Лютий 2016

У Держлісагентстві відбулася зустріч з представниками ФАО

Перший заступник Голови Держлісагентства Христина Юшкевич та представники ФАО мали нагоду обговорити напрями подальшої співпраці щодо реалізації проекту з удосконалення збалансованого лісоуправління.

Проект, що буде виконуватись за сприяння ФАО та підтримки Уряду Норвегії, стосується розробки та впровадження автоматизованої системи видачі сертифікатів походження деревини.

Прес-служба Держлісагентства
 

 

Електронні закупівлі ліквідують корупцію та економлять кошти

З листопада 2015 року усі підприємства Львівського ОУЛМГ активно включилися до процесу запровадження електронних закупівель товарів, робіт та послуг через систему ProZorro на платформі APS-tender.

За чотири місяці було здійснено 4400 торгів на загальну суму 61,0 млн.грн., або більш ніж 50 торгів щоденно. Сума зекономлених коштів – 532,0 тис.грн., з них по ДП «Бродівське ЛГ» - 255,0 тис.грн. та ДП «Старосамбірське ЛМГ» - 182,0 тис.грн.

Львівське ОУЛМГ звертається до підприємців та постачальників товарів і послуг державним лісогосподарським підприємствам Львівщини – ринок держзакупівель вільний.

Реєструйтесь на ProZorro та в режимі онлайн, відкрито й чесно продавайте свої товари та послуги лісгоспам. Електронні торги відкривають нові ринки збуту, ліквідують корупцією та суттєво заощаджують державні кошти.

Начальник відділу економіки
та фінансів Львівського ОУЛМГ

Б.В.Кисіль

Діловодство в державній установі було, є і буде

Діловодство — просте і зрозуміле слово. Не знаємо, правда, чому немає українського замінника, наприклад «справоведення» або інше, але це не особливо б вплинуло на суть питання.

Хтось захоплюється історією старовинної Русі, хтось побутом чи походами козаків, інші цікавляться історією визвольних змагань, але чи хтось із нас задумується і віддає належне людям, які не тільки бачили подвиги, робили їх, а ще й фіксували це все на матеріальних носіях інформації та зберігали їх. Завдяки таким людям ми знаємо, що відбувалося в той чи інший період історії не залежно від того, в якому вигляді, стані чи форматі (як тепер прийнято говорити) інформація була доставлена до нашої свідомості. Такі особистості, фактично, заклали основи діловодства.

Вважаємо, що діловодство, як і бухгалтерський облік, не втрачає своєї актуальності і в наш час.

Через цей «шлюз» проходять всі вхідні і вихідні документи. І тут не тільки «циркуляри» та розпорядження владних структур, а й звернення громадських організацій та особисті звернення громадян. І все це повинно бути вчасно опрацьовано, написано, підписано і скеровано адресату.

Систематизування, групування та зберігання документів — також належить до цієї сфери діяльності установи.

Крім цього роботу державної установи не можна уявити без відповідного регламенту, розподілу посадових обов’язків та інших чисто бюрократичних (в хорошому розумінні слова) нюансів.

В лютому 2015 р. робочою групою Держлісагентства України було проведено перевірку ведення діловодства у Львівському ОУЛМГ. Після розгляду матеріалів перевірки на засіданні колегії Держлісагентства, нам було вказано на окремі недоліки в роботі служби діловодства та висловлено рекомендації з виправлення ситуації.

В управлінні було розроблено комплексні заходи для забезпечення в Львівському ОУЛМГ дотримання законодавства України з питань державної служби, діловодства, покращення трудової та виконавчої дисципліни.

Зокрема інструкцію з діловодства у Львівському ОУЛМГ приведено у відповідність до інструкції з діловодства Держлісагентства України затверджену наказом ДАЛРУ № 447 від 12.12.2012 р. та інших діючих законодавчих актів. 

Підготовлено та погоджено в державному архіві Львівської області номенклатуру справ Львівського ОУЛМГ , для періодичної передачі їх на зберігання.

