Травень 2017

Про строки полювання

Питання відкриття сезону полювання 2017-2018 років на Львівщині обговорювалось на нараді в Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства усіма користувачами мисливських угідь за участю представників правоохоронних органів, Держекоінспекції та Держпродспоживслужби Львівської області. Зважаючи на цьогорічні біофенологічні спостереження та погодні кліматичні умови, абсолютною більшістю користувачів мисливських угідь було прийнято узгоджене рішення, що полювання на водоплавних мисливських птахів (гусей, качок, лисок, тощо) розпочати з 18 години 12 серпня і завершити 31 грудня 2017 року. На голубів та перепілок окремі господарства відкриють полювання з першого серпня. 

Беручи до уваги після сезонний облік зайців та зважаючи на значну кількість мисливців області, які полюють на зайців, а також враховуючи пропускну спроможність мисливських угідь, користувачами прийнято рішення, що на зайця русака полювання буде проводитись тільки в польових угіддях, у недільні дні з 26 листопада по 31 грудня 2017 року включно.

На самців кабанів, оленів благородних та їхній молодняк, здатний до самостійного існування з 01 серпня 2017 року до 31 січня 2018 року включно, а на самок кабанів, козуль та оленів благородних з 1 вересня до 31 грудня 2017 року включно.

На білку, бобра, куниць лісову та кам’яну, тхора лісового, єнотоподібну собаку, лисицю, вовка з 1 жовтня 2017 року до 28 лютого 2018 року включно. 

На борсука з 1 жовтня до 26 листопада 2017 року.

Колективне та облавне полювання на кабанів, оленів і козуль переважна більшість користувачів мисливських угідь розпочнуть з 28 жовтня і буде воно тривати до 31 грудня включно, а на самців кабанів, оленів благородних та їхній молодняк здатний до самостійного існування, - до 31січня 2018 року включно.

Днями полювання, при індивідуальному полюванні, можуть бути усі дні тижня, при колективному та облавному полюванні тільки субота та неділя. Полювання на зайця русака дозволено тільки в недільні дні.

До прийняття такого рішення та його погодження Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства підходить виважено, враховуючи досвід попередніх років, стан популяцій мисливських видів звірів та птахів, враховуючи пропозиції користувачів мисливських угідь та думку Громадської ради при управлінні.

Серпневе відкриття полювання, мисливці кажуть поміж себе на качок, вважається святковим відкриттям сезону полювання для усіх мисливців тому, що це відкриття є наймасовішим і найбільш популярним та доступним видом полювання для мисливського загалу. 

Зважаючи на досвід минулих років та з метою уникнення скупчення значної кількості мисливців в управлінні для обміну контрольних карток перед відкриття сезону полювання, Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства звертається до мисливців області, щоб не чекали до останнього тижня перед сезоном полювання, а вже приступили до обміну контрольних карток. Також нагадуємо мисливцям області, які документи дають право на проведення полювання: посвідчення мисливця, щорічна контрольна картка обліку добутої дичини та порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита, дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, путівка чи відстрільна картка мисливського господарства, дозвіл на діагностичний або селекційний відстріл тощо), відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання під час полювання, паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів у разі їх використання під час проведення полювання.

Зазначені документи мисливець зобов’язаний мати під час здійснення полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і пред’являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання.

Для цього, щоб отримати щорічну контрольну картку обліку добутої дичини та порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита мисливцеві необхідно звернутись до районного мисливствознавця, який обміняє її в управлінні, або самому обміняти її у мисливському відділі Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства за адресою м. Львів, вул. Яворницького 8/б (з 8 до 17 години, п’ятниця з 8 до 15год.45хв, обідня перерва з 12 до 12год 45 хв).

Отже, щоб встигнути підготуватися до полювання, звертаємося до всіх мисливців області з проханням – перевірте свої документи, переконайтеся, що вони чинні, обміняйте завчасно щорічну контрольну картку.

 Начальник відділу - головний 

мисливствознавець Львівського ОУЛМГ

В. Бурмас

 

26 травня відбулась зустріч Ради Європейських Лісівників

26 травня 2017 р. у Національному лісотехнічному університеті України відбулась зустріч представників Правління Ради Європейських Лісівників. 

Під час зустрічі обговорено виконання раніше запланованих заходів, пов’язаних з членством організації у робочих групах процесу співпраці європейських відомств, відповідальних за охорону лісів і лісове господарство «Forest Europe process» (13-14 червня 2017 р., Братислава), організацію Україною наукової конференції у рамках Маніфестації лісівників (Биїле Фелікс, Румунія, вересень 2017 р.), співпрацю з Департаментом з Розвитку сільського господарства та сільських територій Європейської комісії, яка відповідає зокрема і за формування та впровадження стратегій розвитку лісового господарства в ЄС.

Співорганізатором зустрічі поряд з Національним лісотехнічним університетом України є Львівське обласне управління лісового і мисливського господарства. Начальник Львівського ОУЛМГ Анатолій Дейнека ознайомив учасників зустрічі з лісовим господарством Львівщини.

У рамках заходу представники Ради Європейських Лісівників відвідали Бібрський лісгосп. Директор Бібрського лісгоспу Володимир Борщ та головний лісничий Мирослав Пилипів ознайомили присутніх з діяльністю лісгоспу. Поділились досвідом створення дубових та дубово-букових культур. Оглянули рубки догляду, які проводяться в цих культурах. Розповіли про впровадження в лісгоспі вибіркових способів рубок та рубок переформування деревостанів.

Учасники оглянули навчально-виробничий стаціонар «Романівський», де можна побачити формування високобонітетного різновікового насадження шляхом проведення вибіркових способів рубок.

