Грудень 2018

Щедрий,добрий Миколай з помічниками відвідав наш край

Хочеться вірити, що на Турківщині немає жодної дитини, яка б залишилася без подарунка в день чудового свята – Святого Миколая. Зрозуміло, що для декого, – тих, хто із заможних сімей, гостинці є звичним явищем, а для малят з багатодітних сімей чи тих, що потрапили у складні життєві обставини, це щось величне, що запам’ятається на все життя. Дивлячись в їхні щирі оченята, в яких яскраво вимальована вдячність, радієш душею, що Чудотворець не обминув саме їх.

У День Святого Миколая малеча отримувала подарунки всюди – в школах, сім’ях, на святкових заходах у державних установах, громадських організаціях. Одним із таких святкових дійств був ранок  17 грудня для сорока дітей-сиріт, дітей, позбавлених  батьківського піклування, та тих, що опинилися в складних життєвих обставинах, який пройшов під егідою служби у справах дітей Турківської РДА.  Споряджали Святого знані на Турківщині меценати – депутат Верховної Ради України Андрій Лопушанський, керівник ГО «Ідея та Чин», уродженець с. Боберка, житель м. Львів, Ілля Сирко  та приватний підприємець Олександр Ільницький. Варто відзначити, що Ілля в цей день традиційно, як і в попередні роки,  відвідав десятки  багатодітних  та малозабезпечених родин в Турці та районі з величезними пакунками одягу, іграшок, побутових речей, ну, й звичайно, солодощів.

А вже наступного дня подібний захід провів РЦ СССДМ. На нього запросили дітей учасників АТО, а також дітей  з малозабезпечених сімей. З вітальним словом до присутніх звернувся заступник голови Турківської РДА Юрій Лило, помічник депутата Верховної Ради України Андрія Лопушанського Ірина Кіра. Народний обранець на цей захід також виділив величезну кількість гостинців.  Дістали подарунки від депутата й діти учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.  Цікаву й повчальну історію з життя Миколая-Чудотворця розповіла Ольга Писанчин. А діти, зі сльозами на очах і з великим хвилюванням, декламували вірші, складені на честь Святого. Сам Чудотворець, образ якого вміло втілив Микола Комарницький, не скупився на гостинці та добрі слова для малечі.

Добрим словом та з великою вдячністю згадують учні та педагоги Жукотинської, Хащівської  ЗОШ та Лімнянського НВК мецената, знаного на Львівщині підприємця Сергія Кіру. Щороку, об’їжджаючи чимало навчальних закладів Львівської області, Республіки Польща, будинків для літніх людей  та дітей з вадами здоров’я, він  не забуває про Турківщину. Щораз навідується в школу-інтернат (тепер гімназія ім.Олександра Ільницького – «Барні») і щедро обдаровує всіх вихованців.  У НВК с.Лімна цьогоріч він привіз  святкові подарунки не лише для дітей, а й усіх працівників школи. Більше того, навчальному закладу подарував великий сучасний телевізор, мікрохвильову піч та іншу побутову техніку.

Варто відзначити, що велику допомогу у спорядженні Миколая-Чудотворця  традиційно надав і депутат обласної ради Михайло Ільницький. На своєму виборчому окрузі він забезпечив святковими подарунками всіх дітей 1-4 класів, п’ятирічок, а також й  багатьох учнів старших класів. Заслуговує на увагу й те, що Михайло Михайлович не забув і багатодітну родину Наталії і Миколи Кудричів  із с. Н. Яблунька, які народили й виховують 10 дітей, в тому числі й чотири двійні. Невдовзі сім’я має намір перебратися до новозбудованої оселі, й власне з цієї нагоди депутат пообіцяв допомогти їй меблями. Щороку допомагає Святому Миколаєві в його чудотворній місії й інший депутат обласної ради – Михайло Дзюдзь. За його дорученням, подарунки для малечі привіз на Турківщину голова ради ветеранів  поліції  служби охорони області Іван Кузьович.

За сприяння голови Турківської районної ради Володимира Лозюка, у переддень свята наш район відвідали ще одні меценати – зокрема,  члени ГО «Побратими України» Всеукраїнської Спілки бойових дій  учасників АТО», наші земляки Данило Сипливий, уродженець с   Либохора,  Михайло Гвоздецький, уродженець с. В. Висоцьке, разом зі своїм сином Артуром. До слова, очолює громадську організацію також наш земляк, уродженець с. Либохора Микола Миньо. Долучилися до цієї акції й   турківчанин, підприємець Зеновій Кубан та керівник ГО «Ветерани Афганістану» Роман Кисіль.  У День Святого Миколая вони привезли на Турківщину більше 2 тонн подарунків. А це солодощі, фрукти, продукти харчування і одяг для дітей та  дорослих, які дістануться також дітям з багатодітних та малозабезпечених  сімей, та тим, що опинилися у складних життєвих обставинах.

