Лютий 2020

ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ ««ВІДНОВЛЮЄМО ЛІСИ РАЗОМ»

Міністерство енергетики та захисту довкілля спільно з  Державним агентством лісових ресурсів започатковують нову Всеукраїнську акцію «Відновлюємо ліси разом». Акція відбуватиметься за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.

У рамках Акції відбудеться два безпрецедентних заходи:

1.  21 березня, у Міжнародний день лісів, буде висаджено 5 мільйонів дерев.

2. Тижневий Марафон садіння лісу. Протягом тижня, з 21 до 29 березня, у рамках Акції буде висаджено щонайменше 10 мільйонів дерев.

Кожен охочий  зможе безпосередньо в лісі, прослухавши  короткий інструктаж від професійних лісівників, висадити одно-дворічні саджанці за допомогою спеціального обладнання.

Запрошуємо громадян України, учнівську та студентську молодь, представників інститутів громадського суспільства, органів влади, засобів масової інформації, державних установ та організацій, бізнесових структур долучатися до Акції «Відновлюємо ліси разом».

Міжнародний день лісів 21 березня проголошено Генеральною Асамблеєю ООН. У 2020 році Міжнародний день лісів відзначається під гаслом «Ліси та біорізноманіття. Надто цінно, щоб втратити».

Метою Акції є відновлення українських лісів, підвищення іміджу лісової галузі та професії лісівника, поінформованості суспільства щодо важливості та необхідності проведення лісогосподарських заходів, поширення знань про ліси та їх важливість для існування життя на планеті, поліпшення екологічної ситуації в країні, виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи.

*Акція буде проведена одночасно у всіх областях України. У ЗМІ та на веб-сайтах державних лісогосподарських підприємств, обласних управлінь лісового і мисливського господарства буде зазначена вся необхідна інформація стосовно місць, де проводитиметься Акція

#ліс #ВідновлюємоЛісиРазом #5000000дерев #10000000дерев #ЛісовийМарафон

 

Офіційний сайт: http://dklg.kmu.gov.ua

Сторінка в Facebook: https://www.facebook.com/forestUKR

Збережімо підсніжники

От і вже й на порозі весна, яка приносить з собою перше свято, традиції якого вимагають дарувати чарівній половині людства квіти . Все б чудово,але є одне але. Під загрозу знищення потрапляють червонокнижні види квітів. У зв’язку з цим, нагадуємо про необхідність захистити перші весняні квіти - особливо підсніжники, які є занесені до Червоної книги. Підсніжник звичайний або білосніжний (Galanthus nivalis) - найвідоміший і найбільш поширений представник роду. Але практично скрізь, де ростуть ці ніжні білувато-зелені квіти, їх підстерігають «цінителі флори», які зривають їх і несуть на ринок або в інші місця продажу.

Працівники ДП «Боринське ЛГ» з великим проханням звертаються до всіх свідомих громадян не знищувати ранньовесняні червонокнижні види квітів, адже якщо ми не збережемо їх зараз, наші діти можуть їх не побачити.
Прес-служба підприємства

НАРАДА З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ ЗА УЧАСТЮ ПОСАДОВИХ ОСІБ ДЕРЖПРАЦІ УКРАЇНИ

24 лютого 2020 року у Львівському ОУЛМГ відбулася нарада з питань охорони праці за участю заступника Голови Державної служби України з питань праці Шумелюка І.І., посадових осіб Головного управління Держпраці у Львівській області, директорів та спеціалістів з охорони праці лісогосподарських підприємств Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Вітаючи гостей цього заходу, а це Шумелюка І.І. – заступника Голови Державної служби України з питань праці, Луцика І.С.– начальника Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки, Мечержака І.І. – заступника начальника Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки та Курила В.М. – начальника відділу нагляду в АПК та СКС, начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства А.М. Дейнека зауважив, що більшість робіт у лісовій галузі віднесено до робіт з підвищеної небезпеки.

