Березень 2017

Придорожні смуги прибирали від сміття

Сьогодні, з метою наведення санітарного стану в придорожніх смугах та в рамках акції «За чисте довкілля» та до Дня довкілля, який відзначають 1 квітня,  працівниками ДП «Боринське ЛГ» було прибрано від сміття та інших побутових відходів узбіччя дороги та кювети  між смт. Бориня та с. Нижня Яблунька (3 км). Все сміття було вивезено на сміттєзвалище.

ДП «Боринське лісове господарство» закликає всіх учасників дорожнього руху та мешканців сіл бути свідомими і відповідальніше ставитися до порядку, викидати сміття тільки у спеціально відведених для цього місцях і не засмічувати узбіччя.

Прес-служба підприємства

 

 

 

Запрошуємо до толоки

Звертаємось до небайдужих жителів смт. Бориня та с. Нижня Яблунька долучатися до толоки, яка буде проходити 31 березня з 10.00 год.

Заплановано провести прибирання 3 км придорожньої смуги траси Бориня – Боберка.

Запрошуємо також до акції долучитися й районні засоби масової інформації.

Прес-служба підприємства

 

Вбережімо ліс від вогню!

Щовесни, зі встановленням сухої теплої погоди, люди наводять лад на прибудинковій території, місцях загального відпочинку чи придорожніх захисних смугах, територіях підприємств, спалюють нагромаджене. Здавалося б, нічого страшного не зроблено, а порядок забезпечено. Проте, ті хто так думають помиляються! Адже спалювання залишків сухої рослинності, листя та відходів є причиною значного забруднення атмосферного повітря.

Під час спалювання будь-чого - сухої рослинності чи побутових відходів - у повітря вивільняються небезпечні, а часом і канцерогенні речовини, які викликають захворювання дихальних шляхів, подразнення очей, труднощі з диханням, кашель, головний біль, ослаблюють імунітет людини. При попаданні диму в органи дихання мікрочастинки диму досягають найглибших ділянок легень і залишаються там тривалий час. Вдихання цих частинок приводить до виникнення респіраторних захворювань, зменшення об'єму вдихуваного повітря, зменшення здатності легень використовувати це повітря. Постійно подразнюваний димом епітелій слизової дихальних шляхів не здатен протистояти мікробам. Особливо потерпають ті, хто страждає на бронхіальну астму, риніти, тонзиліти, діти та люди похилого віку.

 Крім того, вдихання диму може посилювати негативний перебіг хронічних хвороб.

Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання листя і сухої трави призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. Разом з сухим листям та травою, згорають корисні комахи. На природних ділянках і газонах вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин. При спалюванні трави на присадибних ділянках виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде до знищення диких рослин та тварин. Аналогічним чином виникає загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків. Дим від вогнищ може утворювати смог і надовго зависати у повітрі на великих територіях. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП, аварій і, відповідно, до травматизму людей.

Закликаю всіх мешканців району бути свідомими громадянами України, керуватися здоровим глуздом, припинити порочну практику спалювання відходів, попереджувати такі дії, з тим щоб своїм нащадкам залишити родючу землю і чисте повітря.

Прес-служба ДП «Боринське ЛГ»

 

Виробнича програма 2-го кварталу сформована

Державні лісогосподарські підприємства Львівського ОУЛМГ завершили формувати виробничу програму другого кварталу 2017 року. Уже підбито підсумки проведення аукціонних торгів як спеціалізованих, так і загальних. По загальних торгах ми робили аналіз (результати розміщені на сайті). Спеціалізовані торги пройшли для наших підприємств менш успішно, ніж загальні. Продалось 50,6 % деревини від виставленого обсягу (33,8 тис. м3). Повністю продалась фанерна сировина для лущення (100 % продаж), баланси хвойні – 62,9 % продаж, техсировина хвойна – 76,5 %. Погано було реалізовано техсировину твердих порід (30,1%) та мяких порід (25,3 %). 

Таким чином, у другому кварталі планується заготовити 178,2 тис. м3 деревини від усіх видів рубок, в т. ч. від рубок головного користування – 141,6 тис. м3 та від рубок формування та оздоровлення лісів – 36,6 тис. м3.

Для потреб соціальної сфери планується направити 30,4 тис. м3 деревини, в т. ч. ділової різних порід – 4,3 тис. м3 та дров 26,1 тис. м3; деревина, яка буде направлена для потреб місцевих громад (школи, лікарні, будівництво та ремонти індивідуальних забудовників, для учасників АТО і т. і.).

Для потреб власної переробки планується використати 44 тис. м3 деревини. На цехах переробки лісгоспів працює 450 чоловік із середньою заробітною платою – 6922 грн. в місяць.

На власні потреби лісогосподарські підприємства використають 4,1 тис. м3 необробленої деревини.

Загальну виробничу програму підприємств Львівського ОУЛМГ представлено у таблиці.

