Жовтень 2019

Парламент вдосконалив законодавство щодо заборони суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону

Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо введення заборони суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону» (реєстр. № 0873).

Законом внесено зміни до законів України «Про природно-заповідний фонд України» та «Про мораторій на проведення суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону».

Зокрема, Законом встановлюватиметься заборона на проведення суцільних рубок у гірських ялицево-букових деревостанах, суцільних рубок головного користування та будь-яких інших суцільних рубок у високогірних лісах, у лісах у лавинонебезпечних та селенебезпечних басейнах та в берегозахисних ділянках лісу в Карпатському регіоні України, крім розробки суцільних вітровалів і буреломів, а також пошкоджених хворобами і шкідниками насаджень.

Також змінами передбачено, що на стрімких схилах у гірських ялицево-букових лісах Карпатського регіону дозволятимуться лише вибіркові рубки головного користування та вибіркові рубки формування та оздоровлення лісів. На пологих і спадистих схилах у гірських ялицево-букових деревостанах проводитимуться лише поступові і вибіркові рубки.

Окрім того, у Законі йдеться про необхідність розміщення лісосік з урахуванням розташування наявних шляхів транспорту та рельєфно-гідрологічних умов території.

Прийнятим Законом передбачається, що заготівля та вивезення деревини в гірських лісах Карпатського регіону проводитиметься переважно з використанням природозберігаючих систем машин і механізмів та гужового транспорту, що забезпечують допустимий вплив на довкілля, а також із збереженням наявних вузькоколійних лісовозних залізниць та оптимізацією мережі лісових автодоріг. Також заплановано розширення до 2030 року мережі лісових автодоріг з твердим покриттям у лісах регіону до 10 кілометрів на 1000 гектарів.

Законом визначається низка термінів. Зокрема:

гірські ліси Карпатського регіону – ліси Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької областей, розташовані в межах гірської системи;

вибіркові рубки – рубки, під час яких періодично вирубується частина дерев (при цьому способі рубок ділянка постійно залишається вкритою лісовою рослинністю);

поступові (рівномірно-поступові, групово-поступові) рубки – рубки, під час яких передбачається вирубка деревостану за кілька прийомів;

рубки формування та оздоровлення лісів – лісогосподарські заходи, спрямовані на підвищення стійкості та продуктивності деревостанів, їх оздоровлення і посилення захисних, санітарно-гігієнічних, оздоровчих та інших функцій шляхом проведення рубок;

суцільні рубки – рубки, під час яких передбачається вирубка деревостану за один прийом, крім останнього заходу поступової рубки;

ялицево-букові деревостани – букові ліси з домішкою виключно ялиці у складі не менше 25 відсотків.

Після підписання Закону Головою Верховної Ради України та Президентом України він набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Прес-служба Держлісагентства

Підприємства Львівського ОУЛМГ успішно пройшли черговий наглядовий аудит з лісової сертифікації

На підприємствах Львівського ОУЛМГ з 15.10.2019 по 23.10.2019 року незалежною аудиторською компанією SGS проводився черговий наглядовий аудит відповідності ведення лісового господарства на підприємствах принципам та критеріям FSC® (Лісової Опікунської Ради). Під час аудиту було оглянуто дотримання вимог стандарту FSC в процесі господарської діяльності в Жовківському та Турківському лісгоспах і відповідність стану ведення лісового господарства стандарту FSC у Львівському лісгоспі, який прагне долучитися до загального сертифікату обласного управління.

Аудитори компанії СЖС відзначили високий рівень ведення лісового господарства на підприємствах Львівського ОУЛМГ, особливо відзначили роботу щодо переходу до використання вибіркової системи рубань лісу, рубок переформування деревостанів і забезпечення природного лісовідновлення. Також відмічено залишення екологічних дерев на лісосіках, які є важливими для біологічного різноманіття.

Звернуто увагу на необхідності проведення навчань з працівниками державної лісової охорони щодо ідентифікації видів занесених до Червоної Книги України, рідкісних та зникаючих видів і термінів проведення моніторингу їх поширення. Необхідність деталізації інформації щодо осередків виділення Червонокнижних видів (в межах виділу) і обмеження режиму господарювання на таких ділянках.

За результатами наглядового аудиту усі підприємства Львівського ОУЛМГ загальною площею 478,0 тис.га сертифіковані відповідно до вимог міжнародного стандарту FSC.

 

Відділ лісового господарства Львівського ОУЛМГ

Підводимо підсумки 3 кварталу 2019 року

У  3 кварталі 2019 році загальний обсяг заготівлі деревини склав – 12270,9 куб.м, в тому числі від рубок головного користування – 5097,9  куб.м.