Для підвищення стійкості і продуктивності лісів пріоритетним є застосування наближених до природи принципів ведення лісового господарства.

Професор Національного лісотехнічного університету України Григорій Криницький розповів представникам Ради Європейських Лісівників історію створення навчально-виробничого стаціонару «Романівський». На прикладі букових насаджень розказав про принципи і способи лісокористування наближеного до природи лісівництва за яких безперервно існує лісовий покрив, відтворюється структура природних різновікових лісів, постійно підтримується стійкість деревостану.

Начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека відмітив, що рубки переформування підвищують не лише стабільність деревостану, але й забезпечують збереження біорізноманіття у лісах і сприяють покращенню родючості грунтів. Вони забезпечують вирощування крупномірних сортиментів високої якості, що збільшує розмір прибутку з лісової площі. Змішані різновікові деревостани є стійкішими до дії сильних вітрів та інших стихійних явищ.

Зустріч українських та європейських лісівників і науковців пройшла в дружній обстановці, учасники жваво обмінялись досвідом з ведення лісового господарства у своїх країнах. Гості були задоволені від побаченого та висловили вдячність українським лісівникам.

Довідково

Рада Європейських Лісівників (Council of European Foresters – C.E.F.) – міжнародна, відкрита, демократична організація, створена 25 серпня 2011 в м. Сібіу (Румунія), яка об’єднує лісівників Європи, їхні професійні організації та спілки і налічує 58,4 тисячі членів у 13 країнах. Членство у Раді та Дорадчій групі лісових експертів забезпечує доступ до інституцій ЄС (Європейський Парламент, Рада Європи, Європейська Комісія) та інституцій Ради Європи (Парламентська Асамблея, Комітет Міністрів, Конгрес місцевих і регіональних влад, Конференція міжнародних неурядових організацій Ради Європи). C.E.F. сприяє підвищенню продуктивності, активності та професіоналізму в діяльності лісівників, підтримує студентів і випускників лісотехнічних університетів та факультетів, а також сприяє підвищенню рівня і впровадженню в життя лісівничих наукових досліджень. Організація не лише відстоює права лісівників на усіх політичних рівнях, а й сприяє тому, щоб їхні вагомі здобутки приносили користь суспільству і збереженню лісів для нинішнього і майбутніх поколінь.

Керують організацією Правління і Президент, який обирається терміном на один рік. У 2017 році посаду Президента обіймає ректор НЛТУ України, академік НАН України Туниця Ю.Ю. Віце-президентом Ради є керівник об’єднання лісівників Румунії – Конфедерації Консільва. До України керівництво перейшло від Німеччини на початку 2017 року, а у 2018 році організацією керуватиме Туреччина.

Основними цілями Стратегії Ради Європейських Лісівників на нинішньому етапі є такі:

  • представництво організацій-членів та лісівників у міжнародних організаціях, таких як ООН, Рада Європи, Європейський Парламент, Європейська Комісія та інші щодо питань лісового господарства, охорони довкілля, біоенергетичних запасів, деревини і біомаси, трудових відносин;
  • сприяння виконанню «Декларації лісівника» задля її визнання і впровадження національними та міжнародними інституціями;
  • залучення нових членів Ради Європейських Лісівників.

Прес-служба Львівського ОУЛМГ

 

Проведено навчання з ліквідації лісової пожежі

29 травня біля лісового масиву кв 12 Боринського лісництва було проведено спільне навчання з ліквідації лісової пожежі. В навчанні взяли участь працівники ДПРП–58 смт.Бориня  Турківського районного сектору ГУ ДСНС у Львівській області та добровільна пожежна дружина ДП «Боринське ЛГ».

В рамках навчання було відпрацьовано взаємодію підрозділів по ліквідації умовної лісової пожежі. Учасники практично напрацювали алгоритм дій по локалізації та ліквідації пожежі із залученням сил і засобів РВ УДНС та лісової охорони. Оцінивши обстановку і розробивши прогноз розвитку пожежі, було здійснено розстановку сил і засобів оперативно-рятувального підрозділу та вжито необхідних заходів для локалізації та ліквідації умовної пожежі.

При гасінні умовної пожежі продемонстровано успішне застосування протипожежного інвентаря,  пожежної техніки, чітку взаємодію ДПРП–58 смт.Бориня  Турківського районного сектору ГУ ДСНС у Львівській області та добровільної пожежної дружини ДП «Боринське ЛГ», що в результаті спільними зусиллями умовну пожежу біля лісу було погашено.

Оскільки, за прогнозами Укргідрометеоцентру цьогорічне літо очікується посушливим, то такі навчання досить необхідними, адже існує ризик виникнення пожеж.

Прес-служба підприємства

 

 

 

Як лісівники звітували та ознайомлювали громадськістю про проведену роботу (відео)

23 травня начальник Львівського обласного уравління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека публічно відзвітував перед громадою області про проведену роботу у 2016 році та основні завдання на 2017 рік. Крім того, лісівники Львівщини ознайомили Громадську раду при Львівському ОУЛМГ з лісорозсадницькою та лісокультурною діяльністю. Детальніше дивіться у відеосюжеті на 02.45 хв. у програмі "Підсумок дня" у Новинах на каналі  ТРК Львів.

