Березень 2020

Підсумки торгів необробленою деревиною заготівлі першого кварталу 2020 р.

Лісогосподарські підприємства обласного управління завершили процедури проведення торгів необробленою деревиною заготівлі першого кварталу 2020 року. Було проведено основні торги, які проходили у форматі «торгів з голосу» (20.12.2019 р.) та ряд додаткових електронних торгів. Окрім цього, підприємствами виставляється значний обсяг деревини на продажі через площадку «Прозоро. Продажі».

Якщо узагальнити результати аукціонних торгів, то обсяг реалізованої деревини становить лише 12,2 % від виставленого. Підприємствами управління на усі торги (окрім площадки «Прозоро. Продажі») було виставлено 251790 кбм необробленої деревини.

На «Прозоро. Продажі» торги проходять у постійному режимі. Кожне підприємство постійно виставляє для продажу понад 25 % від середньомісячного обсягу лісозаготівель. На превеликий жаль, результати торгів для лісгоспів нульові. Покупці необробленої деревини, а це, в першу чергу, виробники плит ДСП, МДФ та фанери клеєної не приймають участі у цих торгах, як і в усіх інших.

Слід відмітити, що на протязі першого кварталу на торгах добре продавались лише лісоматеріали круглі дубові (62 % продаж), у решта порід відсоток продаж значно нижчий (уся інформація щодо виставлених та проданих обсягів на електронних торгах в розрізі сортиментів та лісогосподарських підприємств представлена у таблиці).

На даний момент у лісогосподарських підприємств найбільша проблема з реалізацією дров, особливо твердих порід. Більшість покупців цього сортименту призупинили купувати та значно понизили ціни. Лісгоспи вимушені зменшувати обсяги лісозаготівельних робіт, що призводить до зменшення поставок на ринок ділової деревини.

На цю тему ми неодноразово писали, звертались до уряду щодо розблокування експорту дров. Однак, питання залишається не вирішеним. У лісогосподарських підприємств накопичуються на складах значні обсяги твердолистяних дров. Ми і далі виставляємо на усі діючі площадки з продажу необробленої деревини значні обсяги деревини з надією, що покупець на них все таки появиться.

Відділ лісових ресурсів, машин

та технологій Львівського ОУЛМГ

До Міжнародного дня лісів уже висаджено 100 мільйонів дерев, - Андрій Заблоцький

100 мільйонів сіянців та саджанців дерев висадили на сьогодні лісівники по всій Україні. Про це повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький на своїй сторінці у Facebook.

«На жаль, через карантинні заходи, ми скасували участь громадськості у нашій акції з висадки дерев. Однак, хочу запевнити, що висадка відбувається за графіком. Лісівники, дотримуючись правил та рекомендацій щодо захисту під час карантину, виконують всі необхідні плани з відтворення українських лісів», - написав він.

Також Андрій Заблоцький розповів, що цьогорічний Міжнародний день лісів проходить з меседжем «Ліси та біорізноманіття. Надто цінно, щоб втратити». Бажано, щоб сьогодні всі пригадали роль лісів і сталого лісоуправління у збереженні та примноженні біорізноманіття.

«У лісовому господарстві України діють критерії щодо принципів господарювання, які відповідають вимогам Всеєвропейської стратегії збереження біологічного і ландшафтного різноманіття. І наше завдання – слідкувати, щоб ці критерії чітко дотримувалися», - наголосив Голова Держлісагентства.

Він повідомив про те, що з 7,6 млн га лісів, які входять до сфери управління Держлісагентства, заповідано 16,8%. Практично у всіх регіонах заповідність в лісах вища ніж загальнодержавна. У лісах знаходиться 3295 територій та об’єктів природно-заповідного фонду України площею більше 1,3 млн га.

Указом Президента України Володимира Зеленського на Луганщині створено ще один національний природний парк «Кремінські ліси». І загалом включено до територій ПЗФ більше 40 тис. га лісів.

«До лісу потрібно ставитися дбайливо, адже у ньому проживає близько 80% світового наземного біорізноманіття», - наголосив Голова Держлісагентства.

 

Довідково.

З початку лісокультурної кампанії 2020 року на сьогодні відновлено більше 15 тисяч гектарів лісових ділянок та створено більше 500 гектарів нових лісів.