Розроблено регламент роботи Львівського ОУЛМГ.

Проведено інвентаризацію печаток та штампів, заведено журнал їх обліку та переміщення.

Приведено у відповідність нормативно-правові акти управління.

Внесені зміни до всіх посадових інструкцій працівників апарату управління та до положень про відділи у відповідності до закріплених за відділом завдань і функцій та вимог «Положення про Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства».

В шістнадцяти підприємствах управління проведені перевірки ведення діловодства та кадрової документації.

Робота з даного питання не припиняється і зараз, підприємствам підпорядкованим управлінню надається певна допомога з питань налагодження архівної справи та ін.


Відділ бухгалтерського
обліку, звітності та внутрішнього аудиту

Львівського ОУЛМГ
 

Підсумки санітарного огляду лісу за 2015 рік

За матеріалами санітарного огляду лісів 2015 року, на початок 2016 року на облік поставлено 38283га пошкоджених насаджень, в тому числі 2857га шкідників та 28468га хвороб лісу. Площа пошкоджених насаджень хворобами та шкідниками лісу становить 7 відсотків від загальної площі держлісфонду.

Шкідники лісу представлені короїдом-типографом в гірській частині області на площі 1345га та листогризучими шкідниками (п’ядуни) на площі 1503га.

Хвороби лісу представлені кореневою губкою - 4049га, опеньком осіннім - 17512га, раком ялиці - 1663га, несправжнім трутовиком - 812га, звичайним трутовиком - 1098га, облямованим трутовиком - 597га, раком ясеня - 534га, поперечним раком - 849га, сосновою губкою - 397га та іншими, які становлять незначні площі.

З метою приведення насаджень області до належного санітарного стану та їх оздоровлення в 2015 році лісгоспами області проведено 7935 га санітарно-оздоровчих заходів з вибіркою 410540 м3 деревини.

Основними причинами, які викликали проведення санітарно-оздоровчих заходів стали вітровали, сніголоми, буреломи, ослаблення насаджень внаслідок пошкодження шкідниками та хворобами лісу і зміною гідрологічних умов.

Завдяки своєчасному проведенню санітарно-оздоровчих заходів ліквідовано осередки хвороб лісу на площі 3141га, зокрема: кореневої губки 205 га, опенька осіннього 1360га, раку ялиці 319 га, трутовика звичайного 153 га, поперечного раку 288га, несправжнього трутовика 172га, справжнього трутовика -143га, стовбурної гнилі 255га та інших.

Оздоровлення насаджень проводилось також в ході проведення рубок формування і оздоровлення лісів та рубок головного користування.

Для здійснення робіт по проведенню заходів в осередках шкідників лісу при державному підприємстві «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» створено механізований аерозольний загін, який укомплектований аерозольним генератором УАР-01 на базі автомобіля ЗІЛ-131. При необхідності проводиться обробка насаджень в лісогосподарських підприємствах управління.

Важливою проблемою ведення лісового господарства у гірській частині Львівської області є всихання смерекових насаджень. Однією з причин всихання смерекових лісів є стовбурні шкідники. Ефективним методом боротьби із стовбурними шкідниками є застосування феромонних пасток. На протязі останніх років в лісових насадженнях гірської частини області виставляється близько 500 феромонних пасток для відлову стовбурних шкідників.

Відділ охорони, захисту лісу та
мисливського господарства Львівського ОУЛМГ
 

Аукціонні торги 2-го кварталу 2016р.

Згідно графіку проведення аукціонних торгів деревиною заготівлі другого кварталу 2016 року у Львівській області вони відбудуться 29 лютого поточного року. Торги проводить Товарна Біржа «Львівська Універсальна». 

З лотами, які підготовили та виставили для продажу державні лісогосподарські підприємства Львівського ОУЛМГ можна ознайомитись на сайті біржі: www.lutb.com.ua 

На сайті біржі подано перелік необхідних для реєстрації документів. 