 

Відео для перегляду за посиланням: 

http://www.lviv.tv/video/pidsumok-dnya-u-novinax-na-trk-lviv-za-23-05-17/

 

Відбулося виїзне засідання Громадської ради при Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства

У рамках виїзного засідання 23 травня для членів Громадської ради при Львівському ОУЛМГ, за участі представників органів місцевого самоврядування, науковців Національного лісотехнічного університету України та ЗМІ було організовано виїзний прес-тур. Участь у заході взяли заступник голови Львівської обласної ради Білоус А.В., голова Громадської ради при Львівському ОУЛМГ Миклуш С.І., члени Громадської ради при Львівському ОУЛМГ, науковці Національного лісотехнічного університету України: проректор з наукової роботи НЛТУ України, доктор біологічних наук, проф. Криницький Г.Т., проф. Гузь М.М., проф. Дебринюка Ю.М., громадськість та представники засобів масової інформації. 

На початку поїздки лісівники ознайомили присутніх із специфікою роботи ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» та представили презентацію проекту по побудові лісового розсадника контейнерного типу. Варто зазначити, що спеціалізоване підприємство «Львівський лісовий селекційно - насіннєвий центр» - єдине в Україні, яке забезпечене сучасним технологічним устаткуванням для переробки і зберігання лісового насіння. Анатолій Дейнека повідомив, що шведською компанією ВСС АВ, яка є лідером у виробництві сучасного устаткування для лісових насінних центрів і розсадників, на замовлення ДП «Львівський ЛСНЦ» розроблено проект побудови сучасного розсадника контейнерного типу з обсягом вирощування садивного матеріалу з закритою кореневою системою в обсязі 2,5 млн. сіянців в рік.

Наступним об’єктом програми виїзного засідання була зона відпочинку «Діброва», яка знаходиться в Старосільському лісництві. Головний лісничий Бібрського лісгоспу Пилипів М.І. ознайомив присутніх з лісокультурним виробництвом, вирощуванням посадкового матеріалу, а також на практиці показав результати праці лісівників по створенню нових лісів. Зокрема, учасникам було представлено лісові культури дуба та модрини різних років закладки, а також було показано різні види рубок догляду в молодняках, а також зони та місця короткотермінового відпочинку.

Знайомство з лісгоспом продовжилось на науково-виробничому стаціонарі Романівського лісництва. Професор Криницький Г.Т. розповів про перспективи ведення наближеного до природи лісового господарства. На прикладі наукового стаціонару громадські активісти побачили формування різновікового високобонітетного насадження із скороченим оборотом рубки.

Перший заступник начальника Львівського ОУЛМГ Целень Я.П. розповів про лісівничу та економічну доцільність проведення вибіркових способів рубки, формування наближених до природніх різновікових, багатоярусних насаджень 

У другій половині дня лісівники ознайомили учасників туру з особливостями ведення лісорозсадницьких та лісокультурних робіт у постійному лісовому розсаднику Сасівського лісництва ДП «Золочівське лісове господарство». Директор підприємства Круть Р.Р. розповів про обсяги вирощування садивного матеріалу основних деревних та чагарникових порід, а також про перспективи та основні завдання щодо розвитку лісонасіннєвої справи.

 

Далі шлях проліг на зону короткотермінового відпочинку «Біля ведмедів» ДП «Бродівське лісове господарство».

Головний лісничий Бродівського лісгоспу Потьомкін О.М. розповів про основні показники діяльності підприємства та запропоновував відвідати лісопереробний завод. Члени Громадської Ради мали можливість побачити процес переробки деревини на різних його етапах та поспілкуватися з працівниками підприємства.

 

Спілкування лісівників з громадськими активістами та науковцями пройшло в конструктивній діловій обстановці. З новими враженнями від побаченого учасники виїзного засідання Громадської ради при Львівському ОУЛМГ подякували лісівникам за проведену роботу та побажали успіху у задуманих намірах та планах на майбутнє. Також було відзначено, що подібні заходи необхідно проводити і в майбутньому, адже це дозволить спростувати безпідставні звинувачення на адресу лісівників, а також спільними зусиллями вирішувати проблемні питання лісової галузі області. 

Відділ лісового господарства
Львівського ОУЛМГ

 

Начальник Львівського ОУЛМГ Анатолій Дейнека публічно відзвітував про проведену роботу у 2016 році та основні завдання на 2017 рік

Сьогодні, 23 травня 2017 року, начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека публічно відзвітував перед громадою області про діяльність державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ у 2016 році за всіма напрямками діяльності та повідомив про основні завдання, які ставлять перед собою лісівники на 2017 рік.

На звіті були присутні голова Громадської ради при Львівському ОУЛМГ Миклуш С.І., члени Громадської ради при Львівському ОУЛМГ, науковці Національного лісотехнічного університету України: проректор з наукової роботи НЛТУ України, доктор біологічних наук, проф. Криницький Г.Т., проф. Гузь М.М., проф. Дебринюк Ю.М., громадськість та представники засобів масової інформації. 

Аналізуючи підсумки роботи за 2016 рік, Анатолій Дейнека зазначив, що діяльність Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства році була спрямована на втілення в життя рішення колегії Львівської обласної державної адміністрації від 24 вересня 2015 року щодо розвитку лісового господарства області та переробки деревини.

За 2016 рік підприємства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства забезпечили виконання запланованих лісівничих, лісозахисних, лісоохоронних та лісовідновних заходів. Загальні обсяги відтворення лісів за 2016 рік склали 3171 га, що на 144 га або 4,8% більше, ніж площа зрубів. Зокрема, створено 1553 га лісових культур. Природне поновлення лісів забезпечене на площі 1621 га, що становить 52 % від всього обсягу лісовідновлення, за рахунок чого щорічно знижуються площі штучного лісовідновлення та зменшується потреба в садивному матеріалі.