Відділ лісових ресурсів, машин
та технологій Львівського ОУЛМГ

 

Дбаємо про птахів

Незабаром уся світова спільнота відзначатиме Міжнародний день птахів, який запровадили ще у 1906 році, підписавши Міжнародну конвенцію про охорону птахів. Птахи – окраса нашого життя. Саме вони зачаровують своїм співом, поведінкою та надають природі неповторного колориту. Роль птахів, як знищувачів шкідливих комах відома здавна, а їх здатність концентруватися в місцях масового розмноження комах, які можуть призводити до повного всихання деревостанів, робить птахів важливим біологічним фактором, що впливає на зменшення чисельності шкідників. Здатність швидко переміщуватися дає змогу птахам за короткий проміжок часу обстежувати у пошуках корму численні потенційні схованки «жертв». Так, в рамках Акції "Майбутнє лісу у твоїх руках" працівниками лісової охорони ДП «Боринське ЛГ» були проведені біотехнічні заходи з виготовлення та розвішування шпаківень. Підприємством було розвішено 120 шпаківень.

Прес-служба

ДП «Боринське ЛГ»

 

Держлісагентство України підписало Меморандум з Лісовою службою Республіки Словенія

Т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевич підписала меморандум про співпрацю у галузі лісового господарства з директором Лісової служби Словенії Дамяном Ораземом сьогодні, 22 березня. Під час підписання була присутня Посол Республіки Словенії в Україні Наташа Прах.

«Відтепер ми з нашими словенськими колегами будемо співпрацювати щодо удосконалення ведення лісового господарства», - зазначила Христина Юшкевич.

Вона повідомила, що Меморандум також передбачає співпрацю стосовно охорони та захисту лісів, лісової генетики, досліджень ґрунтів та екології; впровадження наближеного до природи лісівництва, збереження біорізноманіття лісів.

«Зменшення впливу змін клімату та адаптації до його змін у лісовому секторі, у тому числі заходів щодо попередження стихійних лих; впровадження ефективних та екологобезбечних технологій для лісоуправління та підвищення кваліфікації лісівників; підвищення екологічної обізнаності суспільства, освіти та розвитку екологічної культури населення щодо питань збалансованого лісоуправлінння – все це передбачає підписаний Меморандум», - розповіла т.в.о. Голови Держлісагентства.

Також під час зустрічі керівники лісових відомств обговорили шляхи реформування лісового господарства України.

«Наші словенські колеги повністю підтримують те, що реформа має бути комплексною і правила ведення господарства мають бути єдиними для всіх лісокористувачів», - додала Христина Юшкевич. 

dklg.kmu.gov.ua

 

Сьогодні – Міжнародний день лісів


Сьогодні, 21 березня весь світ святкує День лісів. Традиція святкування Дня лісу була заснована в 1971 році під час загальних зборів Європейської конфедерації сільського господарства, метою яких було обговорення важливості вміння цінувати значення власних лісових ресурсів. Так і зародилася ідея проголошення Всесвітнього дня лісівництва, яка одразу ж була підтримана Організацією ООН з питань продовольства і сільського господарства. 

День лісівництва святкується у день весняного рівнодення у Північній півкулі, що за традицією вважається першим днем весни і символом нового життя та нових починань. День лісу відзначає внесок лісів та лісового господарства у життя суспільства. Щороку в цей день фахівці з усього світу обговорюють користь лісу, товарів та послуг, отриманих з лісу. Люди можуть дізнатися про стале управління лісами, невиснажливе використання лісових ресурсів (без завдання шкоди лісовим екосистемам) з метою їх збереження для майбутніх поколінь.

На Львівщині і в цілому по Україні у Міжнародний день лісів стартує акція «Майбутнє лісу у твоїх руках», яка проводиться протягом останніх 12 років. Під час акції кожен громадянин має можливість посадити дерево або долучитись до створення нових лісів.

Календарний план проведення акції розміщений на сайті Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства і державних лісогосподарських підприємств.

За період проведення весняної лісокультурної компанії та акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» заплановано посадити 1250 га лісів, в тому числі за участі громадськості, учнівської молоді, представників органів влади та ЗМІ на площі близько 200га, де буде висаджено понад 120тис. шт. саджанців, провести озеленення парків, скверів, територій шкіл, міст, сіл районів тощо. Крім того, буде організовано проведення майстер-класів з садіння лісу, живцювання, щеплення деревних порід, посіву лісового насіння на базі лісогосподарських підприємств області.

Запрошуємо усіх небайдужих громадян до участі в акції. Сьогодні у Міжнародний день лісів заплановані заходи із садіння лісу у Винниківському лісництві ДП «Львівський лісгосп», Зіболківському лісництві ДП «Жовківський лісгосп» і інших лісогосподарських підприємствах.