Львівське ОУЛМГ запрошує усіх бажаючих придбати для власних потреб переробки сировину зареєструватись та прийняти участь у аукціонних торгах.

Спеціалізовані торги для великих переробних підприємств (плитних, фанерних, целюлозних) відбудуться 3 березня на Товарній Біржі «Київська агропромислова біржа». На спецторги нашими підприємствами виставлено понад 36 тис. м3 деревини. Запрошуємо наших партнерів до участі у торгах. З лотами можна ознайомитись на сайті біржі: www.visnik.kiev.ua

Відділ лісових ресурсів, машин
та технологій Львівського ОУЛМГ

 

Збережемо рослини-первоцвіти!

Не дивлячись на те, що за вікном ще лютий, сонячне проміння протягом дня все більше й більше прогріває землю. Найбільш яскравими та, мабуть, найбільш очікуваними є весняні квіти. Вони після снігового покриву та зимових холодів не залишаються не поміченими між сухих трав і торішнього листя. Заради декілька-денного букету з квіток підсніжника, шафрану чи інших первоцвітів ми завдаємо природі великої шкоди.

Поки що не всім рослинам загрожує загибель, деякі з них є дуже поширені. Але є види з досить обмеженим місцезростанням, з вузьким ареалом поширення. Разом з ними є й рослини, що занесенні до Червоної книги України – вони й потребують нашого спільного захисту.

Відповідно до вимог Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ», «Про Червону книгу України» щороку природоохоронці, правоохоронці та лісівники Львівщини долучаються до проведення акції «Первоцвіт», контролюють недопущення збору та заготівлі рослин, занесених до Червоної книги України.

Не зайве нагадати, що порушення порядку як збуту так і придбання об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України або порушення вимог щодо їх охорони тягне за собою адміністративну відповідальність:

Згідно зі ст. 881 КУпАП «порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн. із конфіскацією незаконно добутого».

Стаття 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення гласить:

Порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України, погіршення середовища зростання рослин, занесених до Червоної книги України, знищення, незаконне вилучення їх з природного середовища тягне за собою накладення штрафу на громадян 340-510 грн. і на посадових осіб 510-850 грн. з конфіскацією незаконно добутого.

Серед причин зменшення популяції первоцвітів є той факт, що люди зазвичай не мають почуття власної міри, що призводить до винищування первоцвітів у великих масштабах. Охорона навколишнього середовища має бути першочерговим завданням кожного громадянина. Тільки така співпраця допоможе зберегти та відновити природне різноманіття нашої держави.

Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства закликає усіх громадян утриматися від збирання та придбання ранньоквітучих рослин. Бережіть природу!

Прес-служба Львівського ОУЛМГ

 

Лісівники Турківщини готові до відкритості й публічності, але й нам усім треба жити так, щоб не було чого приховувати

Тема, що стосується ведення лісового господарства, надзвичайно складна і багатогранна. Тим більше, коли йдеться про Турківщину. У нас лісова галузь є визначальною у плані наповнення бюджету, зайнятості населення, та й загалом забезпечення життєдіяльності району, екологічного та економічного благополуччя. Якщо коротко проаналізувати минулий рік, то два державні підприємства – Турківський та Боринський держлісгоспи – сплатили до бюджетів різних рівнів більше 8 млн.грн. Звичайно, що не всі ці кошти пішли на розвиток району, але левова частка залишилася. В цьому сенсі, якщо б заборонити вирубку лісу, як дехто цього домагається, то районний бюджет втратить чимало доходів. У 2016 році на 100% зростає рентна плата, а це означає, якщо підприємство платило мільйон гривень, то ця сума зараз становитиме два мільйони гривень. Лісівники кажуть, що зараз рентна плата становить близько 25 відсотків собівартості деревини. А тому, щоб робота була рентабельною, необхідно або збільшувати обсяги рубок, або ціну продукції. Хоча обидва варіанти не є надто сприятливими. Хотілося б, щоб держава більш виважено підходила до лісової галузі.

