Травень 2014

Брифінг Валерія Чернякова з приводу складної пожежонебезпечної ситуації в лісах на території Донецької та Луганської областей


27 травня 2014 в об 11:00 у прес-центрі Українського національного інформаційного агентства Укрінформ відбувся брифінг Голови Державного агентства лісових ресурсів Валерія Чернякова на тему: «Стан пожежної безпеки в лісах на території Донецької та Луганської областей».

Щорічно у весняно-літній період є загроза виникнення пожеж у лісах нашої країни. Їх причиною найчастіше є необережне поводження з вогнем у лісі, неконтрольоване випалювання сухої трави на сільгоспугіддях, торфяниках, а також значне рекреаційне навантаження на ліси.

Одними із основних напрямків роботи Держлісагентства України є охорона лісів від пожеж та мінімізація їх негативних наслідків.

Постійно підвідомчими підприємствами здійснюється комплекс профілактичних заходів: влаштовуються протипожежні розриви, заслони, бар’єри, мінералізовані смуги, а також регулярно проводиться перевірка їх придатності. Також здійснюються рейди за участю державної лісової охорони, правоохоронних та природоохоронних органів, за результатами яких виявляються та притягуються до відповідальності порушники правил пожежної безпеки.

Крім того, активно ведеться інформаційно-роз'яснювальна робота по регіонах: розміщується соціальна реклама (бігборди, плакати й аншлаги), організовуються виступи, публікуються матеріали у засобах масової інформації.

Загалом охорону лісових масивів забезпечують 307 державних лісогосподарських та лісомисливських підприємств, у складі яких функціонує понад 1,7 тис. лісництв та 288 лісових пожежних станцій.

Для мінімізації виникнення ризиків пожеж у лісах, Держлісагентством України наразі здійснено комплекс профілактичних засобів: створена мережа з 476 пожежно-спостережних веж, із них 226 обладнано сучасними телевізійними системами нагляду. На оснащенні перебуває 678 пожежних автомобілів, 156 лісопожежних комплексів на шасі УАЗ, понад 1,6 тис. тракторів із ґрунтообробним обладнанням, 530 мотопомп, понад 7,8 тис. ранцевих лісових оббризкувачів та інші технічні засоби.

Станом на 27.05.2014 року в лісах підвідомчих Держлісагентству України ліквідовано 261 пожежу на площі 98,3 га. Напружена ситуація є у східних областях України, зокрема у Донецькій та Луганській, де наразі відбувається антитерористична операція. Діяльність управлінь лісового господарства в цих областях значно ускладнена через неможливість працівників лісогосподарських підприємств організовувати належним чином протипожежні рейди й патрулювання, та забезпечувати постійний контроль за станом пожежної безпеки в лісах.

Підвищенню ризику пожеж сприяє застосування вогнепальної зброї поблизу лісових ділянок, але, незважаючи на це, державна лісова охорона виконує свою роботу: в лісах на території Донецької та Луганської областей вже ліквідовано 51 пожежу на площах 20 га.

Мають місце випадки викрадення пожежної техніки у лісогосподарських підприємствах. «Так 21 травня 2014 року об 11:00 год. у Дмитрівському лісництві ДП «Торезьке лісове господарство» невідомими озброєними людьми був захоплений пожежний автомобіль ЗІЛ-131Н АРС 1987 року. Заява про факт захоплення автомобіля передана до органів МВС у Донецькій області».

«Враховуючи ситуацію, що склалася у східних областях, з метою збереження лісових масивів України та запобіганню виникнення лісових пожеж ми вважаємо за потрібне посилити взаємодію з підрозділами Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Вважаємо за необхідне: щоденно проводити спільний моніторинг пожежної безпеки в лісах Донецької та Луганської областей в разі посушливої погоди, та вживати своєчасних заходів для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій пов’язаних із лісовими пожежами; а також забезпечити підвищену готовність особового складу, справність техніки, та належну взаємодію при ліквідації можливих лісових пожеж та їх наслідків», -- повідомив Голова Держлісагентства України Валерій Черняков.

