Серпень 2016

Привітання з нагоди Дня Незалежності України

Дорогі колеги!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Дня Незалежності України.

Нехай множаться гаразди в житті, повниться радістю душа, збуваються всі Ваші мрії та надії! Здоров’я Вам, родинного щастя, успіхів у праці на благо української держави!

 

Живи Україно, живи для краси,

Для сили і правди, для волі!

Шуми, Україно, як рідні ліси,

Як вітер в широкому полі!

 

 З повагою,

за дорученням колективу
директор ДП "Боринське ЛГ"                                                               Ільницький М.М.

 

Держлісагентство: З початку року в лісах України ліквідовано 608 пожеж

За оперативними даними Державного агентства лісових ресурсів України з початку року працівниками державної лісової охорони ліквідовано 608 пожеж на площі 900 га в лісах державних підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Держлісагентства.

Зазначимо, що за останні кілька днів відбулися великі лісові пожежі на значній площі у лісах Херсонської, Запорізької, Дніпропетровської, Луганської, Миколаївської областей, які вдалося ліквідувати.

С початку року в зазначених областях у зв’язку з підвищенням температури повітря ліси горіли близько чотирьохсот разів на площі 760 гектарів з яких 126 га - верхові лісові пожежі.

За останню добу найбільш небезпечна ситуація склалася у Херсонській області де сталося 3 лісові пожежі на площі 12 га, у Запорізькій протягом цього періоду сталося 5 лісових пожеж на площі 18 га, з яких 3 га - верхова лісова пожежа, у Дніпропетровській області - 6 пожеж на площі більше трьох га. Спільними зусиллями лісової охорони та працівників ДСНС всі пожежі в лісових насадженнях ліквідовані.

Державна лісова охорона продовжує здійснювати профілактичні організаційні заходи з метою запобігання виникненню лісових пожеж та оперативного їх гасіння.

Найпоширенішою причиною виникнення лісових пожеж є людський фактор – непогашене вогнище, кинутий недопалок та ін. Окрім того, практично всі лісові пожежі розпочинаються поза межами лісових масивів – на суміжних територіях, що межують з лісом.

Держлісагентство звертає увагу на те, що у зв’язку з високим рівнем температур повітря, на значній території України рівень пожежної небезпеки продовжує залишатися високим. Тому закликаємо громадян дотримуватися правил пожежної безпеки під час перебування у лісі, а за можливості взагалі відмовитися від відвідування лісів у пожежонебезпечний період.

Якщо ви виявили загоряння у лісі, перш за все, потрібно телефонувати на номер 101. Також у Держлісагентстві цілодобово працюють телефонні лінії, на які громадяни можуть повідомляти про випадки загоряння у лісових масивах. Номери цих телефонів - (044) 235-56-20, 226-32-53.

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків!

Прес-служба Держлісагентства

 

 

Мисливську службу в Україні створять за прикладом поліції з ветеранів АТО

Нову мисливську службу в Україні збираються створити за прикладом Нацполіції до кінця року, до неї планують залучити учасників АТО. Про це повідомила т.в.о. голови Держлісагентства Христина Юшкевич в інтерв’ю «24 канал».

«Ми проаналізували стан мисливського господарства. Скажу відверто – він критичний. У порівнянні з минулим роком, кількість парнокопитних, у підпорядкованих нашому агентству лісах, зменшилася на 2,6 тис. голів. І це досить велика втрата для мисливського фонду країни», - повідомила Христина Юшкевич.

З її слів, для виправлення ситуації необхідно створювати мисливську службу.

«Фінансова ситуація в країні складна. Тому будемо працювати над тим, щоб залучити до проекту закордонних інвесторів. Сподіваюся, що до кінця року ми зможемо її запустити», - додала т.в.о. Держлісагентства.

Вона повідомила також, що на нову мисливську службу будуть покладені функції щодо боротьби з браконьєрством, моніторингом якості ведення справ у мисливських угіддях та надання практичної чи навчальної допомоги мисливцям.

«Створюватися ця служба буде за прикладом Національної поліції України. Будь-хто зможе подати заявку на участь у конкурсі. Пройти співбесіду, тестування і приступити до роботи. Це буде зовсім нова, ні на що раніше не схожа структура. Заробітна плата буде збільшена. Мова йде про суму, не меншу ніж 8 тис. грн на місяць», - зазначила Христина Юшкевич.

«Впевнена, що з кадрами у нас не буде проблем. Сьогодні в країні дуже багато ветеранів АТО. Хороших, чесних і патріотично налаштованих людей, які вміють поводитися зі зброєю. Більшість з них, після демобілізації, залишилася без роботи. Створивши службу, ми не тільки зможемо кардинально змінити ситуацію в мисливській галузі, але і дати хорошу, достойну роботу тисячам ветеранів», - зауважила т.в.о. Голови відомства.

