Листопад 2016

До складу Науково-технічної ради Держлісагентства увійшли експерти, науковці та представники громадськості

Наказом т. в. о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христини Юшкевич затверджено оновлений склад Науково-технічної ради Держлісагентства та її Положення.

Науково-технічна рада є постійно діючим консультативно-дорадчим органом відомства. Рада покликана забезпечити розгляд наукових рекомендацій та проведення фахових консультацій щодо головних напрямків науки і техніки лісового та мисливського господарства.

Науково-технічна рада також подаватиме пропозиції щодо формування та реалізації єдиної науково-технічної політики лісової галузі, визначатиме шляхи та механізми вирішення проблемних питань.

До складу Науково-технічної ради увійшли експерти лісової галузі, науковці, представники Харківського аграрного університету імені В. В. Докучаєва, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Національного лісотехнічного університету України, навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства, науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації імені Г. М. Висоцького, Українського науково-дослідного інституту гірського лісівництва імені П. С. Пастернака, співробітники обласних управлінь лісового та мисливського господарства, представники Громадської ради при Держлісагентстві.

З повним складом Науково-технічної ради можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Агентства за посиланням. 

dklg.kmu.gov.ua

 

Боротьба з незаконними рубками та браконьєрством продовжується

22 листопада 2016 року працівниками державної лісової охорони ДП «Рава-Руський лісгосп» у 21 кварталі Яворівського лісництва виявлено незаконну рубку трьох дерев осики. Лісопорушник, тимчасово безробітній громадянин України, який проживає в с. Рулево Яворівського району був затриманий на місці вчинення лісопорушення. За цим фактом складено протокол про адміністративне правопорушення. На даний час, лісопорушником добровільно сплачено штраф в сумі 85 грн. та завдані лісовому господарству збитки в сумі 2481 грн.

Цього ж дня, у мисливських угіддях ДП «Старосамбірське ЛМГ» працівниками державної лісової охорони лісомисливського господарства затримано жителя с.Дністрик Старосамбірського району, який проводив полювання без належних на те документів і в заборонений для полювання час. Працівниками державної лісової охорони за цим фактом складено протокол про адміністративне правопорушення за ст.85 ч.1 КУпАП. 

В темний період доби, після 22.00 год. 20.11.2016 року, працівниками державної лісової охорони ДП «Радехівське ЛМГ» у мисливських угіддях господарства «Корчівка» ТВМР ЗРУ, затримано жителя с.Заболоття Сокальського району із зарядженою мисливською рушницею. На порушника правил полювання складено протокол про адміністративне правопорушення за ст.85 ч.1 КУпАП.

За порушення правил полювання, передбачена відповідальність у вигляді накладення на громадян штрафу від шести до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 102 грн. до 1020 грн.).

Відділ охорони, захисту лісу та
мисливського господарства 
Львівського ОУЛМГ

 

ЩОДО ЕФЕКТИВНОГО ВИКОРИСТАННЯ ДЕРЖАВНИХ КОШТІВ

11 жовтня 2016 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 710 «Про ефективне використання державних коштів», якою зобов’язує забезпечити виконання Заходів щодо ефективного та раціонального використання державних коштів, передбачених для утримання органів державної влади та інших державних органів, утворених органами державної влади, підприємств, установ та організацій, які використовують кошти державного бюджету.

Отже зазначеною постановою знято цілу низку чинних заборон, зокрема на придбання меблів, побутової техніки, проведення ремонтів.

Також знято обмеження щодо:

- максимального розміру місячної заробітної плати керівних працівників органів державної влади та інших державних органів, установ та організацій;

- умов заповнення вакантних посад;

- доплат за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників.

Водночас пропонується оптимізувати витрати на оплату послуг мобільного зв’язку і сплачувати такі видатки в першу чергу за рахунок коштів спеціального фонду державного бюджету.

Як і раніше, заборонено службове використання більш одного легкового автомобіля та придбання легкових автомобілів (крім автомобілів для охорони та патрулювання в лісових масивах, охорони територій і об’єктів природно – заповідного фонду).

Відділ бухгалтерського
обліку та звітності Львівського ОУЛМГ

 

Держлісагентство відкрите до співпраці з громадськістю, - Христина Юшкевич

Сьогодні у Львові відбулося одразу дві акції щодо вирубки лісів в області. У них взяли участь активісти громадських організацій та лісівники.

Працівники лісогосподарських підприємств Львівщини роз’яснювали, що попри відсутність фінансування лісового господарства з держбюджету, лісівники намагаються забезпечувати охорону і захист лісових масивів, а це – кожен третій гектар території області. Завдяки роботі лісової галузі відбувається розвиток суміжних галузей.

Учасники акції разом з місцевою владою домовилися в подальшому спільно вирішувати проблеми, брати участь у роботі круглих столів і налагоджувати співпрацю щодо контролю за діяльністю лісових господарств.