В усіх державних лісогосподарських підприємствах запроваджений 100% електронний облік деревини, що висвітлюється на сайті Львівського ОУЛМГ та підприємств управління. 

За період з початку року підприємствами управління від всіх видів рубок заготовлено 952,7 тис. кбм. деревини, в тому числі на рубках головного користування – 562,2 тис. кбм.

Загальна сума витрат на ведення лісового та мисливського господарства, збереження природно – заповідного фонду та спеціальне використання лісових ресурсів по Львівському ОУЛМГ склала 547,1 млн.грн, в тому числі на лісове господарство – 212,6 млн.грн.

Підприємствами управління сплачено до зведеного бюджету 188,3 млн. грн. податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 65,4 млн. грн. більше, ніж за минулий рік. 

Особливу увагу Анатолій Дейнека зосередив на питаннях щодо запровадження механізмів громадського контролю в державних лісогосподарських підприємствах області, що надає можливість всім бажаючим громадянам приймати участь у всіх процесах лісогосподарських робіт та заходів від планування відводів у рубку до посадки лісових культур та охорони лісів від самовільних рубок. 

Також він повідомив, що з 2015 року при Львівській облдержадміністрації діє Рада лісового сектора, яка стала майданчиком для підтримки громадських ініціатив щодо формування та реалізації державної політики з питань використання і відтворення лісових ресурсів на засадах сталого розвитку, розвитку лісового сектора економіки області.

Підприємства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства за результатами проведення основного сертифікаційного аудиту отримали сертифікат відповідального ведення лісового господарства на наступний 5-річний цикл з 23.01.2017 року по 22.01.2022 року. 

Насамкінець начальник Львівського ОУЛМГ окреслив пріоритетні напрямки подальшої роботи та ключові завдання підприємств Львівського ОУЛМГ у 2017 році, а саме: виконання завдань і заходів, визначених обласною цільовою Програмою розвитку лісового господарства Львівської області на 2017 – 2021 роки, проведення лісовідновлення на площі 3,0 тис.га, будівництво та відновлення 80,0км лісових автомобільних доріг, забезпечення сировиною деревообробних підприємств Львівської області, розвиток співпраці з громадськістю.

По завершенню звіту присутні мали можливість задати питання, на які було дано вичерпні відповіді.


Прес-служба Львівського ОУЛМГ

 

Допомогу в охороні лісу надають бійці АТО

ДП «Боринське лісове господарство» підписало договір про охорону лісових масивів від лісопорушників, адже сили державної лісової охорони є недостатніми. Охорону здійснюють бійці АТО. Працюють вони цілодобово, по кілька разів об’їжджають закріплені за ними площі, вистежуючи браконьєрів. Це є велика допомога для лісівників, бо після кількох фронтів погрози браконьєрів бійцям не страшні. Вже є позитивні зміни, поменшало випадків самовільної порубки лісів.

Прес-служба підприємства

 

Виробнича програма 3-го кварталу сформована

Державні лісогосподарські підприємства Львівського ОУЛМГ завершили формувати виробничу програму третього кварталу 2017 року. 

Таким чином, у третьому кварталі планується заготовити 210,3 тис. м3 деревини від усіх видів рубок, в т. ч. від рубок головного користування – 126,9 тис. м3 та від рубок формування та оздоровлення лісів – 83,5 тис. м3.

Для потреб соціальної сфери планується направити 39,7 тис. м3 деревини, в т. ч. ділової різних порід – 5,1 тис. м3 та дров 34,6 тис. м3: це деревина, яка буде направлена для потреб місцевих громад (школи, лікарні, будівництво та ремонти індивідуальних забудовників, для учасників АТО і т. ін.).

Для потреб власної переробки планується використати 49 тис. м3 деревини. На цехах переробки лісгоспів працює 450 чоловік із середньою заробітною платою – 7332 грн. в місяць.

На власні потреби лісогосподарські підприємства використають 5,3 тис. м3 необробленої деревини.

Загальну виробничу програму підприємств Львівського ОУЛМГ представлено у таблиці.

Після проведення торгів (загальних та спеціалізованих) у таблицю будуть внесені дані щодо реалізації необробленої деревини.

Загальні аукціонні торги необробленими лісоматеріалами заготівлі третього кварталу 2017 року будуть проходити 30 травня на ТБ «ТСБ «Галконтракт». Усі дані по сформованих лотам в розрізі лісогосподарських підприємств розміщено на сайті біржі.

Запрошуємо усіх учасників ринку – деревообробні підприємства приймати участь в аукціонних торгах.

Слідкуйте за нашими новинами.

Відділ лісових ресурсів, машин
та технологій Львівського ОУЛМГ

 

У Держлісагентстві науковці та фахівці працюють над створенням геопорталу для моніторингу рубок у лісах

У Держлісагентстві створена та діє робоча група, яка напрацьовує механізми для запровадження моніторингу в режимі реального часу рубок у лісах за видами та породним поділом.

Зокрема, розроблено геопортал «Ліси України» як засіб доступу і оперування геопросторовою інформацією про ведення лісового господарства. Геопортал створено у співпраці з науковцями Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького.

Днями у Київському обласному та по м. Києву управлінні лісового та мисливського господарства спільно з науковцями вищезазначеного інституту та фахівцями ВО "Укрдержліспроект" був проведений семінар на тему: «Застосування геопорталу для моніторингу рубок та захисту лісу від пожеж». Основним джерелом інформації геопарталу є дані безперервного лісовпорядкування як таксаційні, так і картографічні (зведені на єдину карту України).

