Серпень 2017

Перехід до вибіркової системи рубань лісу на засадах наближеного до природи лісівництва

За ініціативи Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства та підтримки Державного агентства лісових ресурсів України, Національного лісотехнічного університету України, громадської організації «Форза», 28 серпня в конференц-залі лісотехнічного університету проведено навчальний семінар для керівників та спеціалістів державних лісогосподарських підприємств на тему: «Використання вибіркової системи рубань лісу на засадах наближеного до природи лісівництва».

У семінарі взяли участь перший заступник голови Львівської обласної ради Білоус А.В., начальник управління лісового господарства та відтворення лісів Держлісагентства України Романовський В.Ф.,проректор з наукової роботи Національного лісотехнічного університету України Криницький Г.Т., експерт з питань лісового господарства та довкілля ГО «Форза» Дербаль Ю.Ю., генеральний директор обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Галсільліс» Мельник В.М., Сенюк А.І. начальник управління охорони природних ресурсів та моніторингу департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА, директори підпорядкованих підприємств, головні лісничі, лісничі, начальники відділів лісового господарства та керівники ланок з відведення і таксації лісосік та представники засобів масової інформації.

Перший заступник голови Львівської обласної наради Білоус А.В. відзначив, що обласною радою (рішенням від 27.09.2016 року № 249) доручено всім постійних лісокористувачів області забезпечити перехід на використання вибіркової системи рубок лісу. Обласною радою виділені кошти Національному лісотехнічному університету України на підготовку проектів змін до чинних нормативно-правових актів, які мають стати юридичною нормою на загальнодержавному рівні. Облрада готова в подальшому виділяти кошти на лісовідновлення і розвиток лісового сектора на Львівщині.

 Начальник управління лісового господарства та відтворення лісів Держлісагентства України Романовський В.Ф. відзначив, що рубки переформування деревостанів є складним і довготривалим процесом, результат і успішність якого напряму залежить від фахового рівня лісівників. Лісівники Львівщини вже набули значного досвіду у проведенні рубок переформування. За результатами огляду ділянок рубок переформування, які проводились з 2008 року в ДП «Сколівське лісове господарство» та ДП «Стрийське лісове господарство» позитивно оцінив їх щодо досягнення лісівничої мети.

Проректор з наукової роботи Національного лісотехнічного університету України професор Криницький Г.Т. у своїй доповіді «Концептуальні засади запровадження в Україні наближеного до природи лісівництва» детально зупинився на етапах проведення рубок переформування насаджень та проаналізував результати проведення рубок переформування на 8-ми науково-виробничих стаціонарах в державних лісогосподарських підприємствах Львівського ОУЛМГ з 2008 року. Також наголосив на тому, що перешкодою для ширшого застосування рубок переформування є недосконалість діючих правил рубок, над удосконаленням яких сьогодні працює група науковців Національного лісотехнічного університету України та практиків держпідприємств Львівського ОУЛМГ.

Експерт з питань лісового господарства та довкілля ГО «Форза» Дербаль Ю.Ю. зазначив, що громадськість готова підтримати проведення таких заходів і допомогти в удосконаленні нормативно правових актів, а також поділився досвідом проведення рубок переформування деревостанів в Закарпатській та Івано-франківській областях та сусідніх Європейських країнах.

На завершенні семінару начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека подякував всім учасникам семінару і наголосив, що після сьогоднішньої теоретичної частини в подальшому будуть проводитись польові семінари для навчання спеціалістів державних лісогосподарських підприємств. Відзначив, що перехід до вибіркової системи рубань лісу на засадах наближеного до природи лісівництва - це пріоритетний напрямок ведення лісового господарства в області.

Відділ лісового господарства
Львівського ОУЛМГ

 

Посилення заходів із запобігання пожеж в екосистемах

22 серпня 2017 року відбулося засідання оперативного штабу ДСНС щодо заходів із запобігання та протидії масовим пожежам у лісових масивах, на торфовищах та сільгоспугіддях, з головами регіональних комісій з питань техногенно - екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Львівської облдержадміністрації, на якому Віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко доручив посилити превентивні заходи із запобігання пожеж.

Найбільшу кількість пожеж зафіксовано у Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській, Херсонській, Миколаївській, Київській, Житомирвській областях.