На підприємствах Львівського ОУЛМГ працює понад 3 тис. осіб і тому питання дотримання вимог охорони праці та профілактики виробничого травматизму постійно стоїть на порядку денному. Статистика свідчить, що на кожен мільйон кубометрів заготовленої деревини припадає втрата одного людського життя, а щорічна трудова діяльність 700 працівників лісового господарства спричиняє один нещасний випадок виробничого характеру. Він відмітив нагальну потребу у проведенні такої наради і наголосив на тому, що філософія збереження життя та здоров’я працівників повинна бути пріоритетом у діяльності кожного підприємства.

Заступник Голови Державної служби України з питань праці Шумелюк І.І. зазначив, що лісова галузь належить до однієї з найбільш травмонебезпечних в Україні та навів статистику виробничого травматизму на підприємствах лісового господарства з початку 2020 року. Враховуючи ризикоорієнтований підхід, який з 2020 року започатковується на підприємствах України, він виокремив основні причини, що призводять до виробничого травматизму, а це: ненавченість працівників; порушення технологічного процесу; незабезпеченість засобами індивідуального захисту; відсутність контролю за роботою приватних підприємців; недотримання технологічних регламентів безпеки праці, недостатня ефективність використання кадрів, тощо.

Начальник Управління нагляду в промисловості та на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Львівській області І.С. Луцик наголосив, що виробничий травматизм в основному стається з працівниками, які вже довгий час працюють на виробництві і рахують себе «асами» в роботі. Разом з тим, він наголосив на покращенні роботи інспекторського складу інспекцій Держпраці.

Начальник відділу нагляду в АПК та СКС В.М. Курило відмітив плідну, спільну і корисну роботу, що здійснюється між Львівським ОУЛМГ та Головним управлінням Держпраці у Львівській області: спільними превентивними заходами, оперативному адміністративно-громадському контролі на всіх рівнях, укладеному міжвідомчому договору щодо недопущення виробничого травматизму.

Підсумовуючи цей захід, Шумелюк І.І. закликав присутніх приділити увагу навчанню працівників, фаховому підходу до призначення відповідальних осіб за безпеку та охорону праці, зваженому підходу до заключення договорів-підряду на надання послуг у лісовому господарстві, тощо.

Учасники наради прийшли до висновку, що лише результат спільної праці може призвести до збереження життя та здоров’я працівників.

 

Відділ лісових ресурсів, машин та

технологій Львівського ОУЛМГ

На Львівщині заплановано провести лісовідновлення на площі біля 2000 га

20 лютого 2020 року в приміщенні Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства відбулось засідання «Лісокультурної ради Львівського ОУЛМГ» на якому розглянуто проекти лісових культур та природнього поновлення на 2020 рік. Вже не один рік проекти лісових культур та природнього поновлення лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ розглядає та рецензує Лісокультурна рада  до складу якої входять науковці  Національного лісотехнічного університету України професор Гузь М.М., та професор Дебринюк Ю.М., а також головні лісничі, спеціалісти лісових культур державних лісогосподарських підприємств та головні спеціалісти відділу лісового господарства управління.

Андрій Заблоцький: Проведення обліку мисливських тварин має бути відкритим для громадськості

http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article;jsessionid=26CD14905A5F15B8DF7B9B3AB5145FD9.app1?art_id=206784&cat_id=32888
Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький звернувся листом до обласних управлінь, лісомисливських господарств та користувачів мисливських угідь щодо забезпечення відкритості проведення обліку мисливських тварин.
«З метою розвитку мисливського господарства Державне агентство лісових ресурсів просить забезпечити належне ведення моніторингу мисливських тварин та рекомендує користувачам мисливських угідь, під час проведення обліку мисливських тварин, залучати представників державної лісової охорони, Держпродспоживслужби, обласної державної адміністрації, Держекоінспекції, громадськості та засобів масової інформації», - йдеться у листі.
Окрім того, як зазначено в листі Держлісагентства, необхідно розробити та затвердити графіки проведення обліків диких тварин із зазначенням термінів проведення та залучених представників, а також довести цю інформацію до громадськості шляхом розміщення у ЗМІ, на сайтах обласних управлінь лісового та мисливського господарств, державних лісогосподарських та лісомисливських підприємств, на сайтах користувачів мисливських угідь.
«Користувачі мисливських угідь, під час проведення обліку, мають залучати не лише представників держорганів, а й громадськість та ЗМІ. Все має бути відкрито і прозоро, щоб не було сумнівів у правильності підрахунків мисливських тварин», - написав Голова Держлісагентства на своїй сторінці у Facebook.