У лісах, що входять до сфери управління Держлісагентства, знаходиться 3295 територій та об’єктів природно-заповідного фонду України площею більше 1,3 млн га. Зокрема:

- 13 природоохоронних установ, серед яких 6 природних заповідників площею 79649 га, 6 національних природних парків площею 70843 га і 1 господарство-парк площею 109 га;

- 1498 заказників площею понад 634,3 тис. га;

- 1164 пам’ятки природи площею 13,5 тис. га;

- 33 регіональних ландшафтних парки площею 177,4 тис. га;

- 525 заповідних урочищ площею 85 тис. га;

- 16 дендрологічних парків площею 0,4 тис. га;

- 47 парків-пам’яток садово-паркового мистецтва площею 3,6 тис. га.

Із зазначених:

- 297 територій та об’єктів загальнодержавного значення площею 563,3

тис. га.

- 2998 територій та об’єктів місцевого значення площею 764,5 тис. га.

 

Офіційний сайт Держлісагентства: http://dklg.kmu.gov.ua 

 

ДО УВАГИ ПЕРЕРОБНИКІВ ДЕРЕВИНИ!

Як і оголошувалось раніше, підприємства Львівського ОУЛМГ продовжують проводити додаткові електронні торги необробленою деревиною заготівлі другого кварталу 2020 року. Торги проводитимуться на базі ТБ «ТСБ «Галконтракт».

Товарна біржа «Товарно-сировина біржа «Галконтракт» повідомляє про проведення  ЩОТИЖНЕВИХ ЕЛЕКТРОННИХ аукціонних торгів з продажу необробленої деревини, лісозаготівельними підприємствами (постійними лісокористувачами) Львівської області .

 

 

АУКЦІОННІ ЕЛЕКТРОННІ ТОРГИ ПРОВОДИТИМУТЬСЯ ЩОЧЕТВЕРГА .

Лоти, які не було продано на попередніх торгах , автоматично переносяться на наступні щотижневі торги! 

ТБ «ТСБ «Галконтракт» бере на себе зобов’язання підготовки документів по результатах торгів, не пізніше наступного дня, після проведення аукціону.

Дата проведення наступного електронного аукціону -26 березня  2020 року.

 

Заявки на продаж товару просимо направити на електронну адресу ТБ ТСБ

«Галконтракт»   info@tsbgalcontract.org.ua         

 

Відділ лісових ресурсів, машин та

технологій Львівського ОУЛМГ

На Львівщині розпочалася весняна лісокультурна кампанія 2020 року

З приходом весни лісівниками Львівщини розпочато весняні лісокультурні роботи.

Державними лісогосподарськими підприємствами Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства заплановано провести лісовідновлення у 2020 році на площі 1940 га, в тому числі створити лісові культури на площі 770 га, з яких 614 га на весні. Поряд з цим заплановано провести доповнення існуючих лісових культур на площі 1052 га. Під час проведення лісовідновлювальних робіт заплановано висадити до 5 млн. шт. сіянців та саджанців деревних порід (сосни звичайної, ялиці білої, модрини європейської, дуба звичайного, бука лісового, клена явора, вільхи чорної та інших).

На лісових ділянках, пройдених вибірковими та поступовими рубками головного користування, завдяки застосуванню природозберігаючих технологій лісозаготівель вдалося досягти якісного природного відновлення лісу на площі 1170 га. Крім цього на ділянках залишених під природнє поновлення буде проводитись введення недостаючих головних порід та створення часткових піднаметових лісових культур.

У поточному році із загального фонду обласного бюджету для відшкодування витрат при проведенні робіт з створення лісових культур і вирощування садивного матеріалу, державним лісогосподарським підприємствам виділено 2,6 млн гривень, в тому числі 810 тис. грн для створення лісових культур та 1790 тис. грн. на вирощування садивного матеріалу для лісовідновлення. 

Розпочато роботи по підготовці лісових розсадників до висівання насіння головних лісоутворюючих та декоративних порід та створення нових шкільних відділень. 

Станом на 17.03.2020 року державними лісогосподарськими підприємствами створено 216,6 га лісових культур.