Не зрадили традиції опікуватися дітьми напередодні Святого Миколая й працівники Самбірської місцевої прокуратури. Заступник керівника Роман Малиновський, разом з ювенальним прокурором Турківського відділу Наталією Рибчич, відвідали з подарунками дитячий будинок сімейного типу сім’ї Саннікових з смт. Бориня, де виховують п’ятьох дітей, позбавлених батьківського піклування.

Окрім  слів вдячності від дорослих, всі меценати надовго запам’ятають щирі, непідкупні посмішки та велику вдячність в очах головних винуватців свята – дітей. Власне, заради цього  варто займатися благодійністю.

Василь Васильків.

 Районна газета "Бойківщина"

ДЕРЖЛІСАГЕНТСТВО ТА НІМЕЦЬКО-УКРАЇНСЬКИЙ АГРОПОЛІТИЧНИЙ ДІАЛОГ АКТИВІЗУЮТЬ СПІВПРАЦЮ ЩОДО НАЦІОНАЛЬНОЇ ІНВЕНТАРИЗАЦІЇ ЛІСІВ

 Відбулася зустріч заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимира Бондаря з керівником Німецько-Українського агрополітичного діалогу (APD) Фолькером Зассе та відповідальним за лісовий компонент проекту Сіманом Юрком.

Сторони обговорили низку питань щодо співпраці в лісовій галузі, підсумків спільної роботи у 2018 році та планів на наступний 2019 рік.

Сторони підкреслили зацікавленість не лише у продовжені співпраці, а її активізації та розширенні.

Одним з основних питань, що обговорювалося, було підготовка до впровадження національної інвентаризації лісів в Україні.

Фолькер Зассе підкреслив, що процес інвентаризації має проводитися під фаховим керівництвом Держлісагентства. «Наш проект разом з Держлісагентством у цьому році досить плідно працювали щодо підготовки до робіт з лісової інвентаризації. І це потрібно продовжувати. Лише Агентство має фахових та досвідчених фахівців, які зможуть провести лісову інвентаризацію», - сказав він.

Заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар зазначив, що відомство докладає максимальних зусиль для започаткування лісової інвентаризації, адже її проведення та зібрані дані забезпечать реальну ситуацію в лісовій галузі України. «Суспільство зможе отримати справжню картину і об’єктивні дані, а також побачити справжні проблеми, а не вигадані», - сказав він.

Також сторони наголосили на тому, що цей процес відбуватиметься відкрито, щоб громадськість оперативно отримувала інформацію про хід майбутньої інвентаризації українських лісів.

Особливості формування вільних цін на лісопродукцію

Ціни на лісопродукцію, що заготовляється державними лісогосподарськими підприємствами формуються на основі Методичних рекомендацій з формування собівартості продукції (робіт, послуг) на підприємствах, що належать до сфери управління  Державного агентства лісових ресурсів України,  затверджених  наказом Державного агентства лісових ресурсів України  від «14» травня  2013 р. № 124.

Вільні ціни на лісопродукцію формуються на рівні попиту, в тому числі згідно затверджених нормативно-правових документів щодо продажу необробленої деревини з врахуванням діючого збору за деревину, витрат на заготівлю, трелювання, навантажування, розвантажування, перевезення на нижній склад, загальновиробничих витрат, адміністративних витрат, витрат на збут та прибуток без обмеження рівня рентабельності.

Фактична собівартість лісопродукції калькулюється в розрахунку на знеособлений кубічний метр деревини, без диференціації по розмірах, породах і сортах. Обумовлено це тим, що всі вказані різновидності лісопродукції виготовляються в єдиному технологічному процесі і в готовому вигляді оцінюються по його завершенні. Крім того, відхилення в собівартості їх заготівель залежно від вказаних факторів незначні (за виключенням діаметра), тому для встановлення цін (цінових співвідношень) між конкретними сортиментами лісопродукції слід враховувати порівняльний аналіз їх якості і споживчих властивостей на умовах відповідного франко.

Оскільки по кожному сортименту одноразово оцінюється декілька різних характеристик (порода деревини, розмір і кількість сучків, наявність і розмір гнилі, розмір кривизни і інші) оцінка дається приближена, якісна, комплексна.

