Жовтень 2016

Як поводити себе на полюванні

Щорічно в нашій країні трапляються нещасні випадки при проведенні полювання, особливо під час колективних полювань, іноді і з летальним наслідком.

Кожний мисливець вирушаючи на полювання повинен пам’ятати, що його та товаришів, що йдуть з ним на полювання, чекають вдома. Полювання - не розвага, це небезпечне заняття, оскільки мисливець полює на звірів, чи птахів за допомогою вогнепальної зброї. Головною умовою безпеки на полюванні, є тверде знання, і чітке виконання правил полювання та сувора дисципліна усіх мисливців. Не дотримуючись заходів безпеки при поводженні зі зброєю, мисливець ризикує своїм життям і життям інших мисливців. Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства закликає вас, щоб збираючись на полювання освіжити в пам'яті деякі постулати про порядок поводження зі зброєю і деякі пункти правила безпеки на полюванні, особливо на колективному. 

1. Будь яка людина, що йде полювати повинна пам’ятати, що на полюванні так само, як і перед законом, всі рівні, і мають однакові права, обов’язки та мету. Особи, що не мають належних мисливських документів та чинного дозволу на право користування вогнепальною зброєю, до участі в полюваннях не допускаються. Йдучи на полювання в жодному випадку не глузуйте з колег, адже ви ще будете повертатися.

2. Мисливці, які поважають себе, зобов’язані побороти совдеповський стереотип і припинити перед полюванням вживати спиртні напої «гострити око», якщо хто і хоче поснідати, то можна поснідати і без алкоголю. Перед полюванням і під час полювання категорично забороняється вживання спиртних напоїв. Особи в нетверезому стані або з явно вираженими ознаками втоми до полювання не допускаються. Мисливець з рушницею, що знаходиться хоч би в слабкій мірі сп'яніння, є небезпечним для оточення. Бережіть себе і своє здоров’я.

3. В народі кажуть, що і коцюба сама раз в рік може вгатити. Мисливець зобов'язаний поводитися зі зброєю так, як ніби вона завжди заряджена і готова до пострілу. При зарядженні або розрядженні рушницю потрібно направляти стволами тільки вгору або в землю, відвернувшись убік від учасників полювання. Забороняється зводити курки і тримати зброю без необхідності зробити негайний постріл, а безкуркову зброю тримати зняту з запобіжника. Ніколи не направляйте зброю туди, куди не будете стріляти.

Перш ніж вистрілити - завжди перевірте, що перед мішенню і за нею. Ніколи не торкайтеся пальцем спускового гачка, поки зброя не буде напрямлена на мішень, вправні мисливці досконально володіють своєю зброєю, що є запорукою успіху, і спритно виконують таку послідовність; ложа до плеча, око на мушці ловить ціль, свідомий вимір і прицільний постріл, а не так, що ще ложа не дістала плеча, а вже пролунали постріли. Кажуть, ложа влучає, а люфа стріляє.

4. Більшість мисливців, люди забобонні і низку невдач на полюванні перекладають на різноманітні причини з посиланням на прикмети і повір’я, через те ніколи на полюванні не беріть в руки чужої рушниці, і не давайте для оглядин своєї, особливо надто цікавим індивідам. Безпека на полюванні багато в чому залежить від стану вашої мисливської зброї. Тому збори на полювання обов'язково повинні включати підготовку мисливської рушниці. Ніякі трофеї не коштують того, що може статися при полюванні з несправною мисливською рушницею або при неакуратній стрільбі і поводженні зі зброєю.

Бувалі мисливці у минулі часи зберігали набої, порох, капсуля, дріб та інший мисливський реманент у замкненому куферку. У теперішніх мисливців можливостей більше і вимог також. Для обмеження доступу, і дотримання правил мисливську зброю і боєприпаси необхідно зберігати в умовах, що виключають доступ і користування ними іншими особами, особливо дітьми. Зброя має зберігатися в справному стані і незарядженою, бажано в розібраному виді, а боєприпаси замкнутими. Краще всього зброю і боєприпаси зберігати окремо в спеціальній металевій скрині (сейфі) під замком.

5. Багато нещасних випадків трапляється при самовільному пострілі. Щоб уникнути самовільного пострілу, спрямованого в самого себе, ніколи не можна витягувати зібрану рушницю за стволи з воза, саней, човна, чи автомобіля. Дотримуйтеся особливої обережності при поводженні зі зброєю при подоланні на полюванні різних перешкод: по поклажах через річки, струмки, канави, огорожі, буреломи, переході при наданні допомоги товаришу та пересуванні на лижах, - в таких випадках зброю необхідно обов'язково розрядити. Категорично забороняється добивати прикладом рушниці пораненого звіра або птаха. При ударі прикладом рушниці об землю може статися постріл, спрямований в самого мисливця.

6. При пересуванні на всіх видах транспорту зброя повинна знаходитися в зачохленому вигляді або розібрана. При коротких переїздах на полюванні всередині угідь, а також пливучи човном водоймою під час полювання, чи прямуючи на номер, чи до засідок допускається тримати рушницю зібраною, але обов'язково розрядженою, спрямувавши стволи вгору або в сторону від перебування людей, житла або мисливських собак. 

7. Теперішні мисливці мають доступ до придбання різноманітних плавзасобів, і часто застосовують на полюванні човни, цілком не придатні до полювання. Через те особливо обережними повинні бути мисливці при стрільбі з човна. Абсолютно недопустима стрільба з човна понад головами веслярів або інших мисливців, що знаходяться в човні. Веслярам стріляти не дозволяється. На нестійкому човні не можна стріляти стоячи, а також в напрямі упоперек борту човна. Човен легко може перекинутися. При стрільбі стоячи, навіть із стійкого човна, не можна стріляти по дичині, що вилетіла упоперек бортів або ззаду. Внаслідок віддачі можна впасти в човен або за борт, маючи в руках рушницю, готову до пострілу з другого ствола. При будь-яких переходах мисливців в човні, рушниці розряджаються і перехід здійснюється без зброї. Коли перехід закінчений, мисливцеві передається його розряджена рушниця. При переміщенні на човні до місць полювання, рушниці мисливців мають бути в розрядженому виді надійно укладені, щоб уникнути їх ковзання і падіння, укладаються на ніс або корму човна з напрямом стволів убік від людей, що знаходяться в човні. Щоби зійти на берег сухим бережіть себе на човні.