Віце-прем'єр також додав, що останнім часом зросла кількість і навмисних підпалів.

Кількість пожеж по Україні збільшилася удвічі, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Площі, охоплені вогнем збільшились в 1,8 рази.

Голова Львівської облдержадміністрації Синютка О.М. наголосив на необхідності взаємодії із службою ДСНС у Львівській області та посиленні протипожежних заходів, з метою запобігання виникнення загорань в екосистемах.Відділ охорони, захисту лісу
та мисливського господарства

До відома учасників ринку

Згідно графіку Державного агентства лісових ресурсів України загальні аукціонні торги необробленою деревиною заготівлі четвертого кварталу 2017 року державних лісогосподарських підприємств у Львівській області відбудуться 04 вересня 2017 року.
Торги проводитиме Товарна Біржа «Товарно Сировинна Біржа «Галконтракт».
Місце проведення торгів: м. Львів, вул. Хуторівка 35 в приміщенні конференц-залу Львівської Духовної Семінарії (2 поверх).

Аукціонні торги будуть проводитись у 2 етапи.
1 етап : аукціонні торги в електронній формі
2 етап : аукціонні торги з голосу

Прийом заявок на участь в аукціонних торгах та документів, що додаються до заявки, проводитиметься за адресою: 79011, м.Львів, Стрийський парк, буд.14 (приміщення Львівської торгово-промислової палати, кімната №7) та триватиме до 16 години 01 вересня 2017 року.

Ознайомитись з бюлетенем аукціонних торгів можна на сайті біржі https://tsbgalcontract.org.ua/
Запрошуємо усіх учасників ринку – вітчизняні деревообробні підприємства прийняти участь в аукціонних торгах.

Відділ лісових ресурсів, машин
та технологій Львівського ОУЛМГ

 

Громадське обговорення проекту Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового та мисливського господарства

Державне агентство лісових ресурсів України виносить на громадське обговорення проект Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового та мисливського господарства України на період до 2022 року.

Проект розроблений фахівцями лісової галузі, науковцями, експертами, із залученням представників Громадської ради на основі проекту Голови Державного агентства лісових ресурсів Христини Юшкевич (завантажити).

Проект Стратегії містить загальні положення, охарактеризовує сучасний стан лісового та мисливського господарства, визначає ключові проблеми, мету, стратегічні цілі та принципи реформування, пріоритетні напрями досягнення цілей, інструменти реалізації, фінансове забезпечення, очікувані результати, моніторинг та оцінку ефективності впровадження.

Реалізація положень Стратегії сприятиме забезпеченню сталого розвитку й управлінню лісовим та мисливським господарством у лісах усіх форм власності, покращенню системи управління лісовим господарством, вдосконалення структури лісогосподарських підприємств, створення дієвої системи контролю за веденням лісового господарства, забезпечення соціального захисту лісової охорони при виконанні службових обов’язків, збільшенню площі лісів держави, збереженню біорізноманіття та невиснажливого лісокористування, задоволенню потреб суспільства в лісових ресурсах, створенню більш сприятливих умов для розвитку підприємництва, створенню нових робочих місць, зменшенню загрози деградації земель, зростанню частки продукції лісового господарства у валовий внутрішній продукт, забезпеченню зайнятості та соціальної захищеності працівників лісового сектору; зростанню інвестицій у лісову галузь, а також гармонізації норм ведення лісового господарства України до відповідних критеріїв Європейського Союзу.

Пропозиції та зауваження просимо надсилати на адресу: 01601, м. Київ, вул. Ш. Руставелі, 9-a (Державне агентство лісових ресурсів України) або на електронну пошту: lis_reforma@ukr.net

Проект Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового та мисливського господарства України на період до 2022 року

Проект Розпорядження КМУ

Пояснювальна записка

dklg.kmu.gov.ua

 

Дотримуйтесь правил відпочинку в лісі!

Непогашене багаття, тліючий недопалок, ігри із сірниками, розкидане сміття – це далеко не повний список основних причин виникнення лісових пожеж. У 99 відсотках випадків виною тому є людина.