Комплексна якісна оцінка лісоматеріалів круглих використовується для встановлення співвідношення цін між сортиментами. У відповідності з оцінкою сортиментам присвоюється ціновий коефіцієнт. Ціна одного сортименту лісопродукції діаметру та породи, яка є переважаючою у лісових насадженнях підприємства, приймається за базову і йому, як еталону, присвоюється коефіцієнт одиниця. Підприємства лісового господарства самостійно розраховують та затверджують наказом базовий (еталонний) сортимент лісопродукції та шкалу цінових коефіцієнтів. Шкала цінових коефіцієнтів застосовується для визначення співвідношення цін між сортиментами за породами, сортами, діаметрами та іншими параметрами лісопродукції по відношенню до базового. Градацію діаметрів сортиментів лісо- продукції при її обліку, реалізації та встановленні цін приймають відповідно до державних стандартів на лісопродукцію.

Планово-розрахункова калькуляція ціни базового (еталонного) сортименту лісопродукції складається з слідуючих статей:

1.  Сировина і матеріали.

2.  Зворотні відходи (вираховуються).

3.  Покупні матеріали, комплектуючі вироби, напівфабрикати, роботи і послуги виробничого характеру сторонніх підприємств і організацій.

4.  Паливо і енергія на технологічні цілі.

5.  Основна заробітна плата.

6.  Додаткова заробітна плата.

7.  Відрахування на соціальні заходи.

8.  Витрати на утримання і експлуатацію устаткування.

9.  Загальновиробничі (цехові) витрати.

10.  Витрати на лісогосподарські роботи і послуги, виконані за власні кошти.

11.  Інші виробничі витрати.

12.  Виробнича собівартість.

Адміністративні витрати.

Витрати на збут.

Всього витрати.

Прибуток.

Ціна.

 

Нові ДСТУ

Відповідно до Наказу № 433 від 20 грудня 2016 р. Національного Органу Стандартизації державного підприємства «Український науково – дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» (ДП «УкрНДНЦ) з 01.01.2019 р. втрачають дію міждержавні ГОСТи на лісоматеріали круглі. Для виконання цього Наказу, Державне агентство лісових ресурсів України видало Наказ № 910 від 30.10.2018 р. «Про заходи з впровадження національних, гармонізованих з європейськими, стандартів».

Усі державні лісогосподарські підприємства проводять навчання своїх працівників новим ДСТУ. У Львівському обласному управлінні вже провели два такі навчання із головними спеціалістами держлісгоспів.

У лісових господарствах проводять навчання зі спеціалістами, котрі приймають необроблену деревину після заготівлі та реалізовують її.

З 17 грудня розпочинаються дводенні навчання спеціалістів держпідприємств галузі у ДП «Укрцентркадриліс» (м. Боярка). Для проведення навчання залучені викладачі Національного університету біоресурсів та природокористування України (НУБіП України).

Для ознайомлення з новими ДСТУ, гармонізованих з європейськими нормами, надаємо презентаційні матеріали.

Для отримання додаткової інформації можна звертатись в обласне управління за тел. 032-297-61-21 Громяк Юрій Орестович та Кривецький Богдан Богданович.

Також подаємо координати працівників державних лісогосподарських підприємств, відповідальних за впровадження нових ДСТУ (у таблиці).

Придбати ДСТУ можна у ДП «Львівський науково – виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації», інформаційно – довідковий фонд, вул. Князя Романа, 38., кім. 307, тел. (032) 261-61-77, e-mail: fond@semesta.lviv.ua; fond.semesta@gmail.com 

 

Відділ лісових ресурсів, машин

та технологій Львівського ОУЛМГ

 

Переходимо на нові стандарти

У ДП "Боринське лісове господарство" пройшов семінар-навчання у зв'язку з введенням із 01.01.2019 року нових стандартів (ДСТУ) на круглі лісоматеріали.

Провідний інженер виробничого відділу Ніраз М.В ознайомив з відмінностями теперішніх стандартів(ГОСТів) та ДСТУ з новими,класифікацію та обмір деревини,а також дров'яної деревини для технологічних потреб та дров паливних.

В свою чергу системий адміністратор Бринько І.М повідомив про зміни в електронному  обліку деревини та внесення даних в електронну базу.

Прес-служба підприємства

Лісівники державних лісів Львівщини працюють без порушень - стверджує перевірка ASI

Міжнародний акредитаційний сервіс (Accreditation Services International) ASI, провів перевірку діяльності аудиторських компаній, які надають сертифікати FSC, зокрема перевірили державні лісогосподарські підприємства Львівщини які володіють таким серифікатом. Причиною перевірки послужив звіт британської організації «Еарсайт», про фальшивість тверджень якого неодноразово писала українська преса та говорили фахівці і активісти.

