Лютий 2017

До відома учасників ринку

Згідно графіку Державного агентства лісових ресурсів України аукціонні торги необробленою деревиною заготівлі другого кварталу 2017 року відбудуться 6 березня 2017 року. 

Торги проводитиме Товарна Біржа «Товарно Сировинна Біржа «Галконтракт».

Місце проведення торгів: м. Львів вул. Щирецька, 36, ВЦ "Південний-EXPO", торгівельна лінія "Щирецька,36", другий поверх.

Ознайомитись з бюлетенем аукціонних торгів можна на сайті біржі https://tsbgalcontract.org.ua.

Запрошуємо усіх учасників ринку – вітчизняні деревообробні підприємства прийняти участь в аукціонних торгах.

Слідкуйте за нашими повідомленнями.

Виробничий відділ

підприємства

 

Допомагаємо бійцям в зоні АТО

ДП «Боринське лісове господарство", вже не вперше допомагає тим, хто в даний час того найбільше потребує, а це - військовослужбовці, які перебувають в зоні АТО. Раніше підприємство відправляло на Схід продукти харчування, засоби особистої гігієни, медикаменти, одяг, деревину та інше. Працівники підприємства допомагали й при будівництві інженерних фортифікаційних споруд, а демобілізованим військовим безкоштовно надавались дрова (5 м3 кожному).

Так, 23 лютого 2017 року, в зону АТО було відправлено 15 м3 обрізних пиломатеріалів для Української добровольчої армії (8 Окремий Батальйон "АРАТТА").

Ми і надалі будем допомагати тим, хто сьогодні цього найбільше потребує, адже знаємо, що ця війна принесла багато горя і нещастя, і ми прагнемо побороти її кожного дня і кожної хвилини!

Прес-служба підприємства

 

Оголошення!

Хочете прикрасити свій сад новими рослинами? Чи можливо Вас цікавить ландшафтний дизайн ділянок? Тоді негайно звертайтесь до нас! У нас є рослини, які, залежно від виду, виростають як у формі дерев, так і у формі чагарників, і як землепокривні стеляться по землі.  Ми допоможемо Вам вибрати найоптимальніший варіант для Вас.Майже всі рослини є вічнозеленими, завдяки чому вони  тішитимуть Вас своєю красою цілий рік.

Також ми надаємо послуги з ландшафтного озеленення ділянок.  Фахівці підприємства красиво і ефектно облаштовують присадибні ділянки, висаджують дерева та декоративні рослини.

Плата помірна, професіоналізм гарантований…

Телефон:      (068) 059-15-13 Мар'яна

                     (050) 431-87-84 Віталій Васильович

 

 

Збережемо рослини-первоцвіти!

Рослини, які цвітуть навесні, завжди привертають до себе увагу своєю красою і тим, що це - перші розквітлі рослини після довгої зими.

На жаль, часто їх збирають, складаючи у букети напередодні та протягом весняних свят (лютий-травень). Прикро, що на вулицях, ринках та трасах з’являться продавці червонокнижних весняних квітів.

Заради декілька-денного букету з квіток підсніжника, шафрану чи інших первоцвітів ми завдаємо природі великої шкоди.

Відповідно до вимог Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ», «Про Червону книгу України» щороку природоохоронці, правоохоронці та лісівники Львівщини долучаються до проведення акції «Первоцвіт», контролюють недопущення збору та заготівлі рослин, занесених до Червоної книги України.

Не зайве нагадати, що за знищення або незаконне вилучення їх з природного середовища, передбачена адміністративна відповідальність та нараховується шкода, яка іноді тягне за собою й кримінальну відповідальність.

Охорона навколишнього середовища має бути першочерговим завданням кожного громадянина. Тільки така співпраця допоможе зберегти та відновити природне різноманіття нашої держави.

Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства закликає усіх громадян утриматися від збирання та придбання ранньоквітучих рослин. Бережіть природу!


Прес-служба Львівського ОУЛМГ

 

Оголошено конкурс малюнків "Ліси поруч з нами"

З нагоди Міжнародного дня лісу, Національне представництво FSC в Україні за сприяння громадської спілки «Асоціація відповідальних лісопромислових підприємств України» з 15 лютого – 15 березня проводиться конкурс малюнків «Ліси поруч з нами». Запрошуємо учнівську молодь всієї України взяти участь в конкурсі.

Мета конкурсу: Формування свідомої позиції молоді щодо питань відповідального лісогосподарювання, турботливого відношення до лісів України, а також популяризація сталого способу життя та користування лісовими продуктами.

Умови конкурсу: Конкурсні роботи повинні відображати усвідомлення необхідності відповідального ведення лісового господарства, невиснажливого і постійного користування лісовими ресурсами, активного залучення громадян до вирішення комплексу екологічних, соціальних і економічних проблем, заклик до турботливого ставлення до лісів і переходу до сталого споживання.

На конкурс подають малюнки у довільній графічній, живописній формах, виконані олівцями, олійними, акварельними фарбами чи гуашшю, також допускаються роботи виконані в графічних редакторах.

До роботи має бути подана наступна інформація:

- назва роботи;

- прізвище, ім’я, по батькові та дату народження автора;

- місце проживання (повну адресу) автора, контактний телефон, електронну адрес (при наявності);

- назву навчального закладу.

Усі роботи конкурсантів будуть розміщені для голосування 21 березня в Міжнародний день лісів на сторінці FSC Ukraine в мережі Facebook (https://www.facebook.com/FSC.Ukraine/). Голосування буде тривати до 4 квітня 12:00. Три роботи, що отримають найбільшу кількість електронних голосів (лайків) і будуть визначенні як переможці конкурсу та нагороджені призами та дипломами. Призами є FSC сертифіковані меблі.

