Лісівники Львівщини для лісу, для людей

Праця лісівників спрямована на вирощування лісів майбутнього, а ліс як відомо починається з насінини. Для заготівлі якісного насіння, якого лісівники Львівщини щорічно заготовляють біля 40 тон, на підприємствах Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства функціонують 25 клонових та 60 родинних плантацій.

Лісонасіннєва сировина потребує якісної переробки. Для цього на Львівщині працює лісонасіннєвий цех по переробці та зберіганні насіння, який щороку переробляє від 50 до 150 тон шишки хвойних порід (сосна, ялиця, ялина, модрина).

На завершенні роботи по створенні унікального в Україні сучасного розсадницького комплексу із вирощування сіянців із закритою кореневою системою у державному підприємстві «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр.

Весною цього  року в лісових розсадниках посіяно насіння на площі майже 17 га, з них хвойних – 4,0 га та 13,0 га листяних і чагарникових порід.

Закладено шкілки деревних та чагарникових порід на площі понад 4,8 га, де висаджено більше 211 тис. шт. саджанців основних деревних та чагарникових порід. Також було закладено плантації новорічних ялинок на площі 0,7 га. 

Станом на 01.09.2019 року державними лісогосподарськими підприємствами Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства проведено лісовідновлення на площі 1745 га, з них 954га – садіння  лісових культур та 791га -  природне відновлення лісу.

Догляди за лісовими культурами проведено на площі понад 7тис.га.

Завдяки праці лісівників люди милуватимуться прекрасними лісами.

 

 

 

Відділ лісового господарства

Львівського ОУЛМГ

На Львівщині привітали працівників лісового господарства із професійним святом!

Сьогодні, 12 вересня у Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулись урочисті збори працівників лісового господарства, приурочені до відзначення професійного свята - Дня працівника лісу.

В урочистостях взяли участь голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Василь Лозинський, керівники лісогосподарських підприємств, працівники апарату управління та ветерани лісового господарства.

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня працівника лісу кращим працівникам вручено Почесні Грамоти Кабінету Міністрів України, Львівської обласної ради, Львівської обласної державної адміністрації та Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Начальник Львівського ОУЛМГ Анатолій Дейнека подякував трудовим колективам за щоденну працю та ефективну роботу – виконання всіх лісогосподарські показників, запланованих на цей період, та особистий внесок кращих працівників у розвиток і підвищення ефективності лісогосподарського виробництва та побажав всім міцного  здоров’я, добробуту, мудрості і терпіння, натхнення до праці на благо розвитку України так і лісової галузі зокрема.

 

Зазначимо, що День працівника лісу - професійне свято працівників лісового господарствалісовоїдеревообробної промисловості України відзначається щорічно у третю неділю вересня. Також з нагоди професійного свята – Дня працівника лісу – протягом 9-15 вересня 2019 року, у рамках Лісівничого тижня, в Україні проходить низка заходів для привернення уваги суспільства до проблем лісового та мисливського господарства.

 

 

Прес-служба Львівського ОУЛМГ

Підсумки роботи по лісозаготівлі за 8 місяців 2019 року.

  Ліси України є одним із найважливіших сировинних ресурсів держави, що  забезпечую динамічний розвиток деревообробної промисловості, будівництва та потреби населення.

 За вісім місяців 2019 року державними лісогосподарськими підприємствами області заготовлено від всіх видів рубок 558,4 тис. кбм. деревини, в. т. ч. від рубок головного користування 317,6 тис. кбм.

              Із загального обсягу заготівлі на внутрішній ринок поставлено  440,2 тис кбм. деревини,  що на 38,3 тис. кбм. менше у порівнянні з відповідним періодом минулого року і обумовлено  зниженням попиту на лісопрдукцію, про що свідчать останні біржові  торги.

 

 

                                                                                                             Відділ лісових ресурсів, машин

та технологій Львівського ОУЛМГ

Громадська рада при Львівському ОУЛМГ засідала у Лісівничий тиждень

 10 вересня 2019 року у приміщенні Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства  відбулось розширене засідання Громадської Ради при Львівському ОУЛМГ.

          На виконання протокольного доручення Львівської обласної державної адміністрації від 27.08.2019 року участь в роботі взяли члени Громадської ради при Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства, представники Прокуратури Львівської області, Головного управління Національної поліції у Львівській області, Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА, Львівського ОУЛМГ, ОКС ЛГП «Галсільліс» та військових лісогосподарських підприємств.

          Під час засідання було розглянуто питання про ефективність використання лісосировинних ресурсів на підприємствах області та стан внесення змін до нормативно - правових актів з лісового законодавства.

