Рух справ про лісопорушення за 2 квартал 2020 року

Рейдовою бригадою було проведено 27 рейдів. До адміністративної відповідальності притягнули – 1 особу, по 6-ох випадках матеріали скеровано у правоохоронні органи. Відкрито 5 кримінальних проваджень на виявлених лісопорушників (ст..65 КУпАП). По двох кримінальних справах (адміністративне правопорушення) матеріали справ скеровано до Турківського районного суду (ст.246 ККУ).

Виявлено лісопорушника

Рейдовою бригадою ДП "Боринське лісове господарство" 19.06.2020, було виявлено лісопорушника. Ним виявився житель села Нижнє гр.Л., який у кварталі 30, виділі 7, Сянківського лісництва вчинив самовільну порубку двох  сироростучих дерев, кубомасою 5,09 м3, чим завдав шкоди на суму 35120,78 грн. На даного лісопорушника було складено протокол про адміністративне правопорушення № 5/2 та матеріали скеровано до Турківського відділення поліції. По даному факту відкрито кримінальне провадження від 23.06.2020 за № 12020143340000188.

Виявлено лісопорушника

Рейдовою бригадою ДП "Боринське лісове господарство" 18.04.2020 о 14:30 год, було виявлено лісопорушника. Ним виявився житель села Нижнє Висоцьке гр.Г.,який в обході №1, Верхньовисоцького  лісництва вчинив самовільну порубку дванадцять сироростучих дерев та чотири вітровальні дерева породи смерека, кубомасою 7,99 м3, чим завдав шкоди на суму 58947,32 грн. На даного лісопорушника було складено протокол про адміністративне правопорушення № 2/2 та викликано слідчо-оперативну групу Турківського відділення поліції за № 102. По даному факту відкрито кримінальне провадження від 14.05.2020 за № 12020140340000136.

Виявлено лісопорушника

Рейдовою бригадою ДП "Боринське лісове господарство" 20.02.2020 о 19:10 год, було виявлено лісопорушника. Ним виявився житель села Яворів гр.Г.,який в обході №4, Сянківського  лісництва вчинив самовільну порубку п’яти  сиро ростучих  дерев породи смерека, кубомасою 4,73 м3, чим завдав шкоди на суму 47096,79 грн. На даного лісопорушника було складено протокол про адміністративне правопорушення, лісопродукцію кубомасою 4,73 м3 було секвестровано.  Даний протокол скеровано у Турківське відділення поліції. По даному факту відкрито кримінальне провадження від 21.02.2020р., № 1202014340000054.

Виявлено лісопорушника

Рейдовою бригадою ДП "Боринське лісове господарство" 27.01.2020 о 11:10 год, було виявлено лісопорушника. Ним виявився житель села Верхнє Висоцьке гр.К.,який в обході №1, Верхньовисоцького  лісництва вчинив самовільну порубку п’яти  сухостійних дерев породи смерека, кубомасою 1,45 м3, чим завдав шкоди на суму 7068,09 грн. На даного лісопорушника було складено протокол про адміністративне правопорушення та винесено постанову про накладання адміністративного стягнення в сумі штрафу 510,00 грн. Штраф лісо порушником було сплачено добровільно.

Виявлено лісопорушника

Рейдовою бригадою ДП "Боринське лісове господарство" 28.01.2020 о 10:00 год, було виявлено лісопорушника. Ним виявився житель села Нижнє Висоцьке гр.Ж.,який в обході №5, Боринського лісництва вчинив самовільну порубку чотирьох сироростучих дерев породи смерека, кубомасою 3,28 м3, чим завдав шкоди на суму 38375,76 грн. На даного лісопорушника було складено протокол про адміністративне правопорушення та викликано слідчо-оперативну групу. Матеріали по даній справі скеровано у Турківське відділення поліції.