Перше місце: 2 крісла-гойдалки «Оледо» виробництво компанії «ЕНО-Меблі»

Друге місце: стілець виробництва компанії «ВГСМ»

Третє місце: розкладний стілець виробництва компанії «ЕНО-Меблі».

Переможців буде названо 4 квітня о 13:00.

Роботи до 15 березня 2017 року надсилаються: 03041, м. Київ, вул. Генерала Родимцева 19, корпус 1, оф. 61, Національне представництво FSC в Україні.

Роботи не повертаються. Наданням роботи на Конкурс малюнків автор підтверджує повну згоду з умовами конкурсу, а також згоду на публікацію твору (конкурсної роботи) без будь-яких претензій щодо авторського права у подальшому. Роботи можуть бути використані Національним представництвом FSC в Україні на власний розсуд. 

dklg.kmu.gov.ua

 

Триває обговорення шляхів реформування лісової галузі

20 лютого, у Міністерстві аграрної політики та продовольства України відбулися засідання двох підгруп Робочої групи з реформування лісового господарства за участю т. в. о. Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христини Юшкевич та заступника Голови Держлісагентства Володимира Бондаря, народних депутатів України, науковців, експертів та громадськості.

На засіданнях обговорено загальні засади реформування управління галуззю, зокрема, напрацювання програми FLEG, а також питання вдосконалення ринку деревини.

Під час роботи підгрупи з інституційної реформи експерти програми FLEG Михайло Попков та Віталій Сторожук презентували можливі шляхи реформування галузі.

Експерти розповіли про міжнародний досвід управління лісами, окреслили варіанти проведення реформ та можливі ризики. Учасники наради висловили свої застереження та наголосили на тому, що необхідно більш комплексно та предметно підійти до питання реформування галузі.

Науковці підкреслили, що неможливо повністю копіювати інших країн, не враховуючи специфіки українського лісового господарства, адже, наприклад, ліси на заході та півдні України виконують різні функції та знаходяться у різних кліматичних зонах, що не притаманно жодній з європейських країн. Отже, концепція розвитку українського лісового господарства повинна бути індивідуальної та враховувати всі регіональні особливості.

Окрім того, присутні зазначили, що першочерговим завданням є вироблення загального бачення розвитку лісового господарства України, і на основі цього - визначення можливої моделі інституційної реформи.

Також члени робочої групи порушили питання створення фонду лісового господарства, як дієвого механізму вирішення питання фінансування лісогосподарських підприємств південних та східних областей України.

Під час роботи підгрупи з вдосконалення ринку деревини заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар повідомив, що у відомстві відбулися наради з представниками асоціацій деревообробних підприємств, бізнесу, громадськості, а також товарних бірж, організаторів аукціонів з продажу необробленої деревини, результатом яких є доопрацьований та узгоджений проект постанови Кабінету Міністрів України про затвердження Положення про реалізацію лісоматеріалів необроблених.

У свою чергу, представники Громадської ради при Держлісагентстві підтримали проект Положення. «Ми напрацювали консенсусне рішення, яке необхідно ухвалити у найближчий час», - зазначив перший заступник Громадської ради при Держлісагентстві Володимир Дорош.

Учасники наради також обговорили можливість запровадження механізму довгострокових договорів. Зокрема, президент Всеукраїнської асоціації деревообробних підприємств Дмитро Артемчук зазначив, що підприємці та інвестори прагнуть стабільності, практика довгострокових прямих договорів є не новою і була б доцільною для України.

Члени робочих груп домовилися підготувати додаткові матеріали та більш предметно розглянути всі обговорені питання під час наступних засідань. 

dklg.kmu.gov.ua

 

Оголошення!

ДП «Боринське лісове господарство» проводить реалізацію дров паливних різних порід для населення району з 01 березня 2017 року на франко верхньому складі (ціна 1м3 становить 244,00 гривні) та надає послуги з завезенням в двір споживача (вартість послуги перевезення віддалі 1км -  від 45 грн)

За реалізацію дров паливних безпосередньо звертатись в лісництва :

Мохнатське лісництво –  с.Мохнате

Либохорівське лісництво –с.Либохора

Верхньовисоцьке лісництво – с.В.Висоцьке

Боринське лісництво – смт.Бориня

Сянківське лісництво – смт Бориня

   А також підприємство надає послуги по порізці дров паливних для населення району (вартість послуги порізки 1м3 дров становить 109 грн.)

За довідками звертатись в ДП «Боринське лісове господарство» за телефонами  т.0504318779; т.0504318786.

                                                                                   Адміністрація підприємства

 

Відбулася лісокультурна Рада Львівського ОУЛМГ

16 лютого 2017 року в приміщенні Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства проведено засідання «Лісокультурної Ради Львівського ОУЛМГ». До складу лісокультурної Ради входять науковці  Національного лісотехнічного університету України проф. Гузь М.М., та проф. Дебринюк Ю.М., а також головні лісничі державних лісогосподарських підприємств, інженери лісових культур та працівники лісового відділу управління. Відкрив засідання голова лісокультурної Ради - перший заступник начальника Львівського ОУЛМГ Целень Я.П.

