Державні лісогосподарські підприємства Львівщини реалізували 6,9 тисяч різдвяних ялинок

Ялинкова кампанія 2018-2019 років на Львівщині завершилася, тому лісівники Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства підсумували свої передсвяткові роботи.

Впродовж ялинкової кампанії 2018-2019 років лісогосподарські підприємства реалізували 6,9 тис. ялинок (план був 10,5 тис. штук). Продавали різдвяні деревця породи сосна, ялина та ялиця біла. Всі дерева реалізовували зі спеціальними бирками чи самоклейними стрічками, які містили інформацію про походження ялинок. Весь процес реалізації відбувався відповідно до розпорядження голови Львівської облдержадміністрації «Про комплекс заходів щодо реалізації ялинок та охорони хвойних насаджень від вирубування у передноворічний період 2019 року» від 04.12.2018р. № 1298/0/5-18, яке було підготовлене з ініціативи Львівського ОУЛМГ. 

Окрім цього, для організованого проведення ялинкової кампанії та попередження випадків незаконної заготівлі і реалізації новорічних ялинок, Львівське ОУЛМГ, Головне управління національної поліції у Львівській області, Управління патрульної поліції у м.Львів та Державна екологічна інспекція у Львівській області видали спільний наказ від 27.11.2018 року №176/199-і/6463/41/12/01-2018/32 “Про додаткові заходи щодо забезпечення охорони шпилькових насаджень від незаконних рубок в передноворічний період”, який визначив порядок реалізації та перевезення новорічних ялинок.

Щодо заходів з охорони хвойних молодняків під час ялинкової кампанії, то головним їхнім результатом стало те, що вдалось запобігти фактам масового незаконного вирубування ялинок та забезпечити мешканців новорічними красунями, принісши їм радість свята та хороший настрій у новому році. За лісопорушення впродовж ялинкової кампанії до адміністративної відповідальності притягнуто 85 порушників. На них накладені штрафні санкції на загальну суму понад 49,4 тис. грн.

Підсумовуючи ялинкову кампанію 2018-2019 рр. на Львівщині, варто зазначити, що вона пройшла злагоджено та організовано.

 

 

 

17 січня 2019р, Новини. Прес-служба

Лісівники на Львівщині відновили 2264 га лісів

  З приходом нового року лісогосподарські підприємства Львівського ОУЛМГ підводять підсумки своєї нелегкої праці за попередній рік. Одним із пріоритетних напрямків роботи є створення продуктивних і біологічно стійких лісів для майбутніх поколінь.

       Усі завдання з лісовідновлення та догляду за лісовими культурами лісовими господарствами виконано. Зокрема, забезпечено лісовідновлення на площі 2282 га, з них на площі 1137 га створено лісові культури, а на площі 1145 га забезпечено природнє поновлення. За результатами осінньої інвентаризації створено  лісові  культури  1-го  класу  якості – 442 га,  2-го   класу  якості – 647 га,  3-го  класу  якості – 48 га,  Поряд  з  цим  проведено  доповнення  існуючих лісових культур на площі 1738 га, проведено доглядів за лісовими культурами. на площі 9181,0 га.

       Згідно «Програми розвитку лісового господарства області на 2017 – 2021 роки» у поточному році Львівською обласною радою із загального фонду обласного бюджету для проведення робіт з створення лісових культур і вирощування садивного матеріалу державним лісогосподарським підприємствам виділено 3,5 млн гривень. За ці кошти, а це 2850 тис. грн -  створено 452,1 га лісових культур, іншу частину коштів - 650 тис. грн  використано на вирощування садивного матеріалу для лісовідновлення. 

       На даний час необхідна потреба у садивному матеріалі для заліснення складає від 12 до 15 млн сіянців у рік. З цією метою на базі ДП «Львівський ЛСНЦ» створено лісорозсадницький комплекс з вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою за проектом шведської компанії ВСС . Запроектована річна потужність лісорозсадницького комплексу становить 3,0 – 3,5 млн сіянців у рік.

 

 

Відділ лісового господарства

Львівського ОУЛМГ

У Львівському ОУЛМГ покращилась охорона лісів від лісопорушень.

У 2018 році на підприємствах Львівського ОУЛМГ суттєво зменшилась незаконна вирубка лісу, а саме на 1191кбм, що становить 48 відсотків в порівнянні з 2017 роком.

