Об'єкти природно-завідного фонду

Для збереження високопродуктивних насаджень, пам'яток природи, а також фауни на території держлісгоспу створено 6 заповідних об’єктів: регіональний ландшафтний парк «Надсянський», ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Пікуй», загально-зоологічний заказник місцевого значення «Либохорівський», заповідне урочище місцевого значення «Ялина», заповідне урочище місцевого значення «Красне», заповідне урочище місцевого значення «Сигла».

 

Регіональний ландшафтний парк "Надсянський"

Загальна площа регіонального ландшафтного парку – 19 428 га (з них ДП «Боринське ЛГ» - 4 392 га).

Регіональний ландшафтний парк "Надсянський" створений з метою збереження в природному стані унікальних природних гірських ландшафтів Східних Карпат (збереження унікальних болотних та лісових екосистем в долині річки Сян), а також забезпечення умов для організованого відпочинку населення.

Заповідне урочище місцевого значення "Ялина"

Либохорівське лісництво. Загальна площа - 6,3 га.

Заповідне урочище "Ялина" створено з метою збереження цілісного ландшафту з високопродуктивним еталонним насадженням смереки природного походження.

Ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Пікуй"

Либохорівське лісництво. Загальна площа – 274,0 га.

Ландшафтний заказник "Пікуй" створено з метою збереження, відтворення і відновлення унікального гірського ландшафту з цінними видами субальпійської рослинності, а також всього комплексу рослинного і тваринного світу на схилах гори "Пікуй".


 

Загально-зоологічний заказник місцевого значення "Либохорівський"

Либохорівське лісництво. Загальна площа – 2075,0 га.

Загально-зоологічний заказник "Либохорівський" створено з метою збереження, відтворення та охорони умов проживання цінних для Карпатського регіону видів мисливської фауни (оленя благородного, дикого кабана, козулі, зайця, білки, куниці, борсука та ін. видів).

 

Заповідне урочище місцевого значення "Сигла"

Знаходиться в Мохнатському лісництві. Загальна площа - 25,0 га

Заповідне урочище "Сигла" створено з метою збереження у природному стані високопродуктивних насаджень смереки, які мають наукове значення.

Заповідне урочище місцевого значення "Красне"

Знаходиться в Мохнатському лісництві. Загальна площа – 20,0 га.

Заповідне урочище "Красне" створено з метою збереження у природному стані високопродуктивних насаджень смереки.