Грудень 2015

Привітання начальника Львівського ОУЛМГ з Новорічними та Різдвяними святами

 


Шановні працівники лісового господарства!

 

Щиросердечно вітаю Вас з наступаючими Новим Роком та Різдвом Христовим!

Зичу Вам міцного здоров’я, щастя і радості.

Нехай прийдешній рік виправдає всі Ваші добрі прагнення і сподівання, принесе достаток і благополуччя у Ваші родини.

Нехай запанують у Вашій домівці любов, мир і взаєморозуміння, а Господь благословить незламною вірою, світлою надією, оптимізмом та впевненістю!

Щасливого Вам Нового року та веселого Різдва!


З повагою, 
за дорученням колективу

Анатолій Дейнека

Начальник Львівського обласного управління
лісового та мисливського господарства

 

Збереження новорічних традицій не повинно шкодити природі!

Новий рік – одне з не багатьох свят, яке відзначають всі. Це в дійсності всенародне свято! На жаль, є в нього і негативна сторона: передноворічні дні – це час, коли в великій кількості рубають хвойні дерева… Рубають для того, щоб принести до кожної хати святкову урочистість,  свіжий, духм’яний лісовий запах. Декілька тижнів ялинки радують нас, після чого безжально викидаються на смітник. Задовольняючи, взагалі-то, звичайні забаганки, що називаються традицією, під сокирою зникають не окремі деревця, а значні масиви лісу. Щорічно в передсвяткові дні гине декілька мільйонів ялинок. Хвойний ліс насичує атмосферу фітонцидами, добре поглинає шум, служить фільтром від пилу.

 Чи так вже незамінна в нашому будинку жива новорічна ялинка? Її з великим успіхом може замінити штучна. А щоб в кімнаті відчувався аромат хвої, достатньо однієї-двох гілочок ялинки чи сосни, оформлених в оригінальну композицію. До речі, ці гілочки отримують під час планових рубок лісу, що не завдає шкоди довкіллю.

Новорічний настрій можуть створити зі смаком складені новорічні букети. Це так званий передноворічний фітодизайн. Ми пропонуємо альтернативу живим ялинкам, складання новорічних букетів дозволить зберегти мільйони красунь! 

Земан В.В. 

Головний лісничий

ДП «Боринське ЛГ»

Інформація щодо маркування ялинок

З метою недопущення знищення молодих хвойних насаджень, у тому числі лісових культур, та відповідно до Концепції створення єдиної державної системи електронного обліку деревини і плану заходів щодо її реалізації, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.11.2009 № 1408р., новорічні ялинки, незалежно від підпорядкованості та форми власності підприємства чи організації, що здійснює їх заготівлю, повинні маркуватися спеціальними уніфікованими засобами (бирками, самоклейними етикетками). Уніфіковані засоби повинні містити індивідуальний номер та відповідний йому штрих-код, який заноситься до єдиної системи електронного обліку деревини. Перевірка законності походження ялинки відбувається шляхом введення номеру із бирки (самоклейної етикетки), яка прикріплена до ялинки, на сайті www.ukrforest.com. У випадку, якщо інформація на сайті відсутня, це може свідчити про сумнівне походження ялинки.

Таким чином, підтверджується легальність заготівлі і реалізації новорічних ялинок і, відповідно, застосованих для їх електронного маркування спеціальних уніфікованих засобів.

Прес-служба Держлісагентство

 

Самовільна рубка ялинок - непоправна шкода лісу

Невдовзі новорічні свята. Різдво. Природно, усі турбуються, аби вони пройшли весело та урочисто. Невід’ємним атрибутом наших свят є ялинка. Але нас, лісівників, турбує те, що напередодні цих радісних свят окремі громадяни бездумно вирубують молоді ялинки та смереки. І, здебільшого, роблять це з метою наживи. Прикро, але вони, на жаль, забувають, що довкілля, як і ми самі, створено Господом, а тому до нього треба відноситися як і до творіння Господнього.

У передсвяткові дні ми працюємо з подвоєною напругою. І все тому, що намагаємося захистити лісові угіддя від «ялинкових» браконьєрів, застосовуючи найрізноманітніші заходи.

Аби мінімізувати самовільні вирубки насаджень новорічних ялинок, директор ДП «Боринське лісове господарство» Михайло Ільницький видав наказ «Про додаткові заходи щодо забезпечення охорони шпилькових насаджень від незаконних рубок у передноворічний період.» Ним – у період з 1 грудня 2015 року по 5 січня 2016 року, встановлено чергове працівників державної лісової охорони, разом з представниками громадськості, правоохоронних органів, на залізничних станціях, у лісових масивах, де можуть бути вчинені самовільні заготівлі деревець, породи ялинка та смерека, або незаконні перевезення новорічних ялинок. Для цього створені 3 мобільні групи, до яких входять, крім працівників лісової охорони, працівники Турківського відділення поліції, представники органів місцевого самоврядування. В цілому задіяно 38 осіб. Наразі проведено 5 рейдів, секвестровано 20 новорічних ялинок.