Йдучи до лісу, необхідно пам’ятати всього декілька правил і тоді відпочинок буде не просто приємним, але й не матиме жахливих наслідків:

- Не підпалюйте суху траву на полях та галявинах у лісі.

- Не кидайте непогашені сірники або недопалки.

- Не заїжджайте безпосередньо в ліс механічними транспортними засобами, іскри від них можуть викликати пожежу.

- Не залишайте на сонці пляшки, залишки скла та сміття, що легко загоряються і можуть спричинити пожежу.

- Не влаштовуйте поблизу лісу різноманітні вогняні шоу.

- Утримуйтесь від розведення вогнища у лісі. Якщо це вкрай необхідно, то розпалюйте багаття, за можливості, на місці попереднього, місце розпалювання вогню очищайте від сухої трави, листя, гілля та іншого лісового сміття, обкладіть це місце камінням або обсипте землею (піском).

- Не залишайте вогнище без нагляду.

- Коли залишаєте місце відпочинку, обов’язково залийте вогнище водою або засипте піском, переконайтесь, що вогонь повністю погашено.

- Не смітіть у лісі! Після відпочинку використані пластикові пакети та пляшки, консервні банки, папір, а також скляний посуд заберіть із собою і викиньте на смітник.

- Не розбивайте скляні пляшки!

- Не везіть в ліс сміття.

- Не ламайте гілки дерев та кущів.

- Не вирізайте на деревах надписи, адже це може призвести до всихання дерева, заселення його паразитами.

- Не зривайте лісових квітів.

- Не ловіть метеликів. Вони прикрашають природу і опилюють рослини. Пам'ятайте: метелика згубити легко: досить потримати його в руці - і з його крилець опадуть луски, він не зможе більше літати.

- Не руйнуйте мурашників – вони лісові «санітари».

- Не чіпайте плазунів, які здаються вам небезпечними, бридкими або непотрібними. Вони – невід’ємна , важлива частина лісового середовища.

- Не чіпайте змій. Вони можуть становити загрозу для вашого життя. Краще обійдіть їх стороною.

- Не ловіть диких тварин і не забирайте їх додому.

- Не руйнуйте пташиних гнізд.

- Не беріть у руки пташині яйця, пташенят, звірят: людський запах відлякує дорослих диких тварин, позбавляє малят батьківської опіки, вони стають легкою здобиччю для хижаків.

Прес служба Львівського ОУЛМГ 

 

Капітальні інвестиції — життєва необхідність для лісогосподарських підприємств

Кабінет Міністрів України постановою від 23 березня 2016 р. № 228 затвердив базовий норматив відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності. Зараз цей норматив для держлісгоспів складає 75% від чистого прибутку.

Для прикладу цифри свідчать про таке:

За перше півріччя 2017 року всіма госпрозрахунковими підприємствами що входять до складу львівського ОУЛМГ отримано прибутку в сумі 11,2 млн.грн. При цьому сума нарахованих до сплати дивідендів склала 6,2 млн. грн., а податок на прибуток 2,9 млн грн., тобто в розпорядженні підприємств залишається 2,1млн. грн. 

Якщо до цієї суми умовно доплюсувати суму нарахованої за півріччя амортизації в розмірі 15,6 млн грн., то виходить що на капітальні інвестиції можна витратити тільки 17.7 млн. грн.

На перший погляд сума ніби не мала, але враховуючи посилену зацікавленість громадськості до питань природозберігаючих технологій, вимог до скорочення експорту та нарощення переробки деревини на внутрішньому ринку, підприємства змушені озброюватися новою технікою та новими технологіями, пов’язаними із заготівлею та переробкою деревини, а також новітніми засобами садіння лісу та догляду за саджанцями на весь період їх дозрівання. Така техніка та технології постійно пропонуються на спеціалізованих міжнародних виставках.

Не варто скидати з рахунку обов’язок лісогосподарських підприємств стосовно питань будівництва лісових доріг та догляд за вже побудованими.

В результаті капітальні видатки (інвестиції в основні засоби) підприємств Львівського ОУЛМГ за 1-ше півріччя 2017 склали 27,9 млн. грн. 

Найбільші суми в оновлення основних засобів вклали:

ДП "Буський л-п"— 4,4 млн. грн;

ДП "Дрогобицький л-п"— 4,5 млн. грн;

ДП "Жовківський л-п" — 3,3 млн. грн.

