Квітень 2018

Лісівники Львівщини підбили підсумки роботи за І квартал 2018 року

27 квітня відбулося засідання колегії Львівського обласного управліня лісового та мисливського господарства. З інформацією про підсумки господарсько-фінансової діяльності лісогосподарських підприємств за перший квартал 2018 року виступили заступники начальника управління та начальники відділів за напрямками діяльності.

Підприємства Львівського ОУЛМГ у першому кварталі поточного року забезпечили виконання запланованих лісівничих, лісозахисних, лісоохоронних та лісовідновних заходів. 

Рубки формування та оздоровлення лісів проведено на площі 4,8 тис.га., в ході яких заготовлено 109,9 тис. кбм ліквідної деревини, в тому числі рубки догляду в молодняках проведені на площі 453 га.

За 1 квартал 2018 року в лісах Львівського ОУЛМГ зареєстровано 129 випадків незаконної рубки лісу загальною кубомасою 462 кбм деревини, що на 47 кбм менше ніж за аналогічний період минулого року.

За період з початку року підприємствами управління від всіх видів рубок заготовлено 243,6 тис. кбм. деревини, в тому числі на рубках головного користування – 135,3 тис. кбм.

В круглому вигляді було реалізовано 179,6 тис.кбм. деревини.

На власних виробничих потужностях перероблено 48,0 тис.кбм. деревини.

Випущено продукції переробки на суму 75,0 млн.грн.

Обсяг реалізації продукції склав 282,5 млн.грн., або 135,6% до відповідного періоду минулого року.

Рівень середньомісячної заробітної плати по підприємствах управління досяг 9405 гривень, або 131,7% до рівня минулого року (ріст – 2263 грн). 

Заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах управління – відсутня. 

Підприємствами управління сплачено до зведеного бюджету 67,7 млн. грн. податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 18,3 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року. 

З них до Державного бюджету сплачено 48,5 млн. грн., до місцевого бюджету — 19,2 млн. грн.

Крім податків підприємствами управління за 1 квартал поточного року сплачено Єдиного соціального внеску в сумі 17,9 млн. грн. 

Разом сплачено платежів до зведеного бюджету та Єдиного соціального внеску в сумі 85,6 млн. грн.

Відділ економіки і фінансів

Львівського ОУЛМГ

  

Шановні громадяни!

З наближенням вихідних та святкових днів, Львівське обласне управління звертається до Вас бути обережними з вогнем у межах будь-якої природної території, не розводити багаття у недозволеному місці, не дозволяти дітям гратися з вогнем. Не випадково на в’їздах до лісу присутні шлагбауми, аншлаги, що закликають громадян берегти ліс від вогню та від засмічення побутовими відходами.

Якщо ж пожежа розгорілася, і ви не можете загасити її самотужки – якнайшвидше зателефонуйте до служби порятунку за телефоном „101” чи повідомте лісову охорону (297-61-21) або органи місцевого самоврядування.

Пам’ятайте! Тільки спільними зусиллями збережемо ліс від вогню.


Відділ охорони, захисту лісу

та мисливського господарства

Львівського ОУЛМГ
 

Захищене і здорове покоління

У 2018 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією МОП відзначається під девізом «Захищене і здорове покоління». Одним з показників позитивної тенденції розвитку суспільства є стан здоров’я населення, зокрема молоді. Збереження здоров’я молодого покоління позитивно впливатиме на розвиток економіки країни.

З метою вирішення питань безпеки праці у ДП «Боринський лісгосп» з 02 квітня по 30 квітня проходить Місячник охорони праці. У зазначений період визначалися та  впроваджувалися додаткові заходи щодо запобігання нещасним випадкам на виробництві.

На підприємстві було створено організаційний комітет з залученням голови профспілкового комітету по підготовці і проведенню Місячника охорони праці. Проведено перевірку всіх структурних підрозділів. Вжито заходів по усуненню  виявлених під час перевірки недоліків в роботі щодо створення працівникам безпечних і здорових умов праці. На зборах колективу було підведено підсумки. А також було наголошено й надалі дотримуватись таких основних напрямків з охорони праці як:

  • утримання виробничих будівель та споруд згідно нормативно правових актів з охорони праці та протипожежних правил;
  • утримання виробничого обладнання відповідно до вимог стандартів безпеки;
  • створення на робочих місцях безпечних та гігієнічних умов праці відповідно до вимог державних санітарно – гігієнічних правил та стандартів безпеки;
  • виконання вимог нормативних актів з охорони праці при прийомі працівників на роботу;
  • повне забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та засобами індивідуального захисту;
  • проведення працівникам періодичних медичних оглядів відповідно до вимог чинних нормативних актів Міністерства охорони здоров’я України.