8. Майже на всіх полюваннях, для відновлення сил, мисливці збираються на невеличкий відпочинок. На перепочинку зброю необхідно розмістити надійно, щоби уникнути падіння рушниці і самовільного пострілу, попередньо розрядити і переконатись у надійності опори укласти, зачепити рушницю вище людського зросту на опору, або на міцний сучок дерева тощо, щоби ненароком людина або собака не зрушила її.

9. У пошуках звірини, не зважаючи на погоду, куди тільки недоберуться мисливці, в які хащі не залізуть і все заради полювання. Через те мисливець повинен бути особливо обережним перебуваючи в заростях, або стріляючи у заростях, кущах і закритій місцевості. Категорично забороняється стрільба по воді, по злітаючому птахові на рівні росту людини або нижче. Забороняється стріляти на "шум", "шерхіт", по неясно видимій цілі, в густому тумані, в сильний снігопад, у сутінках, проти сонця і за інших умов поганої видимості. 

10. На колективному (загінному, облавному) полюванні повинні узгоджено діяти група мисливців і група загоничів. За допомогою загоничів дикі тварини заганяються на стрілецьку лінію. Важливою умовою безпеки при проведенні колективних, облавних полювань, є чітке знання техніки безпеки, суворе дотримання правил полювання, дисципліна і беззаперечне виконання усіма учасниками полювання розпоряджень керівника або розпорядника полювання. На колективному полюванні обов’язок кожного охочого по-дружньому вказати порушникові правил безпеки на його неправильні дії, попереджаючи, таким чином, можливі нещасні випадки.

11. Перед початком полювання розпорядник (спільно з керівником) полювання проводить інструктаж з техніки безпеки, порядок організації і проведення полювання в конкретному мисливському господарстві. Інструктаж проводиться під розписку усіх учасників полювання. Розпорядник, чи керівник полювання встановлює чіткі сигнали - початок загону, середина загону, кінець полювання, збір тощо.

12. Керівник загоничів повинен добре знати місцевість де полюють, напрям загону і розташування ліній стрільців. На колективному полюванні стрільба по тваринах в окладі або поза ним заборонена, загоничам забороняється знаходитися в окладі із зарядженою рушницею, забороняється стріляти в тварин - за винятком випадків, коли двоє досвідчених мисливців з собакою переслідують пораненого звіра, а також при полюванні на вовків. Випадки стрільби в загоні мають бути обумовлені при інструктажі і в окремих випадках дозволені керівником полювання. В цьому випадку кожний загонич, якому дозволили стріляти в загоні, повинен добре орієнтуватися і знати оклад та розташування лінії стрільців.

13. На колективному полюванні місце стрільця називається - "номером". Номером може бути просто визначене місце, а може бути спеціально влаштоване стрілецькою вежею або обладнане іншим способом місце спеціально пристосоване для стрільби. На стежині біля номера бажано встромити в землю номерного кілочка і нахилити його вліво або управо вказавши напрям пересування мисливців після закінчення загону за обумовленим сигналом керівника полювання.

14. Стрілецьку лінію, та номери на ній, бажано розташовувати в місцях з добрим видноколом, прямолінійно використовуючи квартальну мережу, дороги, канави, ЛЕП, трубопроводи і ін. Не рекомендується ставити мисливця "на номер" в місці, де щільність лісу (хащі, висока трава тощо) унеможливлює стрільбу в дозволених напрямах (обмежений сектор стрільби). У таких місцях полювання допустиме лише після попередньої підготовки та прочистки таких місць (у дозволених напрямах стрільби влаштовують невеликі просіки, сектор стрільби).

15. Зазвичай мисливець на лінії (просіці, дорозі і ін.) ставиться на номер в бік окладу (вперед до загоничів), по можливості ближче до стіни лісу або в стіні лісу.

Забороняється з номера виходити на середину просіки, дороги і ін, або стояти з їх протилежної сторони до окладу, і не можна розставляти номери шаховим порядком на прямій лінії. Категорично забороняється мисливцям самовільно мінятися номерами, міняти місце стоянки (номер) або йти з номера, не дочекавшись сигналу закінчення загону. Без дозволу керівника, розпорядника полювання покидати самовільно стрілецький номер, переміщуватися до сусіда, чи робити будь які інші дії на полюванні, крім випадків, коли мисливець повинен надати невідкладну допомогу товаришеві, що потрапив у біду, - забороняється. З метою зручності стрільби мисливцеві дозволяється переміститися з номера на декілька кроків праворуч або вліворуч.

16. Кожен мисливець, що стоїть на номері, повинен знати напрям розташування стрілецької лінії і місцезнаходження своїх сусідів, напрям загону і можливий сектор стрільби. У разі потреби позаду і на флангах окладу можуть бути виставлені пости, обов'язок яких стежити, щоб в оклад не потрапили сторонні особи або домашні тварини. У таких випадках в тилу і на флангах окладу стріляти заборонено. (оклад – територія оточена з одного боку стрільцями (номерами) з іншого нагоничами).

Важливою умовою гарантування безпеки є застосування мисливцями і загоничами яскравих жилетів і пов'язок.

17. Мисливець на номері повинен дотримуватися абсолютної тиші, не рухатися, не палити, бути максимально уважним і від початку до закінчення загону ретельно переглядати місцевість і сектор свого обстрілу у напрямі передбачуваного виходу звіра і пострілу. Категорично забороняється стрільба вздовж стрілецької лінії, а також поза межами дозволеного сектора. Вважається, що постріл зроблений стрілецькою лінією, якщо заряд його або частина пролетить повз сусіднього мисливця ближче, ніж на 15 м. Дозволений сектор стрільби утворює кут не більше 60-70 градусів по обидві сторони від перпендикуляра, проведеного до стрілецької лінії.