У зв’язку з проведенням антитерористичної операції виникає нагальна потреба узгодження з керівниками відповідних структур на місцях проведення державними лісогосподарськими підприємствами заходів з охорони лісів від пожеж і лісопорушень, зокрема: узгодження термінів і місць проведення наземного патрулювання лісових масивів, здійснення профілактичних протипожежних та інших заходів у лісах, а також спільних дій із ліквідації надзвичайних ситуацій, пов’язаних із лісовими пожежами, за затвердженими у встановленому порядку мобілізаційно-оперативними планами, залучення сил і засобів.

До того ж потребують спільної координації дії державної лісової охорони з підрозділами Міністерства внутрішній справ, прикордонною службою щодо питань охорони лісів від пожеж, обмеження доступу в ліси транспортних засобів і населення на території Донбасу.

Захист лісів від руйнівних пожеж – це наша спільна справа! Ліс – наше багатство. Маємо надію, що зможемо оперативно й злагоджено діяти в будь-якій надзвичайній ситуації.

Прес-служба Держлісагентства


Відео брифінгу можна переглянути за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=6WNRMsWt-Ck 

 

27 червня відбудуться обласні змагання вальників лісу

27 червня 2014 року в Труханівському лісництві держаного підприємства «Сколівське лісове господарство» буде проведено обласний конкурс - змагання вальників лісу. Урочисте відкриття змагань відбудеться о 10.00 год. на місці проведення змагань. 

У змаганнях приймуть участь переможці змагань по кожному державному підприємству управління. На змагання запрошуються і вальники віком до 24 років (юніори), серед яких буде проведено окремий конкурс.

До змагань допускаються тільки учасники, які мають посвідчення вальника лісу, довідку про присвоєння ідентифікаційного коду, паспорт.

На змагання будуть запрошені представники засобів масової інформації, диллери найвідоміших фірм, виробників інструментів для заготівлі лісу та догляду за ним, а також фірми-найбільші споживачі лісопродукції, яку заготовляють та виробляють підприємства Львівського ОУЛМГ. Для учасників змагань передбачені грошові винагороди та цінні подарунки.

Переможець змагань буде представляти Львівщину на XVІІ Всеукраїнському конкурсі-змаганні, який відбудеться в кінці серпня 2014 року на базі ДП «Тетерівське лісове господарство» Київського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Змагання будуть проводитись за Правилами міжнародної асоціації вальників лісу (IALC), що діють на момент проведення змагань:

Види змагань вальників лісу та їх послідовність:

1 етап - звалювання дерева;

2 етап - відокремлення гілок;

3 етап - монтаж нового ланцюга та поворот шини пилки;

4 етап - розкряжування стовбура комбінованим різом;

5 етап - точне розкряжування.

Запрошуємо представників засобів масової інформації, керівників фірм, які займаються реалізацією бензопил, кущорізів та іншої продукції , яка може використовуватись для заготівлі лісу та догляду за ним, відвідати наші професійні змагання.

Телефон для довідок: (032) 297-61-21.

Відділ лісових ресурсів,

машин та технологій Львівського ОУЛМГ

 

Звітуємо перед громадою

13 травня 2014 року в смт.Бориня відбулася сесія селищної ради. Одним з питань, які розглядались на сесії було звіт керівників установ та організацій про їх роботу, що знаходяться на території селищної ради. У своїй доповіді директор ДП «Боринське лісове господарство» Ільницький Михайло Михайлович зазначив, що впродовж 2013 року проводились рубки на площі 14,8 га лісових угідь. В 2014 році здійснено посадку 2,7 га, під природне поновлення залишено 12,1 га. Також проведено рубки догляду за молодняками: прочищено – 7,6 га. Сума збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду смт.Бориня за 2013 рік склала 37 120 грн, а за І квартал 2014 року – 25 560 грн. Також було звернено увагу на дотримання принципів і критеріїв стандарту FSC, а саме: не викидати сміття в лісові масиви, не палити суху траву, не здійснювати крадіжки лісу.

Підсумовуючи, директор зазначив, що при плануванні ведення лісового господарства необхідно дивитися на ліс не тільки як на джерело деревини, а й оцінити можливості багатофункціонального використання лісових ресурсів, а основними завданнями і заходами, що стоять перед лісівниками, є забезпечення ефективної охорони, належного захисту, пошук і запровадження нових сучасних підходів в господарюванні, аби не допустити серйозних проблем у лісі у майбутньому.

Прес-служба ДП "Боринське ЛГ"