По підсумках проведено преміювання за кращі показники роботи з безпеки праці в розмірі 10000грн. 

Інженер ОП ДП "Боринське ЛГ"

Турянська Л.А.

 

Весняна лісокультурна кампанія ДП «Боринське ЛГ»

Цьогорічна весняна лісокультурна кампанія для лісівників тривала не довго, адже цьому сприяли хороші погодні умови.

У 2018 році планується створення лісових культур на площі 25 га (6,7 га – створення лісових культур весною, а 18,3 га восени). Фактично станом на 25.04.2018 р. підприємством посаджено 6,7 га лісових культур. Під природне заліснення залишено 46,6 га лісових площ. Доповнення 1-3–річних культур проведено на площі 2 га.

У лісорозсаднику посіяно 0,1 га лісових порід (ялиця біла, бук лісовий, модрина європейська, сосна звичайна та Палласа та інші). Роботи по закладці шкілок декоративних рослин тривають.

Прес-служба підприємства

 

 

 

 

  

Встановлення феромонних пасток

16 квітня спільно з головним спеціалістом відділу карантину рослин Управління фітобезпеки у ГУ Держспоживслужби у Львівській області Марич В.В. було встановлення 5 феромонних пасток на виявлення вусачів роду Monochamus.

Прес-служба

підприємства

  

Щодо рішення Окружного адміністративного суду м. Києва про визнання незаконним та нечинним наказу Державного комітету лісового господарства України від 19.02.2007 № 42

Державне агентство лісових ресурсів України повідомляє, що відповідно до рішення Окружного адміністративного суду м. Києва наказ Державного комітету лісового господарства України від 19.02.2007 № 42 «Щодо вдосконалення механізмів продажу необробленої деревини»визнано незаконним та нечинним (із зазначеним рішенням суду можна ознайомитись за посиланнямhttp://www.reyestr.court.gov.ua/Review/72683573).

Науково-правовий висновок Науково-дослідного інституту правового забезпечення інноваційного розвитку Національної академії правових наук України щодо відповідності наказу Державного комітету лісового господарства України від 19.02.2007 № 42 «Щодо вдосконалення механізмів продажу необробленої деревини» законодавству України додається

dklg.kmu.gov.ua

 

Зустріч з громадянами

11 квітня 2018 року в приміщенні Нижньотурівської сільської ради провідним інженером о/з лісу Ковальчин В.В. було проведено зустріч з жителями сіл Верхній Турів та Нижній Турів на тему: «Охорона лісу від самовільних порубок лісу, від браконьєрства та охорона лісу від пожеж». До відома громадян було доведено про відповідальність за незаконну порубку, підпал трави та браконьєрство та штрафи, які накладаються згідно чинного законодавства. На інформаційному стенді було розміщено плакати на протипожежну тематику. 

Провідний інженер о/з лісу

Ковальчин В.В.

 

Ліс очима дітей

12 квітня в приміщенні Боринського НВК ДП «Боринське лісове господарство» спільно з відділом освіти Турківської РДА при підтримці керівництва Регіонального ландшафтного парку «Надсянський» провели конкурс на кращий дитячий малюнок на тему «Людина та Ліс» в рамках Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». Метою конкурсу було виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, збагачення зацікавленості у збереженні лісових насаджень, дотримання правил поведінки в лісі, поширення знань про ліс.

В конкурсі прийняли участь учні таких шкіл: Боринського, Верхньояблунського, Нижньояблунського, Комарницького, Нижньовисоцького НВК. Всього в конкурсі взяли участь 9 учнів.

Переможцями стали:
- перше місце – учениця 4 класу Верхньояблунського НВК Костів Ангеліна,
- друге місце – ученениця 4 класу Боринського НВК Сеньків Наталія,
- третє місце – учениця 1 класу Нижньояблунського НВК Данило Вікторія та учень 1 класу Нижньовисоцького НВК Іршак Микола
Переможців нагороджено грошовими преміями в розмірі 500, 400 та 200 грн.