На засіданні лісокультурної Ради розглянуто всі проекти лісових культур та природного поновлення складені державними лісогосподарськими підприємствами на 2017 рік. Широке їх обговорення дозволяє найефективніше використати потенціал лісокультурної площі. Розгляд проектів за участі науковців підкреслює надзвичайно важливий зв'язок науки і виробництва в питаннях відновлення лісів та дозволяє лісівникам пересвідчитись у правильності своєї роботи, їхні зауваження та пропозиції завжди знаходять своє втілення на практиці. 

Після рецензування лісокультурною Радою проектів лісових культур та природного поновлення із врахуванням пропозицій та поправок, відповідно до розпорядження Львівського ОУЛМГ від 01.12.2015 року № 18 «Щодо механізмів громадського контролю в лісогосподарських підприємствах Львівського ОУЛМГ», зведені відомості проектів лісових культур та природного поновлення будуть висвітлені на офіційному сайті Львівського ОУЛМГ та на сайтах державних лісогосподарських підприємств.

Відділ лісового господарства
Львівського ОУЛМГ

Відбулась презентація монографії «Технологія вирощування плантаційних лісових насаджень у західному регіоні України»

16 лютого 2016 року у конференц-залі Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства на засіданні Лісокультурної ради відбулась презентація монографії «Технологія вирощування плантаційних лісових насаджень у західному регіоні України». 

У монографічній роботі представлені теоретичні, методологічні та технологічні основи створення і вирощування плантаційних лісових насаджень за участю швидкорослих хвойних порід для пришвидшеного продукування деревини на принципах породозміни в умовах західного регіону України.

Перший заступник начальника Львівського ОУЛМГ Целень Я.П. висвітлив актуальність та доцільність практичного застосування описаних у виданні технологій вирощування плантаційних лісових насаджень на лісогосподарських підприємствах Львівщини.

Професор Дебринюк Ю.М. зазначив, що видання базується виключно на реальних результатах досліджень та є результатом плідної співпраці науковців Львівського національного лісотехнічного університету України та лісівників Карпатського регіону та Закарпаття.

 

 

Монографічна робота, яка розрахована на фахівців лісового господарства, науковців, аспірантів та студентів лісогосподарських, екологічних і біологічних факультетів та інститутів вищих навчальних закладів, була роздана державним лісогосподарським підприємствам Львівського ОУЛМГ для практичного використання в роботі.

Прес-служба Львівського ОУЛМГ

 

Відбулася нарада лісової охорони

Сьогодні, 15 лютого 2017 року, в конференц-залі ДП «Боринське лісове господарство» відбулася розширена виробнича нарада за участю директора підприємства Ільницького М.М., головних спеціалістів відділів лісгоспу, лісничих та майстрів лісу, а також начальника відділу діагностики ДЛСП «Львівлісозахист» Крамарця Ю.В. На нараді було розглянуто питання про зміни до нових санітарних правил, порядок відведення лісосік за новими правилами, також підсумки роботи підприємств у 2016 році та завдання що стоять перед підприємством в 2017 році. Крім того, на нараді було обговорено стан охорони лісу від лісопорушень, а також підготовка до пожежонебезпечного періоду і звернуто увагу на необхідність дотримання вимог сертифікації в роботі.

Також особливу увагу було приділено питанню охорони праці, забезпеченню на робочих місцях здорових та безпечних умов праці.

Прес-служба підприємства

 

Ліс – не лише деревина

Як відродити заготівлю грибів, ягід, лікарських рослин, горіхів та інших «зелених» ресурсів Турківщини.

 

Ліс — це не лише ділова деревина (кругляк) і дрова, як вважають деякі сучасні прагматики від «лісового» бізнесу, а й гриби, ягоди, лікарські рослини, горіхи і ще багато чого, що за довгі століття перетворилося на живий яскравий організм, який дає людям безцінні блага й багатства. Ліс — це і відновлювані ресурси, і легені планети, і середовище життя, і чистилище для людських душ. Ліс – це вологість, а де вологість - там тримається вода. Недеревні продукти рослинного походження разом з лісовою фауною є невід’ємним компонентом лісової екосистеми. Вони створюють сприятливу екологічну ауру лісу. Використання НРЛ поряд з туризмом і рекреацією являє собою ключовий напрямок експлуатації відновлювальних ресурсів, які забезпечують збереження біорозмаїття. Вони правомірно претендують на роль передової технології природокористування, перспективної для Турківщини. Як показує досвід країн ЄС, цілеспрямовано відформований сектор НРЛ з повним циклом заготівлі й переробки є конкурентоздатним видом економічної діяльності щодо формування особистих доходів і доходів громад, як і трудової занятості населення. Крім усього, він суттєво підвищує економічну цінність НРЛ у природному капіталі регіону.

               Водночас заготівля і переробка лісової сировини — так звані лісові промисли — дуже різностороння сфера діяльності людини в лісі, яка на основі комплексного використання цих ресурсів дозволяє значно підвищити продуктивність лісових угідь і знизити загрози лісовим екологічним системам, неминучі при односторонньому вилученні деревини. Стає дедалі очевидним, що реальні можливості розвитку екстенсивної моделі лісокористування практично вичерпані і необхідний перехід до комбінованої моделі, де важливою складовою повинні стати ресурси, що швидко відновлюються, якими і є НРЛ.             Вважаємо, що повернення до комбінованої моделі лісокористування, де важливою складовою повинні стати потенційно швидко відновлювані лісові недеревні ресурси, має стати одним з головних напрямків розвитку сталого лісокористування. Розвиток лісових промислів, враховуючи потенціал НРЛ і можливості ринку, є важливою альтернативою рубці лісу. Крім усього, вирішення проблем збору і переробки недеревної лісової сировини вимагає додаткових законодавчих рішень: законодавчо повинен бути розроблений механізм взаємодії держави і приватного бізнесу на основі партнерських відносин із закупівлі в населення рослинної сировини і легального просування продукції на ринки України і за кордон. У цілому ж для вирішення проблем з раціонального і комплексного використання НРЛ необхідно вивчити їх ресурсний потенціал, розробити регіональну нормативну базу з їх збору щодо конкретних лісових угідь, розробити сучасні технології з їх переробки і зберігання. Можливо, необхідно кардинально перебудувати лісове законодавство щодо використання харчової і лікувальної продукції лісу. Їх використання має більш соціальне, ніж комерційне значення. Ці ресурси дозволяють підтримувати традиційний устрій життя в сільській місцевості, забезпечуючи зайнятістю найбідніші верстви населення.  