Звичайно, такі витрати не просто перекривати, але незважаючи на фінансові труднощі, всі підприємства управління своєчасно виплачують заробітну плату та розраховуються з бюджетом і соцстрахом за податками та ЄСВ.

Відділ бухгалтерського
обліку та звітності 
Львівського ОУЛМГ

 

Шановні громадяни!

 

З наближенням вихідних днів Львівське обласне управління звертається до Вас бути обережними з вогнем у межах будь-якої природної території, не розводити багаття у недозволеному місці, не дозволяти дітям гратися з вогнем. Не випадково на в’їздах до лісу присутні шлагбауми, аншлаги, що закликають громадян берегти ліс від вогню та від засмічення побутовими відходами.

З початку 2017 року рейдовими бригадами лісогосподарських підприємств управління складено 69 протоколів на порушників вимог пожежної безпеки в лісах.

Якщо ж пожежа розгорілася, і ви не можете загасити її самотужки – якнайшвидше зателефонуйте до служби порятунку за телефоном „101” чи повідомте лісову охорону (тел.297-61-21) або органи місцевого самоврядування.


Пам’ятайте! Тільки спільними зусиллями збережемо ліс від вогню.


Відділ охорони, захисту лісу та

мисливського господарства Львівського ОУЛМГ

 

Громадське обговорення проекту Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового та мисливського господарства

Державне агентство лісових ресурсів України виносить на громадське обговорення проект Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового та мисливського господарства України на період до 2022 року.

Проект розроблений фахівцями лісової галузі, науковцями, експертами, із залученням представників Громадської ради на основі проекту Голови Державного агентства лісових ресурсів Христини Юшкевич (завантажити).

Проект Стратегії містить загальні положення, охарактеризовує сучасний стан лісового та мисливського господарства, визначає ключові проблеми, мету, стратегічні цілі та принципи реформування, пріоритетні напрями досягнення цілей, інструменти реалізації, фінансове забезпечення, очікувані результати, моніторинг та оцінку ефективності впровадження.

Реалізація положень Стратегії сприятиме забезпеченню сталого розвитку й управлінню лісовим та мисливським господарством у лісах усіх форм власності, покращенню системи управління лісовим господарством, вдосконалення структури лісогосподарських підприємств, створення дієвої системи контролю за веденням лісового господарства, забезпечення соціального захисту лісової охорони при виконанні службових обов’язків, збільшенню площі лісів держави, збереженню біорізноманіття та невиснажливого лісокористування, задоволенню потреб суспільства в лісових ресурсах, створенню більш сприятливих умов для розвитку підприємництва, створенню нових робочих місць, зменшенню загрози деградації земель, зростанню частки продукції лісового господарства у валовий внутрішній продукт, забезпеченню зайнятості та соціальної захищеності працівників лісового сектору; зростанню інвестицій у лісову галузь, а також гармонізації норм ведення лісового господарства України до відповідних критеріїв Європейського Союзу.

Пропозиції та зауваження просимо надсилати на адресу: 01601, м. Київ, вул. Ш. Руставелі, 9-a (Державне агентство лісових ресурсів України) або на електронну пошту: lis_reforma@ukr.net

Проект Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового та мисливського господарства України на період до 2022 року

Проект Розпорядження КМУ

Пояснювальна записка 

dklg.kmu.gov.ua

 

Лісові господарства області прозвітували за І-ше півріччя 2017 року (відео)

04 липня  лісгоспи області підвели підсумки  господарсько-фінансової діяльності за І півріччя 2017 року і обговорили стан роботи та завдання щодо підвищення ефективності охорони лісів від незаконних рубок. Окрім цього, розглянуто питання створення нових лісових насаджень, інвестицій в лісове господарство і переробку деревини, охорони лісів від пожеж та шкідників.

 Детальніше дивіться у відеосюжеті на 12.20 хв. у Новинах на каналі ТРК Львів.

Відео для перегляду за посиланням: 

www.youtube.com/watch

 

Посилення охорони лісів і розвиток лісогосподарського виробництва – лісгоспи області підвели підсумки

Cьогодні, 04 серпня 2017 року у конференц-залі Національного лісотехнічного університету України відбулось розширене засідання колегії Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства під керівництвом начальника Львівського ОУЛМГ Анатолія Дейнеки.