 Прес-служба підприємства

 

 

 

ДОДАТКОВІ АУКЦІОННІ ТОРГИ З ПРОДАЖУ НЕОБРОБЛЕНОЇ ДЕРЕВИНИ ЗАГОТІВЛІ 2 КВАРТАЛУ 2018 РОКУ ДЕРЖАВНИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ ЛЬВІВСЬКОГО ОУЛМГ

ШАНОВНІ ПАРТНЕРИ, УЧАСНИКИ АУКЦІОННИХ ТОРГІВ З ПРОДАЖУ НЕОБРОБЛЕНОЇ ДЕРЕВИНИ!

ТОВАРНА БІРЖА «ТОВАРНО-СИРОВИНА БІРЖА «ГАЛКОНТРАКТ» ПОВІДОМЛЯЄ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ДОДАТКОВИХ АУКЦІОННИХ ТОРГІВ З ПРОДАЖУ НЕОБРОБЛЕНОЇ ДЕРЕВИНИ ЗАГОТІВЛІ 2 КВАРТАЛУ 2018 РОКУ ДЕРЖАВНИМИ ЛІСОГОСПОДАРСЬКИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ (ПОСТІЙНИМИ ЛІСОКОРИСТУВАЧАМИ) ЛЬВІВСЬКОГО ОУЛМГ.

ДАТА ПРОВЕДЕННЯ ТОРГІВ 27.04.2018.

МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ РЕЄСТРАЦІЇ ТА АУКЦІОННИХ ТОРГІВ: М.ЛЬВІВ, СТРИЙСЬКИЙ ПАРК 14, В ПРИМІЩЕННІ КОНФЕРЕНЦ-ЗАЛУ ЛЬВІВСЬКОЇ ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВОЇ ПАЛАТИ.

Наголошуємо, що обов’язковою умовою участі в аукціоні з продажу необробленої деревини є наявність дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

УСЯ ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ПРОПОНОВАНОЇ ДЛЯ ПРОДАЖУ ЛІСОПРОДУКЦІЇ ЗНАХОДИТЬСЯ НА САЙТІ БІРЖІ.

ЗАПРОШУЄМО УСІХ УЧАСНИКІВ РИНКУ ДЕРЕВИНИ – ПЕРЕРОБНИКІВ ДЕРЕВИНИ ПРИЙМАТИ УЧАСТЬ В АУКЦІОННИХ ТОРГАХ.

СЛІДКУЙТЕ ЗА НАШИМИ ПОВІДОМЛЕННЯМИ.

Відділ лісових ресурсів, машин та 
технологій Львівського ОУЛМГ

 

У Парламенті зареєстровано законопроекти, які закладають основи для реформування лісової галузі, - Володимир Бондар

Днями за авторства народних депутатів України – членів Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин у Парламенті зареєстровано низку законопроектів, спрямованих на забезпечення фінансування лісового господарства, ефективного його ведення та посилення охорони лісів. Про це повідомив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар.

Зокрема, чотири законопроекти (реєстр. № 8246, 8238, 8239, 8240) розроблено та зареєстровано з метою створення Державного фонду розвитку лісового господарства.

Зазначений Фонд утворюватиметься у складі спеціального фонду Державного бюджету України. Джерелами формування Державного фонду розвитку лісового господарства є: 

- частина рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої від рубок головного користування; 

- добровільні внески юридичних та фізичних осіб; 

- інші надходження, визначені законом про Державний бюджет України.

Кошти Державного фонду розвитку лісового господарства спрямовуватимуться на фінансове забезпечення заходів з:

1) відтворення лісів, створення полезахисних лісових смуг та інших захисних насаджень, в тому числі в південно-східному регіоні України;

2) охорони (у тому числі від пожеж) і захисту лісів, придбання протипожежної техніки і обладнання;

3) поліпшення якісного складу лісів та збереження біорізноманіття в лісах;

4) лісовпорядкування (базове, безперервне) та інші проектно-вишукувальні роботи, ведення державного лісового кадастру, обліку та моніторингу лісів; 

5) створення лісових розсадників, придбання обладнання та вирощування в лісорозсадниках лісового і декоративного садивного матеріалу із закритою кореневою системою.

«Завдяки народним депутатам з аграрного комітету та іншим депутатам ми напрацювали та зареєстрували законопроекти, які допоможуть забезпечити фінансування галузі. Це вкрай необхідно для подальшого реформування», - повідомив Володимир Бондар.

Окрім того, метою проекту Закону № 8242 є врегулювання місця дії заборон, встановлених частиною четвертою статті 39 Закону України «Про тваринний світ», відновлення балансу між господарською діяльністю та природоохоронними заходами, зокрема, створення сприятливих умов для розмноження диких тварин.