18. Мисливцеві необхідно пам'ятати;

- що кулі, випущені з гладкоствольної рушниці, небезпечні на відстані одного кілометра, картеч на 400-500 метрів, великі номери дробу до 200-300 метрів, а також те, що куля і дріб дають рикошет від дерев або від мерзлого ґрунту, і навіть в густому лісі часто долають велику відстань, не зачепивши дерев, гілок або інших природних перешкод;

- заборонено стріляти і перебувати із зарядженою зброєю в населених пунктах, а також у безпосередній близькості від них, ближче 200м;

- перевіряти канали стволів до і після стрільби на наявність в них сторонніх предметів. При виявленні, видаляти їх;

- у разі осічки, щоб уникнути наслідків затяжного пострілу при відкритих стволах, відкривати затвор рушниці не раніше, ніж через 5 секунд після осічки; 

- заборонено досилати патрон у патронник ствола силою або забивати його, такі патрони потрібно калібрувати;

- стріляти з нестійких положень або одночасно з двох стволів двоствольної зброї, щоб уникнути здвоєного пострілу і поранення пальців, ніколи не можна закладати в скобу на спускові гачки одночасно два пальці;

- застосовувати патрони, не призначені для стрільби з наявного виду зброї;

- використовувати для стрільби пошкоджені патрони, патрони з вичерпаним терміном придатності, патрони після «осічки»;

- якщо заряджений патрон не висувається з патронника екстрактором, необхідно, закривши рушницю, зробити постріл і стріляну гільзу буде легко витягнути;

- у разі, коли при відкриванні рушниці, рант гільзи проскочив через екстрактор (інжектор), а патрон залишився в патроннику, потрібно відокремити стволи від колодки рушниці, відгвинтити гвинт екстрактора, вийняти або виштовхнути патрон за допомогою вирізаної лозини, шомполу або ручного екстрактора;

- при поперечному розриві гільзи (теки), частина якої залишилася в каналі ствола, подальша стрільба з цього ствола не допускається. Частину гільзи, що засіла у стволі, необхідно витягати екстрактором;

- категорично забороняється носіння, транспортування, спорядження зброї і патронів в стані сп'яніння (алкогольного, наркотичного та іншого), під впливом лікарських препаратів, що загрожує безпеці власника зброї та оточуючих його людей;

- недопустимо направляти зброю на людину чи домашніх тварин, навіть якщо вона не заряджена;

- перебування мисливця на полюванні з несправною зброєю, є даремним.

19. Мисливець під час загону зобов'язаний уважно стежити за усім, що відбувається в його секторі обстрілу, а при появі дичини, - особливо за тим, чи не наближаються загоничі у напрямку стрільби.

20. На відміну від мисливців, для загоничів бажаний такий одяг, що по своєму забарвленню різко виділяється на тлі лісу. При наближенні до стрілецької лінії загоничі повинні посилити шум, таким чином вказуючи своє місцезнаходження.

21. Мисливцям дозволяється стріляти тільки по добре видимій дичині, яку не закривають гілки дерев і кущів, чагарники, трава і ін. Дробом, картеччю і кулями з гладкоствольної мисливської зброї рекомендується стріляти на відстань 50 м.

22. Забороняється стріляти по тваринах, на яких полюють, якщо вони знаходяться в секторі обстрілу сусіднього мисливця. Як виняток дозволяється стріляти по тваринах в секторі сусіднього мисливця, якщо після його пострілів тварина з явно вираженими ознаками поранення продовжує рух щоб скритися. Мисливець повинен стріляти по звірові тільки в межах вірного пострілу і при явному розпізнаванні звіра.

23. Забороняється стріляти по тваринах, якщо вони впали від пострілів, зроблених сусіднім мисливцем, і лежать в секторі обстрілу цього мисливця. Під час загону забороняється йти з номера до убитої дичини.

24. На колективному полюванні заряджати зброю дозволяється тільки на вказаному номері. Перед тим, як заряджати зброю, потрібно переконатися, чи не потрапив в стволи сніг, пісок та інші сторонні предмети.

25. Зброю необхідно розрядити перед відходом з номера. При переходах зброю несуть на плечі, на ремені, і залежно від погоди стволами вгору або вниз.

26. Якщо на колективному полюванні відбувається переїзд з одного окладу на інший, перед посадкою в транспортний засіб необхідно ще раз переконатися, чи не заряджена зброя. Забороняється залізати на кузов вантажівки або інший транспорт, тримаючи мисливську рушницю в руках - вона має бути передана іншому мисливцеві.

27. Без дозволу керівника полювання забороняється переслідувати ранену тварину. Якщо у розпорядженні мисливців немає навченого собаки, пораненого дорослого кабана повинні переслідувати не менше двох мисливців, які обабіч слідів пораненого звіра, ідуть насторожі в полі зору один одного.

28. До великої дикої тварини (лося, оленя, кабана), що навіть лежить після пострілу нерухомо, потрібно підходити тільки ззаду, обережно, із зарядженою зброєю, і бути готовим до пострілу, звертаючи увагу на положення вух тварини і стан шерстного покриву на загривку. Якщо вуха притиснуті, а шерсть на загривку піднята, то звір ще живий і може бути небезпечний. Треба пам’ятати, що нерідко звір, який здається убитим, ще живий і має достатньо сил щоб кинутися на мисливця, що наближається до нього. Виявивши це, необхідно, не підходячи до звіра близько, зробити контрольний постріл в область шиї, грудної клітки або голови. Від нападаючого пораненого кабана можна рятуватися різким стрибком убік, якщо тварина знаходиться на відстані 2-3 м від мисливця.

29. У розпорядженні керівника полювання мають бути медикаменти і перев'язувальний матеріал для надання, при необхідності, першої невідкладної медичної допомоги травмованим на полюванні.

30. Якщо під час колективного полювання стався нещасний випадок, полювання припиняється, потерпілому надають першу невідкладну медичну допомогу і організовують його негайну доставку до найближчої лікувальної установи. 

31. Про те, що сталося необхідно скласти акт встановленої форми і повну схему місця події (на схемі потрібно вказати усі номера стоянки мисливців на стрілецькій лінії, відстані між ними, напрям загону і ін.). Якщо в нещасному випадку винен хто-небудь з учасників полювання, від нього необхідно зажадати письмове пояснення, також негайно треба взяти письмові пояснення свідків нещасного випадку. 

32. Якщо стан здоров'я потерпілого дозволяє йому розмовляти, тоді потрібно розпитати і записати його свідчення, які підтверджуються підписами двох мисливців.

33. Щоб уникнути смертельної небезпеки категорично забороняється у пориві почуттів сходити з номера і кидатися до упольованого, чи пораненого звіра, до закінчення загону і сигналу, який подає тільки керівник полювання.