Зокрема 26 листопада, під час проведення рейду, нами виявлено викрадені, самовільно зрубані ялинки - 18 дерев до 10 см. Самовільну рубку даних деревцят було вчинено у Яблунському лісництві. Лісовому господарству завдав збитків, на суму 1476 тис.грн. житель с.Верхня Яблунька Шукост Христофор Васильович (на фото). Матеріали по даному факту направлені у Турківське відділення поліції – для притягнення винної до відповідальності – згідно діючого законодавства.

Хочу наголосити, що, враховуючи вимоги діючого законодавства, штрафи за самовільну порубку ялинок зросли і залежать від діаметра стовбура дерева: до 10 см – 198 грн. 45 коп.; від 10,1 см – 14 см – 349 грн. 68 коп.; від 14,1 см – до 18 см – 897 грн. 87 коп. А за незаконне вирубування дерев хвойних порід у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду відшкодування збитків здебільшого у 5,5 рази (Постанова КМ України від 24 липня 2013 року за № 541).

Щоб не створювати зайвих клопотів та проблем у питаннях придбання новорічних ялинок, працівники нашого держлісгоспу підготували в достатній кількості ялинок для реалізації населенню, з видачею відповідних супровідних документів, з обов’язковим маркуванням пластиковими бирками та штрих-кодами. Отож, усім, хто хоче придбати новорічну ялинку, варто лише звернутися у наші лісництва, або у держлісгосп, написавши відповідну заяву. І всі проблеми будуть вирішені. А охочим до легкої наживи, варто задуматися: чи здійснювати самовільні рубки ялинок і потім мати справу з правоохоронними органами, чи краще звернутися до працівників державної лісової охорони за невелику ціну придбати лісові красуні.

Василь Ковальчин

Провідний інженер охорони

та захисту лісу

Районна газета "Бойківщина"

Випуск №50 від 11 грудня 2015 р., с.8

 

Ціни на реалізацію новорічних ялинок

Ціни

на реалізацію новорічних ялинок

 з 01 грудня 2015 року

 

Назва продукції

Порода

Довжина, м

Ціна без ПДВ

ПДВ

Ціна з ПДВ грн.

Ялинки новорічні

Смерека

до 1 м.

40,00

8,00

48,00

1,1-1,5

45,00

9,00

54,00

1,6-2,0

50,00

10,00

60,00

2,1-3,0

60,00

12,00

72,00

Ялиця

до 1 м.

50,00

10,00

60,00

1,1-1,5

55,00

11,00

66,00

1,6-2,0

60,00

12,00

72,00

2,1-3,0

70,00

14,00

84,00

Новорічні букети

Смерека,

ялиця

3 гілки

15,00

3,00

18,00

5 гілок

20,00

4,00

24,00

 

Ялинки новорічні більше 3,10  метрів реалізовувати з надбавкою породи смерека 12,00 грн.; породи  ялиця  15,00 грн. за кожен наступний метр висоти.

Примітка: у вартість новорічної ялинки включена вартість бірки та затрати на її кріплення.

Для оптових покупців ціни на новорічні ялинки знижуються на:

10% в кількості 50 і більше штук ялинок;

15% в кількості 100 і більше штук ялинок.         

Прес-служба

підприємства

 

Держлісагентство повністю виконало замовлення щодо постачання деревини до зони АТО, - повідомив Олександр Ковальчук


 Державне агентство лісових ресурсів України  у повному обсязі виконало замовлення Міністерства оборони України щодо постачання деревини для будівництва фортифікаційних споруд у зоні АТО. Про це заявив Голова відомства Олександр Ковальчук.

Зокрема, галузь безкоштовно відвантажила 17 тис. кбм деревини100 % від замовлення) та додатково розпочала постачання ще 2,7 тис. кбм. З них, станом на 30 листопада, замовник отримав 1,9 тис. Протягом поточного тижня Міністерство оборони України отримає залишок.

«Підтримка Збройних Сил України – наш пріоритет. Галузь допомагає деревиною, технікою, робочими руками, волонтери збирають кошти. Постачання лісоматеріалів галузь виконала вчасно  у повному обсязі», − наголосив Олександр Ковальчук.

Крім того, майже повністю виконано замовлення обласних державних адміністрацій. Лісгоспи підписали договори з підрядними організаціями на постачання 79,7 тис. кбм лісоматеріалів та 2,5 тис. кбм пиломатеріалів. «Відвантажили понад 76 тис. кубометрів деревини, повністю вирішили питання щодо пиломатеріалів. У найближчі терміни завдання буде виконане повністю попри низький рівень розрахунків. Заборгованість перед лісгоспами становить 20,6 млн гривень. Рівень оплати − 50 %», − повідомив Голова Держлісагентства.

Крім деревини, підприємства Держлісагентства передали до зони АТО 400 одиниць техніки. До будівництва фортифікаційних споруд було залучено 1 300 працівників галузі.

 Прес-служба Держлісагентства