Завданнями законопроекту є встановлення заборони проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою не тільки у конкретно визначений період часу (з 1 квітня до 15 червня), а й у визначених місцях розмноження диких тварин згідно з частиною першою статті 39 Закону України «Про тваринний світ».

Ще одним законопроектом № 8241 пропонується внести зміни до законодавства щодо забезпечення ефективного ведення лісового господарства та посилення охорони лісів.

Зокрема, передбачено розмежування функції державної лісової охорони від господарської діяльності, а також визначення основних функцій та повноважень лісової охорони власників лісів і постійних лісокористувачів.

Також законопроектом передбачається внесення змін до Лісового кодексу України, якими забезпечуватиметься здійснення національної інвентаризації лісів. Це, у свою чергу, дозволить забезпечити органи державної влади та суспільства в отриманні статистично обґрунтованої інформації про кількісні та якісні показники стану та динаміки лісів в державі, їх ресурсного потенціалу для потреб державного управління, стратегічного планування ведення лісового господарства, державного лісового кадастру, моніторингу довкілля, міжнародної звітності про ліси за допомогою вибіркової інвентаризації математико-статистичним методом.

«Прийняття цих законопроектів – це перші кроки до реформування галузі. На законодавчому рівні це забезпечить проведення національної лісової інвентаризації, започаткування розмежування функцій, створення дієвої системи охорони лісів від незаконних рубок. Прийняття змін до законодавства забезпечить збільшення лісистості України та екологічну стабільність нашої держави», - наголосив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар.

 Законопроекти:

#8246 

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=63810

 #8238 

 http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=63801

 #8239 

 http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=63802

 #8240 

 http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=63803

 #8242 

 http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=63805

 #8241 

 http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=63804

dklg.kmu.gov.ua

 

Підсумки роботи підприємств Львівського ОУЛМГ в частині сплати податків та обов’язкових платежів за 1 квартал 2018 року

Підприємствами Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства за три місяці 2018 року було сплачено до бюджетів усіх рівнів 85,9 млн. гривень податків, зборів (обов’язкових платежів), в тому числі єдиного соціального внеску. Слід зазначити, що це на 23,4 млн.грн. більше ніж за відповідний період минулого року. Зокрема до державного бюджету України було сплачено 48,3 млн. грн. Значну частину у частці платежів до держбюджету України, а саме 13,1 млн. грн., складає рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів.

За 1 квартал 2018 року підприємствами управління було сплачено 19,1 млн. грн. податків, зборів та інших обов’язкових платежів до місцевого бюджету.

Про підвищення рівня заробітної плати на підприємствах управління свідчить зростання розміру сплати прибуткового податку з громадян, який у порівнянні з відповідним періодом 2017 року зріс на 3,3 млн. грн. та склав 15,1 млн. грн. Важливою є і своєчасна та в повному обсязі сплата підприємствами Львівського обласного управління єдиного соціального внеску у розмірі 18,4 млн. грн. за 3 місяці поточного року, який у порівнянні з 1 кварталом 2017 року збільшився на 4,5 млн. грн., що забезпечує поповнення дохідної частини Пенсійного фонду України, і як наслідок сприяє виплаті пенсій громадянам України.

Важливо також зазначити, що за 3 місяці 2018 року підприємствами управління було сплачено військового збору 1,3 млн. грн., які сприятимуть зміцненню обороноздатності країни.

Відділ бухгалтерського обліку та звітності

Львівського ОУЛМГ

 

МІСЯЧНИК ОХОРОНИ ПРАЦІ

З огляду на тяжкість наслідків нещасних випадків і захворювань, пов’язаних з працею на виробництві та намагаючись привернути увагу світового співтовариства до створення належних умов праці для людини за принципом пріоритетності її життя та здоров’я, Міжнародна організація праці (МОП) щороку відзначає Всесвітній день охорони праці. Згідно з Указом Президента України від 18 серпня 2006 року № 685/2006 встановлено національний День охорони праці, який щороку відзначається 28 квітня, що збігається в часі із Всесвітнім днем охорони праці.

З 02квітня по 30 квітня 2018 року в ДП «Боринське лісове господарство» буде проходити Місячник охорони праці з нагоди Всесвітнього дня охорони праці, який відзначатиметься цього року під гаслом «Захищене та здорове покоління».

