Жовтень 2020

Підтверджена відповідність ведення лісового господарства у державних лісогосподарських підприємствах Львівщини принципам та критеріям FSC®

На підприємствах Львівського ОУЛМГ з 12 по 22 жовтня 2020 року незалежною аудиторською компанією SGS проводився черговий наглядовий аудит відповідності ведення лісового господарства на підприємствах принципам та критеріям FSC® (Лісової Опікунської Ради).

Напрямки використання деревини

Лісогосподарськими підприємствами Львівського ОУЛМГ для потреб внутрішнього ринку за 9 місяців 2020 року реалізовано 446,5 тис. кбм необробленої деревини, в т. ч. 195,4 тис. кбм (43,8%) лісоматеріалів круглих, дров’яної деревини  промислового виробництва – 196,6 тис. кбм (44,0%) та дров’яної деревини непромислового виробництва – 53,0 тис. кбм (11,9%).

Уся деревина була виставлена для реалізації на електронні аукціонні торги. На жаль, лише 21,5 % від виставленого обсягу реалізовано через аукціони.

        На власних цехах переробки наших підприємств перероблено 125,5 тис. кбм деревини, або 22,5 % від заготовленого обсягу. На переробку направлено 95,4 тис. кбм лісоматеріалв круглих, з яких хвойних – 91,8 тис. кбм (73,4 % від переробленого обсягу) та 30 тис. кбм (23,9 %) дровяної деревини промислового виробництва – для виробництва технологічної тріски.

Для власних потреб – опалення адміністративних та виробничих приміщень підприємствами використано 7 тис. кбм дров’яної деревини.

Напрямки використання деревини показано на рис.

 

 

Відділ лісових ресурсів, машин

та технологій Львівського ОУЛМГ

Підводимо підсумки 3 кварталу 2020 року.

У 3 кварталі 2020 році загальний обсяг заготівлі деревини склав - 13227куб.м.
До державного бюджету було сплачено -2,694 млн. грн,до місцевого – 0,564млн.грн.

Державною лісовою охороною проведено 41 рейд, виявлено 12 випадків самовільної порубки дерев кубомасою 63,0 м3, сума завданих збитків становить  454668,00 грн, в тому числі виявленими лісопорушниками 6 випадків кубомасою 28 м3 на суму 227101,00 грн, невиявленими 5 випадків кубомасою 33 м3 на суму 220499,00 грн.

Передано у правоохоронні органи : поліцію – 11 випадків кубомасою  61 м3, сума збитків 447600,00 грн.

Відкрито  6 кримінальних проваджень кубомасою 28 м3 на суму збитків 227101,00 грн. Всього передано в суди від правоохоронних органів 3 випадки кубомасою 14 м3 на суму збитків 97651,00 грн. Розглянуто судами 3 випадки кубомасою 14 м3 на суму збитків 97651,00 грн.

 Накладено штрафів: - По статті 65 КУпАП 1 випадок, сума накладеного штрафу 510,00 грн, сплачено добровільно 510,00 грн.


Лісовідновлення було проведено на площі 26 га, з яких:
- 6 га – садіння лісових культур;
- 20 га – природне поновлення.
Доповнення провели на площі 10 га, догляди за лісовими культурами на площі – 155 га.Працівники підприємства проводять заходи щодо співпраці з громадськістю. Протягом 3 кварталу 2020 року було проведено 9 тематичних зустрічей ,на яких обговорювались орієнтовні плани проведення рубок та правила поведінки у лісі під час пожежонебезпечного періоду.

Інформація щодо діяльності підприємства є доступною для всіх громадян та постійно висвітлюється на офіційному сайті ДП «Боринське лісове господарство» за посиланням http://borlis.com.ua  та у рубриці «Механізми громадського контролю» - http://borlis.com.ua/mexanizmi-gromadskogo-kontrolju.html

Прес-служба підприємства

Тепло і затишок в хату

З приходом осені та настанням холодів, розпочинається опалювальний сезон. В теперішній час багато людей для обігріву оселі використовує дрова. Крім тепла вони створюють затишок в нашому домі. Що потрібно знати про дрова?:

Тепло, що виділяється при згорянні дров, залежить від породи дерева і вологості деревини. Вологість знижує теплотворення дров, оскільки випаровувана вода забирає частину теплової енергії. Втрати від вологості незначно залежать від початкової температури дров (точніше, води в них) і приймаються рівними 0,63 кВт * год на кілограм води.

Абсолютно сухі дрова  листяних порід  видають близько 5 кВт * год тепла на кілограм дров. Абсолютно сухі дрова  хвойних порід  дають близько 5,2 кВт * год тепла на кілограм дров, у зв'язку з хімічною відмінністю їх деревини.