--
З повагою


прес-служба Держлісагентства

Збереження пралісів та старовікових лісів в Українських Карпатах

Сьогодні, 19 лютого, відбулась установча нарада в рамках проекту «Підтримка довгострокових ініціатив природоохоронних територій щодо збереження пралісів та старовікових лісів в Українських Карпатах з ціллю збереження їх природоохоронної та кліматичної функціональності», який реалізовується Українським товариством охорони птахів у співпраці із Франкфуртським зоологічним товариством за фінансової підтримки Міністерства екології Німеччини.

Від Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства участь у нараді взяли перший заступник начальника Львівського ОУЛМГ Ярослав Целень та представники національних природних парків «Сколівські Бескиди» та «Бойківщина».

З вітальним словом до учасників наради виступили директор Українського товариства охорони птахів Олег Дудкін та міжнародний керівник проекту Стівен Райт.

В ході зустрічі представлено основні цілі та завдання проекту, відбулась презентація компонентів проекту та обговорення плану діяльності з партнерами проекту, а саме: НПП «Бойківщина», НПП «Гуцульщина», НПП «Зачарований край», НПП «Сколівські Бескиди» і РЛП «Черемоський».

Основними завданнями проекту є природоохоронний напрямок, робота з громадами, підтримка підприємництва в громадах, інформування, просвіта та підвищення обізнаності жителів громад. З вищезазначених питань відбулась жвава дискусія.

 

Прес-служба Львівського ОУЛМГ

Навчання продовжується

З метою виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 року за № 1178 та з ініціативи ГО «Асоціація деревообробників та лісозаготівельників Львівщини» сьогодні 19.02.2020 р. на базі ТБ «ТСБ «Галконтракт» було проведено навчання представників деревообробних підприємств – покупців необробленої деревини порядку користування електронною платформою «Прозоро. Продажі».

На заході були присутні як представники більшості деревообробних підприємств Львівщини, так і представники постійних лісокористувачів.

Працівники біржі, як оператора платформи «Прозоро. Продажі» довели до присутніх усі тонкощі користування платформою. В ході навчання виникало багато запитань, на які було дано відповіді. Надіємось, що таке навчання спростить покупцям необробленої деревини користування електронними площадками з продажу деревини.

Лісогосподарські підприємства на «Прозоро. Продажі» уже виставили для реалізації понад 25 тис. кбм необробленої деревини. Окрім того, на базі ТБ «ТСБ «Галконтракт» запроваджено щотижневі (щочетверга) електронні торги. Найближчі торги – 20.02.2020 р.

Надіємось, що проведення постійних електронних торгів допоможе активізувати реалізацію необробленої деревини.

Запрошуємо усіх покупців необробленої деревини приймати участь в електронних торгах. 

 

Відділ лісових ресурсів, машин

та технологій Львівського ОУЛМГ

Вітровали і буреломи пошкодили понад 100 га лісів.

Хоч не дуже сніжною та морозною видалася цьогорічна зима, все ж спостерігались значні пориви вітру і буревії як в Карпатах так і на рівнині. Саме вони призвели до того, що 10-11 лютого поточного року було пошкоджено вітровалами та буреломами 171 га лісу загальною масою понад 8 тис.кбм деревини у лісових масивах Рава-Руського, Самбірського, Сколівського, Славського, Старосамбірського та Стрийського державних лісогосподарських підприємств.