А допоки маємо те, що маємо, й з висоти своєї освіченості, життєвого досвіду, моральних принципів, ми по-різному дивимося на широкий спектр проблем, що турбують лісівників. По-своєму бачать їх вирішення фахівців-професіонали, по-іншому – звичайні обивателі. Особливе «розуміння» в тих, хто роками у злочинний спосіб наживається на лісі й продовжує це робити зараз, та тих, хто цьому промислу сприяє. В цьому контексті, чого вартують нелегальні пилорами. Очевидно, саме тому є багато нарікань на роботу лісівників, як стверджують вони самі – часто об’єктивних, а нерідко й необгунтованих, таких, які ми бачимо з висоти своєї обізнаності, життєвої мудрості чи власного інтересу.

Упродовж останніх років громадські організації, політичні партії намагаються здійснювати такий собі контроль над лісовою галуззю (нерідко з елементами піару), не завжди до кінця розуміючи сутність проблеми та шляхи її вирішення. Розуміючи, що робота лісівників (зрештою, як і кожного кожного державного підприємства) має бути прозорою та відкритою, керівники турківських держлісгоспів хочуть гласності та відкритості у своїй діяльності. Небезуспішно вони намагаються налагодити співпрацю з громадськістю, зокрема з тією частиною, яка не на словах, а на ділі може допомогти лісівникам, не очікуючи за це вигоди чи дивідендів. Так би мовити, - для загального блага.

Добрій співпраці лісівників і громадськості сприяють зокрема сайти дерлісгоспів, на яких публікують всю інформацію про лісогосподарські діяльність. І будь-хто з бажаючих може зайти на веб-сторінку http://turka-forestry.org/ (ДП «Турківське ЛГ»), http://borlis.com.ua (ДП «Боринське ЛГ») й ознайомитися з інформацією чи навіть задати запитання, відповідь на яке обов’язково буде. Функціонує спеціальна рубрика «Механізм громадського контролю», з детальною інформацією про те, що планують робити лісівники, скажімо, в поточному році, а й звіти за минулий рік. У принципі, тут можна відстежити навіть рух коштів. Для прикладу, глянемо на таблицю, де вказано орієнтовний план проведення рубок головного користування та рубок формування й оздоровлення лісів на 2016 рік. З неї можна дістатися, в якому лісництві  проходитиме рубка, на території якої сільської ради, на території якої проходитиме рубка, на території якої сільської ради, дізнатися про вид і спосіб рубки, скажімо, чи вона буде суцільна санітарна, чи вузько лісосічна. Яку породу дерев відведено під рубку, номер кварталу, номер виділу, площа рубки, запас деревини у метрах кубічних, в тому числі – загальний та ліквідний. Зразу ж можна побачити й таблицю-доповнення до орієнтовного плану проведення рубок. Є тут розміщено й план проведення санітарно-оздоровчих заходів у лісах ДП «Боринське лісове господарство» чи ДП «Турківське лісове господарство» на 2016 рік. І, як в попередній таблиці, тут все розписано до найменших дрібниць. Цікавою є й інформація, що стосується лісовідновлення. В ній також вказано населений пункт, площа заліснення, дата виконання робіт.

Але, якщо декому й цієї інформації може бути замало, лісівники готові відповісти на будь-яке запитання з тим, щоб в деталях роз’ярити все, що цікавить людей у веденні лісового господарства. Для цього й наша газета запроваджує щомісячну лісівничу сторінку, де всі бажаючі можуть висловити свої пропозиції, зауваження чи побажання. Важливо, щоб вони були максимально конструктивними й не спрямовані на роздування конфлікту, а, в першу чергу, на вирішення тієї чи іншої проблеми.

Василь Васильків

Районна газета «Бойківщина»

Випуск № 8 від 19.02.2016 року, с.5

 

Держлісагентство не отримало бюджетного фінансування, але готується до протистояння лісовим пожежам

Проблеми лісових пожеж мають місце у багатьох країнах світу. Минулого року найбільші пожежі вирували у Росії, Австралії та США.