Виявлено лісопорушника

Нещодавно державною лісовою охороною Державного підприємства «Боринське лісове господарство» було виявлено у Либохорівському лісництві, обхід № 1, біля лісового масиву у 00:20 год. 20.11.2019р., автомобіль  ЗІЛ-157 з завантаженою краденою лісопродукцією. Власником даного автомобіля, який вчинив самовільну рубку двох сироростучих дерев породи ялиця діаметрами – 72 см, 76 см, загальною кубомасою 9,42 м3 виявився житель села Карпатське ( гр.. Д), , сума збитків становить 21348,00 грн. Зразу було зателефоновано на номер «102» та викликано слідчо-оперативну групу Турківського відділення поліції, так як дана територія, де була вчинена порубка лісу, відноситься до загально-зоологічного заказника місцевого значення «Либохорівський» та належить до природо-заповідного фонду.

На даного громадянина складено протокол (ст..65КУпАП про адміністративне правопорушення №4/4 від 22.11.2019 року)

Протокол про адміністративне правопорушення та матеріали по даній справі скеровано в Турківське відділення поліції. Вкрадену лісопродукцію було секвестровано та передано під охорону до ДП «Боринське ЛГ» до закінчення справи. По даному факту відкрито кримінальне провадження №12019140340000380 від 20.11.2019р. Дану справу по кримінальному провадженню направлено в Турківський районний суд.

Вкрадено лісопродукцію

24.09.2019р. рейдовою бригадою державної лісової охорони Державного підприємства «Боринське лісове господарство» - було виявлено у с.Верхнє Висоцьке (урочище Могушів), біля лісового масиву, причіп (без номерних знаків) з лісопродукцією, в кількості 11 дерев, породи ялиця, кубомасою 4,87 м3. Зразу було зателефоновано на номер «102» та викликано слідчо-оперативну групу Турківського відділення поліції. Дану лісопродукцію  секвестровано. Поліція розшукує власника причепа, щоб притягнути його до відповідальності за вчинення самовільної порубки лісу та перевезення незаконно зрубаних дерев.

Провідний інженер охорони та захисту лісу ДП «Боринське лісове господарство»

В.В.Ковальчин

 

Штрафи за незаконну порубку лісу збільшено у два рази

ДП «Боринське лісове господарство» повідомляє, що 19.05.2019 р. набрав чинність Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів» (№2708-VIII від 25.04.2019р.), яким внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та кримінального Кодексу України.

Згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення, розміри штрафів збільшено у два рази: (Детальніше на сайті  - зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального Кодексу України).

Нещодавно рейдовою бригадою державної лісової охорони Державного підприємства «Боринське лісове господарство» було виявлено у Либохорівському лісництві, обхід № 3, жителя села Карпатське ( гр.. Б), який незаконно зрізав одне сиро ростуче дерево породи бук, загальною кубомасою 3,47 м3, сума збитків становить 9522,00 грн. На даного громаднина складено протокол (ст..65КУпАП про адміністративне правопорушення №4/2 від 05.08.2019 року) та зразу було за телефоновано на номер «102» та викликано слідчо-оперативну групу Турківського відділення поліції, так як дана територія, де була вчинена порубка лісу, відноситься до загально-зоологічного заказника місцевого значення «Либохорівський» та належить до природо-заповідного фонду.

Протокол про адміністративне правопорушення та матеріали по даній справі скеровано в Турківське відділення поліції. По даному факту відкрито кримінальне провадження.

Під час досудового слідства між прокурором і підозрюваним (гр.Б) було укладено угоду про визнання винуватості та узгоджено міру покарання у вигляді трьох років позбавлення волі, із застосуванням ст..75 КК  України (Звільнення від відбування покарання з випробуванням).

24.09.2019р. рейдовою бригадою державної лісової охорони Державного підприємства «Боринське лісове господарство» - було виявлено у с.Верхнє Висоцьке (урочище Могушів), біля лісового масиву, причіп (без номерних знаків) з лісопродукцією, в кількості 11 дерев, породи ялиця, кубомасою 4,87 м3. Зразу було за телефоновано на номер «102» та викликано слідчо-оперативну групу Турківського відділення поліції. Дану лісопродукцію  секвестровано. Поліція розшукує власника причепа, щоб притягнути його до відповідальності за вчинення самовільної порубки лісу та перевезення незаконно зрубаних дерев.