Повне інтерв’ю можна прочитати за посиланням:

http://24tv.ua/do_kintsya_roku_v_ukrayini_zyavitsya_mislivska_sluzhba_po_tipu_natspolitsiyi__hristina_yushkevich_n718051

 

Прес-служба Держлісагентства 

 

Допомагаємо АТО

Допомога АТО в наш час – це діяльність, завдяки якій можна забезпечити фронт необхідним хоча б частково. Ми не можемо стояти осторонь проблем українських солдатів і черговий раз долучилися до благодійної допомоги військовослужбовцям, що проходять службу в зоні АТО. Так, в неділю 21 серпня директор ДП «Боринське лісове господарство» депутат обласної ради від Турківського району Ільницький Михайло Михайлович спільно з колегами депутатами Львівської обласної ради поїхали на Луганщину в зону АТО. За дорученням колективу підприємства  було передано 14 ящиків вагою понад 500 кг допомоги, а саме: продукти харчування (сало, салати, мариновані  огірки та помідори, варення, мед, паштети, рис, гречка, макарони, горох, чай, цукор, кава), засоби особистої гігієни (зубні щітки, зубні пасти, одноразові станки та креми для гоління, мило туалетне та рідке, білизна), сигарети, сірники. Також було передано нову бензопилу Stihl .

Вже черговий раз до формування гуманітарного вантажу для наших оборонців долучилися  Сянківська сільська рада (зібрали продукти харчування) та ДП «Турківське лісове господарство» (закупили нову бензопилу Stihl).  

Прес-служба

підприємства

 

Турківщину відвідав Андрій Лопушанський

17 серпня з робочим візитом  Турківський район відвідав народний депутат України А.Я. Лопушанський. Під час зустрічі з директором нашого підприємства М.М. Ільницьким було обговорено проблемні питання лісового господарства, зокрема – забезпечення дровами на зиму жителів сіл Боберка, Шандровець, Верхня та Нижня Яблунька, Верхній та Нижній Турів, Сянки та Биньова Турківського району. Адже, лісові масиви цих сільських рад  належать Регіональному ландшафтному парку «Надсянський», який належить  до природо-заповідного фонду, а згідно розпорядження голови Львівської обласної держадміністрації від 9 липня 2014 року № 290/05-14, наказом по Департаменту екології та природних ресурсів від 2 березня 2016 року №17-ОД тимчасово призупинено розгляд матеріалів щодо спеціального використання природних ресурсів в межах територій та об’єктів природо-заповідного фонду. Без дозволу держлісгосп не може заготовляти дров'яну деревину, для забезпечення населення життєнеобхідним ресурсом.

Підприємство звернулося офіційним листом до нардепа про втручання на законодавчому рівні у вирішенні питання по врегулюванні видачі лімітів на користування ресурсами в об’єктах природо-заповідного фонду місцевого значення.

Прес-служба

підприємства

 

Незаконна рубка у 2015 році завдала збитків Україні на суму майже 85 млн, - Христина Юшкевич

У 2015 році в Україні за офіційними даними було незаконно вирублено 24 тис. кубів лісу. Про це повідомила т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич в інтерв’ю gazeta.ua.

«Якщо говорити мовою цифр, такі збитки можна оцінити у майже 85 млн гривень. Щодо 2016 року, то лише за перших півроку, незаконна вирубка зросла на 36% із відповідним періодом минулого року, і склала в галузі 15,8 тис. кубів. Але відверто – ці цифри далекі від реальних. Насправді незаконна вирубка лісів в Україні має масштабніший характер», – повідомила вона.

Водночас, Христина Юшкевич зауважила, що для вирахування точного відсотку незаконної вирубки та, головне, подолання цього явища, необхідне повноцінне запровадження єдиного електронного обліку деревини, а також бази статистичних даних переробки та потреб деревини у державі.

«На сьогодні існує баланс заготівлі. Ми знаємо, що протягом року лісові господарства у сфері агентства заготовляють майже 16 млн кубів і ще більше – 3 млн кубів – іншими лісокористувачами», – розповіла т.в.о. Голови відомства.

Прес-служба Держлісагентства

 

Взяли участь в ярмарці

13 серпня в смт.Бориня відбулося «Свято хліба». В рамках заходу відбувся круглий стіл «Стратегія розвитку Карпатського регіону Львівщини на прикладі селища Бориня», театралізовані дійства «Свято першого снопа», «Обмолот снопів ціпами», «Помел зерна на жорнах», «Хліб на лопаті – радість у хаті», ярмаркування. На цій яр марці було представлено і продукцію нашого підприємства – декоративний садивний матеріал. 