У реальних умовах досягти ідеальної сухості неможливо, тому нижче в таблиці представлена теплотворність дров різних порід деревини і для порівняння інших видів палива при вологості 15 %:

Хоча теплотворення у хвойної деревини на одиницю ваги і більше, ніж у листяної, але з урахуванням меншої щільності хвойної деревини питома об'ємна теплотворність виявляється меншою, ніж у листяної. Хвойні дрова займають більше місця та згоряють швидше.

Кубометр сухих листяних дров здатний замінити 200 літрів  нафти, 200 кубометрів  природного газу. Дрова (деревина) є  поновлюваним видом палива.

Найбільш «жаркими» вважаються дрова з  берези, «найхолоднішими» — з  осики.

Заготівлею та реалізацією дров займаються лісогосподарські підприємства Львівського ОУЛМГ. На підприємствах, також, виготовляються дрова колоті.

Дрова відпускаються по бажанню замовника в клітках або насипом.

«Озеленення України» на Львівщині!

Лісівники, представники влади та громадськість Львівщини долучились до встановлення національного рекорду з висаджування дерев.

Сьогодні, 17 жовтня, на Львівщині відбулась Акція з висаджування «1 000 000 дерев за одну добу», в рамках екологічного проєкту «Озеленення України».

На локаціях лісових ділянок державних лісогосподарських підприємств учасники Акції спільно з лісівниками висаджували 11 головних лісоутворюючих порід, зокрема садили хвойні дерева (сосну, ялицю, ялину, модрину, дугласію), а також дуби, буки, клени, липу.

 

Перед початком заходу працівники лісогосподарських підприємств провели учасникам Акції інструктажі з техніки безпеки та технології садіння лісових культур, забезпечили їх садивним матеріалом та інвентарем для посадки саджанців і сіянців, в тому числі із закритою кореневою системою.

Участь у посадці взяли представники влади, волонтери, активісти, лісівники та небайдужі громадяни Львівщини.

Так, у Свірзькому лісництві Бібрського лісгоспу, разом з лісівниками та громадськістю садили ліс голова Державного агентства лісових ресурсів України  Василь Кузьович, голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький, начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека, голова Перемишлянської районної державної адміністрації Богдан Гуменюк, голова ГО «Добро.Дій» Ігор Дулин, голова Громадської ради при Держлісагентстві України Василь Масюк, член Громадської ради при Львівському ОУЛМГ Степан Білас. У заході також взяли участь ветерани лісогосподарського виробництва, екс-очільник ДЛГО «Львівліс» Оприсько Михайло Васильович та колишній директор Бібрського лісгоспу Кунда Василь Михайлович.

Учасники акції разом з учнями Львівської академії фехтування за кілька годин створили лісові культури на площі 1га з основною породою бук лісовий, а також  - дуб звичайний, ялина, модрина, липа і плодові. Всього на локації біля с.Любешка Перемишлянського району було висаджено 3,5тис. шт. саджанців із закритою кореневою системою, вирощених за сучасними європейськими технологіями в Львівському лісовому селекційно-насіннєвому центрі.

Учасниками заходів було відзначено важливість проведення подібних ініціатив, коли  кожен бажаючий має можливість долучитись до відновлення та збільшення площ лісових насаджень, і тим самим зробити свій внесок для озеленення України та боротьби зі змінами клімату. Люди, які залучаються до садіння лісу, особливо це стосується підростаючого покоління, будуть ще більше шанувати та берегти ліс,  адже вони бачать, що створенню  лісу і догляду за ним приділяється особлива увага і відтворення лісових насаджень – це щоденна напружена праця лісівників.

Висадка 1 млн дерев в Україні – це частина глобальної ініціативи з висаджування дерев у 100 країнах світу.

Так, сьогодні, в рамках Акції, на Львівщині, на 46 локаціях, підготовлених державними лісогосподарськими підприємствами загальною площею 46,7га висадили 211,7 тис. шт. садивного матеріалу головних лісоутворюючих порід. Всього до благородної справи – садіння лісу долучилось близько  1000 учасників.

Загалом, державними лісогосподарськими підприємствами, в тому числі спільно з учасниками Акції, на лісокультурних площах цієї осені буде висаджено понад 820000 саджанців та сіянців деревних порід та створено 186,9га лісів.

Лісівники Львівщини висловлюють подяку за організацію Акції громадській організації  «Добро.Дій», а також Громадській раді при Львівському ОУЛМГ,  ветеранами галузі та всім, хто виявив бажання долучитись до реалізації проекту «Озеленення України» та посадити своє дерево на благо  українського лісу!

 

Боринський лісгосп 2013 (с)