Охорона лісів від пожеж – одне з найскладніших завдань, що вирішується працівниками Державного агентства лісових ресурсів України. Під посиленою охороною знаходяться понад 3,4 млн га небезпечних щодо пожеж хвойних лісових масивів. Усього по Україні ця цифра становить близько 4 млн га. Найбільш небезпечними в пожежному відношенні є насадження на півдні, сході та Поліссі України (понад 2 млн га). 

У 2015 році в лісах Держлісагентства ліквідовано 2 225 пожеж, якими пошкоджено 2,6 тис. га, у тому числі верховими – 0,2 тис. га. До адміністративної відповідальності притягнуто понад 2,7 тис. порушників протипожежної безпеки.

Чисельність відомчої пожежної охорони нині становить 11 179 осіб, у тому числі постійних 1 367 та 9 812 осіб добровільно-пожежних дружин. Щорічно проводяться тактико-спеціальні навчання з відпрацювання спільних дій разом з рятувальними формуваннями Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Держлісагентства та Міністерства оборони України щодо ліквідації надзвичайних ситуацій, пов’язаних з лісовими пожежами. 

Головою Державного агентства лісових ресурсів України Олександром Ковальчуком дано доручення відповідним службам галузі щодо підготовки до пожежонебезпечного періоду та вживання заходів із запобігання лісовим пожежам, особливо у південних та східних регіонах.

Незважаючи на всі заходи, які вжиті сьогодні лісівниками, відсутність бюджетного фінансування, без перебільшення, може призвести до катастрофічних наслідків для довкілля і народногосподарського комплексу держави.

Через зміни клімату, зростання температур, довготривалу відсутність опадів, особливо у літній період, прогнозується збільшення кількості пожеж у лісових масивах і цього року, а тому Україна (особливо південні та східні її регіони) ризикує повторити сумний досвід Австралії, Каліфорнії або Бурятії, де вогонь став справжнім стихійним лихом, знищивши тисячі гектарів лісу та завдавши шкоди сотням населених пунктів.

Прес-служба Держлісагентства
 

Відбулася лісокультурна Рада Львівського ОУЛМГ

11 лютого 2016 року в приміщенні Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства проведено засідання «Лісокультурної Ради Львівського ОУЛМГ». До складу лісокультурної Ради входять науковці Національного лісотехнічного університету України проф. Гузь М.М. та проф. Дебринюк Ю.М., а також головні лісничі державних лісогосподарських підприємств, інженери лісових культур та працівники лісового відділу управління. Відкрив засідання голова лісокультурної Ради - начальник Львівського ОУЛМГ Дейнека А.М. 

На засіданні лісокультурної Ради розглянуто всі проекти лісових культур та природного поновлення складені державними лісогосподарськими підприємствами на 2016 рік. Широке їх обговорення дозволяє звести до мінімуму неефективне лісовирощування та лісорозведення. Розгляд проектів за участі науковців підкреслює надзвичайно важливий зв'язок науки і виробництва в питаннях відновлення лісів та дозволяє лісівникам пересвідчитись у правильності своєї роботи, їхні зауваження та пропозиції завжди знаходять своє втілення на практиці. 

Після рецензування лісокультурною Радою проектів лісових культур та природного поновлення і внесенням необхідних поправок, відповідно до розпорядження Львівського ОУЛМГ від 01.12.2015 року № 18 «Щодо механізмів громадського контролю в лісогосподарських підприємствах Львівського ОУЛМГ», зведені відомості проектів лісових культур та природного поновлення будуть висвітлені на офіційному сайті Львівського ОУЛМГ та на сайтах державних лісогосподарських підприємств.

Відділ лісового господарства
Львівського ОУЛМГ

 

Відсутність фінансування лісової галузі створить соціальні проблеми та вплине на екологічну безпеку країни

Підсумки господарсько-фінансової діяльності підприємств галузі за 2015 рік обговорювались на розширеній колегії Держлісагентства, участь у якій взяли представники Кабінету Міністрів України, Міністерства агрополітики та народні депутати України.