Всі охочі мали можливість ознайомитися з асортиментом, який ми вирощуємо та наочно побачити і придбати собі значну кількість рослин, а це:

-         Туя західна форми смарагд, золотиста, книжкова та куляста;

-         Кипарисовик горіхоплідний форма сиза;

-         Кипарисовик Лавсона форма Елвуді;

-         Ялівці – скельний форма скайрокет, козацький, горизонтальний та лускатий

-         Ялина канадська форма конічна;

-         Самшит вічнозелений;

-         Бересклет японський;

-         Гінкго дволопатеве;

-         Барбарис Тунберга.

Прес-служба

підприємства

 

 

 

 

Рейдова робота по виявленні лісопорушень по ДП "Боринське ЛГ"

4 серпня 2016 року працівниками лісової охорони ДП «Боринський лісгосп» о 11.05 годині ранку виявлено незаконну рубку в кварталі 19 виділ 11 Яблунського лісництва двох сироростучих дерев породи смерека та п’яти сироростучих дерев породи ялиця.

Лісопорушником виявився житель с.Верхня Яблунька Буняк Іван Олексійович (14.01.1978 р.н.), який трактором синього кольору перевозив лісопродукцію від самовільної порубки лісу, яку він вчинив. Лісопродукцію було секвестровано і складено протокол про адміністративне правопорушення. Сума завданих збитків становить 27724,00 грн. По факту вчинення незаконної рубки були викликані працівники поліції Турківського ВП Самбірського ВП ГУНП у Львівській області. Лісопорушник Б. визнав свою вину, підписав протокол про адміністративне правопорушення. Матеріали про лісопорушення було скеровано до  Турківського ВП Самбірського ВП ГУНП у Львівській області для відшкодування збитків нанесених лісовому господарству.

Також 8 серпня 2016 року працівниками лісової охорони ДП «Боринський лісгосп» о 7 годині ранку виявлено незаконну рубку в кварталі 21 виділ 14 Яблунського лісництва шість сироростучих дерев породи ялиця.

Лісопорушником виявився житель с.Верхня Яблунька Терів Степан Петрович (09.01.1970 р.н.), який трактором трелював лісопродукцію від самовільної порубки лісу, яку він вчинив. Після чого він втік з місця вчинення правопорушення та залишив троси, якими була зачеплена лісопродукція. Однак, через деякий час повернувся. Лісопродукцію було секвестровано і складено протокол про адміністративне правопорушення. Сума завданих збитків становить 21096,00 грн. По факту вчинення незаконної рубки були викликані працівники поліції Турківського ВП Самбірського ВП ГУНП у Львівській області. Лісопорушник Т. визнав свою вину, підписав протокол про адміністративне правопорушення. Матеріали про лісопорушення було скеровано до  Турківського ВП Самбірського ВП ГУНП у Львівській області для відшкодування збитків нанесених лісовому господарству.

Провідний інженер о/з лісу

Ковальчин В.В.

 

Держлісагентство: Роботу системи електронного обліку деревини повністю забезпечує держпідприємство "ЛІАЦ"

Державне підприємство «ЛІАЦ» під керівництвом Держлісагентства розробляє та впроваджує правові механізми здешевлення функціонування системи електронного обліку деревини з метою економії державних коштів підприємств. На цьому наголосила т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич.

Вона повідомила, що ДП «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» розпочата співпраця із правоохоронними органами, яким надається інформація із Системи ЕОД стосовно реалізації лісоматеріалів і дозволяє перевірити законність кожного придбаного кубометра деревини.

«Закиди на нашу адресу про нібито існування якоїсь загрози для функціонування всієї лісової галузі безпідставні. Це просто фейк. Він може бути вигідний або компаніям-посередникам, які раніше здійснювали неналежну підтримку системи, і від послуг яких ЛІАЦ вже відмовився. Або ж постійним лісокористувачам, які не бажають запроваджувати електронний облік деревини, а хочуть і надалі реалізовувати лісоматеріали за документами, що виписуються на «коліні», - зазначила т.в.о. Голови Держлісагентства.

Христина Юшкевич роз’яснила, що на початку створення системи електронного обліку деревини однією компанією було розроблено програмне забезпечення для мобільних пристроїв, за допомогою яких вносилась інформація про лісоматеріали до Системи ЕОД. Через відсутність альтернативного ПЗ лісогосподарські підприємства були змушені закуповувати обладнання лише у цієї компанії, так як всі права на програмне забезпечення належали їй. До того ж надходили численні звернення щодо зупинки роботи серверу обміну даними, що в свою чергу призводило до збоїв в обміні даних між кишеньковими персональними комп’ютерами та центральним рівнем Системи ЕОД.

«Нещодавно програмістами держпідприємтсва «ЛІАЦ» було розроблене альтернативне програмне забезпечення під операційну систему Android, яке на безкоштовній основі надавалось і надається всім постійним лісокористувачам, що здійснюють електронний облік деревини. Це дало змогу лісгоспам купувати сучасні смартфони за ціною від 3 тис. грн замість КПК вартістю більше 33 тис. гривень», - повідомила т.в.о. Голови відомства.