34. Якщо після пострілів мисливець або загонич побачив, що звір впав і не піднімається або стоїть важко поранений, а дозвіл на відстріл цього виду тварини у команди тільки один, мисливець або загонич повинні голосно подати сигнал - "здобув"! Цей сигнал негайно передається іншими мисливцями і загоничами по усій лінії стрільців. При цьому сигнал "здобув"! є одночасно і командою закінчення полювання і припинення всякої стрілянини.

35. Ніколи, ні за яких умов мисливець не повинен допускати порушення вказаних правил і свято пам'ятати, що їх дотримання - це гарантія не лише його особистої безпеки, але і гарантія безпеки цих, хто полює разом з ним.

"Правила безпеки — це дороговказ для цих хто намагається вижити в суспільстві, повністю пристосованому для самознищення" (Притча).

 

Для написання цього інформаційного матеріалу використані деякі пункти чинного Положення «Про порядок поводження із зброєю, видачі ліцензій на добування мисливських тварин та проведення полювання».

 

Начальник відділу,
головний мисливствознавець

Львівського ОУЛМГ

В. Бурмас

На нараді у Держлісагентстві обговорили питання розвитку лісової галузі

Сьогодні під головуванням т. в. о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич відбулася нарада щодо актуальних питань розвитку лісової галузі.

У заході взяли участь начальники обласних управлінь лісового та мисливського господарства.

Під час наради обговорено низку питань щодо показників фінансово-господарської діяльності підприємств облуправлінь, ведення лісового господарства та ін.

Зокрема, Христина Юшкевич звернула увагу на необхідність активізації роботи з сертифікації лісів за міжнародною системою FSC. Вона підкреслила, що питання сертифікації є важливим кроком у питанні європейської інтеграції України.

«Необхідно збільшувати площу сертифікованих лісів, адже цим ми показуємо суспільству, що в Україні ведеться невиснажливе лісове господарство, виконуються всі необхідні вимоги для ефективного використання лісових ресурсів та збереження лісів для майбутніх поколінь», - наголосила Христина Юшкевич.

Т. в. о. Голови відомства додала, що екологічно збалансоване і відповідальне ведення лісового господарства передбачає заготівлю лісоматеріалів та іншої лісової продукції при одночасному збереженні біорізноманіття та продуктивності лісів, природних екологічних процесів. 

dklg.kmu.gov.ua

 

Затверджено нову редакцію Санітарних правил у лісах України

Кабінет Міністрів України ухвалив нову редакцію Санітарних правил у лісах України. Відповідну постанову було прийнято на засіданні КМУ сьогодні, 26 жовтня 2016 року.

Т. в. о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич зазначила, що нова редакція санправил жорстко регламентує проведення санітарних рубок, а їх дія буде поширюватися на всіх лісокористувачів.

«Суцільні санітарні рубки забороняються у різних видах заповідниках, заказниках та національних парках, навколо місць гніздування рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення хижих та інших птахів. Забороняється вирубування дуплястих, сухостійних, фаутних дерев для забезпечення представників фауни природним укриттям», - повідомила Христина Юшкевич.

Як зазначила т.в.о. Голови відомства, в інших категоріях лісів обмежено проведення суцільних санітарних рубок виключно моментами крайньої необхідності з обов’язковим відновленням лісів на цих вирубках.

«Вперше вводиться можливість контролю громадськості. Планування, обґрунтування та обсяги санрубок будуть оприлюднюватися на сайтах лісгоспів та облуправлінь», - наголосила Христина Юшкевич.

Окрім того, буде розширено склад спеціальної комісії, що визначає доцільність призначення суцільної санітарної рубки, а саме долучатимуться представники органів місцевого самоврядування.

Зазначимо, що нова редакція Санітарних правил у лісах України також чітко регламентує вибіркові санітарні рубки. Зокрема, проводитиметься нумерація дерев, що підлягають вирубуванню; складатиметься нумераційна відомість із зазначенням породи, категорії технічної придатності деревини і підстави для відбору їх у рубку; дерева з дуплами залишатимуться з метою забезпечення лісової фауни природним укриттям; зберігатимуться окремі повалені сухостійні дерева, які слугують середовищем існування та захисту інших об'єктів живої природи (про це буде робитися відмітка у матеріалах відводу та лісорубному квитку; на територіях природно-заповідного фонду (крім хвойних молодняків за межами природних заповідників, заповідних зон і заповідних урочищ) залишатиметься неліквідна деревина обсягом не менше 30 куб. м. на один гектар. 

dklg.kmu.gov.ua

 

Відбулось чергове засідання Громадської ради при Львівському ОУЛМГ

Сьогодні, 25 жовтня у приміщенні обласного управління відбулося засідання Громадської ради при Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства. Участь у засіданні взяли члени Громадської ради та спеціалісти обласного управління. Загалом всіх присутніх налічувалось близько 60 чоловік.

Відкрив засідання голова Громадської ради при Львівському ОУЛМГ Степан Миклуш, який оголосив порядок денний та регламент роботи Громадської ради.

В ході засідання члени Громадської ради обговорили проект ПОЛОЖЕННЯ про Комісії Громадської ради при Львівському обласному управлінні лісового і мисливського господарства.

Положення визначає завдання та організацію роботи Комісії, основним призначенням якої є сприяння участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики у сфері лісового та мисливського господарства, сприяння забезпеченню прозорості та відкритості діяльності Львівського обласного управління лісового і мисливського господарства.

Нагадаємо, на попередньому засіданні Громадської Ради від 26 липня 2016 року було прийнято рішення про створення 4-х комісій: лісового господарства, мисливського господарства, лісопромислового комплексу та зав’язків з громадськістю. Кожною комісією було обрано голову, заступника та секретаря.

За результатами обговорення члени Громадської ради при Львівському ОУЛМГ одноголосно проголосували про затвердження Положення про комісії Громадської ради та протоколів засідань комісій.

Згідно наступного питання порядку денного перший заступник начальника управління Ярослав Целень поінформував присутніх Про виконання рішення № 249 від 27 вересня 2016 року Львівської обласної ради «Про впорядкування лісокористування у Львівській області та внесення доповнень до рішення обласної ради від 16.02.2016 № 77 «Про запровадження механізмів громадського контролю за використанням та відтворенням лісових ресурсів області».