Як було зазначено на нараді, геопортал «Ліси України» готовий до розгортання на території всієї України. Проект вже протестований на базі ДП «Тетерівський лісгосп» та ДП «Клавдієвський лісгосп». Окрім того, вирішено запустити пілотний проект у Київській області.

Зазначимо, що з метою відкритості та боротьби з незаконними рубками у 2016 році Держлісагентство надало доручення всім обласним управління лісового та мисливського господарства, а також державним лісогосподарським підприємствам оприлюднювати на своїх веб-сайтах реєстри виданих лісорубних квитків. Кожен громадянин України може у будь-який момент перевірити законність здійснення рубки.

Також на офіційному веб-сайті Держлісагентства створена та оновлюється кожного місяця рубрика «Реєстр лісорубних квитків», в якій розміщується перелік спеціальних дозволів на заготівлю деревини в порядку рубок головного користування, рубок формування та оздоровлення лісів і інших рубок, пов’язаних і не пов’язаних з веденням лісового господарства.

Після наповнення геопорталу необхідною інформацією та адаптування його для користування громадянами України він буде доступним громадськості та стане завершальним етапом для повноцінного моніторингу рубок у лісах в он-лайн режимі. 

dklg.kmu.gov.ua

 

Cпільними зусиллями збережемо ліс від вогню

Шановні громадяни!

З наближенням вихідних днів Львівське обласне управління звертається до Вас бути обережними з вогнем у межах будь-якої природної території, не розводити багаття у недозволеному місці, не дозволяти дітям гратися з вогнем. Не випадково на в’їздах до лісу присутні шлагбауми, аншлаги, що закликають громадян берегти ліс від вогню та від засмічення побутовими відходами.

З початку 2017 року рейдовими бригадами лісогосподарських підприємств управління складено 30 протоколів на порушників вимог пожежної безпеки в лісах.

Якщо ж пожежа розгорілася, і ви не можете загасити її самотужки – якнайшвидше зателефонуйте до служби порятунку за телефоном „101” чи повідомте лісову охорону (тел.297-61-21) або органи місцевого самоврядування.


Пам’ятайте! Тільки спільними зусиллями збережемо ліс від вогню.


Відділ охорони, захисту лісу та

мисливського господарства Львівського ОУЛМГ

 

З ювілеєм!

18 травня відзначає свій 40-літній ювілей головний лісничий  ДП «Боринський лісгосп» Земан Віталій Васильович.

Результат пошуку зображень за запитом

 

 

Шановний Віталій Васильович! Велике спасибі Вам за невтомну працю і самовідданість улюбленій справі. Завдяки Вашій праці множиться зелене багатство. Бажаємо Вам доброго здоров’я, миру та злагоди, благополуччя і добробуту, щоб гараздилось у справах, щоб супутником щодня був добрий настрій, щоб зігрівали тепло і родинний затишок, любов і взаєморозуміння, злагода та щира повага оточуючих, а Господь дарував своє благословення.

Адміністрація ДП “Боринський лісгосп”

До відома учасників ринку

Згідно графіку Державного агентства лісових ресурсів України загальні аукціонні торги необробленою деревиною заготівлі третього кварталу 2017 року державних лісогосподарських підприємств у Львівській області відбудуться 30 травня 2017 року. 

Торги проводитиме Товарна Біржа «Товарно Сировинна Біржа «Галконтракт».

Місце проведення торгів: м. Львів вул. Ген. Чупринки 105, в приміщенні конференц-залу Національного Лісотехнічного Університету України (4 поверх).

Ознайомитись з бюлетенем аукціонних торгів можна на сайті біржі https://tsbgalcontract.org.ua/

Запрошуємо усіх учасників ринку – вітчизняні деревообробні підприємства прийняти участь в аукціонних торгах.

Слідкуйте за нашими повідомленнями.

Відділ лісових ресурсів, машин
та технологій Львівського ОУЛМГ
 

23 травня відбудеться виїзне засідання Громадської ради при Львівському ОУЛМГ

Оголошення

Членам Громадської ради при Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства

 

23 травня 2017 року об 09.00 год. в залі засідань управління відбудеться засідання Громадської ради при Львівському обласному управлінні лісового і мисливського господарства з таким порядком денним:

1. Публічний звіт начальника Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства А.М. Дейнеки про проведену роботу у 2016 році та основні завдання на 2017 рік.

Доповідає: начальник Львівського ОУЛМГ А.М. Дейнека.

2. Про результати лісокультурного виробництва у 2016 році та завдання на 2017 рік.

Доповідає: перший заступник начальника Львівського ОУЛМГ Я.П. Целень.

3. Про стан та перспективи розвитку лісонасіннєвої справи на підприємствах області.

Доповідає: головний спеціаліст відділу лісового господарства В.П. Репех.

Засідання Громадської ради при Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства провести у виїзному режимі.

Програма виїзного засідання

Громадської  ради при Львівському ОУЛМГ

23 травня 2017 року

Публічний звіт начальника Львівського ОУЛМГ А.М. Дейнеки про проведену роботу у 2016 році та основні завдання на 2017 рік

«Ознайомлення з лісорозсадницьким та лісокультурним виробництвом, впровадженням вибіркової системи рубок на засадах, наближеного до природи лісівництва 
на підприємствах Львівського ОУЛМГ»

 

9.30 – 10.00 – публічний звіт начальника Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства А.М. Дейнеки;

10.00 – 10.30 - виїзд від Львівського ОУЛМГ до ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» в смт. Брюховичі;

10.30 - 11.00 – ознайомлення з роботою ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» та презентація проекту по побудові лісового розсадника контейнерного типу на базі насіннєвого центру;

