Грудень 2019

Результати аукціонних торгів

20 грудня 2019 р. відбулись аукціонні торги необробленою деревиною заготівлі першого кварталу 2020 року. Торги проводила ТБ «ТСБ «Галконтракт».

На прохання ГО «Асоціація лісозаготівельників та деревообробників Львівщини» та враховуючи дуже низький відсоток продаж лісоматеріалів необроблених на електронних торгах в попередні періоди, аукціони відбулись у форматів «торгів з голосу».

На торгах приймало участь 45 учасників – деревообробників. Це звичайно значно більше учасників, ніж було на попередніх електронних торгах.

Однак, попит на необроблену деревину на внутрішньому ринку України в силу різних обставин залишається дуже низький. На торгах  було реалізовано лісоматеріали круглі модринові (68,3 % від виставленого обсягу), дубові (42.8 % від виставленого обсягу), частково букові (17,4 % ) та соснові (31,3 % ). Дуже низький попит на ялицеві лісоматеріали. На даному етапі вони майже не продаються.

Лісогосподарські підприємства вимушені зменшувати обсяги лісозаготівельних робіт, що призводить до погіршення фінансового стану. Адже податкове навантаження знову зросло у зв’язку із збільшенням Кабінетом Міністрів України відсотку сплати дивідендів з 50 % до 90%.

Результати аукціонних торгів в розрізі лісогосподарських підприємств та сортиментів представлені у таблиці.

 

Відділ лісових ресурсів, машин

та технологій Львівського ОУЛМГ

До ДП «Боринське ЛГ» завітали колядники!!!

Приємно коли  передноворічні ранки розпочинаються з радісної події, адже зима – це пора несподіванок та віри у різдвяне диво.

Сьогодні до контори ДП "Боринське лісове господарство" завітали колядники – учні та вчителі ОНЗ «Нижньояблунського НВК». З веселою колядою та щирими привітаннями лунали їхні голоси. Радісно дивитись на дівчат та хлопців, які всю душу вкладали у свій виступ, мурашки по шкірі від звучання української коляди, яка дає зрозуміти, що наші українські традиції бережуть і цінують. Натомість за свою коляду, діти отримали солодкі подарунки

Колектив підприємства щиро вдячний організаторам за чудове привітання з нагоди наступаючих свят і бажає Всім миру,злагоди і затишку у Новому Році!

Прес-служба підприємства

ВИРОБНИЧА НАРАДА З ГОЛОВНИМИ ІНЖЕНЕРАМИ ПІДПРИЄМСТВ

19 грудня 2019 року в залі засідань Львівського ОУЛМГ відбулася виробнича нарада з головними інженерами державних лісогосподарських підприємств Львівщини.

Відкриваючи зібрання, заступник начальника-головний інженер Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Громяк наголосив на фінансовому стані підприємств управління на сьогодення, обсягах лісозаготівель та переробки деревини, кредиторській і дебіторській заборгованості, реалізації деревини, збереженні працівників на лісогосподарських підприємствах, дотриманні вимог охорони та безпеки праці.

Доповідачі на нараді: начальник відділу лісових ресурсів, машин та технологій Ігор Коновалець, головні спеціалісти Богдан Кривецький, Галина Іванчишин, Василь Степанишин ознайомили присутніх з виробничою діяльністю лісогосподарських підприємств за 11 місяців 2019 року, виконанням планів заготівлі, переробки і реалізації деревини, будівництва та ремонту лісовозних доріг і витрати пального, електронному обліку деревини та станом виробничого травматизму на підприємствах Львівського ОУЛМГ.

У виступах запрошених осіб прозвучали пропозиції щодо напрямків зниження вартості обслуговування електронного обліку деревини, напрацювання змін до класифікації лісових доріг у зв’язку із значним збільшенням вибіркових рубок лісу, проведення чергових аукціонних торгів з продажу необробленої деревини, тощо.