Т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич запросила учасників акції у Львові до діалогу. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

«Підтримую те, що громадяни можуть вільно висловлювати свою думку та проводити мітинги. Але я проти того, щоб у цей складний для держави час влаштовувалися сутички. Ми всі живемо в одній країні. І нам потрібно бути згуртованими. Вітаю те, що учасники акцій все ж таки змогли домовитися про співпрацю. Від себе скажу, що Держлісагентство відкрите до співпраці з громадськістю. Запрошую всіх, хто брав участь в акціях на зустріч та до діалогу», - написала т.в.о. Голови відомства. 

dklg.kmu.gov.ua

 

Лісівники Львівщини закликають до співпраці!

Сьогодні, у Львові відбулася акція «Похорон лісу», яка була спрямована за повідомленнями організаторів - проти вирубування українських лісів. 

Лісівники Львівщини не стоять осторонь подібних заходів і не допустять дестабілізувати поволі оживаючу економіку держави та дискредитувати важку і наполегливу працю лісівників.

Під час проведення акції мітингувальники розділилася на дві сторони. З одного боку зібралися представники, які організували захід і виступали проти вирубок лісу на Львівщині. І інші – ті, які розуміють лісову галузь, яка завжди працювала і працює стабільно та завжди готова до діалогу з суспільством. Вони виступали під такими гаслами: «Ні мораторіям на вирубки лісу», «Геть популістів з лісу», «Не допустимо популістам знищити ліси та дестабілізувати лісову галузь», «Не буде лісгоспів – не буде лісу!», «Лісам – захист від популістів!».

Державні лісогосподарські підприємства Львівщини, на отримавши від держави жодної копійки забезпечили:

- охорону і захист кожного третього гектара території області;

- більше, ніж 10 тисяч працівників, які легально працевлаштовані та соціально – захищені, а також їх родини і працівники суміжних галузей;

- сплату до бюджетів усіх рівнів та Єдиного соціального внеску в сумі 230 млн. грн.;

- середньомісячну заробітну плату працівників більше 6000 грн.

- забезпечення місцевих споживачів сировиною;

- забезпечення населення дровами паливними;

- допомогу при будівництві оборонних споруд на Сході України на суму більше 10 млн.грн.

- волонтерську, благочинну та інші допомоги.

Лісівники Львівщини закликають усіх небайдужих громадян до активної співпраці та спільного розв’зання проблем та протиріч у роботі лісової галузі, які турбують громади на місцях. 

Лісівники були, є і будуть відданими патріотами України!

Слава Україні!

Прес-служба Львівського ОУЛМГ

 

Привітання з Днем Ангела

21 листопада православна та греко-католицька церкви відзначають Собор архістратига Божого Михаїла та інших небесних сил безтілесних, або, як скорочено називають у народі, день святого Михайла. Працівники ДП "Боринське лісове господарство" щиро вітають директора підприємства Михайла Михайловича та усіх "Михайлів", а також "Михайловичів" та "Михайлівних" з вашим днем ангела! 

 

 

Щоб Ваше здоров’я, як кремінь було,
Щоб щастя сімейне його берегло,
Щоб радість завжди була на порозі,
А лихо в далекій і вічній дорозі.
Хай поруч з Вами Ангел Ваш летить,
Убереже Вас від біди повсюди,
Нехай несе Вам радість кожна мить,
І благодать Господня з Вами буде.

Прес-служба

підприємства

 

Триває активне інформування місцевих громад Львівщини про заплановані на 2017 рік лісогосподарські роботи

На виконання рішення Львівської обласної ради від 16 лютого 2016 року №77 «Про запровадження механізмів громадського контролю за використанням та відтворенням лісових ресурсів області» лісогосподарські підприємства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства проводять зустрічі з представниками місцевої влади та безпосередньо з громадами сіл, на яких обговорюють плани лісогосподарських робіт на 2017 рік.

З цією метою лісівниками розроблені орієнтовні Календарні плани обговорень з місцевими громадами запланованих на 2017 рік рубок головного користування та рубок формування і оздоровлення лісів державними лісогосподарськими підприємствами Львівського ОУЛМГ.

На даний час найбільше таких громадських слухань пройшло в зоні діяльності Бібрського, Бродівського, Дрогобицького, Золочівського, Самбірського та Турківського держлісгоспів. 

На сходах громад та сесіях місцевих рад також обговорюються і інші лісівничо-господарські заходи, які цікавлять місцеве населення. Зокрема, це стосується питань охорони і захисту лісу та порядку реалізації лісопродукції для населення.

Нагадуємо, що вся інформація про планові рубки лісу є у відкритому доступі. З нею можна ознайомитись на сайтах Львівської облдержадміністрації, Львівського ОУЛМГ та лісогосподарських підприємств.

Прес-служба Львівського ОУЛМГ

 

Про прийняття нових Санітарних правил в лісах України

Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства інформує, що Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 26.10.2016 року №756 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 27 липня 1995 року №555 і від 12 травня 2007 року №724».

