Лісівники Львівщини для лісу, для людей

Праця лісівників спрямована на вирощування лісів майбутнього, а ліс як відомо починається з насінини. Для заготівлі якісного насіння, якого лісівники Львівщини щорічно заготовляють біля 40 тон, на підприємствах Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства функціонують 25 клонових та 60 родинних плантацій.

Лісонасіннєва сировина потребує якісної переробки. Для цього на Львівщині працює лісонасіннєвий цех по переробці та зберіганні насіння, який щороку переробляє від 50 до 150 тон шишки хвойних порід (сосна, ялиця, ялина, модрина).

На завершенні роботи по створенні унікального в Україні сучасного розсадницького комплексу із вирощування сіянців із закритою кореневою системою у державному підприємстві «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр.

Весною цього  року в лісових розсадниках посіяно насіння на площі майже 17 га, з них хвойних – 4,0 га та 13,0 га листяних і чагарникових порід.

Закладено шкілки деревних та чагарникових порід на площі понад 4,8 га, де висаджено більше 211 тис. шт. саджанців основних деревних та чагарникових порід. Також було закладено плантації новорічних ялинок на площі 0,7 га. 

Станом на 01.09.2019 року державними лісогосподарськими підприємствами Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства проведено лісовідновлення на площі 1745 га, з них 954га – садіння  лісових культур та 791га -  природне відновлення лісу.

Догляди за лісовими культурами проведено на площі понад 7тис.га.

Завдяки праці лісівників люди милуватимуться прекрасними лісами.

 

 

 

Відділ лісового господарства

Львівського ОУЛМГ

На Львівщині привітали працівників лісового господарства із професійним святом!

Сьогодні, 12 вересня у Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулись урочисті збори працівників лісового господарства, приурочені до відзначення професійного свята - Дня працівника лісу.

В урочистостях взяли участь голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Василь Лозинський, керівники лісогосподарських підприємств, працівники апарату управління та ветерани лісового господарства.

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня працівника лісу кращим працівникам вручено Почесні Грамоти Кабінету Міністрів України, Львівської обласної ради, Львівської обласної державної адміністрації та Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Начальник Львівського ОУЛМГ Анатолій Дейнека подякував трудовим колективам за щоденну працю та ефективну роботу – виконання всіх лісогосподарські показників, запланованих на цей період, та особистий внесок кращих працівників у розвиток і підвищення ефективності лісогосподарського виробництва та побажав всім міцного  здоров’я, добробуту, мудрості і терпіння, натхнення до праці на благо розвитку України так і лісової галузі зокрема.

 

Зазначимо, що День працівника лісу - професійне свято працівників лісового господарствалісовоїдеревообробної промисловості України відзначається щорічно у третю неділю вересня. Також з нагоди професійного свята – Дня працівника лісу – протягом 9-15 вересня 2019 року, у рамках Лісівничого тижня, в Україні проходить низка заходів для привернення уваги суспільства до проблем лісового та мисливського господарства.

 

 

Прес-служба Львівського ОУЛМГ

Підсумки роботи по лісозаготівлі за 8 місяців 2019 року.

  Ліси України є одним із найважливіших сировинних ресурсів держави, що  забезпечую динамічний розвиток деревообробної промисловості, будівництва та потреби населення.

 За вісім місяців 2019 року державними лісогосподарськими підприємствами області заготовлено від всіх видів рубок 558,4 тис. кбм. деревини, в. т. ч. від рубок головного користування 317,6 тис. кбм.

              Із загального обсягу заготівлі на внутрішній ринок поставлено  440,2 тис кбм. деревини,  що на 38,3 тис. кбм. менше у порівнянні з відповідним періодом минулого року і обумовлено  зниженням попиту на лісопрдукцію, про що свідчать останні біржові  торги.

 

 

                                                                                                             Відділ лісових ресурсів, машин

та технологій Львівського ОУЛМГ

Громадська рада при Львівському ОУЛМГ засідала у Лісівничий тиждень

 10 вересня 2019 року у приміщенні Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства  відбулось розширене засідання Громадської Ради при Львівському ОУЛМГ.

          На виконання протокольного доручення Львівської обласної державної адміністрації від 27.08.2019 року участь в роботі взяли члени Громадської ради при Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства, представники Прокуратури Львівської області, Головного управління Національної поліції у Львівській області, Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА, Львівського ОУЛМГ, ОКС ЛГП «Галсільліс» та військових лісогосподарських підприємств.