11.00 – 11.50 - переїзд до Романівського лісництва ДП «Бібрське лісове господарство»;

11.50 – 12.30 - ознайомлення з навчально-виробничим стаціонаром «Романівський» та огляд лісових культур ( кв. 41, вид. 16 пл. 0,9 га лісові культури 2008 року та кв. 42 вид. 20 пл. 2,0 га лісові культури 2005 року Романівського лісництва);

12.30 – 13.30 - переїзд до лісорозсадника Сасівського лісництва ДП «Золочівське лісове господарство;

13.30 – 15.30 - ознайомлення з діяльністю лісорозсадника в Сасівському лісництві ДП «Золочівське ЛГ» та огляд лісових культур в кв. 72 вид. 27.3 пл. 0,8 га лісові культури 2015 року);

15.30 – 16.10 - переїзд до зони відпочинку на трасі Київ-Чоп «Три ведмеді» ДП «Бродівське лісове господарство;

16.10 – 16.25 - огляд рекреаційної зони відпочинку;

16.25 – 16.45 - переїзд на лісозавод ДП «Бродівське ЛГ»;

16.45 – 17.30 - ознайомлення з роботою лісозаводу;

17.30 – 18.00 - переїзд та огляд лісорозсадника ДП «Бродівський ЛГ»;

18.00 – підведення підсумків та переїзд до м. Львів.

Голова Громадської ради
при Львівському ОУЛМГ 
Миклуш С.І.

 

Робота рейдових бригад підвідомчих підприємств

Працівники державної лісової охорони державних лісогосподарських та лісомисливських підприємств, які належать до сфери управління Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, постійно проводять рейдову роботу з охорони державного лісового та мисливського фонду. 

З початку 2017 року вісімнадцятьма рейдовими бригадами лісогосподарських підприємств проведено 744 рейди з охорони лісу та державного мисливського фонду. В результаті проведеної роботи складено 163 протоколи на лісопорушників (сума штрафів – 15,9 тис.грн., сума завданої шкоди становить 859,2 тис.грн.), в тому числі:

- за незаконну рубку – 125 протоколів (сума штрафів – 10,5 тис.грн., сума завданої шкоди становить 849,2 тис.грн.);

- порушення правил полювання 5 протоколів (сума штрафів – 2,6 тис.грн., сума завданої шкоди становить 10,0 тис.грн.); 

- за засмічення лісів відходами 5 протоколів (сума штрафів –0,4 тис. грн);

- за порушення вимог пожежної безпеки в лісах 28 протоколів (сума штрафів –2,4 тис. грн).

03 травня 2017 року, під час патрулювання державною лісовою охороною ДП «Боринський лісгосп» у Боринському лісництві, виявлено лісопорушника який скоїв самовільну рубку семи сухостійних дерев породи смерека, сума шкоди становить 19,3 тис. грн. За даним фактом складено протокол про адміністративне правопорушення на жителя села Рапаве, який визнав свою вину та зобов’язався заплатити штраф та відшкодувати завдані лісовому господарству збитки.

Відділ охорони, захисту лісу та
мисливського господарства 
Львівського ОУЛМГ

  

Участь Львівського ОУЛМГ у навчанні з питань цивільного захисту

З 10 по 13 травня 2017 року у Львівській області проводяться багатоступеневі командно-штабні навчання на тему «Дії органів управління та сил цивільного захисту териториальної підсистеми єдиної дежавної системи цивільного захисту Львівської області у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період».

За сценарієм навчання проводились в два етапи. 

На першому етапі розглядалися дії сил цивільного захисту при несприятливих погодних умовах з небезпечними метеорологічними явищами (сильні дощі, посилення вітру, можливого формування селевих потоків в горах). На місцях здійснювалися заходи по організації цілодобового чергування, проводився моніторинг за станом навколишнього природнього середовища. Проводився комплекс заходів із захисту населення і територій, забезпечення сталого функціонування господарських об'єктів.

На другому етапі вирішувався комплекс питань пов'язаних з переведенням територіальних підсистем єдиної державної системи цивільного захисту з режиму функціонування у мирний час в режим функціонування в умовах особливого періоду. Залежно від введенного ступеню готовності виконувалися відповідні заходи за «Планами цивільного захисту на особливий період».

Одним із етапів навчань було визначення готовності державних лісогосподарських підприємств до вирішення завдань в екстримальних умовах мирного часу та в особливий період. До навчань було залучено ДП «Рава-Руське лісове господарство»

В ході навчання було проведено позачергове засідання комісії з надзвичайних ситуацій ДП «Рава-Руський лісгосп» під головуванням головного лісничого Музики М.М. На території транспортного цеху було перевірено готовність формувань цивільного захисту підприємства та матеріальне забезпечення.

У кварталі 23 Рава-Руського лісництва здійснено аварійно-рятувальні роботи по ліквідації завалів та локалізацію і ліквідацію умовної лісової пожежі. Учасниками навчань проводилося відпрацювання практичних навиків з наданням першої медичної допомоги потерпілим та евакуація з місця події.

В адміністративному корпусі підприємства проводилася евакуація інженерно-технічного персоналу.

За результатами навчань дії працівників - команд сил цивільного захисту, керівного складу ДП «Рава-Руське ЛГ» комісією було оцінено - «ДОБРЕ».

Проведені навчання показали стан готовності сил цивільного захисту лісогосподарських підприємств до вирішення завдань цивільного захисту у мирний час та в особливий період.

Відділ лісового господарства
Львівського ОУЛМГ

 

Христина Юшкевич розповіла про комплексне реформування лісового господарства України

Голова Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич оприлюднила проект Стратегії реформування лісового господарства України на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук 12 травня.