Із загальної кількості 1242 кбм незаконно зрубаної деревини, працівниками державної лісової охорони встановлено 368 лісопорушників, які незаконно зрубали 684 кбм деревини, що становить 55 відсотків.

Добровільно лісопорушниками відшкодовано шкоду у 269 випадках на суму 686,7 тис.грн.

Всі інші невідшкодовані та невстановлені порушення, а саме 221 випадок був задокументований та переданий в правоохоронні органи для розслідування і відшкодування завданої шкоди.

 Відділ охорони, захисту лісу
 
та мисливського господарства 
Львівського ОУЛМГ

 

Лісівники Львівщини поповнили державну скарбницю на 364 млн грн

Підприємства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства за 2018 рік сплатили до бюджетів усіх рівнів  364,2 млн гривень податків та зборів (обов’язкових платежів). Це на 71,6 млн грн більше порівняно з 2017 роком.

Зокрема, до державного бюджету України сплачено майже 195 млн грн. Значну частину платежів до держбюджету України становить рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів - 43,4 млн грн.  За 2018 року підприємства управління сплатили 84 млн грн податків, зборів та інших обов’язкових платежів до місцевого бюджету.

Також зріс розмір сплати прибуткового податку з громадян: порівняно з 2017 роком він зріс на 14,5 млн грн та склав 68,7 млн грн. Це свідчить про підвищення рівня заробітної плати на підприємствах управління. Важливою є і своєчасна та в повному обсязі сплата підприємствами Львівського обласного управління єдиного соціального внеску у розмірі 85,2 млн грн, який зріс на 31,6 % порівняно з 2017 роком - це забезпечує поповнення дохідної частини Пенсійного фонду України, відтак сприяє виплаті пенсій громадянам України.

 

 

https://lvivlis.gov.ua/news?id=3358

В Україні впроваджені нові стандарти на деревину

В Україні впроваджені нові стандарти на деревину.

 

          Львівське ОУЛМГ повідомляє , що згідно  Постанови Кабінету Міністрів України №695 від 09.12.2014 року і відповідного  наказу  державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» № 184 від 14.12.2015 року та наказу ДП «УкрНДНЦ» №433 від 20.12.2016 року на території України скасовуються всі нормативні документи (ГОСТи, ДСТУ,ТТУ тощо), розроблені до 1992 року.

          Згідно вищезазначених документів, з 01.01.2019 року  втрачають чинність всі нормативні документи з визначення розмірно-якісних характеристик та визначення об’єму лісоматеріалів для всіх лісогосподарських  підприємств (лісокористувачів) та підприємств , незалежно від форм власності , що здійснюють свою діяльність в сфері придбання , обліку та переробки деревини.

       На даний час органами стандартизації, сертифікації , метрології та якості на всі основні породи необробленої та обробленої деревини  розроблені нові стандарти (ДСТУ), які гармонізовані з європейськими. В грудні місяці 2018 року аукціонні торги  з продажу необробленої деревини у Львівській області держлісгоспи   провели уже   згідно нових стандартів. Відповідно відпуск будь-якої  деревини всі лісокористувачі з 01.01.2019 року зобов’язані здійснювати виключно  на основі нововведених  стандартів.

          На перехідному етапі при відпуску деревини по нових вимогах можуть виникати певні непорозуміння та незручності, тому Львівське ОУЛМГ просить з розумінням віднестися до цього всіх суб’єктів підприємницької діяльності.

          Одночасно  повідомляємо всіх лісокористувачів та експортерів , що видача  сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлення пиломатеріалів для здійснення експортних операцій по документах (ТТН) виписаних з 01.01.2019 року буде здійснюватися тільки на основі нових діючих стандартів (ДСТУ). В разі подачі документів із зазначеного періоду по старих вимогах, управління для недопущення порушень діючого законодавства змушене буде дати експортеру відмову у видачі Сертифікату. 

 

Відділ лісових ресурсів , машин та технологій Львівського ОУЛМГ  

Результати аукціонних торгів І кварталу 2019 року

 

Для забезпечення стабільної роботи лісогосподарських підприємств обласного управління, згідно з графіком проведення аукціонних торгів (лист ДАЛРУ від 31.10.2018 р. за № 04-19/15085-18) в грудні 2018 року відбулися аукціонні торги з продажу необробленої деревини заготівлі першого кварталу 2019 року.