Відділ лісового господарства 

Львівського ОУЛМГ
 

Бережімо красу Карпат

Первоцвіти - безцінний дар природи, перша посмішка весни, перші чудові квіти після тривалої зими тішать нас своєю красою, їм не страшні ані сніг, ані злі морози! Їхні квіточки – наче виточені з коштовної порцеляни, білосніжні дзвіночки звеселяють усе довкола. Здається, грунт у весняному лісі прикритий якоюсь тонкою мереживною білою скатертиною, зітканою з безлічі дзвоникоподібних сніжнобілих квіточок.

Ці рослини знаходяться на межі зникнення та занесені до Червоної книги України. А відбувається це внаслідок намагання окремих людей перетворити їх на засіб заробітку. Масове збирання ранньоквітучих видів рослин призводить до знищення популяції їх окремих видів. Ці перші квіти – весняні усмішки рідної землі – користуються великим попитом, їх безжалісно виривають. На жаль, територія поширення їх з кожним роком катастрофічно зменшується. Але практично скрізь, де ростуть ці ніжні квіти, їх підстерігають «мисливці», які рвуть рідкісні чудеса природи і несуть на ринки. Там їх розкуповують, а ті букети, яких ніхто не купить - вони просто зів'януть і їх спокійно викинуть на смітник. Щоб посприяти збереженню рідкісних первоцвітів, радимо при виявленні факту торгівлі підсніжниками звертатись до служителів закону, обов’язок яких – стягувати штраф з браконьєрів і відбити в них бажання заробити на тому, що повинно належати майбутнім поколінням Землі.

Рідкісні рослини нашого краю мають велике пізнавальне й естетичне значення. Жодний закон не в змозі вберегти та захистити природу без нас, без нашого усвідомлення її цінності. І найсуворіші засоби впливу на порушників природоохоронного законодавства не врятують її від руйнування та знищення. Лише національна свідомість і внутрішня культура кожного з нас можуть сприяти цьому. Тож не будьмо байдужими, бережімо природу рідного  краю!

Прес-служба

ДП «Боринське ЛГ»

 Районна газета «Бойківщина»

Випуск № 11 від 17.03.2017 року, с.8

 

Шановні краяни!

З моменту сходження снігового покриву та настанням весни стають можливими лісові пожежі і їх причиною часто є випалювання сухої рослинності на полях та луках, так зване «поліпшення сіножатей і пасовищ». Щорічні випалювання в одному й тому ж місці призводять до зміни видового складу рослинності і так сіножать перетворюється на плантацію грубого бур’яну. У вогні гине все живе (комахи, птахи і звірі та їх молодняк). Зупинити вогонь, що набрав сили, буває дуже непросто. Пожежу легше попередити ніж зупинити.

З димом у повітря вивільняються діоксини - одні з найотрутніших для людини речовини. Про згубні наслідки випалювання свідчить загрозлива статистика останніх років, щодо поширення алергічних та ракових хвороб.

Тому, шановні громадяни, перед тим як спалювати суху траву, насамперед подбайте про Ваше здоров’я та Ваших дітей! І не забувайте, що випалюванням завдається шкода здоров’ю всім оточуючим людям!

Щоб ваша діяльність не стала причиною лісової пожежі будьте дуже обережними з вогнем у межах будь-якої природної території. Ніколи не підпалюйте суху траву на полях та в лісі. Якщо побачите, що це роблять інші, постарайтеся їх зупинити і поясніть, чим небезпечне спалювання трави. 

За випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю або її залишків Кодексом України «Про адміністративні правопорушення» передбачено накладення штрафу на громадян від 170 до 340 грн., а на посадових осіб від 850 до 1190 грн.

Не розводьте багаття в недозволеному місці та не дозволяйте дітям гратися з вогнем, не смітіть у лісі, прибирайте за собою, не ламайте та не псуйте альтанки та те, що знаходиться в місцях відпочинку. Тільки в такому випадку ліс та місця відпочинку служитимуть ще багатьом поколінням.

Якщо ж ви помітили невелике загорання трави або тліючу лісову підстилку від покинутого багаття, намагайтеся загасити його самі. Іноді досить просто затоптати полум’я, або залити його водою.

Якщо ж пожежа розгорілася, і ви не можете загасити її самотужки – якнайшвидше зателефонуйте до служби порятунку за телефоном „101” чи повідомте лісову охорону або органи місцевого самоврядування і вкажіть про місце загоряння та як туди добратися.

Пам’ятайте! Тільки спільними зусиллями збережемо ліс від вогню.

Львівське обласне управління

лісового та мисливського господарства

 

21 березня на Львівщині стартує АКЦІЯ «Майбутнє лісу у твоїх руках-2017»

Поряд з початком лісокультурних робіт лісівники Львівщини вже протягом 12 років поспіль, під егідою Державного агентства лісових ресурсів України, проводять акцію «Майбутнє лісу у твоїх руках». Усі бажаючі отримують додаткову можливість ознайомитися з особливостями ведення лісового господарства та особисто долучитися до процесу садіння дерев.

Акція «Майбутнє лісу у твоїх руках-2017» проводиться з 21 березня (Міжнародний день лісів) по 15 квітня (День Довкілля).