          У ході дискусії наголошено посилити співпрацю між правоохоронними, природоохоронними органами та громадськими організаціями щодо підвищення ефективності охорони лісів від лісопорушень, запобігання незаконному обігу деревини та порушень природоохоронного законодавства.

          Також, члени Громадської ради при Львівському ОУЛМГ узгодили текст звернення до Державного агентства лісових ресурсів України та Товариства лісівників України щодо надання пропозицій до проекту Закону України «Про врегулювання ринку деревини».

 

 

.Прес-служба Львівського ОУЛМГ

У Національному університеті біоресурсів та природокористування відбувається круглий стіл «Лісова політика України: першочергові завдання».

«В Україні до цього часу не має документу лісової політики як Закону України, який би визначав бачення держави щодо основоположних, пов’язаних з лісом питань, зокрема, розподілу власності на ліси, ролі держави у збалансованому лісоуправлінні, напрямків та цілей розвитку лісового господарства як на національному, так і на регіональному рівнях.

 

Такий документ дійсно потрібен, але його розробка повинна здійснюватись із залученням всіх зацікавлених сторін, а сам документ вимагає громадського обговорення. І тільки визначившись з цими питаннями можна переходити до системної реформи як організаційної структури державного лісового господарства, так і саме системи ведення лісового господарства з огляду на врахування принципів адаптації лісового господарства до змін клімату та ширшого застосування природоохоронних технологій», - наголосив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар.

Більше за посиланням: http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article…

Стабільна робота лісогосподарських підприємств – запорука добробуту працівників

Державні лісогосподарські підприємства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства за 8 місяців 2019 року року реалізували продукції на суму 668 млн. грн.

Найбільше продукції реалізували:

 • ДП «Бродівське лісове господарство» - 94 млн грн;
 • ДП «Стрийське лісове господарство» - 93 млн. грн;
 • ДП «Славське лісове господарство» -  52 млн.грн.

Підприємства постійно дбають про покращення соціального стану своїх працівників, чисельність яких перевищує 3100 осіб. Зокрема, впродовж 2019 року відбувається зростання заробітної плати, яка з початку року становить 10510 грн, що на 480 грн більше, ніж за відповідний період 2018 року.

 

 

Відділ економіки і фінансів Львівського ОУЛМГ

Експерти лісового і мисливського господарства розробили низку законопроектів щодо вирішення нагальних питань лісової та мисливської галузей

11 вересня 2019 року відбудеться круглий стіл «Лісова політика України: першочергові завдання».

Захід організовано Держлісагентством за сприяння німецько-українського агрополітичного діалогу та Товариства лісівників України. У рамках заходу планується обговорення законодавчих проблем лісового та мисливського господарства, які потребують термінового вирішення.

Частина законопроектів опрацьована експертами Товариства лісівників України та Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь і у новій редакції запропонована для обговорення.

Особлива увага приділяється:

- проектам законів про фонд розвитку і фінансування лісового господарства (зміни до Бюджетного та Лісового кодексів України https://bit.ly/2lGy8FE).  

- проектам законів України щодо посилення охорони лісів та негайного подолання кризової ситуації, що склалася у зв'язку із лісовими пожежами https://bit.ly/2lJIZik

- проектам законів України щодо проведення національної інвентаризації лісів та звільнення від оподаткування дров, що відпускаються населенню для побутових потреб https://bit.ly/2lKe98Y

- проектам законів України щодо негайного подолання кризової ситуації, що склалась у зв’язку із незаконним полюванням та щодо охорони тваринного світу https://bit.ly/2lLyTgx

- проекту Концепції розвитку мисливського господарства на 2020-2021 роки https://bit.ly/2lE9mWS

- законопроекту про ринок деревини https://bit.ly/2lDHjqz

- законопроекту про Національну лісову політику https://bit.ly/2lKeKYg (група науковців Національного лісотехнічного університету України (м. Львів) та Національного університету біоресурсів і природокористування України (м. Київ) розробили концепцію проекту Закону, який враховує окремі пропозиції Україно-Шведського проекту, Програми FLEG та аналізу програм країн ЄС).

Низка законопроектів вже пройшли ґрунтовне обговорення на круглих столах, які були організовані в НУБіП за участю лісівників-практиків, юристів, науковців, експертів Товариства лісівників.

Держлісгоспи Львівщини поповнюють бюджет

Податки для держави - один з основних результатів роботи підприємств. За вісім місяців 2019 року державними лісогосподарськими підприємствами Львівської області до бюджетів усіх рівнів сплачено 246,6 млн. гривень податків та зборів.