Торги проводила ТБ «ТСБ «Галконтракт». Як і було попередньо повідомлено, аукціони проводили у дві сесії: торги з голосу та електронні торги. На торги з голосу було виставлено лісоматеріали круглі для деревообробних підприємств малого та середнього бізнесу (для розпиловки). На торги нашими підприємствами виставлено 13935 м. куб. лісопродукції для переробки (місячний обсяг заготівлі першого кварталу), з яких було реалізовано 11032 м. куб. або 79,2 %. У торгах взяли участь 75 покупців, що значно менше, ніж на попередніх. Досить низькою була цікавість деревообробників до лісоматеріалів круглих ялиці під час торгів - продаж склав 57,8%, а модрини - 26%.

На електронні торги було виставлено 35648 м. куб. дров для промислового використання, з яких було реалізовано 8379 м. куб., або 23,5%. На ринку спостерігається послаблення попиту на дров’яну деревину хвойних та м’яколистяних порід (обсяг продажу становить до 4 % від виставленого). Навіть на дров’яну деревину твердих порід значно знизився попит серед покупців (продано 31,1% від виставленого обсягу). Українські плитні підприємства повністю затоварені сировиною і не взмозі переробити запропонований обсяг дров'яної деревини.  У зв'язку з цим накопичуэться дров’яна деревина на залишках лісогосподарських підприємств.

Результати аукціонних торгів представлені у таблицях.

Щоб зберегти конкурентне середовище на ринку лісомтеріалів, плануємо проводити додаткові аукцуіонні торги лісоматеріалами заготівлі першого кварталу 2019 року.

 

Відділ лісових ресурсів, машин 

та технологій Львівського ОУЛМГ

Колегія лісівників Львівщини: здоров'я лісу, результати аудитів, внесок у обороноздатність

Відбулося засідання колегії Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства. На початку засідання начальник управління Анатолій Дейнека вручив почесні нагороди.

           Почесну грамоту Верховної ради України за вагомий внесок у реалізацію державної політики у сфері лісового і мисливського господарства, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм вручено заступнику начальника Львівського ОУЛМГ Ю.О. Громяку.

Подяки від імені громадської організації «Волонтерський рух України» за безкорислову допомогу, порядність, активну громадянську позицію і відповідальність, спрямування енергії, таланту та майстерності на розбудову України отримали начальник Львівського ОУЛМГ А.М. Дейнека, директор  ДП «Радехівський ЛМГ» С.М. Данькевич та директор ДП «Жовківський лісгосп» С.С. Сохнацький.

З інформацією про санітарний стан  насаджень Львівського ОУЛМГ виступив перший заступник начальника Львівського ОУЛМГ Ярослав Целень. За матеріалами санітарного огляду лісів 2017 року, на початок 2018 року на облік було поставлено 32507га пошкоджених насаджень, що на 3435га менше ніж за аналогічний період минулого року, в тому числі 4477га шкідників та 25326га хвороб лісу.

На протязі останніх двох десятиліть на території гірської частини Львівщини відбувається всихання ялинових насаджень, а в останні три роки спостерігається всихання соснових насаджень у Поліській зоні Львівської області. Площа всихаючих ялинових насаджень в області на початок 2018 року склала 15,5 тис.га. За останні десять років лісогосподарськими підприємствами  проведено заміну похідних ялинових деревостанів на корінні ялицево-букові на площі понад 5 тис.га.

Станом на 1 січня поточного року виявлено осередки всихання сосни на площі 3070га, виникло в біжучому році 5330 га всихаючих соснових насаджень. З початку року розроблено 7376га всихаючих соснових насаджень, що становить 88%. З метою попередження та вжиття заходів з усунення наслідків масового всихання соснових насаджень, лісогосподарськими підприємствами, де зростають соснові насадження, були організовані семінари за участі науковців, спеціалістів Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства "Львівлісозахист", представників місцевої влади, громадських організацій та засобів масової інформації.

Наступним розглянуто питання про результати роботи з внутрішнього аудиту на підприємствах Львівського ОУЛМГ у 2018 році. Головний спеціаліст – аудитор Федчишин В.В. повідомив, що проведено аудити діяльності окремих державних підприємств, що входять до сфери управління Львівського ОУЛМГ, а саме: ДП «Бродівський ЛГ», ДП "Рава-Руський ЛГ", ДП "Турківський ЛГ», ДП МГ «Стир» щодо законності та достовірності фінансової звітності, правильності ведення бухгалтерського обліку, дотримання актів законодавства, планів, процедур з питань ведення лісового господарства.