Ключові висновки ASI стосовно сертифікованих лісів, які перебувають в компетенції Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства такі:

- ASI не було виявлено доказів, які б підтвердили теорію щодо використання санітарних рубок для незаконного видалення здорових дерев.

- Спостереження ASI підтверджують твердження FSC Україна, що фактори, такі як зміни клімату, можуть викликати серйозні лісопатологічні проблеми в Україні, це явище задокументовано на інших територіях в усьому світі.

- Загалом є розуміння того, що санітарні рубки можуть бути використані у деяких випадках як привід для вирубки здорових дерев. І це відбувається у багатьох регіонах світу, де санітарний стан лісів перебуває під тиском кліматичних змін.

Повний текст звіту ASI українською мовою розміщений на сайті FSC Україна. Пропонуємо його Вашій увазі:

ASI провело поглиблене оцінювання відповідності за ключовими цілями в Україні.

Розслідування Earthsight «Причетні до корупції» детально досліджує корупцію та незаконну заготівлю деревини в українській лісовій галузі, включаючи державних посадових осіб, котрі були звинувачені в корупції, а також причетних до цього компаній. Більшість компаній, про які йдеться в звіті, є FSC-сертифікованими. Крім того, в звіті виокремлена причетність FSC, оскільки стандарти занадто легко піддаються хибному тлумаченню, а органи оцінювання відповідності (ООВ) не можуть виявити шахрайство та незаконні практики під час проведення аудитів.

Наведені серйозні звинувачення проти уряду, приватних компаній та системи FSC, і вони не є безпідставними. ASI займається проблемами, пов’язаними з FSC сертифікацією в лісовій галузі України з 2014 року. Попередні інциденти стосувалися наступних проблем:

* незаконне видобування бурштину;

* управлінський контроль державного управління лісами;

* законність дозволів на проведення санітарних рубок;

* відсутність адекватної ідентифікації та/або управління особливими для збереження цінностями у держлісгоспах при лісозаготівлі;

* продаж необробленої деревини під виглядом дров паливних на ринок Європейського Союзу;

* шахрайські практики при виробництві деревного вугілля з приховуванням/змішуванням продажів у фіктивних компаніях та уникненням їх виявлення шляхом зміни компаній та відмови від сертифікації.

Корупція є складною у виявленні і вирішенні проблемою для систем добровільних стандартів, і така ситуація не є унікальною для України чи для FSC. Там, де присутнє це явище, воно може бути поширеним, і системи добровільних стандартів, як правило, не розробляються безпосередньо з метою вирішення цієї проблеми. Оскільки до повноважень ASI, входить контроль діяльності ООВ, нашим першим завданням є забезпечення відповідності аудиторської компетентності та діяльності ООВ стандартам акредитації. Одним з інструментів, який ми застосовуємо, є оцінювання відповідності. Під час оцінювання відповідності ASI перевіряє адекватність методів попереднього аудиту, знахідок та висновків, а також підсумкового рішення щодо сертифікації шляхом безпосереднього аудиту відповідності утримувача сертифікату вимогам сертифікації.

Щоб зрозуміти, як ООВ працюють в Україні, ASI було розроблено детальні оцінювання відповідності стосовно ключових питань для України, які стосувалися кожного з трьох ООВ, які надають сертифікацію FM/COC: SGS, NEPCon та FC. ASI спрямувало увагу на державні лісогосподарські підприємства, стосовно яких раніше були повідомлення щодо інцидентів і які були розташовані в регіонах України, ідентифікованих у звіті Earthsight як такі, що мають більше проблем з корупцією.

Друга мета полягала в розгляді двох ключових проблем на рівні утримувачів сертифікатів (УС): а) обґрунтованість дозволів на проведення санітарних рубок та потенційні зловживання з метою надмірної заготівлі; і б) економічна діяльність УС та будь-які "червоні прапорці" стосовно питань, пов'язаних з діловою документацією, FSC транзакціями та продукцією. Було здійснене оцінювання для наступних УС:

FC-FM/COC-804483 Рогатинський лісгосп

SGS-FM/COC-002711 Львівське обласне управління лісового і мисливського господарства

NC-FM/COC-013427 Державне підприємство «Вигодське лісове господарство»

ASI було законтрактовано двох досвідчених консультантів для підтримки оцінювань: лісопатолога з 40-річним досвідом роботи в Україні та спеціаліста з питань корупції у ланцюгах постачання з досвідом аудиту діяльності державних лісогосподарських підприємств. Оцінювання були заплановані на початок жовтня, щоб мати змогу оцінити здійснення санітарних рубок. Під час усіх оцінювань була приділена увага поточним лісозаготівлям. ASI відправила досвідчених оцінювачів із значним досвідом у сфері лісового господарства в Україні. Крім того, представник FSC Україна приєднався до оцінювання спостерігачем. До складу команди також входив перекладач з досвідом у сферах лісового господарства та аудиту.