Відповідно, Львівське ОУЛМГ листом від 14.11.2016р. №1727/02-ох зобов’язало керівників лісогосподарських підприємств управління провести навчання працівників державної лісової охорони новим Санітарним правилам в лісах України з прийняттям відповідних заліків та забезпечити їх неухильне виконання.

Текст зазначеної постанови опублікований в Офіційному віснику України 11 листопада 2016 року №87.

Цей документ жорстко регламентує проведення санітарних рубок, а дія Санітарних правил в лісах України поширюється на всіх лісокористувачів.

Суцільні санітарні рубки забороняються у різних видах заповідників, заказниках та національних парках, навколо місць гніздування рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення хижих та інших птахів.

Забороняється вирубування дуплястих, сухостійних, фаутних дерев для забезпечення представників фауни природним укриттям.

В інших категоріях лісів обмежено проведення суцільних санітарних рубок виключно моментами крайньої необхідності з обов’язковим відновленням лісів на цих вирубках.

До складу спеціальної комісії, що визначає доцільність призначення суцільної санітарної рубки, долучатимуть тепер представників органів місцевого самоврядування.

Для вибіркових санітарних рубок дерева під зруб нумеруватимуть, складатимуть нумераційну відомість із зазначенням породи, категорії технічної придатності деревини і підстави для відбору їх на рубку.

Дерева з дуплами залишатимуть для забезпечення лісової фауни природним укриттям.

Зберігатимуть і окремі повалені сухостійні дерева, які слугують середовищем існування та захисту інших об'єктів живої природи – про це робитимуть відмітку в матеріалах відводу та лісорубному квитку.

На територіях природно-заповідного фонду (крім хвойних молодняків за межами природних заповідників, заповідних зон і заповідних урочищ) залишатимуть неліквідну деревину обсягом не менше 30 куб. м. на один гектар.

Відділ охорони, захисту лісу та
мисливського господарства 
Львівського ОУЛМГ
 

Робота рейдових бригад підвідомчих підприємств

Працівники державної лісової охорони державних лісогосподарських та лісомисливських підприємств, які належать до сфери керування Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, постійно проводять рейдову роботу з охорони державного лісового фонду та державного мисливського фонду. 

На даний час, з початку 2016 року вісімнадцятьма рейдовими бригадами лісогосподарських підприємств проведено 1084 рейдів з охорони лісу та державного мисливського фонду. В результаті проведеної роботи складено 336 протоколів на лісопорушників (сума штрафів – 30,7 тис.грн., сума завданої шкоди становить 1761,6 тис.грн.), в тому числі:

- за незаконну рубку – 216 протоколів (сума штрафів – 17,8 тис.грн., сума завданої шкоди становить 1760,1 тис.грн.);

- порушення правил полювання 19 протоколів (сума штрафів – 7,8 тис.грн., сума завданої шкоди становить 1,5 тис.грн.); 

- за засмічення лісів відходами 12 протоколів (сума штрафів – 2,9 тис. грн);

- за порушення вимог пожежної безпеки в лісах 89 протоколів (сума штрафів – 2,2 тис. грн);

27 жовтня 2016 року, під час патрулювання державною лісовою охороною ДП «Стрийський лісгосп» у Монастирецькому лісництві, виявлено лісопорушника який скоїв самовільну рубку чотирьох дерев дуба та одного дерева берези. Сума завданої шкоди становить 43,0 тис.грн. За даним фактом складено протокол про адміністративне правопорушення.

Відділ охорони, захисту лісу та
мисливського господарства 
Львівського ОУЛМГ

 

Держлісагентство впроваджує комплекс заходів для охорони хвойних насаджень перед новорічними святами

Т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич підписала наказ про заходи щодо забезпечення охорони хвойних насаджень від незаконного вирубування в новорічний період 2017 року та лист на начальників облуправлінь лісового та мисливського господарств і лісгоспів з метою запобігання незаконній заготівлі та реалізації новорічних ялинок.

«Рейдові бригади держлісохорони будуть спільно з працівниками Нацполіції та Держекоінспекції, громадськими інспекторами з охорони довкілля, громадськістю та представниками ЗМІ виявляти правопорушників. Кожен громадянин перед новорічними святами зможе особисто ознайомитися з обсягами, місцями реалізації, цінами на новорічні ялинки на сайтах облуправлінь лісомисливського господарства та лісгоспів. Громадяни зможуть купувати ялинки прямо в державних лісгоспах. Це буде значно дешевше, ніж на ялинкових базарах. Наприклад, у Житомирській області середня ціна за погонний метр складатиме в середньому 30 гривень. Також можна буде перевірити законність походження ялинки он-лайн», - повідомила т.в.о. Голови Держлісагентства Христина Юшкевич на своїй сторінці у Facebook.