 

Відділ лісового господарства Львівського ОУЛМГ

Розвішування шпаківень

В економіці нашої країни ліси відіграють важливу роль. Лісопродукція – це високоякісна деревина для промисловості. Ліси мають велике ґрунтозахисне, водоохоронне та кліматичне значення. Все це вимагає від нас раціонального використання лісових багатств та збільшення продуктивності лісів. Однією з причин, що знижує продуктивність лісів, викликає всихання молодих дерев на великих площах і призводить до зниження якості заготовлених лісоматеріалів, є шкідники. Особливо великої шкоди завдають короїди. Пошкоджена ними деревина довго не зберігається, а в корі знижується якість дубильних речовин.
Короїди (Ipidae) – небезпечні шкідники лісів, садів та парків, які поселяються на деревах під корою і в корінні, а частина видів проточує ходи в деревині. Заселяють короїди як зрубані дерева, їх рештки, так і практично здорові, але ослаблені з тих чи інших причин. Різні види заселяють різні частини дерев, де роблять специфічні для кожного з них складні ходи. Найпоширенішим видом, який стрімко розширив свій ареал і призвів до масових уражень хвойних порід є короїд верхівковий (Ipsacuminatus Gyll.). Зустрічається він на хвойних деревах різного віку. Розвивається на вершині й гілках, часто уражує зону перехідної кори. На деревах 20-60-ти річного віку заселяє весь стовбур, охоче розвивається на «порубочних рештках». Пізніше переходить і на практично здорові сосни. Жук завдовжки 2,5 – 3,7 мм, темно-коричневий, циліндричний, на схилах надкрил, по краях пологої «тачки» — по три зубці; у самця третій зубець на кінці роздвоєний. Яйце дрібне, округле,біле. Личинка завдовжки до 3 – 4 мм, безнога, дещо зігнута; на грудних сегментах є мозолисті подушечки; голова чітко виражена, світло-коричнева. Лялечка 3,5 – 4 мм завдовжки, біла, напівпрозора. За рік розвивається дві генерації верхівкового короїда. Зимують під корою жуки і незначна частина личинок і лялечок, які не завершили розвиток до настання холодів.
Шкоду лісовим насадженням завдають як дорослі особини так і їх личинки. Першою ознакою ушкодження дерев є зміна кольору хвої. Спочатку вона світліє, потім жовтіє, стає рудого забарвлення і обсипається. Причому першими засихають високі дерева з товстими стовбурами і широкою кроною.

Система заходів боротьби з короїдами охоплює різні аспекти лісозахисту й складається з комплексу методів і прийомів. Розрізняють три головних напрямки лісозахисту: планово-організаційний, оперативно-господарський і безпосереднє знищення шкідника.Безпосереднє знищення шкідника включає комплекс фізичних, хімічних, біологічних методів, а саме: окорування зрубаної деревини, розробка вітролому, спалювання «порубочних решток», вирубування ослаблених і свіжозаселених дерев, обробка інсектицидами, або біопрепаратами. Серед біологічних методів боротьби з шкідниками широко застосовують мурашки з роду Formica, відомі під загальною назвою руді лісові мурашки. Короїдів також знищують комахоїдні птахи, особливо дятли. Всі ці заходи необхідно проводити в стислі терміни, інакше вони не дадуть бажаних результатів.
Саме для запобігання розповсюдження шкідників та їх ефективному знищенню працівниками ДП «Боринське ЛГ» було виготовлено та розвішено в лісових обходах 90 шпаківень, а саме в таких лісництвах : Боринське, Верхньовисоцьке, Либохорівське, Сянківське, Яблунське, Мохнатське та на території лісорозсадника.
Провідний інженер охорони і захисту лісу Ковальчин В.В

Підсумки торгів необробленою деревиною заготівлі першого кварталу 2020 р.

Лісогосподарські підприємства обласного управління завершили процедури проведення торгів необробленою деревиною заготівлі першого кварталу 2020 року. Було проведено основні торги, які проходили у форматі «торгів з голосу» (20.12.2019 р.) та ряд додаткових електронних торгів. Окрім цього, підприємствами виставляється значний обсяг деревини на продажі через площадку «Прозоро. Продажі».

Якщо узагальнити результати аукціонних торгів, то обсяг реалізованої деревини становить лише 12,2 % від виставленого. Підприємствами управління на усі торги (окрім площадки «Прозоро. Продажі») було виставлено 251790 кбм необробленої деревини.