Він акцентував увагу на питаннях щодо розробки «Програми розвитку лісового господарства Львівської області на 2017 – 2021 роки», переходу на вибірково-поступову систему рубок, ефективної охорони лісів від незаконних рубок, посилення відповідальності за незаконні операції з лісо- і пиломатеріалами. Проблемним на сьогодні, залишається також питання всихання ялинових насаджень у Карпатах та соснових насаджень у рівнинній частині Львівщини.

Ярослав Целень запропонував представникам громадськості брати активну участь у сесіях місцевих рад, під час заслуховування інформації від постійних лісокористувачів про плани ведення лісового господарства на 2017 рік. Спільна робота у цьому напрямку має забезпечити об'єктивне висвітлення для місцевих громад ситуації в лісовій галузі та покращити роботу у сфері ведення лісового господарства на перспективу. 

Після виступів доповідачів відбувалась жвава дискусія та обговорення заслуханих питань. 

За результатами засідання вирішили на наступному засіданні Громадської ради обговорити план роботи Громадської ради при Львівському ОУЛМГ на 2017 рік.

Усі винесені пропозиції до рішення Львівської обласної ради №249 вирішили опрацювати та довести до обласної ради для відома та відповідного реагування.


Прес-служба Львівського ОУЛМГ

 

Підсумки виробничої діяльності підприємств Львівського ОУЛМГ за 9 місяців 2016 року

Згідно оперативних даних за 9 місяців 2016 року було заготовлено 697 тис. кбм лісопродукції, з неї: по головному користуванні – 437 тис. кбм (63 %) та рубках догляду – 260 тис.кбм (37 %).  

По сортиментах заготовлено: 

  • Пиловників, всього – 202 тис.кбм,
    в тому числі: 

пиловника хвойного – 162 тис. кбм (80 %);

пиловника дубового – 16 тис. кбм (8 %);

пиловника букового – 19 тис. кбм (9 %).

  • Фансировини для лущення – 14 тис. кбм.

Реалізовано лісопродукції на внутрішній ринок 465 тис. кбм, що на 93 тис. кбм більше, ніж за відповідний період минулого року. На торгах було продано 355 тис. кбм деревини на суму 274,9 млн. грн., а на експорт реалізовано – 79 тис. кбм на суму 74,1 млн. грн., що значно менше ніж за відповідний період минулого року (238 тис. кбм за 9 місяців 2015 р.).

Використано на власні потреби 8,4 тис. кбм, згідно колдоговорів та забезпечення соцсфери – 21,8 тис. кбм., перероблено на власних виробничих потужностях 126,8 тис. кбм деревини, що на 12,5 тис. кбм більше, ніж за відповідний період минулого року.

Кількість працівників, зайнятих в переробці деревини, склала за звітний період 410 осіб. Виробіток на одного працюючого становить 344,3 тис. грн.

Відділ лісових ресурсів, 
машин та технологій 
Львівського ОУЛМГ

 

На Львівщині відбувся круглий стіл «Стале управління лісами як шлях подолання корупції»

 Сьогодні, 21 жовтня у конференц-залі готелю «Дністер» пройшов круглий стіл «Стале управління лісами як шлях подолання корупції». Захід проводився за фінансової підтримки міжнародного фонду "Відродження" в рамках проекту «Боротьба з корупцією в лісовому секторі у західному регіоні України».

Мета круглого столу – обговорення типових порушень в лісовій галузі та шляхів їх подолання, обмін досвідом та налагодження співпраці між громадськістю, лісівниками, науковцями, органами державної влади та місцевого самоврядування, а також вироблення спільних рішень для впровадження в Україні основних принципів сталого управління лісами.

Участь у роботі круглого столу взяли директор Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник, перший заступник начальника Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Ярослав Целень, заступник начальника Державної екологічної інспекції у Львівській області Василь Стрищак, представник прокуратури Львівської області Юрій Зозуля, в.о. генерального директора ОКС ЛГП «Галсільліс» Івн Білінський, консультант з питань сталого розвитку лісового господарства WWW в Україні Дмитро Карабчук, еколог міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина» Петро Тєстов, а також наковці Інституту Екології Карпат НАН України, Національного лісотехнічного університету, громадські активісти та волонтери.

Перший заступник начальника Львівського ОУЛМГ Ярослав Целень поінформував присутніх по питаннях лісопорушення у сфері лісового господарства та шляхи їхнього вирішення та надав вичерпну інформацію про самовільні рубки за 9 місяців 2016 року. 98% самовільних рубок виявлено та задокументовано державною лісовою охороною. У понад 50% випадках самовільних рубок встановлено винуватців, які вчинили лісопорушення. Решта матеріалів направлено до правоохоронних органів. З переданих в суди матеріалів по самовільних рубках державною лісовою охороною та правоохоронними органами, на превеликий жаль, відшкодовано лише 2% завданої шкоди. 

Окремо було обговорено питання про результати та шляхи вдосконалення механізмів громадського контролю за веденням лісового господарства на підприємствах Львівського ОУЛМГ.

З метою попередження незаконних рубок та здійснення громадського контролю за лісогосподарською діяльністю лісогосподарських підприємств області видано розпорядження Львівського ОУЛМГ від 01.12.2015 № 18 «Щодо механізмів громадського контролю в лісогосподарських підприємствах Львівського ОУЛМГ». Львівською обласною радою прийнято рішення №77 від 16.02.2016 «Про запровадження механізмів громадського контролю за використанням та відтворенням лісових ресурсів області» в усіх лісогосподарських підприємствах області. 

Механізми громадського контролю передбачають оприлюднення у мережі Інтернет та обговорення запланованих лісогосподарських заходів з місцевими громадами області. На сайтах Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства та держлісгоспів області постійно висвітлюється інформація щодо планів проведення всіх рубок, дозволів на проведення рубок (лісорубних квитків), планів лісовідновлювальних робіт та рух справ про лісопорушення та браконьєрство і ін.

Зі сторони присутніх було відмічено про позитивні тенденції роботи Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства у напрямках співпраці з громадськістю та зазначено, що Львівська область одна з перших областей, яка висвітлює інформацію у повному обсязі.

Ярослав Целень, в свою чергу наголосив, що лісівники й надалі продовжуватимуть свою діяльність за принципами прозорості та відкритості. При цьому, для зменшення темпів зростання незаконної вирубки лісу та вирішення інших важливих питань роботи лісової галузі необхідна спільна співпраця лісівників, представників природоохоронних та правоохоронних органів влади та громадськості.


