Інформація про виявлені державною лісовою охороною лісопорушення за 2017 рік

Інформація про виявлені державною лісовою охороною лісопорушення за 2016 року

Проведено планову осінню ревізію лісових обходів

По ДП «Боринське лісове господарство» було проведено планову осінню ревізію лісових обходів. Під час ревізії було виявлено 6 випадків незаконної вирубки дерев об’ємом 8,77 м3. Розмір завданих збитків становить 29348,32 грн. По наслідках проведення планової осінньої ревізії було видано наказ №120 від 01.12.2015 року. Ряд посадових осіб притягнено до адміністративної відповідальності, трьом лісничим та чотирьом майстрам лісу оголошено догани. Матеріали планових осінніх ревізій направлені в правоохоронні органи.

За нанесену шкоду довкіллю порушників притягнуто до відповідальності

Працівники державної лісової охорони ДП "Боринське лісове господарство" постійно стоять на сторожі лісових угідь. Проводячи рейди-перевірки, наші лісові охоронці виявляють та притягують до відповідальності порушників.

Ось  і нещодавно виявлено лісопорушників, які вчинили незаконну порубку дерев у Либохорівському лісництві (ст.65 КУАП, незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур та молодняка). Серед них - житель с.Либохора Дзерин Павло Павлович, який вчинив самовільну порубку двох дерев, породи смерека, завдавши шкоди лісовому господарству на суму 14 794,13 грн.

Другим виявленим лісопорушником був його земляк - Дзерин Юрій Петрович, який теж вчинив незаконну порубку двох стиглих дерев, породи смерека. Лісовому господарству заподіяв шкоди на суму 6 485,11 грн.

Третім лісопорушником у Либохорівському лісництві був земляк двох попередньо названих - Попівняк Павло Володимирович. Самовільно господарюючи у лісових угіддях державного лісового господарства, він заподіяв йому шкоди на суму 9 161,42 грн. 

Варто нагадати, що усі три вчинені лісопорушення здійснено у загальнозоологічному заказнику місцевого значення "Либохорівський". Враховуючи вимоги діючого законодавства, штафи за заподіяну незаконну порубку дерев на території природно-заповідного фонду збільшено у 5,5 рази (Постанова КМ України від 24 липня 2013 року за №541).

Тому, уважно проаналізувавши кожен із трьох вчинених лісопорушень, ми скерували матеріали у Турківський РВ ГУМВС у Львівській області, де вони будуть розглянуті, винні - притягнуті до відповідальності до вимог діючого законодавства.

Крім цього, працівниками лісової охорони нашого підприємства виявлено правопорушників, які у лісових угіддях ДП "Боринське лісове господарство", взявши собак, намагалися здійснити незаконне полювання. На двох таких жителів с.Верхнє Висоцьке та с.Яблунів - складено протоколи про вчинене ними адміністративне правопорушення (ст. 85 КУпАП, порушення правил використання об′єктів тваринного світу) та оштрафовано кожного на 102 грн.

...Прочитавши ці рядки, кожен із жителів району повинен задуматися: чи варто іти у лісові угіддя і здійснювати там незаконну порубку дерев та проводити незаконне полювання.

Василь Ковальчин

Провідний інженер охорони та захисту лісу

 

 

Збереження новорічних традицій не повинно шкодити природі!

Новий рік – одне з не багатьох свят, яке відзначають всі. Це в дійсності всенародне свято! На жаль, є в нього і негативна сторона: передноворічні дні – це час, коли в великій кількості рубають хвойні дерева… Рубають для того, щоб принести до кожної хати святкову урочистість, свіжий, духм’яний лісовий запах. Декілька тижнів ялинки радують нас, після чого безжально викидаються на смітник. Задовольняючи, взагалі-то, звичайні забаганки, що називаються традицією, під сокирою зникають не окремі деревця, а значні масиви лісу. Щорічно в передсвяткові дні гине декілька мільйонів ялинок.

Хвойний ліс насичує атмосферу фітонцидами, добре поглинає шум, служить фільтром від пилу.

Чи так вже незамінна в нашому будинку жива новорічна ялинка???? Її з великим успіхом може замінити штучна. А щоб в кімнаті відчувався аромат хвої, достатньо однієї-двох гілочок ялинки чи сосни, оформлених в оригінальну композицію. До речі, ці гілочки отримують під час планових рубок лісу, що не завдає шкоди довкіллю.

Новорічний настрій можуть створити зі смаком складені новорічні букети. Це так званий перед новорічний фітодизайн. Ми пропонуємо альтернативу живим ялинкам, складання новорічних букетів дозволить зберегти мільйони красунь!

Земан В.В.

Головний лісничий ДП «Боринське ЛГ»

 

 

Не рубай ялинку, збережи її!

Невдовзі - новорічні свята. Природно, всі турбуються, аби вони пройшли весело та урочисто. Невід′ємним атрибутом як новорічних, так і різдвяних свят, є ялинка. І це добре. Але нас, лісівників, турбує, що напередодні цих радісних свят окремі громадяни бездумно вирубують молоді ялиці та смереки. Прикро, але ми, на жаль, забуваємо, що довкілля, як і ми, створено Господом, а тому до нього треба відноситися як до творіння Господнього.