На «Прозоро. Продажі» торги проходять у постійному режимі. Кожне підприємство постійно виставляє для продажу понад 25 % від середньомісячного обсягу лісозаготівель. На превеликий жаль, результати торгів для лісгоспів нульові. Покупці необробленої деревини, а це, в першу чергу, виробники плит ДСП, МДФ та фанери клеєної не приймають участі у цих торгах, як і в усіх інших.

Слід відмітити, що на протязі першого кварталу на торгах добре продавались лише лісоматеріали круглі дубові (62 % продаж), у решта порід відсоток продаж значно нижчий (уся інформація щодо виставлених та проданих обсягів на електронних торгах в розрізі сортиментів та лісогосподарських підприємств представлена у таблиці).

На даний момент у лісогосподарських підприємств найбільша проблема з реалізацією дров, особливо твердих порід. Більшість покупців цього сортименту призупинили купувати та значно понизили ціни. Лісгоспи вимушені зменшувати обсяги лісозаготівельних робіт, що призводить до зменшення поставок на ринок ділової деревини.

На цю тему ми неодноразово писали, звертались до уряду щодо розблокування експорту дров. Однак, питання залишається не вирішеним. У лісогосподарських підприємств накопичуються на складах значні обсяги твердолистяних дров. Ми і далі виставляємо на усі діючі площадки з продажу необробленої деревини значні обсяги деревини з надією, що покупець на них все таки появиться.

Відділ лісових ресурсів, машин

та технологій Львівського ОУЛМГ

Ми системно змінюємо підходи до роботи у лісовій галузі, - Андрій Заблоцький

95% усієї деревини, яку заготовляють лісогосподарські підприємства в Україні, перебуває на електронному обліку. Інші 5% становлять поодинокі комунальні та приватні підприємства, які знаходяться в процесі навчання і підключення до системи електронного обліку. Про це повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький на своїй сторінці у Facebook.

«Це означає, що до електронного обліку деревини підключено 526 постійних лісокористувачів, з яких 341 ‒ державні підприємства, організації та установи, 144 ‒ комунальні підприємства та 41 лісокористувачів, що належить до інших організаційно–правових форм господарювання», - зазначив він.

За словами Андрія Заблоцького, вперше за роки незалежності ми маємо чіткі дані про кількість та місце заготовленої деревини, і також про те, хто її заготовляє. Він нагадав, що до цього чого часу лише лісгоспи у сфері відання Держлісагентства працювали в системі електронного обліку.

Також Голова Держлісагентства перерахував причини, чому важливий та необхідний електронний облік деревини.

Зокрема:

- ринок заготівлі деревини систематизовано та узагальнено – ми матимемо баланс деревини по країні, що дозволить бізнесу планувати свою діяльність;

- на ринку залишаються лише легальні гравці;

- тіньова заготівля стане фактично неможливою;

- суспільство має змогу контролювати та відслідковувати заготівлю деревини;

- для держави – легальний ринок та збільшення надходжень до бюджету.

«Ми системно змінюємо підходи до роботи у лісовій галузі. Доступ до єдиної державної системи електронного обліку деревини надано Міністерству внутрішніх справ України, Національній поліції України, Державній фіскальній службі України, Службі безпеки України та іншим державним органам, щоб вони мали можливість перевіряти законність перевезення деревини», - написав Андрій Заблоцький.

Окрім того, він підкреслив, що громадськість має можливість перевірити законність заготівлі деревини через систему «Ліс у смартфоні» https://lk.ukrforest.com та легальність її перевезення https://open.ukrforest.com за номером бирки, ТТН та транспортного засобу.

«Починаючи з квітня, реалізація деревини без електронного обліку буде вважатися протиправною та стане предметом додаткових перевірок з боку правоохоронних органів», - повідомив Голова Держлісагентства.

За словами Андрія Заблоцького, Держлісагентство готує зміни до законодавства щодо встановлення кримінальної відповідальності за торгівлю нелегально заготовленою деревиною та недостовірність інформації, що вноситься до системи ЕОД. Також планується унормувати питання стовідсоткової сертифікації продукції з деревини, щоб не було законодавчих прогалин, коли окрема продукція з деревини експортується з України без сертифікатів походження. І часто виникають питання як з боку торгівельних партнерів, так і від суспільства, що така продукція виготовляється із деревини сумнівного походження.

 

Офіційний сайт: http://dklg.kmu.gov.ua

 

Сторінка в Facebook: https://www.facebook.com/forestUKR

 

Сторінка Голови Держлісагентства Андрія Заблоцького: https://www.facebook.com/andrew.zablotsky.9

 

Telegram-канал Голови Держлісагентства «Заблоцький про ліс» t.me/uaforest.