Учасниками Акції є учнівська та студентська молодь, представники громадських організацій, громадськості, органів влади, засобів масової інформації.

Головною метою Акції є виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, забезпечення зацікавленості у збереженні лісових насаджень, дотримання правил поведінки в лісі, роз’яснення широким колам громадськості важливості створення лісових насаджень, ознайомлення та надання можливості учнівській молоді, представникам громадськості взяти участь у створенні лісів, підвищення довіри громадськості до діяльності лісогосподарської галузі. 

Лісівники з неабияким завзяттям організовують та проводять заходи з посадки лісу, озеленення та благоустрою парків, алей, територій навчальних закладів, сіл, міст районів. Крім головного заходу Акції – створення лісових насаджень, будуть проводитись інформаційно - роз’яснювальні заходи: уроки знань про ліси, пізнавальні екскурсії, зустрічі з учнівською та студентською молоддю та різноманітні конкурси. 

З цією метою розроблено узагальнений «План проведення заходів підприємствами Львівського ОУЛМГ у рамках Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». Слід відзначити, що лісівникам суттєву допомогу у реалізації цих заходів надають учні та вчителі шкільних лісництв, а також небайдужі громадські активісти.

У рамках Акції заплановано:

- посадка лісів за участі громадськості, учнівської молоді, представників органів влади та ЗМІ (на площі близько 200га буде висаджено понад 120тис. шт. саджанців); 

- озеленення територій шкіл, міст, сіл районів, доповнення породного складу парків та алей;

- проведення майстер-класів з садіння лісу, живцювання, щеплення деревних порід, посіву лісового насіння на базі держлісгоспів області;

- проведення виховних годин для учнів молодших класів та лекцій на природоохоронну тематику у 100 школах області; 

- проведення конкурсів для шкільної молоді на кращий малюнок і твір за темою «Людина і ліс» на рівні державних лісогосподарських підпрємств;

- проведення обласного конкурсу на краще шкільне лісництво;

- проведення місцевих Акцій «Отчий ліс», «Посади калину – символ України».

Під час Акції передбачається проведення наступних заходів:

- весняна посадка лісу на площі 1250 га (для посадки планується використати 9 млн. сіянців основних лісоутворюючих порід);

- посів у лісових розсадниках на площі 10га;

- упорядкування територій 150 лісництв після осінньо-зимового періоду;

- упорядкування 19 рекреаційних пунктів вздовж автодоріг загальнодержавного значення;

- упорядкування 36 зон короткотермінового відпочинку;

- розвішування 700 шпаківень в лісах області;

- упорядкування 20 мурашників;

- прибирання міських, сільських парків та скверів на площі 30 га;

- очищення від сміття берегів протяжністю 18км;

- розчищення і упорядкування 50 джерел;

- ліквідація понад 100 стихійних сміттєзвалищ.


Більш детально з основними заходами Акції, часом і місцем посадки, можна ознайомитись у «Орієнтовному плані проведення заходів Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках – 2017» підприємствами Львівського ОУЛМГ», який розміщено на сайті обласного управління. 

Плани заходів Акції також будуть розміщені на сайтах державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ. Щоб долучитися до заходів Акції необхідно звернутися безпосередньо до лісгоспу або до обласного управління.

Щороку участь у заходах Акції беруть все більше й більше людей, адже це додаткова можливість ознайомитись з особливостями ведення лісового господарства та особисто долучитися до приємного процесу садіння дерев.

Висловлюємо надію, що проведення Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках-2017», відзначення Міжнародного дня лісів та Дня Довкілля приверне увагу кожного громадянина до нашого спільного завдання – зберегти й примножити природні багатства рідної Землі. 

Лісівники Львівщини запрошують Вас долучитись до заходів Акції і посадити своє дерево!

Прес-служба Львівського ОУЛМГ

У 2017 році продовжать діяти міжнародні програми щодо реформування лісової галузі

У Держлісагенстві, в рамках форуму ООН з лісів (ФЛООН), було затверджено Стратегічний план щодо реформування лісової галузі на 2017-2030 рр. та чотирирічну програму роботи ФЛООН на 2017-2020 рр. Про це йшлося під час публічного звіту т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христини Юшкевич про підсумки діяльності відомства за 2016 рік.

«У 2016 році за запитом Держлісагентства, розпочато співпрацю із Секретаріатом ФЛООН щодо розробки проектних пропозицій міжнародної технічної допомоги для подачі донорським організаціям. Сподіваюсь, це посилить нашу роботу у реформуванні лісової галузі та призведе до гарних результатів», - зауважила Юшкевич.

Також, керівник відомства зазначила, що з минулого року активізовано роботу щодо лісової сертифікації за міжнародним проектом FSC. Так, отримала розвиток лісова сертифікація за міжнародною схемою Лісової опікунської ради (Forest Stewardship Council - FSC). На сьогодні сертифіковано більше 3,3 млн га лісів України (32%), у т.ч. 3,2 млн га лісів державних лісогосподарських підприємств, що належать до сфери управління Держлісагентства.