На сьогодні лісова галузь забезпечує роботою більше 49 тис. працівників, переважно в сільській місцевості. Порівняно з минулим роком чисельність працівників зросла на 1 196 штатних одиниць.

Минулого року у лісах галузі ліквідовано 2 225 пожеж, якими пошкоджено 2,6 тис. га, у тому числі верховими – 0,2 тис. га. З метою запобігання виникненню лісовим пожежам у лісах влаштовано 71 км протипожежних розривів, заслонів і бар’єрів та 65,6 тис. км мінералізованих смуг, проведено догляд за ними обсягом 242,8 тис. км.

У 2015 році садіння і висівання виконано на площі 33,6 тис. га, що становить 115 % річного завдання. Весь обсяг лісокультурних робіт проведений на землях лісогосподарського призначення, з яких 2,4 тис. га, або 7 %, – нові ліси.

За 2015 рік підприємствами галузі сплачено до бюджетів усіх рівнів 2 059,7 млн грн. податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 929,4млн грн. (або 82,2 %) більше, ніж за 2014 рік.

Ці показники свідчать про високу професійність українських лісівників та їх відданість своїй справі, але нині, як ніколи, всіх хвилює проблема бюджетного фінансування галузі.

Через відсутність коштів будуть зупинені роботи із створення нових захисних насаджень на малопродуктивних і деградованих землях, пропадуть десятки мільйонів садивного матеріалу у лісових розсадниках, без догляду загинуть рукотворні ліси.

Крім того, буде відсутня можливість здійснювати попереджувальні протипожежні заходи в лісах, що, безумовно, сприятиме масовому виникненню лісових пожеж, осередків шкідників і хвороб лісу, які у специфічних кліматичних умовах часто призводять до надзвичайних наслідків.

Під загрозою дестабілізації довкілля, посилення водної та вітрової ерозії, деградації сільськогосподарських угідь опиняться сотні тисяч гектарів земель південних та східних областей. І це є не відомча, а загальнодержавна проблема.

Усе це в подальшому багатократно збільшить державні витрати на ліквідацію наслідків таких негативних явищ.

Незважаючи на велику роботу керівництва галузі щодо забезпечення фінансування лісового господарства, при затвердженні Закону України«Про Державний бюджет України на 2016 рік» пропозиції Держлісагентства враховані не були. Однак робота у цьому напрямі триває.

Розроблено проект Закону про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» і передано до Міністерства аграрної політики та продовольства України, народним депутатам та профільним Комітетам Верховної Ради України.

Крім того, членами колегії Держлісагентства було прийняте рішення про повторне звернення до Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства фінансів України та Верховної Ради України з обґрунтуванням необхідності фінансування лісової галузі України.

Прес-служба Держлісагентства

 

Вивчаємо новинки

У вівторок, 9 лютого, в конторі ДП «Боринське ЛГ» відбулася зустріч керівництва підприємства та представників німецької фірми «Distein».
 Метою зустрічі було представлення, вивчення та використання в роботі лісових спреїв. Було представлено кольорові гами фарб для натурного оформлення ділянок (позначення меж ділянок при відводі лісосік в рубку, для відзначення дерев, які не входять в рубку(насінники), для натурного оформлення ділянок лісових культур та природного поновлення). Також було представлено фарбу, яку побачити неозброєним оком неможливо. Виявляють її за допомогою ультрафіолету. Нею позначають сортименти дерев для виявлення крадіжки лісопродукції з складів.

Прес-служба

підприємства

 

Керівництво ДП "Боринське ЛГ" взяло участь у нараді, що відбулася в Турківській райдержадміністрації

3 лютого 2016 рокув приміщенні Турківської районної адміністрації відбулася нарада за участю голів Турківської РДА та районної ради, директорів ДП «Боринське ЛГ», ДП «Турківське ЛГ» та Турківське ДЛГП «Галсільліс», представників поліції та Прокуратури, а також громадськості.