Передсвяткові дні особливо напруженими є для лісівників. Щоб захистити лісові угіддя від ялинкових бракоьєрів, доводиться застосовувати найрізноманітніші запобіжні заходи. Аби мінімізувати самовільні вирубки новорічних ялинок, директор ДП "Боринське лісове господарство" Михайло Ільницький видав наказ "Про додаткові заходи щодо забезпечення охорони шпилькових насаджень від незаконних рубок у передноворічний період". Ним - у період з 26 листопада 2013 р. по 5 січня 2014 р. - встановлено чергування працівників державної лісової охорони разом з представниками громадськості, представниками провоохоронних органів, екобезпеки, на залізничних станціях, у лісових масивах, де можуть бути вчинені самовільні заготівлі або незаконне перевезення новорічних ялинок. Загалом створено 5 мобільних груп, до яких входять, окрім працівників лісової охорони, працівники Турківського райвідділу міліції, екобезпеки. В цілому задіяна 41 особа. 

Наразі проведено 10 рейдів, секвестровано 12 ялинок. На громадян: П.А. Січака, 1982 р.н. (оштрафований на суму 6086 грн.); М.К. Теріва, 1995 р.н. (164 грн); Л.Н. Калапіщак, 1962 р.н. (143 грн); І.О.Шикітку, 1978 р.н. (660 грн); В.Ф. Семківа, 1980 р.н. (143 грн); І.І.Образа, 1955 р.н. (2046 грн); В.І. Січака, 1948 р.н. (255 грн) - складено протоколи про адміністративні правопорушення лісового законодавства, а також було винесено постанови про притягнення їх до адміністративної відповідальності. Ними сплачено адмінштраф, на суму 425 грн. Слід сказати, що завдані збитки лісовому господарству громадяни повинні відшкодувати у 15-денний термін. В іншому випадку матеріали про лісопорушення будуть скеровані у правоохоронні органи.

Щоб не створювати зайвих клопотів та проблем, працівники держлісгоспу підготовили в достатній кількості ялинок для реалізації населенню, з видачею відповідних бухгалтерських документів, з обов′язковим маркуванням, пластиковими бирками та штрих-кодами.

Отож охочим до легкої наживи варто задуматися: йти в ліс, щоб самовільно зрубати ялинку, чи за невелику плату придбати її в держлісгоспі?

Василь Ковальчин

Провідний інженер охорони та захисту лісу

 

 

ЗА ЗАСМІЧЕННЯ ЛІСІВ - ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

Дуже часто для свого відпочинку наші громадяни вибирають ліс. На жаль, буває, що відпочивальники наносять великі збитки лісовим масивам, забруднюючи галявини та лісові водойми пустими банками з-під консервів, поліетиленовими пакетами та пляшками тощо. Залишене побутове сміття, не лише захаращує довкілля, а й нищить екосистему, виділяючи отруйні речовини.

Тому для того, щоб людям було куди знову повернутися на відпочинок ДП «Боринське лісове господарство» звертається до кожного громадянина з проханням дотримуватись правил перебування в лісових масивах та правил пожежної безпеки. Забороняється вивозити на землі лісового фонду, а також на інші земельні ділянки, що безпосередньо примикають до лісових масивів сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи. Виходячи з лісу  сірники та недопалки надійно гасіть, заливайте водою, прикопуйте землею рештки вогнищ. Не проходьте повз залишене кимось сміття та багаття: загасіть, зупиніть біду. При виявленні пожежі обов'язково повідомте про неї за номером 101. Порушення цих правил тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність з накладанням штрафів на громадян та юридичних осіб.  Згідно зі ст.73 Кодексу України про адміністративні правопорушення, засмічення лісів відходами тягне за собою штраф для громадян у розмірі від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і для посадових осіб – від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадуємо, що з метою запобігання виникнення лісових пожеж у період високої пожежної небезпеки обмежено відвідування лісів населенням та в’їзд до них транспортних засобів. Врятована вами краса ще не один рік радуватиме і вас, і ваших дітей, а виїжджаючи на відпочинок на природу, докладіть зусиль, щоб уникнути створення пожежонебезпечних ситуацій та засмічення!

Микола Ступницький

Лісничий Сянківського лісництва

 

 

ПОЖЕЖА - ТРАГЕДІЯ ДЛЯ ЛІСУ

Згідно прогнозу метеорологів цьогорічне літо буде сухим з стабільно високими температурами , внаслідок чого небезпека виникнення лісової пожежі є досить великою. Дана прблема є особливо актуальною в місцях масового перебування людей (відпочиваючих , грибників , збирачів ягід   тощо) , а також вздовж автомобільних доріг та лісових культур , що межують з сільськогосподарськими угіддями .

Враховуючи вище наведене та на виконання доручення Президента України, розпорядження голови Львівської ОДА від 12.03.2013 року №107/0/5/-13 «Про тимчасову заборону відвідування населенням лісів і в'їзду до лісових масивів області транспортних засобів у період пожежної небезпеки протягом 2013 року», розпорядження начальника Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства від 04.07.2013 року №8 адміністрація ДП «Боринське лісове господарство» просить громадян обмежити віднестися з розумінням до даної проблеми та при встановленні високого класу пожежної небезпеки обмежити відвідування лісів .

Нагадуємо, що згідно Правил пожежної безпеки при високій пожежній небезпеці заборонено в'їзд транспортних засобів на території лісових масивів, розведення багаття, влаштування місць відпочинку на не призначених для цього місцях.

Шановні громадяни пам'ятайте, при відвідуванні лісів необхідно дотримуватися Правил пожежної безпеки в лісах України .

В разі виявлення лісової пожежі потрібно негайно повідомити за телефоном «101», а також найближчих працівників державної лісової охорони і вжити при можливості  заходів по гасінню лісової пожежі.

Попереджаємо, що особи винні в порушенні вимог пожежної безпеки в лісах несуть відповідальність згідно чинного законодавства.  

Василь Ковальчин

Провідний інженер охорони та захисту лісу