Оцінювання тривали від 2 до 4 днів, при цьому одна команда займалася дослідженням санітарних рубок, а інша - розглядом економічної діяльності ДЛГ. Вичерпні польові спостереження на 83 ділянках у трьох лісогосподарських підприємствах підтвердили, що у оглянутих лісах спостерігається широкомасштабне всихання, особливо у ялинових деревостанах (Picea abies). Всихання ялини було спричинене поєднанням впливу комах та інших факторів, велика кількість ділянок містили всохлі дерева, які вже були заселені вторинними шкідниками, зі значною кількістю вітровалу. ASI не було виявлено доказів, які б підтвердили теорію щодо використання санітарних рубок для незаконного видалення здорових дерев, втім, вибірка була невеликою, і її не можна екстраполювати на більшу територію. Крім того, експерти ASI відзначають, що уражені дерева на корені на ранніх стадіях можуть виглядати здоровими. Це потенційно може призвести до того, що спостерігач ставить під сумнів обґрунтування проведення санітарних рубок.

Огляд звітів про заготівлю деревини, лісовпорядних даних, документів щодо зберігання лісопродукції, продажів, ціноутворення, контрактів та інших не виявило жодних недоліків у господарській діяльності державних лісогосподарських підприємств (ДЛГ), які виступали об’єктами оцінювання. Таким чином, ASI у всіх трьох випадках може зробити висновок, що попередні методи перевірки ООВ, знахідки та висновки, а також відповідні рішення щодо сертифікації відповідають оцінюваним вимогам щодо акредитації та сертифікації.

Спостереження ASI підтверджують твердження FSC Україна, що фактори, такі як зміни клімату, можуть викликати серйозні лісопатологічні проблеми в Україні, це явище задокументовано на інших територіях в усьому світі. Проте, вибірка ASI була обмежена, і ми не можемо екстраполювати отриману інформацію на всю країну. Через це неможливо зробити припущення, що лісопатологічні проблеми є аналогічними в інших ДЛГ або виключають можливість зловживання санітарними рубками в інших ДЛГ. Таким чином, твердження, зроблені Earthsight щодо масштабів незаконних операцій в Україні, не були перевірені власними спостереженнями ASI.

Загалом є розуміння того, що санітарні рубки можуть бути використані у деяких випадках в якості приводу для вирубки здорових дерев, і це відбувається у багатьох регіонах світу, де санітарний стан лісів перебуває під тиском кліматичних змін. Таким чином, ASI рекомендує, щоб FSC, ASI та всі ООВ, які здійснюють сертифікацію лісогосподарських підприємств в Україні, працювали разом задля адаптації практики проведення аудитів та додаткових рівнів перевірки при розгляді санітарних рубок, з метою зменшення ризику нелегальної заготівлі у FSC-сертифікованих підприємствах.

З 2019 року запроваджуються нові національні стандарти якості деревини, гармонізовані з європейськими

Лісовій громаді держави та господарюючим структурам, які використовують у виробництві деревину, починаючи з 1 січня 2019 року, необхідно буде користуватися національними стандартами, гармонізованими з європейськими, в яких суттєво змінені підходи до визначення розмірно-якісних характеристик в лісоматеріалах. 

Якщо зараз деревина в Україні розподіляється на три сорти (І, ІІ, ІІІ) та має низку сортиментів (призначення), то з 2019 року буде розподілятися на чотири класи якості (A, B, C, D), як і в європейських країнах.

Нові національні стандарти, гармонізовані з європейськими, розроблялися Технічним комітетом України зі стандартизації лісових ресурсів ТК 18 «Лісові ресурси» та затверджувалися ДП «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості».

Зокрема, розроблено та затверджено вісім стандартів (ДСТУ EN) класифікації за якістю для хвойних і листяних лісоматеріалів (ялина і ялиця; сосна; модрина та тис; дуб і бук; тополя; ясен, клен та явір), а також класифікації за розмірами для листяних та хвойних порід.

У зв’язку з тим, що з 01.01.2019 р. скасовуються всі стандарти, розроблені до 1992 року (переважно всі міждержавні ГОСТ), на заміну яких мають бути введені європейські стандарти (EN) або, у разі відсутності таких – міжнародні (ISO), складено план робіт, що має бути виконано до 01.01.2019 р.

Наповнення плану робіт обумовлено тим, що на частину продукції лісогосподарських підприємств, не існує ні європейських, ні міжнародних стандартів. Також частина європейських стандартів в Україні не легітимна, а деякі чинні в Україні нормативні документи суперечать між собою.