Передбачити стихію, зменшити масштаби та збитки від неї практично неможливо. На підприємствах зараз складаються відповідні акти, за результатами обстеження яких будуть прийняті рішення щодо проведення санітарно-оздоровчих заходів.

 

Це треба зробити якнайшвидше, оскільки деревина втрачає товарні якості. На деревах багато зламів, вони повалені, тому важко буде проводити такі роботи. Розробка таких ділянок вимагає особливих вимог до технологічного процесу та дотримання правил техніки безпеки. На ділянках, де лісові насадження пошкоджені суцільно, будуть створені нові лісові культури».

 

Відділ охорони, захисту лісу

та мисливського господарства

Львівського ОУЛМГ

У парламентському екологічному Комітету обговорили питання мисливства

Держлісагентство посилить залучення громадськості до проведення обліку чисельності тварин. Про це повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький під час круглого столу у Верховній Раді України, який відбувся 14 лютого.

Захід був організований Комітетом Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування щодо обговорення проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» (щодо зміни порядку обліку тварин, які віднесені до державного мисливського фонду) (реєстр. № 2448).

«Ми розглядаємо важливе питання, а саме законопроект, який може створити надзвичайно складні наслідки для мисливського господарства України», - зазначив Голова Держлісагентства.

За його словами, як показує практика, користувачі мисливських угідь залучають для участі у проведенні первинного обліку чисельності мисливських тварин представників держаних органів (обласної адміністрації, Держекоінспекції, Держспоживслужби, Держлісагентства), мисливців, науковців і громадськість. Однак користувачам мисливських угідь потрібно посилити залучення громадськості до цього процесу.

Також Андрій Заблоцький зазначив, що більшість норм законопроекту 2448 вже передбачено в чинних редакціях законодавства (встановлення правил обліку чисельності, обмеження використання державного мисливського фонду на два роки, припинення права користування мисливськими угіддями, громадський контроль за веденням мисливського господарства та полювання).

Окрім того, на адресу Держлісагентства надходять численні звернення користувачів мисливських угідь та асоціацій щодо інших законопроектів, зокрема, за номерами 2232 та 2351.

«Норма законопроекту 2232 про заборону регулювання чисельності хижих та шкідливих тварин (зокрема щодо лисиці і вовка) може мати вкрай негативні наслідки для суспільства. Дійсно, як зазначали сьогодні народні депутати, в Україні фіксується дуже велика кількість випадків сказу – до 1,5 тисячі. Основним джерелом інфекції цієї хвороби є лисиця. Ми вже маємо фактичну чисельність лисиці в регіонах від 3 до 7 голів на тисячу гектарів при нормі 0,5 одна голова. Водночас, заборона полювання призведе до ще більшого зростання чисельності. Враховуючи це, зросте і загроза життю та здоров’ю людей, свійських тварин, завдаватимуться значні збитки сільському господарству», - наголосив Андрій Заблоцький.

Також у Держлісагентства є пропозиції та зауваження щодо повної заборони підготовки мисливських собак до полювання. Практика країн Європейського Союзу, де це питання врегульовано належним чином, показує, що, наприклад, є безконтактний метод, який передбачає відсутність прямого контакту тварини та собаки мисливської породи.

Голова Держлісагентства звернув увагу народних депутатів України та громадськості на те, що відповідно до рекомендацій Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування, за результатами виїзного засідання, було рекомендовано розробити концепцію розвитку мисливського господарства.

«Наразі Урядом України розробляється низка концепцій, відповідно буде розроблятися і концепція розвитку мисливського господарства. Тому прошу народних депутатів України відкласти розгляд зазначених законопроектів, які стосуються мисливства, до того, як буде опрацьована концепція. Ми повинні напрацювати бачення збалансованого розвитку мисливського господарства, в якому врахувати позицію всіх зацікавлених сторін, щоб було і гуманне ставлення до тварин, і екологізація процесів, але і таким чином, щоб забезпечити розвиток мисливського господарства», - наголосив Андрій Заблоцький.