До державного бюджету було сплачено -5,725 млн.грн,до місцевого - 0,850 млн.грн.

Для збереження лісових насаджень і запобіганню розповсюдженню хвороб і шкідників лісу,провели рубки формування і оздоровлення лісу на площі - 197га, загальною кубомасою - 7173 куб.м.

Рейдовою бригадою було проведено 43 рейди. До адміністративної відповідальності притягнули – 4 особи, по  6- ох випадках матеріали скеровано у правоохоронні органи. Відкрито 2 кримінальні провадження на виявлених лісо порушників (ст..65 КУпАП). По двох справах (адміністративні правопорушення) матеріали справ направлено до Турківського районного суду (ст.246 ККУ).

Догляди за лісовими культурами проведено на площі – 200 га.

Працівники підприємства проводять заходи щодо співпраці з громадськістю. Протягом 3 кварталу 2019 року було проведено 8 тематичних зустрічей  ,на яких обговорювались роз’яснювальна робота у пожежонебезпечний період у лісі, 5 заходів співпраці з громадськістю. До Лісівничого тижня,який проходив 9-15 вересня було проведено озеленення дитячого садочку у смт.Бориня

Прес-служба підприємства

 

На Львівщині триває осіння лісокультурна кампанія

У державних лісогосподарських підприємствах Львівського ОУЛМГ триває осіння лісокультурна кампанія. Протягом цієї осені підприємства мають забезпечити лісовідновлення на площі 172 га. На даний час  від  початку  року лісогосподарськими  підприємствами  створено понад 950 га нових лісів. 

Завдяки якісному виконанню робіт із заготівлі деревини та очистці ділянок від порубкових решток, вдалося досягти якісного природнього відновлення лісу, площа якого становить 792 га. 

На даний час проведено доповнення лісових культур на площі 1634,5 га. Протягом літнього періоду доглянуто за 7323,8 га лісових культур

 Крім того лісогосподарськими підприємствами проводиться підготовка ґрунту для садіння лісових культур у наступному році. На даний час підготовку ґрунту проведено на площі 29 га.

 

Відділ лісового господарства
 Львівського ОУЛМГ

 

В Либохору повертаються 90-ті…

Четверо жителів с.Либохора в білий день в неділю 13.10.2019 року вриваються на подвіря лісництва, а потім в службове житло та жорстоко побили руками і ногами місцевого лісничого. На цьому не заспокоївшись кинули його в багажник і завезли до себе додому. Там били всі четверо, використовували електрошок ер. Спокійно за цими тортурами споглядала жінка одного з нападників. Щоб себе якось реабілітувати, викликали поліцію, працівники якої викликали швидку, тому що потерпілому вже потрібна була серйозна медична допомога.

Ця четвірка вже неодноразово прославлялася в Либохорі та чомусь все сходило з рук. Чи може і це раз вийдуть сухими із води!?

Тут виникає питання до військового комісара і його заступників, адже двоє з цих молодиків призовного віку.

Феміда має бути неупередженою і поставити всі крапки над і. Адже застосовувати тортури, бити, викрадати людину, закон не позволяє нікому.

Винуватці повинні понести заслужену кару!!!

Прес-служба підприємства

У державних лісогосподарських підприємствах Львівщини проходить черговий наглядовий аудит з лісової сертифікації

У підприємствах Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства протягом 15-23 жовтня 2019 року проходитиме черговий наглядовий аудит з лісової сертифікації, який проводиться незалежною аудиторською компанією «SGS». Аудит проводиться з метою підтвердження рівня ведення лісового господарства принципам та критеріям FSCR (Лісової  опікунської ради).

           Вимоги стандарту FSC передбачають оцінку дотримання підприємствами екологічних, соціальних та економічних вимог при здійсненні господарської діяльності, забезпечення невиснажливого та відповідального лісокористування.

Для проведення аудиту вибрані три  лісогосподарських підприємства: з гірської зони – ДП «Турківське лісове господарство» і рівнинної зони – ДП «Жовківське лісове господарство та ДП «Львівське лісове господарство».

При проведені аудиту акцент буде зроблено на  спостереженні дотримання критеріїв стандарту, що стосуються виконання вимог з охорони праці, обліку сертифікованої лісопродукції та використанні логотипу FSC, проведенні моніторингу рідкісних та зникаючих видів, впливу лісогосподарських заходів на довкілля тощо.  

