було відзначено грошовими винагородами.

З Днем працівника лісу!

Шановні працівники лісу! Прийміть в цей чудовий, осінній день найщиріші слова вітання з професійним святом. Хай він для Вас, як і інші дні, буде наповнений гідним визнанням професійного внеску в загальнодержавну справу. Святкуючи разом з Вами, бажаю щоб це свято принесло у Ваш дім щастя, добро і надію на краще майбутнє. Щиро зичу, благополуччя, щоб реалізовувались Ваші кращі задуми і була щасливою доля. Всім святкового настрою, удачі, достатку і здоров'я. Мудрості і терпіння, злагоди і достатку, успіхів, творчої праці, віри у прекрасне майбутнє України.

З повагою, 
за дорученням колективу

Михайло Ільницький

Директор ДП "Боринське лісове господарство"

 

Вітання з нагоди професійного свята

 

 

 

Шановні працівники лісового господарства!

Щиросердечно вітаємо Вас з професійним святом – 

Днем працівника лісу!

Бажаємо Вам, Вашим рідним і близьким здоров'я, добра, щастя, злагоди і достатку!

Хай сповняться Ваші надії і сподівання на розквіт рідної землі, хай мир, спокій і добробут завжди будуть у Вашій оселі, хай оточує Вас радість, доброзичливість і любов.

Нових Вам успіхів у справі примноження лісових багатств України!


Цей ліс живий. У нього добрі очі.
Шумлять вітри у нього в голові.
Старезні пні, кошлаті поторочі,
літопис тиші пишуть у траві.
Дубовий Нестор дивиться крізь пальці
на білі вальси радісних беріз.
І сонний гриб в смарагдовій куфайці
дощу напився і за день підріс. 
(Ліна Костенко)


З повагою, 
за дорученням колективу

Анатолій Дейнека

Начальник Львівського обласного управління
лісового та мисливського господарства

 

Вітання Голови Держлісагентства Олександра Ковальчука з Днем працівника лісу

Шановні колеги, працівники лісового господарства,
лісової та деревообробної промисловості!


Від щирого серця вітаю з нашим професійним святом – Днем працівника лісу!

Без перебільшення можу сказати, що люди, які професійно стоять на сторожі гармонії та порядку в лісовому господарстві, давно і справедливо заслуговують глибокої поваги.

У цей день хочу звернутися не лише до колег, а до всіх громадян України.

Ліс – це справжній живий скарб нашої землі. Лісове господарство відіграє важливе значення для економіки держави і є чинником величезного природного та екологічного впливу на навколишнє середовище. Раціональне і розумне використання лісу дарує людям тепло і затишок, а безконтрольна вирубка несе в собі значні проблеми, які можуть торкнутися практично всіх.

Переконаний, що завдяки спільним зусиллям суспільства, Уряду та керівництва країни ми зможемо вийти на якісно новий рівень роботи всієї структури лісової галузі.
Нашими першочерговими завданнями є викорінення корупції, прозорість у роботі, недопущення незаконної вирубки лісу та його продажу, і головне – збереження та відтворення зеленого багатства.

За цей короткий час уже є певні досягнення. Уперше в історії директори підприємств галузі обираються на відкритому конкурсі. Далі – обрання на Всеукраїнському конкурсі начальників обласних управлінь. Уже розроблена та впроваджується Концепція реформування лісового і мисливського господарства України, удосконалюється модель управління лісовим господарством та законодавча база. Упевнений, що ми зможемо забезпечити конкурентоспроможність та інноваційний розвиток галузі.

У цей святковий день хочу висловити слова подяки ветеранам галузі, які присвятили себе служінню лісу, а нині передають неоціненний досвід, життєву філософію збереження та примноження лісового багатства молоді.

Неодмінно потрібно згадати наших колег, які залишили свою мирну працю та стали на захист територіальної цілісності України. Ми завжди пам’ятатимемо тих, хто віддав своє життя за нашу незалежність. Їхні імена звучатимуть у шумі зелених лісів, які вони плекали для наступних поколінь…

Хочу подякувати нашому великому колективу – від працівників центрального апарату Держлісагентства до єгерів у лісових угіддях – своєю щоденною кропіткою працею ви робите неоціненний внесок у майбутнє нашої держави.

Впевнений, що спільними зусиллями ми зможемо забезпечити здійснення справжніх реформ лісової галузі за європейськими стандартами.

Щиро бажаю всім міцного здоров’я, миру, щасливої долі, родинного тепла, добробуту, нових здобутків і вагомих звершень!

Нехай і надалі всіх захоплює наша професійна взаємодопомога та щира лісівнича дружба!

З повагою,
Голова Державного агентства
лісових ресурсів України                                        Олександр Ковальчук

dklg.kmu.gov.ua

 

Відбулась колегія Державного агентства лісових ресурсів України

 

17 вересня відбулась колегія Державного агентства лісових ресурсів України. Першим питанням порядку денного було заслуховування інформації про заходи щодо ліквідації та профілактики лісових пожеж. За словами начальника Відділу охорони і захисту лісів Віктора Парфенюка, найбільш актуальним стало питання технічного оснащення, яке закуповувалось підприємствами за власні кошти. Було прийняте рішення щодо прискорення розробки пошкоджених пожежами лісонасаджень та проведення лісовідновлювальних робіт.

Важливим аспектом у боротьбі з лісовими пожежами є наявність мережі лісових доріг. З цього питання доповідав Руслан Крикун – начальник Управління використання лісових ресурсів та науки. Він зазначив, що найвищі темпи та рівень організації процесу будівництва спостерігаються на підприємствах Київського, Кіровоградського, Сумського, Вінницького, Івано-Франківського, Рівненського та Житомирського обласних управлінь лісового та мисливського господарства. Колегія розглянула зведений план будівництва, ремонту та реконструкції лісових доріг за власний кошт лісогосподарських підприємств на 2016 рік.

Ще одним важливим питанням засідання було подальше впровадження електронного обліку деревини на підприємствах галузі. «Це один із механізмів, що унеможливлює незаконні рубки та зловживання у ведені лісового господарства», – підкреслив Голова Держлісагентства Олександр Ковальчук.

Наостанок засідання керівник відомства привітав усіх з професійним святом, побажав здоров’я, нових здобутків та настання миру у нашій державі.

Прес-служба Держлісагентства 

 

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції нагородила працівників лісової галузі

За багаторічну сумлінну працю у галузі лісового господарства, активну волонтерську діяльність щодо надання практичної допомоги учасникам антитерористичної операції і мирним мешканцям, Почесні Грамоти від Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції отримали працівники лісової галузі :

Начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства

Курінський Андрій Борисович;

Начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства 

Тараненко Юрій Миколайович;

Начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства

Дейнека Анатолій Михайлович;

Начальник Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства 

Голубчак Олексій Іванович;

Начальник Донецького обласного управління лісового та мисливського господарства

Стороженко Віктор Іванович.

Прес-служба Держлісагентства

 

Збираємо насіння

Державне підприємство «Боринське лісове господарство» розпочало збір специфічного урожаю – насіння дерев. З початку вересня лісівники заготовляють шишки ялиці білої та відправляють їх на переробку до  ДП «Львівський лісовий селекційно-насінневий центр». Планується заготовити 8 т сировини, а днями вже відправили на переробку 5,4 т шишки. Отримане після переробки насіння буде висіяне в лісорозсаднику. 

Прес-служба ДП "Боринське ЛГ"