Провідний інженер охорони та захисту лісу ДП «Боринське лісове господарство»

В.В.Ковальчин

Випуск газети «Бойківщина» №39 від 27.09.2019 року

Виявлено лісопорушника

Рейдовою бригадою ДП "Боринське лісове господарство", було виявлено лісопорушника. Ним виявився житель села Карпатське гр.М.,який в обході №1, Либохорівського лісництва вчинив самовільну порубку трьох сухостійних дерев породи смерека,чим завдав шкоди на суму 4992,61 грн. На даного лісопорушника було складено протокол про адміністративне правопорушення та винесено постанову про накладання адміністративного стягнення в сумі штрафу 255,00 грн. Дане стягнення лісопорушником було оплачено в добровільному порядку.

В разі не сплати лісопорушником в добровільному порядку завданих збитків, протокол буде скеровано до суду.

ЛІС – ЛЕГЕНІ НАШОЇ ПЛАНЕТИ, ЙОГО ЗНИЩЕННЯ МОЖЕ ПЕРЕДРІКАТИ НАМ СУМНУ УЧАСТЬ, АДЖЕ ВІН Є ДЖЕРЕЛОМ КИСНЮ, РЕГУЛЯТОРОМ ВОЛОГИ І ЖИТТЄДАЙНОЮ СКАРБНИЦЕЮ ДЛЯ ЗЕМЛІ.

  Стихійні смітники в навколишніх лісах демонструють те, що люди не бажають дотримуватися норм цивілізованого поводження з відходами. Забруднення лісів – проблема, з якою боротися стає дедалі важче. Незважаючи на неодноразові звернення працівників державної лісової охорони про недопустимість засмічення лісових масивів побутовими відходами, громадяни продовжують вивозити сміття та всілякий непотріб у лісові масиви, полезахисні лісові смуги. Берегти ліс, не смітити в лісі, не завдавати йому шкоди – істини відомі кожному. Але надто часто люди про них забувають. Адже не лише в місцях масового відпочинку, а й навіть у віддалених куточках, скрізь видно сліди варварства і неохайності: папір, пляшки, поліетилен, пластик, консервні банки, гори побутового та виробничого сміття.

    Дуже рідко можна спіймати порушника на місці «злочину», а також довести що адміністративне правопорушення скоїв саме він. Причому завозять сміття на авто, а потім швидко його скидають і втікають. Лісівникам складно відстежувати такі прикрі випадки.

       Тож найчастіше так і виходить: сміття в лісі – виникають запитання до лісівників. Але ж лісівники – не єдині землекористувачі й не мають відповідати за всі смітники в лісах чи зелених насадженнях.

     
ЗАВДАВАННЯ ШКОДИ НАВКОЛИШНЬОМУ СЕРЕДОВИЩУ КАРАЄТЬСЯ ЗАКОНОМ. АЛЕ ЕФЕКТИВНІШОЮ БУЛА Б ЗМІНА СТАВЛЕННЯ ЛЮДЕЙ ДО ПРИРОДИ. ПОТРІБНО, ЩОБ КОЖНА ЛЮДИНА РОЗУМІЛА СВОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ І ЗНАЛА, ЯКОЇ НЕПОПРАВНОЇ ШКОДИ ПРИРОДІ МОЖЕ ЗАВДАТИ ЗАБРУДНЕННЯ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА.
ЧИСТО НЕ ТАМ ДЕ ПРИБИРАЮТЬ, А ТАМ ДЕ НЕ КИДАЮТЬ СМІТТЯ.

Провідний інженер охорони та захисту лісу Ковальчин В.В

Виявлено лісопорушника

Рейдовою бригадою ДП "Боринське лісове господарство" 07 лютого 2019 року о 15:05 год , було виявлено лісопорушника.Ним виявився житель села В.Яблуньки гр.К.,який в обході №3,кварталі 17 виділі 28 Яблунського лісництва вчинив самовільну порубку одного сироростучого дерева породи ялиця,чим завдав шкоди на 2112,00 грн.Оскільки,дане лісопорушення вчиенео у Регіональному ландшафтному парку »Надсянський»,тому було викликано по телефону 102 слідчо-оперативну групу.Дані матеріали про лісопорушення скеровані у правоохоронні органи.