Христина Юшкевич підкреслила, що кожен може сам вирішувати, яку ялинку він встановить вдома на новорічні свята, а в її родині вже не перший рік ставиться штучна ялинка.

Зазначимо, що до 2014 року маркування новорічних ялинок проводилося бирками, які виготовлялися з пластику. Враховуючи необхідності здешевлення процесу маркування новорічних ялинок, а також на виконання урядових рішень щодо організації роботи в умовах максимальної економії державних коштів, було знайдено значно вигіднішу альтернативу биркам – самоклейні етикетки. Це дозволило майже в три рази скоротити витрати на маркування ялинок – з 1,75 грн за бирку до 0,63 грн за самоклейну етикетку.

При цьому слід зауважити, що самоклейні етикетки виготовляються зі спеціального паперу, що унеможливлює їх повторне використання, так як вони повністю руйнуються при спробі їх розклеювання. На думку експертів, саме завдяки використанню самоклейних етикеток, які за ціною значно доступніші ніж бирки, тіньовий ринок новорічних ялинок зменшився майже в два рази.

Самоклейні етикетки містять індивідуальний номер та відповідний йому штрих код, який заноситься до єдиної системи електронного обліку деревини. Перевірка законності походження ялинки відбуватиметься шляхом введення номеру із самоклейної етикетки, яка прикріплена до ялинки, на сайті http://www.ukrforest.com. У випадку, якщо інформація на сайті відсутня – це може свідчити, про сумнівне походження ялинки.

Сподіваємося на свідомість громадян при придбанні ялинок та просимо при виборі новорічних ялинок звертати увагу на наявність самоклейної етикетки. Про факти зловживання або виявленні порушення просимо повідомляти до територіальних органів Національної поліції та Держлісагентства. 

dklg.kmu.gov.ua

 

До уваги зацікавлених сторін: Проект Програми розвитку лісового господарства Львівської області на 2017 – 2021 роки


Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства розміщує для ознайомлення зацікавлених сторін Програму розвитку лісового господарства Львівської області на 2017 – 2021 роки. 


ПАСПОРТ обласної Програми розвитку лісового господарства Львівської області на 2017-2021 роки.

►Напрями діяльності та заходи програми розвитку лісового господарства Львівської області на 2017 – 2021 роки.

►Ресурсне забезпечення програми розвитку лісового господарства Львівської області на 2017 – 2021 роки.

►ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ виконання обласної Програми розвитку лісового господарства Львівської області на 2017-2021 роки.


Зауваження та пропозиції просимо надсилати на електронну адресу: economist_lvivlis@ukr.net


Прес – служба Львівського ОУЛМГ

 

Христина Юшкевич обговорила з українськими та зарубіжними експертами питання розвитку лісової галузі

Т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич обговорила питання розвитку лісової галузі з представником Агенції з охорони навколишнього середовища Мікаелем Суттером (Республіка Австрія), членами команди Офісу ефективного регулювання (BRDO) Світланою Коломієць, Андрієм Заблоцьким, Ігорем Лавриненком та національним координатором програми FLEG в Україні Юрієм Марчуком.

Зокрема, під час зустрічі йшлося про питання дії мораторію на експорт лісоматеріалів необроблених, розробки інтерактивної карти вирубок лісів, реформування лісової галузі.

Національний координатор програми FLEG в Україні Юрій Марчук зазначив, що наразі необхідно прийняти низку нормативно-правових актів, які знімуть напругу щодо питання мораторію і дозволять рухатися вперед. «Зокрема, це регулювання ринку деревини, регулювання обігу деревини і механізм фінансування лісового господарства. Якщо ці питання врегулювати, то це буде одним із елементів стратегії та подальшого розвитку лісового господарства. Адже реформа – це не зміна вивіски, і не можна будувати будинок з дверей, які закрили – це стосовно мораторію. Потрібно будувати систему», - сказав він. 

У свою чергу, старший аналітик Офісу BRDO Ігор Лавриненко порушив питання створення інтерактивної карти вирубок лісів, зазначивши, що для її ефективного ведення необхідно залучити європейських колег. Також експерти зазначили, що для створення такої повноцінної карти потрібно мати електронні реєстри та бази, щоб в режимі он-лайн фахівці могли вносити всі необхідні дані. «Це складний і довготривалий шлях, однак його потрібно пройти, щоб мати повну інформацію про стан лісового господарства в Україні», - підкреслив Ігор Лавриненко. 

Окрім того, фахівці обговорили необхідні кроки для подальшого розвитку лісового господарства України. 

Представник австрійської Агенції з охорони навколишнього середовища Мікаель Суттер наголосив, що українські ліси – це гарна основа, на якій можна будувати сектор з величезними можливостями, але потрібні інвестиції національного та міжнародного рівня, щоб його розвивати і щоб місцева нелегальна діяльність не впливала на рівень інвестиційної привабливості України. 