Також Христина Юшкевич наголосила, що держпідприємство «ЛІАЦ» повністю забезпечує підтримку та безперебійну роботу системи електронного обліку деревини.

dklg.kmu.gov.ua

 

Про стан запровадження механізмів громадського контролю на підприємствах Львівського ОУЛМГ

На виконання протокольного доручення голови Львівської ОДА від 17.06.2016 № 122/0/7-16 наради з питань незаконних рубок лісу у Львівській області, державними лісогосподарськими підприємствами Львівського ОУЛМГ протягом липня - серпня місяця 2016 року встановлено інформаційні стенди на ділянках, де проводяться рубки головного користування та рубки формування і оздоровлення лісів у 2016 році. 

Крім цього, на сайтах державних лісогосподарських підприємств в рубриці «Механізми громадського контролю»підрубрика: видача лісорубних квитків і плани проведення рубок, додатково у серпні місяці було розміщено дані GPS-координат лісових ділянок, де проводяться рубки головного користування та рубки формування і оздоровлення лісів.

Необхідно зазначити, що Держлісагентством України листом від 08.08.2016 р. № 02-19/4589-16 доручено обласним управлінням лісового та мисливського господарства та усім підприємствам лісової галузі оприлюднювати на сайтах повну інформацію про лісові ділянки, де відбуватиметься будь-яка вирубка дерев, а також – реєстр видачі лісорубних квитків. 

У Львівському ОУЛМГ робота із розміщення на сайтах підприємств інформації про реєстр лісорубних квитків та місць проведення рубок, була розпочата з 01.12.2015 року, а рішенням Львівської обласної ради від 16.02.2016 року № 77 «Про запровадження механізмів громадського контролю за використанням та відтворенням лісових ресурсів області», запроваджено для всіх лісокористувачів області.

Відділ лісового господарства 
Львівського ОУЛМГ

 

Виробничу програму 4-го кварталу сформовано

Лісогосподарські підприємства Львівського ОУЛМГ завершили формувати виробничу програму четвертого кварталу поточного року. Така робота проводиться кожним підприємством з метою своєчасного формування лотів на загальні аукціонні та спеціалізовані торги, які відбудуться згідно графіку відповідно 5 та 6-го вересня 2016 року.

Таким чином, у четвертому кварталі 2016 року планується заготовити 199 тис. м3 деревини, в т. ч. від рубок головного користування – 117,4 тис. м3 та 82,1 тис. м3 від рубок пов’язаних з веденням лісового господарства.

Лісогосподарськими підприємствами на своїх цехах переробки буде перероблено біля 44,8 тис. м3 деревини. Планується випустити 8,5 тис. м3 обрізних хвойних пиломатеріалів, з яких 6 тис. м3 реалізувати на експорт; 4,4 тис. м3 заготовок до європіддонів, з яких 3,4 тис. м3 – на експорт; виготовити та поставити внутрішнім споживачам 7,6 тис. м3 технологічної тріски. На цехах переробки наших підприємств постійно працює 425 чоловік. 

Для потреб населення та соціальної сфери буде відпущено 30 тис. м3 дров паливних; біля 2,0 тис. м3 пиловника хвойного та 1,2 тис. м3 будівельного лісу – для будівництва та ремонту житла. В програмі також передбачено надання допомоги дровами паливними та діловим лісом учасникам АТО.

Для потреб вітчизняних деревообробних підприємств буде виставлено на загальні аукціонні торги понад 60 тис. м3 лісопродукції та 35 тис. м3 сировини – на спеціалізовані торги. Переробні підприємства зможуть на торгах придбати біля 20 тис. м3 пиловника хвойного; 2,0 тис. м3 – пиловника дубового; 3,0 тис. м3 – пиловника букового; 20 м3 – фанерної сировини дуба; для малого та середнього бізнесу буде запропоновано понад 30 тис. м3 дров різних порід як для енергетичних потреб, так і для виготовлення колотих дров. Для фанерного виробництва виставимо для реалізації 3,6 тис. м3 фанерної сировини вільхи та берези, для плитного виробництва запропоновано понад 25 тис. м3 технологічної сировини.

Запрошуємо усіх учасників ринку – вітчизняні деревообробні підприємства, для забезпечення своїх виробничих потреб сировиною прийняти участь у аукціонних торгах (загальних – 05.09.2016 р. та спеціалізованих – 06.09.2016 р.).

Загальні аукціонні торги проводитиме Товарна Біржа «Львівська Універсальна», а спеціалізовані – Товарна Біржа «Київська агропромислова біржа».