Затверджено оргкомітет з підготовки та проведення заходів з нагоди Всесвітнього дня охорони праці. Буде проведено перевірки у всіх структурних підрозділах щодо виконання намічених заходів. По результатах огляду-конкурсу будуть розглянуті матеріали щодо заохочення кращих працівників за належне відношення до охорони праці.

                                                                                           Провідний спеціаліст ОП

Турянська Л.А.

 

На колегії розглянуто ряд важливих питань діяльності підприємств Львівського ОУЛМГ

Сьогодні, 04 квітня відбулося засідання колегії Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, яке провів начальник управління Анатолій Дейнека. Участь в засіданні взяли члени колегії, директори державних лісогосподарських підприємств, а також запрошені директор державного спеціалізованого лісозахисного підприємства "Львівлісозахист" Ясіновський І.А., канд. екон. наук, доцент, завідувач кафедри менеджменту організацій і адміністрування Національного лісотехнічного університету України Головко А.А., канд. екон. наук, доцент, заступник директора Навчально-наукового інституту Екологічної економіки і менеджменту НЛТУ України Дудюк В.С.

Перший заступник начальника Львівського ОУЛМГ Ярослав Целень розповів про стан галузевої науки та перспективи впровадження наукових розробок у виробництво. Він повідомив, що у 2017 році підприємства галузі впроваджували у виробництво 33 наукові розробки, у 2018 році заплановано до впровадження 39 наукових розробок. На підприємствах галузевої дослідної мережі підтримуються понад 600 стаціонарних об’єктів, на яких протягом багатьох років виконуються понад 80 % наукових досліджень відповідно до Тематичного плану науково-дослідних робіт Держлісагентства. 

Що стосується підприємств Львівського ОУЛМГ, то на даний час в лісах області функціонує 9 науково-виробничих стаціонарів, закладених під науковим супроводом Національного лісотехнічного університету України, з метою вивчення процесів проведення рубок переформування на засадах, наближеного до природи лісівництва.

Зокрема, у 2018 році в рамках співпраці з НЛТУ України заплановано скерувати спеціалістів лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ на курси підвищення кваліфікації за навчальними програмами, розробленими лісотехнічним університетом за напрямками лісівництво та інформаційні системи в лісовому господарстві, сучасні методи проектування, будівництва та експлуатації лісових автомобільних доріг, лісової інженерії і ін. 

Запрошені науковці з Національного лісотехнічного університету України розповіли членам колегії про роботу університету з підготовки фахівців лісового господарства та про заплановані заходи університету щодо активізації профорієнтаційної роботи з шкільними лісництвами області. 

Наступним розглянуто питання щодо організації роботи із захисту лісів від шкідників і хвороб. Головний спеціаліст відділу охорони, захисту лісу та мисливського господарства Музика Р.П. повідомив, що кліматичні умови, останніх років, Львівської області є сприятливими для масового розмноження шкідників і хвороб лісу, площа яких на кінець 2017 року складає 29803га, з них площа осередків шкідників становить 4477га, або 71% більше до 2016 року. Це в свою чергу призводить до значного зниження продуктивності і якісного складу лісів. Така ситуація вимагає удосконалення роботи спеціалізованої лісозахисної служби та лісогосподарських підприємств і їх підрозділів, пошуку нових методів боротьби з шкідливими явищами.

Площа всихаючих ялинових насаджень в області на початок 2018 року склала 15532 га. За останні десять років лісогосподарськими підприємствами проведено заміну похідних ялинових деревостанів на корінні ялицево-букові на площі понад 5000 га.

Спостерігається зростання площ всихання соснових насаджень до 3070га у 2017 році, що на 78 % більше попереднього року.

Доповідач наголосив на необхідності вчасної розробки всихаючих деревостанів лісогосподарськими підприємствами Львівського ОУЛМГ.

Директор державного спеціалізованого лісозахисного підприємства "Львівлісозахист" Ясіновський І.А. рекомендував лісогосподарським підприємствам вчасно обстежувати та розробляти всихаючі соснові насадження, тим самим не допускати втрати якості деревини.

Також Музика Р.П. поінформував колегію щодо організації роботи рейдових бригад з охорони лісів від лісопорушень і охорони державного мисливського фонду. Він відмітив, що за 2017 рік рейдовими бригадами лісогосподарських підприємств проведено 1531 рейд, в результаті яких складено 475 протоколів на лісопорушників, сума штрафів становить 50,7 тис.грн., сума шкоди – 3107,9 тис.грн. 