Відповідно до плану робіт наразі розробляються, уточнюються та затверджуються ще п’ять стандартів та дев’ять Технічних умов.

Окрім того, у зв’язку із переходом на європейську систему стандартизації, розроблена коригуючи форма на класифікацію лісоматеріалів (до кінця 2018 року). Призначення цієї форми – максимально полегшити перший період переходу підприємств галузі до нової системи стандартизації.

Ця форма є наближеною до реальної класифікації за якістю (згідно з європейськими стандартами) лісоматеріалів різних порід деревини, що представлені на ринку деревинної сировини України.

Коригуючою формою передбачається встановлення тимчасового (на перехідний період – до кінця 2018 року) співвідношення між сортиментами певного призначення й сорту за діючими до 01.01.2019 р. стандартами на лісоматеріали (ГОСТ 9462, ГОСТ 9463, ТУУ 56.196) й класами якості за EN 1316:1-2012, EN 1316:2-2012, EN 1927:1-2008, EN 1927:2-2008(АС-2009), EN 1927:3-2008 та проектами ТУУ на лісоматеріали круглі й деревину дров’яну.

Під час користування коригуючою формою, у перехідний період на європейську систему стандартизації, слід враховувати, що:

- у європейській системі стандартизації лісоматеріалів круглих прийнято 10 груп діаметрів, а не звичні для нас 3-и групи;

- групи діаметрів враховують лише обмір колод за серединним діаметром в корі чи без кори (за домовленістю зі споживачем);

- принцип класифікації за європейською системою стандартизації лісоматеріалів круглих не базується на призначенні сортиментів, а в основі його – показники розміру та якості колод; більший діаметр і мінімальний вміст вад деревини за встановленого приросту – вищий клас якості;

- до класу якості А прийнято відносити лісоматеріали найвищого класу якості, які у більшості походять з нижньої частини колоди, із чистою деревиною або з незначними вадами, які не обмежують її використання;

- до класу якості В прийнято відносити лісоматеріали середнього класу якості, без особливих вимог до чистої деревини та сучками у межах середнього значення для кожної породи;

- до класу якості С прийнято відносити лісоматеріали нижче середнього класу якості, в яких дозволяються ті вади, які не значно знижують природні властивості деревини, як матеріалу;

- до класу якості D має бути віднесено лісоматеріали, що не задовольняють жодному з класів якості А, B, C, але з яких ще може бути отримано пиломатеріали для подальшого використання;

- всі інші лісоматеріали круглі, з яких неможливе отримання пиломатеріалів для загального використання, мають бути класифіковані, як:

а) деревина дров’яна для промислового використання, довжиною 2,0-4,0 метри (виробництва трісок технологічних чи паливного призначення, розколювання на паливну деревину тощо);

б) деревина дров’яна для непромислового використання, довжиною до 2,0 метрів (може бути реалізована фізичним і юридичним особам як паливо).

Зазначимо, що перехід на національні стандарти, гармонізовані з європейськими, передбачено постановою Уряду «Про затвердження Програми діяльності Кабінету Міністрів України» від 09.12.2014 року №695 та у відповідності до наказу державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 14.12.2015 року №184.

Перехід до нової стандартизації зумовлений розвитком нових технологій переробки деревини та євроінтеграційними процесами в лісовій галузі України.

Прес-служба Держлісагентства

17-18 грудня відбудуться аукціонні торги з продажу необробленої деревини 1-го кварталу 2019 р.

Товарна біржа «Товарно-сировина біржа «Галконтракт» проводитиме аукціонні торги з продажу необробленої деревини заготівлі І кварталу 2019 року державними лісогосподарськими підприємствами Львівської області.

Аукціонні торги пройдуть у 2 етапи:

1 етап – торги з голосу. Вони відбудуться 17 грудня 2018 року, у Львові, за адресою: Стрийський парк 14 (у приміщенні актового залу Львівської торгово-промислової палати). Реєстрація учасників торгів розпочнеться 17.12.18 р. об 11.30 год. і триватиме 20 хвилин - до 11.50 год. Початок аукціонной сесії о 12.00 год.

2 етап – аукціон у форматі електронних торгів. Вони розпочнуться о 10.00 год. 18 грудня 2018 року.

Для участі в аукціонних торгах учасники повинні подати заявку на участь із відповідним пакетом документів, сплатити гарантійний внесок у розмірі 5% від початкової вартості лотів (без ПДВ) та реєстраційний внесок на участь в аукціонних торгах – 480 грн 00 коп. (без ПДВ) на поточний рахунок ТБ «ТСБ «Галконтракт» не пізніше 14.00 год. 14 грудня 2018 року. Детальну інформацію можна знайти на сайті ТБ «ТСБ «Галконтракт»: www.tsbgalcontract.org.ua.