 

Мисливську фауну обліковано

Усі користувачі мисливських угідь Львівщини, а їх у нашій області є 81, успішно завершили зимовий облік мисливських видів звірів та птахів.

Користувачі мисливських угідь облікові роботи проводили організовано та ретельно. Окрім того силами державної лісової охорони в угіддях державного мисливського резерву теж проведено облік мисливської фауни. У цілому облікові роботи проведено на всій території мисливських угідь області.

За результатами обліку мисливської фауни станом на теперішній час у області обліковано: зубрів – 114 особин (було 101); оленів плямистих – 45 (було 49); лосів – 106 (було 100) ; оленів Даніеля (лань) – 98 (було 98); оленів європейських – 1761 (було 1759); козулі – 16623 (було 16294); кабанів – 3189 (було 3834); зайців – 48358 (було 47594), вовків – 164 (було 163), та ведмедів – 72 особини (було 72).

Порівнюючи облік основних видів мисливської фауни з минулим періодом спостерігається значне зменшення чисельності кабанів на 645 голів, а чисельність червонокнижних мисливських видів звірів зростає. Стабільною залишається кількість крупних хижаків, поголів’я яких регулюється кожним користувачем мисливських угідь області. Чисельність ведмедя уже перевищила допустиму оптимальну норму в місцях його перебування.

В лісостанах підприємств Управління сконцентровано майже все наявне поголів’я зубрів та ведмедів, більша половина лосів та оленів, козулі і кабанів від їх загальної чисельності на території області. Стосовно зменшення чисельності популяції кабанів впродовж останніх років, то необхідно зауважити, що за спостереженнями спеціалістів управління та штатних працівників користувачів мисливських угідь на зменшення чисельності кабанів в області за останні роки з 2017 і на теперішній час в основному впливають два чинники.

З 2012 року і до тепер на території України та території сусідніх країн поширюється пандемія африканської чуми свиней (АЧС). У сусідніх областях від АЧС загинуло майже 90% популяції кабана.

Другим чинником, що вплинув на зменшення чисельності кабана - це новітнє браконьєрство. Багато браконьєрів незаконно використовують до вогнепальної зброї прилади нічного бачення, тепловізори, глушники та інші недозволені засоби. Окрім того мають автомобілі з підвищеною прохідністю та квадроцикли, що недоступно для більшості штатних працівників та єгерів мисливських господарств.

На чисельність кабанів а також на інші види мисливської фауни впливають і інші фактори. Це техногенне та антропогенне навантаження на мисливські угіддя.

Стабільна чисельність хижих звірів таких, як ведмеді, вовки та рисі пояснюється тим, що крупні хижаки тримаються у місцях де є пожива для них. А це в основному молодняк оленів, кабанів, козуль та інші дрібні види звірини.

Для того щоб ретельно визначити фактори впливу на чисельність звірів потрібні наукові дослідження.

 Відділ охорони, захисту лісу

                                                                                               та мисливського господарства

                                                                                              Львівського ОУЛМГ

 

Колегія лісівників Львівщини: раціональне використання, збереження та відтворення лісових ресурсів області

    У Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства на засіданні колегії обговорили питання  виконання основних показників лісогосподарської та виробничої діяльності.

У 2019 році усі завдання з лісовідновлення та догляду за лісовими культурами лісовими господарствами виконано. Відтворення лісів  проведено на площі 1983 га, що становить 110% до завдання, в тому числі: садіння лісових культур 1067,4 га (54%) та природне поновлення лісу 915,6 га (46%). 

Проведено доглядів за лісовими культурами на площі 7402,8 га, що становить (101%) до плану та доповнення лісових культур на площі 1728,5 га, або (114%) до завдання. У 2019 році підприємствами управління заготовлено 15795 кг лісового насіння, в тому числі хвойних 476 кг, листяних 15319 кг, з них дуб 14196 кг.

Для забезпечення лісокультурних робіт у 2020 році в лісових розсадниках  підприємств  вирощено  14, 0 млн. шт. стандартного садивного матеріалу.

Згідно до складених державними лісогосподарськими підприємствами проектів лісових культур  та природнього поновлення протягом 2020 року заплановано відтворити лісів на площі 1940 га, а саме: лісових культур 770,1 га, природнього поновлення – 1169,9 га.