►ВИРОБНИЧА ПРОГРАМА на 4 квартал 2016 року по використанню лісоматеріалів необроблених по Львівському ОУЛМГ

Відділ лісових ресурсів, машин
та технологій Львівського ОУЛМГ

 

 

Відновлення оранжереї

Протягом липня-серпня поточний ремонт оранжереї лісорозсадника, яка була збудована ще у 1982-1985 рр.. Було заплановано та проведено ремонт віконних конструкцій через втрату технічних характеристик, також відремонтовано та покрашено стелажі, очищено та побілено стіни

Прес-служба

підприємства

 

Необхідно активізувати співпрацю з громадськістю на місцях, - Христина Юшкевич

Взаємодія з громадськістю, залучення місцевих жителів до участі в управлінні лісами, зробить нашу роботу більш прозорою та відкритою. А це, в першу чергу, допоможе у боротьбі з незаконними рубками та реформуванні лісового господарства. На цьому наголосила т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич на своїй сторінці у Facebook.

Вона повідомила, що звернулася до начальників обласних управлінь лісового та мисливського господарства щодо активізації співпраці з громадськістю та формування громадських рад.

«Звертаюся і до представників громадськості: активно долучайтеся до формування громадських рад на місцях. Приходьте до наших обласних управлінь, подавайте документи, створюйте раду. Тільки разом ми дійсно зможемо змінити лісову галузь України», - підкреслила Христина Юшкевич.

Тим облуправлінням, при яких вже створені громадські ради, необхідно посилити подальшу системну та дієву співпрацю.

Також т.в.о. Голови відомства нагадала, що зараз триває прийом документів для формування нової Громадської ради при Держлісагентстві.

Детальніше за посиланням: http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article?art_id=169199&cat_id=134717

 Прес-служба Держлісагентства

 

Лісівники Львівщини підвели підсумки роботи за перше півріччя 2016 року

Підприємства, які входять до сфери управління Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, у першому півріччі поточного року забезпечили виконання запланованих лісівничих, лісозахисних, лісоохоронних та лісовідновних заходів.

Створено лісові культури на площі 1486 га при плані на І півріччя 1222 га, проведено доповнення лісових культур на площі 1686 га, забезпечено сприяння природному поновленню на площі 618 га.

Заготовлено 781 кг насіння основних лісоутворюючих порід при завданні 399 кг, що становить 195%, в тому числі сосни звичайної 311 кг при плані 207 кг, що на 50% більше від запланованого.

Рубки формування та оздоровлення лісів проведено на площі 5,5 тис. га і заготовлено 149,7 тис. кбм ліквідної деревини.

За період з початку року підприємствами управління від всіх видів рубок заготовлено 461,2 тис. кбм. деревини, в тому числі на рубках головного користування – 311,3 тис. кбм.

У першому півріччі 2016 року лісогосподарськими підприємствами обласного управління було нарощено обсяги переробки деревини на 7,8 тис. кбм, або на 10,2 % в порівнянні з відповідним періодом минулого року та перероблено 84,4 тис. кбм деревини.

Обсяг реалізації продукції у першому півріччі поточного року склав 369,9 млн.грн., або 100,9% до відповідного періоду минулого року.

За період з початку року чисельність штатних працівників у лісогосподарських підприємствах Львівського ОУЛМГ зросла на 22 чоловіки та склала 3091 чол.

Рівень середньомісячної заробітної плати по підприємствах управління досяг 5848 гривень, або 123% до рівня минулого року. Заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах управління – відсутня. 

За 1 півріччя 2016 року підприємства Львівського ОУЛМГ до зведеного бюджету сплатили 92,1 млн.грн, що на 30,0 млн.грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.

За цей же період до місцевого бюджету було сплачено 31,8 млн.грн., що на 7,3 млн.грн більше, ніж за 1 півріччя 2015 року.

Сплата Єдиного соціального внеску склала 32,6 млн.грн.

Начальник відділу економіки та фінансів –

головний економіст Львівського ОУЛМГ 

Кисіль Б.В.

 

Облуправління лісового господарства та лісгоспи повинні оприлюднювати інформацію про вирубку дерев та виставляти на аукціони весь обсяг лісопродукції, - Христина Юшкевич

Надано доручення всім начальникам обласних управлінь лісового та мисливського господарства і керівникам лісгоспів оприлюднювати на сайтах повну інформацію про лісові ділянки, де відбуватиметься будь-яка вирубка дерев, а також – реєстр видачі лісорубних квитків. Про це повідомила т.в.о. Голови Держлісагентства Христина Юшкевич під час інспектування роботи лісової охорони на Чернігівщині.

«Моя чітка позиція – все має бути відкрито. Це допоможе унеможливити зловживання самими працівниками лісгоспів. За таких умов підробити документи буде складно. Буду й надалі продовжувати боротьбу з незаконними рубками», - наголосила Христина Юшкевич.