Для уточнень чи отримання додаткової інформації щодо умов участі в аукціонних торгах можна телефонувати за номерами: +38 (032) 225-69-13; +38(032)225-69-56. Або ж скеровувати свої запити на електронну скриньку info@tsbgalcontract.org.ua

Запрошуємо усіх учасників взяти участь в аукціонних торгах.

 Відділ лісових ресурсів, машин

та технологій Львівського ОУЛМГ

 

Зловили браконьєрів,які нелегально перевозили новорічні ялинки!

06.12.2018 року у 2:15 ночі рейдовою бригадою державної лісової охорони ДП "Боринське лісове господарство" спільно із працівниками поліції БП ОП Львівського ГУНП було зупинено автомобіль Volkswagen LT 25  бус білого кольору,який нелегально перевозив через ТКПП у с.Нижня Яблунька новорічні ялинки породи Ялиця в кількості 52 штуки.

На дані ялинки були відсутні документи та не було бирок зі штрих-кодом. Власником автомобіля виявився житель с.Верхня Яблунька гр.Б...1972 р.н спільно із жителем с.Верхня Яблунька гр.Ш...1980 р.н.Було викликано слідчо-оперативну групу Турківського відділення поліції.Даний автомобіль з нелегально перевезеними ялинками відправили на штраф майданчик.По даному факту Турківським відділенням поліції порушено кримінальне провадження.

Провідний інженер охорони та захисту лісу Ковальчин В.В

Співпраця з громадськістю та ЗМІ - один з пріоритетних напрямів діяльності лісівників Львівщини

Під головуванням начальника управління Анатолія Дейнеки відбулося засідання колегії Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Розглянуто питання щодо організації взаємодії з громадськістю та засобами масової інформації, а також ведення правової роботи на підприємствах Львівського ОУЛМГ.

З першого питання порядку денного виступила головний спеціаліст відділу лісового господарства Львівського ОУЛМГ Шаваринська Х.В., яка поінформувала колегію про роботу обласного управління та підвідомчих підприємств з громадськістю та засобами масової інформації.

З початку року проведено 894 заходи - консультації з громадськістю, зокрема проведено 380 обговорень запланованих лісогосподарських заходів. Також за участі громадськості проходили обговорення щодо фінансової та податкової політики, дотримання правил пожежної безпеки в лісах, всихання лісових насаджень тощо. На даний час лісогосподарські підприємства проводять обговорення з органами місцевого самоврядування та місцевими громадами  планів лісогосподарських заходів на 2019 рік. 

Протягом року  проведено 191 захід щодо співпраці з громадськістю: посадка лісових культур, збір жолудя, спільні толоки, рейди, конкурси, семінари, екскурсії тощо. До весняних заходів Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках-2018», Місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля активно долучились 3667 осіб, з них 2,3 тис. – шкільна та студентська молодь та 414 представників громадських організацій. В рамках Акції спільною працею лісівників та усіх учасників заходів було створено нові лісові насадження на площі 260,4га, всього висаджено більше 3млн. дерев в лісовому фонді.

На базі підприємств обласного управління функціонує 49 шкільних лісництв, в яких налічується понад 800 учнів середніх шкіл. У конкурсі на краще шкільне лісництво, яке проводило Товариство лісівників України, шкільне лісництво Бродівської ЗОШ І-ІІІст. №4 «Паросток» здобуло 2 призове місце.

Для підвищення рівня еколого-лісівничого виховання населення, роз’яснення та популяризації лісогосподарської діяльності в області функціонують: 16 екологічних стежок, 19 еколого-пізнавальних маршрутів, 5 рекреаційних зон, 2 туристичні притулки, рекреаційний пункт «Колодка» в НПП «Сколівські Бескиди», 19 рекреаційних пунктів  вздовж автодоріг загальнодержавного значення, а також Музей лісу та 4 еколого-просвітницьких центри.

Сприяє прийняттю важливих управлінських рішень щодо лісового господарства спільна робота з Громадською радою при Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства, до складу якої входять представники 63 громадських організацій та об’єднань. Під час засідань обговорено досягнення і проблеми лісової галузі, напрацьовано спільні рішення.