 

Виробнича нарада

12 лютого 2020 року в ДП"Боринське ЛГ" провдено виробничу нараду. Участь у ній взяли директор, головний лісничий, інженери підприємства, лісничі, майстри лісу, лісники.
На обговорення виносились питання лісогосподарської,лісокультурної,виробничої діяльності та відомості про стан охорони лісу від незаконних рубок.
Також проведено навчання та перевірку знань інженерно-технічних працівників з питань охорони праці та техніки безпеки.

До уваги лісокористувачів та деревообробників! Орієнтовний графік електронних аукціонів з продажу деревини

Державне агентство лісових ресурсів України розробило і направило до обласних управлінь лісового та мисливського господарства орієнтовний графік проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини заготівлі ІІ кварталу 2020 року на електронному майданчику державного підприємства «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» Держлісагентства.

ЗАВАНТАЖИТИ ГРАФІК

Зазначимо, що орієнтовний графік покликаний розвести в часі проведення аукціонів та забезпечити більш зручні умови споживачам для участі в е-аукціонах.

Нагадаємо, з 1 лютого 2020 року постановою Уряду передбачено проведення експериментального проекту реалізації деревини через електронні аукціони. Детальніше тут: https://bit.ly/38gtmC8.

ФАО допоможе вдосконалити електронний облік деревини в Україні

7 лютого Голова Державного агентства лісових ресурсів України  Андрій Заблоцький провів робочу зустріч з експертом лісового господарства Регіонального офісу Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) по Європі та Центральній Азії Екремом Джаці та представником офісу ФАО в Україні Михайлом Малковим.

Зазначимо, що Держлісагентство протягом довгого часу плідно співпрацює з ФАО з питань удосконалення лісового господарства. Пан Джаці коротко окреслив роботу ФАО в регіоні та зазначив стосовно керівної ролі України у роботі Європейської лісової комісії ФАО.

Під час зустрічі Андрій Заблоцький повідомив представників ФАО про основні напрямки розвитку лісового господарства та задачах Уряду, окреслених Держлісагентству.

Сторони обговорили можливі пріоритети підтримки лісового господарства України за фінансової підтримки ЄС. Зокрема, узгоджено отримання підтримки на удосконалення системи електронного обліку деревини, покращення комунікації та забезпечення прозорості ведення лісового господарства в рамках планів Держлісагентства зі створення Єдиного лісового порталу.

Аукціонні торги необробленою деревиною

На виконання Постанови Кабінету  Міністрів України за № 1178 від 4 грудня 2019 року «Про реалізацію експериментального проекту щодо проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини» лісогосподарські підприємства започатковують проведення постійно діючих електронних торгів на «Прозоро. Продажі» та ТБ «ТСБ «Галконтракт».

Електронні торги на базі ТБ «ТСБ «Галконтракт» відбуватимуться кожного вівторка та п’ятниці, починаючи з 14 лютого 2020 року. 

На площадці «Прозоро. Продажі» торги проходитимуть у постійному режимі згідно з Порядком, який затверджений Постановою № 1178.

З метою вивчення правил користування площадкою «Прозоро. Продажі» ТБ «ТСБ «Галконтракт» 13 лютого 2020 року проводить навчання для усіх потенційних користувачів електронною площадкою. Навчання відбудеться о 11.00 год. в базі товарної біржі «Галконтракт» в Стрийському парку.

Запрошуємо усіх учасників ринку з продажу та придбання необроблених лісоматеріалів пройти навчання та постійно приймати участь в електронних торгах.

Це дасть змогу усім учасникам ринку постійно вдосконалювати систему продажей необробленою деревиною, вносити зміни до діючого законодавства та пропозиції до проекту Закону України «Про ринок деревини».