Зазначимо, що з метою інформування громадськості про проведення рубок деревини у лісах (лист Держлісагентства від 08.08.2016 р. № 02-19/4589-16) буде оприлюднюватися перелік лісових ділянок, відведених для заготівлі деревини у порядку рубок головного користування, рубок формування та оздоровлення лісів і інших рубок, пов’язаних і не пов’язаних з веденням лісового господарства. Також оприлюднюватиметься реєстр видачі лісорубних квитків на заготівлю деревини.

Окрім того, т.в.о. Голови відомства повідомила, що зроблено другий крок до відкритості роботи лісової галузі (лист Держлісагентства від 08.08.2016 р. № 04-15/4513-16).

«Дала доручення забезпечити виставлення на аукціони з продажу необробленої деревини всього обсягу лісопродукції та чітко дотримуватися механізму продажу деревини. Після аукціонів облуправління повинні розмістити на сайтах виробничі програми лісгоспів. Такі заходи необхідні для забезпечення потреб вітчизняної деревообробної промисловості. Чекаю на зустрічні кроки від деревообробників. Суспільство має знати, які об’єми вони викуповують, і які насправді переробляють», - підкреслила Христина Юшкевич.

Прес-служба Держлісагентства 

 

Робота рейдових бригад підвідомчих підприємств

Працівники державної лісової охорони державних лісогосподарських та лісомисливських підприємств, які належать до сфери керування Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, постійно проводять рейдову роботу з охорони державного лісового фонду та державного мисливського фонду. 

З початку 2016 року (станом на 1 серпня), вісімнадцятьма рейдовими бригадами лісогосподарських підприємств проведено 636 рейдів з охорони лісу та державного мисливського фонду.

В результаті проведеної роботи складено 214 протоколів на лісопорушників (сума штрафів – 21,8 тис.грн., сума завданої шкоди становить 1021,5 тис.грн.), в тому числі:

- за незаконну рубку – 147 протоколів (сума штрафів – 12,2 тис.грн., сума завданої шкоди становить 1020,0 тис.грн.);

- порушення правил полювання 17 протоколів (сума штрафів – 7,7 тис.грн., сума завданої шкоди становить 1,5 тис.грн.); 

- за засмічення лісів відходами 7 протоколів (сума штрафів – 0,6 тис. грн);

- за порушення вимог пожежної безпеки в лісах 43 протоколи (сума штрафів – 1,3 тис. грн).

Працівники державної лісової охорони ДП «Славське лісове господарство» виявили жителя с.Опорець, Сколівського району, який вчинив незаконну порубку деревини в Опорецькому лісництві ДП «Славське лісове господарство» в кількості 3-х сироростучих дерев загальним запасом - 3,28 м3, збитки завдані лісовому господарству складають 20309грн. Матеріали для притягнення лісопорушника до відповідальності передано до Сколівського відділу поліції Стрийського ВП ГУ НП Львівської області.

Відділ охорони, захисту лісу
та мисливського господарства
Львівського ОУЛМГ

Відбулась розширена нарада головних спеціалістів Львівського ОУЛМГ

5 серпня 2016 року в залі засідань Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства відбулася розширена нарада головних інженерів та головних спеціалістів охорони праці державних підприємств лісових господарств Львівського ОУЛМГ. 

Серед питань, які були розглянуті в ході проведення наради: підведення підсумків господарсько-фінансової діяльності підприємств за 7 місяців 2016 року та завдання, що поставлені на наступне півріччя.

Велику увагу приділено стану охорони праці на підприємствах управління. Було детально розглянуті порушення та недоліки виявлені перевіркою підчас проведення оперативного адміністративно-громадського контролю з охорони праці V-рівня за участю головного спеціаліста відділу використання лісових ресурсів та охорони праці Державного агентства лісових ресурсів України Мусійовського А.Й., а також проведено детальний аналіз невідповідностей виявлених аудиторами СЖС під час проведення аудиту ІІІ серифікаційного періоду на предмет сертифікації лісів Львівського ОУЛМГ. 


Учасників наради зобов’язано в максимально короткі терміни виправити допущені порушення і невідповідності та в подальшому не допускати їх повторення.

Відділ лісових ресурсів машин та технологій
Львівського ОУЛМГ

 

Виконання планів по доглядах за лісовими культурами

Для хорошого росту та розвитку лісових культур важливу роль відіграють сприятливі погодні умови та догляди за молодими рослинами.  Так, впродовж усього літа лісівники будуть дбати за молодими насадженнями. В 2016 році заплановано провести 228 га догляду за лісовими культурами 1-4 річного віку. Станом на 10 серпня вже проведено 160 га доглядів, а це – 73 га рихлення та 87 га обжинки. Проведений  вчасно догляд створює сприятливі умов для росту лісових культур, скорочує термін зімкнення й переведення в покриту лісом площу.

Прес-служба

підприємства

 

Про стан та перспективи розвитку лісонасіннєвої справи на підприємствах Львівського ОУЛМГ

На колегії Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства 01 серпня 2016 року було розглянуте питання про стан та перспективи розвитку лісонасіннєвої справи на підприємствах управління. 