Окрім того, Держлісагентство поглиблює двосторонню співпрацю з європейськими країнами. В рамках цієї співпраці, у жовтні 2016 року, під час візиту делегації Мінагрополітики до Австрії, був підписаний Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між Мінагрополітики України та Федеральним міністерством сільського, лісового, водного господарства та екології Австрійської Республіки в галузі лісового господарства. Зокрема, Держлісагентством розпочато роботу щодо підготовки такого ж Меморандуму з лісовою адміністрацією Словенії.

Також, навесні 2017 року, в рамках виконання Угоди про співробітництво між Урядами України та Турецької Республіки у галузі лісового господарства, буде проведено стажування українських фахівців у Туреччині з питань охорони лісів. Крім того, будуть продовжені роботи, направлені на започаткування інвестиційних проектів в Україні у сфері охорони лісів від пожеж та започаткування біологічних заходів боротьби із шкідниками та хворобами.

За інформацією прес-служби Мінагрополітики 

dklg.kmu.gov.ua

 

Відбулись аукціонні торги

13 березня 2017 року відбулись аукціонні торги деревиною державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ заготівлі другого кварталу 2017 року. Торги проводила Товарна Біржа «ТСБ «Галконтракт».

Перед торгами була проведена велика робота разом з Львівською ОДА, ГО «Асоціація деревообробників та лісозаготівельників Львівщини», переробниками деревини щодо формування лотів на аукціонні торги та цінової політики. 

Державні лісові господарства виставили на торги згідно виробничої програми понад 46 тис. м3 необробленої деревини для потреб деревообробних підприємств. На торги було виставлено: пиловників: соснового – 6,6 тис. м3; ялинового – 2,4 тис. м3; ялицевого – 4,6 тис. м3; дубового – 2,8 тис. м3; букового – 3,3 тис. м3; фанерної сировини для стругання: дубової 75 м3; букової – 70 м3; балансів хвойних – 1,9 тис. м3; технологічної сировини різних порід та дров – 22,8 тис. м3. 

На аукціонних торгах зареєструвалось та прийняло участь 175 «Покупців». Внаслідок проведеної роботи та конструктивних дій представників лісових господарств і Покупців деревини торги відбулись в досить спокійній та робочій обстановці. На прохання Покупців по окремих лотах Продавцями були понижені ціни. 

За результатами торгів можна стверджувати, що попит на необроблену деревину по усіх породах і сортиментах дуже високий. Звичайно, найбільший попит спостерігається на пиловник та технологічну сировину дуба. На окремі лоти було зареєстровано по 17 Покупців.

За попередніми результатами на аукціонних торгах було реалізовано 80 % від виставленого обсягу. 

Повний аналіз результатів ми виставимо додатково після отримання від біржі звіту за результатами торгів.

Слідкуйте за нашими повідомленнями.

Відділ лісових ресурсів, машин
та технологій Львівського ОУЛМГ

 

Христина Юшкевич доручила забезпечити посилене рейдове патрулювання для охорони державного мисливського фонду

Т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич доручила начальникам обласним управлінь лісового та мисливського господарства забезпечити організацію та здійснення посиленого рейдового патрулювання з охорони державного мисливського фонду, особливо незаконного добування диких гусей і качок, а також пошкодження місць їх гніздування.

«Питання охорони і відтворення мисливських тварин є одним з пріоритетів у діяльності Держлісагентства. Тому я вже доручила забезпечити організацію та здійснення посиленого рейдового патрулювання для охорони державного мисливського фонду. Особливо це стосується незаконного добування диких гусей і качок, а також пошкодження місць їх гніздування», - повідомила Христина Юшкевич на своїй сторінці у соціальній мережі Fecebook.

Вона підкреслила, що поставлене завдання повинно бути виконане у співпраці з органами Національної поліції, користувачами мисливських угідь, органами місцевого самоврядування із залученням природоохоронних громадських організацій та засобів масової інформації.

«Керівники до поставленої задачі повинні підійти із виключною відповідальністю та взяти її на особистий контроль. Адже саме зараз під час весняної міграції диких перелітних птахів спостерігається збільшення випадків браконьєрства», - додала Христина Юшкевич.

В областях організовуються гарячі лінії та графіки чергувань для того, щоб люди повідомляли про факти браконьєрства.

У Держлісагентстві постійно працює гаряча лінія 0-800-604-473. 

dklg.kmu.gov.ua

 

Ділова розмова лісівників Львівщини

10 березня у приміщенні Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства відбулось засідання колегії під головуванням начальника управління Анатолія Дейнеки, за участі членів колегії, директорів державних лісогосподарських підприємств.

