Листопад 2015

Партнерство у сфері деревообробки

25 листопада у приміщенні готелю «Київ» відбувся круглий стіл на тему: «Реформа лісового господарства – шлях від сировинної галузі до високоефективної деревообробки». Захід був ініційований МДО «Депутатський контроль».

У ході зустрічі обговорювались актуальні питання щодо реформування лісової галузі, збільшення обсягів обробки деревини в Україні, запровадження нових програм кредитування підприємств тощо.

Від запровадження мораторію очікуємо зниження цін по деяким позиціям необробленої деревини на внутрішньому ринку. Однак важливо, щоб з’явилися ефективні переробні підприємства. Тоді лісовим господарствам не доведеться зменшувати об’єми заготівлі, а цінові коливання не вплинуть на роботу галузі», – повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Олександр Ковальчук.

Серед запрошених були народний депутат України, член МДО «Депутатський контроль» Вадим Поляков, Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Білорусь в Україні Валентин Величко, керівники обласних управлінь лісового та мисливського господарства, представники білоруських виробників спеціальної техніки, представники підприємств деревообробної галузі.

Присутні мали нагоду ознайомитись із програмою спеціального кредитування для деревообробної промисловості, яку проводить «Укргазбанк» спільно з Урядом Республіки Білорусь.

Прес-служба Держлісагентства

 

Державне агентство лісових ресурсів України інформує

23 листопада у приміщенні Держлісагентства відбулася зустріч з представниками Волині, які виявили своє незадоволення результатами конкурсу на заміщення вакантних посад керівників обласних управлінь лісового та мисливського господарства. Це стосувалось, зокрема, Олександра Кватирка, який напередодні став одним із переможців конкурсу.

«Перемога в конкурсі – це ще не призначення на посаду. Всі кандидати мають пройти спеціальну перевірку згідно з постановою КМУ від 25.03.2015 № 171 «Про затвердження Порядку проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком». Після цього матеріали будуть направлені на погодження до Міністерства аграрної політики та продовольства України й обласних державних адміністрацій. Виключно після отримання всіх погоджень та у разі відсутності застережень від установ, що проводять спеціальну перевірку, Головою Державного агентства лісових ресурсів України буде прийняте остаточне рішення», − зазначила заступник голови Конкурсної комісії Христина Юшкевич.

Прес-служба Держлісагентства

 

До реформування лісової галузі залучені кращі фахівці

Минулого тижня в Держлісагентстві відбулося засідання робочої групи, яка займається напрацюванням питань щодо реформування лісового господарства. 

За підсумками роботи було прийнято рішення у найкоротший термін підготувати всебічний економічний аналіз роботи лісової галузі, що дасть можливість визначити подальші кроки на шляху її перетворення в більш ефективну та інвестиційно привабливу.

Прес-служба Держлісагентства 

 

Впровадження нових методів вирощування садивного матеріалу

У вівторок, 10 листопада, в приміщенні ДП «Боринське лісове господарство» відбувся круглий стіл в якому взяли участь представники ПП «Вега плюс» та керівництво нашого підприємства. На зустрічі обговорювалось питання використання препарату «Мікотаб». За словами представників підприємства цей препарат захищає та підвищує стійкість рослин до хвороб, покращує їх приживлюваність, стимулює ріст та захищає від заморозків. Відповідно в нас стоїть завдання  вирощування стійкого до захворювань садивного матеріалу(ялиці білої, модрини, дугласії), який в подальшому буде використаний для створення лісових культур на зрубах.

Учасники дійшли згоди, що використовувати препарат потрібно ще перед висівом насіння, і в подальшому протязі двох років вирощування сіянців. Це сприяє кращому формуванню кореневої системи та накопиченню зеленої маси рослини, збільшує ріст та покращує якість рослини, а також економить потреби води рослиною до 50%.

Маємо надію, що дуже скоро на зрубах будемо садити сіянці, які є стійкими до хвороб, якими заражений грунт та витримуватимуть спекотні засушливі місяці року.

Прес-служба

ДП "Боринське ЛГ"

    

Триває заготівля лісового насіння

Цей рік видався досить плідним для працівників нашого підприємства. Тепла осінь дозволила лісівникам зібрати досить хороший урожай насіння хвойних порід. У вересні лісництвами було заготовлено 8805 кг шишки ялиці білої, яку для переробки було направлено до Львівського селекційно-насіннєвого центру. Після переробки отримано 956 кг насіння. Таким чином підприємство має достатньо посівного матеріалу для забезпечення власного лісорозсадника. Також було заготовлено 100 кг насіння клена-явора та 50 кг насіння бука лісового. Крім того триває заготівля шишки смереки. На даний час заготовлено та здано на переробку 780 кг шишки смереки. Заготовлене і висіяне насіння забезпечить потребу у вирощуванні достатньої кількості садивного матеріалу для посадки в лісі та потреб озеленення.

Інженер л/к 

Мар′яна Яцик

   

Лісова галузь має стати самоокупною та інвестиційно привабливою, - Голова Держлісагентства

«Бачу чотири напрями реформування лісової галузі, зокрема, створення господарюючого суб’єкта, нової лісової охорони, запровадження електронного обліку деревини, а також електронної системи закупівель», - про це заявив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Олександр Ковальчук 3 листопада під час круглого столу щодо реформування лісового господарства.

Було представлено концепцію реформування лісового і мисливського господарства. Держлісагентство пропонує впровадити електронний облік для постійних лісокористувачів. Це надасть можливість відслідковувати походження і рух деревини, запобігати незаконному її обігу та заощадить державі близько 2 млрд грн.

Голова Держлісагентства повідомив, що в рамках реформування готовий підписати Меморандум, щодо соціального захисту працівників. «Галузь потребує реформ. Основне завдання - покращити соціальне становище працівників, забезпечити самоокупність та інвестиційну привабливість»,- підкреслив Олександр Ковальчук.

Прес-служба Держлісагентства