           Питання дискусійні, тому підлягають детальному обговоренню як серед спеціалістів лісової галузі, так і у владних структурах із залученням, звичайно, лідерів сільських громад і представників малого та середнього бізнесу.

BOOKMARK THE PERMALINK.
 

Львівська обласна рада ухвалила Програму розвитку лісового господарства Львівщини на 2017 – 2021рр.

Сьогодні, 14 лютого на сесії обласної ради ухвалили Програму розвитку лісового господарства Львівщини на 2017 – 2021 роки, згідно якої цьогоріч передбачено виділення 2,5 млн грн. з обласного бюджету на ведення лісового господарства.

Обласна цільова Програма розроблена спільно з постійними лісокористувачами області, Національним лісотехнічним університетом України, департаментом економічної політики Львівської облдержадміністрації та громадськими організаціями.

Метою Програми є визначення основних напрямів збалансованого розвитку лісового господарства області, спрямованих на посилення екологічних, соціальних та економічних функцій, охорону і захист лісів, їх раціональне використання та відтворення.

Задля досягнення цієї мети, обов’язок усіх постійних лісокористувачів Львівщини вести лісове господарство таким чином, щоб забезпечити постійне збереження біологічного різноманіття лісів, їх високої продуктивності та відновлювальних процесів, життєздатності і спроможності виконувати всі важливі захисні, екологічні, господарські і соціальні функції на місцевому, національному і глобальному рівні.

Основними результатами реалізації програми будуть: 

- забезпечення збереження біологічного різноманіття та покращення лісоресурсного потенціалу області за рахунок ведення лісового господарства на засадах наближеного до природи лісівництва;

- забезпечення лісовідновлення на усіх ділянках, де були проведені суцільні вирубки;

- забезпечення зайнятості більш ніж 10 тисяч працівників з гідною оплатою праці та високим ступенем соціального захисту;

-за час дії Програми лісокористувачами області до зведеного бюджету буде сплачено близько 1,2 млрд.грн. податків, в тому числі до місцевого бюджету – 0,5 млрд.грн.

Прес-служба Львівського ОУЛМГ

 

У Держлісагентстві обговорили проект Положення про реалізацію лісоматеріалів необроблених

Представники асоціацій деревообробних підприємств, бірж, бізнесу та громадськості обговорили проект постанови Кабінету Міністрів України про затвердження Положення про реалізацію лісоматеріалів необроблених сьогодні, 13 лютого, у приміщені Держлісагентства.

Заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар повідомив, що Держлісагенство зацікавлене максимально врахувати пропозиції деревообробників та громадськості у проекті Положення, а кінцевий документ буде представлений під час засідання Робочої групи з питання реформування підходів до управління лісовими ресурсами.

Під час обговорення учасники наради загалом підтримали проект Положення та надали свої пропозиції до нього.

Представники Громадської ради при Держлісагентстві підкреслили, що Положення про реалізацію лісоматеріалів необроблених повинно бути ухвалене, принципових розбіжностей стосовно нього немає. Але необхідно внести технічні правки, адаптувати текст до умов сьогодення.

Під час обговорення було зазначено, шо Положення має стати пілотним проектом, а через рік можна буде підбиті підсумки роботи та отримати зворотній зв'язок від всіх зацікавлених сторін для подальшого вдосконалення документа. 

dklg.kmu.gov.ua

 

Виявлено лісопорушника державною охороною спільно з працівниками Турківського відділення поліції

Згідно спільних заходів щодо боротьби з незаконними рубками і попередження нелегального використання деревини в період 2017 року затвердженими по ДП "Боринське ЛГ" та Турківському відділенню поліції Самбірського ВП ГУНП у Львівській області в ході рейду 11 лютого 2017 року державною лісовою охороною ДП "Боринське ЛГ" спільно з працівниками Турківського відділення поліції було виявлено у с.Верхній Турів (хутір Соколіки) лісопорушника громадянина Щ. (1983 р.н.), який у Сянківському лісництві в обході №1 кв 6 вид 4 вчинив самовільну порубку 2 сироростучих дерев породи смерека та 2 сироростучих дерев породи ялиця загальною кубомасою 3,02 м3. Внаслідок незаконної рубки завдав шкоди лісовому господарству у розмірі 14861,57 грн. На даного лісопорушника було складено протокол про адміністративне правопорушення від 13.02.2017 р. №8/1. Враховуючи, що дане лісопорушення було вчинено в РЛП "Надсянський" та в його діях вбачається склад злочину, передбачений ст.246 КК України, матеріали про лісопорушення 14.02.2017 р. вих.№85 нами було направлено в Турківське відділення поліції Самбірського ВП ГУНП у Львівській області для прийняття рішення.