Вона зазначила, що у Стратегії відображено її бачення необхідних для галузу реформ.

Також Голова агентства повідомила про результати виконання завдань, які вона отримала на випробувальний термін.

«Напрацьовані нормативно-правові акти, які необхідні для виконання завдань, ще проходять погодження в різних міністерствах та відомствах. Їх прийняття дозволить запровадити облік деревини для всіх постійних лісокористувачів, прозорі правила продажу деревини, вирішити питання фінансування лісгоспів південних та східних областей. Деякі з них вже готові для розгляду на Уряді», - зазначила Христина Юшкевич.

Стосовно електронного обліку деревини Голова агентства проінформувала, що залишилося підключити до системи електронного обліку деревини лише 7 державних лісогосподарських підприємств, що входять до сфери управління Держлісагентства.

«Наразі триває процес забезпечення їх технічними засобами для ЕОД. Таким чином, у сфері Держлісагентства всі 297 лісгоспів, які здійснюють заготівлю і реалізацію деревини, будуть забезпечені необхідними пристроями та програмним забезпеченням», - підкреслила очільник відомства.

Христина Юшкевич повідомила про виконані заходи стосовно запровадження моніторингу вирубок та здійснення обліку лісів України.

«Необхідні кроки вже зроблені. На сайті http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article?art_id=162794&cat_id=147027 можна ознайомитися з переліком лісорубних квитків. Кожен громадянин України може у будь-який момент перевірити законність здійснення рубки», - зазначила вона.

Вона додала, що робоча група працює над розробкою механізму для проведення повноцінного обліку лісів, оновлення лісового кадастру та мати актуальну інформацію для ведення геопорталу. Науковці з харківського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації займаються його розробкою. «Східний комітет німецької економіки зможе виділити певні кошти на ці заходи. Працюємо паралельно з іншими міжнародними організаціями для забезпечення фінансування цих робіт», - написала Христина Юшкевич.

Окрім того, Голова агентства розповіла про процес реструктуризація лісогосподарських держпідприємств. Вона зазначила, що це потребує широкого обговорення і має значні часові рамки. «Робоча група працює над цим питанням. Головною метою має бути боротьба з корупцією, ефективне управління фінансовими ресурсами, скорочення держслужбовців шляхом реорганізації облуправлінь, відокремлення контрольної функції державної лісової охорони від господарської діяльності. Паралельно з цим, щоб виправити дисбаланс у фінансуванні лісгоспів потрібно створити державний Фонд лісового господарства», - наголосила Христина Юшкевич.

Зазначимо, що при підготовці Стратегії реформування лісового господарства України проаналізовано та враховано досвід комплексного реформування лісової галузі низки європейських країн протягом останніх 20 років.

У рамках Стратегії передбачено такі кроки: розпочати процес створення Національної лісової програми із залученням всіх зацікавлених стейкхолдерів; залучення міжнародних інвесторів; формування лісової політики України; початок інституційних реформ лісового господарства.

Першочерговими завданнями та кроками для формування лісової програми передбачено: облік всіх лісів України; збільшення лісистості території України; запровадження електронного обліку деревини для всіх постійних лісокористувачів, створення умов для функціонування прозорого ринку деревини; сприяння розвитку деревообробної галузі; забезпечення необхідного фінансування лісової галузі; інституційна реформа Держлісагентства.

Отже, реалізація зазначених кроків передбачає досягнення таких результатів, як: збалансоване, невиснажливе лісоуправління, яке забезпечить екологічну, економічну та соціальну стабільність лісового господарства; підвищення життєздатності, продуктивності та багатофункціональності лісів; зміцнення внеску лісового господарства у пом'якшення наслідків зміни клімату, збереження біорізноманіття, забезпечення якості води та боротьби з опустелюванням; встановлення контролю над легальністю обігу деревини на всіх етапах згідно з вимог EU Timber Regulation (EUTR) 2013 розвиток використання інших ніж деревина послуг, що надаються лісами - використання недеревиних лісових продуктів (збирання грибів, ягід тощо), розвиток туристичної інфраструктури; збільшення лісистості України до рівня 20% загальної площі країни.

З проектами нормативно-правових актів можна ознайомитися за посиланням:

Проект постанови Кабінету Міністрів України "Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження єдиної державної системи електронного обліку деревини"

http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article?art_id=179489&cat_id=166243

Проект постанови ВРУ "Про прийняття за основу проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 38 Лісового кодексу України"

http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article?art_id=179512&cat_id=166243

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення відповідальності за порушення лісового законодавства та встановлення правових засад обліку та реалізації лісоматеріалів)"

http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article?art_id=179507&cat_id=166243

Проект постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансування заходів з ведення лісового і мисливського господарства, охорони і захисту лісів у лісовому фонді"

http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article?art_id=179502&cat_id=166243

Проект розпорядження Кабінету Міністрів України "Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству аграрної політики та продовольства на 2017 рік"

http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article?art_id=179494&cat_id=166243

 

З презентацією можна ознайомитися за посиланням.

dklg.kmu.gov.ua

 

Суб’єктам підприємницької діяльності області!

Львівською обласною державною адміністрацією видано розпорядження від 13.04.2017 №292/0/5-17 «Про затвердження лімітів спеціального використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів та здійсненні побічних лісових користувань» для постійних лісокористувачів області. З встановленими лімітами щодо заготівлі чорниці, малини, ожини, грибів та лікарської сировини можна ознайомитись на сайті Львівського ОУЛМГ та Львівської ОДА.