На нараді було обговорено орієнтовні плани рубок головного користування та рубок формування і оздоровлення лісів, плани по лісовідновленню та охороні лісу від незаконної вирубки. Голова РДА зобов’язав органи поліції та Прокуратури співпрацювати з л/г підприємствами у вирішенні питаннь по охороні лісу від лісопорушень.

Також було піднято питання налагодження переробки лісу крегляка в районі, а саме відновлення роботи лісозаводу в с.Явора (ДП «Турківське ЛГ») та сприяння в роботі цеху в с.Шум'яч (Турківське ДЛГП «Галсільліс» із залученням польських інвесторів).

Підвівши підсумки наради було прийнято рішення проводити консультації з громадськістю про плановані заходи;  оприлюднювати інформацію про діяльність лісогосподарських підприємств на їх веб-сайтах та сайті адміністрації; розробити рубрику та щомісяця її оновлювати в районній газеті; залучати широкі верстви населення до питань збереження довкілля; створити Асоціацію переробників лісопродукції Турківщини

Прес-служба

ДП «Боринське ЛГ»

 

Готовність лісівників Львівщини до весняної лісокультурної компанії 2016 року

Підбиваючи підсумки осінньої інвентаризації можна сміливо сказати про те, що лісокультурна компанія 2016 року забезпечена садивним матеріалом в повному обсязі. На сьогоднішній день державними лісогосподарськими підприємствами Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства в лісових розсадниках вирощено понад 12 млн. стандартних сіянців головних лісоутворюючих порід. В шкільних відділеннях розсадників вирощено понад 300 тис. шт. декоративних саджанців хвойних, листяних та чагарникових порід, в тому числі – 257 тис. шт. стандартних для реалізації.

 

Крім цього, слід відзначити, що минулий рік виявився урожайним для основних лісоутворюючих порід, зокрема дуба звичайного, ялиці білої, бука лісового, модрини європейської, сосни звичайної та інших. Так, в 2015 році було заготовлено59414 кг лісового насіння, в тому числі 51816 кг жолудя дуба, 304 кг сосни звичайної, 707 кг бука лісового та 8727 кгінших деревних та чагарникових порід. Заготовлений запас насіння забезпечить потребу лісовідновлення практично на три роки. Надлишковий запас садивного матеріалу дає змогу підприємствам займатися лісорозведенням та покращувати породний склад існуючих молодих насаджень. Крім цього надлишковий садивний матеріал та насіння може бути реалізовано для потреб інших лісокористувачів.

 Відділ лісового господарства

Львівського ОУЛМГ

Тел.297-61-21

 

У приміщеннях держлісгоспів Львівщини встановлено інформаційні стенди для громадськості

На виконання протокольного доручення Львівської обласної державної адміністрації, відповідно до наданих пропозицій від громадських активістів, у адміністративних приміщеннях державних лісогосподарських підприємств встановлено інформаційні стенди для громадськості.

На стендах під заголовком «Громадська рада при Львівському ОУЛМГ інформує» передбачено розміщення інформації про діяльність Громадської ради при Львівському ОУЛМГ. Так, до оприлюднення підлягають установчі документи, плани роботи, прийняті рішення, протоколи засідань, щорічні звіти про роботу Громадської ради та інші інформаційні матеріали.

З метою поглиблення взаємодії з громадськістю на стендах зазначено також контактні дані керівного складу Громадської ради - голови та його заступників. Отож, кожен бажаючий з усіма питаннями, зауваженнями та пропозиціями щодо діяльності підприємств лісового господарства може звертатись безпосередньо до представників Громадської ради при Львівському ОУЛМГ.

Крім цього, на стендах передбачено висвітлення додаткової актуальної інформації - планів роботи лісогосподарських підприємств, проведення лісівничих та інших заходів, а також важливих новин лісової галузі.


Прес-служба Львівського ОУЛМГ