Найбільше сплачено: 
•    податку на додану вартість (ПДВ) 79,6 млн. гривень
•    рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів 44,2 млн. грн., з них до місцевих бюджетів сплачено 20,7 млн. грн.
•    податку на лісові землі до місцевих бюджетів сплачено 5,5 млн. грн.
•    податку з доходів фізичних осіб сплачено 46,3 млн.грн.
•    ЄСВ сплачено 56,4 млн. грн.

Найбільшими платниками податків є:
    ДП «Бродівське ЛГ» - 43,2 млн.грн.
    ДП «Стрийське ЛГ» - 23,0 млн.грн
    ДП «Дрогобицьке ЛГ» - 20,0 млн.грн.
    ДП «Рава-Руське ЛГ» - 16,8 млн.грн.
    ДП «Жовківське ЛГ» - 16,6 млн.грн.
    ДП «Радехівське ЛГ» - 16,3 млн.грн

 https://lvivlis.gov.ua/news?id=3832

Озеленення дитячого садочку

Сьогодні працівники ДП "Боринське лісове господарство", залучившись підтримкою голови Боринської селищної ради Яворського І.Є організували і провели озеленення території дитячого садочку у смт. Бориня.
Діти з великим задоволенням допомагали нам розсаджувати рослини. Скільки радості і позитивних емоцій було в їхніх посмішках, скільки завзятості та ентузіазму, адже вони допомагають дорослим. Кожна дитина у садочку тепер може з впевненістю похвалитись, що цю рослину висадила саме вона, а в майбутньому спостерігати за її ростом.

 

Прес-служба підприємства

Мисливська ватра

31.08.2019 р. колектив ДП "Боринське лісове господарство" прийняв участь у Міжнародному фестивалі "Мисливська ватра".

 

Прес-служба підприємства

НАШ СПІЛЬНИЙ І ВІДПОВІДАЛЬНИЙ ОБОВ’ЯЗОК – ЗБЕРЕГТИ КРАСУ КАРПАТ ДЛЯ ПРИЙДЕШНІХ ПОКОЛІНЬ

Для того,  щоб напрацювати заходи по боротьбі з  лісопорушниками, з ініціативи директора ДП «Боринське лісове господарство», депутата Львівської обласної ради Михайла Ільницького було зорганізовано круглий стіл за участю голів місцевих рад Боринського куща та голови Турківської районної ради Володимира Лозюка.

У своєму виступі Михайло Михайлович навів цікаві цифри. В зоні відповідальності їхнього держлісгоспу сьогодні працює 55 пилорам, які практично щоденно ріжуть деревину. У той же час у 2015 році в держлісгоспі виписано ділової деревини досить незначну кількість. ММ «Сян» – 70 м куб., підприємець  з Гусного Іван Ільницький – 125 м куб., підприємець із с. Комарники Андрій Чернецький – 40 м куб., підприємець із с. В. Висоцьке Валерій Височанський – 10 м куб. Зрозуміло, що  якусь частину підприємці виписували й  у ДЛГП «Галсільліс», але, на переконання Михайла Михайловича, вона також надто мізерна. Є села, де лісгоспи зовсім не проводять рубок, а 3-4 пилорами розпилюють ліс щоденно.  А тому виникає запитання:   якого походження ліс переробляють? Зрозуміло, крадений. Місцеві жителі, маючи ринок збуту в особі того чи іншого підприємця, їдуть до лісу, чинять самовільну рубку й потім продають деревину  за невелику ціну. Й досить часто виручені кошти просто пропивають. У той же час показують пальцем на працівників держлісгоспу, мовляв, безконтрольно рубають, нищать дороги. Себе ж при цьому ніхто бачити не хоче. Михайло Михайлович визнає, що й в них не все гаразд, але підприємство виплачує зарплату працівникам, платить податки та  ще й надає допомогу малозабезпеченим, а в останні роки допомагає  дровами воїнам АТО, відправляє деревину в зону бойових дій. А це 465 м3. Загалом населенню  в минулому році в Боринському держлісгоспі виписано 453 м куб дров. У той час, за інформацією  Боберківського сільського голови, для потреб  місцевих жителів потрібно 4 тисячі м. куб. А якби, скажімо, – кожне село виписало бодай 100-200 м куб. палива,  та й незаконних рубок стало б менше –  фінансовий стан лісгоспу був би кращим.