«Думаю, що якийсь один захід не допоможе розвиткові лісогосподарства, а зараз мораторій – це єдиний захід. Тут має бути ширший підхід – потрібно багато змінювати, і загалом Україні необхідна Національна програма розвитку лісового господарства», - наголосив Мікаель Суттер.

Також він звернув особливу увагу на те, що для розробки та втілення стратегії має бути консолідація всіх гілок влади. 

Т.в.о. Голови Держлісагентства Христина Юшкевич підтримала висловлювання австрійського колеги та зазначила, що передусім потрібно визначити основні напрями розвитку. 

«Якщо брати до уваги лісистість території України та видовий склад насаджень, то у нас унікальна країна. І неможливо взяти якусь одну програму чи стратегію зарубіжної країни і перенести її для України. Потрібно розуміти, що ліси українського Півдня і ліси українських Карпат мають багато відмінностей, потребують різного догляду і багато іншого. Тому нам потрібно спільно з вітчизняними і зарубіжними науковцями та фахівцями розробити свою унікальну програму, яка б містила всі територіальні аспекти щодо збереження, раціонального використання, відновлення та збільшення українських лісів», -  наголосила Христина Юшкевич.

Під час зустрічі експерти та фахівці домовилися продовжити співпрацю для проведення ґрунтованого аналізу та прорахування всіх ризиків при прийнятті подальших рішень.

dklg.kmu.gov.ua

 

Держлісагентство має намір започаткувати масштабний трьохсторонній міжнародний проект, - Христина Юшкевич

11 листопада 2016 року т. в. о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич провела зустріч з директором Комітету східно-європейських економічних відносин Міхаелем Хармсом (Федеративна Республіка Німеччина) та представником агенції з охорони навколишнього середовища Мікаелем Суттером (Республіка Австрія) щодо питання співпраці у лісовій сфері.

Сторони обговорили план започаткувати широкомасштабний трьохсторонній міжнародний проект, який буде реалізовуватися в Україні.

«Проект буде направлений, зокрема, на здійснення повноцінного державного обліку лісів та ведення державного лісового кадастру», - повідомила т.в.о. Голови відомства на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, це дуже важливий і необхідний напрямок роботи, адже останній облік лісів проводився у 2011 році, а облік усіх лісів України проводився аж у 1996 році.

Т.в.о. Голови відомства зазначила, що наразі Держлісагентству надзвичайно важко ефективно організовувати охорону і захист лісів, раціональне використання лісового фонду України, відтворення лісів, здійснювати систематичний контроль за якісними і кількісними змінами лісів.

Окрім того, Христина Юшкевич повідомила, що почати переговори з австрійськими та німецькими фахівцями дозволив підписаний нещодавно Меморандум про співпрацю у галузі лісового господарства між міністерствами України та Республіки Австрія.

dklg.kmu.gov.ua

 

Держлісагентство підписало Галузеву угоду з профспілкою працівників лісового господарства України

Сьогодні, під час V-го з’їзду Профспілки працівників лісового господарства України, т. в. о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич та Голова ЦК галузевої профспілки Степан Кривов’язий підписали Галузеву угоду між Держлісагентством та Профспілкою.

Христина Юшкевич зазначила, що Угода повинна сприяти співпраці між підприємствами галузі, профспілкою та працівниками у питаннях соціально-економічних відносини, узгодження інтересів працівників і власників, створення належних умов праці лісівників.

«Моя принципова позиція – жодна людина не може бути звільнена без обґрунтованих підстав. Але, якщо зловживання виявлені – таким не місце в лісовій галузі», - підкреслили Христина Юшкевич.

Голова відомства також акцентувала увагу на проблемі фінансування підприємств південно-східних областей України.

«Зараз наша увага спільно з профспілкою має зосередитися на напрацюванні пропозицій для створення Фонду лісового господарства. Це дасть можливість збалансувати фінансування, вкладати кошти у вирощування, висаджування та захист лісів», - повідомила т.в.о. Голови Держлісагентства. 

Довідково

Галузева угода укладена між Державним агентством лісових ресурсів України, як органом виконавчої влади, що має відповідні повноваження, з однієї сторони, та Профспілкою працівників лісового господарства України, що виступає від імені трудових колективів підприємств, установ та організацій, з другої сторони.

Угода є нормативним актом, який регулює виробничі, трудові та соціально-економічні відносини, узгоджує інтереси працівників і власників з питань, що є предметом цієї Угоди. Угода поширюється на всіх працівників підприємств галузі, а також на виборних та штатних працівників профспілкових органів.