Завершуючи нараду, головуючий Ю. Громяк нагадав присутнім про те, що уряд з квітня 2020 року запускає пілотний проект Е-аукціонів продажу деревини, проведення чергового аудиту сертифікації лісів на підприємствах управління, виконання планових завдань 2019 року та формування ризикоорієнтованого мислення працівників підприємств Львівського ОУЛМГ.

 

 

Відділ лісових ресурсів,

машин та технологій

Львівського ОУЛМГ

Аналіз результатів аукціонних торгів 2019 року

Завершився процес проведення аукціонних торгів необробленою деревиною у 2019 році. Відбулись останні додаткові торги заготівлі четвертого кварталу. Уже можна підбити підсумки.

Отже, на аукціонні торги у 2019 році лісогосподарськими підприємствами було виставлено 613,4 тис. кбм. необробленої деревини. Це обсяг, що пропонувався до продажу на протязі чотирьох кварталів на основних та додаткових торгах. Торги проводились на базі ТБ «ТСБ «Галконтракт» у формі «торгів з голосу» та електронних торгів.

Результати торгів відображають падіння попиту на оброблені лісоматеріали як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. Це стало наслідком наповнення, в першу чергу, європейського ринку дешевою сировиною внаслідок масових усихань хвойних насаджень та великих вітровалів, що пройшли в кінці 2018 на початку 2019 років у Європі.

Ще одним важливим фактором стагнації сектору деревообробки – зміцнення гривні. Адже більшість деревообробних підприємств (понад 90%) експортно орієнтовані. Можна собі уявити обсяги недоотримання обігових коштів внаслідок цього процесу. Це також дуже болісно відобразилось і на наших лісогосподарських підприємствах, котрі займаються переробкою деревини. При однакових обсягах реалізації готової продукції підприємства отримали на 15-20 % менше коштів.

Падіння ринку оброблених лісоматеріалів негативно вдарило по лісогосподарських підприємствах. Покупці необроблених лісоматеріалів різко знижують закупівельні ціни та обсяги покупок. Окрім того, спостерігаються ознаки імовірної змови між великими деревообробними підприємствами щодо цінової політики. Не встигнув ще один покупець повідомити про зниження цін на наступний місяць, як його конкурент робить те саме.

Постійні лісокористувачі опинились заручниками процесу. Адже реалізація заготовленої деревини за цінами, які нав’язуються покупцями стає збитковою.

Внутрішній ринок необробленої деревини розвивається сам по собі, окремо від інших ринків. Деревообробні підприємства, що працюють на внутрішньому ринку не готові спожити цієї кількості деревини, що пропонується постійними лісокористувачами.

Закриття зовнішнього ринку на необроблену деревину для українських підприємств дало можливість іншим країнам зайняти цю нішу.

 

Таким чином, поточна ситуація на ринку лісоматеріалів призводить до важкого фінансового стану як лісових господарств, так і більшості деревообробних підприємств.

На аукціонних торгах у 2019 році було реалізовано лише 11,9 % виставленої на продаж кількості необробленої деревини – 73,3 тис. кбм. Динаміка продаж наступна: у першому кварталі було реалізовано 36,3 % від виставленого обсягу, у другому – 17,3%, третьому – 8,9 % та четвертому - 3,5 % (повний аналіз продаж представлений у таблиці).

Назріває питання що робити?

На наш погляд потрібно:

  • Відкрити зовнішні ринки на необроблену деревину;

  • Переглянути податкове навантаження державних лісогосподарських підприємств в сторону зменшення;

  • Здешевити кредитні ресурси;

  • Покращити інвестиційний клімат в державі.

 

Відділ лісових ресурсів, машин

та технологій Львівського ОУЛМГ

Між Львівським ОУЛМГ та ГО «Дунайсько-Карпатська Програма» підписано Меморандум про співпрацю з метою збереження біологічного різноманіття на Львівщині

Сьогодні, 17 грудня 2019 року між Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства та громадською організацією «Дунайсько-Карпатська Програма» підписано Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю у сфері  сталого управління лісами, збереження біологічного різноманіття та протидії лісовим та екологічним правопорушенням.