Заготівля другорядних лісових матеріалів та здійснення побічних лісових користувань (ягоди, гриби, лікарські рослини) для потреб виробничої та комерційної діяльності відносяться до спеціального використання і провадяться за плату на підставі спеціального дозволу - лісового квитка. 

Суб’єктам підприємницької діяльності для отримання дозволу (лісового квитка) на заготівлю (плодів, ягід, грибів тощо) необхідно звертатись до постійних лісокористувачів (лісогосподарських підприємств), яким затверджені ліміти у встановленому порядку.

Надходження коштів від сплати рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів будуть спрямовані на рахунки місцевих рад та рахунки постійних лісокористувачів (лісогосподарських підприємств). Розміри рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань і заготівлі другорядних лісових матеріалів на 2017 і наступні роки затверджені рішенням Львівської обласної ради від 25.04.2017 року №427.

 

Відділ лісового господарства
Львівського ОУЛМГ


 

Збережемо ліс від вогню!

Шановні громадяни!

З наближенням вихідних та святкових днів, Львівське обласне управління звертається до Вас бути обережними з вогнем у межах будь-якої природної території, не розводити багаття у недозволеному місці, не дозволяти дітям гратися з вогнем. Не випадково на в’їздах до лісу присутні шлагбауми, аншлаги, що закликають громадян берегти ліс від вогню та від засмічення побутовими відходами.

З початку 2017 року рейдовими бригадами лісогосподарських підприємств управління складено 15 протоколів на порушників вимог пожежної безпеки в лісах.

Якщо ж пожежа розгорілася, і ви не можете загасити її самотужки – якнайшвидше зателефонуйте до служби порятунку за телефоном „101” чи повідомте лісову охорону (тел.297-61-21) або органи місцевого самоврядування.


Пам’ятайте! Тільки спільними зусиллями збережемо ліс від вогню.


Відділ охорони, захисту лісу та

мисливського господарства Львівського ОУЛМГ

 

20 ювілейна міжнародна виставка "Деревообробка"

Якщо Ви хочете дізнатися останні тенденції у деревообробній галузі, укласти нові контракти, оновити свої знання, отримати нові контакти, натхнення та безліч нових ідей, тоді Вам, обов’язково, слід відзначити у календарі виставку Деревообробка, як подію, яку варто відвідати: 30 травня – 2 червня, м. Львів, вул. Щирецька, 36, ВЦ Південний-ЕКСПО!!!

Про грандіозність виставки «ДЕРЕВООБРОБКА 2017» свідчать наступні факти: 

• 150 компаній учасниць; 

• 410 брендів з 25 країн світу;

• 23 % нових компаній, в т.ч. з України, Польщі, Німеччини, Італії, Латвії, Естонії, Словенії, Австрії.

Підготовка до основної галузевої виставки набирає обертів з кожним днем. Адже більшість постійних учасників ретельно готуються до цьогорічної події і будуть презентувати як ринкові новинки так і іноземні бренди. Крім цього, спостерігається значний інтерес з боку нових підприємств, таких як: FINK SRL Woodworking tools, RESBUD Marek Duda PUHP , KATRES s.r.o. VALMAGGI CALDAIE SRL, СOSTRUZIONI NAZZARENO SRL, TERMOLEGNO SRL, SORMEC 2000, TECNO AZZURRA SRL, Kesla, Завод Кобзаренка, ТОВ «ЛАКОФАРБОВИЙ ЗАВОД «АВРОРА», "Корпорація Поліфасад" ТОВ ТОВ Дніпроенергосталь, «РТІ ГРУП» ТОВ, "Промтех-майстер" ПП, "Боненкамп" ТОВ, "Оттенстен Україна ЛТД" ТОВ, "Аллорі" ТОВ, "Ківшсервіс" ПП, "Лінеар" ТОВ, Завод Eskaro Україна та ін.

На цьогорічній виставці будуть представлені сучасні технології для української лісової промисловості, подрібнювачі вітчизняного виробництва, модульні системи аспірації, обладнання лісосушильних камер, високопродуктивне лісопильне обладнання для первинної переробки, комплексні лісопильні лінії, комплексні рішення по організації нових і модернізації діючих лісопильних цехів та деревообробних виробництв, чималий асортимент високоякісної лако-фарбової продукції для різних сфер застосування та ін.

Крім цього, на виставці «Деревообробка 2017» буде більш ніж достатньо заходів, які безумовно привернуть увагу відвідувачів. Зокрема:

- Конференція «Можливості використання інструментів закупівельної групи при закупівлі круглих лісоматеріалів для деревообробників та спільної реалізації меблів для українських виробників"

- Засідання Української Асоціації Деревообробного Обладнання

- Інформаційний семінар «FSC ЯК ІНВЕСТИЦІЯ У ВАШЕ МАЙБУТНЄ», де буде розкрита наступна тематика: перспективи FSC сертифікації для деревообробних компаній; аналіз розвитку FSC сертифікації в Україні; використання інформаційних продуктів FSC для бізнесу; значення бренду FSC на міжнародному та внутрішньому ринках.

- Нон-стоп презентації новинок

- Конкурси та розіграші цінних подарунків. 

- Діюча міні-фабрика з виробництва меблів.

Таким чином, виставка «ДЕРЕВООБРОБКА 2017» стане місцем зустрічі з усіма учасниками ринку, важливим кроком для бізнесу і знаковою подією у галузі. Тому поспішайте замовити запрошення >>> http://www.galexpo.com.ua/derevo/


 


 

Дирекція виставки «Деревообробка» ,

Відділ лісових ресурсів, машин
та технологій Львівського ОУЛМГ