   Особливу увагу приділено проведенню нової всеукраїнської Акції Державного агентства лісових ресурсів України «Відновлюємо ліси разом» та  відзначення 21 березня - Міжнародного дня лісу.

  З метою проведення масштабної акції з лісовідновлення на Львівщині на сайтах державних лісогосподарських підприємств та Львівського ОУЛМГ будуть розміщені плани заходів Акції із зазначенням лісокультурних ділянок для садіння лісу по кожному лісогосподарському підприємству з контактними даними  відповідальних осіб. Обласне управління запрошує до заходів акції учнівську молодь та громадськість, представників органів влади та засобів масової інформації.

Голова колегії Анатолій Дейнека наголосив забезпечити проведення лісокультурної компанії у стислі агротехнічні терміни та провести садіння лісу якісним стандартним садивним матеріалом.

На колегії заслухано інформацію про стан забезпечення охорони лісів від незаконних рубок. Працівниками державної лісової охорони проводиться робота щодо профілактики і виявлення порушень лісового законодавства та відшкодування шкоди, заподіяної лісу. Завдяки вжитим заходам обсяг незаконних рубок за 2019 рік знизився на 307 куб. м (25%) у порівнянні  з 2018 роком. За 2019 рік обсяг незаконних рубок склав 935 куб.м, в тому числі невстановленими лісопорушниками – 444 куб. м, або 47 %. Сума заподіяної шкоди склала 5659,2 тис.грн, відшкодовано – 592,4 тис. грн, або 10,5 %. Водночас, встановленими лісопорушниками скоєно 53% лісопорушень. 

Розслідування обставин скоєння лісопорушень на місцях свідчить про те, що головними причинами їх скоєння є діяльність технічно оснащених злочинних груп, низький рівень матеріального забезпечення населення, яке змушене задовольняти свої життєві потреби у незаконний спосіб, а також велика кількість приватних пилорам, які скуповують незаконно добуту деревину.

Керівникам державних лісогосподарських підприємств наголошено про необхідність посилення ефективної роботи рейдових бригад з охорони лісів та забезпечення постійної взаємодії з органами поліції з метою протидії незаконним рубкам.

Проаналізовано стан лісозаготівель за 2 місяці поточного року. Звернуто увагу керівників лісогосподарських підприємств на посиленні контролю за виходом лісоматеріалів круглих та високоцінних сортиментів. Вказано на необхідність виставлення всього обсягу необробленої деревини на електронні торги, в тому числі  на торги через площадку «ProZorro.Продажі».

На колегії також розглянуто підсумки антикорупційної діяльності підприємств Львівського ОУЛМГ та актуальні питання міжнародного співробітництва у лісовому господарстві.

За результатами засідання голова колегії акцентував увагу на питаннях  збалансування фінансово-економічних показників державних лісогосподарських підприємств.

З усіх розглянутих питань дано відповідні доручення.

 

 

Прес-служба Львівського ОУЛМГ

Орієнтовні обсяги заготівлі деревини на 2020 рік.

Міжгалузеві та внутрішньо економічні відносини, євроінтеграційні процеси в лісовій галузі України в умовах ринкової економіки, визначають необхідність підвищення точності матеріальної оцінки лісосировинних ресурсів.

      Впровадження в облік лісоматеріалів круглих сучасних комп’ютерних технологій  (базу ЕОД електронний облік деревини), та перехід на нові національні стандарти, гармонізовані з європейськими (ДСТУ EN), а також перехід на  ДСТУ 4020-2-2001 «Методи обмірювання та визначення об’ємів» суттєво змінили підходи визначення розмірно – якісних характеристик в лісоматеріалах та зумовили розвиток нових технологій переробки деревини.

      Державними лісогосподарськими підприємствами Львівського ОУЛМГ розроблено сортиментну структуру лісосічного фонду  рубок поліпшення якісного складу лісів, та рубок головного користування на 2020 рік.

       Орієнтовні обсяги заготівлі лісопродукції в розрізі підприємств Львівського ОУЛМГ та розподілом за породами, лісоматеріалами, класами якості наведені в таблицях.  

 

                                                                                                                                   Відділ лісових ресурсів                                                                                                                   машин та технологій Львівського ОУЛМГ