На колегії розглянуто ряд важливих питань діяльності підприємств управління. Першим розглядалося питання організації виконання обласної цільової Програми розвитку лісового господарства Львівської області на 2017-2021рр., затвердженої рішенням Львівської обласної ради №363 від 14 лютого 2017 року, якою на ведення лісового господарства держаним лісогосподарським підприємствам з обласного бюджету виділено 1,5млн. грн., зокрема, 0,8 млн.грн. – на вирощування садивного матеріалу для потреб лісовідновлення і 0,7 млн.грн. – на садіння лісових культур. 

Доповідач головний економіст управління Богдан Кисіль повідомив, що по обласному управлінню виданий наказ від 03.03.2017 року №20, згідно якого при проектуванні лісогосподарських заходів на 2017 та наступні роки підприємствам необхідно в обов’язковому порядку враховувати напрями діяльності та заходи обласної цільової Програми розвитку лісового господарства Львівської області на 2017-2021рр.

З питання про стан відтворення лісів за 2016 рік та завдання на 2017 рік виступив перший заступник начальника управління Ярослав Целень. Він зазначив, що підприємствами управління у 2016 році забезпечено виконання запланованих лісокультурних заходів.

У 2016 році працівниками державних лісогосподарських підприємств посаджено 1455га лісових культур, де було висаджено понад 8,5 млн. шт. садивного матеріалу (сосни звичайної, ялиці білої, модрини європейської, дуба звичайного, бука лісового, клена явора, вільхи чорної та інших). На лісових ділянках з багатими умовами проростання, завдяки якісному виконанню робіт по заготівлі деревини, вдалося досягти природного відновлення лісу, площа таких ділянок становить 1622 га, що становить 51,1 % від загальної площі лісовідновлення.

Значна робота проведена для забезпечення всіх видів лісокультурних робіт високоякісним садивним матеріалом основних лісоутворюючих порід. З цією метою в області функціонує мережа лісових розсадників в кількості 192 одиниці, загальною площею 151,4 га.

За період весна-осінь 2016 року підприємствами управління вирощено понад 13,5 млн. шт. садивного матеріалу. З них однорічних сіянців понад 9,9 млн. шт., дворічні і старші 2,3 млн. шт. в тому числі понад 4,3 млн. шт. залишено на дорощування.

Крім цього, в шкільних відділеннях розсадників вирощено більше 300 тис. шт. саджанців деревних та чагарникових порід. З них стандартних для реалізації більше 280 тис. шт.

У 2016 році було заготовлено 35524 кг лісового насіння, в тому числі 31137 кг жолудя дуба, 310 кг сосни звичайної, 517 кг бука лісового та 9871 кг інших листяних та чагарникових порід. Заготовлений запас насіння забезпечить потребу лісовідновлення практично на три роки. Надлишковий запас садивного матеріалу дає змогу підприємствам займатися лісорозведенням та покращувати породний склад існуючих молодих насаджень. Крім цього надлишковий садивний матеріал та насіння може бути реалізовано для потреб інших лісокористувачів.

На 2017 рік обсяги лісовідновлення заплановані на площі 2850 га, з них 1461 га – садіння лісових культур, 1389 га – природне поновлення.

Голова колегії звернув увагу керівників підприємств на залучення місцевих громад, представників громадських організацій, ЗМІ, органів місцевого самоврядування до виконання робіт з лісовідновлення та в реалізації заходів Акції Держлісагентства «Майбутнє лісу у твоїх руках». Також було наголошено на якісному проведенні лісокультурних робіт в стислі агротехнічні терміни.

На колегії також обговорювались питання підготовки до пожежонебезпечного періоду 2017 року. Акцентувалась увага на розробці і затвердженні в райдержадміністраціях мобілізаційно-оперативних планів ліквідації лісових пожеж на основі яких визначається порядок взаємодії органів управління у разі виникнення лісових пожеж, необхідності створення на підприємствах добровільних пожежних дружин, укомплектуванні пунктів зосередження протипожежного інвентаря та лісопожежних станцій засобами пожежегасіння та приведенні в діючий стан пожежної техніки, доступностіпід’їзних шляхів до лісових масивів та водоймищ, проведенні спільних рейдів з виявлення порушників правил пожежної безпеки. 

Звернуто увагу на співпрацю лісокористувачів з органами місцевого самоврядування з метою недопущення випалювання населенням сухої рослинності на полях, які часто є причиною наступного загорання у лісових масивах. Тільки тісна співпраця державної лісової охорони, підрозділів Головного управління державної служби надзвичайних ситуацій у Львівській області, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, поліції, активна позиція громадських організацій та населення дозволить мінімізувати виникнення лісових пожеж. 

Начальник Львівського ОУЛМГ Анатолій Дейнека звернувся до Єпископів всіх конфесій щодо поширення в Церквах під час Святих літургій відозви про недопустимість та шкідливість спалювання сухої рослинності.

Прес-служба Львівського ОУЛМГ


 

Христина Юшкевич підбила підсумки роботи галузі за рік

Т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич підбила підсумки роботи галузі за рік роботи під час публічного звіту, що відбувся у Будинку Уряду 10 березня.