У засіданні взяли участь: перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Замлинський Р.Т., перший заступник голови Львівської обласної ради Білоус А.В., заступник начальника Державної екологічної інспекції у Львівській області Стрищак В.І., голова Громадської ради при Львівському ОУЛМГ Миклуш С.І., секретар Громадської ради при Львівському ОУЛМГ Білас С.Я., представники правоохоронних органів, директори підпорядкованих підприємств, головні лісничі, лісничі та представники засобів масової інформації.

Учасниками колегії було розглянуто підсумки господарсько-фінансової діяльності лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ за І півріччя 2017 року і стан роботи та завдання щодо підвищення ефективності охорони лісів від незаконних рубок.

Перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський у своєму виступі акцентував увагу на наступних питаннях: 

- забезпечення виконання планових показників з лісогосподарської діяльності;

- спостерігається тенденція щодо зменшення обсягу незаконних рубок на 45% у порівнянні аналогічним періодом минулого року;

- покращенні роботи лісогосподарських підприємств з органами місцевого самоврядування у питанні ведення роз’яснювальної роботи;

- інформування громад про плани проведення лісогосподарських заходів і надходження плати за спеціальне використання лісових ресурсів до місцевих бюджетів; 

- запровадження спільних заходів із збереження та примноження лісових ресурсів шляхом створення нових лісів, а також їх охорони від незаконних рубок; 

- оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки лісогосподарського призначення.

Перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус звернувся до керівників лісогосподарських підприємств про надання пропозицій Львівській обласній раді щодо можливого фінансування заходів з ведення лісового господарства, в тому числі з охорони лісів. Поінформував, що вперше у цьому році Львівською обласною радою були виділені кошти на лісовідновлення 2,5млн.грн. і повідомив, що така практика буде продовжуватись і очікується, що в наступному році будуть виділені більші кошти. 

Виступаючі директори, лісничі акцентували увагу на причинах незаконних рубок і заходах із покращення охорони лісів від незаконних рубок.

 

На завершенні засідання колегії Анатолій Дейнека наголосив, що для вирішення проблем незаконних рубок необхідно реалізувати спільні заходи державної лісової охорони та правоохоронних органів, взаємодію з органами державної влади, місцевого самоврядування та громадськістю, підвищити відповідальність працівників лісової охорони щодо виконання посадових обов’язків. Ефективна робота лісогосподарських підприємств забезпечить стабільність галузі у майбутньому. 

З питань, які розглядалися на розширеному засіданні колегії Львівського ОУЛМГ, ухвалено відповідні постанови.


Прес-служба Львівського ОУЛМГ

 

 

Питання розвитку та реформування лісового і мисливського господарства обговорено на виїзній нараді Держлісагентства

Під час виїзної наради Державного агентства лісових ресурсів у м. Сарни (Рівненська область) обговорено проект Стратегії розвитку та інституційного реформування лісового і мисливського господарства України, розробленого робочою групою при Держлісагентстві. 

Участь у нараді взяли начальних обласних управлінь лісового та мисливського господарства, представники лісозахисних підприємств, науковці.

При обговоренні були порушені питання необхідності запровадження національної лісової політики, зміни системи оподаткування, приведення у відповідність положення про державну лісову охорону та принципи реформування інституційної системи лісового господарства.

Загалом, представлений проект Стратегії містить загальні положення, охарактеризовує сучасний стан лісового та мисливського господарства, визначає ключові проблеми, мету, стратегічні цілі та принципи реформування, пріоритетні напрями досягнення цілей, інструменти реалізації, фінансове забезпечення, очікувані результати, моніторинг та оцінку ефективності впровадження.

Проект Стратегії розроблений фахівцями лісової галузі, науковцями, експертами, із залученням представників Громадської ради на основі проекту Голови Державного агентства лісових ресурсів Христини Юшкевич.

Як було зазначено на нараді, метою інституціональної реформи лісової галузі є вдосконалення системи державного управління лісами. Зокрема, розділення функцій державного контролю від функцій господарювання, об’єднання державних лісогосподарських підприємств за регіональним принципом, оптимізація функцій територіальних органів управління.