КОРОЇД – ЗАГРОЗА ДЛЯ ЛІСУ

В економіці нашої країни ліси відіграють важливу роль. Лісопродукція –це високоякісна деревина для промисловості. Ліси мають велике ґрунтозахисне, водоохоронне та кліматичне значення. Все це вимагає від нас раціонального використання лісових багатств та збільшення продуктивності лісів.Однією з причин, щознижує продуктивність лісів, викликає всихання молодих дерев на великих площах і призводить до зниження якості заготовлених лісоматеріалів, є шкідники. Особливо великоїшкоди завдають короїди. Пошкоджена  ними деревина довго не зберігається, а в корі знижується якість дубильних речовин.

Короїди(Ipidae) – небезпечні шкідники лісів, садів та парків, які поселяються на деревах під корою і в корінні, а частина видів проточує ходи в деревині. Заселяють короїди як зрубані дерева, їх  рештки, так і практично здорові, але ослаблені з тих чи інших причин. Різні види заселяють  різні частини дерев, де роблять специфічні для кожного з них складні ходи.Найпоширенішим видом, який стрімко розширив свій ареал і призвів до масових уражень хвойних порід є короїд верхівковий (IpsacuminatusGyll.).Зустрічається він на хвойних деревах різного віку. Розвивається на вершині й гілках, часто уражує зону перехідної кори. На деревах 20-60-ти  річного віку заселяє весь стовбур, охоче розвивається на «порубочних рештках». Пізніше переходить і на практично здорові сосни.Жук завдовжки 2,5 – 3,7 мм, темно-коричневий, циліндричний, на схилах надкрил, по краях пологої «тачки» — по три зубці; у самця третій зубець на кінці роздвоєний. Яйце дрібне, округле,біле. Личинка завдовжки до 3 – 4 мм, безнога, дещо зігнута; на грудних сегментах є мозолисті подушечки; голова чітко виражена, світло-коричнева. Лялечка 3,5 – 4 мм завдовжки, біла, напівпрозора. За рік розвивається дві генерації верхівкового короїда. Зимують під корою жуки і незначна частина личинок і лялечок, які не завершили розвиток до настання холодів.

Шкоду лісовим насадженням завдають як дорослі особини так і їх личинки. Першою ознакою ушкодження дерев є зміна кольору хвої. Спочатку вона світліє, потім жовтіє, стає рудого забарвлення і обсипається. Причому першими засихають високі дерева з товстими стовбурами і широкою кроною.

Система заходів боротьби з короїдами охоплює різні аспекти лісозахисту й складається з комплексу методів і прийомів. Розрізняють три головних напрямки лісозахисту: планово-організаційний, оперативно-господарський і безпосереднє знищення шкідника.Безпосереднє знищення шкідника включає комплекс фізичних, хімічних, біологічних методів, а саме: окорування зрубаної деревини, розробка вітролому, спалювання «порубочних решток», вирубування ослаблених і свіжозаселених дерев, обробка інсектицидами, або біопрепаратами. Серед біологічних методів боротьби з шкідниками широко застосовують мурашки з роду Formica, відомі під загальною назвою руді лісові мурашки. Короїдів також знищують комахоїдні птахи, особливо дятли. Всі ці заходи необхідно проводити в стислі терміни, інакше вони не дадуть бажаних результатів.

Провідний інженер охорони і захисту лісу Ковальчин В.В

Виявлено лісопорушника

Державною лісовою охороною Яблунського лісництва 28.12.2018 року було виявлено у обході №2 кв14 вид24 лісопорушника,жителя с.Шандровець гр.І...,24.02.1999 р.н,який за участю двох людей вчинив самовільну рубку чотирьох сироростучих дерев породи Ялиця,кубомасою 3,71 м3.Оскільки дане лісопорушення вчинено у Регіональному ландшафтномк парку "Надсянський",було зателефоновано на 102 та викликано слідчо-оперативну групу.По даному факту відкрито кримінальне провадження,сума завданих збитків становить 16873 грн.

Провідний інженер охорони та захисту лісу Ковальчин В.В

Зловили браконьєрів,які нелегально перевозили новорічні ялинки!