Провідний інженер охорони

та захисту лісу

Ковальчин В

 

ДО УВАГИ ПРЕДСТАВНИКІВ ЗМІ


16 лютого 2017 року о 10.00 год. в залі засідань Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства відбудеться захист проектів лісових культур та природного поновлення на 2017 рік, за участі членів обласної лісокультурної ради, головних лісничих підприємств, інженерів лісових культур.

Запрошуємо представників засобів масової інформації та громадськості прийняти участь в роботі Лісокультурної ради.

Місце проведення: м. Львів, вул. Яворницького 8Б (зал засідань Львівського ОУЛМГ, II-ий поверх).

Відділ лісового господарства
Львівського ОУЛМГ 

 

Відбулась виробнича нарада

10 лютого 2017 року в залі засідань Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства відбулась розширена виробнича нарада головних інженерів та головних економістів державних лісогосподарських підприємств області. На нараді було розглянуто питання про підсумки роботи підприємств у 2016 році та завдання що стоять перед підприємствами в 2017 році. 

Одним з важливих питань що розглядалось на нараді, був порядок формування стартових цін на лісопродукцію для реалізації її на аукціонних торгах 2 кварталу 2017 р. В ході розгляду цього питання відбувся обмін думками та дискусія між учасниками наради.


Відділ лісових 
ресурсів, машин та технологій
Львівського ОУЛМГ

 

 

Держлісагентство співпрацюватиме зі Світовим банком щодо реформування лісової галузі України

09.02.2017р. відбулася зустріч т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христини Юшкевич з керівником практики з питань навколишнього середовища та природних ресурсів Світового банку Валері Хікей та старшим спеціалістом з питань лісового господарства Світового банку Ендрю Мітчеллем.

У зустрічі також взяли участь національний координатор програми FLEG, Голова ГО «Незалежне експертне партнерство» та завідувач кафедри дендрології та лісової селекції НУБІП Юрій Марчук, представники Світового банку в Україні Володимир Тихий та Олексій Слензак.

Експерти обговорили питання комплексного реформування лісового господарства України. Зокрема, Христина Юшкевич повідомила, що першим етапом реформи має стати розроблення Національної лісової програми, а для її впровадження необхідно знати реальний стан лісів України. 

У зв’язку з цим, експерти Світового банку розглянуть підготовлене Держлісагентством технічне завдання для здійснення повноцінного обліку українських лісів та долучаться до цього проекту. Зокрема, нададуть пропозицій щодо міжнародних стандартів обліку та технічної допомоги з його проведення.

«Маючи достовірну інформацію обліку лісів, ми зможемо вдосконалити державний лісовий кадастр та забезпечити постійний моніторинг діяльності лісового господарства за допомогою засобів дистанційного зондування землі», - підкреслила Христина Юшкевич.

Обговорюючи процес реформування лісового господарства, представники місії Світового банку звернули увагу на те, що реформа має стосуватися всіх постійних лісокористувачів та власників лісів.

У свою чергу, національний координатор програми FLEG Юрій Марчук поінформував про стан та проблеми лісового господарства України. Також він зазначив, що для консолідації думок та фахового обговорення необхідно забезпечити дискусійну площадку. Її створення можливе на базі веб-сайту Держлісагентства за умови його повноцінного оновлення з урахуванням необхідності розвитку інтерактивних сервісів та більш активного залучення зацікавлених сторін.

Окрім того, під час зустрічі домовлено, що Світовий банк розгляне можливість підтримати роботи з національної лісової інвентаризації та надасть експертну допомогу для розробки та впровадження Національної лісової програми.

«Увага міжнародної спільноти до України, зокрема, у галузі лісового господарства дуже велика. І ми маємо скористатися цим шансом, щоб вийти на якісно новий рівень», - наголосила Христина Юшкевич. 

dklg.kmu.gov.ua

 

Аналіз роботи ЕОД

Підводячи підсумки роботи електронного обліку деревини (ЕОД) за 2016 рік впевнено можна стверджувати, що в усіх державних лісогосподарських підприємствах Львівського ОУЛМГ система успішно функціонує.

Так, за даними системи ЕОД підпорядкованих підприємств Львівського ОУЛМГ в період є 01.01.2016 по 31.12.2016 року прийнято до системи ЕОД 945,9 тис. куб. м. деревини, що становить 100% до загального обсягу заготовленої деревини.

Обсяг реалізованої деревини за цей самий період по системі ЕОД складає 734,2 тис. куб. м. деревини, або 99% від загальної реалізації.

Дані в розрізі лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ наведено в таблицях.

Як приклад ДП «Рава-Руське» ЛГ.

Лісогосподарським підприємством ДП «Рава-Руське» ЛГ в період є 01.01.2016 по 31.12.2016 року прийнято до системи ЕОД 61,6 тис. куб. м. деревини, що становить 100% до загального обсягу заготовленої деревини.

Обсяг реалізованої деревини за цей самий період по системі ЕОД складає 54,0 тис. куб. м. деревини, або 100% від загальної реалізації.

ДП «Рава-Руське» ЛГ в повному обсязі забезпечене пристоями системи ЕОД, а саме: КПК - 9 шт; смартфонів - 8 шт; термопринтерів - 17 шт; молотків - 10 шт.

Витрати на ведення системи ЕОД в 2016 році по ДП «Рава-Руське» ЛГ склали - 383,3 тис. грн.