За період виконання заходів «Галузевої програми розвитку лісонасіннєї справи на 2010-2015 роки» площа об’єктів постійної лісонасіннєвої бази (ПЛНБ) в державних лісогосподарських підприємствах управління збільшилася.

За цей час держпідприємствами управління створено 25 га клонових насіннєвих плантацій, 55 га родинних лісонасіннєвих плантацій та 25 га постійних лісонасіннєвих ділянок, де було підібрано та атестовано 60 плюсових дерев. На сьогодні першочерговим завданням є догляд за новоствореними об’єктами постійної лісонасіннєвої бази, їх атестація та зарахування до складу ПЛНБ. 

Показники заготівлі лісового насіння з покращеними спадковими властивостями за останні 5 років збільшилися з 37% у 2010 році до 53% у 2015 році. 

У 2015 році державними лісогосподарськими підприємства Львівського ОУЛМГ було заготовлено 59413 кг лісового насіння, з них І-класу 31186 кг (54%), ІІ-класу 26895 кг (45%) та ІІІ–класу 330 кг (1%).

З об’єктів ПЛНБ заготовлено 31231 кг насіння восьми порід, що становить 53 % від загальної заготівлі. 

Найбільше на об’єктах ПЛНБ заготовили насіння від загальної кількості ДП «Дрогобицьке ЛГ» (99,7%), ДП «Бібрське ЛГ» (98,3%), ДП «Радехівське ЛМГ» (96,7%), ДП «Львівський ЛСНЦ» (95,2%), ДП «Бродівське ЛГ» (93,4%), ДП «Буське ЛГ» (91,1%) НПП «Сколівські Бескиди» (87,5%) та ДП «Турківське ЛГ» (86,5%). 

 Весь заготовлений насіннєвий фонд апробований Львівською лісонасіннєвою лабораторією на 100% всіма підприємствами.


Відділ лісового господарства 
Львівського ОУЛМГ

 

Отримано всі погодження від органів влади щодо нових змін до Санітарних правил у лісах України, - Христина Юшкевич

Держлісагентство отримало всі погодження від органів влади до проекту нових правил санітарно-оздоровчих заходів у лісах України. Залишився останній крок – ухвалити їх на засіданні Уряду. Про це повідомила т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич на своїй сторінці у Facebook (https://www.facebook.com/kristina.yushkevych/posts/779022738907688).

Вона нагадала, що на виконання доручення Кабінету Міністрів України Держлісагентство утворило робочу групу за участю представників заінтересованих центральних органів виконавчої влади, наукових установ, громадських екологічних організацій, експертів Світового банку і журналістів для удосконалення нормативно-правових актів зі здійснення санітарно-оздоровчих заходів у лісах.

За результатами роботи цієї групи визначено принципові першочергові заходи з удосконалення проведення санітарно-оздоровчих заходів у лісах та підготовлено відповідний проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 27 липня 1995 р. № 555 та від 12 травня 2007 р. № 724», де враховані всі актуальні пропозиції заінтересованих сторін стосовно нової редакції Санітарних правил в лісах України.

За словами т.в.о. Голови відомства, у нових Санітарних правилах удосконалено механізм призначення та здійснення санітарно-оздоровчих заходів у лісах, передбачено обмеження, а на окремих ділянках лісу природно-заповідного фонду і навколо місць гніздування рідкісних хижих птахів – повну заборону проведення санітарних рубок, запроваджено більш жорсткі критерії щодо принципів лісогосподарювання, які відповідають вимогам Всеєвропейської стратегії збереження біологічного та ландшафтного різноманіття.

Вимоги нових Санітарних правил дають можливість максимально зменшити площі суцільного вирубування дерев, яке буде застосовуватись лише за умови безповоротного пошкодження лісів стихійними факторами непереборної сили (пожежі, вітровали, буреломи, масове всихання тощо). Передбачені цими Правилами нормативні приписи забезпечать інформування громадськості про стан лісових насаджень та прозорість прийняття рішень щодо підстав планування і правомірності призначення у них відповідних санітарно-оздоровчих заходів.

«Держлісагентство буде працювати по-новому. Ми будемо максимально відкритими перед суспільством. Будемо прислухатися до громадськості і разом вирішувати проблеми лісової галузі», - підкреслила Христина Юшкевич.

Прес-служба Держлісагентства

 

Шановні громадяни!

У зв’язку із значним потеплінням, що сприятиме підвищенню пожежної небезпеки в лісах та наближенням вихідних днів, Львівське обласне управління звертається до Вас бути обережними з вогнем у межах будь-якої природної території, не розводити багаття у недозволеному місці, не дозволяти дітям гратися з вогнем. Не випадково на в’їздах до лісу присутні шлагбауми, аншлаги, що закликають громадян берегти ліс від вогню та від засмічення побутовими відходами.