Підсумовуючи виступ доповідача начальник Львівського ОУЛМГ Дейнека А.М. зазначив, що для ефективної роботи рейдових груп необхідно забезпечити їх транспортом та відповідними спецзасобами захисту.

Окрім того, на колегії розглянуто питання вдосконалення роботи системи електронного обліку деревини на підприємствах Львівського ОУЛМГ, планів заготівлі другорядних лісових матеріалів та продукції побічного користування на 2018 рік.

На завершення засідання голова колегії Дейнека А.М. наголосив на активізації охорони лісів від лісопорушень і повідомив, що обласною державною адміністрацією видане розпорядження «Про сприяння розвитку суб’єктів господарської діяльності деревообробної галузі Львівщини» та закликав керівників лісогосподарських підприємств активно долучитись до роботи комісій з обстеження лісопильних об’єктів в районах. 

Також голова колегії звернувся до керівників підприємств забезпечити якісне виконання лісовідновних робіт в короткі агротехнічні терміни.

У зв’язку з підвищенням рівня пожежної небезпеки в лісах наголошено провести відповідні наради з питання протипожежного захисту.

По всіх питаннях порядку денного колегія ухвалила відповідні рішення.


Прес-служба Львівського ОУЛМГ

 

Упорядкування території лісгоспу та смуг біля доріг

 Відповідно до розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації від 05 березня 2018 року №191/0/5-18 “Про проведення місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля” та в рамках Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», сьогодні, 4 квітня 2018 року,  колективом ДП «Боринське ЛГ» було проведено благоустрій території контори лісгоспу, прибрано 2 км смуг відводу дороги Боберка-Бориня, ліквідовано 1 несанкціоноване сміттєзвалище та упорядковано 1 джерело.

Прес-служба

підприємства

 

 

 

НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК «БОЙКІВЩИНА» – перспективи збереження ландшафтів західної частини Українських Карпат

Сьогодні нікого не треба переконувати в тому, що карпатські гори – це унікальна перлина не лише України, а і європейського континенту. Їх краса (на жаль,  за останній час дещо спотворена через недбайливе господарювання людини), манить численних туристів, тих, хто відчуває душевну насолоду,  перебуваючи в оточенні неповторної флори та фауни, хто відчуває потужний приплив сил та енергії, вдихаючи, як життєдайний бальзам, цілюще, настояне на запашних травах, повітря. Карпати – нерукотворне чудо, оспіване й возвеличене багатьма поетами, письменниками, композиторами. Людина, яка любить і вміє спілкуватися з природою, почувається тут справді щасливою. Саме тому, вкрай необхідно теперішньому та прийдешнім поколінням зробити все можливе для захисту і збереження Богом даної краси, показати, що людина творець, а не руйнівник.

Власне важливим, можливо, дещо й запізнілим, в цьому контексті, є створення національного природного парку «Бойківщина», який стане відчутним і дієвим фактором для порятунку тієї частини Карпат, що належить до Турківщини. Сьогоднішня наша розмова про ідею та початок , перспективи та проблеми реалізації природоохоронного проекту, що вселяє надію, з директором ДП «Боринське лісове господарство» , секретарем постійно діючої  депутатської комісії з питань комунального майна та приватизації  Львівської обласної ради Михайлом Ільницьким.

- Михайле Михайловичу, коли і у зв’язку з чим виникла ідея створити на теренах Турківщини національний парк з такою автентичною назвою?

- Загалом, створення заповідних територій – добра справа. Це збереження біорозмаїття, фауни і флори, зокрема тої, що може бути знищена людиною чи свійськими тваринами. Унікальну рослинність, для прикладу, іноді витоптують корови під час випасання. Та й люди, хтось несвідомо, через незнання, а буває, й цілком усвідомлено, знищують червонокнижні види, які за кордоном оберігають як національне надбання. А парк передбачає деякі обмеження доступу до заповідних площ. До речі, в нашому районі уже декілька років існує регіональний ландшафтний парк «Надсянський», який є частиною першого у світі тристороннього біосферного резервату «Східні Карпати» і дає досить непогані результати в плані збереження довкілля. А вісім років тому визріла ідея створити на наших теренах національний парк «Бойківщина». У 2013 році тодішній голова Турківської РДА Михайло Кінь сформував спеціальну робочу групу для створення парку. До роботи було залучено науковців-екологів, які дали свої обґрунтовані висновки. Вони рекомендували, щоб до новоствореного парку увійшли заповідні території, які функціонують в угіддях, що входять в зону відповідальності Бориинського лісгоспу. А це, окрім уже згадуваного «Надсянського», ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Пікуй» , загально – зоологічний заказник місцевого значення «Либохорівський», заповідні урочища місцевого значення «Ялина», «Красне», «Сигла». Загалом – більше 40% від загальної площі угідь нашого лісгоспу, що становить 18409 га., в тому числі вкриті лісовою рослинністю землі – 16447 га. Якщо брати до уваги світові норми заповідності в межах лісогосподарських підприємств, то вони не перевищують 15 – 20 відсотків.