Документ покликаний сприяти розвитку виробництва, посиленню соціальних гарантій працівників, забезпеченню продуктивної зайнятості працівників, їх соціальному захисту та задоволенню духовних потреб.

dklg.kmu.gov.ua

 

Відбулась робоча зустріч

Вчора, 9 листопада в приміщенні Львівського ОУЛМГ відбулась зустріч керівництва Львівського ОУЛМГ та ОКСЛГП «Галсільліс» з активістами Громадської організації «Асоціація деревообробників та лісозаготівельників Львівщини». Основне питання – забезпечення сировиною місцевих переробників деревини. Значна напруга в забезпеченні сировиною є серед переробників дуба. Потреба в дубовій сировині серед переробників лише Львівської області в декілька разів перевищує наявність самої сировини. А на аукціонні торги заходять покупці і з інших областей.

На зустрічі піднімалось питання до лісогосподарських підприємств щодо обов’язковості виставлення усієї сировини на аукціонні торги, мінімізації прямих угод. Були окремі питання щодо отримання придбаної на торгах лісопродукції.

Було відмічено, що зі сторони постійних лісокористувачів (Львівське ОУЛМГ та ОКСЛГП «Галсільліс») на аукціонні торги виставляється уся сировина, що планується до заготівлі у відповідному кварталі, передбачена Наказом №42 Держкомлісгоспу України. Баланс сировини, що заготовлюється у державних лісогосподарських підприємствах завжди виставляється на сайті Львівського ОУЛМГ. По цьому балансу можна побачити усі напрямки використання заготовленої деревини.

Крім цього, представники асоціації просили не проводити біржових торгів, а лише аукціонні. Додаткові торги, які проводяться щомісячно у Львівській області, проводились останнім часом як аукціонні. На зустрічі домовились про продовження проведення щомісячних додаткових аукціонних торгів.

Піднімалось питання щодо обмеження росту стартової ціни більше ніж на 50%. Також дійшли до спільної думки залишити це обмеження і на наступні аукціонні торги.

Основні аукціонні торги деревиною заготівлі першого кварталу 2017 року згідно графіку затвердженого Державним агентством лісових ресурсів України у Львівській області повинні відбутись 28 листопада поточного року. Однак, у зв’язку з введенням в дію нових санітарних правил, що унеможливлює своєчасно сформувати лісосічний фонд 2017 року, невизначеністю в податковому законодавстві на 2017 рік, що не дає змоги сформувати реальні ціни на лісопродукцію, яка буде реалізовуватись у першому кварталі 2017 року, Львівське ОУЛМГ звернулось в Держагентство лісових ресурсів України з проханням перенести аукціонні торги на 15 грудня поточного року.

Представники бізнесу звернулись з проханням провести перед основними аукціонними торгами розширену зустріч усіх деревообробників Львівщини з директорами лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ та ОКСЛГП «Галсільліс». Попередньо погодили термін такої зустрічі на початку грудня цього року.

Відділ лісових ресурсів, машин
та технологій Львівського ОУЛМГ
 

Інформація про лісокультурне виробництво ДП «Боринське лісове господарство»

Осінь - пора, коли лісівники підводять підсумки лісокультурної діяльності за поточний рік. А зроблено на благо природи чимало. Лісівники добре знають, що ліс – це зелені легені нашої планети, зелений щит життя. Тому, висаджувати та доповнювати лісові масиви слід постійно.

Цьогоріч  ДП «Боринське лісове господарство» провело відтворення лісів на площі 118 га, з них на 27 га створено лісові культури, а на 91 га  проведено заходи по збереженню природного поновлення. Проведено виправлення лісових культур минулих років, шляхом проведення їх доповнення та вводу недостаючих порід на площі 21 га. Проведено догляди за лісовими культурами в переводі на однократний,  шляхом проведення рихлення та обжинки на площі 228 га.

Протягом жовтня місяця, до опадання листя, лісівниками проведено обстеження незімкнутих лісових культур, природного поновлення, здійснено інвентаризацію посівів та шкілок розсадників.

Цьогоріч в лісорозсаднику вирощено 301,4 тис.шт. стандартних сіянців головних лісоутворюючих порід (ялиці білої, модрини європейської, клена-явора, бука лісового та інші).

В шкільних відділеннях вирощено більше 20 тис.шт. стандартних саджанців: туї західної,  ялиці білої, самшиту вічнозеленого та інших.

Згідно з наявними даними про інвентаризацію лісових культур одно-, дво- та трирічного віку восени проінвентаризовано 78 га лісових культур. З них І класом якості – 12 га, ІІ класом – 66 га.

Всього незімкнутих лісових культур в лісовому фонді лісгоспу обліковано на площі 254 га. Згідно вимог нормативних актів лісового законодавства, 64 га лісових культур переведено в покриті лісовою рослинністю землі. Також переведено ділянки природного поновлення у вкриті лісовою рослинністю землі , на яких є достатнє природне поновлення головних лісоутворюючих порід на площі 123 га.

Для забезпечення господарства власним якісним садивним матеріалом для вирощування майбутніх лісів збір насіння проводили на об’єктах ПЛНБ (генетичних резерватах, та ПЛНД бука, ялиці та ялини). Всього заготовлено 680 кг лісового насіння, в тому числі основних лісоутворюючих порід:

- ялиці білої – 301,1 кг;

- смереки – 56 кг;

- клена-явора - 100 кг;

- бука лісового – 190 кг.