 

Відділ лісових ресурсів, машин

та технологій Львівського ОУЛМГ

ОБЛІК МИСЛИВСЬКОЇ ФАУНИ В УГІДДЯХ ЛЬВІВЩИНИ

У теперішній час ведення мисливського господарства має бути науково обґрунтоване з чітким визначенням чисельності об'єктів полювання. Через це обліку мисливських звірів і птахів з кожним роком приділяється все більше уваги. Завдання обліку - з'ясувати чисельність тварин і їх розміщення на території кожного господарства.

Для успішного проведення обліку фауни 10 січня у Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства  проведено семінар-нараду з усіма користувачами мисливських угідь області. Під головуванням начальника Львівського ОУЛМГ Анатолія Дейнеки участь в нараді брали районні мисливствознавці, мисливствознавці держлісгоспів, представники користувачів мисливських угідь, Департамент екології та природних ресурсів при Львівській ОДА, Державної екологічної інспекції у Львівській області, Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області та Львівського відділення ГО Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь України та представники громадської ради при Львівському ОУЛМГ. Начальник Львівського ОУЛМГ Анатолій Дейнека наголосив на важливість та об’єктивне проведення обліку фауни.

Усі користувачі мисливських угідь Львівщини, а їх у нашій області є 81, мають час для обліку мисливських видів звірів та птахів до 15 лютого цього року. Для того, щоб мисливські колективи області організовано провели облікові роботи, Львівське облуправління лісового та мисливського господарства видало відповідний наказ. Наказ доведено до відома учасників наради. У наказі акцентовано увагу на організації та порядку проведення облікових робіт, ретельного дотримання методичних та практичних рекомендацій, надання інформації про проведення обліку а також термінів здачі проектів лімітів добування мисливських видів звірів віднесених до загальнодержавного значення. Також в наказі вказані методи та способи проведення облікових робіт, строки проведення обліку за видами мисливських звірів та птахів протягом року. Прописані терміни надання первинних матеріалів обліку, проекти лімітів/обсягів добування конкретних видів мисливських звірів та птахів  в сезоні полювання 2020 – 2021 років.. 

Облік сплановано провести так, щоб сусідні мисливські господарства проводили облікові роботи у своїх угіддях майже одночасно. Угіддя державного мисливського резерву теж не залишаться поза увагою обліковців. У цілому облікові роботи будуть проводитись на всій території області, а точніше - на загальній площі мисливських угідь області – 1 млн. 771 тис. га. Контроль за проведенням обліку чисельності мисливських і червонокнижних мисливських видів звірів та птахів покладено на працівників державної лісової охорони, які розподілені за користувачами мисливських угідь.

 

 

Начальник відділу-головний

мисливствознавець управління В. Бурмас

Стартував експериментальний проект реалізації деревини через е-аукціони

З 1 лютого в Україні необроблена деревина реалізовуватиметься через електронні аукціони. Про це йдеться в опублікованій постанові Уряду.

За пропозицією Мінекоенерго з 1 лютого до 1 квітня 2021 року проводитиметься експериментальний проект проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини.

«До цього часу підприємства Держлісагентства повністю працювали в системі електронного обліку деревини і виставляли більше половини всієї деревини на е-аукціони, на відміну від інших лісокористувачів, які все продавали за так званими "прямими договорами". При цьому, ціноутворення на таку деревинну було незрозумілим, а держава взагалі не розуміла скільки деревини реалізовувалось іншими користувачами. Ця постанова має змінити стан справ та забезпечити прозорість ринку деревини та справедливе ціноутворення. Пілот дає можливість лісокористувачам самим визначати, на якому електронному майданчику вони будуть реалізовувати деревину в залежності від об'ємів реалізації, породи деревини тощо», - розповів Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький.

Сьогодні він також провів зустріч з представниками асоціацій деревообробних підприємств, на якій сторони обговорили питання виконання постанови Уряду.

Що передбачає експериментальний проект?

Постійні лісокористувачі, чистий дохід яких за результатами 2018 року становив більше 10 млн гривень, виставлятимуть не менше 25% великих парій деревини на електронний майданчик «Прозорро.Продажі». Це будуть лоти, сформовані із деревини одного сортименту, в обсязі не менше ніж 150 куб. метрів або за стартовою ціною лота не менше ніж 200 тис. гривень.