Прес-служба Львівського ОУЛМГ

 

Україна та Австрія підписали Меморандум про співпрацю в галузі лісового господарства

Сьогодні в рамках офіційного візиту до Австрійської Республіки Міністр аграрної політики і продовольства України Тарас Кутовий та т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич зустрілися з Федеральним Міністром сільського та лісового господарства, навколишнього середовища та водного господарства Австрії Андре Рупрехтером.

За результатами зустрічі міністри двох держав підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю у галузі лісового господарства.

Зокрема Меморандумом передбачається налагодження співпраці щодо:

- ведення лісового господарства на основі об'єктивних даних та інформації;

- забезпечення легальності деревини у відповідності до зобов'язань до регламенту ЄС щодо деревини;

- виконання прикладних досліджень стосовно охорони та захисту лісів, лісової генетики, досліджень ґрунтів та екології;

- впровадження наближеного до природи лісівництва, збереження біорізноманіття лісів;

- зменшення впливу змін клімату та адаптації до його змін у лісовому секторі, у тому числі заходів щодо попередження стихійних лих;

- впровадження ефективних та екологобезбечних технологій для лісоуправління та підвищення кваліфікації лісівників;

- оцінки потреб у лісовій інфраструктурі та будівництва лісових доріг;

- підвищення екологічної обізнаності суспільства, освіти та розвитку екологічної культури населення щодо питань збалансованого лісоуправлінння.

Як повідомила т.в.о. Голови Держлісагентства, завдяки меморандуму відбуватиметься обмін фахівцями, проводитимуться спільні робочі групи та семінари, реалізовуватимуться спільні проекти.

«Тепер будемо активно далі працювати і залучати закордонних фахівців для реформування лісової галузі України», - підкреслила Христина Юшкевич. 

dklg.kmu.gov.ua

 

Христина Юшкевич: Україні потрібна Національна лісова стратегія

Для розвитку галузі необхідна Національна лісова стратегія, яка буде базуватися на принципах збереження екології, впровадження новітніх технологій та збережені місцевих традицій. На цьому наголосила т. в. о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич під час виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин.

 

Засідання відбулося в Національному університеті біоресурсів та природокористування 19 жовтня 2016 року.

«Розроблення нацстратегії це початок реформування лісової галузі. Але ми всі розуміємо, що для реформи необхідні ресурси, саме тому пропоную створити Лісовий фонд України», - зазначила Христина Юшкевич.

За словами т. в. о. Голови відомства, фонд допоможе вирішити проблему фінансування лісогосподарств південних та східних регіонів, а також забезпечить розвиток інфраструктури і туризму, лісорозведення та лісовідновлення.

Окрім того, вона повідомила, що Держілагентство вже розробило законопроект, який передбачає посилення відповідальності за порушення правил поведінки в лісі, незаконну вирубку та тіньовий обіг деревини.

«Законопроект також передбачає введення єдиної державної системи електронного обліку деревини для всіх постійних лісокористувачів та запровадження прозорих правил реалізації, як дієвого способу боротьби з незаконними рубками та тіньовим ринком», - додала Христина Юшкевич.

Т. в. о. Голови Держлісагентства охарактеризувала теперішній стан лісової галузі. «Україна займає восьме місце серед європейських держав за площею вкритих лісом земель – 9600 тис. га, а відсоток лісистості складає 15,9%», - зазначила Христина Юшкевич.

Вона підкреслила, що основна мета – розвивати лісовий фонд та збільшувати відсоток лісистості країни до оптимальних 20%, а основна функція Держлісагентства – це відновлення та створення лісів.

«Держлісагентство працює над сертифікацією лісів за міжнародною системою FSC. На сьогодні площа сертифікованих лісів в Україні складає 3,3 млн. га, що становить майже 32% лісового фонду країни. Ми продовжуємо цю роботу, саме сертифікація показує потенціал та сталий розвиток лісового господарства», - повідомила т. в. о. Голови відомства.

Христина Юшкевич зазначила, що незважаючи на труднощі, галузь збільшує суму надходжень до державного та місцевих бюджетів. «Лише за минулий рік галузь перерахувала до бюджету 3,2 млрд грн податків. Галузь забезпечує роботою 50 тис. громадян», - повідомила вона.

Фахівці та експерти, які взяли участь у засіданні, наголосили на необхідності якнайшвидшої розробки стратегії та вирішення питання фінансування лісової галузі. Зокрема, директор науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації імені Г. М. Висоцького Віктор Ткач зазначив, що необхідно внести зміни до бюджетного і податкового кодексів, і створити Лісовий фонд якнайшвидше.

Підбиваючи підсумки виїзного засідання, народні депутати України – члени Комітету, зазначили, що підтримують запропонований напрямок розвитку та готові сприяти реформуванню лісової галузі. 

dklg.kmu.gov.ua

 

Опрацювання нового нормативно-правового акта з охорони праці

Відповідно до вимог Закону України «Про охорону праці», а також до Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту, затвердженого наказом Держгірпромнагляду України від 24.03.2008 № 53, спеціалістами Львівського ОУЛМГ розробляється проект нового нормативно-правового акту НПАОП 02.0-3.03-17 «Норми безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам лісового господарства», на заміну НПАОП 02.0-3.03-05.

Необхідність перегляду зазначеного нормативно-правового акта з охорони праці обумовлена тим, що відповідно до вимог статті 28 Закону України „Про охорону праці”, нормативно-правові акти з охорони праці переглядаються в міру впровадження досягнень науки і техніки, що сприяють поліпшенню безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, але не рідше одного разу на десять років. 

Норми розробляються для професій працівників, зайнятих у лісовому господарстві, згідно з Національним класифікатором України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженим наказом Держспоживстандарту України від 28.07.2010 № 327.

Пропонуємо фахівцям підприємств Львівського ОУЛМГ, представникам громадських організацій та зацікавленим особам долучитися до цієї роботи та внести до 31.10.2016 року на E-mail: Vasyls65@ukr.net свої пропозиції для опрацювання нового нормативно-правового акта з охорони праці.