Христина Юшкевич зазначила, що для лісівників основним завданням є збереження та відновлення українських лісів, і 2016 року вони з цією задачею впоралися.

«Протягом 2016 року у лісогосподарських підприємствах, які належать до сфери управління Держлісагентства, були відтворені ліси на площі 52,6 тис. гектарів. Це означає, що площа відтворення лісів перевищує площу суцільних зрубів (50,1 тис. га) майже на 5%», - повідомила очільник відомства.

Христина Юшкевич додала, що садіння і висівання проведено на площі 34,4 тис. гектарів, що на 14% більше від запланованого річного завдання, з яких 2,6 тис. га – лісорозведення або нові ліси, а до лісових культур зараховано також 18,2 тис. га лісових насаджень створених шляхом природного поновлення.

Також т.в.о. Голови агентства прозвітувала про результати боротьби з незаконними рубками.

«З метою інформування громадськості про проведення рубок деревини в лісах, у Держлісагентстві у серпні 2016 року прийнято рішення щодо забезпечення оприлюднення на офіційних веб-сайтах обласних управлінь лісомисливського господарства та постійних лісокористувачів інформації про перелік лісових ділянок, відведених для заготівлі деревини. Окрім того, надано доручення ВО «Укрдержліспроект» забезпечити оприлюднення на своєму веб-сайті планів лісонасаджень», - повідомила Христина Юшкевич.

Вона додала, що завдяки скоординованим діям державної лісової охорони та правоохоронних органів вдалося збільшити кількість виявлених правопорушень у лісах.

«Так, у 2016 році державною лісовою охороною передано до судових та правоохоронних органів 2 162 справи щодо незаконної вирубки лісів. За допущення чи покривання незаконної вирубки було притягнуто до дисциплінарної відповідальності 744 посадових осіб держлісохорони, у тому числі 79 – звільнено із займаних посад», - підкреслила Христина Юшкевич.

Також т.в.о. Голови відомства зазначила, що з минулого року активізовано роботу щодо лісової сертифікації за міжнародним проектом FSC. За її словами, лісова сертифікація, як оцінка ведення лісового господарства, запроваджена з метою забезпечення виконання лісами на засадах сталого розвитку економічних, екологічних і соціальних функцій. В Україні отримала розвиток лісова сертифікація за міжнародною схемою Лісової опікунської ради (Forest Stewardship Council - FSC). На сьогодні сертифіковано більше 3,3 млн га лісів України або 32%, в т.ч. 3,2 млн га, або 39%, лісів державних лісогосподарських підприємств, що належать до сфери управління Держлісагентства.

Окрім того, Христина Юшкевич повідомила, у лісах, що належать до сфери управління Держлісагентства, створено майже 3,3 тис. територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею близько 1,3 млн га. «Заповідність підпорядкованих лісів становить 16,1%. Практично у всіх регіонах заповідність в лісах вища ніж загальнодержавна», - сказала вона.

Вже у 2017 році, з метою вдосконалення режиму збереження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, Держлісагентством виданий наказ «Про додаткові заходи охорони видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України». Зокрема, доручено на територіях установ природно-заповідного фонду сформувати для вказаних видів охоронні ділянки, забезпечити їх належний облік, розробити відповідні організаційні та лісогосподарські заходи направлені на збереження середовищ їх існування.

Під час публічного звіту т.в.о. Голови Держлісагентства звернула увагу на проблему поширення шкідників та хвороб лісу. «Ліси наших підприємств щороку пошкоджуються шкідниками і хворобами на площі більше 600 тис. га. Катастрофічного розмаху всихання ялинників в усій Європі набуло з 2003 року. На сьогодні обсяги всихання як похідних, так і корінних ялинників Українських Карпат набули стихійних масштабів і продовжують збільшуватись й надалі. Це негативне явище сягнуло 36 тис. га і маса всихаючої на корені деревини складає більше 11 млн куб. м. Всі ці негативні чинники спричиняють погіршення санітарного стану лісів», - повідомила Христина Юшкевич.

За її словами, своєчасне проведення заходів з поліпшення санітарного стану в ослаблених і пошкоджених хворобами та стихіями лісах дозволяє запобігати втраті десятків мільйонів кубічних метрів деревини та не допускати безповоротних екологічних і економічних втрат.

«Однак, розуміючи, з одного боку, занепокоєння суспільства щодо можливих зловживань під час проведення суцільних санітарних рубок, а з другого боку, гостру необхідність у здійснені санітарно-оздоровчих заходів у лісах, Держлісагентство розробило нові Санітарні правила у лісах України. Це звичайно не панацея. Потрібно продовжувати роботу для їх вдосконалення», - підкреслила т.в.о. Голови відомства.