06.12.2018 року у 2:15 ночі рейдовою бригадою державної лісової охорони ДП "Боринське лісове господарство" спільно із працівниками поліції БП ОП Львівського ГУНП було зупинено автомобіль Volkswagen LT 25  бус білого кольору,який нелегально перевозив через ТКПП у с.Нижня Яблунька новорічні ялинки породи Ялиця в кількості 52 штуки.

На дані ялинки були відсутні документи та не було бирок зі штрих-кодом. Власником автомобіля виявився житель с.Верхня Яблунька гр.Б...1972 р.н спільно із жителем с.Верхня Яблунька гр.Ш...1980 р.н.Було викликано слідчо-оперативну групу Турківського відділення поліції.Даний автомобіль з нелегально перевезеними ялинками відправили на штраф майданчик.По даному факту Турківським відділенням поліції порушено кримінальне провадження.

Провідний інженер охорони та захисту лісу Ковальчин В.В

Виявлено лісопорушника

Рейдовою бригадою ДП "Боринське лісове господарство" 25 жовтня 2018 року о 14:00 год , було виявлено лісопорушника.Ним виявився житель села Либохори гр.Г.,який в обході №1,кварталі 12 виділі 25 Верхньовисоцького лісництва вчинив самовільну порубку дерев породи ялина,чим завдав шкоди на 18345,00 грн.Даного лісопорушника буде притягнуто до адміністративної відповідальності згідно чинного законодавства.

Інформація про виявлені державною лісовою охороною лісопорушення за 2017 рік

Інформація про виявлені державною лісовою охороною лісопорушення за 2016 року

Проведено планову осінню ревізію лісових обходів

По ДП «Боринське лісове господарство» було проведено планову осінню ревізію лісових обходів. Під час ревізії було виявлено 6 випадків незаконної вирубки дерев об’ємом 8,77 м3. Розмір завданих збитків становить 29348,32 грн. По наслідках проведення планової осінньої ревізії було видано наказ №120 від 01.12.2015 року. Ряд посадових осіб притягнено до адміністративної відповідальності, трьом лісничим та чотирьом майстрам лісу оголошено догани. Матеріали планових осінніх ревізій направлені в правоохоронні органи.

За нанесену шкоду довкіллю порушників притягнуто до відповідальності

Працівники державної лісової охорони ДП "Боринське лісове господарство" постійно стоять на сторожі лісових угідь. Проводячи рейди-перевірки, наші лісові охоронці виявляють та притягують до відповідальності порушників.

Ось  і нещодавно виявлено лісопорушників, які вчинили незаконну порубку дерев у Либохорівському лісництві (ст.65 КУАП, незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур та молодняка). Серед них - житель с.Либохора Дзерин Павло Павлович, який вчинив самовільну порубку двох дерев, породи смерека, завдавши шкоди лісовому господарству на суму 14 794,13 грн.

Другим виявленим лісопорушником був його земляк - Дзерин Юрій Петрович, який теж вчинив незаконну порубку двох стиглих дерев, породи смерека. Лісовому господарству заподіяв шкоди на суму 6 485,11 грн.

Третім лісопорушником у Либохорівському лісництві був земляк двох попередньо названих - Попівняк Павло Володимирович. Самовільно господарюючи у лісових угіддях державного лісового господарства, він заподіяв йому шкоди на суму 9 161,42 грн. 

Варто нагадати, що усі три вчинені лісопорушення здійснено у загальнозоологічному заказнику місцевого значення "Либохорівський". Враховуючи вимоги діючого законодавства, штафи за заподіяну незаконну порубку дерев на території природно-заповідного фонду збільшено у 5,5 рази (Постанова КМ України від 24 липня 2013 року за №541).

Тому, уважно проаналізувавши кожен із трьох вчинених лісопорушень, ми скерували матеріали у Турківський РВ ГУМВС у Львівській області, де вони будуть розглянуті, винні - притягнуті до відповідальності до вимог діючого законодавства.

Крім цього, працівниками лісової охорони нашого підприємства виявлено правопорушників, які у лісових угіддях ДП "Боринське лісове господарство", взявши собак, намагалися здійснити незаконне полювання. На двох таких жителів с.Верхнє Висоцьке та с.Яблунів - складено протоколи про вчинене ними адміністративне правопорушення (ст. 85 КУпАП, порушення правил використання об′єктів тваринного світу) та оштрафовано кожного на 102 грн.