Під час польових візитів планується відвідати ряд лісництв для ознайомлення з господарською діяльністю, зокрема, вирощування садивного матеріалу в розсадниках, дотримання технології проведення рубок головного користування і рубок формування і оздоровлення, виконання заходів з лісовідновлення, об’єкти ПЗФ, репрезентативні ділянки лісу, осередки встановлених рідкісних видів та захисні рекреаційно-оздоровчі ліси тощо.

Обласне управління пропонує усім зацікавленим сторонам (громадські, наукові, екологічні організації тощо) надсилати свої зауваження і пропозиції щодо діяльності лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ на електронну адресу обласного управління: lvivlis@lvivlis.gov.ua


 
 

 

Відділ лісового господарства

Львівського ОУЛМГ

 

Облагородження пам'ятного знаку "Борцям за волю України"

День захисника України — свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва.

Працівники ДП"Боринське лісове господарство" за підтримки директора Ільницького М.М брали участь у облаштуванні території памятного знаку "Борцям за волю України", який знаходиться на території смт.Бориня в урочищі "Бабінець".

Саме тут захоронено понад 300 вояків УПА, полеглих у 1940-50 роках за волю України.

Велику вдячність приносимо всім, хто підтримав та взяв участь у облагородженні території, а саме:

Ільницький М.М

Земан В.В

Яворський М.І

Бодак С.О

Лозюк.В.О

Гутчак Я.М

Низкогуз І.Ю

Кріль В.М

Яворський І.Є

Прес-служба підприємства

Ми забезпечимо затишок у ваших оселях

Ось і прийшла золота осінь. Крім урожаю принесла перші холоди і заморозки. Настає опалювальний сезон. У зв’язку з дороговизною газу в Україні почали більше використовуватися альтернативні види палива — це дрова, торф, деревне вугілля, а також продукти вторинної переробки паливні гранули (пресовані відходи деревообробки) та біогаз (відходи переробки сільськогосподарської продукції).

Найпростіший вид палива є дрова.

Лісогосподарські підприємства налагодили виготовлення дров колотих. З початку 2019 року підприємствами області було виготовлено біля 5 тис.кбм дров на суму 6,3 млн.грн.

Щоб забезпечити затишок у ваших оселях, установах та закладах Львівське ОУЛМГ пропонує звернутися в лісгоспи області щоб придбати дрова паливні та дрова колоті для опалення та надання консультаційної допомоги щодо ціни та тепловіддачі дров за такими телефонами:

Відповідальні за реалізацію дров паливних

 
Підприємство

ФАКС

Інженер по збуту

 
Бібрський лісгосп

032

Войцехівський Михайло Миколайович

 
(263) 4-32-25

4-30-04, 096-557-47-17

 
Боринський лісгосп

032

Сливар Марія Тарасівна

 
(269) 3-42-97

3-97-48, 097-864-76-55

 
Бродівський лісгосп

032

Супрун Андрій Петрович

 
(266) 2-73-87

 2-34-56, 2-73-14

 
Буський лісгосп

032

Мала Ярослава Йосипівна

 
(264) 2-13-86

2-13-86

 
Дрогобицький лісгосп

244

Куль Іван Йосипович

 
(244) 3-71-28

2-37-25, 067-67-40-491

 
Жовківський лісгосп

032

 Бучко Андрій Петрович

 
(252) 6-18-49

097-358-29-03

 
Золочівський лісгосп

032

Вибранець Ірина Ярославівна

 
(265) 5-52-71. 4-41-22

5-51-83. 097-477-66-79

 
Львівський лісгосп

032

2976167

Ліпіцький Ігор Володимирович

097-649-60-21 

 
 
Рава-Руський лісгосп

032

Бакай Ірина Миколаївна

 
(252) 4-21-57, 4-37-57

4-38-76, 067-773-97-87

 
Радехівський лісгосп

032

Вілюра Роман Володимирович

 
(255) 2-11-62

2-11-62, 067-581-91-21

 
Самбірський лісгосп

032

Костик Ярослав Степанович

 
(236) 6-05-66

067-671-48-40

 
Сколівський лісгосп

032

Цюцик Ростислав Васильович

 
(251) 2-12-26

096-748-77-84

 
Славський лісгосп

032

Фединяк Оксана Олексіївна

 
(251) 4-24-88

4-23-74, 067-88-93-729

 
Ст.Самбірський лісгосп

032

Петрик Микола Олександрович

 
(238) 2-11-41

067-395-03-92

 
Стрийський лісгосп

032

Співак Ольга Святославівна

 
(245) 5-34-74

5-70-97, 067-58-63-455

 
Турківський лісгосп

032

Романів Юрій Романович

 
(269) 3-14-36, 3-14-26

3-14-36, 099-907-46-04

 
НПП "Сколівські Бескиди"