- Очевидно, зі створенням національного парку ще й інші території Вашого підприємства стануть заповідними?

- Так, заповідні площі збільшаться й займатимуть близько 50% наших угідь. Йдеться про лісові масиви та прилеглі до них території в районі сіл Боберка та Верхня Яблунька, де знаходиться водно – болотне угіддя «Верхнє болото  «Надсяння», площею приблизно 1 гектар. Цей природній комплекс є унікальним непорушним угіддям болотного типу у Карпатах, що складається із верхнього болота, вологих та перезволожених біотопів, струмків і потоків, зболочених  ділянок фрагментів смерекових лісів. Це угіддя є незамінним осередком збереження багатьох рідкісних видів рослин і тварин. Рослинність, яка тут є, наші сусіди, поляки, розводять штучно. На цьому невеликому клаптику землі водиться все те, що на болотах Білорусі. Для прикладу: андромеда багатолиста, плодоніжка болотна, зозульки м’ясочервоні (на фото), росичка круглолиста, група формацій горбасто – мочажинного комплексу та ряд інших рідкісних рослин. Окрім того, це водно – болотне угіддя акумулює води поверхневого стоку навколишніх силових поверхонь, що сприяє зниженню рівня паводку в долині річки Сян. Враховуючи це, та ряд інших унікальних  можливостей цієї території, важливо, щоб тут була обмежено доступна заповідна зона.

- А як відіб’ється це на господарській діяльності, в даному випадку Вашого підприємства?

- Звичайно, відіб’ється. Не може ефективно функціонувати лісгосп на 10 - 12 тисячах гектарів, а тому є реальна загроза його ліквідації, приєднання до ДП «Турківське лісове господарство». Окремі лісництва відійдуть до парку, а , скажімо, Мохнатське взагалі може перейти до Славського лісгоспу. Тоді постане питання, як бути з нашим тепличним комплексом, який є одним з найкращих в області. Звичайно, можна на базі нашого лісгоспу створити адміністрацію парку «Бойківщина», тоді багато проблемних питань буде знято. Але про це ще рано говорити, хоча й треба, аби згодом не було пізно.

Хочу, щоб мене правильно зрозуміли – ми в жодному випадку не піддаємо сумніву доцільність створення парку, мене як депутата обласної ради хвилює, щоб було враховано соціальну складову, зокрема питання забезпечення паливними дровами населення  від  Нижньої Яблуньки до Боберки. І це- дуже  важливо. Необхідно прорахувати, скільки якому селу потрібно дров. Таким чином і привчати людей до того, що їх треба виписувати. Самовільні рубки в угіддях національного парку, до яких, на жаль, звикли жителі нашого району, – це вдвічі вища такса за нанесені збитки та автоматично – кримінальна відповідальність. Три роки поспіль Міністерство екології України не надавало нам ліміти на проведення на цьому напрямку санітарних очисних рубок, очистки від захаращення, через те жителі вищеназваних сіл не мали змоги придбати дрова для опалення осель, відповідно, чого гріха таїти, вони їх добували самовільно.

Зі створенням парку виникне іще одна проблема, про яку також треба говорити. До його угідь увійдуть території, на  яких люди мають ділянки для будівництва дач. Реально вони вести будівництво тут не зможуть, адже в ландшафтній території це категорично заборонено.

- Михайле Михайловичу, хочу, щоб Ви розповіли нашим читачам про  режим функціонування парку. Багато людей вважають, що туди заборонять доступ.

- У національному парку є кілька зон. Ядро, в якому практично заборонено вести будь-яку господарську діяльність, зона поза ядром та господарська зона, в якій  дозволено господарювати. Тут можна проводити окремі рубки. Хоча конкретно, по видах робіт, говорити ще рано. Будуть визначені зони, тоді й буде прописано всі механізми, пов’язані з господарюванням.

- На Вашу думку, коли парк «Бойківщина» розпочне функціонувати?