Відділ лісових ресурсів,

машин та технологій
Львівського ОУЛМГ

 

Спільна боротьба всіх відомств та громадськості дає свої результати у боротьбі з незаконними рубками, - Христина Юшкевич

Т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич повідомила, що за третій квартал поточного року вдалося суттєво скоротити темпи зростання незаконної вирубки лісу.

«Зібрали оперативні відомості про незаконні рубки. Динаміка оптимістична. Завдяки збільшенню та посиленню рейдів лісової охорони почали активніше виявляти незаконні рубки. За 9 місяців 2016 року їхній обсяг склав трохи більше 20 тис. кубометрів», – написала Христина Юшкевич на своїй сторінці у Facebook.

Вона додала, що у порівнянні перших півріч 2015 та 2016 років був зріст незаконних вирубок на 36%, тоді як за 9 місяців цих років збільшення відбулося лише на 15%. «Тобто в динаміці є зменшення кількості незаконних рубок у країні», – додала т.в.о. Голови відомства.

За словами Христини Юшкевич, добрий результат за останні три місяці 2016 року став можливим завдяки спільній боротьбі всіх відомств і громадськості. Вона також зазначила, що відомство стало відкритішим: «Зараз інформація про лісові ділянки, де відбувається будь-яка вирубка дерев та лісорубні квитки оприлюднюються на сайтах облуправлінь та лісгоспів».

Окрім того, т.в.о. Голови Держлісагентства повідомила, що до правоохоронних органів передано майже 1400 справ, до відповідальності притягнуто понад 400 працівників лісової галузі, з них 56 – звільнені, щодо 50 осіб порушені кримінальні справи. «Попереду ще багато роботи, адже «чорні» лісоруби просто так не здадуться», – наголосила Христина Юшкевич. 

dklg.kmu.gov.ua

 

Заготовляємо лісове насіння

Оскільки цей рік виявився менш урожайним в порівняні з минулим, але не зважаючи на це станом на 18 жовтня підприємством заготовлено і здано на переробку шишку ялиці вагою 3000 кг, також заготовлено 82 кг насіння смереки, 130 кг клена-явора, надалі триває заготівля насіння бука лісового.

Прес-служба підприємства

 

Виявлено лісопорушника

15 жовтня 2016 року житель села Верхня Яблунька Буштин Петро Михайлович вчинив самовільну рубку 5 сироростучих дерев породи смерека  в кв 21 вид 9 Яблунського лісництва загальною кубомасою 2,21 м3, завдавши державі шкоди 8901,74 грн.

 

 

Відбулось перше засідання Ради лісового сектору

Розпорядженням голови Львівської ОДА Синютки О. М. від 11 травня 2016 року за № 265/0/5-16 було створено Раду лісового сектору при обласній державній адміністрації. До складу Ради лісового сектору входить 21 учасник. Серед них представники влади, бізнесу, екологічних організацій, науковці, ЗМІ, біржовики, громадські організації.

Рада лісового сектору при обласній державній адміністрації є постійно діючим колегіальним консультативно-дорадчим органом, утвореним для напрацювання стратегічних підходів для підвищення ресурсоефективності використання лісових ресурсів області та здійснення громадського контролю над впровадженням підходу, підвищення доданої економічної вартості із одиниці обсягу заготовленої деревини, підвищення якості та кількості робочих місць у секторі та забезпечення освоєння максимального обсягу енергетичних ресурсів на основі твердого палива без нанесення шкоди довкіллю.

Сьогодні, 12 жовтня 2016 року було проведено перше його засідання. Було обрано голову Ради – Замлинського Р. Т. – першого заступника голови Львівської ОДА, двох заступників: Кійко О. А. – завідувач кафедри технологій меблів і виробів з деревини Національного лісотехнічного університету України та Дейнеку А. М. – начальника Львівського ОУЛМГ; секретарем обрано Филипів Р. С. – директора департаменту економічної політики Львівської ОДА.

На засіданні були окреслені основні напрямки роботи Ради на найближчий період. Дейнека А. М. довів до відома учасників зібрання про початок розробки програми розвитку лісового господарства області на 2017 – 2021рр. Сесією обласної Ради 27 вересня 2016 р. розглянуто питання ведення лісового господарства у Львівській області і прийнято рішення «Про впорядкування лісокористування у Львівській області та внесення доповнень та рішень до рішення обласної ради від 16.02.2016 р. №77 «Про запровадження механізмів громадського контролю за використанням та відтворенням лісових ресурсів області».

На засідання Ради лісового сектору було запропоновано на протязі місяця часу напрацювати інформаційну довідку про роботу підприємств лісового сектору за останні 10 років. Зробити аналітику по цінах в розрізі сортиментів, що реалізуються переробникам на аукціонних торгах. Окрім цього, потрібно зробити баланс деревини по області: наявні ресурсів від заготівлі по усіх постійних лісокористувачах та потреба в сировині в розрізі легально працюючих деревообробних підприємствах.

Підсумовуючи засідання, голова Ради Замлинський Р. Т. побажав усьому складу Ради плідної праці та системності у роботі.

Відділ лісових ресурсів, машин
та технологій Львівського ОУЛМГ

 

Держлісагентство спільно з СБУ припинятиме корупційні механізми експорту деревини, - Христина Юшкевич

При Держлісагентстві створено Робочу групу з виявлення та аналізу фактів порушення законодавства під час оформлення сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлення з них пиломатеріалів. Про це повідомила т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич.

До складу комісії ввійшли представники Держлісагентства, Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України, державного підприємства «Лісогосподарський інформаційно-аналітичний центр».

Як повідомила Христина Юшкевич, Робоча група виявлятиме та припинятиме корупційні механізми експорту деревини за сертифікатами походження, виданими на підставі підроблених товарно-транспортних накладних.

«Буду й надалі докладати максимум зусиль для боротьби з корупцією у лісовій галузі», - наголосила т.в.о. Голови відомства. 

dklg.kmu.gov.ua

 

Електронний облік деревини станом 01.10.2016 року

Електронний облік деревини -  це система фіксації та оформлення руху деревних ресурсів із застосуванням засобів автоматизації на усіх етапах лісозаготівельних робіт з занесенням та передачею інформації поколодного (штабельного) обліку за допомогою сучасних інформаційних технологій для подальшого використання в бухгалтерському та управлінському обліку.