Метою Меморандуму є забезпечення збереження та сталого розвитку природних територій та об’єктів природно-заповідного фонду у лісах і припинення втрат ландшафтного та біологічного різноманіття, протидії лісовим та екологічним правопорушенням, зокрема незаконним рубкам лісів. Сторони працюватимуть у  напрямах:

 

  1. ефективне практичне впровадження лісового та природоохоронного законодавства, пов’язаного зі сталим управлінням лісами та збереженням біорізноманіття; 

  2. реалізація заходів щодо розвитку мережі природно-заповідного фонду у межах лісових територій, пошуку та надання лісовим територіям відповідних природоохоронних статусів при наявності відповідних природних чи соціальних цінностей, включаючи категорії «природний ліс», «квазіпраліс» та «праліс», приведення у відповідність стану існуючих об’єктів ПЗФ до мети заповідання;

  3. боротьба з незаконним рубками і громадський контроль для недопущення порушень лісового та екологічного законодавства;

  4. підтримка засад сталого розвитку лісового господарства, включаючи розвитку його спроможностей та навчання працівників;

  5. впровадження та реалізації міжнародних проектів, що мають стосунок до лісового господарства та виконуються на території України Сторонами цього Меморандуму;

  6. підвищення рівня обізнаності та екологічної свідомості громадськості, освіти та розвитку екологічної культури населення у галузі сталого управління лісовими територіями.

 

 

Завдяки спільній роботі, будуть проведені обстеження на предмет виявлення унікальних ділянок природних лісів, квазіпралісів та пралісів, а також проведено інвентаризацію  існуючих об’єктів природно-заповідного фонду.

 

Прес-служба Львівського ОУЛМГ

Ялинкова кампанія 2019-2020 років на Львівщині

До уваги представників ЗМІ:

 

відбудеться міжвідомча виробнича нарада за участі правоохоронних та природоохоронних органів, державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ

 

з приводу проведення ялинкової кампанії 2019-2020 років на Львівщині

 


 

 

11 грудня 2019 року о 10-00 год. в приміщенні Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства відбудеться міжвідомча виробнича нарада з наступним порядком денним:

1.Підготовка до проведення ялинкової компанії у передноворічний період 2020 року.

2. Різне.

 

Місце проведення: м. Львів, вул. Яворницького 8Б (зал засідань Львівського ОУЛМГ, ІІ-гий поверх).

 

Запрошуємо до участі представників засобів масової інформації!

 


 Прес-служба Львівського ОУЛМГ

 

ШАНОВНІ деревообробники, УЧАСНИКИ АУКЦІОННИХ ТОРГІВ З ПРОДАЖУ НЕОБРОБЛЕНОЇ ДЕРЕВИНИ !

Державні Лісогосподарські підприємства Львівського ОУЛМГ та ТОВАРНА БІРЖА «ТОВАРНО-СИРОВИНА БІРЖА «ГАЛКОНТРАКТ» ПОВІДОМЛЯють ПРО ПРОВЕДЕННЯ АУКЦІОННИХ ТОРГІВ З ПРОДАЖУ НЕОБРОБЛЕНОЇ ДЕРЕВИНИ

ЗАГОТІВЛІ 1 КВАРТАЛУ 2020 РОКУ

 

Дата проведення торгів 20 грудня 2019 року .

 

Аукціонні торги з голосу

СЕСІЯ №1 ПОЧАТОК АУКЦІОННОЙ СЕСІЇ (ХВОЙНІ ПОРОДИ) – 10.00

РЕЄСТРАЦІЯ УЧАСНИКІВ 1-Ї АУКЦІОННОЇ СЕСІЙ ПРОВОДИТИМЕТЬСЯ 20.12.2019 РОКУ З 09 ГОД. 00 ХВ. ДО 09 ГОД. 50ХВ.

 

СЕСІЯ №2 ПРОДАЖ ЛІСОМАТЕРІАЛІВ ЛИСТЯНИХ ПОРІД (ОКРІМ ДУБУ). ПОЧАТОК СЕСІЇ О 11 ГОД 00 ХВ.