...Прочитавши ці рядки, кожен із жителів району повинен задуматися: чи варто іти у лісові угіддя і здійснювати там незаконну порубку дерев та проводити незаконне полювання.

Василь Ковальчин

Провідний інженер охорони та захисту лісу

 

 

Збереження новорічних традицій не повинно шкодити природі!

Новий рік – одне з не багатьох свят, яке відзначають всі. Це в дійсності всенародне свято! На жаль, є в нього і негативна сторона: передноворічні дні – це час, коли в великій кількості рубають хвойні дерева… Рубають для того, щоб принести до кожної хати святкову урочистість, свіжий, духм’яний лісовий запах. Декілька тижнів ялинки радують нас, після чого безжально викидаються на смітник. Задовольняючи, взагалі-то, звичайні забаганки, що називаються традицією, під сокирою зникають не окремі деревця, а значні масиви лісу. Щорічно в передсвяткові дні гине декілька мільйонів ялинок.

Хвойний ліс насичує атмосферу фітонцидами, добре поглинає шум, служить фільтром від пилу.

Чи так вже незамінна в нашому будинку жива новорічна ялинка???? Її з великим успіхом може замінити штучна. А щоб в кімнаті відчувався аромат хвої, достатньо однієї-двох гілочок ялинки чи сосни, оформлених в оригінальну композицію. До речі, ці гілочки отримують під час планових рубок лісу, що не завдає шкоди довкіллю.

Новорічний настрій можуть створити зі смаком складені новорічні букети. Це так званий перед новорічний фітодизайн. Ми пропонуємо альтернативу живим ялинкам, складання новорічних букетів дозволить зберегти мільйони красунь!

Земан В.В.

Головний лісничий ДП «Боринське ЛГ»

 

 

Не рубай ялинку, збережи її!

Невдовзі - новорічні свята. Природно, всі турбуються, аби вони пройшли весело та урочисто. Невід′ємним атрибутом як новорічних, так і різдвяних свят, є ялинка. І це добре. Але нас, лісівників, турбує, що напередодні цих радісних свят окремі громадяни бездумно вирубують молоді ялиці та смереки. Прикро, але ми, на жаль, забуваємо, що довкілля, як і ми, створено Господом, а тому до нього треба відноситися як до творіння Господнього.

Передсвяткові дні особливо напруженими є для лісівників. Щоб захистити лісові угіддя від ялинкових бракоьєрів, доводиться застосовувати найрізноманітніші запобіжні заходи. Аби мінімізувати самовільні вирубки новорічних ялинок, директор ДП "Боринське лісове господарство" Михайло Ільницький видав наказ "Про додаткові заходи щодо забезпечення охорони шпилькових насаджень від незаконних рубок у передноворічний період". Ним - у період з 26 листопада 2013 р. по 5 січня 2014 р. - встановлено чергування працівників державної лісової охорони разом з представниками громадськості, представниками провоохоронних органів, екобезпеки, на залізничних станціях, у лісових масивах, де можуть бути вчинені самовільні заготівлі або незаконне перевезення новорічних ялинок. Загалом створено 5 мобільних груп, до яких входять, окрім працівників лісової охорони, працівники Турківського райвідділу міліції, екобезпеки. В цілому задіяна 41 особа. 

Наразі проведено 10 рейдів, секвестровано 12 ялинок. На громадян: П.А. Січака, 1982 р.н. (оштрафований на суму 6086 грн.); М.К. Теріва, 1995 р.н. (164 грн); Л.Н. Калапіщак, 1962 р.н. (143 грн); І.О.Шикітку, 1978 р.н. (660 грн); В.Ф. Семківа, 1980 р.н. (143 грн); І.І.Образа, 1955 р.н. (2046 грн); В.І. Січака, 1948 р.н. (255 грн) - складено протоколи про адміністративні правопорушення лісового законодавства, а також було винесено постанови про притягнення їх до адміністративної відповідальності. Ними сплачено адмінштраф, на суму 425 грн. Слід сказати, що завдані збитки лісовому господарству громадяни повинні відшкодувати у 15-денний термін. В іншому випадку матеріали про лісопорушення будуть скеровані у правоохоронні органи.