032

Мазурик Оксана Дмитрівна

 
(251) 2-14-11

097-33-66-319

 
ЛСНЦ (Шишка)

032

234-67-37

Громяк Олег Юрійович

067-902-55-28

 
 

 

Відділ лісових ресурсів, машин та технологій

Львівського ОУЛМГ

Круглий стіл

7 жовтня 2019 року в приміщенні Турківської районної ради відбувся круглий стіл по питаннях охорони лісів від незаконних рубок і порушень природоохоронного законодавства. На нараді були присутні директор ДП «Боринське лісове господарство» Михайло Михайлович Ільницький,директор ДП «Турківське лісове господарство» В.М.Барабаш, директор Турківського ДЛГП «Галсільліс» Б.С.Петренко, заступник голови районної ради Костишак В.М., працівники правоохоронних органів та державної лісової охорони, голови сільських рад, місцеві активісти.
Керівниками лісогосподарських підприємств було наведено основні цифри справ про лісо порушення в 2018-2019 років.


В порівнянні з 2018 роком самовільні рубки по ДП «Боринське лісове господарство» зменшилися у два рази. По підприємству створена рейдова бригада із залученням працівників державної лісової охорони та правоохоронних органів, які проводять рейди по виявленню лісо порушень.
Також було наголошено, що з 19.05.2019 р. набрав чинність Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів», яким внесені зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України та збільшено розміри штрафів за адміністративні правопорушення в два рази.
Учасниками круглого столу було запропоновано налагодження співпраці між органами місцевого самоврядування, правоохоронними органами та державною лісовою охороною підприємства задля необхідності покращення роботи в природоохоронній сфері, дотримання вимог лісового законодавства, недопущення незаконних рубок.
Прес-служба підприємства

Парламент захистив українські ліси від концесії

3 жовтня 2019 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про концесію» (реєстр. № 1046). За відповідне рішення під час пленарного засідання Верховної Ради України проголосували 257 народних депутатів.

Відповідно до прикінцевих положень ухваленого Закону, вносяться зміни до ст. 16 Лісового кодексу України. Зокрема, зазначена стаття доповнюватиметься таким змістом: «Ліси на землях державної та комунальної власності, спеціалізовані лісогосподарські підприємства не є об’єктами державно-приватного партнерства згідно із Законом України "Про державно-приватне партнерство", зокрема об’єктами  концесії згідно із Законом України "Про концесію"».

Після підписання ухваленого Закону Головою Верховної Ради України, він буде переданий на підпис Президенту України.

Зазначимо, що Закон про концесію спрямований на удосконалення правового регулювання концесійної діяльності, що, в свою чергу, забезпечить можливість ефективного залучення вітчизняних та іноземних інвестицій в економіку України та розбудову інфраструктури,  чіткий механізм вибору концесіонера та підготовку до реалізації якісних проектів на умовах концесії, що відповідатимуть міжнародній практиці.

Довідково.

Концесія — договір про передачу природних багатств, підприємств, інших господарських об'єктів, що належать державі чи територіальній громаді, в тимчасову експлуатацію іншим державам, іноземним фірмам, приватним особам.

Прес-служба Держлісагентства

Дні європейського добросусідства

27-28 вересня на Турківщині проходили Європейські дні добросусідства.
Всі урочисті події проходили на території Західного реабілітаційно-спортивного центру України у с.Яворів.
Однією з таких подій було садіння алеї з катальпи бігнонієвидної,багряника японського та гінкго дволопатевого.

Прес-служба підприємства

Додаткові аукціонні торги

Шановні партнери – деревообробники!

Львівське ОУЛМГ повідомляє, що 10 жовтня відбудуться додаткові аукціонні торги необробленою деревиною державних лісогосподарських підприємств заготівлі четвертого кварталу 2019 року.

Торги проводитимуться у форматі електронних торгів на ТБ «ТСБ «Галконтракт».

Уся інформація щодо обсягів виставленої деревини та умов участі в торгах знаходиться на сайті біржі.

Запрошуємо усіх бажаючих придбати деревину для власних потреб переробки приймати участь у торгах.

У свою чергу державні лісогосподарські підприємства зобов’язуються своєчасно та в повному обсязі забезпечити покупців сировиною.

Чекаємо Вас на торгах.

 

Відділ лісових ресурсів, машин та

технологій Львівського ОУЛМГ