Стосовно фінансових показників роботи галузі Христина Юшкевич зазначила, що у 2016 році отримано 12355,4 млн грн чистого доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), що на 1940,8 млн грн (19%) більше, ніж у 2015 року. Чистий прибуток становив 597,2 млн грн, з якого 447,9 млн грн (75%) відраховано до державного бюджету. «Загалом до бюджетів усіх рівнів сплачено 4.2 млрд грн податків та зборів, що на 1 млрд грн більше, ніж у 2015 році», - повідомила вона.

Також Христина Юшкевич порушили питання, яке залишилося невирішеним з 2016 року – фінансування лісгоспів південних та східних областей. «Була створена патова ситуація та законодавча колізія, з якої зараз оперативними методами намагаємося вийти», - наголосила т.в.о. Голови відомства.

Окрім того, Христина Юшкевич повідомила, що у 2016 році була розпочата робота над реформуванням лісової галузі: «За дорученням Прем’єр-міністра України було створено робочу групу. Міжнародні експерти з Австрії та Німеччини висловили повну підтримку Держлісагентству щодо розробки комплексної програми реформування».

На публічному звіті були присутні представники засобів масової інформації та громадськості, Профспілки працівників лісового господарства України, науковці та експерти.

З повним текстом звіту можна ознайомитися за посиланням. 

dklg.kmu.gov.ua

 

Вберегти Карпати – депутати ухвалили 5-річну програму розвитку лісового господарства (відео)

Відеосюжет щодо прийняття Львівською обласною радою "Програми розвитку лісового господарства Львівської області на 2017 – 2021 роки" Ви можете переглянути у програмі «Факти ICTV».

Відео для перегляду за посиланням:

http://fakty.ictv.ua/ua/videos/vberegty-karpaty-deputaty-uhvalyly-5-richnu-programu-rozvytku-lisnytstva/

 

 

Про підготовку до пожежонебезпечного періоду 2017 року

З метою запобігання виникненню лісових пожеж, недопущення порушень правил пожежної безпеки в лісах 03 березня 2017 року головою Львівської облдержадміністрації Синюткою О.М. видано Розпорядження за №149/0/5-17 «Про підготовку до пожежонебезпечного періоду 2017 року». 

Згідно пункту 2 вищезгаданого розпорядження Львівської ОДА діє заборона населенню у період високої пожежної небезпеки (ІV-V клас) відвідування лісів і в’їзд до лісових масивів області (крім доріг загального користування) усіх видів транспортних засобів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарських потреб у цей період.

Відмітимо, що за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю або її залишків Кодексом України «Про адміністративні правопорушення» передбачено накладення штрафу на громадян від 170 до 340 грн., а на посадових осіб від 850 до 1190 грн.

Відділ охорони, захисту лісу та 
мисливського господарства 
Львівського ОУЛМГ

 

Держлісагентство розпочинає акцію "Майбутнє лісу у твоїх руках"

З 21 березня 2017 року, у Міжнародний день лісів, Державне агентство лісових ресурсів розпочинає акцію «Майбутнє лісу у твоїх руках». Про це повідомила на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook т. в. о. Голови Держлісагентства Христина Юшкевич.

Вона закликала всіх небайдужих долучитися до відновлення українських лісів.

«Всі бажаючі можуть долучитися до посадки лісу разом з лісівниками. Я вже доручила обласним управлінням готуватися до акції», - повідомила т. в. о. Голови відомства.

Христина Юшкевич підкреслила, що садіння лісу виховує культуру бережливого ставлення до природи, особливо, коли до посадки лісу долучаються цілі родини, учні шкіл та студентство.

Акція має передусім соціальний характер. До неї будуть долучені вихованців з будинків-інтернатів, діти-сироти та позбавлені батьківського піклування.

Щоб долучитися до акції необхідно звернутися до обласного управління лісомисливського господарства або до лісгоспу.

Зазначимо, що у 2017 році Міжнародний день лісів відзначається під гаслом «Ліси та енергія». Акція триватиме з 21 березня до 15квітня 2017 року.

Збережемо та відновимо наші українські ліси разом! 

dklg.kmu.gov.ua

 

Зміна дати проведення аукціонних торгів

У зв’язку із організаційними питаннями щодо проведення аукціонних торгів необробленою деревиною заготівлі другого кварталу 2017 року державних лісогосподарських підприємств у Львівській області, торги переносяться з 6 березня 2017 року на 13 березня 2017 р.

Торги проводитиме Товарна Біржа «Товарно Сировинна Біржа «Галконтракт».

Місце проведення торгів: м. Львів вул. Щирецька, 36, ВЦ "Південний-EXPO", торгівельна лінія "Щирецька,36", другий поверх.

Ознайомитись з бюлетенем аукціонних торгів можна на сайті біржі https://tsbgalcontract.org.ua/

Запрошуємо усіх учасників ринку – вітчизняні деревообробні підприємства прийняти участь в аукціонних торгах.

Просимо вибачення в усіх за тимчасові незручності.

Слідкуйте за нашими повідомленнями.

Відділ лісових ресурсів, машин
та технологій Львівського ОУЛМГ