Розглянуто також питання внеску лісівників у посилення обороноздатності України.  При розгляді цього питання обговорено стан військового обліку і бронювання військовозобов’язаних та призовників на підприємствах Львівського ОУЛМГ.

По всіх питаннях порядку денного колегія ухвалила відповідні рішення

 

Прес-служба Львівського ОУЛМГ

Щедрий,добрий Миколай з помічниками відвідав наш край

Хочеться вірити, що на Турківщині немає жодної дитини, яка б залишилася без подарунка в день чудового свята – Святого Миколая. Зрозуміло, що для декого, – тих, хто із заможних сімей, гостинці є звичним явищем, а для малят з багатодітних сімей чи тих, що потрапили у складні життєві обставини, це щось величне, що запам’ятається на все життя. Дивлячись в їхні щирі оченята, в яких яскраво вимальована вдячність, радієш душею, що Чудотворець не обминув саме їх.

У День Святого Миколая малеча отримувала подарунки всюди – в школах, сім’ях, на святкових заходах у державних установах, громадських організаціях. Одним із таких святкових дійств був ранок  17 грудня для сорока дітей-сиріт, дітей, позбавлених  батьківського піклування, та тих, що опинилися в складних життєвих обставинах, який пройшов під егідою служби у справах дітей Турківської РДА.  Споряджали Святого знані на Турківщині меценати – депутат Верховної Ради України Андрій Лопушанський, керівник ГО «Ідея та Чин», уродженець с. Боберка, житель м. Львів, Ілля Сирко  та приватний підприємець Олександр Ільницький. Варто відзначити, що Ілля в цей день традиційно, як і в попередні роки,  відвідав десятки  багатодітних  та малозабезпечених родин в Турці та районі з величезними пакунками одягу, іграшок, побутових речей, ну, й звичайно, солодощів.

А вже наступного дня подібний захід провів РЦ СССДМ. На нього запросили дітей учасників АТО, а також дітей  з малозабезпечених сімей. З вітальним словом до присутніх звернувся заступник голови Турківської РДА Юрій Лило, помічник депутата Верховної Ради України Андрія Лопушанського Ірина Кіра. Народний обранець на цей захід також виділив величезну кількість гостинців.  Дістали подарунки від депутата й діти учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.  Цікаву й повчальну історію з життя Миколая-Чудотворця розповіла Ольга Писанчин. А діти, зі сльозами на очах і з великим хвилюванням, декламували вірші, складені на честь Святого. Сам Чудотворець, образ якого вміло втілив Микола Комарницький, не скупився на гостинці та добрі слова для малечі.

Добрим словом та з великою вдячністю згадують учні та педагоги Жукотинської, Хащівської  ЗОШ та Лімнянського НВК мецената, знаного на Львівщині підприємця Сергія Кіру. Щороку, об’їжджаючи чимало навчальних закладів Львівської області, Республіки Польща, будинків для літніх людей  та дітей з вадами здоров’я, він  не забуває про Турківщину. Щораз навідується в школу-інтернат (тепер гімназія ім.Олександра Ільницького – «Барні») і щедро обдаровує всіх вихованців.  У НВК с.Лімна цьогоріч він привіз  святкові подарунки не лише для дітей, а й усіх працівників школи. Більше того, навчальному закладу подарував великий сучасний телевізор, мікрохвильову піч та іншу побутову техніку.

Варто відзначити, що велику допомогу у спорядженні Миколая-Чудотворця  традиційно надав і депутат обласної ради Михайло Ільницький. На своєму виборчому окрузі він забезпечив святковими подарунками всіх дітей 1-4 класів, п’ятирічок, а також й  багатьох учнів старших класів. Заслуговує на увагу й те, що Михайло Михайлович не забув і багатодітну родину Наталії і Миколи Кудричів  із с. Н. Яблунька, які народили й виховують 10 дітей, в тому числі й чотири двійні. Невдовзі сім’я має намір перебратися до новозбудованої оселі, й власне з цієї нагоди депутат пообіцяв допомогти їй меблями. Щороку допомагає Святому Миколаєві в його чудотворній місії й інший депутат обласної ради – Михайло Дзюдзь. За його дорученням, подарунки для малечі привіз на Турківщину голова ради ветеранів  поліції  служби охорони області Іван Кузьович.

