Лютий 2015

Квіти надії

Неохоче відступає зима. Ще лежить сніг. Ось-ось з'являться перші ніжні дзвоникоподібні білосніжні квіти. То підсніжник звичайний, або білосніжний (Galanthus nivalis). Масове цвітіння підсніжників захопливе видовище. Здається, грунт у весняному лісі покритий тонкою мереживною білою скатертиною.

Одна з легенд розповідає, що тоді, коли перші люди були вигнані з раю, падав сніг і Єва дуже змерзла. Щоб її зігріти і дати надію на кращі часи, кілька ажурних сніжинок перетворились на підсніжники – провісники тепла, символ сподівань на краще майбуття. Так вони і залишилися в народі символом надії.

Ці перші квіти – весняні усмішки рідної землі – користуються великим попитом, їх безжалісно виривають. На жаль, територія поширення цієї прекрасної рослини з кожним роком катастрофічно зменшується. Підсніжник є зникаючим видом флори України. Але практично скрізь, де ростуть ці ніжні білувато-зелені квіти, їх підстерігають «мисливці», які рвуть рідкісні чудеса природи і несуть на ринки. Там їх найчастіше охоче розкуповують любителі весняної романтики, а ті букети, яких ніхто не купить - вони просто зів'януть і їх спокійно викинуть на смітник. Куплені підсніжники красивим жестом вручать «винуватицям торжества», які з радістю приймають цю красу – і коло винищення замикається. Щоб посприяти збереженню рідкісних первоцвітів, радимо при виявленні факту торгівлі підсніжниками звертатись до служителів закону, обов’язок яких – стягувати штраф з браконьєрів і відбити в них бажання заробити на тому, що повинно належати майбутнім поколінням Землі.

Окрім питання про збереження біорізноманіття варто згадати і медичну цінність червонокнижних підсніжників – в них міститься речовина у вигляді гіркого білого порошку, що входить до переліку життєво необхідних лікарських препаратів для людей, які страждають порушенням мозкового кругообігу, прогресивною м’язовою дистрофією, руховими і чутливими порушеннями.

Рідкісні рослини нашого краю мають велике пізнавальне й естетичне значення. Жодний закон не в змозі вберегти та захистити природу без нас, без нашого усвідомлення її цінності. І найсуворіші засоби впливу на порушників природоохоронного законодавства не врятують її від руйнування та знищення. Лише національна свідомість і внутрішня культура кожного з нас можуть сприяти цьому. Тож не будьмо байдужими, бережімо природу рідного  краю!

 

Інженер л/к

Яцик Мар'яна

 

Відбулось засідання лісокультурної Ради Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства

З метою уникнення помилок та невідповідностей при плануванні та створенні лісових насаджень 18 лютого 2015 року в приміщенні Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства проведено засідання «Лісокультурної Ради Львівського ОУЛМГ».

До складу Лісокультурної ради входять науковці національного лісотехнічного університету України проф. Гузь М.М. та проф. Дебринюк Ю.М., а також головні лісничі державних лісогосподарських підприємств, інженери лісових культур та працівники відділу лісового господарства управління. Головою Лісокультурної ради є заступник начальника управління – Ярослав Павлович Целень.

Проекти лісових культур та природного поновлення складаються з метою якісного та своєчасного відновлення лісових насаджень. В проектах визначаються методи відтворення лісів, їх якісний склад, спосіб обробітку грунту та посадки саджанців, їх кількість та походження, способи та кратність доглядів, а також інші параметри що впливають на ріст лісових культур та природного поновлення.

На засіданні Лісокультурної ради розглянуто всі проекти лісових культур та природного поновлення складені державними лісогосподарськими підприємствами на 2015 рік. Широке їх обговорення дозволяє звести до мінімуму неефективне лісовирощування та лісорозведення. Розгляд проектів за участі науковців підкреслює надзвичайно важливий зв'язок науки і виробництва в питаннях відновлення лісів та дозволяє лісівникам пересвідчитись у правильності своєї роботи. Зауваження та пропозиції науковців завжди знаходять своє втілення на практиці. 

За підсумками лісокультурної Ради, з виправленнями та уточненнями, затверджено проекти створення лісових культур на площі 1330га та проекти природного відновлення лісів на площі 1590га. 

Всього на 2015 рік планується провести лісовідновлення на площі 2920га, з них 1330га садіння лісових культур та 1590га природне відновлення, що становить 55% від загального обсягу.

Прес-служба Львівського ОУЛМГ

 

У нижньому Турові вилучили 30 кубометрів лісу

У час проведення рейду працівники лісової охорони ДП «Боринське лісове господарство», отримали повідомлення, що поблизу лісопильного об’єкта в с.Нижній Турів знаходиться велика кількість лісопродукції.

Окрім працівників лісової охорони, на вказане місце виїхали представники прокуратури, громадської організації «Майдан Турківщини», Турківського районного представництва «Районний антикорупційний нагляд». Встановлено, що вся лісопродукція (23 м куб. кругляка, 7 м куб. уже розпиляного на пиломатеріали) – не клеймована й не маркована, а відтак мала всі ознаки незаконно зрубаної. Там, же на місці, було складено відповідні акти, які скеровано для подальшої перевірки у правоохоронні органи, а лісо продукцію вилучено. До речі, подібні випадки, як кажуть лісівники, трапляються сьогодні у районі не так уже й часто, як це було десять років тому. Хоча, як бачимо, спокуса є, як і є ті, що за безцінь скуповують крадений ліс.

Василь Васильків

Районна газета «Бойківщина»

Випуск № 6 від 07.02.2015 року, с.2