Голова комісії зі зв’язків з громадськістю Громадської ради при Львівському ОУЛМГ, головний редактор газети «Деревообробник» Масюк В.В. у своєму виступі розповів про співпрацю державних лісогосподарських підприємств з Громадською ініціативою "Друзі лісу Львівщина" щодо посилення висвітлення роботи державних лісогосподарських підприємств в засобах масової інформації та швидкого реагування на критичні відгуки та пости, зокрема щодо безпідставних звинувачень лісівників, які періодично з’являються у ЗМІ та соціальних мережах  щодо вирубування лісів.

Робимо добру справу!

Протягом цієї осені лісівниками ДП "Боринське лісове господарство" було зібрано близько 12 тонн шишок Ялиці білої, з яких отримали 1352 кг високоякісного насіння.

Працівники власного, спеціалізованого лісорозсадника здійснили посіви у короби.

 

В майбутньому очікуємо отримати позитивний результат, а саме якісний садивний матеріал для лісокультурної кампанії.

Прес-служба підприємства

 

 

Старт ялинкової компанії на Львівщині

4 грудня, у Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулася міжвідомча виробнича нарада за участю правоохоронних, природоохоронних органів, державних лісогосподарських підприємств та представників облдержадміністрації, на якій йшлося про проведення ялинкової кампанії 2018-2019 рр. на Львівщині.

 

Отож, лісогосподарські підприємства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства цьогоріч заготовлять 10,5 тисяч новорічних ялинок. Однак, якщо через високий попит такої кількості виявиться замало, то підприємства зможуть заготувати ялинки додатково, оскільки на ялинкову кампанію 2018-2019рр. їм дозволено реалізувати 14,6 тис. штук ялинок (згідно з розпорядженням голови ЛОДА від 06.06.2018р. №552/0/5-18).
 

Не заготовляти відразу весь дозволений ліміт лісгоспи вирішили базуючись на досвіді попереднього року – минулоріч держлісгоспи продали трохи більше 6 тисяч штук новорічних ялинок. І щоб не готувати надмір ялинок, вирішили заготовити менше, а решту – поступово за потребою.

 

Для реалізації новорічних ялинок лісівники облаштують торгівельні майданчики в районах області, також проводитимуть реалізацію з дворів лісництв, лісгоспів, на ринках районного та місцевого значення, а також у Львові у спеціально визначених міською радою місцях торгівлі новорічними ялинками. Ціни на ялинки у держлісгоспах коливатимуться від 100 до 200 грн, залежно від висоти дерева

 

Нагадуємо, що легально заготовлені новорічні ялинки обов’язково повинні бути промаркованими пластиковими бирками або самоклейними стрічками зі штрих-кодом. За ним кожен може перевірити походження ялинки, ввівши код на сайті https://www.ukrforest.com/check.

 

Для кращої організації ялинкової кампанії та попередження випадків незаконної заготівлі і реалізації новорічних ялинок Львівське ОУЛМГ спільно з Головним управлінням національної поліції у Львівській області, Управлінням патрульної поліції у Львові та Державною екологічною інспекцією у Львівській області видали наказ (від 27.11.2018р.) «Про додаткові заходи щодо забезпечення охорони шпилькових насаджень від незаконних рубок в передноворічний період», яким визначений порядок реалізації та перевезення новорічних ялинок. Також, з ініціативи Львівського ОУЛМГ, Голова Львівської облдержадміністрації видав розпорядження «Про комплекс заходів щодо реалізації ялинок та охорони хвойних насаджень від вирубування у передноворічний період 2019 року». На автодорогах, залізничних та автобусних станціях будуть створені тимчасові пости з працівників лісової охорони, правоохоронних органів, органів екобезпеки для перевірки законності придбання та перевезення новорічних ялинок.

 

Обласна адміністрація, лісівники, поліція та екологічна інспекція закликають усіх дотримуватися законодавства і не займатися незаконною рубкою чи реалізацією новорічних ялинок. Відповідно до Постанови КМУ від 23.07.2008р. №665 сума відшкодування за незаконно зрубану новорічну ялинку залежить від діаметра зрубаного дерева і становить мінімум 453 грн. Також у разі виявлення, порушник додатково повинен заплатити адміністративний штраф від 85 грн.

 

 

Прес-служба Львівського ОУЛМГ

Ялинкова компанія на Львівщині

04 грудня 2018 року о 12-00 год. в приміщенні Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства відбудеться міжвідомча виробнича нарада з наступним порядком денним:

1.Підготовка до проведення ялинкової компанії у передноворічний період 2019 року.

2. Різне.

 

Місце проведення: м. Львів, вул. Яворницького 8Б (зал засідань Львівського ОУЛМГ, ІІ-гий поверх).

 

Запрошуємо до участі представників засобів масової інформації!

 


 Прес-служба Львівського ОУЛМГ

Боринський лісгосп 2013 (с)