Сьогодні лісівники готові практично в необмеженій кількості реалізовувати дрова. У разі потреби, навіть протягом двох тижнів завозити їх людям. Хоча є й інші варіанти: у селах є чимало людей, які могли б бути залучені,  на платній основі, для очистки лісу й самі заготовляли собі дрова, а згодом, після всіх розрахунків, виписували їх за досить поміркованою ціною. Але велика проблема, що мужчини працездатного віку спиваються і робити не хочуть. Всі чекають лише пільг, які держава роздає направо й наліво. Не остання роль у вирішенні цих  проблем і сільських голів. Дуже часто вони прекрасно знають, хто займається незаконним бізнесом, хто нищить сільські дороги, хто споює людей, але мовчать, розуміючи, що будуть наступні вибори і знову треба буде балотуватися на посаду голови. А наступиш комусь на мозоль, дивись, і не виберуть. Та й самі голови зізнаються: якби  на їхні посади  призначали, то все було б по-іншому. А так, чого правди таїти, дуже часто доводиться догоджати тим, від кого залежить твоя майбутня робота.

З цікавою інформацією, проілюстровану слайдами,  на семінарі виступив головний лісничий підприємства Віталій Земан. Він, досить детально зупинився  на всіх етапах  лісогосподарської діяльності, починаючи від заготівлі насіння і закінчуючи заготівлею деревини. При цьому він наголосив, що  процес вирощування лісу досить складний і тривалий. Й потребує неабияких зусиль. У цій справі  Віталій Васильович хотів би бачити активну підтримку громади, щоб люди відносилися до лісу  не як до чогось чужого і непотрібного, а як до свого і рідного. Для прикладу він навів цифрові дані, які підтверджують, що підприємство має великі потужності у питанні лісовідновлення.  В  лісорозсаднику вирощують 342 тис. штук садивного матеріалу щорічно, хоча мають можливість в разі потреби збільшити до 2 млн., не лише традиційних лісових культур, а й 44 види декоративних форм. Головам сільських рад цікаво було почути, як проходить догляд за лісовими культурами. Уявімо собі: щоб ялиця досягла 1 м висоти, потрібно 9-10 років. В рік вона дає приросту лише 10-12 см й може бути пригніченою весь цей час і не помітною для ока. Значно швидше ростуть  смерека та модрина. А з часу посадки культур протягом 4-ох років необхідно провести приблизно десять доглядів за ними.

 Багато уваги у своєму виступі Віталій Васильович приділив справжній пошесті й великій небезпеці для лісу – спалюванню сухої трави. Тут не те, що забруднюється атмосфера –  великої ерозії зазнає ґрунт, підвищується небезпека захворювань на онкологію та органи дихання в населення, практично знищується перший виводок зайців.

Цікавим і на майбутнє перспективним питанням для місцевих громад може бути заготівля підприємцями ягід та грибів. Сільські ради мали б брати ліміти на їх збирання та відповідні лісові квитки. І якщо за кілограм зібраних  і проданих яфин на землях запасу сільської ради громада може отримувати одну гривню, то  не важко порахувати, скільки грошей поступило б у місцевий бюджет за 100 чи 120 тонн ягід? Приблизно стільки щороку заготовляють в селі Либохора. А якщо яфини збиратимуть у лісових угіддях, то коштами доведеться поділитися: 50 коп. – сільській раді, інших 50 копійок – держлісгоспу. Виявляється, що  у Волинській та Закарпатській областях місцеві громади уже працюють у цьому напрямку. Й досить  ефективно. У нас це поки що в перспективі.

Детально Віталій Васильович зупинився й на роботі сайту підприємства. Бажаючі тут можуть дізнатися все про роботу лісівників. Скажімо, рух справ про лісопорушення, браконьєрство, про електронний облік деревини, ділянки, відведені для рубок чи заліснення.

Про фінансову роботу підприємства розповів головний бухгалтер Тарас Малець і навів конкретні цифри. Скільки коштів перераховано тій чи іншій сільській раді. Звичайно, хотілося б, щоб їх було більше, а тому вже зараз потрібно ставити питання, щоб рентна  плата  за використання лісових ресурсів  від рубок головного користування бодай  частково йшла в місцеві бюджети. Наразі 50 відсотків йде в державний бюджет, 50 – в обласний. Місцеві громади отримують лише кошти від рубок, пов’язаних з веденням лісового господарства.

Своїми міркуваннями з приводу перспектив лісової галузі поділився й Володимир Лозюк. Після цього учасники семінару  оглянули унікальний лісорозсадник підприємства (на фото). Побачили, як працює   машина, що переробляє лісопорубочні рештки на щепу.

Шкода, що проігнорували цей цікавий і повчальний захід представники ГО «Майдан Турківщини». Їх також запрошували.

Василь Васильків.

Районна газета «Бойківщина»

Випуск № 13 від 25.03.2016 року, с.6

 

Назад