- Недавнє погодження директорів лісогосподарських підприємств району – це попередній етап. Основний - пройде в агентстві лісових ресурсів, а вже тоді буде указ Президента України. Думаю, весь процес завершиться до вересня 2018 року. Тоді буде створено адміністрацію парку з відповідним штатом та фінансуванням з державного бюджету. До парку увійдуть : Пікуй, полонини, дві третіх Либохірського  та Яблунського лісництв та половина Сянківського. Загальна площа парку з угіддями, що відійдуть від нашого , Турківського  лісгоспів та «Галсільлісу», складає приблизно 16 тисяч гектарів.

- Цікаво, як буде з Пікуєм, де зараз поляки практично безконтрольно їздять позашляховиками, квадроциклами, а повертаються звідти – ще й людськими городами?

- Однозначно, так не буде. В’їзд транспорту заборонять, а натомість створять  піші туристичні маршрути. Адміністрація парку братиме й екологічний збір, як це роблять у європейських державах, щоб не лише споживати бюджетні кошти , а й заробляти на туризмі.

Розмовляв

Василь Васильків.

Районна газета "Бойківщина"

Випуск № 13 від 30.03.2018 р

 

Лісова пожежа - завжди велика небезпека

У теплу та весняну погоду в лісах збільшується кількість відпочиваючих. Однак саме ця обставина спонукає працівників оперативно-рятувальної служби на лісників бути вкрай пильними. Бо нерідко байдужість та безвідповідальність любителів відпочинку на природі призводить до лісових пожеж, які завдають значної шкоди лісу та довкіллю загалом. За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви, що росли десятками років. Величезної шкоди пожежі завдають фауні – гинуть птахи, звірі, знищуються їхні домівки. У зв’язку з цим, ДП «Боринське лісове господарство» звертає увагу громадян на дотримання правил перебування в лісових масивах. Нашим підприємством закуплено постери, білборди на протипожежну тематику та незасмічення лісів та встановлено у лісництвах.

По підприємству видано наказ №31 від 06.03.2018 року «Про стан охорони лісів від пожеж та своєчасну підготовку підприємства до пожежонебезпечного періоду 2018 року, а також розроблено і погоджено у Турківському районному секторі ГУДСНС  у Львівській області та затверджено у Турківській РДА оперативно-мобілізаційний план гасіння лісових пожеж на 2018 рік.

А по лісництвах розроблено маршрути  щоденного патрулювання лісових обходів на пожежонебезпечний період державної лісової охорони підприємства, а також графіки чергування у конторі лісгоспу та по лісництвах, і затверджено директором ДП «Боринське лісове господарство» Михайлом Ільницьким.

Шановні громадяни, щоб уникнути лісових пожеж, дотримуйтесь наступних правил:

– не розводьте багать у лісі;

– намагайтесь не палити в лісі, не кидайте недопалки на землю, особливо там, де наявна суха підстилка;

– ні в якому разі не випалюйте суху рослинність на землях лісового фонду, на землях природно-заповідного фонду та на господарських землях, що знаходяться поруч з лісом;

– не створюйте смітники в лісі та на прилеглих землях, тим більше, не підпалюйте їх;

– без узгодження з постійними лісокористувачами, суворо забороняється використовувати в лісі піротехнічні засоби, інші вибухові та пожежонебезпечні речовини.

Не зайвим буде нагадати, що відповідно до законодавства, порушення правил пожежної безпеки в лісах тягне за собою адміністративну або кримінальну відповідальність та відшкодування винуватцями завданих збитків.

Василь Ковальчин,

провідний інженер о/з лісу

ДП «Боринське ЛГ».

Районна газета "Бойківщина"

Випуск № 13 від 30.03.2018 р

 

Привітання з Днем Народження!

Сьогодні свій День Народження святкуєдиректор ДП "Боринське ЛГ" Ільницький Михайло Михайлович.

Шановний Михайло Михайлович! Прийміть найщиріші вітання з нагоди Вашого Дня народження!

Всі ми зичимо Вам міцного здоров’я, щастя, злагоди, та чудового настрою, родинного затишку та сімейного добробуту. Нехай завжди Вас супроводжує вдача, постійно зігріває тепло людської вдячності, а будні і свята наповнюються радістю, світлом та любов’ю рідних та близьких.
Вічної молодості Вашій душі та доброти серцю, здійснення всіх Ваших планів та сподівань!

Адміністрація ДП “Боринський лісгосп”