          Під час засідання було розглянуто питання про ефективність використання лісосировинних ресурсів на підприємствах області та стан внесення змін до нормативно - правових актів з лісового законодавства.

          У ході дискусії наголошено посилити співпрацю між правоохоронними, природоохоронними органами та громадськими організаціями щодо підвищення ефективності охорони лісів від лісопорушень, запобігання незаконному обігу деревини та порушень природоохоронного законодавства.

          Також, члени Громадської ради при Львівському ОУЛМГ узгодили текст звернення до Державного агентства лісових ресурсів України та Товариства лісівників України щодо надання пропозицій до проекту Закону України «Про врегулювання ринку деревини».

 

 

.Прес-служба Львівського ОУЛМГ

У Національному університеті біоресурсів та природокористування відбувається круглий стіл «Лісова політика України: першочергові завдання».

«В Україні до цього часу не має документу лісової політики як Закону України, який би визначав бачення держави щодо основоположних, пов’язаних з лісом питань, зокрема, розподілу власності на ліси, ролі держави у збалансованому лісоуправлінні, напрямків та цілей розвитку лісового господарства як на національному, так і на регіональному рівнях.

 

Такий документ дійсно потрібен, але його розробка повинна здійснюватись із залученням всіх зацікавлених сторін, а сам документ вимагає громадського обговорення. І тільки визначившись з цими питаннями можна переходити до системної реформи як організаційної структури державного лісового господарства, так і саме системи ведення лісового господарства з огляду на врахування принципів адаптації лісового господарства до змін клімату та ширшого застосування природоохоронних технологій», - наголосив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар.

Більше за посиланням: http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article…

Стабільна робота лісогосподарських підприємств – запорука добробуту працівників

Державні лісогосподарські підприємства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства за 8 місяців 2019 року року реалізували продукції на суму 668 млн. грн.

Найбільше продукції реалізували:

 • ДП «Бродівське лісове господарство» - 94 млн грн;
 • ДП «Стрийське лісове господарство» - 93 млн. грн;
 • ДП «Славське лісове господарство» -  52 млн.грн.

Підприємства постійно дбають про покращення соціального стану своїх працівників, чисельність яких перевищує 3100 осіб. Зокрема, впродовж 2019 року відбувається зростання заробітної плати, яка з початку року становить 10510 грн, що на 480 грн більше, ніж за відповідний період 2018 року.

 

 

Відділ економіки і фінансів Львівського ОУЛМГ

Експерти лісового і мисливського господарства розробили низку законопроектів щодо вирішення нагальних питань лісової та мисливської галузей

11 вересня 2019 року відбудеться круглий стіл «Лісова політика України: першочергові завдання».

Захід організовано Держлісагентством за сприяння німецько-українського агрополітичного діалогу та Товариства лісівників України. У рамках заходу планується обговорення законодавчих проблем лісового та мисливського господарства, які потребують термінового вирішення.

Частина законопроектів опрацьована експертами Товариства лісівників України та Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь і у новій редакції запропонована для обговорення.

Особлива увага приділяється:

- проектам законів про фонд розвитку і фінансування лісового господарства (зміни до Бюджетного та Лісового кодексів України https://bit.ly/2lGy8FE).  

- проектам законів України щодо посилення охорони лісів та негайного подолання кризової ситуації, що склалася у зв'язку із лісовими пожежами https://bit.ly/2lJIZik

- проектам законів України щодо проведення національної інвентаризації лісів та звільнення від оподаткування дров, що відпускаються населенню для побутових потреб https://bit.ly/2lKe98Y

- проектам законів України щодо негайного подолання кризової ситуації, що склалась у зв’язку із незаконним полюванням та щодо охорони тваринного світу https://bit.ly/2lLyTgx

- проекту Концепції розвитку мисливського господарства на 2020-2021 роки https://bit.ly/2lE9mWS

- законопроекту про ринок деревини https://bit.ly/2lDHjqz

- законопроекту про Національну лісову політику https://bit.ly/2lKeKYg (група науковців Національного лісотехнічного університету України (м. Львів) та Національного університету біоресурсів і природокористування України (м. Київ) розробили концепцію проекту Закону, який враховує окремі пропозиції Україно-Шведського проекту, Програми FLEG та аналізу програм країн ЄС).