За сприяння голови Турківської районної ради Володимира Лозюка, у переддень свята наш район відвідали ще одні меценати – зокрема,  члени ГО «Побратими України» Всеукраїнської Спілки бойових дій  учасників АТО», наші земляки Данило Сипливий, уродженець с   Либохора,  Михайло Гвоздецький, уродженець с. В. Висоцьке, разом зі своїм сином Артуром. До слова, очолює громадську організацію також наш земляк, уродженець с. Либохора Микола Миньо. Долучилися до цієї акції й   турківчанин, підприємець Зеновій Кубан та керівник ГО «Ветерани Афганістану» Роман Кисіль.  У День Святого Миколая вони привезли на Турківщину більше 2 тонн подарунків. А це солодощі, фрукти, продукти харчування і одяг для дітей та  дорослих, які дістануться також дітям з багатодітних та малозабезпечених  сімей, та тим, що опинилися у складних життєвих обставинах.

Не зрадили традиції опікуватися дітьми напередодні Святого Миколая й працівники Самбірської місцевої прокуратури. Заступник керівника Роман Малиновський, разом з ювенальним прокурором Турківського відділу Наталією Рибчич, відвідали з подарунками дитячий будинок сімейного типу сім’ї Саннікових з смт. Бориня, де виховують п’ятьох дітей, позбавлених батьківського піклування.

Окрім  слів вдячності від дорослих, всі меценати надовго запам’ятають щирі, непідкупні посмішки та велику вдячність в очах головних винуватців свята – дітей. Власне, заради цього  варто займатися благодійністю.

Василь Васильків.

 Районна газета "Бойківщина"

ДЕРЖЛІСАГЕНТСТВО ТА НІМЕЦЬКО-УКРАЇНСЬКИЙ АГРОПОЛІТИЧНИЙ ДІАЛОГ АКТИВІЗУЮТЬ СПІВПРАЦЮ ЩОДО НАЦІОНАЛЬНОЇ ІНВЕНТАРИЗАЦІЇ ЛІСІВ

 Відбулася зустріч заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимира Бондаря з керівником Німецько-Українського агрополітичного діалогу (APD) Фолькером Зассе та відповідальним за лісовий компонент проекту Сіманом Юрком.

Сторони обговорили низку питань щодо співпраці в лісовій галузі, підсумків спільної роботи у 2018 році та планів на наступний 2019 рік.

Сторони підкреслили зацікавленість не лише у продовжені співпраці, а її активізації та розширенні.

Одним з основних питань, що обговорювалося, було підготовка до впровадження національної інвентаризації лісів в Україні.

Фолькер Зассе підкреслив, що процес інвентаризації має проводитися під фаховим керівництвом Держлісагентства. «Наш проект разом з Держлісагентством у цьому році досить плідно працювали щодо підготовки до робіт з лісової інвентаризації. І це потрібно продовжувати. Лише Агентство має фахових та досвідчених фахівців, які зможуть провести лісову інвентаризацію», - сказав він.

Заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар зазначив, що відомство докладає максимальних зусиль для започаткування лісової інвентаризації, адже її проведення та зібрані дані забезпечать реальну ситуацію в лісовій галузі України. «Суспільство зможе отримати справжню картину і об’єктивні дані, а також побачити справжні проблеми, а не вигадані», - сказав він.

Також сторони наголосили на тому, що цей процес відбуватиметься відкрито, щоб громадськість оперативно отримувала інформацію про хід майбутньої інвентаризації українських лісів.

Особливості формування вільних цін на лісопродукцію

Ціни на лісопродукцію, що заготовляється державними лісогосподарськими підприємствами формуються на основі Методичних рекомендацій з формування собівартості продукції (робіт, послуг) на підприємствах, що належать до сфери управління  Державного агентства лісових ресурсів України,  затверджених  наказом Державного агентства лісових ресурсів України  від «14» травня  2013 р. № 124.

Вільні ціни на лісопродукцію формуються на рівні попиту, в тому числі згідно затверджених нормативно-правових документів щодо продажу необробленої деревини з врахуванням діючого збору за деревину, витрат на заготівлю, трелювання, навантажування, розвантажування, перевезення на нижній склад, загальновиробничих витрат, адміністративних витрат, витрат на збут та прибуток без обмеження рівня рентабельності.