Відеосюжет про роботу системи ЕОД в ДП «Рава-Руське лісове господарство» можна переглянути на 17 хв. у програмі «Про тиждень» на каналі ТРК Львів. https://www.youtube.com/watch?v=0wtSwOkyMTY

 

Відділ лісових 
ресурсів, машин та технологій
Львівського ОУЛМГ

 

Експерти обговорили питання вдосконалення ринку деревини

Народні депутати України, представники Мінагрополітики, Держлісагентства, бізнесу, експертного середовища та громадськості обговорили питання вдосконалення ринку деревини під час засідання підгрупи Робочої групи з реформування лісового господарства, яке відбулося в Міністерстві аграрної політики та продовольства України в п’ятницю, 3 лютого 2017 року.

Під час обговорення заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар охарактеризував теперішній стан ринку деревини та повідомив, що фахівці Держлісагентства розробили низку документів, які можуть стати базовими на шляху вдосконалення функціонування ринку деревини.

«Держлісагентством розроблено положення про реалізацію лісоматеріалів необроблених. Цей документ покликаний вирішити більшість проблем, які турбують як лісівників, так і деревообробників: нормативно-правове врегулювання механізму реалізації усіх лісоматеріалів необроблених, відкритість і прозорість ринку лісоматеріалів необроблених, залучення інвестицій у деревообробну галузь, встановлення чітких та прозорих правил для забезпечення розвитку вітчизняної деревообробної галузі», - повідомив заступник Голови Держлісагентства.

Володимир Бондар підкреслив, що питання реалізації лісоматеріалів також повинні бути врегульовані законом, і Держлісагентство розроблено відповідний законопроект.

«В Агентстві розроблений та надісланий на погодження відповідний законопроект, який передбачає посилення відповідальності за незаконну вирубку лісу, встановлення прозорих правил реалізації лісоматеріалів та запровадження системи електронного обліку деревини для всіх лісокористувачів», - повідомив Володимир Бондар.

Учасники засідання підтримали пропозиції щодо посилення відповідальності за незаконну вирубку лісу, його реалізацію та обробку. Також експертами обговорено питання аукціонів та запровадження електронних торгів.

Національний координатор програми FLEG Світового банку, голова ГО «Незалежне експертне партнерство» Юрій Марчук підкреслив, що з метою прозорого функціонування ринку, всі постійні лісокористувачі повинні брати участь в аукціонах, адже зараз майже 1/3 деревини знаходиться поза межею торгів, що не сприяє прозорості ринку. «Також з цією метою необхідно в законодавство ввести поняття «крадіжка лісу» з жорсткою відповідальністю за це правопорушення», - додав Євген Марчук.

Аналітик Офісу ефективного регулювання BRDO Ігор Лавриненко акцентував увагу на необхідності вдосконалення законодавства та чітким визначенням термінології, що також сприятиме правопорядку в галузі. 

dklg.kmu.gov.ua

 

Виявлено лісопорушників

На початку січня лісова охорона ДП «Боринське лісове господарство» провела рейд з виявлення лісо порушників. Так в Яблунському лісництві, обхід №3, в цей день на гарячому попалося аж 6 жителів с.В.Яблунька. На них було складено протоколи про адміністративні правопорушення. Зокрема громадянин Б. незаконно зрізав три сироростучі породи ялиці, кубомасою 4,43 м3, сума збитків – 16560,00 грн. Його односелець, громадянин Т., зрізав 3 дерева, загальною кубомасою 1,87 м3, чим завдав збитків на 7397,00 грн. Ще один житель Верхньої Яблуньки, громадянин К., зрізав одну ялицю, кубомасою 0,75 м3, збитки – 2832,00 гривень. На 3448,00 гривень завдав збитків лісовому господарству інший верхньояблунець. Він незаконно зрізав 2 ялиці, кубомасою 0,83 м3. Одне дерево, кубомасою 0,76 м3, зрізав п’ятий громадянин у списку лісо порушників, сума збитків – 3602 гривні. Дані протоколи про адміністративні правопорушення скеровано в Турківське відділення поліції Самбірського ВП ГУНП у Львівській області, так як дані лісопорушення були вчинені у регіональному ландшафтному парку «Надсянський». По даних фактах буде порушено кримінальні провадження.

На жителя Верхньої Яблуньки, громадянина К., було винесено адмінпостанову про притягнення його до адміністративної відповідальності за те, що він зрізав 3 сухостійні дерева, загальною кубомасою 2,94 м3, завдавши лісовому господарству збитки на суму 4323,00 гривень. По даній постанові громадянин сплатив добровільно штраф, в сумі 85 гривень, окрім того, ДП «Боринське лісове господарство» готує позов до Турківського районного суду на відшкодування збитків.

Прес-служба ДП «Боринське ЛГ»

Газета "Бойківщина" №5,2017

 

Головний пріоритет – перехід на засади наближеного до природи лісівництва

Державними лісогосподарськими підприємствами Львівського ОУЛМГ у 2016 році заготовлено 1132 тис.м3 деревини, що на 55 тис.м3 менше ніж у попередньому році. Від рубок головного користування заготовлено 624,3 тис.м3 і 507,7 тис.м3 від рубок поліпшення якісного складу лісів.

Площа рубань лісу у 2016 році зменшилась у порівнянні з минулим роком на 1177 га або 7%. Рубки головного користування проведені на площі 2571 га, в тому числі поступових і вибіркових – 996 га. Частка поступових рубань лісу в загальній площі рубок головного користування склала 39%.

Суцільні санітарні рубки проведені на площі 908 га із загальним запасом 282449м3, що на 211га та 69750м3 менше ніж у 2015 році. В рахунок рубок головного користування суцільні санітарні рубки проведені на площі 134 га із загальним запасом 44329м3. Частка суцільних санітарних рубок склала 25% від загального обсягу заготівлі деревини в 2016 році.