Такі умови сформовані на основі структури торгів попередніх років.

Якщо ж у лісокористувачів чистий дохід за 2018 рік був меншим 10 млн грн, або ж обсяг лотів деревини одного сортименту менше ніж 150 куб. метрів чи стартова ціна лота менше ніж 200 тис. гривень – вони виставлятимуть деревину на інших електронних майданчиках.

Експеримент дає можливість лісокористувачам самим визначати, на якому електронному майданчику вони будуть реалізовувати деревину.

Дія експериментального проекту не поширюється на реалізацію необробленої деревини:

- для задоволення потреб національної безпеки та оборони, подолання наслідків надзвичайних ситуацій, стихійних лих;

- відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі»;

- для задоволення потреб бюджетних установ та населення на опалення;

- використання якої передбачено колективними договорами постійних лісокористувачів;

- для потреб індивідуального будівництва і ремонту будівель (для фізичних осіб).

«Пілотний проект запланований до квітня 2021 року. Але ми постійно будемо моніторити ситуацію та за необхідності вносити корективи. Будемо надавати Уряду пропозиції, як вдосконалити процес реалізації деревини, щоб він був зрозумілим та прозорим для всіх учасників», - повідомив Андрій Заблоцький.

Текст постанови і порядку тут: https://bit.ly/2GJ8TKb

У Львівському ОУЛМГ покращилась охорона лісів від лісопорушень.

У 2019 році на підприємствах Львівського ОУЛМГ суттєво зменшилась незаконна вирубка лісу, а саме на 307кбм, що становить 25 відсотків в порівнянні з 2018 роком.

Із загальної кількості 935 кбм. незаконно зрубаної деревини, працівниками державної лісової охорони встановлено 235 лісопорушників, які незаконно зрубали 491 кбм. деревини, що становить 53 відсотки.

Добровільно лісопорушниками відшкодовано шкоду у 173 випадках на суму 585,2 тис.грн.

Всі інші невідшкодовані порушення, а саме 140 випадків були виявлені, задокументовані та передані працівниками державної лісової охорони в правоохоронні органи для розслідування і відшкодування завданої шкоди.

 

Відділ охорони, захисту лісу та

мисливського господарства

Львівського ОУЛ

Планові показники з лісовідновлення у 2019 році лісівниками ДП «Боринське лісове господарство» успішно виконано!!!

У 2019 році роботи по лісовідновленню були  проведені на площі 49 га. Створено 25  га лісових культур із запланованих 10 га, що становить перевиконання у 250 %. Природне поновлення лісу забезпечене на площі 24 га, в тому числі сприяння природному поновленню також 24 га.

Садіння лісових культур – це тільки перший етап у створенні високопродуктивних насаджень, не менш важливим є і проведення доглядів за ними. Лісівниками ДП «Боринське ЛГ» було проведено догляди на площі 200 га,що в подальшому дозволяє спостерігати за приживлюваністю і ростом молодих посадок. Так як територія ДП «Боринське ЛГ» розташована у гірській місцевості, то більшість робіт виконуються тільки ручним способом.
Заготівлі високоякісного насіння приділяється не мала увага. У 2019 році було заготовлено 80 кг насіння, з яких:

- 70 кг насіння хвойних порід;

- 10 кг листяних порід

Насіння в подальшому було висіяно у спеціалізованому лісорозсаднику. Посіви насіння проведено на площі 0,1 га.

Згідно осінньої інвентаризації кількість садивного матеріалу склала -  420 тис.стандартних сіянців, які в майбутньому стануть основою для проведення лісокультурної кампанії.

Встановлення білбордів у ДП"Боринське ЛГ"

Працівниками ДП "Боринське лісове господарство" було встановлено банер на території Верхньовисоцького лісництва.

Боринський лісгосп 2013 (с)