Щоб не створювати зайвих клопотів та проблем, працівники держлісгоспу підготовили в достатній кількості ялинок для реалізації населенню, з видачею відповідних бухгалтерських документів, з обов′язковим маркуванням, пластиковими бирками та штрих-кодами.

Отож охочим до легкої наживи варто задуматися: йти в ліс, щоб самовільно зрубати ялинку, чи за невелику плату придбати її в держлісгоспі?

Василь Ковальчин

Провідний інженер охорони та захисту лісу

 

 

ЗА ЗАСМІЧЕННЯ ЛІСІВ - ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

Дуже часто для свого відпочинку наші громадяни вибирають ліс. На жаль, буває, що відпочивальники наносять великі збитки лісовим масивам, забруднюючи галявини та лісові водойми пустими банками з-під консервів, поліетиленовими пакетами та пляшками тощо. Залишене побутове сміття, не лише захаращує довкілля, а й нищить екосистему, виділяючи отруйні речовини.

Тому для того, щоб людям було куди знову повернутися на відпочинок ДП «Боринське лісове господарство» звертається до кожного громадянина з проханням дотримуватись правил перебування в лісових масивах та правил пожежної безпеки. Забороняється вивозити на землі лісового фонду, а також на інші земельні ділянки, що безпосередньо примикають до лісових масивів сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи. Виходячи з лісу  сірники та недопалки надійно гасіть, заливайте водою, прикопуйте землею рештки вогнищ. Не проходьте повз залишене кимось сміття та багаття: загасіть, зупиніть біду. При виявленні пожежі обов'язково повідомте про неї за номером 101. Порушення цих правил тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність з накладанням штрафів на громадян та юридичних осіб.  Згідно зі ст.73 Кодексу України про адміністративні правопорушення, засмічення лісів відходами тягне за собою штраф для громадян у розмірі від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і для посадових осіб – від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадуємо, що з метою запобігання виникнення лісових пожеж у період високої пожежної небезпеки обмежено відвідування лісів населенням та в’їзд до них транспортних засобів. Врятована вами краса ще не один рік радуватиме і вас, і ваших дітей, а виїжджаючи на відпочинок на природу, докладіть зусиль, щоб уникнути створення пожежонебезпечних ситуацій та засмічення!

Микола Ступницький

Лісничий Сянківського лісництва

 

 

ПОЖЕЖА - ТРАГЕДІЯ ДЛЯ ЛІСУ

Згідно прогнозу метеорологів цьогорічне літо буде сухим з стабільно високими температурами , внаслідок чого небезпека виникнення лісової пожежі є досить великою. Дана прблема є особливо актуальною в місцях масового перебування людей (відпочиваючих , грибників , збирачів ягід   тощо) , а також вздовж автомобільних доріг та лісових культур , що межують з сільськогосподарськими угіддями .

Враховуючи вище наведене та на виконання доручення Президента України, розпорядження голови Львівської ОДА від 12.03.2013 року №107/0/5/-13 «Про тимчасову заборону відвідування населенням лісів і в'їзду до лісових масивів області транспортних засобів у період пожежної небезпеки протягом 2013 року», розпорядження начальника Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства від 04.07.2013 року №8 адміністрація ДП «Боринське лісове господарство» просить громадян обмежити віднестися з розумінням до даної проблеми та при встановленні високого класу пожежної небезпеки обмежити відвідування лісів .

Нагадуємо, що згідно Правил пожежної безпеки при високій пожежній небезпеці заборонено в'їзд транспортних засобів на території лісових масивів, розведення багаття, влаштування місць відпочинку на не призначених для цього місцях.

Шановні громадяни пам'ятайте, при відвідуванні лісів необхідно дотримуватися Правил пожежної безпеки в лісах України .

В разі виявлення лісової пожежі потрібно негайно повідомити за телефоном «101», а також найближчих працівників державної лісової охорони і вжити при можливості  заходів по гасінню лісової пожежі.

Попереджаємо, що особи винні в порушенні вимог пожежної безпеки в лісах несуть відповідальність згідно чинного законодавства.  

Василь Ковальчин

Провідний інженер охорони та захисту лісу