Детальніше »

Попередні підсумки роботи підприємств Львівського ОУЛМГ в частині сплати податків та обов’язкових платежів за 9 місяців 2016 року

Підприємствами Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства за 3 квартали 2016 року сплачено до бюджетів усіх рівнів 137 млн. гривень податків та платежів.

Зокрема, до державного бюджету України було сплачено 89,9 млн. грн. З цієї суми майже 7 млн. грн. складають платежі з податку на прибуток підприємств. Значну суму у частці платежів до держбюджету України, 24 млн. грн., складає рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів.

Відповідно до статті 64 Бюджетного кодексу України 50 відсотків рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів у частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування, зараховується до обласних бюджетів. Тобто 12 млн. грн. із загальної суми сплаченої до державного бюджету рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів вже поповнило Львівський обласний бюджет у 2016 році.

Водночас підприємства управління за 9 місяців поточного року 47,1 млн. грн. сплатили до місцевого бюджету Львівщини, з яких 16 млн. грн. становить рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів, яка поповнила доходи загального фонду бюджетів міст районного значення, сільських, селищних бюджетів. Оскільки у відповідності до статті 69 Бюджетного кодексу України такі платежі зараховуються до бюджетів місцевого самоврядування за місцезнаходженням (місцем розташування) відповідних природних ресурсів, у розпорядження місцевих громад надійшло 16,0 млн. грн., які вони змогли використати для потреб громади. Особливо важливим, у час коли і за 2016 рік прогнозують дефіцит між доходами та видатками Пенсійного фонду України, сплата підприємствами Львівського обласного управління єдиного соціального внеску у розмірі 37 млн.грн.

Відділ бухгалтерського обліку, звітності та

внутрішнього аудиту Львівського ОУЛМГ

Робота рейдових бригад підвідомчих підприємств

Працівники державної лісової охорони державних лісогосподарських та лісомисливських підприємств, які належать до сфери керування Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, постійно проводять рейдову роботу з охорони державного лісового фонду та державного мисливського фонду. 

З початку 2016 року (станом на 1 жовтня), вісімнадцятьма рейдовими бригадами лісогосподарських підприємств проведено 907 рейдів з охорони лісу та державного мисливського фонду. В результаті проведеної роботи складено 306 протоколів на лісопорушників (сума штрафів – 26,5 тис.грн., сума завданої шкоди становить 1433,5 тис.грн.), в тому числі:

- за незаконну рубку – 194 протоколів (сума штрафів – 15,9 тис.грн., сума завданої шкоди становить 1432,0 тис.грн.);

- порушення правил полювання - 18 протоколів (сума штрафів – 7,7 тис.грн., сума завданої шкоди становить 1,5 тис.грн.);

- за засмічення лісів відходами - 8 протоколів (сума штрафів – 0,7 тис. грн);

- за порушення вимог пожежної безпеки в лісах  - 86 протоколів (сума штрафів – 2,2 тис. грн);

27 вересня 2016 року в кв.31 Соснівського лісництва ДП "Жовківське лісове господарство" державною лісовою охороною під час патрулювання виявлено самовільну рубку двох дерев породи дуб. Сліди транспортного засобу, яким здійснювалося перевезення самовільно зрубаної деревини, вивели працівників лісгоспу до пилорами у с.Куличків.

Державною лісовою охороною, спільно з працівниками Сокальського відділу Національної поліції, на пилорамі було виявлено самовільно зрубану деревину, що по зрізах та формі відповідає пням у лісі, а також транспортний засіб яким було здійснено крадіжку. Загалом обсяг самовільної рубки склав 8,77м3, чим завдано збитки лісовому господарству у розмірі 37201,2грн. Особу лісопорушника встановлено та складено протокол про адміністративне правопорушення.

Відділ охорони, захисту лісу та
мисливського господарства 
Львівського ОУЛМГ

 

Україна та Туреччина розширюватимуть співпрацю в галузі лісового господарства

Генеральний директорат лісового господарства Турецької Республіки висловив побажання розширити співпрацю в рамках міжурядової угоди у сфері лісового господарства. Про це повідомила т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевич за результатами зустрічі з турецькими колегами.

«Вдячна заступнику Генерального директора пану Алі Фуат Уналу та членам делегації за візит. Сподіваюся, розробимо конкретні кроки для надання допомоги Україні», - зазначила Христина Юшкевич.

Вона повідомила, що вже у цьому році п’ятеро представників Держлісагентства пройшли навчання в Міжнародному навчальному центрі лісового господарства в Анталії по системі протипожежної охорони лісів.

Зустріч з представниками Генерального директорату лісового господарства Туреччини відбулася в рамках семінару, під час якого українські та турецькі лісівники обмінювалися досвідом щодо захисту лісів від шкідників і хвороб та відновлення лісових площ.

«Це дуже важливі питання для нас. Залучивши міжнародний досвід, ми зможемо створити власну програму відновлення лісового фонду», - наголосила т.в.о. Голови Держлісагентства.

У свою чергу, заступник Генерального директора Генерального директорату лісового господарства Туреччини Алі Фуат Уналу висловив вдячність за можливість взяти участь у семінарі та поспілкуватися з українськими фахівцями.

Він наголосив на необхідності розширення співпраці з Україною у лісовій галузі.

Зазначимо, що турецька делегація у рамках візиту також ознайомиться з веденням лісового господарства у Житомирській та Закарпатській областях.

Прес-служба Держлісагентства 

 

Відбулись додаткові торги


30.09.2016р. на базі Товарної Біржі «Львівська Універсальна» відбулись додаткові аукціонні торги деревиною, що планується до заготівлі у четвертому кварталі 2016 року державними лісогосподарськими підприємствами Львівського ОУЛМГ.

Додаткові аукціонні торги проводяться з метою більш повного забезпечення місцевих переробників деревини сировиною та максимальної мінімізації прямих угод по лісогосподарських підприємствах.

В торгах приймало участь 68 учасників – переробників деревини. На торги нашими підприємствами було виставлено 18,3 тис. м3 лісопродукції. Торги відбувались в напруженій обстановці. Значна частина лотів була знята з торгів через підняття цін понад 50 % від стартової ціни. Лоти, що були зняті, будуть виставлені на наступні додаткові аукціонні торги у жовтні місяці поточного року.

Результати торгів представлені у таблиці.


Відділ лісових ресурсів, машин
та технологій Львівського ОУЛМГ