Вибіркові санітарні рубки у 2016 році проведені на площі 5970га із загальним запасом 110178, що 1028 га та 18452м3 менше ніж у попередньому році. 

Рубки догляду за лісом проведені на площі 4457га, в тому числі догляди в молодняках - 2907 га.

У 2016 році показник використання загального річного приросту деревини підприємствами Львівського ОУЛМГ склав 62%, що є нижчим ніж в країнах Європейського Союзу, де цей показник складає 70-80%. 

В результаті внесення змін до Санітарних правил в лісах України частка суцільних санітарних рубань лісу у 2017 році значно зменшиться і є позитивним досягненням для переходу на вибіркову систему рубань лісу. Львівське ОУЛМГ, за наукового супроводу Національного лісотехнічного університету України, протягом 2015-2016 років провело рубки переформування, на засадах наближеного до природи лісівництва в лісах Стрийського та Сколівського лісогосподарських підприємств площею 274га. Перехід на використання вибірково-поступової системи рубань лісу залишається головним пріоритетом для Львівського ОУЛМГ.

Варто зазначити, що усі плани лісогосподарських заходів на 2017 рік проходять обговорення з громадськістю на сесіях та виконкомах сільських рад, сходах громад, круглих столах тощо.

Свідченням належного рівня лісоуправління та ведення лісового господарства є те, що лісогосподарські підприємства Львівського ОУЛМГ успішно пройшли основний сертифікаційний аудит на відповідність міжнародним стандартам FSC «Лісової опікунської Ради» та отримали сертифікат відповідального ведення лісового господарства на третій 5-річний цикл (2017-2002 роки).

Відділ лісового господарства
Львівського ОУЛМГ


 

У Мінагрополітики відбулося чергове засідання Робочої групи з реформування лісового господарства

Лісовій галузі України потрібна комплексна реформа, що дозволить значно покращити ведення лісового господарства та управління в зазначеній сфері.

Про це повідомила тимчасово виконуюча обов'язки Голови Держлісагентства Христина Юшкевич у Facebook. Плани реформування обговорили під час першого засідання підгрупи з інституційної реформи Робочої групи з реформування лісового господарства, яке відбулося в Міністерстві аграрної політики та продовольства України під головуванням Першого заступника Міністра Максима Мартинюка.

На засіданні обговорено загальні засади реформування управління галуззю. За словами Христини Юшкевич розглядалося декілька підходів, зокрема, і напрацювання програми FLEG Світового банку, і досвід європейських країн.

«Моя чітка позиція, і її підтримали учасники наради, заключається в тому, що реформа лісового господарства має бути комплексною. І в першу чергу, потрібно розробити нові підходи до ведення лісового господарства, напрацювати і прийняти законодавчі зміни. Після цього ми зможемо побачити, як можна змінити інституціональну модель управління лісами. Передусім потрібно ще й зважати на природні та кліматичні умови і проблеми південно-східних областей», - підкреслила Христина Юшкевич.

Як зазначила т.в.о. Голови відомства, при реформуванні управління галуззю потрібно врахувати всі національні особливості.

Вона додала, що Офіс ефективного регулювання BRDO проведе дослідження, щоб адаптувати реформу управління державними підприємствами до реалій, в яких наразі працюють лісогосподарські підприємства України. А тут, за її словами, необхідно обов'язково взяти до уваги багато вузькопрофільних факторів.

Під час наступного засідання підгрупи буде розглянуто аналіз функцій в лісовій галузі, економічні показники та рекомендації для вироблення загального бачення реформи.

dklg.kmu.gov.ua 

 

Христина Юшкевич обговорила з представниками ЄС питання співпраці у реформуванні лісової галузі України

2 лютого 2017 року відбулася зустріч т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христини Юшкевич з керівником сектору сільського господарства Представництва ЄС в Україні Крістіаном Бен Хеллом та керівником проекту ЄС щодо підтримки впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні Джоном Мілзом.

Під час зустрічі сторони обговорили шляхи співпраці, зокрема, в питанні реформування лісового господарства України.

«На сьогодні в Україні започатковується комплексна реформа лісового господарства, яка покликана забезпечити розвиток галузі. Вона включатиме декілька основних напрямів. Основний акцент буде на збереженні, раціональному використанню та відтворенні українських лісів. У рамках реформування окрема увага приділятиметься питанню фінансування галузі, зокрема, південно-східних областей. Також потребує вдосконалення ринок продажу деревини на умовах прозорості та унеможливлення корупційних чинників. Для вирішення всіх цих питань необхідно переглянути нормативно-правову базу», - наголосила Христина Юшкевич.

Також т.в.о. Голови Держлісагентства підкреслила, що на сьогоднішньому етапі Україні вкрай необхідна підтримка з боку європейських партнерів.

У свою чергу, Комісар ЄС з питань сільськогосподарської політики Крістіан Бен Хелл окреслив напрями підтримки з боку ЄС сектору сільського господарства України та розвитку сільських територій.

Під час зустрічі домовлено щодо вивчення можливості більш широкого залучення механізмів ЄС, направлених на підтримку транскордонного співробітництва, екологічної та кліматичної політики, для реформування лісового господарства України. 

dklg.kmu.gov.ua

 

Виявлено лісопорушників рейдовою бригадою

Рейдовою бригадою державної лісової охорони було виявлено 30 січня 2017 р. у Боринському лісництві обхід №5 лісопорушника жителя с.Заріччя громадяники І, який вчинив самовільну рубку 9 сухостійних дерев і 1 сироростуче дерево загальною кубомасою 2,48 м3 сума збитків становить 8727,15 грн. На даного громадянина було складено протокол про адміністративне правопорушення, а також винесено адмінпостанову про притягнення до адмінвідповідальності в сумі штраф 85 грн.