Низка законопроектів вже пройшли ґрунтовне обговорення на круглих столах, які були організовані в НУБіП за участю лісівників-практиків, юристів, науковців, експертів Товариства лісівників.

Держлісгоспи Львівщини поповнюють бюджет

Податки для держави - один з основних результатів роботи підприємств. За вісім місяців 2019 року державними лісогосподарськими підприємствами Львівської області до бюджетів усіх рівнів сплачено 246,6 млн. гривень податків та зборів.

Найбільше сплачено: 
•    податку на додану вартість (ПДВ) 79,6 млн. гривень
•    рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів 44,2 млн. грн., з них до місцевих бюджетів сплачено 20,7 млн. грн.
•    податку на лісові землі до місцевих бюджетів сплачено 5,5 млн. грн.
•    податку з доходів фізичних осіб сплачено 46,3 млн.грн.
•    ЄСВ сплачено 56,4 млн. грн.

Найбільшими платниками податків є:
    ДП «Бродівське ЛГ» - 43,2 млн.грн.
    ДП «Стрийське ЛГ» - 23,0 млн.грн
    ДП «Дрогобицьке ЛГ» - 20,0 млн.грн.
    ДП «Рава-Руське ЛГ» - 16,8 млн.грн.
    ДП «Жовківське ЛГ» - 16,6 млн.грн.
    ДП «Радехівське ЛГ» - 16,3 млн.грн

 https://lvivlis.gov.ua/news?id=3832

Озеленення дитячого садочку

Сьогодні працівники ДП "Боринське лісове господарство", залучившись підтримкою голови Боринської селищної ради Яворського І.Є організували і провели озеленення території дитячого садочку у смт. Бориня.
Діти з великим задоволенням допомагали нам розсаджувати рослини. Скільки радості і позитивних емоцій було в їхніх посмішках, скільки завзятості та ентузіазму, адже вони допомагають дорослим. Кожна дитина у садочку тепер може з впевненістю похвалитись, що цю рослину висадила саме вона, а в майбутньому спостерігати за її ростом.

 

Прес-служба підприємства

Мисливська ватра

31.08.2019 р. колектив ДП "Боринське лісове господарство" прийняв участь у Міжнародному фестивалі "Мисливська ватра".

 

Прес-служба підприємства

На засіданні колегії обговорено питання за напрямками лісогосподарської діяльності та правової роботи підприємств Львівського ОУЛМГ

Сьогодні, 02 грудня 2014 року у конференц-залі Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства відбулось засідання колегії під головуванням начальника управління Вадима Підгороднього, за участі членів колегії, директорів державних лісогосподарських підприємств.

На початку засідання Вадим Підгородній ознайомив присутніх з головними питаннями, що були поставлені на колегії Держлісагентства України 27 листопада 2014 року та оголосив порядок денний роботи колегії обласного управління, на розгляд якого було винесено три основних питання.

Про створення і вирощування лісових культур садивним матеріалом із закритою кореневою системою доповідав головний спеціаліст відділу лісового господарства Львівського ОУЛМГ Василь Репех. Він зазначив, що одним із шляхів підвищення ефективності лісокультурного виробництва при створенні лісових насаджень є використання садивного матеріалу із закритою кореневою системою. Так, ще в 2006 році Львівським ОУЛМГ було започатковано вирощування садивного матеріалу з закритою кореневою системою. Зокрема було придбано торфяні таблетки фірми «JIFFY» (Норвегія) та вирощено посадковий матеріал в них. За цей період у світовій лісівничій практиці появилися нові тенденції по вирощуванню садивного матеріалу із закритою кореневою системою в контейнерах багаторазового використання.

На даний час, в структурі обласного управління функціонує спеціалізоване підприємство - Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр. На підприємстві організовано переробку та зберігання лісонасіннєвої сировини хвойних порід із застосуванням сучасного обладнання австрійської фірми «Тхорбауер інженірінг». В 2008 році на підприємстві було встановлену сучасну теплицю польського виробника – «Agro-sur». В теплиці вирощується якісний садивний матеріал з закритою кореневою системою в контейнерах, як хвойних, так і листяних лісових і декоративних порід, таких як: дуб, бук, ялина колюча, модрина європейська, псевдотсуга Мензіса, різні форми туй, ялівців та інші. За рік ДП «Львівський ЛСНЦ» вирощує понад 45 тис.шт. сіянців з закритою кореневою системою основних деревних та чагарникових порід.