Частина насіння вже пройшло аналіз на чистоту та життєздатність у ВП «Львівська лісонасіннєва лабораторія». Заготовлене насіння буде висіяне в теплицях лісорозсадника, що забезпечить у майбутньому достатню кількість стандартного садивного матеріалу для створення високоякісних та стійких лісових масивів.

Прес-служба 

ДП "Боринське ЛГ"

 

 

Інфографіка: площа відтворення лісів у 2015 році перевищує площу зрубів в 1,1 рази

Протягом 2015 року в Україні були відтворені ліси на площі 51 тис. га, що в 1,1 рази перевищує площу суцільних зрубів – 47 685 га.

Так, на Поліссі в 2015 році було відновлено 22 121 га лісів при площі зрубів 21 245 га (коефіцієнт 1,0); в Лісостепу – 12 855 га при площі зрубів 11 805 га (коефіцієнт 1,1), в степовій зоні – 4 112 га при площі зрубів 2 859 га (коефіцієнт 1,4), у Карпатах було висаджено 11 901 га лісів при площі зрубів 11776 га (коефіцієнт 1,0).

Значне перевищення темпів відтворення лісів над їх зрубами фіксується і в 2016 році. Так, за перше півріччя поточного року коефіцієнт відтворення лісів (співвідношення відновлених лісів до площі суцільних зрубів) становить 0,9 – за цей період на підприємствах Держлісагентства відтворення проведено на площі 44,9 тис. га. Зокрема, посаджено 32,2 тис. га лісових культур, з яких 2,4 тис. га нових лісів. Цей показник майже на 5% перевищує планове завдання відтворення на цей період, яке становить 30,8 тис. га. До вищезазначеної площі відтворення лісів зараховано 12,7 тис. га природного поновлення.

Плановий обсяг садіння лісових культур виконали лісогосподарські підприємства Полісся, Лісостепу і Карпатського регіону.

Відновлення і вирубка лісів за природно-кліматичними зонами на підприємствах Держлісагентства, перше півріччя 2016 року, га 

 

Лісорослинні зони


Відтворення
Суцільні зруби у 2015 р.

висівання і садіння лісу природне відновлення
Полісся 13600 3990 22384
Лісостеп 11103 1212 12538
Степ 2850 894 3301
Карпати 4470 6586 12045

 

Дані: Державне агентство лісових ресурсів України

Як зазначає т.в.о. Голови Держлісагентства Христина Юшкевич, відновлення та розширення лісових насаджень є одним з основних пріоритетів відомства. «Фактична лісистість в Україні становить 15,9%, у той час як за розрахунками науковців, оптимальним показником для нашої держави є 20%, - повідомила вона. - Тому наші зусилля спрямовані на поступове підвищення цього показника шляхом контролю та запобігання несанкціонованим рубкам, а також впровадження розширеної програми відтворення лісів».

Окрім того, Христина Юшкевич нагадала, що Уряд ухвалив нову редакцію Санітарних правил у лісах України, які унеможливлюють зловживання під час проведення санітарно-оздоровчих заходів.

Т.в.о. Голови відомства наголосила, що санітарна вирубка лісів є цивілізованою європейською практикою оздоровлення лісового фонду за умови ефективного державного та громадського контролю за їх проведенням і своєчасного відтворення.

dklg.kmu.gov.ua

 

Лісівники Львівщини підвели підсумки роботи за 9 місяців 2016 року

01.11.2016 року відбулась колегія Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, на якій були розглянуті підсумки господарсько – фінансової діяльності за 9 місяців 2016 року.

Підприємства управління забезпечили виконання запланованих лісівничих, лісозахисних, лісоохоронних та лісовідновних заходів.

За 9 місяців 2016 року створено лісові культури на площі 1489 га при плані 1222 га, що складає 122%, проведено доповнення лісових культур на площі 1725га, забезпечено догляди за лісовими культурами на площі 8998 га при плані 8510 га, що становить 106%.

Заготовлено 1873 кг насіння основних лісоутворюючих порід при завданні 530 кг, що становить 353%.

Рубки формування та оздоровлення лісів проведено на площі понад 10 тис. га та заготовлено 260,0 тис. м3 ліквідної деревини, в тому числі рубки догляду в молодняках проведені на площі 2681га.

За період з початку року підприємствами управління від всіх видів рубок заготовлено 695,2 тис. кбм. деревини, в тому числі на рубках головного користування – 437,2 тис. кбм.

За 9 місяців 2016 року в лісогосподарських підприємствах Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства виявлено 470 випадків самовільних рубок, загальною кубомасою 2610 кбм. деревини, сума шкоди завдана лісовому господарству становить 13211,1тис.грн., в тому числі виявлено державною лісовою охороною 461 випадок (98%) самовільних рубок, загальною кубомасою 2219 кбм. деревини, сума шкоди завдана лісовому господарству становить 10526,3 тис.грн.