31 січня 2017 р. у Боринському лісництві обхід №5 лісопорушника жителя с.Заріччя громадяники Ж, який вчинив самовільну рубку 10 сухостійних дерев загальною кубомасою 1,36 м3 сума збитків становить 3129,72 грн. На даного громадянина було складено протокол про адміністративне правопорушення, а також винесено адмінпостанову про притягнення до адмінвідповідальності в сумі штраф 85 грн.

31 січня 2017 р. у Боринському лісництві обхід №5 лісопорушника жителя смт.Бориня громадяники Ш, який вчинив самовільну рубку 2 сироростучі дерева та 3 сухостійних дерев загальною кубомасою 4,49 м3 сума збитків становить 16268,58 грн. На даного громадянина було складено протокол про адміністративне правопорушення, а також винесено адмінпостанову про притягнення до адмінвідповідальності в сумі штраф 85 грн.

А також ми повідомляємо про рух справ про лісопорушення вчинені 3 січня 2017 р в Яблунському лісництві жителями с. Верхня Яблунька. В правоохоронні органи Турківського ВП було скеровано 5 протоколів про адміністративне правопорушення ст.65 КУпАП вчинені в РЛП"Надсянський". Стосовно громадянина Б було порушено кримінальне провадження №12017140340000038 проводиться слідство.

Стосовно громадянина Т було порушено кримінальне провадження №12017140340000034 проводиться слідство, а також накладено арешт на бензопилу, якою було вчинено лісопорушення.

Стосовно громадянина К було порушено кримінальне провадження №12017140340000037 проводиться слідство.

Стосовно громадянина П було порушено кримінальне провадження №12017140340000036 проводиться слідство.

Стосовно громадянина Н було порушено кримінальне провадження №12017140340000039 проводиться слідство.

По відношенню до громадянина В, який винив самовільну рубку трьох сухостійних дерев було винесено адмінпостанову штраф 85 грн. Даним лісопорушником добровільно сплачено штраф в держбюджет Турківського району.

Вживаються заходи по притягненню винних осіб до відповідальності та відшкодування завданих збитків. 

Провідний інженер охорони

та захисту лісу

Ковальчин В

 

Спільні заходи щодо боротьби з незаконними рубками і попередження нелегального використання деревини в період 2017 року

Згідно листа Львівського ОУЛМГ від 24.01.2017 року №137/02-ох "Про виконання спільних заходів щодо боротьби з незаконними рубками і попередження нелегального використання деревини Львівського ОУЛМГ та обласного управління Національної поліції у Львівській області по ДП "Боринське ЛГ" 01.02.2017 року було розроблено та підписані відповідні "Заходи щодо боротьби з незаконними рубками і попередження нелегального використання деревини в період 2017 року по ДП "Бориське ЛГ" та Турківському відділенню поліції Самбірського ВП ГУНП у Львівській області". Згідно яких будуть проводитись спільні рейди з охорони лісів від незаконних рубок та інших лісопорушень, в тому числі порушень правил пожежної безпеки, з метою виявлення, оперативного розслідування фактів лісопорушеннь, притягнення порушників до відповідальності та відшкодування збитків. А також проведення спільних рейдів на автошляхах для перевірки правомірності перевезення споживачами деревини, заготовленої в лісах незалежно від їх відомчого підпорядкування, а також забезпечення участі фахівців лісового господарства у проведенні моніторингі функціонування пилорам та іншого устаткування первинної переробки деревини у ззоні діяльності підприємства згідно рішення 4 сесії Львівської обласної ради від 27.09.2016 року №249.

 Провідний інженер охорони

та захисту лісу

Ковальчин В

 

Лісогосподарські підприємства Львівського ОУЛМГ отримали сертифікат FSC відповідального лісового господарства на наступний 5-річний цикл

Підприємства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства за результатами проведення основного сертифікаційного аудиту отримали сертифікат відповідального ведення лісового господарства на наступний 5-річний цикл з 23.01.2017 року по 22.01.2022 року. 

Нагадаємо, що головними критеріями FSC (Лісової опікунської ради) є дотримання лісогосподарськими підприємствами екологічних, соціальних та економічних стандартів.

Аудиторською компанією СЖС при проведені основного сертифікаційного аудиту було проаналізовано роботу лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ у питаннях:

  • співпраці з третіми зацікавленими сторонами (екологічними, громадськими організаціями та органами місцевого самоврядування); 
  • стану соціального захисту працівників на підприємстві, створення безпечних умов праці згідно вимог міжнародної конвенції з основ безпеки та охорони праці ILO, ратифікованої Україною; 
  • дотримання принципів та критеріїв FSC підприємницькими структурами, які залучаються до виконання лісогосподарських робіт на підприємствах; 
  • дотримання вимог національного законодавства при здійсненні лісозаготівельних та інших лісогосподарських робіт; 
  • збереження Червонокнижних видів рослинного і тваринного світу, рідкісних та зникаючих видів під час виконання лісогосподарських заходів, а також дотримання інших принципів та критеріїв FSC згідно затвердженого стандарту з лісової сертифікації.

Аудиторами СЖС відзначено високий рівень соціального забезпечення працівників на підприємствах, ведення лісового господарства та ощадливого ставлення до охорони навколишнього природного середовища. 

 

Відділ лісового господарства

Львівського ОУЛМГ