РЕЄСТРАЦІЯ УЧАСНИКІВ 2-Ї АУКЦІОННОЇ СЕСІЇ ПРОВОДИТИМЕТЬСЯ 20.12.2019 РОКУ З 10 ГОД 00 ХВ ДО 10 ГОД 50 ХВ.

 

СЕСІЯ №3 ПРОДАЖ ЛІСОМАТЕРІАЛІВ ПОРОДИ ДУБ . ПОЧАТОК СЕСІЇ О 12 ГОД. 00 ХВ.

РЕЄСТРАЦІЯ УЧАСНИКІВ 3-Ї АУКЦІОННОЇ СЕСІЇ ПРОВОДИТИМЕТЬСЯ 20.12.2019 РОКУ З 11 ГОД 00 ХВ ДО 11 ГОД 50 ХВ.

 

Місце проведення реєстрації та аукціонних торгів: м.Львів, Стрийський парк 14, в приміщенні конференц-залу Львівської торгово-промислової палати.

Інформація щодо обсягів продажу необробленої деревини (бюлетень аукціонних торгів) розміщено на сайті товарної біржі.

Запрошуємо усіх, кому потрібна сировина для власної переробки, прийняти участь в аукціонних торгах.

 

 

 

 

Відділ лісових ресурсів, машин

та технологій Львівського ОУЛМГ

Уряд запускає пілотний проект е-аукціонів продажу деревини на "Prozorro.Продажі" з квітня 2020 року

4 грудня на засіданні Уряду прийнято постанову «Про реалізацію пілотного проекту щодо проведення електронних аукціонів
з продажу окремих партій необробленої деревини».

Пілотний проект триватиме один рік – з квітня 2020 року до квітня 2021 року.

Зазначеною постановою Уряду затверджено Порядок реалізації пілотного проекту.

Яка мета?

Процедури реалізації необробленої деревини потребують нормативного врегулювання. Необхідним є запровадження реалізації лісоматеріалів на внутрішньому ринку з використанням сучасних електронних сервісів, здатних забезпечити належні обсяги продажів за надійною та відкритою процедурою на конкурентних умовах.

Окремо варто звернути увагу на важливість забезпечення транспарентності та загальнодоступності інформації про ринок необробленої деревини в Україні, що дозволить проводити аналітичну роботу з отриманими даними, а в перспективі стане важелем у боротьбі із тіньовим обігом деревини в Україні.

Проект постанови КМУ пропонує механізм запровадження електронних аукціонів з продажу необробленої деревини на умовах змагальності учасників. Реалізація пілотного проекту стане кроком на шляху створення в Україні ринку необробленої деревини з чіткими правилами участі та рівними правами учасників.

Хто зможе брати учать в е-аукціонах?

У проекті постанови КМУ передбачено, що дія пілотного проекту поширюватиметься на постійних лісокористувачів, об’єм доходів яких за результатами 2018 року становив не менше 10 мільйонів гривень включно.

Які умови е-аукціонів?

Учасники проекту виставлятимуть на електронні аукціони з продажу окремих партій необробленої деревини не менше, ніж 25% щомісячних запланованих об’ємів заготівлі необробленої деревини із забезпеченням базису поставки франко-нижній або проміжний склад лотами, сформованими із деревини одного сортименту, об’ємом не менше ста п'ятдесяти кубічних метрів або початковою вартістю не менше двохсот ста тисяч гривень.

Де будуть відбуватися е-аукціони?

На час дії пілотного проекту державне підприємство «Prozorro.Продажі», що належить до сфери управління Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, визначено відповідальним за забезпечення функціонування електронної торгової системи – адміністратором електронної торгової системи.

Що буде далі?

За результатами пілотного проекту Міністерством енергетики та захисту довкілля України будуть подані пропозиції щодо доцільності застосування процедури проведення електронних аукціонів з продажу окремих партій необробленої деревини на постійній основі.

Прес-служба Держлісагентства