За 9 місяців 2016 року лісогосподарськими підприємствами обласного управління було нарощено обсяги переробки деревини на 7,7 тис. кбм, або на 6% в порівнянні з відповідним періодом минулого року та перероблено 123 тис. кбм деревини.

Обсяг реалізації продукції у першому півріччі поточного року склав 562,7 млн.грн., або 100,4% до відповідного періоду минулого року.

Через низький попит на тонкомірну деревину ялини та ялиці, суттєвий спад обсягів реалізації намітився у ДП «Боринське ЛГ» - 75,9%, ДП «Славське ЛГ» - 76,1% та ДП «Турківське ЛГ» - 78,2%.

За період з початку року чисельність штатних працівників у лісогосподарських підприємствах Львівського ОУЛМГ зросла на 7 чоловік та склала 3099 чол.

Рівень середньомісячної заробітної плати по підприємствах управління досяг 6093 гривень, або 122,4% до рівня минулого року. 

Заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах управління – відсутня. 

За 9 місяців 2016 року підприємства Львівського ОУЛМГ до зведеного бюджету сплатили 139,1 млн.грн, що на 48,1 млн.грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.

За цей же період до місцевого бюджету було сплачено 48,4 млн.грн., що на 12,9 млн.грн більше, ніж за 9 місяців 2015 року.

Єдиного соціального внеску, у зв’язку із зменшенням відсотків відрахувань, скоротилася на 13,2 млн.грн та склала 37,7 млн.грн.

Відділ економіки і фінансів

Львівського ОУЛМГ

 

Поїздка на виставку

24 – 25 жовтня цього року група спеціалістів лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ з дозволу Державного агентства лісових ресурсів України відвідали деревообробну та меблеву виставку у Стамбулі: 19-у міжнародну виставку комплектуючих, фурнітури і матеріалів для виробництва меблів INTERMOB 2016 і 29-у міжнародну виставку деревообробного обладнання, ручних і ріжучих інструментів.

Метою відвідин було ознайомлення з новинками, в першу чергу, деревообробного обладнання. 

На виставці були представлені нові розробки відомих турецьких фірм, що випускають деревообробне обладнання. Лісогосподарські підприємства обласного управління уже на протязі більше восьми років працюють на цьому обладнанні. Воно зарекомендувало себе як надійне, просте в експлуатації, легке в обслуговуванні. 

Делегація з України відвідала стенд фірми «Акемсан», з якою уже налагоджені довготривалі відносини. На стенді було виставлене деревообробне обладнання (лінія для випуску обрізних пиломатеріалів), яке уже придбав ДП «Рава-Руський лісгосп». Після завершення виставки – обладнання буде доставлено власнику.

Під час огляду виставки наша делегація відвідала стенд з України, який організувала газета «Деревообробник» та її власник Масюк Василь. Дуже приємно було бачити на такій великій спеціалізованій виставці представників з України. Свій стенд п. Василь назвав «Ukraine Trade. Info» і при зустрічі говорив про велику зацікавленість Українським ринком представників іноземного деревообробного бізнесу.

Сама виставка була надзвичайно велика. Розкинулась у 14 великих залах. Велику частину виставки займали представники меблевої індустрії, яка потужно розвивається в Туреччині. Тут для виробництва меблів можна було знайти все: від найменшої складової до цілих роботизованих комплексів по виробництву готових меблів. Були представлені і вироби ручної роботи, так і різьблення, виготовлені роботами.

У залах з деревообробним обладнанням також можна було знайти для себе усе необхідне: від малих стрічкопильних верстатів то великих комплексів по розпилові деревини, від обладнання по пакетній обрізці пиломатеріалів до ліній по виробництву готових палетів, різного роду сушильне обладнання.

Наша делегація залишилась надзвичайно задоволеною від побаченого. 

На другий день перебування делегація з України відвідала завод виробника деревообробного обладнання «Акемсан». 

Тут керівники лісогосподарських підприємств: ДП «Радехівське ЛМГ», ДП «Рава – Руське ЛГ», ДП «Жовківське ЛГ», ДП «Буське ЛГ» провели переговори з власниками фірми і підписали протоколи намірів по придбанню деревообробного обладнання.

Загалом поїздка в Туреччину для спеціалістів з України була досить продуктивною та успішною. 

Ще у цьому році ми плануємо запустити лінію по виробництву обрізних хвойних пиломатеріалів у ДП «Рава-Руське ЛГ». Іншими підприємствами планується у цьому році опрацювати протоколи про наміри, підписати контракти, отримати дозволи з Держлісагентства на придбання деревообробного обладнання та на початку 2017 року придбати заплановане кожним підприємством зокрема обладнання.

Відділ лісових ресурсів, машин
та технологій Львівського ОУЛМГ