З початку 2016 року рейдовими бригадами лісогосподарських підприємств управління складено 40 протоколів на порушників вимог пожежної безпеки в лісах.

Якщо ж пожежа розгорілася, і ви не можете загасити її самотужки – якнайшвидше зателефонуйте до служби порятунку за телефоном „101” чи повідомте лісову охорону (тел.297-61-21) або органи місцевого самоврядування.

Пам’ятайте! Тільки спільними зусиллями збережемо ліс від вогню.


Відділ охорони, захисту лісу

та мисливського господарства

Львівського ОУЛМГ

 

За І півріччя 2016 року підприємствами лісової галузі сплачено до бюджету 1,6 млрд грн податків, зборів та обов'язкових платежів,- Христина Юшкевич

Як повідомила т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевич, за І півріччя 2016 року підприємствами лісової галузі сплачено до бюджету 1,6 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів.

Зазначимо, що податків, зборів та обов’язкових платежів сплачено на 625,7 млн грн (66 %) більше, ніж за відповідний період минулого року. З них, до Державного бюджету України сплачено 1022,1 млн грн (65 %), до місцевих – 550,5 млн грн (35 %).

Найбільше сплачених податків та зборів становить рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів – 33 % (512,2 млн грн), податок на додану вартість – 24 % (384,6 млн грн) та податок з доходів фізичних осіб – 21 % (336,9 млн грн).

Найбільшу суму податків та зборів до бюджетів всіх рівнів сплачено підприємствами облуправлінь: Житомирського – 182,9 млн грн, Рівненського – 130,9 млн грн, Закарпатського – 124,3 млн грн, Сумського – 119,1 млн грн, Київського – 118,4 млн грн, Чернігівського – 118,3 млн грн.

Крім податків, підприємствами галузі за звітний період сплачено 419,8 млн грн Єдиного соціального внеску.

Прес-служба Держлісагентства

 

До відома учасників ринку

Львівське ОУЛМГ повідомляє, що з метою додаткового забезпечення сировиною деревообробні підприємства у третьому кварталі поточного року, будуть проведені регіональні аукціонні торги деревиною у м. Турка Львівської області. Торги проводитиме Товарна Біржа «Львівська Універсальна» 18 серпня поточного року. Інформацію по сформованих лотах необробленої деревини можна побачити на сайті біржі.

Запрошуємо представників деревообробних підприємств прийняти участь у регіональних торгах.

Згідно графіку Державного агентства лісових ресурсів України (додається) проведення аукціонів необробленої деревини заготівлі 4 кварталу 2016 року, на Львівщині аукціонні торги відбудуться 5 вересня 2016 року. Лісогосподарські підприємства Львівського ОУЛМГ завершують формувати лоти для виставлення їх у бюлетень торгів. З бюлетенем аукціонних торгів можна ознайомитись на сайті Товарної Біржі «Львівська Універсальна».

До участі в аукціонних торгах 5 вересня будуть допускатись тільки ті деревообробні підприємства, які мають окрім усіх інших необхідних документів, Дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. 

Окремо наголошуємо, що наявність договору оренди деревообробного цеху з відповідним дозволом на виконання робіт підвищеної небезпеки не відміняє наявність такого.

Дозволу для Покупця лісопродукції на товарній біржі.

Запрошуємо усі зацікавлені деревообробні підприємства приймати участь у аукціонних торгах деревиною з поставкою у 4 кварталі 2016 року.

►Графік Державного агентства лісових ресурсів України щодо проведення аукціонів необробленої деревини заготівлі 4 кварталу 2016 року

Відділ лісових ресурсів, машин 
Та технологій Львівського ОУЛМГ

 

Проведено наглядовий аудит з лісової сертифікації

З метою приведення лісового господарства ДП "Боринське лісове господарство" у відповідність до міжнародних стандартів, вдосконалення існуючої системи управління лісовим господарством, створення кращих можливостей для продажу лісової продукції, з 26 по 28 липня  незалежною аудиторською компанією „SGS QUALIFOR” було проведено основний аудит сертифікаціі лісів, оцінку відповідності ведення лісового господарства в лісах підприємства критеріям та принципам FSC™ (Лісової наглядової Ради).

Сертифікація (вручення свідоцтва) – це незалежна оцінка діяльності організації за погодженими міжнародними стандартами. Вимоги стандарту FSC™ стосуються екологічного, соціального та економічного впливів лісового контролю. Відповідність вимогам оцінюється сертифікаційними органами. „SGS QUALIFOR” є сертифікаційним органом, який має акредитацію FSC™. Це означає, що продукція взята з лісів, сертифікованих „SGS QUALIFOR” може мати торгівельний знак FSC™.

Остаточні результати проведення аудиту будуть відомі 3 серпня, про що ми додатково повідомимо 

Прес-служба

ДП "Боринське ЛГ"