«Ще одне питання – це здійснення функцій державної лісової охорони, яка має бути відокремлена від діяльності лісгоспів. Має бути певна окрема лісомисливська служба, яка займатиметься цим питанням. Це наше стратегічне бачення», - зазначив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар. 

Наразі проект Стратегії доопрацьовується в експертному середовищі для винесення його на громадське обговорення.

Державне агентство лісових ресурсів України

 

Держлісагентство: аукціони з продажу деревини відбуватимуться в електронній формі

Прийнято стратегічне рішення про перехід проведення аукціонів з продажу деревини в електронний формат. Про це повідомив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар під час наради за підсумками роботи лісової галузі у І півріччі 2017 року, яка відбулася в ДП «Сарненський лісгосп» (Рівненська область).

При цьому, Володимир Бондар зазначив, що є відкрите питання щодо запровадження електронних торгів у деяких західних областях України, однак воно на стадії вирішення. 

«Можна по-різному ставитися до електронних торгів з продажу деревини. Існують як позитивні, так і негативні відгуки. Однак, ми маємо рухатися у напрямку розвитку та осучаснення процесу продажу деревини на аукціонах. Електронний формат робить цей процес прозорим, відкритим, зменшує різного виду корупційні ризики та можливі домовленості», - підкреслив заступник Голови Держлісагентства. 

Зазначимо, що з метою забезпечення виробничих потреб деревообробної галузі держави в деревній сировині аукціони з продажу необробленої деревини заготівлі у IV кварталі 2017 року відбудуться в електронному форматі. Листом Держлісагентства до обласних управлінь лісового та мисливського господарства доведений відповідний графік. Також доручено забезпечити своєчасне формування лотів, подачу оголошень про час та місце проведення аукціонів та реалізацію інших підготовчих завдань.

Державне агентство лісових ресурсів України
 

До відома учасників ринку

Згідно графіку Державного агентства лісових ресурсів України загальні аукціонні торги необробленою деревиною заготівлі четвертого кварталу 2017 року державних лісогосподарських підприємств у Львівській області відбудуться 04 вересня 2017 року. 

Торги проводитиме Товарна Біржа «Товарно Сировинна Біржа «Галконтракт».

Запрошуємо усіх учасників ринку – вітчизняні деревообробні підприємства прийняти участь в аукціонних торгах.

Слідкуйте за нашими повідомленнями.

Відділ лісових ресурсів, машин
та технологій Львівського ОУЛМГ
 

Збережімо ліс від пожеж!

Синоптики прогнозують найспекотніший тиждень з початку літа.

За даними Укргідрометцентру у вівторок, 1 серпня, в Україні опадів не передбачається. Вітер змінних напрямків, 3-8 м/с.

Температура вночі 15-20°, у Карпатах вночі 11-15°, вдень 25-30°.

У вівторок, 2 серпня, також без опадів. Вітер південний, південно-західний, 3-8 м/с. Температура вночі 17-22°, вдень: 29-34°, на півдні місцями 35-37°.

Згідно з попереднім прогнозом Укргідрометцентру, спекотна погода збережеться до п'ятниці.

Значне потепління і відсутність опадів сприятиме підвищенню пожежної небезпеки в лісах, тому шановні громадяни,  Львівське обласне управління звертається до Вас бути обережними з вогнем у межах будь-якої природної території, не розводити багаття у недозволеному місці, не дозволяти дітям гратися з вогнем. Не випадково на в’їздах до лісу присутні шлагбауми, аншлаги, що закликають громадян берегти ліс від вогню та від засмічення побутовими відходами.

З початку 2017 року рейдовими бригадами лісогосподарських підприємств управління складено 62 протоколи на порушників вимог пожежної безпеки в лісах.

Якщо ж пожежа розгорілася, і ви не можете загасити її самотужки – якнайшвидше зателефонуйте до служби порятунку за телефоном „101” чи повідомте лісову охорону (тел.297-61-21) або органи місцевого самоврядування.

Пам’ятайте! Тільки спільними зусиллями збережемо ліс від вогню.

Відділ охорони, захисту лісу та
мисливського господарства Львівського ОУЛМГ