Фактична собівартість лісопродукції калькулюється в розрахунку на знеособлений кубічний метр деревини, без диференціації по розмірах, породах і сортах. Обумовлено це тим, що всі вказані різновидності лісопродукції виготовляються в єдиному технологічному процесі і в готовому вигляді оцінюються по його завершенні. Крім того, відхилення в собівартості їх заготівель залежно від вказаних факторів незначні (за виключенням діаметра), тому для встановлення цін (цінових співвідношень) між конкретними сортиментами лісопродукції слід враховувати порівняльний аналіз їх якості і споживчих властивостей на умовах відповідного франко.

Оскільки по кожному сортименту одноразово оцінюється декілька різних характеристик (порода деревини, розмір і кількість сучків, наявність і розмір гнилі, розмір кривизни і інші) оцінка дається приближена, якісна, комплексна.

Комплексна якісна оцінка лісоматеріалів круглих використовується для встановлення співвідношення цін між сортиментами. У відповідності з оцінкою сортиментам присвоюється ціновий коефіцієнт. Ціна одного сортименту лісопродукції діаметру та породи, яка є переважаючою у лісових насадженнях підприємства, приймається за базову і йому, як еталону, присвоюється коефіцієнт одиниця. Підприємства лісового господарства самостійно розраховують та затверджують наказом базовий (еталонний) сортимент лісопродукції та шкалу цінових коефіцієнтів. Шкала цінових коефіцієнтів застосовується для визначення співвідношення цін між сортиментами за породами, сортами, діаметрами та іншими параметрами лісопродукції по відношенню до базового. Градацію діаметрів сортиментів лісо- продукції при її обліку, реалізації та встановленні цін приймають відповідно до державних стандартів на лісопродукцію.

Планово-розрахункова калькуляція ціни базового (еталонного) сортименту лісопродукції складається з слідуючих статей:

1.  Сировина і матеріали.

2.  Зворотні відходи (вираховуються).

3.  Покупні матеріали, комплектуючі вироби, напівфабрикати, роботи і послуги виробничого характеру сторонніх підприємств і організацій.

4.  Паливо і енергія на технологічні цілі.

5.  Основна заробітна плата.

6.  Додаткова заробітна плата.

7.  Відрахування на соціальні заходи.

8.  Витрати на утримання і експлуатацію устаткування.

9.  Загальновиробничі (цехові) витрати.

10.  Витрати на лісогосподарські роботи і послуги, виконані за власні кошти.

11.  Інші виробничі витрати.

12.  Виробнича собівартість.

Адміністративні витрати.

Витрати на збут.

Всього витрати.

Прибуток.

Ціна.

 

Фахівці Управління вивчають нову техніку для роботи в лісі

Фахівці Львівського обласного управління лісового та мисливського гсподарства взяли участь у показі-презентації інноваційного форвардера 208 F 10 WD - лісової машини, розробленої спеціально для роботи на понижених, зволожених ґрунтах. Презентація проходила у ландшафтному заповіднику в місці злиття річок Нямунас та Невежис в містечку Пунія (Литва).

Спеціалістів з управління на презентацію запросили виробники форвардера – провідна німецька компанія у галузі виробництва лісових машин «HSM». Фахівці компанії презентовану машину розробили  в рамках проекту “FORWARDER 2020”, а його базовою моделлю став форвардер 208F.

Особливістю машини є нова система електроніки, нова розробка гідроакумулятора для роботи маніпулятора та додатковий міст до заднього тандему.

Показ відбувався на вільховій лісосіці з дуже заболоченими ґрунтами – і навіть в таких умовах форвардер впорався зі своїми завданнями, а оператор показав найвищу майстерність і усі можливості нової машини.

Важливою складовою зустрічі був нетворкінг та обмін досвідом. Усі учасники мали змогу поставити запитання виробникам лісової машини та оператору, поспілкуватися між собою та перейняти досвід колег з різних країн. Такі заходи дають змогу дізнатися про нові можливості, налагодити контакти та в перспективі перейняти кращі практики та технології для ефективнішого ведення лісового господарства.

Відділ лісових ресурсів, машин та

технологій Львівського ОУЛМГ 

 

Назад