Контейнерне вирощування сіянців із закритою кореневою системою дозволяє продовжити сезон доповнення лісових культур на весь вегетаційний період без попереднього обробітку ґрунту на свіжому зрубі.

По наступному питанню порядку денного «Стан та перспективи застосування поступових і вибіркових систем рубок головного користування в лісах Львівського ОУЛМГ» виступив начальник відділу лісового господарства управління Володимир Студенний. Доповідач зазначив, що впровадження у лісогосподарську практику вибіркових та поступових систем рубок із удосконаленими технологіями лісозаготівель сприяє формуванню природних лісів, підвищенню їхньої стійкості та посиленню захисних і корисних властивостей, забезпечує постійне функціонування лісів, а також дозволяє більш ефективно використовувати лісові ресурси, тобто наближає перехід в управлінні лісами та лісокористуванні на засади сталого розвитку. 

На підприємствах Львівського ОУЛМГ частка поступових рубок на головному користуванні по площі склала з 34% у 2005 році до 39% у 2013 році, а в таких підприємствах, як ДП «Старосамбірське ЛМГ», ДП «Турківське ЛГ» та ДП «Бібрське ЛГ», де переважають ялицеві та букові деревостани, цей показник складає 75-80%. 

Для вивчення процесів природного відновлення головних лісотвірних порід після проведення різних способів вибіркових та поступових рубок, за наукового супроводу Національного лісотехнічного університету України, закладені експериментальні ділянки в ДП «Бібрське ЛГ» з дослідження природного відновлення букових деревостанів з використанням різних способів рубок головного користування, в ДП «Радехівське ЛМГ» - експериментальні ділянки з проведення вибіркових рубок у соснових та дубових деревостанах, в ДП «Стрийське ЛГ» - з вивчення природного поновлення ялиці білої та дуба звичайного. 

Головною перевагою застосування вибіркових та поступових рубок з лісівничої точки зору є мінімізація негативного антропогенного впливу на навколишнє природне середовище, збереження лісового середовища, відновлення корінних високопродуктивних деревостанів відповідно до умов місцезростання. 

Про підсумки правової роботи Львівського ОУЛМГ та державних лісогосподарських підприємств управління у 2014 роціколегію інформував головний спеціаліст відділу лісового господарства Михайло Кисіль. Він повідомив, що протягом 2014 року в управлінні був здійснений комплекс заходів організаційного характеру, направлених на поліпшення стану правової роботи як в управлінні, так і в державних підприємствах. Зокрема, у Львівському ОУЛМГ діють Положення про порядок ведення договірної роботи у Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства, Положення про порядок здійснення обліку та систематизації законодавства у Львівському ОУЛМГ та проводяться роз’яснення для підпорядкованих підприємств щодо внесення змін у законодавство та нововведень у роботі. 

Станом на 19.11.2014 року кількісний склад штатних працівників юридичних служб підприємств складає 7,5 штатних посад юрисконсультів та заключено 6 угод на юридичне обслуговування. В ряді підприємств правова робота розподілена в межах компетенції між окремими працівниками. Слід зазначити, що актуальним на сьогодні залишається питання введення або збереження штатної посади юриста на підприємствах.

На завершенні засідання колегії начальник управління Вадим Підгородній наголосив керівникам підприємств забезпечити ефективну роботу лісової охорони, з метою попередження випадків незаконної заготівлі і реалізації новорічних ялинок в передноворічний період 2015 року.

Вадим Підгородній також акцентував увагу директорів лісогосподарських підприємств щодо забезпечення зростаючих потреб населення у дровах паливних. «Враховуючи ситуацію, яка склалася на даний час, ми маємо йти на зустріч населенню, забезпечити реалізацію дров паливних за мінімально рентабельними цінами. У зоні діяльності кожного підприємства необхідно чітко визначити потребу соціально-незахищених верств населення у дровах паливних, щоб максимально допомогти», - зазначив Вадим Підгородній. 

За підсумками роботи колегії були прийняті постанови та надано відповідні доручення керівникам лісогосподарських підприємств.

Прес-служба Львівського ОУЛМГ

Фотоматеріали:

Фото.1. Туя західна, форма колоновидна, ДП «Львівський ЛСНЦ»

Фото.2. Однорічні сіянці бука лісового з закритою кореневою системою, ДП  «Львівський ЛСНЦ»

 

Назад